Об утверждении Правил закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 525. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2015 года № 11783. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 октября 2020 года № ҚР ДСМ-154/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 26.10.2020 № ҚР ДСМ-154/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.06.2019 № ҚР ДСМ-93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 122) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и оценке их безопасности и качества.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 26 июня 2015 года № 525
Правила закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества

Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 525 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 шілдеде № 11783 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 26 қазандағы № ҚР ДСМ-154/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.10.2020 № ҚР ДСМ-154/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.06.2019 № ҚР ДСМ-93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 122) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму Министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму Министрінің
2015 жылғы 26 маусымдағы
№ 525 бұйрығымен бекітілген
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары

Сноска. Правила в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 10.06.2019 № ҚР ДСМ-93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 122) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора о закупках;
2) конкурсное ценовое предложение – цена, предложенная потенциальным поставщиком для участия в закупках способом конкурса, прилагаемая к заявке на участие в конкурсе;
3) конкурсная комиссия - коллегиальный орган, создаваемый организатором закупок для выполнения процедуры проведения закупок способом конкурса, предусмотренным настоящими Правилами;
4) конкурсная документация – документация, предоставляемая потенциальному поставщику для подготовки заявки на участие в конкурсе, в которой содержатся условия и порядок проведения закупок способом конкурса;
5) услуга – деятельность, направленная на удовлетворение потребности организатора (заказчика), не имеющая вещественного результата;
6) резиденты Республики Казахстан – юридические лица, созданные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, с местом нахождения на ее территории, а также их филиалы и представительства с местом нахождения в Республике Казахстан и за ее пределами;
7) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающее в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках;
8) экспертная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый организатором (заказчиком) закупок с привлечением экспертов для участия в разработке технической спецификации закупаемых товаров, услуг и (или) подготовке экспертного заключения в отношении соответствия предложений потенциальных поставщиков технической спецификации закупаемых товаров, услуг;

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 10.06.2019 № ҚР ДСМ-93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 122) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) әлеуетті өнім беруші – мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасуға үміткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) конкурстық баға ұсынысы – конкурс тәсілімен сатып алуға қатысу үшін әлеуетті өнім беруші ұсынған, конкурсқа қатысуға өтінімге қоса берілетін баға;
3) конкурстық комиссия – осы Қағидаларда көзделген конкурс тәсілімен сатып алуды өткізу рәсімін орындау үшін сатып алуды ұйымдастырушы құратын алқалы орган;
4) конкурстық құжаттама – конкурсқа қатысуға өтінімді дайындау үшін әлеуетті өнім берушіге ұсынылатын құжаттама, онда конкурсқа қатысуға өтінімге қойылатын талаптар, конкурс тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру шарттары мен тәртібі қамтылады;
5) көрсетілетін қызмет – ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) қажеттерін конкурстық баға ұсынысы – конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысу үшін әлеуетті өнім беруші ұсынған, конкурсқа қатысуға өтінімге қоса берілетін баға; қанағаттандыруға бағытталған заттық нәтижесі жоқ қызмет;
6) Қазақстан Республикасының резиденттері - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған, оның аумағында тұратын сондай-ақ филиалдары мен өкілдіктері Қазақстан Республикасында және тыс орналасқан заңды тұлғалар;
7) өнім беруші – тапсырыс берушімен сатып алу туралы жасасқан шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
8) сараптама комиссиясы – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеуге және (немесе) әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігіне сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытындыны дайындауға қатысу үшін сарапшыларды тарта отырып, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы не тапсырыс беруші құратын алқалы орган;

9) эксперт – физическое лицо, обладающее специальными и (или) техническими познаниями, опытом и квалификацией в области проводимых государственных закупок, подтверждаемыми соответствующими документами (дипломами, сертификатами, свидетельствами и другими документами), привлекаемое организатором государственных закупок либо заказчиком для участия в разработке технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг и (или) подготовке экспертного заключения в отношении соответствия предложений потенциальных поставщиков технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг;
10) закупки – приобретение заказчиком товаров и услуг, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, необходимых для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества, осуществляемое в порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами, за исключением приобретения товаров и услуг, осуществляемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, а также в рамках реализации инвестиционных проектов, финансируемых международными организациями, членом которых является Республика Казахстан, в том числе с использованием веб-портала закупок;
11) веб-портал закупок - информационная система организатора (заказчика), предоставляющая единую точку доступа к электронным закупкам;
12) договор о закупках – гражданско-правовой договор, заключенный между Заказчиком и поставщиком,в том числе в электронной форме посредством веб-портала закупок;
13) товар – предмет (вещь), в том числе полуфабрикат или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, объективированные результаты творческой интеллектуальной деятельности, вещные права, оборудование (аппараты, приборы и оборудование, применяемые отдельно, в комплексах или системах);
14) организатор (заказчик) – государственная экспертная организация в сфере обращения лекарственных средств, медицинских изделий или ее филиал;
15) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
3. Настоящие Правила распространяются на потенциальных поставщиков, занимающихся поставками и предусматривают закуп товаров и услуг для осуществления экспертизы пригосударственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества.

9) сарапшы – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеуге және (немесе) әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігіне сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытындыны дайындауға қатысу үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы не тапсырыс беруші тартатын, өткізілетін мемлекеттік сатып алу саласында тиісті құжаттармен (дипломдармен, сертификаттармен, куәліктермен және басқа да құжаттармен) расталатын арнайы және (немесе) техникалық білімі, тәжірибесі мен біліктілігі бар жеке тұлға;
10) сатып алу – Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес, сондай-ақ оның мүшесі Қазақстан Республикасы болып табылатын халықаралық ұйымдар қаржыландыратын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде, соның ішінде сатып алу веб-порталын пайдаланумен жүзеге асырылатын тауарлар мен көрсетілетін тауарларды сатып алуды қоспағанда Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасында және осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте жүзеге асырылатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін қажетті осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес тапсырыс берушілердің тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
11) сатып алу веб-порталы– мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын мемлекеттік органның ақпараттық жүйесі;
12) сатып алу туралы шарт – Тапсырыс беруші және өнім беруші арасында жасалған, соның ішінде сатып алу веб-порталы арқылы электрондық нысандағы азаматтық-құқықтық шарт;
13) тауар – нәрселер (заттар), оның ішінде жартылай фабрикаттар немесе қатты, сұйық немесе газ тәріздес күйдегі шикізат, электр және жылу энергиясы, зияткерлік меншік құқығының объектілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасасуға болатын заттық құқықтар;
14) ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) – дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды қолдану саласындағы мемлекеттік сараптау ұйымы немесе оның филиалы;
15) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;
3. Осы Қағидалар жеткізумен айналысатын әлеуетті өнім берушілерге қолданылады және дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды көздейді.

4. Осуществление закупок основывается на принципах:
1) оптимального и эффективного расходования денег, используемых для закупок;
2) предоставления потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре проведения закупок;
3) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
4) открытости и прозрачности процесса закупок;
5) ответственности участников закупок;
6) недопущения коррупционных проявлений;
5. Порядок закупок включает в себя:
1) разработку и утверждение плана закупок;
2) выбор поставщика;
3) заключение и исполнение договора о закупках.
Глава 2. Порядок разработки и утверждения плана закупок товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества
6. Годовой план закупок разрабатывается и утверждается организатором (заказчиком) на основании плана развития.
7. Годовой план закупок утверждается организатором (заказчиком) в течение десяти рабочих дней со дня утверждения плана развития.
8. Организатор (заказчик) в течение пяти рабочих дней со дня утверждения годового плана закупок размещает его на интернет-ресурсе и веб-портале закупок.
9. Годовой план закупок подписывается первым руководителем организатора (заказчика) либо замещающим его лицом.
10. Организатор (заказчик) вносит изменения и (или) дополнения в годовой план закупок не более двух раз в месяц.
11. Организатор (заказчик) в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в годовой план закупок размещает внесенные изменения и (или) дополнения на интернет-ресурсе и веб-портале закупок.
Глава 3. Порядок осуществления закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, медицинских изделий и оценке их безопасности и качества
12. Закуп осуществляется следующими способами:
1) конкурс по отбору поставщика по квалификационным требованиям и техническим характеристикам;
2) конкурс по отбору поставщика по квалификационным требованиям и техническим характеристикам посредством веб-портала закупок.
3) запрос ценовых предложений;
4) из одного источника.
Закуп, предусмотренный подпунктами 2) - 4) настоящего пункта, организатор (заказчик) закупа осуществляет в электронном виде посредством веб-портала закупок. В случае неработоспособности веб-портала закупок более 5 (пяти) рабочих дней или отсутствия доступа у организатора (заказчика) закупа к функционалу веб-портала закупок закуп осуществляется в бумажном виде.

4. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) сатып алу үшін пайдаланылатын ақшаларды ұтымды және тиімді жұмсау;
2) сатып алуды өткізу рәсіміне қатысу үшін тең мүмкіндіктерді әлеуетті өнім берушілерге беру;
3) әлеуетті өнім берушілер арасында адал бәсекелестік;
4) сатып алу процесінің ашықтығы мен айқындылығы;
5) сатып алуға қатысушылардың жауапкершілігі;
6) сыбайлас жемқорлық көріністерін болдырмау.
5. Сатып алу процесі өзіне:
1) сатып алу жоспар (лар)ын әзірлеу және бекітуді;
2) өнім берушіні таңдауды;
3) сатып алу туралы шартты жасау және орындауды қамтиды.
2- тарау. Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарларды мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарын әзірлеу және бекіту тәртібі
6. Жылдық сатып алу жоспарын даму жоспары негізінде ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) әзірлейді және бекітеді
7. Жылдық сатып алу жоспарын даму жоспары бекітілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) бекітеді.
8. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) жылдық сатып алу жоспары бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны интернет-ресурста немесе сатып алу веб-порталында орналастырады.
9. Жылдық сатып алу жоспарына ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) бірінші басшысы не оны алмастыратын тұлға қол қояды.
10. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) жылдық сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтыруларды айына екі реттен аспайтын мерзімде енгізуге құқылы.
11. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) жылдық сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтыруларды интернет-ресурста немесе сатып алу веб-порталында орналастырады.
3-тарау. Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
12. Сатып алу мынадай тәсілдермен жүзеге асырылады:
1) біліктілік талаптары және техникалық сипаттамалары бойынша өнім берушіні іріктеу жөніндегі конкурс;
2) сатып алу веб-порталы арқылы біліктілік талаптары және техникалық сипаттамалары бойынша өнім берушіні іріктеу жөніндегі конкурс;
2) баға ұсыныстарын сұрату;
3) бір көзден алу.
Осы тармақтың 2) - 4) тармақшаларында көзделген сатып алу, сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сатып алу веб-порталы арқылы электрондық түрде жүзеге асырады. Сатып алу веб-порталы 5 (бес) жұмыс күнінен аса жұмысқа істемеген немесе сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) сатып алу веб-порталы қызметіне қол жеткізуі мүмкін болмаған жағдайда, сатып алу қағаз түрінде жүзеге асырылады.

13. Заказчик определяет способ осуществления закупок исходя из годовых объемов товаров и услуг, необходимых для обеспечения деятельности заказчика:
1) конкурс по отбору поставщика по квалификационным требованиям и техническим характеристикам) - если годовой объем закупок определенного товара(ов), либо определенной услуги в стоимостном выражении превышает семи тысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) запроса ценовых предложений - если годовой объем закупок определенного товара(ов), либо определенной услуги в стоимостном выражении не превышает семи тысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
3) из одного источника в случаях, предусмотренных пунктами 90 и 91 настоящих Правил;
Параграф 1. Конкурс по отбору поставщика по квалификационным требованиям и техническим характеристикам
14. Для выполнения процедур проведения закупа товаров и услуг организатор (заказчик) закупок на проведение каждого закупа отдельно создает конкурсную комиссию и определяет секретаря конкурсной комиссии.
Решение о создании конкурсной комиссии и определении секретаря конкурсной комиссии принимается первым руководителем организатора (заказчика) либо лицом, исполняющим его обязанности и оформляется в виде приказа.
Членами конкурсной комиссии являются председатель, заместитель председателя и другие члены конкурсной комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель. Общее количество членов конкурсной комиссии составляет нечетное число и не менее пяти человек.
Председатель конкурсной комиссии определяется первым руководителем организатора (заказчика).
15. Председатель конкурсной комиссии:
1) планирует работу и руководит деятельностью конкурсной комиссии;
2) председательствует на заседаниях конкурсной комиссии;
3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
16. Комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность со дня заключения договора о закупках товаров и услуг.
17. Заседания конкурсной комиссии проводятся при условии присутствия простого большинства из общего числа членов конкурсной комиссии и оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами конкурсной комиссии и секретарем конкурсной комиссии. В случае отсутствия какого-либо члена конкурсной комиссии в протоколе заседания конкурсной комиссии указывается причина его отсутствия с приложением документа, подтверждающего данный факт.

13. Тапсырыс беруші Тапсырыс берушінің қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті тауарлар мен қызметтердің жылдық көлемінің негізінде сатып алуды жүзеге асыру тәсілін айқындайды:
1) егер белгілі бір тауарды(ларды) не белгілі бір қызметтердің сатып алудың жылдық көлемі құн мәнінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жеті мың еселенген мөлшерінен асса - біліктілік талаптары және техникалық сипаттамасы бойынша өнім беруші іріктеу бойынша конкурс;
2) егер белгілі бір тауардың(лардың) не құн мәнінде белгілі бір қызметтердің жылдық сатып алу көлемі тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткішінің жеті мың еселік мөлшерінен аспаса, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу;
3) осы Қағидалардың 90 және 91-тармақтарында көзделген жағдайларда бір көзден алу;
1-параграф. Біліктілік талаптары және техникалық сипаттамалар бойынша өнім берушіні іріктеу жөніндегі конкурс тәсілімен сатып алу
14. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізу рәсімдерін орындау үшін сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) әрбір сатып алу өткізуге жеке конкурстық комиссия құрады және конкурстық комиссия хатшысын айқындайды.
Конкурстық комиссия құру және конкурстық комиссияның хатшысын айқындау туралы шешімді ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) бірінші басшысы не оның міндетін атқаратын тұлға қабылдайды және бұйрық түрінде ресімдейді.
Конкурстық комиссияның мүшелері конкурстық комиссияның төрағасы, төрағасының орынбасары және мүшелері болып табылады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары орындайды. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды және кемінде бес адамды құрайды.
Конкурстық комиссияның төрағасы ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) бірінші басшысы болып айқындалады.
15. Конкурстық комиссияның төрағасы:
1) конкурстық комиссияның жұмысын жоспарлайды және қызметіне басшылық жасайды;
2) конкурстық комиссияның отырыстарында төрағалық етеді;
3) осы Қағидаларда көзделген өзге функцияларды жүзеге асырады.
16. Комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап әрекет етеді және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасасқан күннен бастап өз қызметін тоқтатады.
17. Конкурстық комиссияның отырысы конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі және конкурстық комиссияның қатысып отырған мүшелері және конкурстық комиссияның хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді. Конкурстық комиссияның қандай да бір мүшесі болмаған жағдайда конкурстық комиссия отырысының хаттамасында осы фактіні растайтын құжатты қоса бере отырып, оның болмау себебі көрсетіледі.

18. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя. В случае несогласия с решением конкурсной комиссии любой член данной конкурсной комиссии имеет право на особое мнение, которое излагается в письменном виде и прилагается к протоколу заседания конкурсной комиссии.
19. Организационная деятельность конкурсной комиссии обеспечивается секретарем конкурсной комиссии. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений.
Секретарь конкурсной комиссии определяется из числа должностных лиц структурного подразделения организатора (заказчика) закупок, ответственного за организацию и проведение закупок.
Секретарь конкурсной комиссии:
1) формирует повестку дня заседания конкурсной комиссии, обеспечивает комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания конкурсной комиссии;
2) оформляет и подписывает протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, протокол о допуске к участию в конкурсе, протокол об итогах конкурса по закупке, и другие протоколы заседаний конкурсной комиссии;
3) направляет организатору (заказчику) закупок протоколы заседаний, подписанные конкурсной комиссией;
4) обеспечивает сохранность документов и материалов закупок товаров и услуг с момента вскрытия конкурсных заявок;
5) осуществляет регистрацию потенциальных поставщиков в журнале.
20. В случае отсутствия у организатора (заказчика) специалистов соответствующего профиля для определения соответствия, предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, услуг требованиям технической спецификации организатора (заказчика), организатор (заказчик) привлекает эксперта(ов) как на платной, так и на безвозмездной основе по договоренности сторон.
Обязательным условием для привлечения эксперта является соответствие профиля его деятельности предмету закупок.
21. В случае привлечения нескольких экспертов организатор (заказчик) закупок образовывает экспертную комиссию из числа привлеченных экспертов и приказом организатора (заказчика) определяет среди них руководителя экспертной комиссии.

18. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс берумен қабылданады және оған конкурстық комиссияның отырысына қатысып отырған мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысы берілген болса, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссияның төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданған болып саналады. Конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы конкурстық комиссияның кез келген мүшесі ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол жазбаша түрде айтылуы және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
19. Конкурстық комиссияның ұйымдастыру қызметін конкурстық комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.
Конкурстық комиссияның хатшысы сатып алуды ұйымдастыру мен өткізуге жауапты сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) құрылымдық бөлімшесі лауазымды адамдарының қатарынан белгіленеді.
Конкурстық комиссияның хатшысы:
1) конкурстық комиссия отырысының күн тәртібін жасайды, конкурстық комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, конкурстық комиссияның отырысын өткізуді ұйымдастырады;
2) конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасын, конкурсқа қатысуға жіберілгені туралы хаттаманы, сатып алу бойынша конкурс нәтижелері туралы хаттаманы, сондай-ақ конкурстық комиссия отырысының басқа да хаттамаларын ресімдейді және оларға қол қояды;
3) сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) конкурстық комиссия қол қойған отырыс хаттамаларын жібереді;
4) конкурстық өтінімдерді ашқан сәттен бастап тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу құжаттарының және материалдардың сақталуын қамтамасыз етеді;
5) журналда әлеуетті өнім берушілерді тіркеуді жүзеге асырады.
20. Ұйымдастырушыда (тапсырыс берушіде) әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) техникалық сипаттамаларының талаптарына сәйкестігін анықтау үшін тиісті бейіндегі мамандар болмаған жағдайда ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сарапшыны (-ларды) тараптардың уағдаластығы бойынша ақылы, сондай-ақ өтеусіз негізде тартады.
Сарапшыны тарту міндетті шарты үшін сатып алу мәніне оның қызмет бейінінің сәйкестігі болып табылады.
21. Бірнеше сарапшыны тартқан жағдайда сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) тартылған сарапшылардың ішінен сараптама комиссиясын құрады және ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) бұйрығымен олардың ішінен сараптама комиссиясының басшысын белгілейді.

22. Эксперты (экспертная комиссия) дают экспертное заключение на предмет соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, услуг требованиям технической спецификации организатора (заказчика) и не имеют права голоса при принятии конкурсной комиссией решения. Заключение экспертов (экспертной комиссии) учитывается конкурсной комиссией в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных в технической спецификации. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами (членами экспертной комиссии) и прилагается к протоколу об итогах в конкурсе.
В случае несогласия эксперта с заключением комиссии, данный эксперт в письменном виде излагает мнение, которое прилагается к заключению экспертной комиссии и является его неотъемлемой частью.
23. В конкурсной документации указывается наименование закупа, окончательная дата и время предоставления запечатанных конвертов, дата и время вскрытия конвертов, наименование, краткая характеристика товаров и услуг, дополнительная характеристика товаров и услуг, предполагаемый объем и предполагаемые сроки поставки товаров и услуг.
В конкурсной документации подлежат разделению на лоты:
1) товары и услуги, не являющиеся сходными;
2) сходные товары и услуги по месту их поставки (оказания);
3) виды сходных товаров и услуг по видам и (или) по месту их поставки (оказания).
В случае наличия не менее пяти мест поставок товара в лоте указывается все места поставки товара.
Организатор (заказчик) закупок при осуществлении закупок предусматривает в одном лоте закупку товаров и услуг, имеющих сложные технические характеристики и спецификации и состоящие из нескольких взаимосвязанных компонентов.
Конкурсная документация содержит перечень документов, предоставляемых потенциальным поставщиком для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации.
24. При осуществлении отбора среди потенциальных поставщиков товаров и услуг организатор (заказчик) не менее чем за десять календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе:
1) размещает на интернет-ресурсе или веб-портале закупок организатора (заказчика) объявление о проведении конкурса по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и конкурсную документацию, составленную в соответствии с настоящими Правилами и утвержденную организатором (заказчиком);

22. Сарапшылар (сараптама комиссиясы) әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) техникалық сипаттамаларының талаптарына сәйкестігі мәніне сараптамалық қорытынды береді және конкурстық комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ. Сарапшылардың (сараптама комиссиясының) қорытындысын, егер ол техникалық сипаттамаларда көзделген талаптар шегінде жасалған болса ғана оны конкурстық комиссия міндетті түрде ескереді. Сараптама қорытындысы жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшылар (сараптама комиссиясының мүшелері) қол қояды және конкурс қорытындылары туралы хаттамаға қоса беріледі.
Сарапшы сараптама комиссиясының қорытындысымен келіспеген жағдайда, аталған сарапшы жазбаша түрде ерекше пікір білдіреді, ол сараптама комиссиясының қорытындысына қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
23. Конкурстық құжаттамада сатып алудың атауы, мөрленген конверттердің берілген соңғы күні мен уақыты, конверттерді ашу күні мен уақыты, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің атауы, қысқаша сипаттамасы, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаттамасы, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің болжамды көлемі мен болжамды жеткізу мерзімі көрсетіледі.
Конкурстық құжаттамада:
1) ұқсас болып табылмайтын тауарлар және қызметтер;
2) ұқсас тауарлар және қызметтер жеткізу (көрсету) орны бойынша;
3) ұқсас тауарлар және қызметтердің түрлері біртектес түрлері және (немесе) оларды жеткізу (көрсету) орны бойынша лоттарға бөлуге жатады.
Тауарды жеткізудің кемінде бес орны болған жағдайда лотта тауарды жеткізудің бірнеше орнын көрсетуге жол беріледі.
Сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сатып алуды іске асырған кезде күрделі техникалық сипаттамалары және ерекшеліктері бар және бірнеше өзара байланысты компоненттерден тұратын тауарларды және көрсетілетін қызметтерді бір лотта сатып алуды көздейді.
Конкурстық құжаттама біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім берушілер ұсынатын құжаттар тізбесінен тұрады.
24. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді әлеуетті өнім берушілер арасында іріктеуді жүзеге асырған кезде ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға өтініш берген соңғы күнге дейін кемінде күнтізбелік он күн бұрын:
1) ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) интернет-ресурсында немесе сатып алу веб-порталында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда конкурс өткізу туралы хабарландыруды және осы Қағидаларға сәйкес құрылған және ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) бекіткен конкурстық құжаттаманы орналастырады;

2) обеспечивает на интернет-ресурсе или веб-портале закупок и в соответствующем журнале организатора (заказчика) регистрацию, в хронологическом порядке, факта представления конкурсной документации с указанием сведений о месте нахождения, почтовом и электронном адресах, других сведений о лице, получившем конкурсную документацию.
25. Рассмотрение заявок потенциальных поставщиков на участие в конкурсе (далее – заявка) проводится в течение десяти календарных дней со дня вскрытия конкурсных заявок.
26. Заявка для участия в конкурсе представляется уполномоченным представителем потенциального поставщика организатору (заказчику) закупок в запечатанном конверте, с приложением необходимых документов и указанием наименования заявки на проводимого конкурса (в случае если, более одного лота, то и номера лотов), датой и временем вскрытия конвертов, указанных в конкурсной документации, полного наименования потенциального поставщика, его юридического и почтового адресов, контактных телефонов.
Организатор (заказчик) в хронологическом порядке вносит в журнал регистрации заявок на участие сведения о потенциальных поставщиках, представивших конверты с заявками на участие до истечения срока, установленного конкурсной документацией.
27. Заявка для участия в конкурсе потенциального поставщика предоставляется в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется подписью уполномоченного лица потенциального поставщика и печатью (для физического лица, если таковая имеется).
28. Не подлежат приему, регистрации и вскрытию конверты с заявками на участие в конкурсе с нарушением требований к оформлению конвертов, согласно пункту 26 настоящих Правил и конверты с заявками, предоставленные по истечении срока предоставления заявок в запечатанных конвертах, указанных в конкурсной документации.
29. Время начала заседания конкурсной комиссии по вскрытию конвертов с заявками потенциальных поставщиков должно быть не позднее трех часов с времени окончания приема конвертов с заявками.
30. На заседании конкурсной комиссии допускается присутствие потенциального поставщика или его уполномоченного представителя, с правом ведения аудиозаписи и видеосъемки, которые предварительно проходят регистрацию секретаря в журнале регистрации потенциальных поставщиков и их уполномоченных представителей.
31. Не позднее, чем за 30 (тридцать) минут до начала заседания конкурсной комиссии секретарь конкурсной комиссии проверяет документально оформленные полномочия представителей потенциальных поставщиков на представление интересов потенциальных поставщиков при осуществлении процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе и заносит соответствующие сведения в журнал регистрации потенциальных поставщиков и их уполномоченных представителей. Вскрытие конвертов с заявками потенциальных поставщиков оформляется протоколом вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

2) интернет-ресурста немесе сатып алу веб-порталында, сондай-ақ ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) тиісті журналында конкурстық құжаттаманы алған адам туралы орналасу орны, пошталық мекенжайы және электронды поштасы, сондай-ақ басқа да мәліметтер туралы деректерді көрсете отырып, конкурстық құжаттаманы беру фактісін хронологиялық тәртіпте тіркеуді қамтамасыз етеді.
25. Конкурсқа қатысу туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін (бұдан әрі – өтінім) қарау конкурстық өтінімдерді ашқан күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде жүргізіледі.
26. Конкурсқа қатысуға арналған өтінімді әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілі қажетті құжаттарды қоса бере отырып, сондай-ақ өткізілетін конкурстың атауын (егер бір лоттан көп болса, лот нөмірін де), конкурстық құжаттамада көрсетілген конверттерді ашу күні мен уақытын, әлеуетті өнім берушінің толық атауын, оның заңды және пошталық мекенжайын, байланыс телефондарын көрсете отырып, мөрленген конвертте сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) ұсынады.
Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) хронологиялық тәртіпте өтінімдерді тіркеу журналына конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімге дейін қатысуға өтінімдері салынған конвертті ұсынған әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметті енгізеді.
27. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға берген өтінімі тігілген, беттері нөмірленген түрде беріледі және соңғы беті әлеуетті өнім берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен және мөрімен куәландырылады (егер ондай болса, жеке тұлға үшін).
28. Осы Қағидалардың 26-тармағына сәйкес конверттерді ресімдеуге қойылатын талаптарды бұзумен конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді, сондай-ақ конкурстық құжаттамада көрсетілген мөрленген конверттерді, өтінімдерді беру мерзімі өткеннен кейін ұсынылған өтінімдері бар конверттер қабылдауға, тіркеуге және ашуға жатпайды.
29. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері бар конверттерді ашу бойынша конкурстық комиссия отырысының басталу уақыты өтінімдер салынған конверттерді қабылдау аяқталған уақыттан бастап үш сағаттан кешіктірілмеуі тиіс.
30. Конкурстық комиссия отырысына әлеуетті өнім берушілердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің тіркеу журналында хатшының тіркеуінен алдын ала өткен аудио жазбалар және бейне түсірілімдер жүргізу құқығымен әлеуетті өнім берушінің немесе оның уәкілетті өкілінің қатысуына жол беріледі.
31. Конкурстық комиссия отырысының басталуына дейін 30 (отыз) минуттан кешіктірілмей конкурстық комиссия хатшысы конкурсқа қатысуға берілген өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі жүзеге асырылған кезде әлеуетті өнім берушілердің мүддесін білдіруге әлеуетті өнім берушілердің өкілдерінің құжатпен ресімделген құзыреттерін тексереді және әлеуетті өнім берушілерді және олардың уәкілетті өкілдерін тіркеу журналына тиісті мәліметтер енгізеді. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімі салынған конверттерді ашу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасымен ресімделеді.

32. В журнале регистрации потенциальных поставщиков и их уполномоченных представителей указывается наименование организации, чьи интересы представляются, номер и дата доверенности, уполномоченного лица, дата и время регистрации.
33. Журнал пронумеровывается и прошнуровывается организатором (заказчиком) закупок.
34. Заявки потенциальных поставщиков рассматриваются конкурсной комиссией на предмет соответствия квалификационным требованиям, указанным в конкурсной документации (технической спецификации).
35. При рассмотрении заявок, при необходимости, комиссия в письменной форме запрашивает:
1) у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в целях облегчения рассмотрение заявок;
2) в целях уточнения сведений и получения необходимой информации у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Конкурсная комиссия не направляет запрос и не совершает иных действий, связанных с приведением заявки в соответствие с требованиями конкурсной документации, заключающихся в дополнении заявки недостающими документами, замене документов, приведении в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов, представленных в заявке.
36. Комиссия рассматривает заявку, как отвечающую требованиям конкурсной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые исправляются, не затрагивая существа представленной заявки.
37. Заявка на участие в конкурсе представляется потенциальным поставщиком до истечения окончательного срока ее представления, указанного в конкурсной документации.
38. Заявка на участие в конкурсе является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в конкурсе, осуществить поставку товара (оказать услугу) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
39. Заявка на участие в конкурсе, представляемая организатору (заказчику) потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в конкурсе для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, содержит:
1) заполненную и подписанную потенциальным поставщиком заявку на участие в конкурсе для юридических лиц по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и (или) заполненную и подписанную потенциальным поставщиком заявку на участие в конкурсе для физических лиц по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), гражданскую дееспособность (для физических лиц):
нотариально засвидетельствованные копии лицензий и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров и услуг;

32. Әлеуетті өнім берушілерді және олардың уәкілетті өкілдерін тіркеу журналында мүддесі ұсынылып отырған ұйымның атауы, уәкілетті тұлғаның сенімхатының күні мен нөмірі, тіркеу күні мен уақыты көрсетіледі.
33. Журналды сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) нөмірлейді және тігеді.
34. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін конкурстық құжаттамада (техникалық сипаттамаларда) көрсетілген біліктілік талаптарға сәйкестігіне қатысты конкурстық комиссия қарайды.
35. Өтінімдерді қарау кезінде, қажеттілік болған кезде, комиссия жазбаша нысанда:
1) өтінімдерді қарауды жеңілдету мақсатында әлеуетті өнім берушілерден материалдар мен түсіндірмелерді;
2) тиісті мемлекеттік органнан, жеке және заңды тұлғалардан нақтылау мақсатында мәліметтерді және қажетті ақпаратты сұратады.
Конкурстық комиссия сұрау салуды жібермейді және өтінімде ұсынылған тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкестікке келтірумен, құжаттарды алмастыруда, өтінімді жетпеген құжаттармен толықтыруға негізделген өтінімді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестікке келтірумен байланысты басқа да әрекеттер жасамайды.
36. Комиссия конкурсқа қатысуға өтінімді, егер онда ұсынылған өтінім мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келеді деп қарайды.
37. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді конкурстық құжаттамада көрсетілген оны ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін береді.
38. Конкурсқа қатысуға өтінім конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушінің конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауарды беруді (қызметтер көрсетуді) жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
39. Біліктілік талаптарға және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестігін растау үшін сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға берген өтінімі мыналарды қамтуы тиіс:
1) әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғалар үшін конкурсқа қатысуға өтінім толтырған және қол қойған және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуетті өнім берушімен жасалған және қол қойылған жеке тұлғалар үшін конкурсқа қатысуға өтінім;
2) әлеуетті өнім беруші оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растауда ұсынатын құжаттардың тізбесін:
құқықтық қабілеттілігін (заңды тұлғалар үшін), азаматтық қабілеттілігін (жеке тұлғалар үшін) растайтын нотариат куәландырған құжаттарды;
лицензияның және/немесе патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың, әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелерін;

сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выданные не ранее даты объявления конкурса, по форме согласно приложению 17 Правил ведения лицевых счетов, утвержденных приказом Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2018 года № 16601.);
сведения о квалификации потенциального поставщика для поставки товаров по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и (или) сведения о квалификации потенциального поставщика для оказания услуг по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
сведения о соисполнителях при оказании услуг, являющихся предметом закупок на конкурсе, виды услуг, передаваемых потенциальным поставщиком соисполнителям согласно приложению 7 к настоящим Правилам, на соисполнение, но не более двух третей объема (стоимости) услуг в совокупности.
В случае, если потенциальный поставщик предусматривает привлечь соисполнителей услуг, то потенциальный поставщик предоставляет организатору (заказчику) закупок документы, подтверждающие соответствие привлекаемых соисполнителей квалификационным требованиям.
3) техническую спецификацию с указанием наименований предлагаемых товаров, места их происхождения, года выпуска, модели при ее наличии, с описанием функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик товаров, услуг, сроков и (или) объемов эксплуатационных характеристик товаров, услуг, сроков и (или) объемов поставки товаров, оказания услуг, предоставления гарантий качества к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условий поставки товара, оказания услуг;
4) обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере, установленном в пункте 46 настоящих Правил, в виде банковской гарантии либо платежного документа, подтверждающего гарантийный денежный взнос, размещаемый на банковском счете организатора (заказчика) закупок;
5) доверенность лицу (лицам), представляющему интересы потенциального поставщика, на право подписания заявки на участие в конкурсе и на участие в заседаниях конкурсной комиссии.
Заявка потенциального поставщика – физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность, также содержит нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом (для подтверждения наличия гражданской правоспособности для заключения договора о закупках).

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен бекітілген Жеке шоттарды жүргізу қағидаларының 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік жарналар бойынша берешектің жоқтығы (бар болуы) туралы конкурс өткізу туралы хабарланған күннен ерте берілмеген мәліметтер (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16601 болып тіркелген);
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларды жеткізуге әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ақпарат және (немесе) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтер ұсыну үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер;
конкурста сатып алудың мәні болып табылатын қызметтерді ұсыну бойынша бірлескен орындаушылар туралы, сондай-ақ осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушімен бірлесіп орындаушыларға қызмет түрлерін бірлесіп орындауға, бірақ жиынтықта қызметтердің көлемінің (құнын) екіден үш бөлігінен аспайтын ақпарат;
Егер әлеуетті өнім беруші қызметтерді бірлесіп орындаушыларды тартуды көздеген жағдайда, онда әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) тартылатын бірлескен орындаушылардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады.
3) ұсынылатын тауарлардың атауын, орналасу орнын, шығарылу жылын, болса моделін көрсете отырып, сондай-ақ тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің, мерзімдердің функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын және (немесе) тауарларды беру, қызметтерді көрсету көлемдерін, тауарға қызмет көрсетуге, тауарды пайдалануға арналған шығындарға, тауарды беру, қызмет көрсету талаптарына сапасына кепілдік беруді көрсете отырып, техникалық ерекшелігін;
4) банктік кепілдік не сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) банктік шотында орналасқан кепілдік ақшалай жарнаны растайтын төлем құжаты түрінде осы Қағидалардың 46-тармағында белгіленген мөлшерде конкурсқа қатысуға арналған өтінімді қамтамасыз ету;
5) әлеуетті өнім берушінің мүддесін білдіретін адамға (адамдарға) конкурсқа қатысуға өтінімге қол қою және конкурстық комиссияның отырыстарына қатысу құқығына берілетін сенімхат.
Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушінің – жеке тұлғаның өтінімінде де тиісті мемлекеттік орган берген заңды тұлғаны құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі болуы тиіс (сатып алу туралы шарт жасасу үшін азаматтық құқықтық қабілеттілігінің болуын растау үшін).

40. Потенциальный поставщик и его соисполнитель, при их наличии, в подтверждение соответствия квалификационным требованиям, представляет организатору (заказчику) закупок соответствующие документы, в порядке и сроки, предусмотренные настоящими Правилами.
Потенциальный поставщик – нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального поставщика – нерезидента Республики Казахстан.
Документ, подтверждающий резидентство, выданный компетентным органом государства резидентства, или его нотариально засвидетельствованной копии. При этом нерезидент в случае изменения его регистрационных данных в стране резидентства повторно представить документ, подтверждающий резидентство, или его нотариально засвидетельствованную копию с учетом измененных данных.
Потенциальный поставщик, не допускается к участию в конкурсе и признан не соответствующим квалификационным требованиям в случае не предоставления документов, указанных в конкурсной документации и несоответствия технической спецификации и условиям конкурсной документации.
41. Конкурсная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе не соответствующим требованиям конкурсной документации в случае:
1) истечения срока действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в конкурсе, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих конкурсной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в конкурсе;
отсутствие документа, подтверждающего полномочие должностного лица, подписавшего обеспечение заявки;
название закупок товаров, услуг способом конкурса, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии и (или) сумму обеспечения заявки и условия его предоставления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в конкурсе;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в конкурсе;
3) внесения обеспечения конкурсной заявки в размере менее трех процентов от суммы, выделенной на конкурс (лот).
Срок действия заявок на участие в конкурсе (срок действия конкурсной заявки, представляемой потенциальным поставщиком для участия в конкурсе по закупкам товаров, услуг, составляет не менее 35 календарных дней с даты вскрытия конкурсных заявок. Конкурсная заявка, имеющая более короткий срок действия, чем указанный в конкурсной документации, отклоняется.

40. Әлеуетті өнім беруші және оның бірлесіп орындаушысы, бар болған кезде біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) осы Қағидаларда көзделген тәртіппен және мерзімде тиісті құжаттарды ұсынады.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті – әлеуетті өнім беруші оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынған құжаттарды не Қазақстан Республикасының бейрезиденті әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерден тұратын құжаттарды береді.
Резидент мемлекеттің құзыретті органы берген резиденттілікті растайтын құжат немесе оның нотариат куәландырған көшірмесі. Бұл ретте бейрезидент резидент елде оның тіркеу деректері өзгерген жағдайда резиденттілікті растайтын құжатты немесе өзгертілген деректерді есепке ала отырып, оның нотариат куәландырған көшірмесін қайта ұсынады.
Әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттамада көрсетілген құжаттарды ұсынбаған жағдайда және техникалық сипаттамаларға және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмеген жағдайда конкурсқа қатысуға жіберілмейді және біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп танылады.
41. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға енгізілген өтінімді қамтамасыз етуді мына жағдайларда:
1) банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі өткенде;
2) конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлғаны:
өтінімді қамтамасыз етуге қол қойған лауазымды тұлғаның құзыретін растайтын құжаттың болмауы мұндай әлеуетті өнім берушіні конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейді деп тануға негіз бола алмайды;
қатысу үшін банктік кепілдік түрінде ұсынылған өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін конкурс тәсілімен тауарларды, қызметтерді сатып алу атауын;
банктік кепілдік және (немесе) өтінімді қамтамасыз ету сомасы, сондай-ақ оны ұсыну шарттары түрінде ұсынылған конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуды енгізген тұлғаны;
соның пайдасына конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізген тұлғаны;
анықтауға мүмкіндік бермейтін мәліметтердің болмауымен айқындалатын конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиісінше ресімделмеуі:
3) конкурсқа (лот) бөлінген сомадан үш пайыздан аз мөлшерде конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізу конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес емес деп таниды.
Конкурсқа қатысуға берілген өтінімнің қолданылу мерзімі (конкурсқа қатысу үшін әлеуетті өнім берушінің ұсынған тауарларды, қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі) конкурстық өтінімдерді ашу күнінен бастап кемінде 35 күнтізбелік күнді құрайды. Конкурстық құжаттамада көрсетілгеннен барынша қысқа қолданылу мерзімі бар конкурстық өтінім қабылданбайды.

42. По результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям технической спецификации, которые допускаются к участию в конкурсе (участники конкурса);
2) оформляет протокол о допуске к участию в конкурсе и определяет день, время, место представления потенциальными поставщиками, допущенными к участию в конкурсе (участниками конкурса), конкурсных ценовых предложений организатору (заказчику) закупок.
43. Протокол о допуске к участию в конкурсе по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам подписывается председателем, всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии и секретарем конкурсной комиссии.
44. Организатор (заказчик) не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подписания протокола о допуске, извещает потенциальных поставщиков, представивших Заявки о принятом решении конкурсной комиссии посредством:
1) представления либо направления копии протокола о допуске;
2) размещения текста подписанного протокола на интернет-ресурсе или веб-портале закупок организатора (заказчика).
45. Решение конкурсной комиссии о допуске может быть обжаловано в порядке, установленном действующим законодательством.
46. Обеспечение заявки на участие в конкурсе вносится потенциальным поставщиком в размере не менее трех процентов от суммы, выделенной на конкурс (лот) для приобретения товаров, услуг. Потенциальный поставщик вносит обеспечение заявки на участие в конкурсе на лоты, по которым предоставляется конкурсная заявка.
47. Потенциальный поставщик вносит обеспечение конкурсной заявки в виде гарантийного денежного взноса, который вносится потенциальным поставщиком на банковский счет организатора (заказчика) закупок либо на счет, предусмотренный бюджетным законодательством Республики Казахстан для организаторов (заказчиков) закупок, либо банковской гарантии по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
48. Срок действия банковской гарантии соответствует сроку действия самой конкурсной заявки. Допускается продление потенциальным поставщиком срока действия банковской гарантии на срок продления самой заявки.
49. Все конкурсные заявки, не имеющие обеспечения конкурсной заявки, отклоняются конкурсной комиссией, как не отвечающие требованиям конкурсной документации.
50. Обеспечение заявки на участие в конкурсе не возвращается организатором (заказчиком) закупок при наступлении одного из следующих случаев:

42. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия:
1) біліктілік талаптарына және техникалық сипаттамалар талаптарына сәйкес келетін конкурсқа қатысуға жіберілетін (конкурсқа қатысушылар) әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
2) конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттаманы ресімдейді және конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің (конкурсқа қатысушылардың) сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) конкурстық баға ұсыныстарын беру күнін, уақытын, орнын белгілейді.
43. Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төраға, отырысқа қатысушы барлық конкурстық комиссия мүшелері және конкурстық комиссияның хатшысы қол қояды.
44. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған күннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге конкурстық комиссияның қабылдаған шешімі туралы мыналарды хабарлайды:
1) рұқсат беру туралы хаттама көшірмесін ұсыну немесе жолдау;
2) қол қойылған хаттама мәтінін ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) интернет-ресурсында немесе сатып алу веб-порталында орналастыру.
45. Рұқсат берілгені туралы конкурстық комиссияның шешімі қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіппен шағымдалуы мүмкін.
46. Конкурсқа қатысу өтінімдерді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші тауарларды, қызметтерді алу үшін конкурсқа (лотқа) бөлінген сомадан үш пайыз мөлшерінде енгізеді. Әлеуетті өнім беруші конкурстық өтінім берілетін лоттарға ғана конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді.
Конкурстың барлық лоттарына өтінім берілген кезде лоттардан тұратын конкурсқа бөлінген жалпы сомада конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізуге жол беріледі.
47. Әлеуетті өнім беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді кепілді ақшалай жарна түрінде ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) банктік есеп шотына немесе ұйымдастырушылар (тапсырыс берушілер) үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген шотқа осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысанда банктік кепілдікті енгізеді.
48. Банктік кепілдіктің қолданылу мерзімі конкурстық өтінімнің қолданылу мерзіміне сәйкес келеді. Әлеуетті өнім беруші өтінімнің өзін ұзарту мерзіміне банктік кепілдіктің қолданылу мерзімін ұзартуға жол беріледі.
49. Конкурстық өтінімі қамтамасыз етілмеген барлық конкурстық өтінімдерді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін ретінде конкурстық комиссия қабылдамайды.
50. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету мынадай жағдайлардың бірі орын алғанда сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) қайтармайды:

1) потенциальный поставщик отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку на участие в конкурсе после истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) потенциальный поставщик, признанный участником конкурса, не представил в установленный срок либо отозвал свое конкурсное ценовое предложение;
3) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о закупках;
4) победитель конкурса, заключив договор о закупках, не исполнил либо несвоевременно исполнил требования, установленные конкурсной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора о закупках.
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе зачисляется в доход организатора (заказчика).
51. Обеспечение заявки на участие в конкурсе возвращается в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола о допуске к участию в конкурсе. Указанный случай не распространяется на потенциальных поставщиков, признанных участниками конкурса;
3) подписания протокола об итогах закупок способом конкурса. Указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса;
4) вступления в силу договора о закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора о закупках, предусмотренного конкурсной документацией;
52. Потенциальный поставщик, допущенный к участию в конкурсе (участник конкурса) не позднее срока, указанного в протоколе о допуске к участию в конкурсе, предоставляет организатору (заказчику) закупок конверт с конкурсным ценовым предложением.
53. В установленные сроки протоколом о допуске к участию конкурсная комиссия проводит заседание по оценке и сопоставлению конкурсных ценовых предложений участников конкурса.
54. В течение срока, установленного протоколом о допуске к участию в конкурсе секретарь конкурсной комиссии:
1) удостоверяется в наличии документального подтверждения полномочий представителей участников конкурса для представления конвертов с конкурсными ценовыми предложениями и участия в заседании конкурсной комиссии;
2) вносит в журнал регистрации конкурсных ценовых предложений сведения об участниках конкурса либо их уполномоченных представителях.
55. Конверты с конкурсными ценовыми предложениями, представленные по истечении времени, установленного в протоколе о допуске к участию в конкурсе, не принимаются к оценке и сопоставлению.

1) әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінім берген соңғы мерзім өткеннен кейін конкурсқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алғанда немесе өзгерткенде және (немесе) толықтырғанда;
2) конкурсқа қатысушы ретінде танылған әлеуетті өнім беруші өзінің конкурстық құнды ұсынысын белгіленген мерзімде бермегенде немесе кері қайтарып алғанда;
3) конкурс жеңімпазы деп анықталған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарттан жалтарғанда;
4) конкурс жеңімпазы сатып алу туралы шартты жасасып алып, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімі туралы конкурстық құжаттамада көзделген талаптарды орындамағанда немесе уақытында орындамағанда.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі орын алғанда конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) кірісіне жатқызылады.
51. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету төмендегі жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарылады:
1) конкурсқа қатысуға өтінім берген соңғы мерзім өткенге дейін әлеуетті өнім берішінің конкурсқа қатысуға өз өтінімін кері қайтарып алған;
2) конкурсқа қатысуға рұқсат туралы хаттамаға қол қойған. Көрсетілген жағдай конкурсқа қатысушы деп танылған әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды;
3) конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойған. Көрсетілген жағдай конкурс жеңімпазы деп танылған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
4) конкурстық құжаттамада көзделген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді конкурс жеңімпазының енгізуі және сатып алу туралы шарттың күшіне енуі;
52. Конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім беруші (конкурсқа қатысушы) конкурсқа қатысуға жіберілгені туралы хаттамада көрсетілген мерзімнен кешіктірмей, сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) конкурстық баға ұсыныстары бар конвертті береді.
53. Қатысуға жіберілгені туралы хаттамамен белгіленген мерзімде конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру бойынша отырыс өткізеді.
54. Конкурсқа қатысуға жіберілгені туралы хаттамамен белгіленген мерзім бойы конкурстық комиссия хатшысы:
1) конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді беру және конкурстық комиссия отырысына қатысу үшін конкурсқа қатысушылар өкілдерінің құзыретінің құжатпен расталуының болуына көз жеткізеді;
2) конкурстық баға ұсыныстарын тіркеу журналына конкурсқа қатысушылар немесе олардың уәкілетті өкілдері туралы мәліметтер енгізеді.
55. Конкурсқа қатысуға жіберілгені туралы хаттамада белгіленген уақыт өткеннен кейін берілген конкурстық баға ұсыныстары бар конверттер бағалау және салыстыруға қабылданбайды.

56. Секретарь конкурсной комиссии указывает список участников конкурса, которым было отказано в регистрации с изложением причины такого отказа в журнале регистрации конкурсных ценовых предложений.
57. На заседании конкурсной комиссии:
1) председатель конкурсной комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов конкурсной комиссии:
вскрывает конверты с конкурсными ценовыми предложениями участников конкурса в хронологическом порядке их регистрации;
оглашает в хронологическом порядке регистрации конкурсные ценовые предложения участников конкурса, представивших конкурсные ценовые предложения;
передает секретарю конкурсной комиссии вскрытые конверты с конкурсными ценовыми предложениями;
2) конкурсная комиссия:
отклоняет конкурсные ценовые предложения участников конкурса, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных закупок товаров, услуг;
сопоставляет цены участников конкурса и определяет среди них победителя конкурса на основе наименьшей цены;
при равенстве цен конкурсных ценовых предложений и опыта работы на рынке закупаемых товаров, услуг, являющихся предметом конкурса, победителем признается потенциальный поставщик, предоставивший конкурсное ценовое предложение ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
58. По результатам заседания конкурсной комиссии:
1) председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя конкурсной комиссии в день проведения оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений:
оглашает лицам, присутствующим на заседании конкурсной комиссии результаты проведенных закупок товаров, услуг и объявляет присутствующим победителя конкурса;
выдает победителю конкурса письменное уведомление о признании его победителем, подписанное председателем конкурсной комиссии либо лицом, исполняющим его обязанности;
информирует участников конкурса либо их уполномоченных представителей о дате, времени и месте предоставления копии протокола об итогах проведенных закупок товаров, услуг;
2) секретарь конкурсной комиссии:
не позднее двух рабочих дней со дня проведения заседания конкурсной комиссии по оценке и сопоставлению конкурсных ценовых предложений участников конкурса составляет протокол об итогах конкурса по закупке по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и обеспечивает его подписание всеми присутствовавшими на заседании членами конкурсной комиссии и секретарем конкурсной комиссии;
по требованию любого потенциального поставщика, сведения о котором внесены в журнал регистрации заявок на участие в конкурсе, представившего заявку на участие в конкурсе, в течение одного рабочего дня со дня получения такого письменного запроса направляет либо предоставляет уполномоченным представителям таких потенциальных поставщиков на безвозмездной основе копию протокола об итогах проведенных закупок товаров, услуг;
в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах проведенных закупок товаров, услуг обеспечивает представление организатору (заказчику) копии указанного протокола.

56. Конкурстық комиссия хатшысы конкурстық баға ұсыныстарын тіркеу журналында бас тарту себебін көрсете отырып, тіркеуден бас тартылған конкурсқа қатысушылардың тізімін көрсетеді.
57. Конкурстық комиссия отырысына:
1) конкурстық комиссия төрағасы немесе төрағаның конкурстық комиссия мүшелері арасынан тағайындаған тұлғасы:
хронологиялық тәртіппен тіркелген конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді ашады;
хронологиялық тәртіппен тіркелген конкурстық баға ұсыныстарын ұсынған конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын жариялайды;
конкурстық комиссия хатшысына конкурстық баға ұсыныстары бар ашылған конверттерді береді;
2) конкурстық комиссия:
конкурсқа қатысушылардың осы тауарларды, қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асатын конкурстық баға ұсыныстарын қабылдамайды;
конкурсқа қатысушылардың бағасын салыстырады және барынша төмен баға негізінде олардың арасынан конкурс жеңімпазын айқындайды;
конкурстық баға ұсыныстарындағы баға және конкурс нысаны болып табылатын сатып алынатын тауарлар, қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі тең болғанда конкурстық баға ұсынысын басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсынысынан бұрын ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
58. Конкурстық комиссия отырысының нәтижелері бойынша:
1) конкурстық комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда оның орынбасары конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жүргізілетін күні:
конкурстық комиссия отырысына қатысып отырған адамдарға жүргізілген тауарларды, қызметтерді сатып алу нәтижелерін жариялайды және қатысып отырғандарға конкурс жеңімпазын хабарлайды;
конкурс жеңімпазына конкурстық комиссия төрағасы немесе оның міндетін атқарушы қол қойған оны жеңімпаз деп тану туралы жазбаша хабарлама береді;
конкурсқа қатысушыларға немесе олардың уәкілетті өкілдеріне жүргізілген тауарларды, қызметтерді сатып алу нәтижелері туралы хаттама көшірмесінің беру күнін, уақытын және орнын хабарлайды;
2) конкурстық комиссияның хатшысы:
конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі конкурстық комиссия отырысы өткізілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысанда сатып алу бойынша конкурс нәтижелері туралы хаттама жасайды және оған отырысқа қатысқан конкурстық комиссия мүшелірінің барлығының, сондай-ақ конкурстық комиссия хатшысының қол қоюын қамтамасыз етеді;
мәліметтері конкурсқа қатысуға берілген өтінімдерді тіркеу журналына енгізілген конкурсқа қатысуға өтінім берген кез келген әлеуетті өнім берушінің талабы бойынша осындай жазбаша сұранымды алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде осындай әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілдеріне қайтарымсыз негізде жүргізілген тауарларды, қызметтерді сатып алу нәтижелері туралы хаттаманың көшірмесін жолдайды немесе ұсынады;
жүргізілген тауарларды, қызметтерді сатып алу нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) көрсетілген хаттаманың көшірмесін беруді қамтамасыз етеді.

59. Организатор (заказчик) закупок в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок товаров, услуг размещает текст протокола на интернет-ресурсе организатора (заказчика).
60. Сведения, содержащиеся в протоколе об итогах закупок и размещенные на интернет-ресурсе организатора (заказчика), должны быть доступны для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
61. Закупки способом конкурса признаются несостоявшимися в следующих случаях:
1) отсутствия представленных заявок;
2) предоставления менее двух заявок;
3) к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик;
4) к участию в конкурсе допущен один потенциальный поставщик.
62. Если закупки способом конкурса признаны несостоявшимися, организатор (заказчик) принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупок способом конкурса;
2) об изменении конкурсной документации и повторном проведении закупок способом конкурса;
63. По несостоявшимся закупкам способом конкурса организатор (заказчик) осуществляет закупки способом из одного источника в случаях:
1) отсутствия представленных заявок на участие в конкурсе. При этом потенциальный поставщик, которому направляется приглашение на участие в закупках способом из одного источника, определяется заказчиком;
2) представления менее двух заявок на участие в конкурсе. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в конкурсе и цена заключенного договора о закупках не превышает сумму, выделенную для осуществления закупок;
Параграф 2. Конкурс по отбору поставщика по квалификационным требованиям и техническим характеристикам посредством веб-портала закупок.
64. Организация и проведение закупок способом конкурса по отбору поставщика по квалификационным требованиям и техническим характеристикам посредством веб-портала закупок, предусматривает выполнение следующих последовательных мероприятий организатором (заказчиком):
1) определение и утверждение состава конкурсной комиссии, состава экспертной комиссии либо эксперта (при необходимости), определение секретаря конкурсной комиссии;
2) утверждение проекта конкурсной документации;
3) размещение на веб-портале объявления об осуществлении закупок способом конкурса, а также текста конкурсной документации;
4) представление потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе в форме электронного документа и их автоматическая регистрация на веб-портале;
5) автоматическое вскрытие заявок и размещение на веб-портале соответствующего протокола вскрытия;

59. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде хаттама мәтінін ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) интернет-ресурсында орналастырады;
60. Сатып алу нәтижелері туралы хаттамадағы және ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер төлем алусыз барлық мүдделі адамдарға танысу үшін қолжетімді болуы тиіс.
61. Конкурс тәсілімен сатып алу мынадай жағдайларда өтпеді деп танылады:
1) ұсынылған өтінімдердің болмауы;
2) екеуден аз өтінімдерді ұсыну;
3) конкурсқа қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе;
4) конкурсқа қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілсе;
62. Егер конкурс тәлісімен сатып алу өтпеді деп танылса, ұйымдастырушы (тапсырыс беруші):
1) конкурс тәлісімен сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) конкурс құжаттамасын өзгерту және конкурс тәлісімен сатып алуды қайта жүргізу туралы;
63. Конкурс тәсілімен өтпеген сатып алу бойынша тапсырыс беруші бір көзден тәсілімен сатып алуды келесі жағдайларда іске асырады:
1) конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдердің жоқтығы. Бұл ретте біз көзден тәсілімен сатып алуға конкурсқа шақырту жіберілетін әлеуетті өнім берушіні тапсырыс беруші белгілейді;
2) конкурсқа қатысуға екеуден кем өтінім беру. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру конкурсқа қатысуға өтінім ұсынған әлеуетті өнім берушіге жіберіледі, сатып алу туралы жасалған шарт бағасы сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан аспайды.
2-параграф. Сатып алу веб-порталы арқылы біліктілік талаптары және техникалық сипаттамалар бойынша өнім берушіні іріктеу жөніндегі конкурс
64. Сатып алу веб-порталы арқылы біліктілік талаптары және техникалық сипаттамалар бойынша өнім берушілерді іріктеу бойынша конкурс тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай жүйелі іc-шаралардың орындалуын көздейді:
1) конкурстық комиссияның құрамын, сараптама комиссиясының құрамын не сарапшыны (қажет болған кезде) айқындау және бекіту, конкурстық комиссия хатшысын айқындау;
2) конкурстық құжаттаманың жобасын бекіту;
3) веб-порталда конкурс тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыруды, сондай-ақ конкурстық құжаттаманың мәтінін орналастыру;
4) электрондық құжат нысанында конкурсқа қатысуға өтінімдерді әлеуетті өнім берушілердің ұсынуы және оларды веб-порталда автоматты түрде тіркеу;
5) өтінімдерді автоматты түрде ашу және веб-порталда ашудың тиісті хаттамасын орналастыру;

6) определение потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации и признание их участниками конкурса;
7) автоматическое сопоставление веб-порталом цен участников конкурса, определение победителя конкурса на основе наименьшей цены, а также потенциального поставщика, занявшего второе место, и размещение на веб-портале протокола об итогах закупок способом конкурса;
8) заключение заказчиком договора с победителем на основании протокола об итогах закупок способом конкурса.
65. Конкурсная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора.
66. Решение конкурсной комиссии принимается голосованием посредством веб-портала и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии.
В случае несогласия с решением конкурсной комиссии любой член данной конкурсной комиссии имеет право на особое мнение, которое размещается на веб-портале в форме электронной копии документа.
В случае отсутствия подписи какого-либо члена конкурсной комиссии, в соответствующих протоколах конкурсной комиссии секретарем конкурсной комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.
67. Организационная деятельность конкурсной комиссии обеспечивается секретарем конкурсной комиссии. Секретарь конкурсной комиссии не является членом конкурсной комиссии и не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений. Секретарь конкурсной комиссии определяется из числа должностных лиц структурного подразделения организатора, ответственного за организацию и проведение закупок.
68. Секретарь конкурсной комиссии:
1) формирует и размещает на веб-портале проект конкурсной документации;
2) размещает на веб-портале объявление о проведении конкурса, протокол вскрытия заявок на участие в конкурсе, протокол допуска к участию в конкурсе при его наличии, протокол об итогах государственных закупок способом конкурса, а также другие документы на веб-портале при их наличии;
3) размещает на веб-портале заключение экспертной комиссии либо эксперта при их наличии;
69. Проект конкурсной документации, утверждается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности и содержит наименование закупа, окончательную дату и время предоставления заявок потенциальных поставщиков, наименование, краткую характеристику товаров и услуг, дополнительную характеристику товаров и услуг, предполагаемый объем и предполагаемые сроки поставки товаров и услуг, а также запрос документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика специальным квалификационным требованиям, согласно подпункту 2) пункта 39 настоящих Правил.

6) біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттамаға сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау және оларды конкурс қатысушылары деп тану;
7) конкурсқа қатысушылардың бағаларын веб-порталмен автоматты түрде салыстыру, ең төмен баға негізінде конкурс жеңімпаздарын, сондай-ақ екінші орынға әлеуетті өнім берушіні айқындау және веб-порталда конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы орналастыру;
8) тапсырыс берушінің конкурс тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманаың негізінде жеңімпаздармен шарт жасасуы.
65. Конкурстық комиссия оның құрылуы туралы шешім күшіне енген күнінен бастап әрекет етеді және өзінің қызметін шарт жасалған күннен бастап өзінің қызметін тоқтатады.
66. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс берумен қабылданады және оған конкурстық комиссияның отырысына қатысып отырған мүшелерінің қарапайым санының көпшілік дауысы берілген болса, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссияның төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданған болып саналады.
Конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы конкурстық комиссияның кез келген мүшесі ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталда орналастырылады.
Конкурстық комиссия қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда конкурстық комиссияның тиісті хаттамаларында конкурстық комиссия хатшысы қолдың болмау себептерінен тұратын құжат немесе ақпарат орналастырылады.
67. Конкурстық комиссияның ұйымдастыру қызметін конкурстық комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және конкурстық комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ.
68. Конкурстық комиссияның хатшысы:
1) конкурстық құжаттаманың жобасын веб-порталда қалыптастырады және орналастырады;
2) веб-порталда конкурсты өткізу туралы хабарландыруды, конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасы, конкурсқа қатысуға ол болған жағдайда рұқсат беру хаттамасын, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы, сондай-ақ веб-порталда олар болған жағдайда басқа да құжаттарды орналастырады;
3) веб-порталда сараптама комиссиясының не ол болған жағдайда сарапшының қорытындысын орналастырады;
69. Конкурстық құжаттаманың жобасын тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқаратын адам бекітеді және сатып алу атауынан, әлеуетті өнім берушілердің өтінімді берудің соңғы күнінен және уақытынан, атауынан, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасынан, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаттамасынан, тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің болжамды көлемі мен болжамды жеткізу мерзімдерінен, сондай-ақ осы Қағидалардың 39-тармағының 2) тармақшасына сәйкес арнайы біліктілік талаптарына әлеуетті өнім берушілердің сәйкестігін растайтын құжаттардың сұрату салуынан тұрады.

70. Срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе составляет не менее десяти календарных дней со дня размещения текста утвержденной конкурсной документации на веб-портале закупок.
71. Заявка на участие в конкурсе подается в форме электронного документа посредством веб-портала до истечения окончательного срока ее представления, указанного в конкурсной документации, содержит документы, перечисленные в конкурсной документации и является формой выражения согласия потенциального поставщика с требованиями и условиями, установленными конкурсной документацией, а также согласия потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным настоящими Правилами.
72. Срок действия заявки на участие в конкурсе, представляемой потенциальным поставщиком для участия в конкурсе соответствует требуемому сроку, установленному конкурсной документацией.
73. Заявки на участие в конкурсе, поданные потенциальными поставщиками, автоматически регистрируются на веб-портале.
74. Потенциальный поставщик при необходимости изменяет или отзывает свою заявку на участие в конкурсе в любое время до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей заявки на участие в конкурсе.
Отзыв заявки на участие в конкурсе после истечения окончательного срока их представления не допускается.
75. Вскрытие заявок на участие в конкурсе производится веб-порталом автоматически. Протокол вскрытия заявок на участие в конкурсе размещается веб-порталом в момент их вскрытия. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам конкурсной комиссии, потенциальным поставщикам, подавшим заявки на участие в конкурсе.
76. В случае, если на конкурс представлена только одна заявка на участие, то такая заявка также вскрывается и рассматривается в соответствии с настоящими Правилами.
77. Конкурсная комиссия посредством веб-портала рассматривает заявки на участие в конкурсе в целях определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации в течение десяти календарных дней со дня вскрытия конкурсных заявок.
78. По результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе на предмет соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации оформляет протокол допуска на участие в конкурсе, который подписывается председателем и всеми членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии в день принятия решения о рассмотрении заявок на участие в конкурсе и размещается секретарем конкурсной комиссии на веб-портале с автоматическим уведомлением по электронной почте всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в конкурсе.

70. Әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынатын күннің соңғы мерзімі сатып алу веб-порталында бекітілген конкурстық құжаттаманың мәтінін орналастырған күннен бастап кемінде күнтізбелік он күнді құрайды.
71. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында конкурстық құжаттамада көрсетілген, өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін береді, конкурстық құжаттамада санамаланған құжаттардан тұрады және конкурстық құжаттамада белгіленген талаптар мен шарттарға әлеуетті өнім берушінің келісімін, сондай-ақ осы Қаиғдаларда белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулерге сәйкес расталған ол туралы мәліметті алуға әлеуетті өнім берушінің келісімін беру нысаны болып табылады.
72. Конкурсқа қатысуға өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген талап етілетін мерзімге сәйкес келеді.
73. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысу үшін берген өтінімдері автоматты түрде веб-порталда тіркеледі.
74. Қажет кезінде әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өзінің өтініміне оның енгізген қамтамасыз етуін қайтрау құқығын жоғалтпай конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кез-келген уақытта конкурсқа қатысуға берген өзінің өтінімін өзгертеді немесе қайтарады.
Конкурсқа қатысуға берілген өтінімді оны ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін қайтаруға жол берілмейді.
75. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу веб-порталда автоматты түрде жүргізіледі. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасы оны ашу сәтінен бастап веб-порталда орналастырылады. Бұл ретте веб-портал конкурстық комиссияның мүшелеріне, конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерінің автоматты түрде хабарламаны таратады.
76. Егер конкурсқа (лотқа) конкурсқа (лотқа) қатысуға тек қана бір өтінім берлген жағдайда онда осындай өтінім осы Қағидаларға сәйкес ашылады және қаралады.
77. Конкурстық комиссия веб-портал арқылы біліктілік талаптарына және конкурстық өтінімдерді ашу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде конкурстық құжаттамалар талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында конкурсқа қатысуға өөтінімдерді қарайды.
78. Әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі нысанасына конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша конкурсқа қатысуға алдын ала жіберу хаттамасы ресімделеді, оған конкурстық комиссияның төрағасы мен барлық мүшелері, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді алдын ала қарау туралы шешім қабылданған күні қол қояды.

79. Протокол допуска на участие в конкурсе содержит:
1) информацию о потенциальных поставщиках, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям технической спецификации, которые допускаются к участию в конкурсе (участники конкурса);
2) о потенциальных поставщиках, заявки на участие в конкурсе которых были отклонены, с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации
3) день, время, место представления потенциальными поставщиками, допущенными к участию в конкурсе (участниками конкурса), конкурсных ценовых предложений организатору (заказчику) закупок.
80. Потенциальные поставщики, допущенные к участию в конкурсе (участники конкурса) не позднее срока, указанного в протоколе о допуске к участию в конкурсе, предоставляет организатору (заказчику) закупок конкурсные ценовые предложения посредством веб-портала закупок.
81. Конкурсное ценовое предложение вскрывается веб-порталом автоматически по итогам рассмотрения заявки на участие в конкурсе на предмет соответствия квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации.
82. Веб-портал автоматически сопоставляет цены участников конкурса и определяет победителя конкурса на основе наименьшей цены на предмет закупки.
83. Участник конкурса, занявший по итогам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений второе место, определяется на основе цены, следующей после наименьшей условной цены.
84. При равенстве цен конкурсных ценовых предложений и опыта работы на рынке закупаемых товаров, услуг, являющихся предметом конкурса, победителем признается потенциальный поставщик, предоставивший конкурсное ценовое предложение ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
85. По результатам оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений веб-порталом автоматически формируется протокол об итогах по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, который подписывается председателем и всеми членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии в день принятия решения.
Параграф 3. Запрос ценовых предложений
86. В случае, если годовой объем закупок определенного товара(ов), либо определенной услуги в стоимостном выражении не превышает семитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, то закупки проводятся способом запроса ценовых предложений и осуществляются в следующем порядке:

79. Конкурсқа жіберу хаттамасы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) конкурсқа қатысуға жіберілетін (конкурсқа қатысушылар) біліктілік талаптары мен техникалық ерекшеліктер талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілер туралы ақпарат;
2) оларды кері қайтару себептері егжей-тегжейлі сипатталып көрсетілген, соның ішінде олардың біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтінін растайтын мәліметтер мен құжаттар көрсетілген конкурсқа қатысуға өтінімдері кері қайтарылған әлеуетті өнім берушілер туралы;
3) конкурсқа қатысуға жберілген (конкурсқа қатысушыларға) әлеуетті өнім берушілердің сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) конкурстық баға ұсынымдарын ұсыну күні, уақыты, орны.
80. Конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім беруші (конкурсқа қатысушы) конкурсқа қатысуға жіберілгені туралы хаттамада көрсетілген мерзімнен кешіктірмей, сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) сатып алу веб-порталы арқылы конкурстық баға ұсыныстарын береді.
81. Конкурстық баға ұсыныстары біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі мәніне конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау қорытындысы бойынша автоматты түрде веб-порталда ашылады.
82. Веб-портал конкурсқа қатысушылардың бағаларын автоматты түрде салыстырады және ең төмен баға негізінде конкурс жеңімпазын айқындайды.
83. Бағалау қорытындысы және конкурстық баға ұсыныстарын салыстыру бойынша екінші орын алған конкурс қатысушысы ең төмен шартты бағадан кейінгі келесі бағалардың негізінде айқындалады.
84. Конкурстық баға ұсыныстарының бағалары мен конкурстың мәні болып табылатын сатып алынатын тауарларды, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі тең болған кезде басқа әлеуетті өнім берушілерден баға ұсыныстарын бұрын конкурстық баға ұсыныстарын берген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
85. Бағалау және конкурстық баға ұсыныстарын салыстыру нәтижелері бойынша шешім қабылданған күні конкурстық комиссияның төрағасы және барлық мүшелері, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы қол қоятын осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытындылар туралы хаттаманы веб-портал автоматты түрде қалыптастырады.
3-параграф. Баға ұсыныстарын сұрату
86. Егер белгілі бір тауарды (-лардың) не белгілі бір көрсетілетін қызметті сатып алу жылдық көлемі құны мәнінде тиісті қаржылық жылға республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жеті мың еселік өлшемінен аспаса, онда сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен жүргізіледі және мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:

1) организатор (заказчик) закупок не позднее пяти рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений не менее чем двум потенциальным поставщикам направляет запрос об осуществлении закупок и размещает такой же запрос на интернет-ресурсе или веб-портале на казахском и русском языках следующие сведения о проводимых государственных закупках способом запроса ценовых предложений организатора (заказчика). Запрос содержит следующую информацию:
о количестве товара, об объемах оказываемых услуг, являющихся предметом проводимых закупок, с указанием сумм, выделенных для закупок;
техническую спецификацию закупаемых товаров, услуг по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
место поставки товара, оказания услуг;
требуемые сроки поставки товара, оказания услуг;
о сроке начала и окончания представления потенциальными поставщиками ценовых предложений.
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям у потенциальных поставщиков, не запрашиваются, за исключением приобретения товаров и услуг, поставка (оказание) которых требует получения разрешения или направления уведомления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях. В этом случае потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованные копии лицензий и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров и услуг;
2) ценовое предложение потенциального поставщика является формой выражения желания принять участие в закупках способом запроса ценовых предложений в качестве потенциального поставщика и выражения согласия осуществить поставку товара(ов), оказание услуг в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными в запросе организатора (заказчика);
3) ценовое предложение представляется потенциальным поставщиком посредством веб-портала организатору до окончания срока приема ценовых предложений, указанного в объявлении;
4) ценовое предложение считается принятым после автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления потенциальному поставщику, подавшему ценовое предложение;
5) ценовые предложения, представленные до окончания срока, указанного в запросе организатора (заказчика) закупок, подлежат внесению в журнал регистрации конвертов с ценовыми предложениями в хронологическом порядке по мере их представления;
6) не позднее одного рабочего дня со дня окончания представления конвертов с ценовыми предложениями организатор (заказчик) вскрывает конверты с ценовыми предложениями потенциальных поставщиков и осуществляет рассмотрение ценовых предложений потенциальных поставщиков для определения потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям письменного запроса и определяет победителем потенциального поставщика, ценовое предложение которого соответствует требованиям письменного запроса, и предложившего наименьшее конкурсное ценовое предложение.

1) ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей кемінде екі әлеуетті өнім берушіге сатып алуды жүзеге асыру туралы жазбаша сұраным жібереді және осындай сұрау салуды ұйымдастырушыныі (тапсырыс берушінің) баға ұсынысынтарын сұрау салу тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алу туралы мынадай мәліметтерді қазақ және орыс тілдерінде интернет-ресурста немесе веб-порталда орналастырады. Сұрау салу мынадай ақпараттан тұрады:
сатып алуға бөлінген соманы көрсете отырып, өткізілетін сатып алу мәні болып табылатын тауардың саны, көрсетілетін қызметтің көлемі туралы;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алатын тауарлардың, қызметтердің техникалық ерекшеліктері;
тауарды жеткізу, қызметтерді көрсету орны;
тауарды жеткізу, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері;
әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын ұсынуды бастау және аяқтау мерзімі туралы.
Рұқсаттар мен хабарламалар туралы туралы Қазақстан Республикасының заңына сәйкес оларды жеткізу рұсқат алуды немесе хабарлама жіберуді талап ететін тауарлар мен қызметтерді сатып алуды қоспағанда әлеуеті өнім берушілерден біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар сұратылмайды. Бұл жағдайда әлеуетті өнім беруші сатып алынатын тауарлар мен қызметтерді өндіру, қайта өідеу, жеткізу және өткізуге әлеуетті өнім беруішлердің құқығын растайтын лицензияның және (немесе) патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың, басқа да құжаттардың нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады;
2) әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы әлеуетті өнім беруші ретінде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға ниет білдіру және ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) сұранымында көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауар жеткізуді, қызмет көрсетуді жүзеге асыруға келісім беру нысаны болып табылады;
3) әлеуетті өнім беруші хабарландыруда көрсетілген баға ұсыныстарын қабылдау мерзімі өткенге дейін ұйымдастырушыға веб-портал арқылы баға ұсыныстарын ұсынады;
4) баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушіге тиісті хабарлама веб-порталмен автоматты түрде жіберілгеннен кейін қабылданды деп есептеледі;
5) ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) сұранымында көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін ұсынылған баға ұсыныстары ұсыну шамасына қарай хронологиялық тәртіппен баға ұсыныстары бар конверттерді тіркеу журналына енгізуге жатқызылады;
6) баға ұсыныстары бар конверттерді ұсыну аяқталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстары бар конверттерді ашады және жазбаша сұраным талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді анықтау үшін әлеуетті өнім берушілердің баға ұсынысын қарайды және баға ұсынысы жазбаша сұраным талаптарына сәйкес келген және барынша аз конкурстық баға ұсынысын ұсынған әлеуетті өнім берушіні жеңімпаз ретінде анықтайды.

7) организатор (заказчик) на веб-портале осуществляет рассмотрение ценовых предложений потенциальных поставщиков для определения потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям запроса. После осуществления расмотрения технических характеристик, представленных потенциальным поставщиком, представителем Заказчика осуществляеться допуск поставщика, по итогам допуска веб-порталом производится автоматическое сопоставление ценовых предложений и подведение итогов закупок способом запроса ценовых предложений.
8) В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков;
9) ценовое предложение потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, услуг;
потенциальный поставщик не согласен, либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о закупках;
потенциальный поставщик представил более одного ценового предложения;
потенциальным поставщиком представлена техническая спецификация, не соответствующая требованиям запроса, за исключением случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и функциональными характеристиками;
10) решение об итогах закупа способом ценовых предложений оформляется с указанием следующих сведений:
полное наименование организатора (заказчика) закупок, их почтовый адрес;
название проведенных закупок товаров, услуг;
полное наименование потенциальных поставщиков, представивших ценовые предложения до истечения окончательного срока представления ценовых предложений, заявленные ими цены на товары, услуги;
об отклоненных ценовых предложениях с обоснованием причин отклонения;
о победителе
11) не позднее пяти рабочих дней со дня окончания срока представления ценовых предложений организатор (заказчик) закупок путем направления уведомления информирует всех потенциальных поставщиков, представивших ценовые предложения, об итогах закупа, в случае осуществления закупок на веб-портале закупок протокол об итогах закупок способом запроса ценовых предложений размещается на веб-портале автоматически после подведения итогов закупок.
87. Если после отклонения ценовых предложений по основаниям, предусмотренным подпунктом 9) пункта 86 настоящих Правил, осталось менее двух ценовых предложений потенциальных поставщиков, и если в течение срока представления ценовых предложений не представлено ни одно ценовое предложение потенциальных поставщиков, такие закупки автоматически веб-порталом признаются несостоявшимися организатор (заказчик) закупок принимает одно из следующих решений:

7) ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сұрау салу талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушіні айқындау үшін әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын веб-порталда қарауды жүзеге асырады. Әлеуетті өнім беруші ұсынған техникалық сипаттаманы қарауды жүзеге асырғаннан кейін Тпасырыс берушінің өкілі өнім берушіге рұсақтты жүзеге асырады, рұқсат қорытындысы бойынша веб-портал арқылы баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстыру және баға ұсыныстарын сұрау салу тәсілімен сатып алу қорытындысын шығару жүргізіледі.
8) Егер барынша төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынса, баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсынысынан бұрын түскен әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады;
9) әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы қабылданбайды, егер:
ол аталған тауарларды, қызметтерді алуға бөлінген сомадан асып кетсе;
әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жобасының елеулі талаптарымен келіспесе не өзгертуді және (немесе) толықтыруды ұсынса, әлеуетті өнім беруші біреуден артық баға ұсынысын берсе;
әлеуетті өнім беруші біреуден астам баға ұсынысын ұсынса;
әлеуетті өнім беруші барынша үздік техникалық, сапалы және функционалдық сипаттамаларымен техникалық сипаттамаларды ұсыну жағдайларынан басқа, сұраным талаптарына сәйкес келмейтін техникалық сипаттамаларды ұсынса;
10) баға ұсыныстары тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы шешім мынадай мәліметтер көрсетіле отырып, ресімделеді:
тапсырыс берушінің сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) толық атауы, олардың пошталық мекенжайлары;
тауарларға, қызметтерге өткізілген сатып алу атауы;
баға ұсыныстарын ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін баға ұсыныстарын ұсынған әлеуетті өнім берушілердің толық атауы, олар мәлімдеген тауарлар, қызметтер бағалары;
қабылдамау себебін негіздей отырып қабылданбаған баға ұсыныстары туралы;
жеңімпаз туралы;
11) баға ұсыныстарын ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) хабарлама жіберу арқылы баға ұсыныстарын ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілерге сатып алу қорытынды туралы хабарлайды, ал сатып алу веб-портал арқылы жүзеге асырылған жағдайда баға ұсыныстарын сатып алу тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттама веб-порталда сатып алу қорытындысы жасалғаннан кейін автоматты түрде орналастырылады.
87. Егер осы Қағидалардың 86-тармағының 9) тармақшасында көзделген негіздер бойынша баға ұсыныстарынан бас тартылғаннан кейін әлеуетті өнім берушілердің екеуден аз баға ұсыныстары қалса, және егер баға ұсыныстарын ұсыну мерзімінің ішінде әлеуетті өнім берушілер бірде бір баға ұсынысын ұсынбаса, мұндай сатып алу автоматты түрде веб-портал арқылы өтпеді деп танылады, ұйымдастырушы (тапрсырыс беруші) мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

1) осуществить повторные закупки способом запроса ценовых предложений;
2) осуществляет государственные закупки способом из одного источника у потенциального поставщика, ценовое предложение которого соответствует требованиям запроса. При этом цена заключенного договора не превышает ценовое предложение потенциального поставщика.
88. Если потенциальный поставщик, определенный победителем по итогам закупок способом запроса ценовых предложений, не представил в срок организатору (заказчику) подписанный договор о закупках в соответствии с пунктом 100, организатор (заказчик) принимает одно из следующих решений:
1) заключает договор о закупках с потенциальным поставщиком, предложившим такое же ценовое предложение, а при отсутствии такого потенциального поставщика с потенциальным поставщиком, ценовое предложение которого является наименьшим после цены, предложенной потенциальным поставщиком, уклонившимся от заключения договора о закупках;
2) осуществляет повторные закупки способом запроса ценовых предложений;
3) осуществляет закупки способом из одного источника.
Параграф 4. Из одного источника
89. Закуп способом из одного источника осуществляется по несостоявшимся закупкам (запроса ценовых предложений и конкурса) и путем прямого заключения договора.
90. Закуп способом из одного источника по несостоявшимся закупкам осуществляется путем направления потенциальному поставщику посредством веб-портала приглашения об участии в закупках способом из одного источника в случаях, если:
1) закупки способом конкурса признаны несостоявшимися в случаях, предусмотренном подпунктами 1 и 2 пункта 63 настоящих Правил.
2) закупки способом запроса ценовых предложений признаны несостоявшимися в случаях, предусмотренном подпунктом 3) пункта 88 настоящих Правил.
91. Закуп способом из одного источника путем прямого заключения договора о закупках осуществляется в случаях:
1) приобретения товаров и услуг при возникновении поломок, выхода из строя лабораторных оборудований, запасных частей и материалов, требующих незамедлительного восстановления при наличии подтверждающих документов;
2) приобретения товаров, являющихся основными и (или) вспомогательными для производств, которые не производятся на территории Республики Казахстан и приобретаются за рубежом;
3) приобретения услуг по подготовке к международной аккредитации и (или) сертификации, включая сеть тестовых аккредитаций;
4) приобретения товаров и услуг, если у организатора (заказчика), закупившего товары и услуги у какого-либо поставщика, возникает необходимость произвести у того же поставщика другие закупки в целях унификации, доукомплектования, стандартизации или обеспечения совместимости с имеющимися товарами, оборудованием, технологией, услугами;

1) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асыру;
2) оның баға ұсынысы сұрау салу талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушіден бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады. Бұл ретте жасалған шарттың бағасы әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысынан аспайды.
88. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындысы бойынша жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші 100-тармаққа сәйкес сатып алу туралы қол қойылған шартты ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) мерзімінде ұсынбаса, ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) осындай баға ұсынысын ұсынған әлеуетті өнім берушімен сатып алу туарлы шарт жасасады, ал осындай әлеуетті өнім беруші болмаған кезде сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушіден кейін баға ұсынысы ең төмен баға болып табылатын әлеуетті өнім берушімен сатып алу туралы шарт жасасады;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта с атып алуды жүзеге асырады;
3) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асырады.
4- параграф. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу
89. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу өтпеген сатып алу (баға ұсыныстарын сұрату және конкурс) және тікелей шар жасасу арқылы жүзеге асырылады.
90. Өтпеген сатып алу бойынша бір көзден тәсілімен сатып алуға веб-портал арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысу қатысу туралы шақыртуды жіберу арқылы жүзеге асырылады, егер:
1) конкурс тәсілімен сатып алу осы Қағидалардың 63-тармағының 1 және 2) тармақшасында көзделген жағдайларда өтпеген деп танылған конкурс тәсілімен сатып алынған;
осы Қағидаларда көзделген жағдайларда, сондай-ақ осы Қағидалардың 88-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылады.
91. Сатып алу туралы шартты тікелей жасау арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) растайтын құжаттары болғанда дереу қалпына келтіруді қажет ететін коммуникациялар, механизмдер, агрегаттар, қосалқы бөлшектер мен материалдар істен шыққанда, сынғанда тауарлар мен қызметтерді алу;
2) Қазақстан Республикасы аумағында өндірілмейтін және шетелден алынатын өндіріс үшін негізгі және (немесе) қосымша болып табылатын тауарларды сатып алу;
3) тестілеу аккредиттеу желісін қоса алғанда халықаралық аккредиттеуге және (немесе) сертификаттауға дайындық бойынша көрсетілетін сатып алу;
4) егер тауарлар мен қызметтерді қандай да бір өнім берушіден сатып алған ұйымдастырушыда (тапсырыс берушіде) қолда бар тауарлармен, жабдықтармен, технологиямен, қызметтермен үйлесімділігін қамтамасыз ету немесе стандарттау, алдын ала жиынтықталымдау, біріздендіру мақсатында сол өнім берушіден басқа да сатып алуды жүзеге асыру қажеттілігі туындаса, тауарлар мен қызметтерді алу;

5) таможенного оформления (услуг брокеров) при получении товаров, приобретенных за рубежом;
6) приобретения товаров, услуг у организаций образования, научных и (или) медицинских организаций и их дочерних организаций, услуг у библиотек для реализации уставной деятельности заказчика;
7) приобретения товаров, услуг, являющихся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых товаров, услуг;
8) приобретения товаров, услуг, если годовой объем определенного товара или определенной услуги, не превышает тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, без учета налога на добавленную стоимость;
Закуп способом из одного источника путем прямого заключения договора о закупках осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, с соблюдением принципов, предусмотренных подпунктами 2) и 3) пункта 4 Правил.
92. Потенциальный поставщик товара и услуг, являющихся предметом проводимых закупок из одного источника, не позднее семи рабочих дней со дня получения приглашения направляет организатору (заказчику) свое письменное согласие с приложением или направляет организатору посредством веб-портала соглашение об участии в закупках из одного источника посредством веб-портала закупок с приложением документов, предусмотренных в приглашении:
1) описания товаров и услуг, предлагаемых потенциальным поставщиком, с приложением документов, подтверждающих соответствие предлагаемых товаров и услуг требованиям технической спецификации;
2) обоснования цены на предлагаемые товары, услуги;
3) нотариально засвидетельствованную копию лицензии (в случае, если деятельность подлежит лицензированию);
Обоснование цены содержит расчет стоимости предлагаемых к поставке товаров, услуг, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, налога на добавленную стоимость и других налогов, платежей и сборов, стоимость комплектующих деталей и обязательных запасных частей, обслуживания в течение начального срока эксплуатации на единицу измерения, другие расходы.
93. Организатор (заказчик) посредством веб-портала рассматривает представленные потенциальным поставщиком документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, за исключением случаев, когда закупки способом из одного источника осуществляются по итогам несостоявшихся закупок способом запроса ценовых предложений, обоснования цены, предлагаемой им на участие в государственных закупках способом из одного источника.

5) шетелде сатып алынған тауарларды алу кезінде кедендік ресімдеу /брокерлер қызметтері/;
6) тапсырыс берушінің жарғылық қызметін іске асыру үшін білім беру, ғылыми және (немесе) медициналық ұйымдардан, сондай-ақ олардың еншілес ұйымдарынан, кітапханалардан тауарларды, қызметтерді сатып алу;
7) сатып алынатын тауарлар, қызметтерге қатысты ерекше құқығы бар тұлғалардан зияткерлік жеке меншік объектісі болып табылатын тауарларды, қызметтерді сатып алу;
8) қосылған құн салығын есепке алмай, егер белгілі бір тауардың, белгілі бір қызметтің жылдық көлемі республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржылық жылға белгіленген айлық есептік көрсеткіштің мың еселік мөлшерінен аспаса тауарларды, қызметтерді сатып алу;
Сатып алу туралы шартты тікелей жасау арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алу Қағидалардың 4-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген қағидаттарды сақтай отырып, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
92. Бір көзден сатып алуды өткізу нысанасы жібереді немесе тауарлармен көрсетілетін қызметтердің әлеуетті өнім беруші шақырту алған күннен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) өзінің жазбаша келісімін қосымшасымен шақыруда көзделген құжаттардың қосымшасымен сатып алу веб-порталы арқылы ұйымдастырушыға жібереді:
1) әлеуетті өнім беруші ұсынылатын тауарлар мен қызметтердің техникалық ерекшелік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың қоса бере отырып ұсынатын тауарлар мен қызметтердің сипаттамасы;
2) ұсынылатын тауарлар мен қызметтерге жазбаша баға негіздемесі;
3) лицензияның нотариат куәландырған көшірмесі (егер қызмет лицензиялауға жатса);
Баға негіздемесі әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік жарнаны төлеуге, қосымша құн салығына және басқа да салықтарға, төлемдер мен жинақтарға, жиынтықтаушы бөлшектер мен міндетті қосалқы бөлшектер құнына, өлшем бірлікпен бастапқы пайдалану мерзімі ішінде қызмет көрсетуге жұмсалатын шығындарды, басқа да шығындарды қоса алғанда, жеткізуге ұсынылатын тауарлардың, қызметтердің құнын есептеутен тұрады.
93. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) веб-портал арқылы егер бір көзден алу тәсілімен сатып алу бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысуға ұсынылатын оның бағасының негіздемесі, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өтпеген қорытындысы бойынша жүзеге асырылатынижағдайларды қоспағанда әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын әлеуетті өнім беруші ұсынған құжаттарды қарайды.

94. Закупки способом из одного источника признаются несостоявшимися в случаях:
1) если цена на товары и услуги, предложенная потенциальным поставщиком, превышает сумму, выделенную для осуществления данной закупки;
2) если потенциальный поставщик уклонился от заключения договора;
3) если потенциальный поставщик представил техническую спецификацию, не соответствующую требованиям, установленным в технической спецификации организатора (заказчика), за исключением случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и функциональными характеристиками.
95. В случае признания закупок несостоявшимися, организатор (заказчик) принимает решение о проведении повторных закупок указанным способом.
96. Организатор (заказчик) закупок оформляет протокол об итогах осуществления закупок способом из одного источника по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
97. Организатор (заказчик) не позднее двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок способом из одного источника размещает протокола на интернет-ресурсе организатора (заказчика) или на веб-портале организатора (заказчика).
98. Организатор (заказчик) заключает договор с потенциальным поставщиком на основании протокола об итогах закупок способом из одного источника на бумажном носителе или на веб-портале.
Глава 4. Заключение и исполнение договора
99. Организатор (заказчик) в течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок подписывает и направляет потенциальному поставщику проект договора о закупках или направляет посредством веб-портала победителю проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью.
Организатор (заказчик) до заключения договора о закупках оставляет за собой возможность отказаться от осуществления закупок в случаях сокращения расходов на приобретение товаров, услуг, предусмотренных в годовом плане закупок, обоснованного уменьшения потребности или обоснованной нецелесообразности приобретения товаров, услуг. Отказ от закупок осуществляется путем внесения соответствующих изменений в годовой план закупок.
В этом случае Организатор (заказчик):
1) в течение 5 (пять) рабочих дней со дня принятия решения об отказе от осуществления закупок извещает об этом лиц, участвующих в проводимых закупках и опубликовывает соответствующее объявление на интернет-ресурсе Организатора (заказчика) или веб-портале закупок;

94. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу мына жағдайларда өтпеген деп танылады:
1) егер әлеуетті өнім беруші ұсынған тауарлар мен қызметтер бағасы осы сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып кетсе;
2) егер әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса;
3) егер барынша үздік техникалық, сапалы және функционалдық сипаттамалары бар техникалық сипаттамаларды беру жағдайларын қоспағанда әлеуетті өнім беруші ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) техникалық сипаттамаларында белгіленген талаптарға сай емес техникалық сипаттамаларды ұсынса.
95. Сатып алу өтпеген деп танылған жағдайда ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) көрсетілген тәсілмен қайта сатып алу өткізу туралы шешім қабылдайды.
96. Сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру қорытындысы туралы хаттаманы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімдейді.
97. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) бір көзден алу тәсілімен сатып алу өрытындысы туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей, хаттаманы ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) интернет-ресурсында немесе ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) веб-порталында орналастырады.
98. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші)қағаз жеткізгіште немесе веб-порталда бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттаманың негізінде әлеуетті өнім берушімен шарт жасасады.
4-тарау. Шарт жасасу және орындау
99. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға қол қояды және әлеуетті өнім берушіге сатып алу шартының жобасын жібереді немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарт жобасын жеңімпазға веб-портал арқылы жібереді.
Сатып алу туралы шартты жасасқанға дейін ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) қажеттілігі негізді азайтылған немесе тауарларды, қызметтерді сатып алудың негізді орынсыздығы жылдық сатып алу жоспарында көзделген тауарларды, қызметтерді сатып алуға шығыстар қысқарған жағдайда сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту мүмкіндігін сақтайды. Сатып алудан бас тарту жылдық сатып алу жоспарында тиісті өзгерістерді енгізу арқылы жүзеге асырылады.
Бұл жағдайда Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші):
1) сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту туралы шешім қабылдаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ол туралы өткізілетін сатып алуға қатысатын адамдар туралы хабарлайды және Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) интернет-ресурста немесе сатып алу веб-порталында тиісті хабарландыруды жариялайды;

2) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия решения об отказе от осуществления закупок возвращает внесенные обеспечения заявок.
100. Потенциальный поставщик в течение пяти рабочих дней со дня получения подписанного проекта договора о закупках предоставляет организатору (заказчику), подписанный им договор о закупках.
101. Заказчик в течение одного рабочего дня со дня определения победителя закупок, направляет посредством веб-портала победителю запрос сведений о лице, подписывающем договор, и реквизитах поставщика для оформления договора.
102. Потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем договор, и реквизиты поставщика.
В случае отсутствия подтверждения потенциального поставщика сведений о лице, подписывающем договор, и его реквизитов, заказчик подписывает договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.
103. Заказчик не позднее одного рабочего дня со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком сведений формирует проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
104. Поставщик подписывает договор электронной цифровой подписью посредством веб-портала в течение пяти рабочих дней, со дня получения подписанного проекта договора о закупках.
105. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в установленные настоящими Правилами сроки проект договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством веб-портала.
106. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора о закупках вносит обеспечение исполнения договора о закупках.
107. Обеспечение исполнения договора о закупках вносится поставщиком в качестве гарантии того, что он своевременно, полно и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору о закупках.
108. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором (заказчиком) в размере трех процентов от общей суммы договора о закупках.
Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора о закупках:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет организатора (заказчика);
2) банковская гарантия по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.

2) сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде енгізілген өтінімді қамтамасыз етуді қайтарады.
100. Әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жобасына қол қойылғаннан күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) қол қойылған сатып алу туралы шартты ұсынады.
101. Тапсырыс беруші сатып алу жеңімпазы айқындалған күннен бастап веб-портал арқылы бір жұмыс күні ішінде шартқа қол қойған адамдар туралы мәліметтерді және шартты ресімдеу үшін өнім берушілерді деректермелерді сұратуды веб-портал арқылы жібереді.
102. Әлеуетті өнім беруші тиісті сұратуды веб-порталда алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шартқа қол қоятын адам туралы мәліметт және өнім берушінің деректемелерің растайды.
Шартқа қол қоятын адамдар туралы мәліметтер және оның деректемелері туралы мәліметтің әлеуетті өнім берушінің растауы болмаған жағдайда тапсырыс беруші шартқа веб-порталда ораналастырылған әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректеріне сәйкес қол қояды.
103. Тапсырыс беруші әлеуетті өнім беруші мәліметін растау мерзімі өткен күннен бастап бір жұмыс күні ішінен кешіктірмей электроныдқ цифрлық қолтаңбамен куәландырылатын шарт жобасын қалыптастырады және қол қою үшін өнім берушіге жібереді.
104. Өнім беруші сатып алу туралы шарттың жобасына қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы электрондық цифрлық қол қоюмен шартқа қол қояды.
105. Егер жеңімпаз болып айқындалған әлеуетті өнім беруші осы Қағидалармен белгіленген мерзімдерде шарт жобасына қол қоймаса, тапсырыс беруші шарт жасаудан жеңімпаз жалтарған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландыратын шарт жобасын әлеуетті өнім берушіге жібереді.
106. Өнім беруші сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.
107. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім беруші сатып алу туралы жасалған шарт бойынша өз міндеттерін уақтылы, толық және тиісінше орындағанына кепілдік ретінде енгізеді.
108. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде белгілейді.
Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету мынадай түрлердің бірін таңдайды:
1) ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) банктік шотына енгізілетін кепілдікті ақша жарнасы;
2) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік кепілдік.

109. Не предусматривается использование организатором (заказчиком) гарантийного денежного взноса, внесенного поставщиком, на цели, не предусмотренные договором о закупках.
110. Требование о внесении обеспечения исполнения договора о закупках не распространяется на поставщиков, определенных по итогам закупок способом запроса ценовых предложений.
111. Организатор (заказчик) возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о закупках поставщику в сроки, указанные в договоре, или в течение пяти рабочих дней с момента полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору.
В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о закупках, организатор (заказчик) возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход организатора (заказчика).
112. Организатор (заказчик) не возвращает обеспечение исполнения договора, если договор о закупках расторгнут в связи с неисполнением поставщиком товаров, услуг договорных обязательств.
113. Договор о закупках содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", Таможенного кодекса Таможенного союза и (или) Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан".
114. В целях обеспечения бесперебойной деятельности организатора (заказчика) последний продлевает на период до подведения итогов закупок способом конкурса либо запроса ценовых предложений и вступления в силу договора о закупках действие договора о закупках товаров, услуг.
При этом такие закупки осуществляются в объеме, не превышающем объема закупок таких товаров, услуг, необходимого для обеспечения потребности заказчика в течение срока проведения закупки, но не более чем на два месяца.
115. Внесение изменения в заключенный договор о закупках осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
116. В случае, если потенциальный поставщик в сроки, установленные Правилами, не представил организатору (заказчику), подписанный договор о закупках, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора о закупках.
117. В случае признания потенциального поставщика уклонившимся от заключения договора о закупках организатор (заказчик) обращается в суд с иском о возмещении убытков, причиненных уклонением от заключения договора о закупках.

109. Ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) сатып алу шартында көзделмеген мақсаттарға өнім берушінің енгізген кепілдікті ақшалай жарнасын пайдалануға жол берілмейді.
110. Сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талап баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындылары бойынша анықталған өнім берушілерге қолданылмайды.
111. Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) енгізілген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім берушіге шартта көрсетілген мерзімде немесе өнім берушінің шарт бойынша міндеттерін толық және тиісінше орындаған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде қайтарады.
Өнім беруші сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттерді тиісінше орындамаған жағдайда тапсырыс беруші енгізілген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) кірісіне тұрақсыздық айыппұлын төлеу фактісі белгіленген күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде қайтарады.
112. Егер сатып алу туралы шарт тауарларды, қызметтерді жеткізушінің шарт міндеттерін орындамау салдарынан бұзылған болса, ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.
113. Сатып алу туралы шарт "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне, Кедендік одақтың Кедендік кодексіне және (немесе) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес қосымша құн салығы және акциздер төлеу шарттарынан тұрады.
114. Ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) үздіксіз қызметін қамтамасыз ету мақсатында конкурс тәсілімен сатып алу не баға ұсыныстарының қорытындысы шыққанға және тауарларды, қызметтерді сатып алу туралы шарттың күшіне енгенге дейінгі дейінгі кезеңге ұзартылады.
Бұл ретте осындай сатып алу сатып алу өткізу мерзімінің, бірақ екі айдан аспайтын мерзім ішінде тапсырыс берушінің қажеттілігін қамтамасыз ету үшін қажетті осындай тауараларды, қызметтерді сатып алу көлемінен аспайтын көлемде жүзеге асырылады.
115. Сатып алу туралы жасалған шартқа өзгерістер енгізу шартты Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
116. Егер әлеуетті өнім беруші Қағидаларда белгіленген мерзімде сатып алу туралы шартты ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) ұсынбаса, онда мұндай әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шартты жасасудан жалтарған болып саналады.
117. Әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) сатып алу туралы шарт жасасудан жалтару салдарынан келтірілген шығындарды өтеу туралы талап арызбен сотқа жүгінеді.

118. Исполнение договора о закупках осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами.
119. Договор о закупках расторгается на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) не исполнения своих обязательства Поставщиком по заключенному договору о закупках;
2) оказания организатором содействия потенциальному поставщику, не предусмотренного Правилами;
3) установления уполномоченным органом факта заключения договора с нарушением законодательства Республики Казахстан о закупках, за исключением договоров, по которым обязательства исполнены надлежащим образом;
4) уклонения от заключения договора путем невнесения обеспечения исполнения договора. При этом заказчик в течение двух рабочих дней со дня истечения срока внесения обеспечения исполнения договора, посредством веб-портала направляет поставщику уведомление о намерении расторгнуть договор. Если поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения посредством веб-портала уведомления не внес обеспечение исполнения договора, заказчик направляет уведомление о расторжении договора.
120. При исполнении договора наименование, количество, качество, техническая спецификация, стоимость, место и сроки поставки товаров (выполнения работ, оказания услуг) необходимы соответствовать содержанию договора.
121. Документы об исполнении договора (акт приема-передачи товара, акт оказанных услуг, счет-фактура) оформляются в электронной форме.
122. Договор считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
123. Исполнение договора о закупках при поставке товаров осуществляется в следующей последовательности:
1) доставка товара в пункт назначения товара с предоставлением оригинала накладной;
2) оформление поставщиком акта приема-передачи товара посредством веб-портала с прикреплением электронной копии накладной, подтверждающий факт доставки товара;
3) приемка товара заказчиком.
4) оформление электронной счет-фактуры, выписанной посредством информационной системы электронных счетов-фактур, в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 270, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16551 (далее – Правила выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур);

118. Сатып алу туралы шартты орындау Қазақстан Республикасының азаматтықзаңнамасына, Қағидаларға және шарттарды дайындауды, жасауды және орындауды реттейтін ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) ішкі құжатына сәйкес жүзеге асырылады.
119. Сатып алу туралы шарт мынадай факторлардың бірі анықталған жағдайда кез келген кезеңде бұзылады:
1) сатып алу туралы жасалған шарт бойынша Өнім берушінің өзінің міндеттемелерін орындамаса;
2) ұйымдастырушының Қағидаларда көзделмеген әлеуетті өнім берушіге жәрдемдессе;
3) шарттарды қоспағанда Қазақстан Республикасының сатып алу туралы заңнамасының бұзылуымен шарт жасасу фактісін уәкілетті орган белгілесе, олар бойынша міндеттемелер тиісінше орындалмаса;
4) шартты орындау қамтамасыз етуді енгізбеу жолымен шарт жасаудан жалтарса. Бұл ретте тапрысы беруші шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы шартты бұзу ниеті туралы хабарламаны өнім берушіге жібереді. Егер өнім беруші хабарламаны веб-портал арқылы алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізбесе тапсырыс беруші шартты бұзу туралы хабарламаны жібереді.
120. Шартты орындау кезінде тауарлардың атауы, саны, сапасы, техникалық ерекшелігі, құны, орны және жеткізу мерзімдері (жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету) шартты мазмұнына сәйкес келуі қажет.
121. Шартты орындау туралы құжаттар (тауарды қабылдау-беру актісі, көрсетілетін қызметтердің актісі, шот-фактура) электрондық нысанда ресімделуде.
122. Шарт көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттер тапсырыс беруші мен өнім беруші толық орындаған кезде орындалған деп есептеледі.
123. Тауарларды жеткізу кезінде сатып алу туралы шартты орындау мынадай кезеңдерде жүзеге асырылады:
1) жүк құжатының түпнұсқасын ұсынумен тауарларды өткізу пунктіне тауарларды жеткізу;
2) тауарды жеткізу фактісін растайтын жүкқұжаттың электрондық көшірмесін бекітумен веб-портал арқылы тауарды қабылдап алу-беру актісінің өнім берушінің ресімдеуі;
3) тапсырыс берушінің тауарды қабылдап алуы.
4) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16551 болып тіркелген Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 270 бұйрығымен бекітілген Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген электрондық шот-фактураны ресімдеу (бұдан әрі – Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидалары).

5) оплата заказчиком за поставленный товар.
Требования подпункта 2) настоящего пункта не распространяются на договора о закупках при заключении на бумажном носителе.
124. Исполнение договора о закупках при оказании услуг осуществляется в следующей последовательности:
1) оформление акта оказания услуг посредством веб-портала;
2) сдача и приемка оказанных услуг.
3) оформление электронной счета-фактуры, выписанной посредством информационной системы электронных счетов-фактур, в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
4) оплата заказчиком за оказанные услуги.
Требования подпункта 1) настоящего пункта не распространяются на договора о закупках при заключении на бумажном носителе.
125. Поставщик направляет посредством веб-портала заказчику утвержденный электронно-цифровой подписью акт приема-передачи товаров по форме согласно приложению 15 (далее - акт приема-передачи товаров), акт оказанных услуг по форме согласно приложению 16 с заполнением сведений о товарах, услугах (далее – акт оказанных услуг) к настоящим Правилам.
126. Заказчик не позднее трех рабочих дней со дня получения на веб-портале уведомления об оформлении поставщиком акта приема-передачи товара, оказания услуг, заполняет в акте информацию по договору и подписывает его электронно-цифровой подписью либо отказывает в принятии товаров, работ, услуг с указанием аргументированных обоснований.
Заказчик в случае необходимости дополнительного изучения поставленных товаров, оказанных услуг выполняет предусмотренные частью первой настоящего пункта действия не позднее десяти рабочих дней со дня получения уведомления, уведомляет поставщика посредством веб-портала не позднее трех рабочих дней со дня получения уведомления.
Приложение 1
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Объявление о проведении конкурса
_____________________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса организатора (заказчика) закупок)
объявляет о проведении конкурса по закупкам следующих товаров и услуг:
_____________________________________________________________________
(наименование закупок товаров и услуг)
Товар должен быть доставлен (услуги оказаны):
_____________________________________________________________________
(указывается место поставки товаров и услуг и их объемы).
Требуемый срок поставки товаров (оказания услуг)
____________________________________________________________________.
Конкурсную документацию можно получить в срок до "___"________ 20 __ года
(указать время и дату за 24 часа до вскрытия конвертов с заявками
потенциальных поставщиков на участие в конкурсе) включительно
по адресу: www.
Конкурсная документация предоставляется бесплатно.
Заявки на участие в конкурсе, запечатанные в конверты, представляются
(направляются) потенциальными поставщиками в
_____________________________________________________________________
(указать наименование организатора (заказчика))
по адресу:___________________________________________________________
(указать полный адрес, № комнаты).
Окончательный срок представления заявок на участие в конкурсе до
_______________________ (указать время и дату).
Конверты с заявками на участие в конкурсе будут вскрываться в
____________________________
(указать время и дату)
по следующему адресу:__________________________________________________________
(указать полный адрес, № комнаты)
О факте получения конкурсной документации уведомить организатора
(заказчика) закупок путем направления письма о получении конкурсной
документации на электронный адрес организатора (заказчика) (указать
электронный адрес)
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону:
_____________________________________________________________________
(указать код города и номер телефона)
Уполномоченный представитель организатора (заказчика) закупок товаров
и услуг______________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность и контактный телефон)
Приложение 2
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе
№_________
___________________________________
(название конкурса)
_______________________                   __________________________
(Место вскрытия)                               (Время и дата)
1. Конкурсная комиссия в составе: _______________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность
председателя, его заместителя, членов конкурсной комиссии, дата,
время и место вскрытия заявок на участие в конкурсе) произвела
процедуру вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.

5) тапсырыс берушінің жеткізген тауарға ақы төлеуі.
Осы тармақтың 2) тармақшасының талабы қағаз жеткізгіште жасаған кезде сатып алу туралы шартқа қолданылмайды.
124. Қызметтерді сатып алу кезінде сатып алу туралы шартты орындау мынадай кезеңдерде жүзеге асырылады:
1) веб-портал арқылы қызметтерді көрсету актісін ресімдеу;
2) көрсетілген қызметтерді тапсыру және қабылдау;
3) Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген электрондық шот-фактураны ресімдеу;
4) тапсырыс берушінің жеткізген тауарға ақы төлеуі.
Осы тармақтың 1) тармақшасының талабы қағаз жеткізгіште жасаған кезде сатып алу туралы шартқа қолданылмайды.
125. өнім беруші 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық-цифрлық қолмен бекітілген тапсырыс берушінің веб-порталы арқылы тауарларды қабылдап алу-беру актісін (бұдан әрі – тауарларды қабылдап алу-беру актісі), осы Қағидаларға тауарлар, қызметтер туралы мәліметтерді толтырылған 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген қызметтердің актісін веб-портал арқылы жібереді.
126. Тапсырыс беруші тауарды, қызметтерді көрсетуді қабылдап алу-беру актісін өнім берушінің ресімдеуі туралы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шарт бойынша ақпаратты актіде толтырады және оған электрондық-цифрлық қол қояды не аргументтелген негіздемемен тауарларды жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қабылдаудан бас тартады.
Тапсырыс беруші жеткізілген тауарларды, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қосымша зерделеу қажеттілігі жағдайында осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген әрекетті хабарлама алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей орындайды, ол туралы өнім берушіге хабарлама алған күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей веб-портал арқылы өнім берушіге хабарлайды.
Дәрілік заттар мен медициналық
бұйымдарды мемлекеттік тіркеу
және олардың қауіпсіздігі мен
сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Конкурс өткізу туралы хабарландыру
_____________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауы,
пошталық және электрондық мекенжайлары)
мынадай тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша
конкурс өткізу туралы хабарлайды:____________________________________
Тауар _______________________ (тауарларды, көрсетілетін
қызметтерді беру орны және олардың көлемі көрсетіледі) жеткізілуі
(қызметтер көрсетілуі) тиіс. Сатып алуды ұйымдастырушы сатып алынатын
тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің толық тізбесі, олардың саны
мен егжей-тегжейлі өзіндік ерекшелігі конкурстық құжаттамада
көрсетілгеніне сілтеме жасауға құқылы).
Тауарларды берудің (қызметтерді көрсетудің) талап етілетін
мерзімі_____________________________________________________________.
Конкурстық құжаттаманы www______________ / мекенжайын қоса
20____ жылғы "____"___________дейінгі мерзімде алуға болады
(конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашқанға дейін 24 сағат
бұрын уақыт пен күні көрсетілсін).
Конкурстық құжаттама тегін беріледі.
Конвертке желімделген конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдерді
әлеуетті өнім берушілер______________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің)
атауы көрсетілсін)
мына мекенжай бойынша________________________________________ береді.
(толық мекенжайы, бөлменің № көрсетілсін)
Конкурсқа қатысуға өтінімдерді берудің соңғы мерзімі_________________
(уақыты мен күні
______________ дейін.
көрсетілсін)
Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттер_______________
(уақыты мен күні көрсетілсін)
мына мекенжай бойынша______________________________________ ашылады.
(толық мекенжайы, бөлменің № көрсетілсін)
Конкурстық құжаттаманы алу фактісі туралы конкурстық құжаттаманы
алғаны жөніндегі хатты ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің)
электронды поштасына (электронды поштасы көрсетілсін) жолдай отырып,
сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) хабарлау қажет.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон арқылы алуға
болады:______________________________________________________________
(қаланың коды мен телефон нөмірі көрсетілсін)
Тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды
ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) уәкілетті өкілі________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты ( бар болса), лауазымы және байланыс телефоны көрсетіледі)
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Конкурсқа қатысуға өтінімдер бар конверттерді aшу хаттамасы
№ ____________
___________________________________________________
(конкурстың атауы)
__________________________ _______________________
(Ашу орны)                         (Уақыты мен күні)
1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия: _____________________
(конкурстық комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің
тегі, аты, әкесінің аты ( бар болса), конкурсқа қатысуға
өтінімдерді ашу күні, уақыты мен орны көрсетіледі) конкурсқа қатысуға
өтінімдер бар конверттерді ашу рәсімін жүргізді.

2. Копия конкурсной документации предоставлена следующим
потенциальным поставщикам:__________________________________________.
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, которым
представлена копия конкурсной документации)
3. Заявки на участие в конкурсе следующих потенциальных
поставщиков _________________________________________________________.
(указывается наименование, адрес всех потенциальных поставщиков,
представивших заявки на участие в конкурсе после истечения
окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе)
возвращены невскрытыми на основании
____________________________________________________________________.
4. Заявки на участие в конкурсе следующих потенциальных
поставщиков, представивших их в установленные сроки, до истечения
окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе:
___________________________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших
конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления
конкурсных заявок, время представления заявки на участие в конкурсе в
хронологическом порядке в соответствии с журналом регистрации заявок
на участие в конкурсе)
вскрыты и они содержат:______________________________________________
(указывается перечень документов, содержащихся в заявке, информация об
отзыве и изменении заявок на участие в конкурсе, количество листов документов
конкурсной заявки), которые оглашены всем присутствующим при вскрытии
заявок на участие в конкурсе.
5. При вскрытии конкурсных заявок присутствовали следующие
потенциальные поставщики:______________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, присутствовавших при вскрытии
заявок на участие в конкурсе, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
их уполномоченных представителей. Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подписи председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 3
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Заявка на участие в конкурсе
(для юридических лиц)
Кому__________________________________________________________
(указывается наименование организатора (заказчика) закупок)
От кого_______________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)
Сведения о юридическом лице, претендующем на участие в конкурсе
(потенциальном поставщике):
Юридический, почтовый адрес и контактные телефоны, потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (БИН, БИК, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором юридическое лицо обслуживается
Ф.И.О. (при его наличии) первого руководителя юридического лица

2. Конкурстық құжаттаманың көшірмесін мынадай әлеуетті өнім берушілер берді:
_____________________________________________________________________
(конкурстық құжаттаманың көшірмесі берілген барлық әлеуетті өнім
берушілердің атауы, мекенжайы)
3. Мынадай әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдері
_____________________________________________________________________
(конкурсқа қатысуға өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткеннен кейін
конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынған барлық әлеуетті өнім
берушілердің атауы, мекенжайы көрсетіледі) __________________________
негізінде ашылмай қайтарылды.
4. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге
дейін оларды белгіленген мерзімде ұсынған мынадай әлеуетті өнім
берушілердің конкурсқа қатысуға
өтінімдері:__________________________
(конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін
конкурстық өтінімдер ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы,
мекенжайы, конкурсқа қатысуға өтінімдерді беру уақыты конкурсқа
қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына сәйкес хронологиялық тәртіппен)
ашылды және конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу кезінде барлық
қатысушыларға таныстырылған мыналарды қамтиды:_______________________
(өтінімдегі құжаттардың тізбесі, конкурсқа қатысуға өтінімдерді кері
қайтарып алу және өзгерту туралы ақпарат, конкурстық өтінім
құжаттарының парақ саны көрсетіледі).
5. Конкурстық өтінімдерді ашқан кезде мынадай әлеуетті өнім берушілер қатысты:
_____________________________________________________________________
(конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашқан кезде қатысқан барлық әлеуетті
өнім берушілердің атауы, мекенжайы, олардың уәкілетті өкілдерінің
тегі, аты, әкесінің аты ( бар болса)
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының
тегі, аты, әкесінің аты, ( бар болса) қолдары
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Конкурсқа қатысуға өтінім (заңды тұлғалар үшін)
Кімге _________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауы көрсетіледі)
Кімнен ________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің толық атауы көрсетіледі)
1. Конкурсқа қатысуға үміткер заңды тұлға (әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің заңды, пошталық мекенжайы және байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (БСН, БСК, ЖСК), сондай-ақ заңды тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.А.Ә. (бар болса)

2. _____________________ (указывается полное наименование юридического лица) настоящей заявкой выражает желание принять участие в закупках способом конкурса (указать полное наименование конкурса) в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить (поставку товара (ов), оказание услуг - указать необходимое) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
3. Потенциальный поставщик подтверждает, что он ознакомлен с конкурсной документацией и осведомлен об ответственности за предоставление организатору (заказчику) закупок и конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (поставляемого товара(ов)), оказываемых услуг – указать необходимое), соблюдении им авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик принимает на себя полную ответственность за представление в данной заявке на участие в конкурсе и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
4. Настоящая конкурсная заявка действует в течение ___ дней.
5. В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации).
6. До момента заключения договора о закупках настоящая заявка на участие в конкурсе вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
____________________ _______________ _______________
___________________________/_______________________/
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого
руководителя либо его заместителя юридического лица –
потенциального поставщика и его подпись)
Дата заполнения ____________
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Заявка на участие в конкурсе
(для физического лица)
Кому __________________________________________________________
(указывается наименование организатора (заказчика)
От кого _______________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)
Сведения о физическом лице, претендующем на участие в конкурсе
(потенциальном поставщике):
Ф.И.О.(при его наличии) физического лица – потенциального поставщика, в соответствии с документом, удостоверяющим личность
Данные документа, удостоверяющего личность физического лица - потенциального поставщика
Место жительства физического
лица - потенциального поставщика
Номер свидетельства о регистрации, патента либо иного документа, дающего право на занятие, соответствующее предмету конкурса, предпринимательской деятельностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Банковские реквизиты физического лица – потенциального поставщика (ИИН, БИК, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором обслуживается физическое лицо
Контактные телефоны, почтовый адрес и адрес электронной почты (при его наличии) физического лица – потенциального поставщика

2. ________________ (заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі) осы өтініммен конкурс тәсілімен сатып алуға (конкурстың толық атауын көрсету қажет) әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес (тауарды (ларды) беруді, қызметтер көрсетуді - қажетін көрсету керек) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. Әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттамамен танысқандығын және сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) және конкурстық комиссияға өзінің құқықтық қабілеттілігі, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы (берілетін тауарды(ларды), көрсетілетін қызметтерді - қажетін көрсету керек) дұрыс емес ақпарат бергені үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгендігін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы конкурсқа қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды.
4. Осы конкурстық өтінім___күн ішінде қолданылады.
5. Біздің конкурстық өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгіземіз (егер де конкурстық құжаттамада шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
6. Сатып алу туралы шартты жасасу сәтіне дейін конкурсқа қатысуға осы өтінім Сіздің оны жеңді деп тапқан хабарламаңызбен бірге біздің арамыздағы міндетті түрдегі шарт рөлін орындайтын болады.
_________________________________________________
_____________________________/__________________/
_________________________________________________
(Заңды тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің бірінші басшысының
немесе орынбасарының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Толтырылған күні _________________________
Мөрдің орны (бар болса)
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Конкурсқа қатысуға өтінім (жеке тұлға үшін)
Кімге _________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы көрсетіледі)
Кімнен ________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы толық көрсетіледі)
Конкурсқа қатысуға үміткер жеке тұлға (әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес Т.А.Ә. (егер бар болса)
Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің жеке басын куәландыратын құжат деректері
Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің тіркелген мекен-жайы
Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің іс жүзіндегі тұрғылықты мекен-жайы
Тіркеу туралы куәліктің, патенттің не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес конкурс мәніне сәйкес келетін кәсіпкерлік қызметпен
айналысуға құқық беретін өзге де құжаттың нөмірі
Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің банктік деректемелері (ЖСН, БСН, ЖСК), сондай-ақ жеке тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің байланыс телефондары, пошталық мекенжайы мен электронды поштасы (болса)

2. ___________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в закупках способом
конкурса____________________________________________________
(указать полное наименование конкурса)
в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(поставку товара (ов), оказание услуг - указать необходимое)
в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
3. Потенциальный поставщик подтверждает, что он ознакомлен с конкурсной документацией и осведомлен об ответственности за предоставление организатору (заказчику) закупок и конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (поставляемого товара(ов)), оказываемых услуг – указать необходимое), соблюдении им авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик принимает на себя полную ответственность за представление в данной заявке на участие в конкурсе и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
4. Настоящая конкурсная заявка действует в течение __ дней.
5. В случае признания настоящей конкурсной заявки выигравшей, внесем обеспечение исполнения договора о закупках на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации).
6. До момента заключения договора о закупках настоящая заявка на участие в конкурсе вместе с уведомлением организатора (заказчика) о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
______________________________/____________________/
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица –
потенциального поставщика и его подпись)
Дата заполнения _______________
Приложение 5
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Сведения о квалификации потенциального поставщика для поставки товаров (заполняется потенциальным поставщиком при закупках товаров)
1. Наименование потенциального поставщика
___________________________________________________________________
2. Объем, аналогичных закупаемым на конкурсе товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет (при его наличии), в тенге _________.
Наименование товара
Наименование заказчиков и номера их телефонов
Место и дата поставки товара
Стоимость договора, тенге (может не указываться)

2. ___________ (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі) осы өтініммен конкурс тәсілімен сатып алуға (конкурстың толық атауын көрсету) әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес (тауарды(ларды) жеткізуді, қызметтер көрсетуді - қажеттісін көрсету керек) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. Әлеуетті өнім беруші конкурстық құжаттамамен танысқандығын және сатып алуды ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) және конкурстық комиссияға өзінің құқығы, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы (берілетін тауарды(ларды), көрсетілетін қызметтерді - қажеттісін көрсету) дұрыс емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгендігін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы конкурсқа қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарды мұндай дұрыс емес мәліметтер бергені үшін өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды.
4. Осы конкурстық өтінім___күн ішінде қолданылады.
5. Біздің конкурстық өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгіземіз (егер де конкурстық құжаттамада шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
6. Сатып алу туралы шартты жасасу сәтіне дейін конкурсқа қатысуға осы өтінім Сіздің оны жеңді деп тапқан хабарламаңызбен бірге біздің арамыздағы міндетті түрдегі шарт рөлін орындайтын болады.
________________________________
____________________/__________/
(Жеке тұлғаның - әлеуетті өнім берушінің тегі, аты, әкесінің аты
( бар болса), және оның қолы)
Толтырылған күні _____________________________
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тауарды жеткізу үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер
(әлеуетті өнім беруші тауарларды сатып алу кезінде толтырады)
1. Әлеуетті өнім берушінің атауы ______________________________
____________________________________________________________
2. Әлеуетті өнім беруші соңғы он жыл ішінде (болған кезде)
жеткізілген (өндірілген), конкурста сатып алынатындарға ұқсас
тауарлардың көлемі, теңгемен _____________________________
Тауардың
атауы
Тапсырыс берушілердің атауы, телефон нөмірлері
Тауарды жеткізу орны мен күні
Шарттың құны, теңге (көрсетілмейді)

3. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства: собственные, кредитные). Перечислить ниже
_____________________________________________________________________
4. Сведения о рекомендациях, при их наличии. Перечислить и приложить рекомендательные письма, отзывы других юридических и (или) физических лиц __________________________________________________________________________.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись ____________________
Приложение 6
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Сведения о квалификации потенциального поставщика для оказания услуг (заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг)
1. Наименование потенциального поставщика
_____________________________________________________________________
2. Объем аналогичных закупаемым на конкурсе услуг, оказанных потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет (при его наличии), в тенге ____________________________________
Наименование оказанных услуг
Наименование заказчиков и номера их телефонов
Место и год оказания услуг
Стоимость договора, тенге (может не указываться)
3. Для оказания услуг имеет существенное значение наличие у потенциального поставщика следующих единиц оборудования (механизмов, машин), с приложением копий подтверждающих документов. Потенциальный поставщик должен ответить на все вопросы, перечисленные в таблице ниже:
Вид оборудования (механизмов, машин)
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное, арендованное (у кого), будет приобретено (у кого)
4. Сведения о доступе к финансовым ресурсам (денежные средства:
собственные, кредитные). Перечислить ниже
_____________________________________________________________________
5. Сведения о рекомендациях, при их наличии. Перечислить и приложить рекомендательные письма, отзывы других юридических и (или) физических лиц ________________________________________________________________.
Примечание: * может не заполняться.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Подпись___________________
Приложение 7
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их безопасности и
качества
Форма
Сведения о соисполнителях при оказании услуг, являющихся предметом закупок на конкурсе, а также виды услуг передаваемых потенциальным поставщиком соисполнителям
_______________________________________________________________
(указать полное наименование конкурса)
№ п\п
Наименование соисполнителя - юридического лица либо Ф.И.О. (при его наличии), соисполнителя, являющегося физическим лицом
Полный юридический и почтовый адрес, контактный телефон
Наименование
оказываемых
услуг
Объем оказываемых услуг
Объем оказываемых услуг
Всего по данному соисполнителю
тенге
% объема
Всего по данному соисполнителю
тенге
% объема
Итого по всем соисполнителям
тенге
% объема
Настоящим соисполнитель (и) потенциального поставщика, подающего заявку на участие в квалификационном отборе (указать полное наименование конкурса) выражают свою осведомленность об условиях участия в закупках способом конкурса (указать полное наименование конкурса) и принимают на себя ответственность за нарушения требований предусмотренных Конкурсной документацией в части касающейся соисполнителей потенциального поставщика.
Наименование соисполнителя– юридического лица либо Ф.И.О. (при его наличии) соисполнителя, являющегося физическим лицом
фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного представителя соисполнителя
Подпись
Объем работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком соисполнителям не должен превышать двух третей от общего объема услуг.
Приложение 8
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий и
оценке их
безопасности и качества
Форма
Протокол о допуске к участию в конкурсе
№_________
Конкурс по закупке ____________________________________________
(название конкурса)
__________________________             _________________
(местонахождение)                   (время и дата)
1. Конкурсная комиссия в составе:_____________________________
(перечислить состав Конкурсной комиссии)
рассмотрела заявки на участие в конкурсе по закупкам
_____________________________________________________________________
название конкурса)

3. Қаржы ресурстарына қол жеткізу туралы мәліметтер (ақша қаражаты: меншік, кредиттік және тағы басқа). Төменде көрсетіледі
______________________________________________________.
4. Бар болса, ұсынымдар туралы мәліметтер. Басқа заңды және (немесе) жеке тұлғалардың ұсыным хаттары, пікірлері көрсетіледі және қоса беріледі
__________________________________________________.
Біліктілік туралы бүкіл мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Қолы____________________
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Қызметтерді көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде толтырады)
1. Әлеуетті өнім берушінің атауы ______________________________
2. Соңғы он жыл ішінде әлеуетті өнім берушінің көрсеткен қызметтері конкурсында дәл осындай сатып алынатын қызметтердің (олар болған кезде) көлемі, теңгемен______________
Көрсетілген қызметтердің атауы
Тапсырыс берушілердің атауы, телефон нөмірлері
Қызметтер көрсетілген орны және жылы
Шарттың құны, теңге (көрсетілмесе де болады)
3. Расталатын құжаттардың көшірмесін тіркеп, қызметтер көрсету үшін әлеуетті өнім берушіде мынадай жабдықтар (тетіктер, машиналар) бірлігінің болуының елеулі мәні бар. Әлеуетті өнім беруші төмендегі кестеде атап көрсетілген барлық сұрақтарға жауап беруі тиіс:
Жабдықтардың (тетіктердің, машиналардың) түрі
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Жекеменшік, жалға алынған (кімнен), сатып алынады (кімнен)
4. Қаржы ресурстарына (ақша қаражаты: меншік, кредиттік және тағы бақа) қол жеткізу туралы мәлімет. Төменде атап көрсетілсін
____________________________________________________________
5. Ұсынымдар туралы мәлімет бар болса. Ұсыным хаттарды, заңды және/немесе жеке тұлғалардың басқа да пікірлері атап көрсетілген және қоса берілген
_______________________________________________________.
Ескертпе:* толтырмауға да болады.
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Қолы____________________
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Конкурста сатып алу нысанасы болып табылатын, қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші бірлесіп орындаушыларға беретін қызметтердің түрлері
_______________________________________________________________
(конкурстың толық атауын көрсету қажет)
р\с
Бірлесіп орындаушы - заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлға болып табылатын қоса орындаушының – Т.А.Ә. (бар болса)
Толық заңды және пошталық мекенжайы, байланыс телефоны
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Барлығы: осы бірлесіп орындаушы бойынша
теңге
көлемінің %
Барлығы: осы бірлесіп орындаушы бойынша
теңге
көлемінің %
Барлық бірлесіп орындаушылар бойынша: жиыны
теңге
көлемінің %
Осымен біліктілік іріктеуге (конкурстың толық атауын көрсету) қатысуға өтінім беретін әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушысы(лары) конкурс (конкурстың толық атауын көрсету) тәсілімен сатып алуға қатысудың шарттары туралы өзінің хабардар екендігін білдіреді және әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыларына қатысты Конкурстық құжаттамада көзделген талаптарды бұзғаны үшін жауапкершілікті өзіне қабылдайды.
Бірлесіп орындаушының – заңды тұлғаның немесе жеке тұлға болып
табылатын қоса
орындаушының Т.А.Ә. (бар болса)
Қоса орындаушының
уәкілетті өкілінің Т.А.Ә. ( бар болса)
Қолы
Әлеуетті өнім беруші бірлесіп орындаушыға беретін жұмыстар мен қызметтердің көлемі көрсетілетін қызметтердің жалпы көлемінің үштен екісінен аспауы тиіс.
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Конкурсқа қатысуға жіберу туралы хаттама
№_____________
____________________________________ сатып алу жөніндегі конкурс
(конкурстың атауы)
___________________________________ _________________________
(Орналасқан жері)                   (Уақыты мен күні)
1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия:
_____________________________________________________________________
(Конкурстық комиссияның құрамын көрсету)
__________ сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарады.

2. Информация о привлечении экспертов, представленных ими заключений
по соответствию предложенных в заявке на участие в конкурсе товаров, услуг
технической спецификации.
3. Заявки на участие в конкурсе следующих потенциальных поставщиков,
представивших их в установленные сроки до истечения окончательного срока
представления заявок на участие в конкурсе:
____________________________________________________________________
(в хронологическом порядке в соответствии с журналом регистрации заявок на
участие в конкурсе указывается наименование, адрес всех потенциальных
поставщиков, представивших конкурсные заявки до истечения окончательного
срока представления конкурсных заявок, время представления заявки на участие
в конкурсе, перечень документов, содержащихся в заявке, информация об
отсутствии того или иного документа, предусмотренного конкурсной
документацией информация об отзыве и изменении заявок на участие в конкурсе
и другая информация) оглашены всем присутствующим в заседании конкурсной
комиссии.
4. Следующие конкурсные заявки на участие в конкурсе отклонены к участию в конкурсе:
____________________________________________________________________
(указываются потенциальные поставщики (его реквизиты), конкурсные
заявки на участие, которых отклонены с указанием причины: не
соответствуют квалификационным требованиям; не соответствуют
требованиям конкурсной документации, нарушены требования Правил).
5. Конкурсные заявки потенциальных поставщиков, которые соответствуют
квалификационным требованиям и иным требованиям конкурсной документации
___________________________________________________________________.
(указывается перечень всех поставщиков, по каждому лоту отдельно)
Допускается оформление общего протокола о допуске к участию в конкурсе при
условии указания в нем участников конкурса по каждому лоту.
Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе
путем открытого голосования РЕШИЛА:
1. Допустить к участию в конкурсе следующих потенциальных
поставщиков:__________________________________________________________
(указать перечень потенциальных поставщиков, допущенных к участию в конкурсе).
2. Не допускать к участию в конкурсе следующих потенциальных
поставщиков:_________________________________________________________
(указать перечень потенциальных поставщиков, не допущенных к участию в конкурсе).
3. Назначить день, время и место приема конвертов с конкурсными ценовыми
предложениями на
_____________________________________________________________________
4. Назначить заседание конкурсной комиссии по оценке и сопоставлению
конкурсных ценовых предложений на
____________________________________________________________________.
(указать день, время, место заседания конкурсной комиссии по оценке и
сопоставлению конкурсных ценовых предложений, но не ранее трех рабочих со
дня извещения заинтересованных лиц)

2. Конкурсқа қатысуға өтінімдерде ұсынылған тауарлардың,
көрсетілетін қызметтердің техникалық сипаттамаларға сәйкестігі
жөнінде қорытындыларды берген сарапшыларды тарту туралы ақпарат.
3. Конкурсқа қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін белгіленген
мерзімде өтінім берген мынадай әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға
өтінімі:
_____________________________________________________________________
(конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына сәйкес конкурстық өтінімдер
берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімдер берген барлық әлеуетті өнім
берушілердің атауы, мекенжайы, конкурсқа қатысуға өтінім беру уақыты, өтінімде
көрсетілген құжаттар тізбесі, конкурстық құжаттамада көзделген қандай да бір
құжаттың жоқтығы туралы ақпарат, конкурсқа қатысуға өтінімдерді кері қайтарып алу
және оның өзгеруі туралы ақпарат және басқа ақпарат хронологиялық тәртіппен
көрсетіледі)
конкурстық комиссия отырысының барлық қатысушыларына жарияланған.
4. Конкурсқа қатысуға арналған мынадай конкурстық өтінімдер конкурсқа қатысуға
жіберілмейді:_____________________________________
(себебін көрсете отырып, конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдері
қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер (оның деректемелері)
көрсетіледі:
біліктілік талаптарына сәйкес келмейді; конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес
келмейді, Қағидалардың талаптары бұзылған).
5. Әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптарына және
конкурстық құжаттаманың өзге де талаптарына сәйкес келетін конкурстық өтінімдері
_________________________________________________
(әрбір лот бойынша әлеуетті өнім берушілердің тізбесі жеке көрсетіледі).
Әрбір лот бойынша конкурсқа қатысушыларды көрсеткен кезде
конкурсқа қатысуға жіберу туралы жалпы хаттаманы ресімдеуге жол
беріледі.
Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға берілген өтінімдерді
қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру арқылы ШЕШТІ:
1. Мынадай әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға жіберілсін:
________________________________________________________
(конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін көрсету).
2. Мынадай әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға жіберілмесін:
_______________________________________________________
(конкурсқа қатысуға жіберілмеген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін көрсету).
3. Конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді қабылдау орны, күні,
уақыты____________________________________________ белгіленсін.
4. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі
конкурстық комиссияның отырысы ________________________ белгіленсін.
(конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі
конкурстық комиссияның отырысының уақытын, күнін, орнын көрсету,
бірақ мүдделі адамдарға хабарлаған күннен бастап үш жұмыс күнінен
ерте емес).

5. Организатору (заказчику) представить (направить) копии данного протокола о
допуске к участию в конкурсе
_____________________________________________________________________
(указать потенциальных поставщиков, сведения о которых внесены в журнал
регистрации заявок на участие в конкурсе) и разместить текст данного протокола
на интернет-ресурсе организатора (заказчика).
За данное решение проголосовали:
ЗА – ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии), членов
конкурсной комиссии);
Против – _____ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов
конкурсной комиссии).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подписи председателя,
членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 9
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий
и оценке их
безопасности и качества
Форма
Банковская гарантия
Наименование банка __________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому_________________________________________________________________
(наименование и реквизиты организатора (заказчика)
Гарантийное обязательство № _______
________________________             "___" _________ ________года
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что
_____________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
в дальнейшем "Поставщик", принимает участие в конкурсе по закупке
_____________________________________________________________________,
организованном_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организатора (заказчика)________________и готов
осуществить поставку (выполнить работу, оказать услугу) закупок)
____________________________________________________________________.
наименование товаров, услуг по конкурсу (лоту/-ам)
Конкурсной документацией от "___" __________ _____ года по проведению
вышеназванного конкурса предусмотрено внесение потенциальными
поставщиками обеспечения конкурсной заявки в виде банковской гарантии.
В связи с этим, мы ______________________ настоящим берем на
(наименование банка)
себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную _______________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также
письменного подтверждения того, что Поставщик:
отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку на участие в конкурсе после
истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
признанный участником конкурса, не представил в установленный срок либо
отозвал свое конкурсное ценовое предложение;
определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о
закупках;
заключив договор о закупках, не исполнил либо несвоевременно исполнил
требования, установленные конкурсной документацией, о внесении и (или)
сроках внесения обеспечения исполнения договора о закупках.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу со дня вскрытия конвертов с
конкурсными заявками.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока действия
конкурсной заявки Поставщика на участие в конкурсе и истекает полностью и
автоматически, независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ или
нет, если Ваше письменное требование не будет получено нами к концу
_____________. Если срок действия конкурсной заявки продлен, то данное
гарантийное обязательство продлевается на такой же срок.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным
обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гаранта                   Дата и адрес
Приложение 10
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий
и оценке их
безопасности и качества
Форма
Протокол об итогах конкурса по закупке
№_________
____________________________
(название конкурса)
__________________________                   _________________
(местонахождение)                         (время и дата)
1. Конкурсная комиссия в составе:
____________________________________________(перечислить состав
конкурсной комиссии) конкурс (с использованием двухэтапных процедур)
по закупкам       ______________________________________________________________
(кратко описать закупаемые товары, работы, услуги).

5. Сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) конкурсқа
қатысуға жіберу туралы осы хаттаманың көшірмелері ___________________
(олар туралы мәліметтер конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу
журналына енгізілген әлеуетті өнім берушілерді көрсету) берілсін
(жіберілсін) және осы хаттаманың мәтінін ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің)
_____________ интернет-ресурсына орналастырсын.
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтаушы дауыс________(конкурстық комиссия мүшелерінің тегі,
аты, әкесінің аты (егер бар болса))
Қарсы дауыс __________(конкурстық комиссия мүшелерінің тегі,
аты, әкесінің аты (егер бар болса))
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының
Т.А.Ә. ( бар болса), қолдары
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Банктік кепілдік
Банктің атауы:_______________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге:_______________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауы мен деректемелері)
№_________кепілдік міндеттеме
______________________________ "___"______________жыл.
(орналасқан жері)
Біз бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын,_____________________,
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
________________________________ұйымдастырған________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауы)
сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысатындығынан және _________________
_____________________________________________________________________
(тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің конкурс (лот/-тар) бойынша
атауын беруді (қызметтерді көрсетуді) жүзеге асыруға дайындығынан
хабардармыз.
________жылы "___"______________ жоғарыда аталған конкурсты
өткізу жөніндегі конкурстық құжаттамада әлеуетті өнім берушілердің
банктік кепілдік түрінде конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуі
көзделген.
Осыған байланысты біз__________________Сіздің төлемге берілген
(банктің атауы)
жазбаша талабыңызды, сондай-ақ Өнім берушінің:
конкурсқа қатысуға түпкілікті мерзім өткеннен кейін конкурсқа қатысуға өтінімді кері
қайтарып алғандығын не өзгерткендігін және (немесе) толықтырғандығын;
конкурс қатысушысы деп танылған адамның өзінің конкурстық баға ұсынысын
белгіленген мерзімде тапсырмағандығын не кері қайтарып алғандығын;
конкурстың жеңімпазы етіп анықталған қатысушы сатып алу туралы шарт жасасудан
жалтарғандығын;
сатып алу туралы шарт жасасып, конкурстық құжаттамада белгіленген сатып алу
туралы шартты орындауға қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімі туралы
талаптарды орындамағандығын не уақтылы орындамағандығын жазбаша
растауыңызды алғаннан кейін осымен өзімізге
Сіздің талап етуіңіз бойынша Сізге _______________________ тең соманы
(сома цифрмен және жазбаша)
төлеуге қайтарымсыз міндет жүктейміз.
Бұл кепілдік міндеттеме конкурстық өтінімдер бар конверттерді ашқан күннен бастап
күшіне енеді.
Бұл кепілдік міндеттеме Өнім берушінің конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімінің
қолданылуының соңғы мерзіміне дейін қолданылады және, егер Сіздің жазбаша
талабыңызды біз________ аяғына дейін алмасақ, осы құжат бізге қайтарылатындығына
немесе қайтарылмайтындығына қарамастан, толық және автоматты түрде күшін
жояды.
Егер конкурстық өтінімнің мерзімі ұзартылған болса, онда бұл кепілдік міндеттеме
сондай мерзімге ұзартылады.
Осы кепілдік міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен
міндеттемелер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгердің қолы мен мөрі (бар болса) Күні мен мекенжайы
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Сатып алу бойынша конкурс қорытындылары туралы хаттама
№ ________
_______________________________
(конкурстың атауы)
___________________________ _______________________
(Орналасқан жері)            (Уақыты мен күні)
1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия:___________________
(конкурстық комиссияның құрамын көрсету) сатып алу жөніндегі (сатып алынатын
тауарларды, көрсетілетін қызметтерді қысқаша сипаттау) конкурс екі кезеңді
рәсімдерді пайдалана отырып).

2. Сумма, выделенная для закупки (указать сумму) в тенге по каждому лоту отдельно.
3. Следующие заявки на участие в конкурсе были допущены:
___________________________________________________________________
(указать заявки на участие в конкурсе потенциальных поставщиков, допущенных
к конкурсу в соответствии с протоколом о допуске)
4. Конверты с конкурсными ценовыми предложениями потенциальных поставщиков
_____________________________________________________________________
(указываются наименования потенциальных поставщиков) ценовые
предложения, которые, не были приняты к оценке и сопоставлению в связи с их
представлением по истечении окончательного времени для их регистрации.
5. Конкурсные ценовые предложения участников конкурса, представивших
конкурсные ценовые предложения до истечения окончательного времени для их
регистрации к участию заседания конкурсной комиссии:
____________________________________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество участников конкурса либо их
уполномоченных представителей, в хронологическом порядке согласно
журналу регистрации конвертов с конкурсными ценовыми предложениями)
вскрыты и они содержат:
_____________________________________________________________________
(указываются конкурсные ценовые предложения участников конкурса в
хронологическом порядке их регистрации в журнале регистрации конвертов
с конкурсными ценовыми предложениями, которые оглашены всем
присутствующим при вскрытии конвертов с конкурсными ценовыми
предложениями участников конкурса.
6. Конкурсные ценовые предложения отклонены:
_________________________________ (указываются фамилия, имя, отчество
участников конкурса либо их уполномоченных представителей, конкурсные
ценовые предложения, которых отклонены с указанием причины: превышение
конкурсного ценового предложения над суммой, выделенной для закупок
товаров, услуг)
7. Цены участников конкурса _______________________________________
(указывается цена участников конкурса, установленных в конкурсной
документации с целью определения участника конкурса, предлагающего
наиболее качественные товары, услуги)
Конкурсная комиссия по результатам оценки и сопоставления путем
открытого голосования РЕШИЛА:
1) признать выигравшей конкурсную заявку участника конкурса
_____________________ (указать наименование и местонахождение
участника конкурса, а также условия, на которых он признан победителем) или
признать конкурс по закупкам
_____________________________________________________________________
(наименование конкурса)
несостоявшимся (Если при рассмотрении, оценке и сопоставлении конкурсных
ценовых предложений участников конкурса не был определен победитель
конкурса или все конкурсные ценовые предложения были отклонены, указать
соответствующую причину)

2. Әрбір лот бойынша жеке сатып алу үшін теңгемен бөлінген сома
(соманы көрсету).
3. Мынадай өтінімдер конкурсқа қатысуға жіберілді:
_____________________________________________________________________
(рұқсат беру туралы хаттамаға сәйкес конкурсқа жіберілген әлеуетті өнім берушілердің
конкурсқа қатысуға өтінімдерін көрсету).
4. Конкурстық баға ұсыныстарын тіркеу үшін соңғы уақыт өткеннен кейін берілуіне
байланысты бағалауға және салыстыруға қабылданбаған әлеуетті өнім
берушілердің___________________________________________
(әлеуетті өнім берушілердің атаулары көрсетіледі)
конкурстық баға ұсыныстары бар конверттері.
5. Конкурстық комиссияның отырысына қатысуға конкурстық баға ұсыныстарын
тіркеу үшін соңғы уақыт өткенге дейін оларды берген конкурсқа қатысушылардың
конкурстық баға ұсыныстары:_________________
(конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді тіркеу журналына сәйкес конкурсқа
қатысушылардың не олардың уәкілетті өкілдерінің (бар болса) Т.А.Ә. (егер бар болса)
хронологиялық тәртіппен көрсетіледі) ашылды және конкурсқа қатысушылардың
конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді ашу кезінде барлық қатысушыларға
жарияланған мыналарды қамтиды:___________________________________________
(конкурстық баға ұсыныстары бар конверттерді тіркеу журналына оларды тіркеудің
хронологиялық тәртібімен конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары
көрсетіледі).
6. Мыналардың конкурстық баға ұсыныстары қабылданбады:
_____________________________________________________________________
(мынадай себептерді: конкурстық баға ұсынысы тауарларды, көрсетілетін қызметтерді
сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түсуін, конкурстық баға ұсыныстары
қабылданбаған конкурсқа қатысушылардың не олардың уәкілетті өкілдерінің Т.А.Ә.
(егер бар болса) көрсетіледі).
7. Конкурсқа қатысушылардың шартты бағалары ________________
(неғұрлым сапалы тауарларды, көрсетілетін қызметтерді ұсынатын конкурсқа
қатысушыны айқындау мақсатында, конкурстық құжаттамада белгіленген
өлшемдердің пайыздық мәнін ескере отырып, конкурсқа қатысушылардың шартты
бағасы көрсетіледі).
Конкурстық комиссия бағалау және салыстыру нәтижелері бойынша ашық дауыс беру
арқылы ШЕШТІ:
1)_________________________________________________ конкурсқа қатысушының
(конкурсқа қатысушының атауы мен орналасқан жерін, сондай-ақ ол жеңімпаз деп
танылған шарттарды көрсету) конкурстық өтінімі жеңімпаз деп танылсын немесе
________________________________
(конкурстың атауы)
сатып алу жөніндегі конкурс (екі кезеңді рәсімді пайдалана отырып)
өтпеді деп танылсын.
(Егер конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын қарау, бағалау және
салыстыру кезінде конкурс жеңімпазы анықталмаса немесе барлық конкурстық баға
ұсыныстары қабылданбаса, тиісті себебін көрсету)

2) Организатору (заказчику)____________________________________
____________________________________________________________________
(перечислить наименование и местонахождение организатора (заказчика)
срок до _______ года заключить договор о закупках с
____________________________________________________________________
(указать наименование победителя конкурса);
3) Организатору (заказчику)___________________________________
(указать наименование)
разместить текст данного протокола об итогах конкурса по закупкам товаров,
услуг на интернет-ресурсе организатора (заказчика).
За данное решение проголосовали:
За - ____ голосов (фамилия, имя, отчество членов конкурсной комиссии);
Против - ____ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
членов конкурсной комиссии).
Подписи председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии
Приложение 11
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий
и оценке их
безопасности и качества
Техническая спецификация закупаемых товаров, услуг (представляется на каждый лот отдельно)
Наименование конкурса ___________________________________
№ лота _________________________________________________
Наименование лота _______________________________________
В технической спецификации дается полное описание и требуемые функциональные, технические, качественные характеристики закупаемых товаров, услуг, включая необходимые спецификации и при необходимости указать международные или внутренние стандарты, которым должны соответствовать поставляемые товары (оказываемые услуги).
В технической спецификации на товары описание функциональных, технических, качественных характеристик должны быть распределены на соответствующие разделы, содержащие пределы функциональности, параметры технических характеристик, назначение товара для целей определения лучшей технической спецификации.
При необходимости в технической спецификации указываются сопутствующие услуги необходимые при поставке товаров (монтаж, наладка, обучение, проверки и испытания товаров) организатору (заказчику) и где они должны проводиться, год выпуска товара, срок гарантии.
В технической спецификации на услуги описание технических и качественных характеристик должны быть распределены на соответствующие разделы, содержащие параметры технических характеристик и назначение оказания услуг для целей определения лучшей технической спецификации. В случае приобретения услуг, качество оказания которых зависит от квалификации работника непосредственно оказывающего такие услуги, в технической спецификации дается описание требований, предъявляемых к работнику, определяющего его уровень и профиль профессиональной подготовки, стажа работы, необходимых для выполнения возложенных на него обязанностей. В технической спецификации должен быть указан национальный стандарт или неправительственный стандарт, утвержденный некоммерческими организациями производителей Республики Казахстан, при его наличии.
Приложение 12
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий
и оценке их безопасности и
качества
Форма
Протокол об итогах осуществления закупок
способом из одного источника
№_________
_________________________             _________________________
(местонахождение)                         (время и дата)
Организатор (заказчик) ___________________________________________
(название, адрес)
провел закупки способом из одного источника.
_____________________________________________________________________
(кратко описать закупаемые товары и услуги)

2) Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) ____________________________
(әрбір ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауын және орналасқан жерін
көрсету) __________ жылға дейінгі мерзімде_____________________
(конкурс жеңімпазының атауын көрсету) –
мен сатып алу туралы шарт жасассын.
3) Сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) ________________
_____________________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауын көрсету)
тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурстың
қорытындылары туралы осы хаттаманың мәтінін Тапсырыс берушінің
интернет-ресурсына орналастырсын.
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтаушы дауыс_______(конкурстық комиссия мүшелерінің т.а.ә
(егер бар болса))
Қарсы дауыс _________(конкурстық комиссия мүшелерінің т.а.ә
(егер бар болса))
Конкурстық комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының қолдары
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік тіркеу
және олардың қауіпсіздігі мен
сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Сатып алынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық сипаттамалары (әрбір лотқа жеке беріледі)
Конкурстың атауы __________________________________
Лоттың № __________________________________________
Лоттың атауы ______________________________________
Техникалық ерекшелікте қажетті ерекшеліктерді, жоспарларды, сызбаларды, эскиздерді қоса алғанда, сатып алынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің толық сипаты және талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық сипаттамалары беріледі және жеткізілетін тауарлар (көрсетілетін қызметтер) сәйкес болуы тиіс халықаралық немесе ішкі стандарттар көрсетіледі.
Тауарларға берілетін техникалық ерекшеліктерді функционалдық, техникалық, сапалық сипаттамаларын сипаттау функционалдық шектерді, техникалық сипаттама параметрлерін, үздік техникалық сипаттамаларды айқындау мақсатында тауардың мақсатын қамтитын тиісті бөлімдерге бөлінуге тиіс.
Қажет болған кезде, техникалық ерекшелікте тауарларды жеткізу кезінде ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) қажетті ілеспе қызметтер (монтаждау, ретке келтіру, оқыту, тауарларды тексеру және сынақтан өткізу және т.б.) мен олар қай жерде шығарылуы керек екендігі, тауардың шыққан жылы, кепілдік мерзімі көрсетілуі тиіс.
Көрсетілетін қызметтерге берілетін техникалық ерекшелікте техникалық және сапалық сипаттамаларын сипаттау техникалық ерекшелік параметрлерін және үздік техникалық сипаттамаларды айқындау мақсаттары үшін қызметтер көрсету мақсатын қамтитын тиісті бөлімдерге бөлінуі тиіс. Осындай қызметтерді тікелей көрсететін қызметкердің біліктілігіне байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алған жағдайда, техникалық ерекшелікте қызметкерге жүктелетін міндеттерді орындау үшін қажетті оның деңгейі мен кәсіби даярлық бейінін, жұмыс өтілін айқындайтын талаптардың сипаты беріледі. Техникалық ерекшелікте ұлттық стандарт немесе ол болған кезде Қазақстан Республикасы өндірушілерінің комммерциялық емес ұйымдары бекіткен үкіметтік емес стандарт көрсетілуі тиіс.
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру қорытындысы туралы хаттама
№_________
___________________________ ________________________
(Орналасқан жері)             (Уақыты мен күні)
Ұйымдастырушы (тапсырыс беруші): ___________________________
(атауы, мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(сатып алынатын тауарларды және қызметтерді қысқаша сипаттау) бір көзден алу
тәсілімен сатып алуды жүргізді.

2. Сумма, выделенная для закупки (указать сумму)_________тенге.
3. Обоснование применения данного способа______________________
_____________________________________________________________________
(приложить решение организатора (заказчика) об осуществлении закупок из
одного источника, номер, дату приказа)
4. Соответствие поставщика квалификационным требованиям
_____________________________________________________________________
(указывается соответствие либо несоответствие требованиям)
5. Наименование и местонахождение поставщика, с которым будет заключен
договор и, цена такого договора:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Организатор (заказчик) по результатам данных закупок способом из одного
источника РЕШИЛ:
1) закупить товары (услуги) у поставщика
_____________________________________________________________________
(указать наименование и местонахождение поставщика)
или признать закупки способом из одного источника
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________несостоявшимся
(указать соответствующую причину)
1) Организатору (заказчику)________________________________________
(наименование и местонахождение организатора (заказчика)
_____________________________________________________________________
в срок до ____ года заключить договор о закупках
с____________________________________________________________________
(указать наименование поставщика)
2) Организатору (заказчику) закупок ___________________________
_____________________________________________________________________
(указать наименование организатора (заказчика) закупок)
направить текст настоящего протокола на интернет-ресурс организатора (заказчика).
Подпись первого руководителя
Приложение 13
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий
и оценке их
безопасности и качества
Форма
Банковская гарантия
(форма обеспечения исполнения договора о закупках)
Наименование банка:___________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому: ________________________________________________________
(наименование и реквизиты организатора (заказчика)
Гарантийное обязательство №___
____________________             "___"___________ _____ года
(место нахождения)
Принимая во внимание, что
_____________________________________________________________________,
(наименование поставщика)
"Поставщик", заключил (ит) договор о закупках № _____ от ______ года (далее -
Договор) на поставку (выполнение, оказание)
________________________________________и Вами было (описание товаров,
работ или услуг) предусмотрено в Договоре, что Поставщик внесет обеспечение
его исполнения в виде банковской гарантии на общую сумму ________ тенге,
настоящим __________________________________________________________
(наименование банка)
подтверждаем, что являемся гарантом по вышеуказанному Договору и берем на
себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную
_______________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного
подтверждения того, что Поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим
образом свои обязательства по Договору.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу с момента его подписания и
действует до момента полного исполнения Поставщиком своих обязательств по
Договору.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным
обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гарантов
Дата и адрес
В лице первого руководителя банка (филиала банка) или его заместителя и
главного бухгалтера банка
____________________________       ___________________________
Приложение 14
к Правилам закупа товаров
и услуг для осуществления
экспертизы при государственной
регистрации лекарственных
средств, медицинских изделий
и оценке их безопасности и
качества
Перечень товаров и услуг приобретаемых для осуществления экспертизы лекарственных средств, медицинских изделий и оценки их безопасности и качества

2. Сатып алуға бөлінген сома (сомасы көрсетілсін) теңге.
3. Осы тәсілді қолдануға негіздеме ___________________________
(ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) бір көзден сатып алуды
жүзеге асыру туралы шешімі, бұйрықтың нөмірі, күні қоса берілсін)
4. Өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келуі
_____________________________________________________________________
(талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес келмеуі көрсетіледі)
5. Шарт жасалатын өнім берушінің атауы және орналасқан жері және осындай шарттың
бағасы: ________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) бір көзден алу тәсілімен сатып алу
нәтижесі бойынша ШЕШТІ:
1) тауарлар (көрсетілетін қызметтер) __________________________
(өнім берушінің атауын және орналасқан жерін көрсету)
өнім берушіден сатып алынсын немесе бір көзден алу тәсілімен сатып алу өтпеді деп
танылсын________________________________________
(тиісті себебін көрсету)
2) Ұйымдастырушыға (тапсырыс берушіге) ________________________
(ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауы және орналасқан жері)
________________________________ жылға дейінгі мерзімде _____________
_____________________________________________________________________
(өнім берушінің атауын көрсету)
3) Сатып алуды ұйымдастырушы (тапсырыс беруші)
_____________________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің) атауын көрсету)
осы хаттаманың мәтінін ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің)
интернет-ресурсына жіберсін. Бірінші басшының қолы
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Банктік кепілдік (сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету нысаны)
Банктің атауы:_________________________________________________
(банктің атауы және деректемелері)
Кімге:_______________________________________________________
(ұйымдастырушының (тапсырыс берушінің)
атауы және деректемелері)
№______ кепілдік міндеттеме ________________ ________жылы. " ___" ____________
(орналасқан жері)
"Өнім беруші" _________________________________________________
(өнім берушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы) беруге
(көрсетуге) ________жылы № _____ сатып алу туралы шарт жасасқандығын
(жасасатындығын) және Сіз Шартта Өнім берушінің жалпы сомасы_________
теңгеге банктік кепілдік түрінде оның орындалуын қамтамасыз етуін
енгізуді көздегендігіңізді назарға ала отырып, осымен _______________
(банктің атауы)
жоғарыда көрсетілген Шарт бойынша кепілгер болып табылатындығымызды
және Сіздің талап етуіңіз бойынша Сіздің төлеуге жазбаша талап етуді,
сондай-ақ Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін
орындамағандығын немесе тиісінше орындамағандығын жазбаша растауды
алғаннан кейін Сізге
_____________________________________________________________________
(сомасы цифрлармен және жазумен)
тең соманы төлеуге өзімізге қайтарусыз міндеттеме аламыз.
Осы кепілдік міндеттемесі оған қол қойылған сәттен бастап
күшіне енеді және Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық
орындаған сәтке дейін әрекет етеді.
Осы кепілдік міндеттемесіне байланысты туындайтын барлық құқықтар мен
міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасыме реттеледі. Кепілгерлердің
қолы мен мөрі.
Күні және мекенжайы
Банктің (банк филиалының) бірінші басшысы немесе оның орынбасары және
банктің бас бухгалтері) атынан
_________________________                         ________________________
Дәрілік заттарды, медициналық
бұйымдарды мемлекеттік
тіркеу және олардың қауіпсіздігі
мен сапасын бағалау кезінде
сараптаманы жүзеге асыру үшін
тауарлар мен көрсетілетін
қызметтерді сатып алу
қағидаларына
14-қосымша
Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін сатып алынатын тараулар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі