О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 460. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2015 года № 12048
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 17 октября 2014 года):
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 03 «Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности»:
по администратору бюджетных программ 221 «Министерство юстиции Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 064 следующего содержания:
«064 Услуги по судебно-медицинской, судебно-наркологической экспертизам»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 266 «Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области»:
дополнить бюджетными программами 067 и 068 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«067 Субсидирование процентной ставки и гарантирование по кредитам банков для реализации проектов в моногородах
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
068 Предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в Экономической классификации расходов бюджета, утвержденной указанным приказом:
в категории 1 «Текущие затраты»:
в классе 01 «Затраты на товары и услуги»:
в подклассе 110 «Заработная плата»:
специфику 114 «Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы и обязательные профессиональные пенсионные взносы» изложить в следующей редакции:
«114 Обязательные профессиональные пенсионные взносы»;
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по подклассу 110 «Заработная плата»:
специфику 114 «Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы и обязательные профессиональные пенсионные взносы» изложить в следующей редакции:
«114 Обязательные профессиональные пенсионные взносы»;
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«По данной специфике отражаются обязательные профессиональные пенсионные взносы.»;

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 460 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 қыркүйекте № 12048 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобында:
221 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 064 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«064 Сот-медицина, сот-наркология сараптамалар бойынша қызметтер»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
266 «Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы» бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 067 және 068 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«067 Моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін берілетін кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
068 Моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 «Ағымдағы шығындар» санатыда:
01 «Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар» сыныбында:
110 «Жалақы» кіші сыныбында:
114 «Қосымша белгіленген мiндеттi зейнетақы жарналары және міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары» ерекшілігі мынадай редакцияда жазылсын:
«114 Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
110 «Жалақы» кіші сыныбында:
114 «Қосымша белгіленген мiндеттi зейнетақы жарналары және міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары» ерекшілігі мынадай редакцияда жазылсын:
«114 Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары»;
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы ерекшелік бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары көрсетіледі.»;

2) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 «Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9760, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 15 октября 2014 года):
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в категории 2 «Неналоговые поступления»:
в классе 01 «Доходы от государственной собственности»:
в подклассе 7 «Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета»:
строку:
«
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета за счет внутренних источников финансовым агентствам
2
01
7
16
100
»
изложить в следующей редакции:
«
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета за счет внутренних источников финансовым агентствам
2
01
7
16
100
100
»;

2) «Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
«Салықтық емес түсімдер» 2-санатында:
«Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер» 01 сыныбында:
«Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар» 7-кіші сыныбында:
«
Қаржы агентіктеріне ішкі көздер есебінен жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
2
01
7
16
100
100
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қаржы агенттіктеріне ішкі көздер есебінен жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
2
01
7
16
100
100
»;

3) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10007, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 8 января 2015 года):
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:
пункт 20 исключить.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации, за исключением абзацев девятнадцатого, двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, двадцать пятого, двадцать шестого, двадцать седьмого, двадцать восьмого, двадцать девятого и тридцатого подпункта 1) и подпункта 3) пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов

3) «Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 қаңтарда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларында:
20-тармақ алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З. А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) тармақшасының он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы және отызыншы абзацтарын және 3) тармақшасын қоспағанда, мемлекеттік тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Сұлтанов