Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг)
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 4-2/956. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2015 года № 12331.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.02.2022 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.02.2022 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.02.2022 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
29 октября 2015 года
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 октября 2015 года № 4-2/956
Правила оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг)

Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 4-2/956 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 қарашада № 12331 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.02.2022 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.02.2022 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.02.2022 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интернет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ Б.Сұлтанов
2015 жылғы 29 қазан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 28 қазандағы
№ 4-2/956 бұйрығымен
бекітілген
Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.02.2022 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг).
В настоящих Правилах под сортоиспытанием понимается экспертиза и испытание сортов на патентоспособность и хозяйственную полезность, проводимые в соответствии с Правилами проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 4-2/602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11879).
2. Платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания осуществляются в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "Об охране селекционных достижений" и статьей 23-4 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве".
3. Платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственным учреждением в сфере сортоиспытания предоставляются физическому или юридическому лицу (далее – заявитель) на основании заявления по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Заявление рассматривается в течение 10 (десяти) рабочих дней с выдачей заявителю уведомления о принятии заявления на оказание платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания (далее – уведомление) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня выдачи уведомления между государственным учреждением в сфере сортоиспытания и заявителем заключается договор на оказание платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания (далее – договор). При отсутствии подписанного заявителем договора, государственное учреждение в сфере сортоиспытания отказывает в рассмотрении заявления. Договор между сторонами заключается в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.02.2022 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және оның тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы тәртібін айқындайды.
Осы Қағидаларда сұрыптық сынау деп Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 4-2/602 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11879 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларына сәйкес жүргізілетін сұрыптардың патентке қабілеттілігі мен шаруашылыққа пайдалылығын сараптау және сынау түсініледі.
2. Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабына және "Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-4-бабына сәйкес жүзеге асырады.
3. Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін жеке немесе заңды тұлғаға (бұдан әрі – өтініш беруші) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде береді.
4. Өтініш өтініш берушіге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сұрыптық сынау саласында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсетуге арналған өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) беріле отырып, 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.
5. Хабарлама берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме мен өтініш беруші арасында сұрыптық сынау саласындағы тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсетуге арналған шарт (бұдан әрі – шарт) жасалады. Өтінім берушінің қолы қойылған шарт болмаған жағдайда, сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме өтінішті қараудан бас тартады. Тараптар арасындағы шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жасалады.

6. Цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые государственным учреждением в сфере сортоиспытания, устанавливаются в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 30 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые государственными учреждениями в сфере сортоиспытания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19995).
Цены реализации продукции, полученной в результате сортоиспытания сельскохозяйственных растений, определяются в соответствии с рыночными ценами, сложившимися в регионе на момент реализации.
Список необходимых документов, прейскурант цен на товары (работы, услуги) размещаются на сайте государственного учреждения.
7. Оплата услуг осуществляется посредством наличных денег через кассы государственного учреждения в сфере сортоиспытания с обязательным применением контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных и выдачей контрольного чека (аппаратно-программный комплекс Webkassa 2.0) либо по безналичному расчету путем перечисления на текущий счет государственного учреждения в сфере сортоиспытания "Контрольный счет наличности платных услуг".
8. По итогам осуществления платных видов деятельности государственное учреждение в сфере сортоиспытания предоставляет уведомление об оказании платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, счет-фактуру и акт выполненных работ.
9. Средства, полученные государственным учреждением в сфере сортоиспытания от осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг), расходуются в соответствии с планами поступлений и расходов денег на:
1) проведение сельскохозяйственных работ и лабораторных исследований на сортоиспытательных станциях и участках;
2) приобретение транспортных средств, сельскохозяйственной техники, тракторов, комбайнов, силовых машин и оборудований, машин-генераторов, рабочих машин и оборудований, измерительных приборов, регулирующих приборов и устройств, лабораторного оборудования, компьютерного оборудования, прочих машин и оборудований, инструментов механизированных и немеханизированных орудий труда общего назначения, производственного инвентаря и принадлежностей, хозяйственного инвентаря, предметов противопожарного назначения, прочего производственного и хозяйственного инвентаря и инструментов;

6. Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары "Сұрып сынағын өткізу саласындағы мемлекеттік мекемелер өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 30 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19995 болып тіркелген) сәйкес белгіленеді.
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау нәтижесінде алынған өнімдердің өткізу бағалары өткізу кезінде өңірде қалыптасқан нарықтық бағаларға сәйкес айқындалады.
Қажетті құжаттардың тізімі, ұсынылатын тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) бағаларының прейскуранты мемлекеттік мекеменің сайтында орналастырылады.
7. Қызметтерге ақы төлеу деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарын міндетті түрде қолдана отырып және бақылау чегін (Webkassa 2.0 аппараттық-бағдарламалық кешені) бере отырып, сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің кассалары арқылы қолма-қол ақша арқылы не сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің "Ақылы қызметтердің қолма-қол ақшасын бақылау шоты" ағымдағы шотына аудару арқылы қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша жүзеге асырылады.
8. Ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру қорытындылары бойынша сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сұрыптық сынау саласында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету туралы хабарламаны, шот-фактураны және орындалған жұмыстар актісін ұсынады.
9. Сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асырудан алған қаражаты ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарларына сәйкес:
1) сұрыптық сынау станциялары мен учаскелерінде ауыл шаруашылығы жұмыстарын және зертханалық зерттеулер жүргізуге;
2) көлік құралдарын, ауыл шаруашылығы техникасын, тракторларды, комбайндарды, күштік машиналар мен жабдықтарды, генератор машиналарын, жұмыс машиналары мен жабдықтарды, өлшеу аспаптарын, реттеуші аспаптар мен құрылғыларды, зертханалық жабдықтарды, компьютерлік жабдықтарды, өзге де машиналар мен жабдықтарды, жалпы мақсатқа арналған механикаландырылған және механикаландырылмаған еңбек құралдарын, өндірістік мүкәммал мен керек-жарақтарды, шаруашылық мүкәммалын, өртке қарсы мақсатқа арналған заттарды, өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәммал мен құралдарды сатып алуға;

3) проведение научных исследований в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
4) оплату труда внештатных сезонных специалистов и рабочих, привлекаемых государственным учреждением в сфере сортоиспытания для проведения сельскохозяйственных и лабораторных работ в сфере сортоиспытания;
5) приобретение топлива, горюче-смазочных материалов (масло, тосол, дрова, уголь, торф, бензин, керосин, мазут, автол и другие горюче-смазочные материалы), талонов на горюче-смазочные материалы, а также оплату услуг по погрузке, разгрузке, транспортировке и хранению топлива всех видов;
6) приобретение прочих материалов (посадочный материал, семена, удобрения, пестициды, технические носители информации, почтовые марки, маркированные конверты, бланочная продукция, журналы регистрации входящей (исходящей) корреспонденции, картриджи, тонеры);
7) приобретение лекарственных средств, медицинских инструментов и прочих изделий медицинского назначения одноразового и многоразового использования, аптечек (аптечек для автомобилей);
8) приобретение строительных материалов, используемых в процессе строительства и монтажных работ (рукан (рубероид), смесители, раковины, унитазы, душевые кабинки, ванны, дверной блок, оконный блок, коннектор, кабель-канал, двери, ручки на двери, дверной доводчик, замок врезной, розетки, выключатели, линолеум, ковролан);
9) приобретение хозяйственных материалов (электрических сетевых фильтров, удлинителей, посуд, чистящих, дезинфицирующих, моющих средств для содержания помещений, освежителей воздуха, мешков для мусора; ветоши, перчаток хозяйственных, черенков для лопат, батареек, шпагатов, шлангов, туалетной бумаги, бумажных полотенец, принадлежностей для уборки помещений, канцелярских принадлежностей, спецодежд);
10) оплату услуг всех видов связи, коммунальных услуг, аренды помещений и зданий, по агрохимическому обследованию почв и проведению мелиоративных мероприятий, по поверке весового и специализированного оборудования;
11) приобретение подписных изданий, научной, методической и специальной литературы;
12) издание научных, методических материалов и официальных бюллетеней;
13) подготовку и повышение квалификации специалистов;
14) оплату услуг по переводу иностранной корреспонденции и научной документации;
15) проведение массовых мероприятий по рекламе и пропаганде наиболее перспективных и ценных сортов сельскохозяйственных растений (дни поля, семинары, выставки, экскурсии, презентации);

3) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында ғылыми зерттеулер жүргізуге;
4) ауыл шаруашылығы және зертханалық жұмыстарды жүргізу үшін сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме тартатын штаттан тыс маусымдық мамандар мен жұмысшыларға еңбекақы төлеуге;
5) отын, жанар-жағармай материалдарын (май, тосол, отын, көмір, шымтезек, бензин, керосин, мазут, автол және басқа да жанар-жағармай материалдары), жанар-жағармай материалдарына талондар сатып алуға, сондай-ақ отынның барлық түрлерін тиеу, түсіру, тасымалдау және сақтау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
6) өзге де материалдарды (отырғызу материалы, тұқымдар, тыңайтқыштар, пестицидтер, ақпараттың техникалық тасығыштары, почта маркалары, таңбаланған конверттер, бланк өнімдері, кіріс (шығыс) хат-хабарларды тіркеу журналдары, картридждер, тонерлер) сатып алуға;
7) дәрілік заттарды, бір рет пайдаланылатын және көп рет пайдаланылатын медициналық құралдарды және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды, дәрі қобдишаларын (автомобильдерге арналған дәрі қобдишаларын) сатып алуға;
8) құрылыс және монтаждау жұмыстары процесінде пайдаланылатын құрылыс материалдарын (рукан (рубероид), араластырғыштар, раковиналар, унитаздар, себезгі кабиналар, ванналар, есік блогі, терезе блогі, коннектор, кәбіл каналы, есіктер, есіктегі тұтқалар, есік жеткізгіш, ойма құлып, розеткалар, ажыратқыштар, линолеум, ковролан) сатып алуға;
9) шаруашылық материалдарын (электр желілік сүзгілерді, ұзартқыштарды, ыдыстарды, үй-жайларды күтіп ұстауға арналған тазалағыш, дезинфекциялағыш, жуғыш құралдарды, ауа тазартқыштарды, қоқысқа арналған қаптарды; шүберектерді, шаруашылық қолғаптарды, күректерге арналған саптарды, батареяларды, шпагаттарды, шлангілерді, дәретхана қағазын, қағаз сүлгілерді, үй-жайларды жинауға арналған керек-жарақтарды, кеңсе керек-жарақтарын, арнайы киімдерді) сатып алуға;
10) байланыстың барлық түрлерінің көрсетілетін қызметтеріне, коммуналдық көрсетілетін қызметтерге, үй-жайлар мен ғимараттарды жалға алуға, топырақты агрохимиялық зерттеп-қарау және мелиорациялық іс-шаралар жүргізу жөніндегі, таразылық және мамандандырылған жабдықтарды тексеру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
11) жазылым басылымдарын, ғылыми, әдістемелік және арнайы әдебиет сатып алуға;
12) ғылыми, әдістемелік материалдар мен ресми бюллетеньдер шығаруға;
13) мамандар даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға;
14) шетелдік хат-хабарды және ғылыми құжаттаманы аудару жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
15) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің неғұрлым перспективалы және бағалы сұрыптарын жарнамалау және насихаттау жөніндегі бұқаралық іс-шараларды (дала күндері, семинарлар, көрмелер, экскурсиялар, таныстырылымдар) өткізуге;

16) текущий ремонт зданий, сооружений и объектов, связанных с функционированием государственного учреждения в сфере сортоиспытания (общестроительные работы, гидроизоляционные работы, работы по монтажу электропроводов и установке электроарматуры, электромонтажные работы по установке оборудования электросвязи, установка электрооборудования в здании, проведение линий локальной сети (электричества), монтаж (установка), демонтаж водопроводного счетчика, электросчетчика, силового щитка, электро-автомата, трансформатора, сплит-систем, газового счетчика);
17) техническое обслуживание, текущий ремонт отопительной, канализационной, водопроводной системы, сварочные работы, водопроводные работы, установку заборов и оград, ставней и навесов, ворот, монтаж (установку) кондиционера, антенн для зданий;
18) штукатурные, малярные работы, стекольные работы, установку перегородок в помещении;
19) приобретение запасных частей, предназначенных для ремонта и замены изношенных частей в оборудовании, тракторах, комбайнах, транспортных средствах (автомобильные двигатели, аккумулятор, аккумуляторные батареи, трос, маховик, сальники, реле, водяной насос, крестовина, амортизаторы и другие запасные части), компьютерной техники (материнская плата, жесткий диск, кулер, оперативное запоминающее устройство, блок питания);
20) командировочные расходы работников государственного учреждения в сфере сортоиспытания, в том числе за пределы Республики Казахстан, в пределах норм возмещения командировочных расходов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
21) поощрение работников государственного учреждения в сфере сортоиспытания за трудовые показатели;
22) оплату услуг по разработке и экспертизе проектной (технико-экономического обоснования) документации, изготовлению топографической съемки земельного участка, разработке землеустроительного проекта, установлению на местности границ земельного участка, изготовлению и выдаче идентификационного документа на земельный участок;
23) затраты на аренду транспортных средств для проведения сельскохозяйственных работ;
24) текущие затраты (штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога));
25) затраты на приобретение помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, а также оформление земли, на которой размещены помещения, здания и сооружения;

16) сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің жұмыс істеуімен байланысты ғимараттарды, құрылысжайлар мен объектілерді ағымдағы жөндеуге (жалпы құрылыс жұмыстары, гидрооқшаулау жұмыстары, электр сымдарын монтаждау және электр арматурасын орнату жөніндегі жұмыстар, электр байланысы жабдығын орнату жөніндегі электр монтаждау жұмыстары, ғимаратқа электр жабдығын орнату, жергілікті желі (электр) желілерін жүргізу, монтаждау (орнату), су құбыры есептегішін, электр есептегішті, күш қалқаншасын, электр автоматын, трансформаторды, сплит-жүйелерді, газ есептегішін демонтаждау);
17) жылыту, кәріз, су құбыры жүйесіне техникалық қызмет көрсетуге, оны ағымдағы жөндеуге, дәнекерлеу жұмыстарына, су құбыры жұмыстарына, қоршаулар мен дуалдарды, қақпалар мен бастырмаларды, қақпаларды орнатуға, ауабаптағышты, ғимараттарға арналған антенналарды монтаждауға (орнатуға);
18) сылау, сырлау жұмыстарына, шыны жұмыстарына, үй-жайда арақабырғалар орнатуға;
19) жабдықтардағы, тракторлардағы, комбайндардағы, көлік құралдарындағы тозған бөлшектерді жөндеуге және ауыстыруға арналған қосалқы бөлшектерді (автомобиль қозғалтқыштары, аккумулятор, аккумуляторлық батареялар, трос, сермер, тығыздамалар, реле, су сорғысы, айқастырма, амортизаторлар және басқа да қосалқы бөлшектер), компьютерлік техниканы (негізгі плата, қатты диск, кулер, жедел есте сақтау құрылғысы, қоректендіру блогі) сатып алуға;
20) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес іссапар шығыстарын өтеу нормалары шегінде сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеме жұмыскерлерінің іссапар шығыстарына, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығуға;
21) сұрыптық сынау саласындағы мемлекеттік мекеменің жұмыскерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеуге;
22) жобалау (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамасын әзірлеу және сараптау, жер учаскесінің топографиялық түсірілімін дайындау, жерге орналастыру жобасын әзірлеу, жергілікті жерде жер учаскесінің шекараларын белгілеу, жер учаскесіне идентификациялау құжатын дайындау және беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
23) ауыл шаруашылығы жұмыстарын жүргізуге арналған көлік құралдарын жалдау шығындарына;
24) ағымдағы шығындарға (айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кіру жарналары; мемлекеттік баж, салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, олар бойынша өсімақылар мен айыппұлдар (әлеуметтік салықтан басқа));
25) үй-жайларды, ғимараттарды, құрылысжайларды, беріліс құрылғыларын сатып алу, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар мен құрылысжайлар орналасқан жерді сатып алу шығындарына;

26) приобретение и установку офисного оборудования, офисной техники, информационных систем и программного обеспечения, антивирусной программы, специального программного обеспечения автоматической обработки данных результатов в сфере сортоиспытания сельскохозяйственных растений;
27) оплату услуг по техническому осмотру, обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств;
28) оплату услуг по установке, обслуживанию программного обеспечения Webkassa 2.0, консультационных услуг по поддержке программного обеспечения, обработке данных, созданию баз данных, техническому обслуживанию веб-порталов в сфере государственного сортоиспытания;
29) оплату услуг по вывозу твердых бытовых отходов, услуг дезинфекции, дезинсекции, дератизации;
30) оплату услуг по диагностике, ремонту транспортных средств, замене автомобильного масла, монтажу шин, замене резины, техническому обслуживанию транспортных средств;
31) оплату за установку приборов учета электроэнергии, воды, газа с прохождением государственной проверки и программированием;
32) изготовление баннера, бланков, твердых папок, благодарственных писем, грамот, специальных журналов, штампов, стендов;
33) оплату услуг по ремонту, сборке, установке, обслуживанию офисной техники, компьютеров и периферийных устройств, принтера, серверного оборудования, копировального аппарата, факса, оборудования для систем пожарной сигнализации и огнетушителей;
34) представительские затраты.
10. Порядок налогообложения средств, поступающих от реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания, и предоставление льгот по налогам и сборам регулируются налоговым законодательством Республики Казахстан.
11. Учет поступления и расходования денег, получаемых государственным учреждением в сфере сортоиспытания от оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания, осуществляется в порядке, утвержденном приказами Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443) и от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15594).
Приложение 1
к Правилам оказания платных
видов деятельности
по реализации товаров
(работ, услуг) государственным
учреждением в сфере
сортоиспытания и расходования
ими денег от реализации товаров
(работ, услуг)
Форма
Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан

26) ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынау саласында офистік жабдықтарды, офистік техниканы, ақпараттық жүйелер мен бағдарламалық қамтылымды, вирусқа қарсы бағдарламаны, нәтижелер деректерін автоматты өңдеудің арнайы бағдарламалық қамтылымын сатып алуға және орнатуға;
27) техникалық қарап-тексеру, көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
28) Webkassa 2.0 бағдарламалық қамтылымын орнату, оған қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге, бағдарламалық қамтылымды қолдау, деректер өңдеу, дерекқорлар құру, мемлекеттік сұрыптық сынау саласындағы веб-порталдарға техникалық қызмет көрсету жөніндегі консультациялық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
29) қатты тұрмыстық қалдықтарды шығару жөніндегі көрсетілетін қызметтерге, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
30) көлік құралдарын диагностикалау, жөндеу, автомобиль майын ауыстыру, шиналарды монтаждау, резеңкені ауыстыру, көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
31) электр энергиясын, суды, газды есепке алу аспаптарын мемлекеттік тексеруден өткізе және бағдарлама жасай отырып орнату үшін ақы төлеуге;
32) баннерлер, бланкілер, қатты папкалар, алғыс хаттарын, грамоталар, арнайы журналдар, мөртабандар, стендтер дайындауға;
33) офистік техниканы, компьютерлер мен перифериялық құрылғыларды, принтерлерді, серверлік жабдықтарды, көшіру аппаратын, факсты, өрт дабылдамасы жүйелері мен өрт сөндіргіштерге арналған жабдықты жөндеу, құрастыру, орнату, оларға қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге;
34) өкілдік шығындарға жұмсалады.
10. Сұрыптық сынау саласында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін қаражатқа салық салу тәртібі және салықтар мен алымдар бойынша жеңілдіктер беру Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен реттеледі.
11. Сұрыптық сынау саласында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуден мемлекеттік мекеме алатын ақшаның түсуін және жұмсалуын есепке алу Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидалары" 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6443 болып тіркелген) және "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15594 болып тіркелген) бұйрықтарымен бекітілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Сұрыптық сынау саласындағы
мемлекеттік мекеменің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді) өткізу
бойынша ақылы қызмет
түрлерін көрсетуі және оның
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізуден түскен ақшаны
жұмсауы қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ауыл шаруашылығы дақылдарын сұрыптық сынау жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясы

(010000, город Нур-Султан, проспект Абая, дом 13, Бизнес центр "Іскер", 11 этаж, кабинет 1111)
Номер заявки
Дата регистрации
Заявление
1. Заявитель(и) ______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
2. Почтовый адрес ___________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Телефон __________________________________________________________
4. Электронный адрес ________________________________________________
Я (мы) прошу (просим) оказать услугу по _______________________________
___________________________________________________________________
(наименование услуги)
Дополнительные сведения об услуге (заполняется в зависимости от услуги):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Я (мы) заявляю (ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация,
необходимая для рассмотрения заявки и внесенная в настоящее заявление является
окончательной и правильной.
Я (мы) заявляю (ем), что ознакомился (ась) (ознакомились) с установленными ценами
на оказание платных видов деятельности в сфере сортоиспытания и гарантирую
(гарантируем) своевременную оплату.
Подпись(и) заявителя (заявителей) _______________________________
_______________________________
Приложение 2
к Правилам оказания платных
видов деятельности
по реализации товаров
(работ, услуг) государственным
учреждением в сфере
сортоиспытания и расходования
ими денег от реализации товаров
(работ, услуг)
Форма
Уведомление о принятия заявления на оказание платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания
Исполнитель: ___________________________________________________
Заказчик(и): ____________________________________________________
Регистрационный номер заявки: ___________________________________
Дата регистрации заявки: _________________________________________
Наименование услуги: ___________________________________________
Количество и наименование приложенных документов: _______________
Ответственное должностное лицо, принявшее заявление ______________
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель _________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3
к Правилам оказания платных
видов деятельности
по реализации товаров
(работ, услуг) государственным
учреждением в сфере
сортоиспытания и расходования
ими денег от реализации товаров
(работ, услуг)
Форма
Уведомление об оказании платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) в сфере сортоиспытания
Исполнитель: _____________________________________________________
Заказчик(и): ______________________________________________________
Регистрационный номер заявки: _____________________________________
Дата регистрации заявки: ___________________________________________
Наименование оказанной услуги: ____________________________________
Статус услуги: ____________________________________________________
Сумма к оплате: ___________________________________________________
Руководитель ________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))

(010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Абай даңғылы, 13-үй, "Іскер" бизнес орталығы, 11-қабат, 1111-кабинет)
Өтінім нөмірі
Тіркелген күні
Өтініш
1. Өтiнiш берушi(лер) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі)
2. Почталық мекенжайы ___________________________________________________
________________________________________________________________________
3. Телефоны _____________________________________________________________
4. Электрондық мекенжайы _________________________________________________
Мен (біз) _________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметтің атауы)
бойынша қызмет көрсетуді сұраймын (сұраймыз).
Көрсетілетін қызмет туралы қосымша мәліметтер (көрсетілетін қызметке байланысты
толтырылады):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Мен (біз) өзімде (өзімізде) бар мәліметтер бойынша өтінімді қарау үшін қажетті және
осы өтінішке енгізілген ақпарат түпкілікті және дұрыс болып табылатынын
мәлімдеймін (мәлімдейміз).
Мен (біз) сұрыптарды сынақтан өткізу саласындағы ақылы қызмет түрлерін көрсетуге
белгіленген бағалармен таныстым (таныстық) және уақтылы төлеуге кепілдік беремін
(кепілдік береміз) деп мәлімдеймін (мәлімдейміз).
Өтініш берушінің (өтініш берушілердің) қолы (қолдары) ___________ _____________
Сұрыптық сынау саласындағы
мемлекеттік мекеменің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді) өткізу
бойынша ақылы қызмет
түрлерін көрсетуі және оның
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізуден түскен ақшаны
жұмсауы қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Сұрыптық сынау саласындағы тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуге арналған өтініштің қабылдануы туралы хабарлама
Орындаушы: ______________________________________________________
Тапсырыс беруші(лер): _____________________________________________
Өтінімнің тіркеу нөмірі: ____________________________________________
Өтінімді тіркеу күні: _______________________________________________
Көрсетілетін қызметтің атауы: _______________________________________
Қоса берілген құжаттардың саны және атауы: __________________________
Өтінішті қабылдаған жауапты лауазымды адам _________________________
_________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы __________ ________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Сұрыптық сынау саласындағы
мемлекеттік мекеменің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді) өткізу
бойынша ақылы қызмет
түрлерін көрсетуі және оның
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізуден түскен ақшаны
жұмсауы қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сұрыптық сынау саласында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерінің көрсетілгені туралы хабарлама
Орындаушы: _______________________________________________________
Тапсырыс беруші (лер): ______________________________________________
Өтінімнің тіркеу нөмірі: ______________________________________________
Өтінімді тіркеу күні: _________________________________________________
Көрсетілген қызметтің атауы: _________________________________________
Көрсетілетін қызметтің мәртебесі: _____________________________________
Төлеу сомасы: ______________________________________________________
Басшы __________ __________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)