Об утверждении формы проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о туристской деятельности
Совместный приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 сентября 2015 года № 916 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 650. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2015 года № 12214. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1264 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 842
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.12.2015 № 1264 и и.о. Министра национальной экономики РК от 31.12.2015 № 842 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пунктом 1 статьи 11 и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о туристской деятельности.
2. Признать утратившим силу совместный приказ исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 13 сентября 2011 года № 02-02-18/181 и исполняющего обязанности Министра  экономического развития и торговли Республики Казахстан 16 сентября 2011 года № 297 «Об утверждении формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства за соблюдением законодательства Республики Казахстан о туристской деятельности» (зарегастрированный в  Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7220, опубликованный в газете «Казахстанская правда» 5 ноября 2011 года № 353-354 (26744-26745)).
3. Департаменту индустрии туризма Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной  регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего совместного приказа.

Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 14 қыркүйектегі № 916 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 650 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 қазанда № 12214 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1264 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 842 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.12.2015 № 1264 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 31.12.2015 № 842 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының туристік қызмет туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасының туристік қызмет туралы заңнамасының орындалуы үшін жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 13 қыркүйектегі № 02-02-18/181 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 297 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7220 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2011 жылғы 5 қарашада № 529-530 (26922) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Туризм индустриясы департаменті:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________________ А. Рау
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета
по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
__________ С. Айтпаева
24 сентября 2015 года
Утвержден
совместным приказом
исполняющего обязанности Министра Республики
Казахстан по инвестициям и развитию
от 14 сентября 2015 года № 916 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан

4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму            Ұлттық экономика министрі
министрдің міндетін атқарушы       _______________Е. Досаев
__________________А.Рау
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
______________ С.Айтпаева
2015 жыл 24 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрдің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 14 қыркүйектегі № 916
және Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрінің

от 29 сентября 2015 года № 650
форма
Проверочный лист государственного контроля за соблюдением
законодательства Республики Казахстан о туристской
деятельности
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта __________________________________
ИИН/БИН проверяемого субъекта _______________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
Туристским оператором
1
Наличие лицензии на туристическую операторскую деятельность
2
Наличие действующего договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туристского оператора и туристского агента
3
Наличие заключенного письменного договора на туристское обслуживание
4
Наличие сформированного туристского продукта
5
Наличие агентского договора на реализацию туристского продукта
6
Наличие не 1 менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года
7
Наличие помещения для офиса на праве собственности или иных законных основаниях
8
Наличие письменного подтверждения о своевременном предоставлении сведений туристам об особенностях путешествий, включающие в себя необходимую и достоверную информацию о правилах въезда, выезда и пребывания в стране (месте) временного пребывания, о законодательстве, об обычаях местного (населения, о религиозных обрядах, святынях, памятниках природы, истории, культуры и других объектах туристского показа, находящихся под особой охраной, состоянии окружающей среды, а также об опасностях, с которыми они могут встретиться при совершении путешествий, и осуществить предупредительные меры, направленные на обеспечение безопасности туристов
Туристским агентом
1
Наличие уведомления о начале турагентской деятельности
2
Наличие подтверждения направления в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы информации о заключенном (перезаключенном) договоре обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туристского агента в течение пяти рабочих дней с момента заключения (перезаключения) договора
3
Наличие действующего договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности туристского оператора и туристского агента
4
Наличие заключенного письменного договора на туристское обслуживание
5
Наличие агентского договора на реализацию туристского продукта
6
Наличие письменного подтверждения о своевременном предоставлении сведений туристам об особенностях путешествий, включающие в себя необходимую и достоверную информацию о правилах въезда, выезда и пребывания в стране (месте) временного пребывания, о законодательстве, об обычаях местного населения, о религиозных обрядах, святынях, памятниках природы, истории, культуры и других объектах туристского показа, находящихся под особой охраной, состоянии окружающей среды, а также об опасностях, с которыми они могут встретиться при совершении путешествий, и осуществить предупредительные меры, направленные на обеспечение безопасности туристов
Гидом (гидом - переводчиком)
1
Наличие уведомления о начале деятельности гида (гида - переводчиком)
2
Наличие гражданства Республики Казахстан, а также сертификата о прохождении подготовки в сфере туризма
3
Наличие письменного подтверждения о своевременном предоставлении сведений туристам об особенностях путешествий, включающие в себя необходимую и достоверную информацию о правилах въезда, выезда и пребывания в стране (месте) временного пребывания, о законодательстве, об обычаях местного населения, о религиозных обрядах, святынях, памятниках природы, истории, культуры и других объектах туристского показа, находящихся под особой охраной, состоянии окружающей среды, а также об опасностях, с которыми они могут встретиться при совершении путешествий, и осуществить предупредительные меры, направленные на обеспечение безопасности туристов
Экскурсоводом
1
Наличие уведомления о начале деятельности экскурсовода
2
Наличие гражданства Республики Казахстан, а также сертификата о прохождении подготовки в сфере туризма
3
Наличие письменного подтверждения о своевременном предоставлении сведений туристам об особенностях путешествий, включающие в себя необходимую и достоверную информацию о правилах въезда, выезда и пребывания в стране (месте) временного пребывания, о законодательстве, об обычаях местного населения, о религиозных обрядах, святынях, памятниках природы, истории, культуры и других объектах туристского показа, находящихся под особой охраной, состоянии окружающей среды, а также об опасностях, с которыми они могут встретиться при совершении путешествий, и осуществить предупредительные меры, направленные на обеспечение безопасности туристов
Инструктором туризма
1
Наличие уведомления о начале деятельности инструктора туризма
2
Наличие заключенного письменного договора на туристское обслуживание
3
Наличие гражданства Республики Казахстан, а также сертификата о прохождении подготовки в сфере туризма
4
Наличие письменного подтверждения о своевременном предоставлении сведений туристам об особенностях путешествий, включающие в себя необходимую и достоверную информацию о правилах въезда, выезда и пребывания в стране (месте) временного пребывания, о законодательстве, об обычаях местного населения, о религиозных обрядах, святынях, памятниках природы, истории, культуры и других объектах туристского показа, находящихся под особой охраной, состоянии окружающей среды, а также об опасностях, с которыми они могут встретиться при совершении путешествий, и осуществить предупредительные меры, направленные на обеспечение безопасности туристов
Должностное(ые) лицо(а) ______ ____________ ___________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О (при его наличии)
_________ ____________ ______________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О (при его наличии)
Проверяемый субъект ___________ ___________ ___________________
(должность) (подпись) (Ф.И.О (при его наличии)

2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 650
бірлескен бұйрығымен бекітілген
нысан
Қазақстан Республикасының туристік қызмет туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылаудың тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің БСН/ЖСН ____________________________________
Орналасу орнынының мекенжайы ________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап
етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға
сәйкес
келеді
Талаптарға
сәйкес
келмейді
1
2
3
4
5
6
Туристік оператормен
1
Туристік операторлық қызметке
лицензияның болуы
2
Қолданыстағы туристік оператордың және туристік
агенттің азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының болуы
3
Туристік қызмет көрсетуге
жасалған жазбаша шарттың
болуы
4
Қалыптастырған туристік өнімнің болуы
5
Туристік өнімді өткізуге
арналған агенттік шарттың
болуы
6
Еңбек өтілі бір жылдан кем емес, туристік білімі бар, кемінде бір қызметкердің болуы
7
Жеке меншік құқығындағы
немесе өзгеде заңды негіздегі
кеңсеге арналған үй-жайдың
болуы
8
Туристерге уақытша болатын елге (жерге) бару, шығу және сонда болу қағидалары туралы, заңнамасы туралы, жергілікті халықтың салт-дәстүрлері туралы, діни  әдет-ғұрпы, қасиетті орындар, табиғи, тарихи, мәдени ескерткіштер және туристерге көрсетілетін, ерекше қорғаудағы басқа да объектілер, қоршаған ортаның жай-күйі туралы, сондай-ақ саяхат жасаған кезде тап болуы мүмкін қауіптер және дұрыс ақпаратты қамтитын саяхаттың ерекшеліктері туралы мәліметтерді уақтылы бергені және туристердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған алдын алу шараларын жүзеге асыру  туралы жазбаша растаудың болуы
Туристік агентпен
1
Туристік агенттік қызметтің басталғаны туралы хабарламаның болуы
2
Туристік агенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартын жасаған (қайта жасаған) сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде туристік агент жасалған (қайта жасалған) шарт туралы ақпаратты облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына жіберілгенін растаудың болуы
3
Қолданыстағы туристік оператордың және туристік агенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының болуы
4
Туристік қызмет көрсетуге жасалған жазбаша шарттың болуы
5
Туристік өнімді өткізуге арналған агенттік шарттың болуы
6
Туристерге уақытша болатын елге (жерге) бару, шығу және сонда болу қағидалары ережелері туралы, заңнамасы туралы, жергілікті халықтың салт-дәстүрлері туралы, діни әдет-ғұрпы, қасиетті орындар, табиғи, тарихи, мәдени ескерткіштер және туристерге көрсетілетін, ерекше қорғаудағы басқа да объектілер, қоршаған ортаның жай-күйі туралы, сондай-ақ саяхат жасаған кезде тап болуы мүмкін қауіптер туралы қажетті және дұрыс ақпаратты қамтитын саяхаттың ерекшеліктері туралы мәліметтерді уақтылы бергені және туристердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған алдын алу шараларын жүзеге асыру туралы жазбаша растаудың болуы
Гидпен (гид-аудармашымен)
1
Гид (гид-аудармашы) қызметінің басталғаны туралы хабарламаның болуы
2
Қазақстан Республикасы азаматтығының, сондай-ақ туризм саласындағы даярлықтан өткені туралы сертификаттың болуы
3
Туристерге уақытша болатын елге (жерге) бару, шығу және сонда болу қағидалары ережелері туралы, заңнамасы туралы, жергілікті халықтың салт-дәстүрлері туралы, діни әдет-ғұрпы, қасиетті орындар, табиғи, тарихи, мәдени ескерткіштер және туристерге көрсетілетін, ерекше қорғаудағы басқа да объектілер, қоршаған ортаның жай-күйі туралы, сондай-ақ саяхат жасаған кезде тап болуы мүмкін қауіптер туралы қажетті және дұрыс ақпаратты қамтитын саяхаттың ерекшеліктері туралы мәліметтерді уақтылы бергені және туристердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған алдын алу шараларын жүзеге асыру туралы жазбаша растаудың болуы
Экскурсоводпен
1
Экскурсовод қызметінің басталғаны туралы хабарламаның болуы
2
Қазақстан Республикасының азаматтығының, туризм саласында даярлықтан өткені туралы сертификаттың болуы
3
Туристерге уақытша болатын елге (жерге) бару, шығу және сонда болу қағидалары ережелері туралы, заңнамасы туралы, жергілікті халықтың салт-дәстүрлері туралы, діни әдет-ғұрпы, қасиетті орындар, табиғи, тарихи, мәдени ескерткіштер және туристерге көрсетілетін, ерекше қорғаудағы басқа да объектілер, қоршаған ортаның жай-күйі туралы, сондай-ақ саяхат жасаған кезде тап болуы мүмкін қауіптер туралы қажетті және дұрыс ақпаратты қамтитын саяхаттың ерекшеліктері туралы мәліметтерді уақтылы бергені және туристердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған алдын алу шараларын жүзеге асыру туралы жазбаша растаудың болуы
Туризм нұсқаушысымен
1
Туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаның болуы
2
Туристік қызмет көрсетуге жасалған жазбаша шарттың болуы
3
Қазақстан Республикасы азаматтығының, сондай-ақ туризм саласында даярлықтан өткені туралы сертификаттың болуы
4
Туристерге уақытша болатын елге (жерге) бару, шығу және сонда болу қағидалары ережелері туралы, заңнамасы туралы, жергілікті халықтың салт-дәстүрлері туралы, діни әдет-ғұрпы, қасиетті орындар, табиғи, тарихи, мәдени ескерткіштер және туристерге көрсетілетін, ерекше қорғаудағы басқа да объектілер, қоршаған ортаның жай-күйі туралы, сондай-ақ саяхат жасаған кезде тап болуы мүмкін қауіптер туралы қажетті және дұрыс ақпаратты қамтитын саяхаттың      ерекшеліктері туралы мәліметтерді уақтылы бергені және туристердің қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған алдын алу шараларын жүзеге асыру туралы жазбаша растаудың болуы
Лауазымдық тұлға (лар): _______________________________________
(лауазымы) (қолы) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
_____________________________________________
(лауазымы) (қолы) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Тексерілетін субъекті: ________________________________________
(лауазымы) (қолы) Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)