Об утверждении регламентов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 394. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2015 года № 11817. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 370.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 09.04.2020 № 370 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 227 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9536, опубликованный в газете "Казахстанская Правда" от 30 октября 2014 года № 212 (27933)).
3. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
организации бухгалтеров"

Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 394 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 шілдеде № 11817 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 370 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 09.04.2020 № 370 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
4) Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 227 бұйрығы (Нормативті құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9536 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 қазандағы № 212 (27933) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитеті (А.С. Жұмаділдаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
1-қосымша
"Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра финансов РК от 24.01.2018 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11362 (далее – Стандарт), и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров (далее – свидетельство), переоформление, выдача дубликата свидетельства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 9-1 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
при выдаче свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) распределение документов, представленных услугополучателем, управлению аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – резолюция руководителя услугодателя;
3) рассмотрение исполнителем документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия пункту 9 Стандарта – в течение шестнадцати рабочих дней.
Результат процедуры – принятие решения о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 24.01.2018 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету www.egov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – куәлік), куәлікті қайта ресімдеу, бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру, немесе Стандарттың 9-1-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдары) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасына үлестіру - бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшының қарары;
3) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі мәніне қарайды – он алты жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы шешім қабылдау немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

4) подготовка исполнителем и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов, представленных услугополучателем, пункту 9 Стандарта (далее – заключение), проекта приказа о выдаче свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация приказа либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и его согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – заключение и приказ о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) выдача свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при переоформлении свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, представленных услугополучателем, на предмет соответствия пункту 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения и проекта приказа о переоформлении свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация приказа либо подготовка мотивированного ответа об отказе и его согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – заключение и приказ о переоформлении свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) выдача переоформленного свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – выдача свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при выдаче дубликата свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю – в течение одного рабочего дня;
Результат процедуры – прием документов;

4) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекетік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі туралы қорытындыны жобасын (бұдан әрі – Қорытынды), куәлік беру туралы бұйрық жобасын дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді және бұйрықты тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындалады және оны квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келіседі – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы қорытынды және бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
5) куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
1) қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі мәніне қарайды, куәлікті қайта ресімдеу туралы қорытынды жобасын және бұйрық жобасын дайындайды және қызмет берушінің квазимемлекеттік секторының аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшысы бекітеді және бұйрықты тіркейді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындалады және оны квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келіседі – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – қорытынды және куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
3) қайта ресімделген куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап - бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына кейіннен орындаушыға үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;

2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства – один рабочий день.
Результат процедуры – выдача дубликата свидетельства.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления аудита квазигосударственного сектора услугодателя;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник(-и) управления аудита квазигосударственного сектора (исполнитель) услугодателя;
5) сотрудник(-и) управления по документообороту услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) документы, представленные услугополучателем, распределяются управлению аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) документы, представленные услугополучателем, рассматриваются исполнителем на предмет их соответствия пункту 9 Стандарта и подготавливаются проект заключения и проект приказа о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги - в течение шестнадцати рабочих дней;
4) проект заключения и проект приказа согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Приказ регистрируется сотрудником по документообороту услугодателя. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласовывается с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора. Исполнителем на Портале формируется свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронном виде и подписывается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя – в течение двух рабочих дней;
при переоформлении свидетельства:

2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің мөрі және басшының қолымен растайды, куәліктің телнұсқасын береді – бір жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – куәліктің телнұсқасын беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызмет берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының қызметкері(-лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері(-лері).
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігін сипаттау:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына – бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасына үлестіріледі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі мәніне қаралады және куәлікті беру туралы қорытынды жобасы және бұйрық жобасын дайындалады немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындалады – он алты жұмыс күннің ішінде;
4) қорытынды жобасы мен бұйрық жобасы көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны бекітеді. Бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері тіркейді. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісіледі. Орындаушы Порталда электронды түрдегі куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты шығарады және оған қызмет беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) екі жұмыс күннің ішінде қолы қойылады.
куәлікті қайта ресімдеу кезінде:

1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовленные исполнителем проект заключения и проект приказа о переоформлении свидетельства согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера либо согласовывается мотивированный ответ об отказе в переоформлении с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) исполнителем на Портале формируется свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя в течение одного рабочего дня;
при выдаче дубликата свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства – в течение одного рабочего дня.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) представленные услугополучателем через Портал электронные документы принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем, и подготавливаются проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждается руководством услугодателя. Сотрудником управления по документообороту регистрируется приказ об оказании государственной услуги. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласовывается с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора;

1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, орындаушы дайындаған қайта ресімдеу туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және тіркеу нөмірі беріле отырып, бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысымен бекітіледі немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапты квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келіседі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы Порталда электронды түрдегі куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – бір жұмыс күннің ішінде;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшының қолымен және мөрімен растайды, куәліктің телнұсқасын береді – бір жұмыс күннің ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру және көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) Портал арқылы қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіреді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасын мен бұйрықтың жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
3) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және қызмет берушінің басшысы бекітеді. Құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты тіркейді. Қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісіледі;

4) исполнитель формирует на Портале проект решения об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, которые подписываются ЭЦП руководства услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал описана в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров".
Приложение
к Регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства об
аккредитации
профессиональной организации
бухгалтеров"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации организации
по профессиональной сертификации бухгалтеров"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра финансов РК от 24.01.2018 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом внутреннего государственного аудита Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11362 (далее – Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров, переоформление, выдача дубликата свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 9-1 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4) орындаушы Порталда мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімнің жобасын немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жасайды, оған қызмет берушінің басшысы қол қояды.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада сипатталған.
"Бухгалтерлердің кәсіби
ұйымын аккредиттеу туралы
куәлік беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
2-қосымша
"Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы
куәлік беру" мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 24.01.2018 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету www.egov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – Куәлік), куәлікті қайта ресімдеу Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру, немесе Стандарттың 9-1-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
при выдаче свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) распределение документов, представленных услугополучателем, управлению аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – резолюция руководства услугодателя;
3) направление исполнителем документов, указанных в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, в структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан для их дальнейшего рассмотрения – в течение двух рабочих дней.
Результат процедуры – направление документов;
4) рассмотрение структурными подразделениями Министерства финансов Республики Казахстан документов, указанных в подпункте 3) пункта 9 Стандарта; рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта – в течение четырнадцати рабочих дней.
Результат процедуры – принятие решения;
5) подготовка исполнителем и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – заключение), проекта приказа о выдаче свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и его согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – заключение и приказ о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) выдача свидетельства либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при переоформлении свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения и проекта приказа о переоформлении свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация приказа либо подготовка мотивированного ответа об отказе и его согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – заключение и приказ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдары) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды квазимемлекеттік сектордың аудит басқармасына үлестіру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшының қарары;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелеріне оларды одан әрі қарау үшін жібереді – екі жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы шешім қабылдау немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелері Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қарайды, орындаушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды – он төрт жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – шешім қабылдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекетік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), куәлік беру туралы бұйрық жобасын дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді және бұйрықты тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау мен оны квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісу – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы қорытынды және бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
6) куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
1) қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі мәніне қарайды, куәлікті қайта ресімдеу туралы қорытынды жобасын және бұйрық жобасын дайындайды және қызмет берушінің квазимемлекеттік секторының аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшысы бекітеді және бұйрықты тіркейді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау мен оны квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісу – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – қорытынды және куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

3) выдача переоформленного свидетельства либо мотивированный ответа об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – выдача свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при выдаче дубликата свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – выдача дубликата свидетельства.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления аудита квазигосударственного сектора услугодателя;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник(-и) управления аудита квазигосударственного сектора (исполнитель) услугодателя;
5) сотрудник(-и) управления по документообороту услугодателя;
6) структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) документы, представленные услугополучателем, распределяются управлению аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) исполнителем документы, указанные в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, направляются в структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан для их дальнейшего рассмотрения - в течение двух рабочих дней;
4) структурными подразделениями Министерства финансов Республики Казахстан рассматриваются документы, указанные в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, и предоставляются услугодателю результаты рассмотрения с указанием количества рассмотренных тестовых вопросов и задач, замечания с указанием номера и наименования темы, номера тестового вопроса и задачи – в течение четырнадцати рабочих дней;

3) қайта ресімделген куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші мөрімен және басшының қолымен растайды, куәліктің телнұсқасы беріледі – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәліктің телнұсқасын беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектродың аудиті басқармасының басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектродың аудиті басқармасының қызметкері(-лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері(-лері);
6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелері.
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігін сипаттау;
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы береді – бір жұмыс күннің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар квазимемлекеттік сектродың аудиті басқармасына үлестіріледі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы құрылымдық бөлімшелеріне оларды одан әрі қарау үшін жібереді – екі жұмыс күні ішінде;
4) Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелері қарайды және көрсетілетін қызметті берушіге қаралған тест сұрақтары мен есептерінің санын көрсете отырып қарау нәтижелерін, тақырыптық нөмірі мен атауын, тест сұрағы мен есептің нөмірін көрсете отырып ескертулерді береді – он төрт жұмыс күннің ішінде;

5) проект заключения и проект приказа согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя, утверждаются руководством услугодателя. Приказ регистрируется сотрудником по документообороту услугодателя. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласовывается с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора. Исполнителем на Портале формируется свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронном виде и подписывается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя – в течение двух рабочих дней;
при переоформлении свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю – в течение одного рабочего дня;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовленные исполнителем проекта заключения и проект приказа о переоформлении свидетельства согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера либо согласовывается мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) исполнителем на портале формируется свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя – в течение одного рабочего дня;
при выдаче дубликата свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю – в течение одного рабочего дня;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства –в течение одного рабочего дня.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги через Портал:

5) қорытынды жобасы мен бұйрық жобасы көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы оны бекітеді. Бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері тіркейді. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісіледі.Орындаушы Порталда электронды түрдегі куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты шығарады және оған қызмет беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылады – екі жұмыс күннің ішінде;
куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына – бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, орындаушы дайындаған қайта ресімдеу туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және тіркеу нөмірі беріле отырып, бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысы бекітеді немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапты квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келіседі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы Порталда электронды түрдегі куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жасайды және қызмет беруші басшылығы ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы – бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің мөрі және басшының қолымен растайды, куәліктің телнұсқасын береді.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру және көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібін сипаттау:

1) представленные услугополучателем через Портал электронные документы принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) исполнитель направляет документы, указанные в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, в структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан для их дальнейшего рассмотрения и получает результаты их рассмотрения;
3) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем, и подготавливаются проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Сотрудником управления по документообороту регистрируется приказ об оказании государственной услуги. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласовывается с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора;
5) исполнитель формирует на Портале проект решения об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, которые подписываются ЭЦП руководства услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал описана в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров".
Приложение
к Регламенту
государственной услуги
"Выдача свидетельства
об аккредитации организации по
профессиональной
сертификации бухгалтеров"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной аудиторской организации"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра финансов РК от 24.01.2018 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11362 (далее - Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elisence.kz (далее – Портал).

1) Портал арқылы қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіреді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы құрылымдық бөлімшелеріне оларды одан әрі қарау үшін жібереді және оларды қарау нәтижелерін алады;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасын мен бұйрықтың жобасын, немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
4) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және қызмет берушінің басшылығымен бекітіледі. Құжат айналым бойынша басқарманың қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты тіркейді. Қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісіледі;
5) орындаушы Порталда мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімнің жобасын немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жасайды, оған қызмет берушінің басшылығының ЭЦҚ-мен қол қойылады.
"Электрондық үкімет" Порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада сипатталған.
"Бухгалтерлерді кәсіби
сертификаттау жөнiндегi
ұйымды аккредиттеу туралы
куәлік беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
3-қосымша
"Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 24.01.2018 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету www.egov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации, переоформление, выдача дубликатов свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 9-1 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
при выдаче свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов (далее – заключение), проекта приказа о выдаче свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги и его согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение трех рабочих дней.
Результат процедуры – заключение и приказ о выдаче свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) выдача свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при переоформлении свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения и проекта приказа о переоформлении свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация приказа, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в переоформлении свидетельства – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – заключение и приказ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – куәлік), куәлікті қайта ресімдеу, Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқаларын беру, немесе Стандарттың 9-1-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдары) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекетік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі – Қорытынды), куәлік беру туралы бұйрықты дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді және бұйрықты тіркеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау мен оны квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісу – үш жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
3) куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
1) қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарайды, куәлікті қайта ресімдеу туралы қорытынды жобасын және бұйрық жобасын дайындайды және қызмет берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді және бұйрықты тіркейді, немесе куәлікті қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – қорытынды және бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

3) выдача переоформленного свидетельства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при выдаче дубликата:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение свидетельства подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – выдача дубликата свидетельства.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления аудита квазигосударственного сектора услугодателя;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник(-и) управления аудита квазигосударственного сектора (исполнитель) услугодателя;
5) сотрудник(-и) управления по документообороту услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем, подготавливаются и согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы, утверждаются руководством услугодателя. Проект заключения и проект приказа о выдаче свидетельства утверждаются руководством услугодателя. Приказ регистрируется сотрудником по документообороту услугодателя. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласовывается с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора с присвоением регистрационного номера - в течение трех рабочих дней;
3) исполнителем на Портале формируется свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в электронном виде и подписывается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя – в течение одного рабочего дня;
для переоформления свидетельства:

3) қайта ресімделген куәлікті беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына кейіннен орындаушыға үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қолтаңбасымен және мөрімен расталады, куәліктің телнұсқасы беріледі – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәліктің телнұсқасын беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) квазимемлекеттік сектродың аудиті басқармасының басшысы;
3) қызмет көрсетушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының қызметкері(-лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері(-лері).
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігін сипаттау:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – бір жұмыс күннің ішінде;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, дайындайды және қызметті берушінің квазимемлекеттік секторының аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді. Куәлікті беру туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын қызмет берушінің басшылығы бекітеді. Қызмет берушінің құжат айналым бойынша қызметкері бұйрықты тіркейді. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап тіркеу нөмірі беріле отырып квазимемлекеттік секторының аудиті басқармасының басшылығымен келісіледі – үш жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы Порталда электронды түрдегі куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жасайды және қызмет беруші басшылығының электронды цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылады – бір жұмыс күннің ішінде
куәлікті қайта ресімдеу үшін:

1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем, подготовленные проект заключения и проект приказа о переоформлении свидетельства согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера, либо согласовывается мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) исполнителем на Портале формируется свидетельство либо мотивированный ответ об отказе в электронном виде и подписывается ЭЦП руководства услугодателя - в течение одного рабочего дня;
при выдаче дубликата свидетельства:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю – в течение одного рабочего дня;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства – в течение одного рабочего дня.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) представленные через Портал электронные документы, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем, и подготавливаются проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Сотрудником управления по документообороту регистрируется приказ об оказании государственной услуги. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги согласовывается с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора;

1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы береді – бір жұмыс күннің ішінде;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, дайындалған куәлікті қайта ресімдеу туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және тіркеу нөмірі беріле отырып қызмет берушінің басшылығымен бекітіледі немесе қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапты квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келіседі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы Порталда электронды түрдегі куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылады – бір жұмыс күннің ішінде;
куәліктің телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына – бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қолтаңбасымен және мөрімен растайды, куәліктің телнұсқасын береді – бір жұмыс күннің ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру және көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) Портал арқылы қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіреді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасын мен бұйрықтың жобасын, немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
3) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасын көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және қызмет берушінің басшылығымен бекітіледі. Құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты тіркейді. Қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен келісіледі;

4) исполнитель формирует на Портале проект решения об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, которые подписываются ЭЦП руководства услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал описана в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации".
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
об аккредитации профессиональной
аудиторской организации"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра финансов РК от 24.01.2018 № 58 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11362 (далее - Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через: Некоммерческое Акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности (далее – лицензия), переоформление лицензии, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица, выдача дубликата лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.

4) орындаушы Порталда мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімнің жобасын немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жасайды, оған қызмет берушінің басшысы ЭЦҚ-мен қол қояды.
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы "Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада сипатталған.
"Кәсіби аудиторлық ұйымды
аккредиттеу туралы куәлік
беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
4-қосымша
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 24.01.2018 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Аудорторлық қызметті жүзеге асыруға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, www.egov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру (бұдан әрі - лицензия), лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиат қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) распределение документов, представленных услугополучателем, управлению аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – резолюция руководства услугодателя;
3) направление исполнителем электронного запроса в Информационный сервис Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – ИС) и получение ответа о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – электронный запрос о сведениях в отношении услугополучателя в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ);
4) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и ответа КПСиСУ – в течение девяти рабочих дней.
Результат процедуры – принятие решения о выдаче лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов, представленных услугополучателем, требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности и проекта приказа "О выдаче лицензии", а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – в течение двух рабочих дней.
Результат процедуры – заключение и приказ "О выдаче лицензии" либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – лицензия либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при переоформлении лицензии:

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдары) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқарманың қызметкері қабылдап алады және қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды квазимемлекеттік сектордың аудит басқармасына үлестіру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшының қарары;
3) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің Ақпараттық сервисіне (бұдан әрі – АС) электронды сұрау салуды жіберу және қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетіне (бұдан әрі – ҚСжАЕК) қызмет алушыға қатысты мәліметтер туралы электронды сұрау салу;
4) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және ҚСжАЕК-не ұсынған жауапты қарайды – тоғыз жұмыс күні;
Рәсімнің нәтижесі – лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны, сондай-ақ "Лицензия беру туралы" бұйрықты қызмет берушінің басшылығымен бекітіледі және тіркеледі, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау – екі жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – "Лицензия беру туралы" қорытынды және бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту;
6) лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – лицензия немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде:

1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) направление исполнителем электронного запроса в ИС и получение ответа о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию, рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и ответ КПСиСУ, подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов, представленных услугополучателем, требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности и проекта приказа "О переоформлении лицензии", а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в переоформлении лицензии – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – принятие решения о переоформлении лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) выдача переоформленной лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуге – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – переоформленная лицензия либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) распределение документов, представленных услугополучателем, управлению аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – резолюция руководства услугодателя;
3) направление исполнителем электронного запроса в ИС и получение ответа о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – электронный запрос о сведениях в отношении услугополучателя в КПСиСУ;
4) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, и ответа КПСиСУ – в течение девяти рабочих дней.
Результат процедуры – принятие решения о выдаче лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

1) қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдайды және оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) АС-не электронды сұрау салуды жіберу және қызмет алушыға қатысты аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алу, орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және ҚСжАЕК-нің жауабын қарайды. Қызмет алушы ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды жобасын және "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" бұйрық жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметі басшысымен келісу, сондай-ақ оларды қызметті берушінің басшысы бекітеді, және тіркеледі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындалады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – лицензияны қайта ресімдеу немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдау.
3) қайта ресімделген лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – қайта ресімделген лицензия немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Заңды тұлға-лицензиат қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
1) қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері қабылдайды және оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды квазимемлекеттік сектордың аудит басқармасына үлестіру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарары;
3) АС-не электронды сұрау салуды жіберу және қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – ҚСжАЕК-не қызмет алушыға қатысты мәліметтер туралы электронды сұрау салу;
4) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және ҚСжАЕК ұсынған жауапты қарайды – тоғыз жұмыс күні;
Рәсімнің нәтижесі – қайта ресімделген лицензия беру туралы шешім қабылдау немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;

5) подготовка исполнителем и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов, представленных услугополучателем, требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности и проекта приказа "О переоформлении лицензии", а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в переоформлении лицензии – в течение двух рабочих дней.
Результат процедуры – заключение и приказ "О переоформлении лицензии" либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – лицензия либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
при выдаче дубликата лицензии:
1) документы, представленные услугополучателем, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – прием документов;
2) рассмотрение документов исполнителем, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя проекта заключения о соответствии документов, представленных услугополучателем, требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельностии и проекта приказа "О выдаче дубликата лицензии", а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация, либо подготовка мотивированного ответа об отказе и его согласование с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры – дубликат лицензии либо мотивированный ответ об отказе.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления аудита квазигосударственного сектора;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник(-и) управления аудита квазигосударственного сектора (исполнитель);
5) сотрудник(-и) управления по документообороту услугодателя;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче лицензии:

5) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды жобасын және "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" бұйрық жобасын дайындайды және қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен келіседі, сондай-ақ қызмет берушінің басшылығымен бекітіледі және тіркеледі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындалады – екі жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі –"Лицензияны қайта ресімдеу туралы" қорытынды және бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
6) лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – қайта ресімделген лицензия немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
лицензияның телнұсқасын беру кезінде:
1) қызметті алушы ұсынған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқарманың қызметкері қабылдайды және оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін береді – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды жобасын және "Лицензияның телнұсқасын беру туралы" бұйрық жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен келіседі, сондай-ақ олар қызметті берушінің басшылығымен бекітіледі және тіркеледі немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындалады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – лицензияның түлнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысы;
3) қызмет көрсетушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) квазимемлекеттік сектродың аудиті басқармасының қызметкері(-лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері(-лері).
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігін сипаттау:
лицензия беру кезінде:

1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю – в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, распределяются управлению аудиту квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) исполнитель направляет электронный запрос в ИС и получает ответ о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию - в течение одного рабочего дня;
4) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, и представленный ответ КПСиСУ рассматриваются исполнителем и подготавливаются проект заключения и проект приказа "О выдаче лицензии" либо мотивированный ответ об отказе – в течение девяти рабочих дней;
5) проект заключения и проект приказа "О выдаче лицензии" согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера. Сотрудник управления по документообороту регистрирует приказа "О выдаче лицензии" либо мотивированный ответ об отказе. На основании приказа "О выдаче лицензии" на Портале формируется лицензия в электронном виде и подписывается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя - в течение трех рабочих дней;
при переоформлении лицензии:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) исполнитель направляет электронный запрос в ИС о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью, рассматривает документы, указанные в пункте 9 Стандарта, представленный электронный ответ КПСиСУ. Проект заключения и проект приказа "О переоформлении лицензии" согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера, либо согласовывается мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги руководителем управления аудита квазигосударственного сектора - в течение одного рабочего дня;
3) на основании приказа "О переоформлении лицензии" на Портале формируется лицензия в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя либо направляется мотивированный ответ об отказе в переоформлении лицензии - в течение одного рабочего дня;
при переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата:

1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар квазимемлекеттік сектордың басқармасына үлестіріледі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы АС-не электронды сұрау салуды жібереді және қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алады – бір жұмыс күннің ішінде;
4) орындаушы үш жұмыс күннің ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және ҚСжАЕК ұсынған жауапты қарайды және "Лицензия беру туралы" қорытынды жобасы мен бұйрық жобасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – тоғыз күннің ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен қорытынды жобасы және бұйрық жобасы келісіледі және оларды тіркеу нөмірі беріле отырып басшылық бекітеді. Құжат айналым бойынша қызметкер "Лицензия беру туралы" бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді. "Лицензия беру туралы" бұйрықтың негізінде Порталда электронды түрдегі лицензия жасалады және қызмет беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылады – үш жұмыс күннің ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – бір жұмыс күннің ішінде;
2) орындаушы бір жұмыс күннің ішінде АС-не қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы электронды сұрау салуды жібереді, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және ҚСжАЕК ұсынған электронды жауабын қарайды. "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" қорытынды жобасы және бұйрық жобасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен келісіледі және оны тіркеу нөмірі беріле отырып қызмет беруші басшылығы бекітеді;
3) "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" бұйрықтың негізінде Порталда электронды түрдегі лицензия жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылады немесе лицензияны қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі – бір жұмыс күннің ішінде;
Заңды тұлға-лицензиат қайта ұйымдастырылған кезде лицензияны қайта ресімдеу кезінде:

1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, распределяются управлению аудиту квазигосударственного сектора – в течение одного рабочего дня;
3) исполнитель направляет электронный запрос в ИС и получает ответ о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию - в течение одного рабочего дня;
4) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, и представленный ответ КПСиСУ рассматриваются исполнителем, и подготавливаются проект заключения и проект приказа "О переоформлении лицензии" либо мотивированный ответ об отказе - в течение девяти рабочих дней;
5) проект заключения и проект приказа "О переоформлении лицензии" согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера. Сотрудник управления по документообороту регистрирует приказ "О переоформлении лицензии" либо мотивированный ответ об отказе. На основании приказа "О переоформлении лицензии" на Портале формируется лицензия в электронном виде и подписывается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя - в течение трех рабочих дней;
при выдаче дубликата лицензии:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю - в течение одного рабочего дня;
2) проект заключения и проект приказа "О выдаче дубликата лицензии" согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера, либо согласовывается мотивированный ответ об отказе в выдаче дубликата лицензии. На основании приказа "О выдаче дубликата лицензии" на Портале формируется дубликат лицензии в электронном виде и подписывается ЭЦП руководства услугодателя - в течение одного рабочего дня.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – бір жұмыс күннің ішінде;
2) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасына үлестіріледі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) орындаушы АС-не қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы электронды сұрау салуды жібереді – бір жұмыс күннің ішінде;
4) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және ҚСжАЕК ұсынған электронды жауабын қарайды және "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" қорытындының жобасын және бұйрықтың жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – тоғыз жұмыс күннің ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен қорытынды жобасы және бұйрық жобасы келісіледі және оларды тіркеу нөмірі беріле отырып басшылық бекітеді. Құжат айналым бойынша қызметкер "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді. Бұйрықтың негізінде Порталда электронды түрдегі лицензия жасалады және қызмет беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылады – үш жұмыс күннің ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына – бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен қорытынды жобасы және бұйрық жобасы келісіледі және оларды тіркеу нөмірі беріле отырып басшылық бекітеді. Құжат айналым бойынша қызметкер "Лицензияның телнұсқасын беру туралы" бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді. "Лицензияның телнұсқасын беру туралы" бұйрықтың негізінде Порталда электронды түрдегі лицензияның телнұсқасы жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылады – бір жұмыс күннің ішінде.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл, сондай-ақ мемлекеттік қызметті
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги:
1) при приеме документов, указанных в пункте 9 Стандарта, сотрудник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с оригинала документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю;
2) для получения государственной услуги сотрудник Государственной корпорации направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта, услугодателю и подписывается ЭЦП руководства услугодателя, максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 15 (пятнадцать) минут;
3) при приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме документов;
4) выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Оказание государственной услуги через Портал:
1) представленные через Портал электронные документы принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) исполнитель направляет электронный запрос и получает электронный ответ от КПСиСУ о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию;
3) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, и электронный ответ КПСиСУ рассматриваются исполнителем, и подготавливаются проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе;
4) проект заключения и проект приказа об оказании государственной услуги согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Сотрудник управления по документообороту регистрирует приказ об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе;
5) исполнитель формирует на Портале проект решения о выдаче лицензии, переоформлении лицензии, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата, выдачи дубликатов лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, которые согласовываются с руководителем управления аудита квазигосударственного сектора, руководителем управления юридической службы услугодателя и подписываются ЭЦП руководства услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал описана в приложении к настоящему Регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности".
Приложение
к Регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление аудиторской
деятельности"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"

8. Мемлекеттік корпорацияға және веб-портал арқылы өтініш жасау кезінде мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимыл) тәртібін сипаттау:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдаған кезде құжаттардың тепнұсқасының электрондық көшірмесін алып, тепнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қызмет берушіге жібереді және ЭЦҚ-мен қол қояды, қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жіберілетін уақыты – 15 (он бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде қызмет алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
4) тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат негізінде, жеке куәлік ұсынған жағдайда (немесе өкілдің нотариалды расталған сенімхаты) дайын құжаттарды беру жүзеге асырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету:
1) Портал арқылы ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіру үшін береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші ҚСжАЕК-не қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы электронды сұрау салуды жібереді және одан электронды жауап алады;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен – ҚСжАЕК-не электронды сұрау салудың жауабын қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытындының жобасын және бұйрықты немесе одан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
4) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды жобасы мен бұйрық жобасы көрсетілетін қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен келісіледі және оны қызмет берішінің басшысы бекітеді. Құжат айналым бойынша басқарманың қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді;
5) орындаушы қызметті берушінің квазимемлекеттік сектордың аудиті басқармасының басшысымен, заң қызметінің басшысымен келіскен лицензияны беру, қайта ресімдеу және телнұсқасын беру туралы шешім жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Порталға шығарады және оған қызмет берушінің басшысы қол қояды.
Веб-порталдар арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы "Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшада сипатталған.
"Аудиторлық қызметті жүзеге
асыруғалицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы