О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 апреля 2015 года № 198 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере семьи и детей"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 ноября 2015 года № 619. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2015 года № 12366. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 24.04.2020 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 апреля 2015 года № 198 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере семьи и детей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11184, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных-правовых актов "Әділет" 18 июня 2015 года) следующие изменения:
1) стандарт государственной услуги "Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (Макенова А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Имангалиева Е.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра образования и науки
Республики Казахстан
Т. Балыкбаев
СОГЛАСОВАН
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан

"Отбасы және балалар саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 198 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2015 жылғы 2 қарашадағы № 619 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 желтоқсанда № 12366 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 24.04.2020 № 158 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Отбасы және балалар саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрінің 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 198 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11184 тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық актілер жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты жаңа редакцияда жазылсын;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (А.М. Мәкенова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Е.Н. Иманғалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Т. Балықбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі

10 ноября 2015 года
_________________ Исекешев А.О.
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
4 ноября 2015 года
___________________ Досаев Е.А.
Приложение 1
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 ноября 2015 года № 619
Приложение 8
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
"Об утверждении стандартов
государственных услуг
в сфере семьи и детей"
от 13 апреля 2015 года № 198
Стандарт государственной услуги
"Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявления для оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугодателю, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов
– 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
При обращении к услугодателю – договор о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
На портале – уведомление о заключении договора о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – уведомление о заключении договора) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
После получения уведомления о заключении договора, услугополучателю необходимо обратиться по указанному в уведомлении адресу для заключения договора о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.

2015 жылғы 10 қараша
___________________ Ә.О. Исекешев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
2015 жылғы 4 қараша
___________________ Е.А. Досаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 2 қарашадағы
№ 619 бұйрығына
1–қосымша
"Отбасы және балалар саласында
көрсетілетін мемлекеттік қызметтер
стандарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 13 сәуірдегі
№ 198 бұйрығына 8-қосымша
"Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1 .Жалпы ережелер
1. "Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген кезде – күнтізбелік 30 (отыз) күн;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде – баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру туралы шарт не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздерде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру туралы шарт жасау туралы хабарлама (бұдан әрі - шарт жасау туралы хабарлама) не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы шарт жасау туралы хабарламаны алғаннан кейін баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру туралы шарт жасау үшін хабарламада көрсетілген мекенжай бойынша хабарласуы қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) заявление о желании стать патронатным воспитателем (в произвольной форме);
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал требуется для идентификации);
3) заявление о проведении обследования жилищно-бытовых условий;
4) согласие супруга(-и), в случае если услугополучатель состоит в браке;
5) справки о состоянии здоровья услугополучателя и супруга(-и), в случае если состоит в браке, подтверждающей отсутствие заболеваний в соответствии с подпунктом 6) части 1 статьи 91 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" (далее – Кодекс), а также справки об отсутствии сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" от 23 ноября 2010 года № 907, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697;
6) сведения об образовании.
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия справки о состоянии здоровья услугополучателя и супруга(-и), в случае если состоит в браке, подтверждающей отсутствие заболеваний в соответствии с подпунктом 6) части 1 статьи 91 Кодекса, а также справки об отсутствии сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" от 23 ноября 2010 года № 907, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697;

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден бастап жұма аралығын қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) порталда: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) патронат тәрбиеші болуға тілек білдіргені туралы өтініш (еркін нысанда);
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарауды жүргізу туралы өтініш;
4) егер көрсетілетін қызметті алушы некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) келiсiмi;
5) егер некеде тұрған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының және жұбайының (зайыбының) "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 91-бабы 1-бөлімінің 6) тармақшасына сәйкес ауруының жоқтығын растайтын денсаулық жағдайы туралы анықтама, сондай-ақ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтің жоқтығы туралы анықтама;
6) білімі туралы мәлімет.
порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұранысы;
2) егер некеде тұрған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының және жұбайының (зайыбының) Кодекстің 91-бабы 1-бөлімінің 6) тармақшасына сәйкес ауруының жоқтығын растайтын денсаулық жағдайы туралы анықтаманың, сондай-ақ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде тіркеуде тұрғандығы туралы мәліметтің жоқтығы туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;

3) электронная копия сведения об образовании.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, справки о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом преступления, а также супруга(-и), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов услугодатель выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, а также отчества (при его наличии) работника услугодателя, принявшего заявление;
6) фамилии, имени, а также отчества (при его наличии) услугополучателя и его контактных телефонов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление о заключении договора.
Акт обследования жилищно-бытовых условий граждан, желающих быть патронатными воспитателями по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги готовится после предоставления услугополучателем вышеназванных документов.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несовершеннолетие услугополучателя;
2) признание услугополучателя судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
3) лишение услугополучателя судом родительских прав или ограничение в родительских правах;
4) услугополучатели, отстраненные от выполнения обязанностей опекуна (попечителя) за ненадлежащее выполнение возложенных на них Кодексом обязанностей;
5) отмена судом усыновления по вине усыновителей;
6) состояние здоровья услугополучателя, при котором они не могут осуществлять обязанности опекуна или попечителя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) местных
исполнительных органов городов Астаны и Алматы, районов и
городов областного значения, а также услугодателей и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

3) білімі туралы мәліметтің электрондық көшірмесі.
Жеке басын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есебі бойынша адамның, сондай-ақ жұбайының (зайыбының) қылмыс жасағаны туралы мәліметтің бар немесе жоқтығы туралы анықтамаларды көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілген қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсету кезінде заңмен қорғалатын құпияны қамтитын, ақпараттық жүйедегі мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мынадай мәліметтерді көрсетіп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді:
1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұралатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) және орны;
5) көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, сондай-ақ әкесінің аты (бар болғанда);
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, сондай-ақ әкесінің аты (бар болғанда) және оның байланыс телефондары.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сұранысы қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ шарт жасау туралы хабарлама жіберіледі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патронат тәрбиеуші болуға ниет бәлдәрген азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын зерделеу актісі көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда аталған құжаттарды ұсынғаннан кейін дайындалады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер:
1) көрсетілетін қызметті алушының кәмелетке толмауы;
2) көрсетілетін қызметті алушыны соттың әрекетке қабiлетсiз немесе әрекетке қабiлеті шектеулi деп тануы;
3) көрсетілетін қызметті алушыны соттың ата-ана құқықтарынан айыруы немесе ата-ана құқықтарынан шектеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының өзіне Кодексте жүктелген мiндеттердi тиісінше орындамағаны үшiн қорғаншы (қамқоршы) мiндеттерін орындаудан шеттетiлуі;
5) соттың бала асырап алушылардың кінәсінен бала асырап алудың күшiн жоюы;
6) көрсетілетін қызметті алушының денсаулық жағдайы бойынша қорғаншылық немесе қамқоршылық мiндеттерді орындай алмауы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Астана және
Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар
қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, сондай-ақ
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо руководителя соответствующего местного исполнительного органа городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат) по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или акимата.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или акимата с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги

11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың тиісті жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – әкімдік) басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Жеке тұлғаның арызында оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымның қабылдануын растау оның шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушы өтініш туралы ақпаратты "жеке кабинетінен" ала алады, ол өтініштер көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұрады (жеткізгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады. Шағымды қарастыру нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының "1414" телефоны бойынша алуға болады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.edu.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого
контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства www.edu.gov.kz, услугодателя www.bala-kkk.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг "1414".
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условий наличия ЭЦП.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Передача ребенка (детей) на
патронатное воспитание"
Форма
____________________________________
(Местный исполнительный орган городов
Астаны и Алматы, районов и городов областного
значения)
Уведомление о
заключении договора о передаче ребенка (детей)
на патронатное воспитание
_______________________________(Ф.И.О. (при его наличии), ИИН услугополучателя)
_______________________________(дата рождения услугополучателя)
Для заключения договора о передаче ребенка (детей) на
патронатное воспитание Вам необходимо обратиться
в____________________________(местный исполнительный орган городов
Астаны и Алматы, районов и городов областного значения), находящийся
по адресу______________________________________________ (адрес
местного исполнительного органа городов Астаны и Алматы, районов и
городов областного значения).
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
________________________________________________
(должность, Ф.И.О. (при его наличии) ответственного лица).
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Передача ребенка (детей) на
патронатное воспитание"
Форма
АКТ
обследования жилищно-бытовых условий граждан, желающих
быть патронатными воспитателями
Дата проведения обследования_________________________________________
Обследование проведено_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, место работы
лиц,_________________________________________________________________
проводивших обследование)
Адрес и телефон органа, осуществляющего функции по опеке
или попечительству:__________________________________________________
Цель обследования:___________________________________________________
(патронатное воспитание)

13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайлары Министрліктің www.edu.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен жағдайы туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде, порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының "1414" телефоны арқылы алу мүмкіндігіне ие.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары Министрліктің www.edu.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің www.bala-kkk.kz интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы "1414".
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
"Баланы (балаларды) патронаттық
тәрбиелеуге беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
________________________________
(Астана және Алматы қалаларының,
аудандардың және облыстық маңызы
бар қалалардың жергілікті атқарушы
органы)
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру туралы шарт жасау
туралы хабарлама
Көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. (бар болғанда), ЖСН ___________
Көрсетілетін қызметті алушының туған күні ___________________________
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге беру туралы шарт жасау үшін
______________________________________ мекен жайы бойынша орналасқан
(Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар
қалалардың жергілікті атқарушы органдарының мекен-жайы)
_______________________________ (Астана және Алматы қалаларының,
аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы
органдары) хабарласу қажет.
Хабарлама жауапты тұлғаның ЭЦҚ расталған
__________________________________________________
(жауапты тұлғаның Т.А.Ә. (бар болғанда), лауазымы)
"Баланы (балаларды) патронаттық
тәрбиелеуге беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Патронаттық тәрбиеші болуға тілек білдірген азаматтардың тұрғын
үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарау
АКТІСІ
Тексеріп-қарау жүргізілген күн ______________________________________
Тексеріп-қарауды жүргізген __________________________________________
(тексеріп-қарауды жүргізген адамдардың
_____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы, жұмыс орны)
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органның мекенжайы және телефоны: ___________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеріп-қарау мақсаты ______________________________________________
(патронат тәрбиеші)

1. Общая характеристика граждан, желающих быть кандидатами в
патронатные воспитатели
Фамилия________________________ Имя__________________________________
Отчество (при его наличии)________ дата рождения_____________________
место работы________________ должность_______________________________
образование_________________ гражданство_____________________________
Фамилия_____________________ Имя_____________________________________
Отчество (при его наличии)________ дата рождения_____________________
место работы________________ должность_______________________________
образование_________________ гражданство_____________________________
Место жительства_____________________________________________________
В браке_____________________ с_______________________________________
(состоит, не состоит) (дата регистрации брака)
Предыдущие браки у мужа_______ с________________ по__________________
(да, нет)
Предыдущие браки у жены_______ с________________ по__________________
(да, нет)
Дети_________________________________________________________________
(имеют, не имеют)
Сведения о детях:
1) Фамилия_____________________ Имя____________________________
Отчество (при его наличии)__________ дата рождения___________________
Правоотношения (с мужем и женой отдельно)____________________________
(родной, усыновленный, подопечный)
Место жительства_____________________________________________________
2) Фамилия_____________________ Имя____________________________
Отчество (при его наличии)__________ дата рождения___________________
Правоотношения (с мужем и женой отдельно)____________________________
(родной, усыновленный, подопечный)
Место жительства_____________________________________________________
3) Фамилия_____________________ Имя____________________________
Отчество (при его наличии)__________ дата рождения___________________
Правоотношения (с мужем и женой отдельно)____________________________
(родной, усыновленный, подопечный)
Место жительства_____________________________________________________
2. Характеристика жилищно-бытовых условий граждан, желающих
быть кандидатами в патронатные воспитатели
Общая площадь_____________ (кв.м) жилая площадь_______________ (кв.м)
Количество жилых комнат_________________
Прописаны____________________________________________________________
(постоянно, временно)
Проживают на правах__________________________________________________
(собственника, нанимателя, поднанимателя)
Принадлежность дома, квартиры________________________________________
(государственный, частный)
Благоустроенность жилья______________________________________________
(благоустроенное, неблагоустроенное, с частичными удобствами)
Санитарно-гигиеническое состояние____________________________________
(хорошее, удовлетворительное, неудовлетворительное)
Дополнительные сведения о жилье______________________________________
_____________________________________________________________________
Другие члены семьи, проживающие совместно:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственные отношения
Годовой доход

1. Патронат тәрбиеші болуға тілек білдірген азаматтардың
жалпы мінездемесі
Тегі _____________________________ Аты ______________________________
Әкесінің аты (бар болғанда)_____________ туған күні _________________
жұмыс орны ________________________ лауазымы ________________________
білімі ____________________________ азаматтығы ______________________
Тегі ______________________________ Аты _____________________________
Әкесінің аты (бар болғанда)_____________ туған күні _________________
жұмыс орны ________________________ лауазымы ________________________
білімі ____________________________ азаматтығы ______________________
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
Некеде ________________________________ _____________________________
(тұрады, тұрмайды) (неке тіркелген күн)
Күйеуінің бұдан бұрынғы некелері _________, ______________ аралығында
(иә, жоқ)
Әйелінің бұдан бұрынғы некелері _________, _______________ аралығында
(иә, жоқ)
Балалары ____________________________________________________________
(бар, жоқ)
Балалары туралы мәліметтер:
1) Тегі ____________________________ Аты ____________________________
Әкесінің аты (бар болғанда)_______________ туған күні _______________
Құқықтық қатынастары (күйеуімен және әйелімен жеке)
_____________________________________________________________________
(туған, асырап алынған, қамқорлыққа алынған)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
2) Тегі ____________________________ Аты ____________________________
Әкесінің аты (бар болғанда)_______________ туған күні _______________
Құқықтық қатынастары (күйеуімен және әйелімен жеке)
_____________________________________________________________________
(туған, асырап алынған, қамқорлыққа алынған)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
3) Тегі ____________________________ Аты ____________________________
Әкесінің аты (бар болғанда)________________ туған күні ______________
Құқықтық қатынастары (күйеуімен және әйелімен жеке)
_____________________________________________________________________
(туған, асырап алынған, қамқорлыққа алынған)
Тұрғылықты жері _____________________________________________________
2. Патронат тәрбиеші болуға тілек білдірген азаматтардың тұрғын
үй-тұрмыстық жағдайларының сипаттамасы
Жалпы ауданы ______ (шаршы м.) тұрғылықты ауданы _________ (шаршы м.)
Тұрғын бөлмелердің саны _____________________________________________
Тіркелгендер ________________________________________________________
(тұрақты, уақытша)
___________________________________________________ құқығымен тұрады
(меншік иесі, жалдаушы, қосымша жалдаушы)
Үйдің, пәтердің тиесілілігі _________________________________________
(мемлекеттік, жекеменшік)
Тұрғын үйдің жайлылығы ______________________________________________
(абаттандырылған, абаттандырылмаған, ішінара жайлы)
Санитариялық-гигиеналық жай-күйі ____________________________________
(жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Тұрғын үй туралы қосымша мәліметтер _________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының бірге тұратын басқа мүшелері:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Туған күні
Туыстық қатынастары
Жылдық табыс

3. Биографические данные (семейная обстановка в детстве и
юности, отношения с родителями, братьями, сестрами, другими
родственниками):
_____________________________________________________________________
4. Внутрисемейные взаимоотношения (характеристика супружеской
жизни в прошлом и обстановка в семье в настоящее время, личностные
качества усыновителей, интересы, занятия в свободное время,
мировоззрение, отношение к религии, воспитанию, имеется ли опыт
общения с детьми, отношение к патронатному воспитанию близких
родственников)
_____________________________________________________________________
5. Мотивы быть патронатными воспитателями
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Состояние здоровья (согласно врачебному заключению о
состоянии здоровья граждан, желающих быть патронатными воспитателями)
_____________________________________________________________________
7. Граждане, желающие быть кандидатами в патронатные воспитатели
Не признавались судом недееспособными или ограниченно дееспособными.
Не лишались судом родительских прав и не были ограничены в них.
Не отстранялись от обязанностей опекунов, попечителей за
ненадлежащее выполнение возложенных на них обязанностей.
Не являются бывшими усыновителями, если усыновление отменено
судом по их вине.
По состоянию здоровья не могут осуществлять обязанности опекуна
или попечителя.
_______________ ___________________
(подпись) (инициалы, фамилия)
_______________
(дата)
Приложение 2
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 ноября 2015 года № 619
Приложение 10
к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
"Об утверждении стандартов
государственных услуг
в сфере семьи и детей"
от 13 апреля 2015 года № 198
Стандарт государственной услуги
"Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявления для оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;

3. Биографиялық деректер (балалық шақтағы және жасөспірім
кезеңдегі отбасы ахуалы, ата-анасымен, аға-інілерімен,
апа-сіңлі-қарындастарымен, басқа туыстарымен қарым-қатынасы):
_____________________________________________________________________
4. Отбасы ішіндегі өзара қарым-қатынастар (отбасының бұрынғы
ерлі-зайыптылық өмірінің сипаттамасы және қазіргі уақыттағы ахуалы,
бала асырап алушылардың жеке қасиеттері, қызығушылығы, бос уақытын
өткізуі, дүниетанымы, дінге, тәрбиелеуге көзқарасы, балалармен
қарым-қатынас тәжірибесінің бар-жоғы, жақын туыстарының патронаттық
тәрбиеге алуға көзқарасы) ___________________________________________
5. Патронаттық тәрбиеге алу себебі: ___________________________
_____________________________________________________________________
6. Денсаулық жағдайы (патронат тәрбиеші болуға тілек білдірген
азаматтар денсаулығының жағдайы туралы дәрігерлік қорытындыға сәйкес)
_____________________________________________________________________
7. Патронат тәрбиеші болуға тілек білдірген азаматтар
Сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танымаған.
Сот ата-ана құқығынан айырмаған және оны шектемеген.
Өзіне жүктелген міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін
қорғаншылар, қамқоршылар міндеттерінен шеттетілмеген.
Егер сот олардың кінәсінен бала асырап алудың күшін жойса,
бұрынғы бала асырап алушылар болып табылмайды.
Денсаулық жағдайы бойынша қамқоршылық немесе қорғаншылық
міндеттерін жүзеге асыра алмайды.
_________________ __________________________________
(қолы) (аты-жөні, тегі (бар болғанда))
_________________
(күні)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 2 қарашадағы
№ 619 бұйрығына
2-қосымша
"Отбасы және балалар саласында
көрсетілетін мемлекеттік қызметтер
стандарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 13 сәуірдегі
№ 198 бұйрығына 10-қосымша
"Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
(далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугодателю, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи
документов – 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
При обращении к услугодателю – заключение о возможности (невозможности) быть кандидатом(ами) в усыновители по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
На портал – уведомление о готовности заключения о возможности (невозможности) быть кандидатом(ами) в усыновители по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги (далее - уведомление).
После получения уведомления, услугополучателю необходимо обратиться по указанному в уведомлении адресу для получения заключения о возможности (невозможности) быть кандидатом(ами) в усыновители.
Форма предоставления результата оказания государственной
услуги – бумажная.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам
(далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) заявление о желании усыновить детей (в произвольной форме);

2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ портал арқылы өтініш берген кезде – күнтізбелік 15 (он бес) күн;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі:
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде - осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бала асырап алуға үміткер(лер) болу мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды.
Порталда – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бала асырап алуға үміткер(лер) болу мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытындының дайындығы туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін бала асырап алуға үміткер(лер) болудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытындыны алу үшін хабарламада көрсетілген мекенжай бойынша хабарласуы қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден бастап жұма аралығын қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) порталда: жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) бала асырап алуға тілек білдіру туралы өтініш (еркін нысанда);

2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
3) письменное согласие близких родственников на усыновление ребенка;
4) справки о размере совокупного дохода (справка о заработной плате с места работы, о доходах от занятия предпринимательской деятельностью и иных доходах всех совместно проживающих членов семьи);
5) справка о семейном положении (копия свидетельства о заключении (расторжении) брака (супружестве) в случае заключения (расторжения) брака до 2008 года, копии свидетельств о рождении детей в случае рождения ребенка до 13 августа 2007 года либо за пределами Республики Казахстан (при наличии детей);
6) справки о состоянии здоровья граждан, подтверждающие отсутствие заболеваний в соответствии с подпунктом 6) части 1 статьи 91 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" (далее – Кодекс), а также справки об отсутствии сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" от 23 ноября 2010 года № 907, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697.
Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники возвращаются услугополучателю.
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия письменного согласия близких родственников на усыновление ребенка;
3) электронная копия справки о размере совокупного дохода (справка о заработной плате с места работы, о доходах от занятия предпринимательской деятельностью и иных доходах всех совместно проживающих членов семьи);
4) электронная копия справки о семейном положении (копия свидетельства о заключении (расторжении) брака (супружестве) в случае заключения (расторжения) брака до 2008 года, копии свидетельств о рождении детей в случае рождения ребенка до 13 августа 2007 года либо за пределами Республики Казахстан (при наличии детей);
5) электронная копия справки о состоянии здоровья граждан, подтверждающая отсутствие заболеваний в соответствии с подпунктом 6) части 1 статьи 91 Кодекса, а также справки об отсутствии сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" от 23 ноября 2010 года № 907, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих право собственности на жилище или право пользования жилищем, справки о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом преступления услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие услугодателю на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов услугодатель выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:

2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын кәуландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жақын туыстарының бала асырап алуға арналған жазбаша келісімі;
4) жиынтық табыс мөлшері туралы анықтама (жұмыс орнынан жалақысы туралы, кәсіпкерлік қызметтегі табысы және бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің өзге де табыстары туралы анықтама);
5) отбасы жағдайы туралы анықтама (2008 жылға дейін некеге тұрған (бұзған) жағдайда, некеге тұру (бұзу) туралы куәліктің көшірмесі, бала 2007 жылғы 13 тамызға дейін не Қазақстан Республикасынан тыс жерде туылған жағдайда, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі) (бала бар болғанда)
6) "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 91-бабы 1-бөлімінің 6) тармақшасына сәйкес азаматтың ауруының жоқтығын растайтын денсаулық жағдайы туралы анықтаманың, сондай-ақ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтің жоқтығы туралы анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқада ұсынылады, кейін түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс;
2) жақын туыстарының бала асырап алуға арналған жазбаша келісімінің электрондық көшірмесі;
3) жиынтық табыс мөлшері туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (жұмыс орнынан жалақысы туралы, кәсіпкерлік қызметтегі табысы және бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің өзге де табыстары туралы анықтама);
4) отбасы жағдайы туралы анықтаманың электронды көшірмесі (2008 жылға дейін некеге тұрған (бұзған) жағдайда, некеге тұру (бұзу) туралы куәліктің көшірмесі, бала 2007 жылғы 13 тамызға дейін не Қазақстан Республикасынан тыс жерде туылған жағдайда, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі (бала бар болғанда);
5) Кодекстің 91-бабы 1-бөлімінің 6) тармақшасына сәйкес азаматтың ауруының жоқтығын растайтын денсаулық жағдайы туралы анықтаманың, сондай-ақ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұрғандығы туралы мәліметтің жоқтығы туралы анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғын үйге меншік құқығын немесе тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжаттары туралы мәліметтерді, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есебі бойынша адамның қылмыс жасағаны туралы мәліметтің бар немесе жоқтығы туралы анықтамаларды көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілген қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсету кезінде заңмен қорғалатын құпияны қамтитын, ақпараттық жүйедегі мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мынадай мәліметтерді көрсетіп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, а также отчества (при его наличии) работника услугодателя, принявшего заявление;
6) фамилии, имени, а также отчества (при его наличии) услугополучателя и его контактных телефонов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление.
Акт обследования жилищно-бытовых условий граждан, желающих быть кандидатами в усыновители по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги готовится после предоставления услугополучателем вышеназванных документов в течение десяти календарных дней.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несовершеннолетие услугополучателя;
2) признание услугополучателя судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
3) признание судом одного из супругов недееспособным или ограниченно дееспособным;
4) лишение услугополучателя судом родительских прав или ограничение в родительских правах;
5) отстранение услугополучателя от обязанностей опекуна или попечителя за ненадлежащее выполнение возложенных на него законами Республики Казахстан обязанностей;
6) отмена судом усыновления по вине усыновителей;
7) состояние здоровья услугополучателя, при котором они не могут осуществлять родительские права;
8) отсутствие постоянного места жительства у услугополучателя;
9) нетрадиционная сексуальная ориентация у услугополучателя;
10) непогашенная или неснятая судимость услугополучателя за совершение умышленного преступления на момент усыновления;
11) отсутствие гражданства у услугополучателя;
12) услугополучатели мужского пола, не состоящие в зарегистрированном браке (супружестве), за исключением случаев фактического воспитания ребенка не менее трех лет в связи со смертью матери или лишением ее родительских прав;
13) отсутствие у услугополучателя на момент усыновления дохода, обеспечивающего усыновляемому ребенку прожиточный минимум, установленный законодательством Республики Казахстан;
14) состояние услугополучателя на учете в наркологическом или психоневрологическом диспансерах.

1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұралатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) және орны;
5) көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, сондай-ақ әкесінің аты (бар болғанда);
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, сондай-ақ әкесінің аты (бар болғанда) және оның байланыс телефондары.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сұранысы қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ хабарлама жіберіледі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеріп-қарау актісі көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда аталған құжаттарды ұсынғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде дайындалады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер:
1) көрсетілетін қызметті алушының кәмелетке толмауы;
2) көрсетілетін қызметті алушыны соттың әрекетке қабiлетсiз немесе әрекетке қабiлеті шектеулi деп тануы;
3) соттың ерлi-зайыптылардың біреуін әрекетке қабiлетсiз немесе әрекетке қабiлеті шектеулі деп тануы;
4) көрсетілетін қызметті алушыны соттың ата-ана құқықтарынан айыруы немесе ата-ана құқықтарынан шектеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыны Қазақстан Республикасының заңдарында жүктелген мiндеттердi тиiсiнше орындамағаны үшiн қорғаншы немесе қамқоршы мiндеттерінен шеттету;
6) соттың бала асырап алушылардың кінәсінен бала асырап алудың күшiн жоюы;
7) көрсетілетін қызметті алушының денсаулық жағдайына байланысты ата-ана құқықтарын жүзеге асыра алмауы;
8) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
9) көрсетілетін қызметті алушыны дәстүрлi емес жыныстық бағдарды ұстануы;
10) көрсетілетін қызметті алушының бала асырап алу кезінде қасақана қылмыс жасағаны үшін соттылығы өтелмеуі немесе алынбауы;
11) көрсетілетін қызметті алушының азаматтығының жоқтығы;
12) анасының қайтыс болуына немесе оның ата-ана құқықтарынан айырылуына байланысты баланың кемінде үш жыл іс жүзінде тәрбиелену жағдайларын қоспағанда, тіркелген некеде тұрмаған (ерлі-зайыпты болмаған) ер жынысты көрсетілетін қызметті алушы;
13) көрсетілетін қызметті алушының баланы асырап алған кезде асырап алынған баланы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейімен қамтамасыз ететін табысының жоқтығы;
14) көрсетілетін қызметті алушының наркологиялық немесе психоневрологиялық диспансерлерде есепте тұруы болып табылады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства www.edu.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого
контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414".
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства www.edu.gov.kz, услугодателя www.bala-kkk.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг "1414".
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условий наличия ЭЦП.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Постановка на учет лиц, желающих
усыновить детей"
Форма
____________________________________
(Местный исполнительный орган городов
Астаны и Алматы, районов и городов областного
значения)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о возможности (невозможности) быть кандидатом(ами) в усыновители
(нужное подчеркнуть)
Ф.И.О. (при его наличии) (полностью)_________________________________
Дата рождения________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) (полностью)_________________________________
Дата рождения________________________________________________________
Адрес (место жительства, индекс)_____________________________________
_____________________________________________________________________
Характеристика семьи (состав, длительность брака (при наличии
повторного брака указать наличие детей от предыдущего брака), опыт
общения с детьми, взаимоотношения между членами семьи, наличие
близких родственников и их отношение к усыновлению,
характерологические особенности граждан желающих быть кандидатами в
усыновители); при усыновлении ребенка одним из супругов указать
наличие согласия второго супруга на усыновление).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Образование и профессиональная деятельность__________________________
_____________________________________________________________________
Характеристика состояния здоровья (общее состояние здоровья,
отсутствие заболеваний, препятствующих усыновлению)__________________
Материальное положение (имущество, размер заработной платы, иные виды
доходов)_____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мотивы усыновления___________________________________________________
Пожелания граждан желающих быть кандидатами в усыновители по
кандидатуре ребенка (пол, возраст, особенности характера, внешности,
согласие граждан желающих быть кандидатами в усыновители на
усыновление ребенка, имеющего отклонения в развитии)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заключение о возможности/невозможности гр.___________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) заявителя (ей))
быть кандидатом(ами) в усыновители___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
должность, Ф.И.О. (при его наличии), дата, подпись
Место печати
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Постановка на учет лиц, желающих
усыновить детей"
Форма
____________________________________
(Местный исполнительный орган городов
Астаны и Алматы, районов и городов областного
значения)
Уведомление о получении
заключения о возможности (невозможности) быть кандидатом(ами) в
усыновители
_______________________________(Ф.И.О. (при его наличии), ИИН услугополучателя)
_______________________________(дата рождения услугополучателя)
Для получения заключения о возможности (невозможности) граждан
быть кандидатами в усыновители Вам необходимо обратиться в
____________________________(местный исполнительный орган городов
Астаны и Алматы, районов и городов областного значения), находящийся
по адресу ______________________________________________(адрес
местного исполнительного органа городов Астаны и Алматы, районов и
городов областного значения).
Уведомление удостоверено ЭЦП ответственного лица:
_________________________________________________
(должность, Ф.И.О. (при его наличии) ответственного лица).
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Постановка на учет лиц, желающих
усыновить детей"
Форма
АКТ
обследования жилищно-бытовых условий граждан, желающих
быть кандидатами в усыновители
Дата проведения обследования_________________________________________
Обследование проведено_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, место работы
лиц,_________________________________________________________________
проводивших обследование)
Адрес и телефон органа, осуществляющего функции по опеке
или попечительству:__________________________________________________
Цель обследования:___________________________________________________
(усыновление)

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайлары Министрліктің www.edu.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен жағдайы туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде, порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының "1414" телефоны арқылы алу мүмкіндігіне ие.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары Министрліктің www.edu.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің www.bala-kkk.kz интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығы "1414".
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
"Бала асырап алуға тілек білдірген
адамдарды есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
________________________________
(Астана және Алматы қалаларының,
аудандардың және облыстық маңызы
бар қалалардың жергілікті атқарушы
органдары)
Бала асырап алуға үміткер(лер) болудың
мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы
ҚОРЫТЫНДЫ
Т.А.Ә. (бар болғанда) (толық) _______________________________________
Туған күні: _ _______________________________________________________
Т.А.Ә. (бар болғанда) (толық) _______________________________________
Туған күні: _________________________________________________________
Мекенжайы (тұрғылықты жері, индексі _________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының сипаттамасы (құрамы, некенің ұзақтығы (қайта некеде болған
кезде бұрынғы некеден балаларының бар-жоғы көрсетілсін), балалармен
қарым-қатынас жасау тәжірибесі, отбасы мүшелерінің арасындағы өзара
қарым-қатынас, жақын туысқандардың бар-жоғы және олардың бала асырап
алуға көзқарасы, бала асырап алуға үміткерлердің мінез-құлық
ерекшеліктері); ерлі-зайыптылардың біреуі бала асырап алған кезде
екіншісінің бала асырап алуға келісімінің бар екені көрсетілсін).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Білімі және кәсіптік қызметі ________________________________________
_____________________________________________________________________
Денсаулық жағдайы сипаттамасы (денсаулығының жалпы жағдайы, бала
асырап алуға кедергі келтіретін ауруларының жоқтығы)
_____________________________________________________________________
Материалдық жағдайы (мүлкі, жалақысының мөлшері, табыстардың өзге
түрлері) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бала асырап алуға себеп _____________________________________________
Бала асырап алушылардың баланың кандидатурасы бойынша тілектері
(жынысы, жасы, мінез-құлқы, түр-әлпетінің ерекшеліктері, бала асырап
алуға үміткерлердің дамуында ауытқушылықтары бар баланы асырап алуға
келісімі) ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Азамат ______________________________________________________________
(өтініш берушінің (берушілердің) Т.А.Ә. (бар болғанда)) бала асырап
алуға үміткер (үміткерлер) болуының мүмкіндігі/мүмкін еместігі туралы
қорытынды __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________ _________________________
лауазымы, Т.А.Ә. (бар болғанда) күні, қолы
Мөрдің орны
"Бала асырап алуға тілек білдірген
адамдарды есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
________________________________
(Астана және Алматы қалаларының,
аудандардың және облыстық маңызы
бар қалалардың жергілікті атқарушы
органы)
Бала асырап алуға үміткер(лер) болудың мүмкіндігі (мүмкін
еместігі) туралы қорытындыны алу туралы хабарлама
Көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә., ЖСН __________________________
Көрсетілетін қызметті алушының туған күні ___________________________
Бала асырап алуға үміткер болу мүмкіндігі (мүмкін еместігі)
туралы қорытынды алу үшін ___________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан (Астана және Алматы қалаларының,
аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы
органдарының мекен-жайы) ____________________________________________
(Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар
қалалардың жергілікті атқарушы органдары) хабарласу қажет.
Жауапты тұлғаның ЭЦҚ расталған хабарламасы
____________________________________
(жауапты тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы)
"Бала асырап алуға тілек білдірген
адамдарды есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген
азаматтардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларын тексеріп-қарау
АКТІСІ
Тексеріп-қарау жүргізілген күн ______________________________________
Тексеріп-қарауды жүргізген __________________________________________
(тексеріп-қарауды жүргізген адамдардың
_____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы, жұмыс орны)
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органның мекенжайы және телефоны: ___________________________________
_____________________________________________________________________
Тексеріп-қарау мақсаты: _____________________________________________
(бала асырап алу)

3. Биографические данные (семейная обстановка в детстве и
юности, отношения с родителями, братьями, сестрами, другими
родственниками):
_____________________________________________________________________
4. Внутрисемейные взаимоотношения (характеристика супружеской
жизни в прошлом и обстановка в семье в настоящее время, личностные
качества усыновителей, интересы, занятия в свободное время,
мировоззрение, отношение к религии, воспитанию, имеется ли опыт
общения с детьми, отношение к в усыновлению близких родственников)
_____________________________________________________________________
5. Мотивы усыновления_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Состояние здоровья (согласно врачебному заключению о
состоянии здоровья граждан, желающих быть кандидатами в усыновители)
_____________________________________________________________________
7. Граждане, желающие быть кандидатами в усыновители
Не признавались судом недееспособными или ограниченно
дееспособными.
Не лишались судом родительских прав и не были ограничены в них.
Не отстранялись от обязанностей опекунов, попечителей за
ненадлежащее выполнение возложенных на них обязанностей.
Не являются бывшими усыновителями, если усыновление отменено
судом по их вине.
Не имеют судимости за умышленное преступление.
_______________ ___________________
(подпись) (инициалы, фамилия)
_______________
(дата)

3. Биографиялық деректер (балалық шақтағы және жасөспірім
кезеңдегі отбасы ахуалы, ата-анасымен, аға-інілерімен,
апа-сіңлі-қарындастарымен, басқа туыстарымен қарым-қатынасы):
_____________________________________________________________________
4. Отбасы ішіндегі өзара қарым-қатынастар (отбасының бұрынғы
ерлі-зайыптылық өмірінің сипаттамасы және қазіргі уақыттағы ахуалы,
бала асырап алушылардың жеке қасиеттері, қызығушылығы, бос уақытын
өткізуі, дүниетанымы, дінге, тәрбиелеуге көзқарасы, балалармен
қарым-қатынас тәжірибесінің бар-жоғы, жақын туыстарының бала асырап
алуға көзқарасы) ____________________________________________________
5. Бала асырап алуға себеп: ___________________________________
_____________________________________________________________________
6. Денсаулық жағдайы (бала асырап алуға үміткер болуға тілек
білдірген азаматтар денсаулығының жағдайы туралы дәрігерлік
қорытындыға сәйкес) _________________________________________________
7. Бала асырап алуға үміткер болуға тілек білдірген азаматтар:
Сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп
танымаған.
Сот ата-ана құқығынан айырмаған және оны шектемеген.
Өзіне жүктелген міндеттерді тиісінше орындамағаны үшін
қорғаншылар, қамқоршылар міндеттерінен шеттетілмеген.
Егер сот олардың кінәсінен бала асырап алудың күшін жойса,
бұрынғы бала асырап алушылар болып табылмайды.
Қасақана қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ.
_________________ __________________________________
(қолы) (аты-жөні, тегі (бар болғанда))
_________________
(күні)