Об утверждении Правил отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 156. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12782. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения.
2. Департаменту кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 26 декабря 2015 года № 156
Правила
отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры
Республики Казахстан и их предварительного изучения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения (далее - Правила), определяют порядок отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан (далее – органы прокуратуры).

Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 156 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда 12782 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде мерзімді басылымдарда және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау қорында орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылдың 26 желтоқсандағы
№ 156 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын
кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 20.05.2020 № 65 бұйрығымен.
1. Осы Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына (одан әрі – прокуратура органдары) қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеу және оларды алдын ала зерделеу тәртібін айқындайды.

2. Порядок отбора и предварительного изучения
2. Отбор и предварительное изучение кандидатов осуществляется на должности старшего начальствующего состава и включает в себя прохождение ряда последовательных этапов:
1) определение уровня соответствия профессиональным компетенциям;
2) компьютерного тестирования на знание действующего законодательства Республики Казахстан (далее – тестирование);
3) медицинского и психофизиологического освидетельствования в военно-врачебных комиссиях и полиграфологического исследования в соответствующем подразделении органа прокуратуры для определения пригодности к службе;
4) обязательной специальной проверки.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.05.2020 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Отбор и предварительное изучение кандидатов, претендующих на службу в органы прокуратуры (далее - кандидат), осуществляется кадровой службой территориального органа прокуратуры (далее – кадровая служба) на основании заявления по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Определение уровня соответствия профессиональным компетенциям осуществляется кадровой службой с привлечением опытных сотрудников подразделений органов прокуратуры, в которое осуществляется отбор кандидатов.
5. Тестирование кандидатов проводится в течение десяти рабочих дней со дня подачи ими заявления в соответствии с Программами компьютерного тестирования, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Уведомление кандидатов осуществляется посредством связи путем направления информации на их электронные адреса и мобильные телефоны не позднее двух рабочих дней до назначенной даты тестирования.
6. Тестирование проводится Генеральной прокуратурой Республики Казахстан (далее – Генеральная прокуратура) в режиме "Он-лайн" на информационной системе "Система тестирования сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан" на государственном или русском языках по выбору кандидата.
Тестирование проводится путем применения видеоконференцсвязи с аудио – видео протоколированием по защищенным каналам связи Единой транспортной среды органов прокуратуры.
7. Объективность проведения тестирования обеспечивается стандартностью условий, времени, подсчета результатов и содержания тестов.
8. К тестированию допускаются кандидаты, имеющие при себе документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, содержащий индивидуальный идентификационный номер.
9. До начала тестирования представитель кадровой службы проводит инструктаж по порядку проведения тестирования, при возникновении вопросов дает соответствующее разъяснение.

2. Іріктеу және алдын ала зерделеу тәртібі
2. Кандидаттарды іріктеу және оларды алдын ала зерделеу аға басшы құрам лауазымдарына жүзеге асырылады және бірқатар дәйекті кезеңдерді өтуді қамтиды:
1) кәсіби құзыреттіліктерге сәйкестік деңгейін анықтау;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын білуіне компьютерлік тестілеу (бұдан әрі – тестілеу);
3) қызметке жарамдылығын анықтау үшін әскери-дәрігерлік комиссияларда медициналық және психофизиологиялық куәландырудан және прокуратура органының тиісті бөлімшесінде полиграфологиялық зерттеуден өткізу;
4) міндетті арнайы тексеріс.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 20.05.2020 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Прокуратура органдарына қызметке қабылдануға ниетті кандидаттарды (одан әрі – кандидат) іріктеу және оларды алдын ала зерделеу аумақтық прокуратура органының кадр қызметімен (одан әрі – кадр қызметі) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кандидаттың жазбаша өтініші негізінде жүзеге асырылады.
4. Деңгейінің кәсіби құзыреттілікке сәйкестігін анықтауды кадр қызметі кандидаттарды іріктеу көзделіп отырған прокуратура органы бөлімшесінің тәжірибелі қызметкерлерін тарта отырып жүзеге асырады.
5. Кандидаттарды тестілеу олар өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес, Компьютерлік тестілеу бағдарламасына сәйкес жүргізіледі.
Кандидаттарды хабарландыру байланыс құралдары бойынша, олардың электрондық мекенжайларына және ұялы телефондарына тестілеу тағайындалған күнге дейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей ақпарат жіберу арқылы жүзеге асырылады.
6. Тестілеу Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен (одан әрі – Бас прокуратура) "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының қызметкерлерін тестілеу жүйесі" ақпараттық жүйесінде "Он-лайн" режимінде мемлекеттік немесе орыс тілдерінде кандидаттың таңдауы бойынша өткізіледі.
Тестілеу Прокуратура органдарының біртұтас көлік ортасының қорғалатын арналары бойынша аудио-бейне хаттамамен бейнеконференц байланысын пайдалану арқылы жүргізіледі.
7. Тестілеуді өткізудің объективтілігі тестілеудің қорытындыларын автоматтандырылған санау шарттарының, уақытының және мазмұнының стандартты болуымен қамтамасыз етіледі.
8. Тестілеуге жеке сәйкестендіру нөмірі бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке тұлғасын куәландыратын құжаты бар кандидаттар жіберіледі.
9. Тестілеу басталғанға дейін кадр қызметінің өкілі тестілеуді жүргізудің тәртібі бойынша нұсқама жүргізеді, сұрақтар туындаған жағдайда тиісінше түсіндірмелер береді.

10. Кандидат, имеющий неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, сообщает об этом представителю кадровой службы до начала проведения тестирования. В этом случае, тестирование такого кандидата проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день.
11. Во время тестирования кандидатам не допускается покидать помещение, в котором проводится тестирование, разговаривать с другими кандидатами лицами, обмениваться материалами, применять принимающе, передающие электронные устройства (в том числе сотовые телефоны, карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование), бумажные носители.
12. При нарушении требований пункта 11 настоящих Правил, представитель кадровой службы останавливает тестирование, удаляет кандидатов, допустивших нарушение, из помещения для тестирования и составляет соответствующий акт в произвольной форме. Результаты тестирования кандидата аннулируются.
13. Время на выполнение теста составляет 90 минут (120 вопросов).
По истечении времени, отведенного на выполнение тестов, программа автоматически закрывается.
14. Пороговые значения по тесту составляют не менее 70 % правильных ответов от общего количества вопросов.
При этом, по законам Республики Казахстан "О прокуратуре", "О противодействии коррупции", Этическому кодексу государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 количество правильных ответов должно составлять не менее 70 % от каждого нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.02.2018 № 18 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Подсчет правильных ответов тестирования проводится автоматически при помощи компьютерной программы.
16. После завершения тестирования кандидатам выдаются результаты тестирования с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), даты проведения, затраченного времени, количества правильных ответов.
Результаты тестирования действительны в течение одного года со дня прохождения тестирования.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.02.2018 № 18 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Кандидаты, получившие при прохождении тестирования оценку ниже порогового значения, допускаются к прохождению повторного тестирования не ранее одного месяца со дня прохождения тестирования.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.02.2018 № 18 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

10. Тестілеу сәтінде өзін нашар күйде сезінген кандидат бұл туралы тестілеу басталар алдында кадр қызметінің өкіліне хабарлауы қажет. Мұндай жағдайда бұл кандидатты тестілеуден өткізу сол күннің ішінде басқа уақытта немесе басқа күні өткізіледі.
11. Тестілеу кезінде кандидаттарға тестілеу өткізіліп жатқан жайдан шығуға, басқа кандидат адамдармен сөйлесуге, материалдармен алмасуға, қабылдағыш-беруші электрондық қондырғыларды (соның ішінде ұялы телефондарды, қалталық дербес компьютерлерді немесе басқа электрондық құралдарды), қағаз тасымалдағыштарын пайдалануға рұқсат етілмейді.
12. Осы Қағидалардың 11-тармағын талаптары бұзылған кезде кадр қызметінің өкілі тестілеуді тоқтатады, бұзуға жол берген кандидатты тестілеу жайынан шығарады және еркін нысанда тиісті акті жасайды. Кандидатты тестілеудің нәтижелері жойылады.
13. Тестілеуді орындауға 90 минут (120 сұрақ) уақыт беріледі.
Тестілеуге бөлінген уақыт аяқталған соң бағдарлама автоматты түрде жабылады.
14. Тестілеу бойынша төменгі шекті мәні сұрақтардың жалпы санының кемінде 70% кем емес дұрыс жауаптан тұрады.
Бұл ретте "Прокуратура туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) (бұдан әрі – әдеп кодексі) бойынша дұрыс жауаптардың саны әрбір нормативтік құқықтық акті бойынша 70% кем болмауы тиіс.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.02.2018 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
15. Тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу компьютерлік бағдарламаның көмегімен автоматтандырылған түрде жүргізіледі.
16. Тестілеу аяқталғаннан кейін кандидаттарға олардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тестілеуді өткізу күні, жұмсалған уақыт, дұрыс жауаптардың саны көрсетілген тестілеудің нәтижесі беріледі.
Тестілеудің нәтижелері ол өткізілген уақыттан бастап бір жыл ішінде жарамды болып саналады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.02.2018 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
17. Тестілеуден өткен кезде төменгі шекті мәннен төмен баға алған кандидаттар тестілеу өткен күннен бастап бір айдан кем емес уақыт өткеннен кейін қайтадан тестілеуге жіберіледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.02.2018 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.

18. Кандидатам, получившим при прохождении тестирования оценку не ниже порогового значения, кадровой службой в течение трех рабочих дней выдается направление на прохождение медицинского и психофизиологического освидетельствования для определения пригодности к службе (соответственно должности и специальности).
В случае несвоевременного прохождения медицинского и психофизиологического освидетельствования повторное направление кандидату не выдается, за исключением случаев болезни кандидата, смерти близкого родственника, стихийных бедствий, введения чрезвычайного положения.
Кандидат, признанный годным по состоянию здоровья к прохождению службы, проходит полиграфологическое исследование.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.05.2020 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Для проведения обязательной специальной проверки кандидат по итогам проведения тестирования в течение трех рабочих дней предоставляет в кадровую службу следующие документы:
1) анкету по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) заполненную подробную автобиографию, написанную собственноручно, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, содержащий индивидуальный идентификационный номер;
4) копии документов об образовании, засвидетельствованные нотариально.
Кандидат, получивший образование в других государствах, в международных или иностранных учебных заведениях (их филиалах), предоставляет удостоверение о признании или нострификации документов об образовании;
5) фотографию размером 3х4 (2 штуки);
6) документы, подтверждающие представление гражданином и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции".
При перемене имени, отчества (при его наличии), фамилии кандидатом либо его близкими родственниками предоставляется копия документа о государственной регистрации перемены имени, отчества (при его наличии), фамилии (свидетельства о перемене имени, отчества (при его наличии), фамилии).
20. Документы для проведения обязательной специальной проверки в отношении кандидата направляются кадровой службой в органы национальной безопасности в течение пяти рабочих дней со дня их представления кандидатом.

18. Кадр қызметі тестілеуден өту кезінде шекті мәннен төмен емес баға алған кандидаттарға үш жұмыс күні ішінде қызметке жарамдылығын анықтау үшін медициналық және психофизиологиялық куәландырудан өтуге жолдама береді (лауазымға және мамандығына сәйкес).
Кандидат науқастанған, жақын туысы қайтыс болған, дүлей апаттар кезіндегі, төтенше жағдай енгізілген жағдайларды қоспағанда, медициналық және психофизиологиялық куәландырудан уақтылы өтпеген жағдайда кандидатқа қайтадан жолдама берілмейді.
Денсаулық жағдайы бойынша қызмет өткеруге жарамды деп танылған кандидат полиграфологиялық зерттеуден өтеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 20.05.2020 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Міндетті арнайы тексеру жүргізу үшін кандидат тестілеуді өткізудің қорытындысы бойынша кадр қызметіне үш жұмыс күні ішінде келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сауалнама;
2) жақын туыстарын, оның ішінде бұрынғы ерлі-зайыптыларын көрсете отырып, осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өз қолымен жазылған толық өмірбаяны;
3) жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген, Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) нотариалдық куәландырылған, бiлiмi туралы құжаттардың көшiрмелерi;
Басқа мемлекеттерде, халықаралық ұйымдарда немесе шетелдік білім беру мекемелерінде (олардың филиалдарында) білім алған кандидат тану туралы немесе білімі туралы құжаттардың нострификациясы туралы куәлік ұсынады;
5) 3х4 үлгідегі (2 дана) сурет;
6) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес азаматтың және оның жұбайының (зайыбының) табыстары мен мүліктері туралы декларацияны тұратын жері бойынша мемлекеттік кірістер органына табыс еткенін растайтын құжаттар.
Кандидат немесе оның жақын туысы атын, әкесінің атын (бар болса) тегін өзгерткен жағдайда атын, әкесінің атын (бар болса), тегін өзгертудің мемлекеттік тіркеуі туралы құжаттың көшірмесін ұсынады.
20. Міндетті арнайы тексеру жүргізу үшін кандидатқа қатысты құжаттарды кадр қызметі осы құжаттарды кандидат ұсынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұлттық қауіпсіздік органдарына жібереді.

21. Кандидаты, признанные непригодными по состоянию здоровья к прохождению службы в органах прокуратуры либо получивших результаты обязательной специальной проверки о наличии препятствий к поступлению на службу в органы прокуратуры, уведомляются кадровой службой в письменной форме в течение пяти рабочих дней со дня получения заключений военно-врачебной комиссии и результатов обязательной специальной проверки.
22. Расходы по участию в отборе (проезд к месту проведения тестирования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов и другие расходы) кандидаты несут за счет собственных средств.
Приложение 1
к Правилам отбора кандидатов,
принимаемых на службу
в органы прокуратуры
Республики Казахстан
и их предварительного изучения
Форма
_______________________
Руководителю
________________________
органа прокуратуры
_______________________
Республики Казахстан
Заявление
Прошу допустить меня к участию в отборе и предварительном
изучении кандидатов, претендующих на службу в органы прокуратуры
Республики Казахстан.
Подпись
Ф.И.О. (при его наличии)
"__"__________ 20____ г.
Приложение 2
к Правилам отбора кандидатов,
принимаемых на службу
в органы прокуратуры
Республики Казахстан
и их предварительного изучения
Программы компьютерного тестирования
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.02.2018 № 18 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Категория должностей
Программа
Количество вопросов
C-GP-2
C-GP-3
C-GP-4
C-GP-5
C-GP-6
C-GP-7
C-ОGP-2
C-ОGP-3
C-ОGP-4
C-ОGP-5
C-ОGP-6
C-ОGP-7
C-ОGP-8
C-RGP-1
C-RGP-2
C-RGP-3
C-RGP-4
C-RGP-5
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание:
Гражданского кодекса Республики Казахстан (12 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (12 вопросов),
Уголовного кодекса Республики Казахстан (12 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (12 вопросов),
Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"
(12 вопросов),
Законов Республики Казахстан:
"О прокуратуре" (15 вопросов),
"О правоохранительной службе" (10 вопросов),
"О противодействии коррупции" (10 вопросов),
"Об административных процедурах" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (10 вопросов).
120 вопросов
C-AGP-3
C-AGP-4
C-AGP-5
C-AGP-6
C-AGP-7
C-AGP-8
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание:
Гражданского кодекса Республики Казахстан (7 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (7 вопросов),
Уголовного кодекса Республики Казахстан (7 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (7 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (7 вопросов),
Законов Республики Казахстан:
"О прокуратуре" (15 вопросов),
"О правоохранительной службе" (15 вопросов),
"Об образовании" (15 вопросов),
"О науке" (15 вопросов),
"О противодействии коррупции" (10 вопросов),
"Об административных процедурах" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (10 вопросов).
120 вопросов
C-KGP-2
C-KGP-3
C-КGP-4
C-КGP-5
C-ОКGP-1
C-ОКGP-2
C-ОКGP-3
C-ОКGP-4
C-ОКGP-5
C-ОКGP-6
C-ОКGP-7
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание:
Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (10 вопросов),
Законов Республики Казахстан:
"О прокуратуре" (15 вопросов),
"О правоохранительной службе" (15 вопросов),
"О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (15 вопросов),
"О противодействии коррупции" (10 вопросов),
"Об административных процедурах" (5 вопросов),
"О государственной правовой статистике и специальных учетах" (10 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (10 вопросов),

21. Прокуратура органдарында қызмет етуге денсаулық жағдайлары бойынша жарамсыз деп танылған немесе прокуратура органдарына қызметке орналасуға кедергілердің болуы туралы қорытынды алынған жағдайда кадр қызметі осындай кандидаттарға әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысын және міндетті арнайы тексерудің нәтижесін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде кандидатқа хабарлайды.
22. Іріктеуге қатысу жөніндегі шығыстарды (тестілеу жүргізетін орынға бару-қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, тұру, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану және басқа да шығыстар) кандидаттар өздерінің жеке қаражаттарының есебiнен жүргiзедi.
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарына
қызметке қабылданатын
үміткерлерді іріктеу және
оларды алдын ала зерделеу
қағидаларына 1 қосымша
нысан
__________________________
Қазақстан Республикасының
__________________________
прокуратура органының
_________________________
басшысына
Арыз
Мені Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына үміткерлерді қызметке қабылдауға іріктеуге және оларды алдын ала зерделеуге жіберуіңізді сұраймын.
Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
"___"__________ 20____ ж.
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарына
қызметке қабылданатын
үміткерлерді іріктеу және
оларды алдын ала зерделеу
қағидаларына
2 қосымша
Компьютерлік тестілеу бағдарламалары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.02.2018 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Лауазымдар санаты
Программа
Тапсырмалар саны
C-GP-2
C-GP-3
C-GP-4
C-GP-5
C-GP-6
C-GP-7
C-ОGP-2
C-ОGP-3
C-ОGP-4
C-ОGP-5
C-ОGP-6
C-ОGP-7
C-ОGP-8
C-RGP-1
C-RGP-2
C-RGP-3
C-RGP-4
C-RGP-5
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процестік кодексін (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық атқарушылық кодексін (10 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (15 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ),
"Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттің қызметшілерінің этикалық кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің этикалық кодексі) (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
C-AGP-3
C-AGP-4
C-AGP-5
C-AGP-6
C-AGP-7
C-AGP-8
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (7 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (7 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (7 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процестік кодексін (7 сұрақ),
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (7 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (15 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ),
"Білім туралы" (15 сұрақ),
"Ғылым туралы" (15 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ),
"Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттің қызметшілерінің этикалық кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің этикалық кодексі) (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
C-KGP-2
C-KGP-3
C-КGP-4
C-КGP-5
C-ОКGP-1
C-ОКGP-2
C-ОКGP-3
C-ОКGP-4
C-ОКGP-5
C-ОКGP-6
C-ОКGP-7
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (15 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ),
"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (15 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ),
"Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ),
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы" (10 сұрақ)
Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттің қызметшілерінің этикалық кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің этикалық кодексі) (10 сұрақ)

Положение о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 (10 вопросов).
120 вопросов
Примечание:
Тестирование не проходят кандидаты, претендующие на занятие должностей, не требующих наличия соответствующего образования по юридической специальности.
Приложение 3
к Правилам отбора кандидатов,
принимаемых на службу
в органы прокуратуры
Республики Казахстан
и их предварительного изучения
Форма
АНКЕТА
(заполняется собственноручно)
1. Фамилия (если изменяли, то укажите прежнюю__________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при его наличии)_____________________________________
2. Гражданство_________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда_______________________________
3. Были ли Вы судимы, когда и за что___________________________
4. Учеба или работа за границей________________________________
Страна пребывания _____________________________________________
Время пребывания_______________________________________________
Место работы или учебы ________________________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что___________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в
течение определенного срока, когда и за что__________________________
7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном,
дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным и не полнородным
братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или
супругой) сотрудника органа прокуратуры, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на
которую Вы претендуете_______________________________________________
2) в непосредственной подчиненности к которой находится
должность, на которую Вы претендуете ________________________________
8. Привлекались ли Вы в течение трех лет перед поступлением на
службу в органы прокуратуры к дисциплинарной ответственности за
совершение коррупционного правонарушения, когда и кем________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
9. Налагалось ли на Вас в течение года перед поступлением на
службу в органы прокуратуры в судебном порядке административное
взыскание за умышленное правонарушение, когда и за что_______________
_____________________________________________________________________

Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы Ережені (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
Ескертпе:
Заң мамандағы бойынша тиісті білімнің болуын талап етпейтін лауазымдарға орналасуға ниетті кандидаттар тестілеуден өтпейді.
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарына
қызметке қабылданатын
үміткерлерді іріктеу және
оларды алдын ала зерделеу
қағидаларына 3 қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
(өз қолымен толтырылады)
1. Тегі (егер өзгертсеңіз, бұрынғысын көрсетіңіз) _____________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты __________________________________________________
2. Азаматтығы _________________________________________________
егер өзгертсеңіз, қай уақытта өзгерткеніңізді көрсетіңіз ______
_______________________________________________________________
3. Сотталғансыз ба, қашан және не
үшін ________________________________________________________________
4. Шетелдегі оқу немесе жұмыс _________________________________
Келген ел _____________________________________________________
Келген уақыт __________________________________________________
Жұмыс немесе оқу орны _________________________________________
5. Соттың шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті
шектеулі деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін ______________________
6. Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметпен айналысу
құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не үшін ________________________
7. Прокуратура органының:
1) Сіз ұмтылған лауазым тікелей
бағынысты ___________________________________________________________
2) Сіз ұмтылған лауазым тікелей бағынатын
_______________________________________________________________
лауазымды атқаратын қызметкердің (ата-анасы, ұлы, қызы, асырап
алушысы, асырып алынған, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек
ағалы-інілер немесе апалы-сіңлілер, атасы, әжесі, немересі, зайыбы
немесе жұбайы) жақын туысы болып табыласыз ба.
8. Прокуратура органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба, қашан және кіммен
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Прокуратура органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сот тәртібімен қасақана құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жазаға тартылдыңыз ба, қашан және не үшін ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________