Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление по инвестициям и развитию города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 28 сентября 2015 года № 180-1675. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 октября 2015 года № 951. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 28 февраля 2018 года № 06-400 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата г. Астаны от 28.02.2018 № 06-400 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 7) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 413-IV "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о Государственном учреждении "Управление по инвестициям и развитию города Астаны" согласно приложению.
2. Исполняющему обязанности руководителя Государственного учреждения "Управление администрирования специальной экономической зоны "Астана-новый город" Жангаскину Ильясу Канатовичу произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 24 июля 2014 года № 180-1213 "Об утверждении Положения о Государственном учреждении "Управление администрирования специальной экономической зоны "Астана-новый город" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 сентября 2014 года № 833, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 6 сентября 2014 года № 100 (3157), "Вечерняя Астана" от 6 сентября 2014 года № 99 (3175).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Алиева Н.Р.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Джаксыбеков
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 28 сентября 2015 года
№ 180-1675
Положение
о Государственном учреждении
"Управление по инвестициям и развитию города Астаны"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по инвестициям и развитию города Астаны" (далее – Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере, связанной с инвестициями, концессиями, координацией деятельности специальной экономической зоны "Астана-новый город" (далее – СЭЗ), развитием туристической отрасли, а также иными регулируемыми видами инвестиционной деятельности во всех отраслях экономики на территории города Астаны.

"Астана қаласының Инвестициялар және даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 180-1675 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 13 қазанда № 951 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 06-400 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 28.02.2018 № 06-400 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы № 413-IV Заңының 17-бабы 7) тармағына, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының ұлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазаңдағы № 410 Жарлығына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Астана қаласының Инвестициялар және даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана-жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының міндетін атқарушы Ілияс Қанатұлы Жанғаскин осы қаулыны кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
3. Астана қаласы әкімдігінің "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" 2014 жылғы 24 шілдедегі № 180-1213 қаулысының күші жойылды деп танылсын (2014 жылғы 2 қыркүйекте нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 833 болып тіркелген, 2014 жылғы 6 қыркүйектегі № 100 (3157) "Астана ақшамы", 2014 жылғы 6 қыркүйектегі № 99 (3175) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Н.Р. Әлиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 180-1675 қаулысына қосымша
"Астана қаласының Инвестициялар және даму басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Астана қаласының Инвестициялар және даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) инвестициялар, концессиялармен байланысты, "Астана – жаңа қала" арнайы экономикалық аймағының (бұдан әрі – АЭА) қызметіне, туристік саланы дамытуға, сондай-ақ Астана қаласы аумағындағы экономиканың барлық саласындағы реттелетін басқа инвестициялық қызметіне басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

2. Управление не имеет ведомств.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение Управления: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район "Есиль", улица Достық, № 13.
10. Полное наименование государственного органа: Государственное учреждение "Управление по инвестициям и развитию города Астаны".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
12. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета.
13. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Управления
14. Миссия Управления: способствование социально-экономическому росту столицы через разработку и внедрение стратегических инициатив для развития города, привлечение, поддержка и развитие инвестиций во всех отраслях экономики, в том числе индустриально-инновационной сфере и туристическом секторе.
15. Задачи:
1) реализация региональной инвестиционной политики и формирование стратегии привлечения инвестиций;
2) поддержка эффективного внедрения инноваций и развития высокотехнологичных производств;
3) обеспечение условий для развития новых конкурентоспособных производств;

2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқарма егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Басқармасының орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, "Есіл" ауданы, Достық көшесі, № 13.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Астана қаласының Инвестициялар және даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
12. Басқарма қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға Қазақстан Республикасы заңнамасының актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Басқарманың миссиясы: экономиканың барлық салаларында оның ішінде индустриялық-инновациялық салада және туристік секторда инвестицияларды тарту, қолдау және дамыту, қаланы дамыту үшін стратегиялық бастамаларды әзірлеу және енгізу арқылы елорданың әлеуметтік экономикалық өсуіне ықпал ету.
15. Міндеттері:
1) аймақтық инвестициялық саясатты іске асыру және инвестицияларды тарту стратегиясын қалыптастыру;
2) инновацияларды тиімді енгізуді және жоғары технологиялық өндірістерді дамытуды қолдау;
3) бәсекеге қабілетті жаңа өндірістерді дамыту үшін жағдайларды қамтамасыз ету;

4) участие в определении приоритетных направлений, отраслей и секторов экономики города Астаны;
5) обеспечение в установленном порядке государственной поддержки инвестиционных проектов;
6) создание инвестиционной привлекательности города Астаны в отечественных и международных деловых кругах, укрепление внешнеэкономических связей столицы, а также организация мероприятий по привлечению инвестиций;
7) создание благоприятного инвестиционного климата и условий для ускорения развития новых субъектов предпринимательства;
8) развитие и поддержка предпринимательского сектора экономики и бизнеса, устранение административных барьеров в деятельности предприятий и предпринимателей города Астаны;
9) обеспечение единства правового пространства инвестиционной деятельности на территории города Астаны в сочетании с активной поддержкой инвестиционных процессов;
10) обеспечение доступности для участников инвестиционной деятельности информации об инвестиционных режимах и инвестиционной инфраструктуре города Астаны;
11) способствование применению передовых технологий в строительстве, созданию современной инфраструктуры, развитию информационных технологий;
12) создание благоприятных условий для развития и внедрения инноваций, организация мероприятий по инновационному направлению;
13) развитие сотрудничества с дипломатическими и торговыми представительствами Казахстана за рубежом и иностранными в Казахстане, иностранными государственными, общественными и частными организациями, в компетенцию которых входит международная деятельность;
14) создание благоприятного инвестиционного климата для ускорения развития и укрепления внешнеэкономических связей столицы;
15) разработка и реализация региональных программ, обеспечивающих развитие туризма;
16) соблюдение норм антикоррупционного законодательства Республики Казахстан;
17) соблюдение норм гендерного баланса при принятии на работу и служебно-профессиональном продвижении сотрудников.
16. Функции Управления:
1) осуществление поиска и проведение переговоров с потенциальными иностранными инвесторами с целью привлечения их к участию в реализации индустриально-инновационных проектов;
2) привлечение субъектов индустриально-инновационной деятельности к участию в бизнес-форумах, конференциях и семинарах по инвестиционной тематике;
3) привлечение иностранных инвестиций;
4) взаимодействие с государственными органами по вопросам функционирования СЭЗ;
5) привлечение участников СЭЗ;
6) ведение учета участников СЭЗ;
7) осуществление мониторинга за выполнением условий договоров об осуществлении деятельности, а также анализ данных мониторинга;

4) Астана қаласы экономикасының басым бағыттарын, салаларын және секторларын айқындауына қатысу;
5) белгіленген тәртіпте инвестициялық жобаларды мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету;
6) отандық және халықаралық іскер ортада Астана қаласының инвестициялық тартымдылығын жасау, елорданың сыртқы экономикалық байланыстарын нығайту, сондай-ақ инвестицияларды тарту жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру;
7) жаңа кәсіпкерлік субъектілердің дамуын жеделдету үшін жағымды инвестициялық климат пен жағдайлар жасау;
8) экономика мен бизнестің кәсіпкерлік секторын дамыту мен қолдау, Астана қаласы кәсіпкерлерінің және кәсіпорындарының қызметіндегі әкімшілік бөгеттерді жою;
9) инвестициялық үдерісті белсенді қолдаумен қоса Астана қаласының аумағында инвестициялық қызмет құқықтық кеңістігінің бірлігін қамтамасыз ету;
10) инвестициялық қызметтің қатысушылары үшін инвестициялық режимдер және Астана қаласының инвестициялық инфрақұрылымының қолжетімділігін қамтамасыз ету;
11) құрылыста озық технологияларды қолдануға, заманауи инфрақұрылымды құруға, ақпараттық технологияларды дамытуға ықпал ету;
12) инновацияларды, дамыту мен енгізу үшін қолайлы жағдай жасау және инновациялық бағыт бойынша іс-шараларды ұйымдастыру;
13) шетелдегі Қазақстандық және Қазақстандағы шетелдік дипломатиялық және сауда өкілдерімен, құзыреттеріне халықаралық қызмет кіретін шетелдік мемлекеттік, қоғамдық және жеке ұйымдармен ынтымақтастықты дамыту;
14) астананың сыртқы экономикалық байланыстарының дамуын тездету және нығайту үшін жағымды инвестициялық климат жасау;
15) туризмді дамытуды қамтамасыз ететін, аймақтық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
16) Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама нормаларын сақтау;
17) жұмысқа қабылдау және қызметкерлерді қызметтік-кәсіптік көтермелеу кезінде гендерлік теңгерім нормаларын сақтауға ықпал жасау.
16. Функциялары:
1) әлеуетті шетелдік инвесторларды индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыруға қатысуға тарту мақсатында іздестіруді жүзеге асыруды және олармен келіссөздер жүргізу;
2) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін инвестициялық тақырып бойынша бизнес-форумдарға, конференцияларға және семинарларға қатысуға тарту;
3) шетелдік инвестицияларды тарту;
4) арнайы экономикалық аймақтардың жұмыс істеуі мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасасу;
5) АЭА қатысушыларын тарту;
6) АЭА қатысушыларының есебін жүргізу;
7) қызметті жүзеге асыру туралы шарттар талаптарының орындалуына мониторингті жүзеге асыру, сондай-ақ мониторинг деректерін талдау;

8) заключение и расторжение договоров об осуществлении деятельности;
9) представление уполномоченному органу отчетности о результатах деятельности СЭЗ в порядке, установленном уполномоченным органом, на основании ежегодных отчетов участников СЭЗ;
10) привлечение инвестиций для строительства объектов инфраструктуры и для осуществления иных видов деятельности СЭЗ;
11) осуществление строительства объектов инфраструктуры согласно утвержденному технико-экономическому обоснованию на земельных участках, не переданных участникам СЭЗ;
12) подтверждение фактического потребления ввезенных товаров при осуществлении деятельности, отвечающей целям создания СЭЗ;
13) исключен постановление акимата города Астаны от 22.02.2017 № 180-363;
14) реализация государственной политики и осуществление координации в области туристской деятельности на территории города Астаны;
15) анализ рынка туристских услуг и представление в уполномоченный орган необходимых сведений о развитии туризма на территории города Астаны;
16) разработка и внедрение мер по защите туристских ресурсов города Астаны;
17) координация деятельности по планированию и строительству объектов туристской индустрии на территории города Астаны;
18) оказание содействия в деятельности детских и молодежных лагерей, объединений туристов и развитии самодеятельного туризма;
19) оказание субъектам туристской деятельности методической и консультативной помощи в вопросах, связанных с организацией туристской деятельности;
20) развитие и поддержка предпринимательства в области туристской деятельности как мера увеличения занятости населения;
21) предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность;
22) осуществление лицензирования туроператорской деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о лицензировании;
23) организация профессиональной подготовки гида (гида-переводчика);
24) утверждение по согласованию с уполномоченным органом плана мероприятий по развитию туристской отрасли;
25) ведение государственного реестра туристских маршрутов и троп;
26) оказание государственных услуг в соответствии со стандартами и регламентами государственных услуг;
27) рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
28) осуществление иных функций, возложенных на Управление в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
29) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства;
30) разработка концепции, конкурсной документации и проекта договора местного проекта государственно-частного партнерства;

8) қызметті жүзеге асыру туралы шарттарды жасасу және бұзу;
9) АЭА қатысушылардың жыл сайынғы есептерінің негізінде уәкілетті орган белгілеген тәртіппен АЭА қызметінің нәтижелері туралы есептілікті уәкілетті органға ұсыну;
10) инфрақұрылым объектілерін салу үшін және АЭА өзге де қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін инвестициялар тарту;
11) АЭА қатысушыларына берілмеген жер учаскелерінде бекітілген техникалық-экономикалық негіздемеге сәйкес инфрақұрылым объектілерін салуды жүзеге асыру;
12) АЭА құру мақсаттарына сай келетін қызметті жүзеге асыру кезінде әкелінген тауарлардың нақты тұтынылуын растау;
13) Алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 22.02.2017 № 180-363 қаулысымен.
14) Астана қаласының аумағында туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырады және үйлестіруді жүзеге асыру;
15) туристік қызметтер көрсету нарығына талдау жасайды және Астана қаласының аумағында туризмнің дамуы туралы қажетті мәліметтерді уәкілетті органға табыс ету;
16) Астана қаласының туристік ресурстарды қорғау жөніндегі шараларды әзірлейді және енгізу;
17) Астана қаласының аумағында туристік индустрия объектілерін жоспарлау және салу жөніндегі қызметті үйлестіру;
18) балалар мен жастар лагерьлерінің, туристер бірлестіктерінің қызметіне және өз бетінше туризмді дамытуға жәрдем көрсету;
19) туристік қызмет субъектілеріне туристік қызметті ұйымдастыруға байланысты мәселелерде әдістемелік және консультациялық көмек көрсету;
20) халықты жұмыспен қамтуды ұлғайту шарасы ретінде туристік қызмет саласындағы кәсіпкерлікті дамытады және қолдау;
21) туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру;
22) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасына сәйкес туроператорлық қызметті лицензиялауды жүзеге асыру;
23) гидті (аудармашы гидті) кәсіптік даярлауды ұйымдастыру;
24) уәкілетті органмен келісу бойынша туристік саланы дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту;
25) туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізу;
26) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттеріне сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;
27) жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау;
28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Басқармаға жүктелген басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
29) өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
30) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобасының тұжырымдамасын, конкурстық құжаттамасын және шарт жобасын әзірлеу;

31) выступление организатором конкурса либо прямых переговоров в отношении местных проектов государственно-частного партнерства;
32) заключение договоров государственно-частного партнерства по местным проектам государственно-частного партнерства;
33) осуществление мониторинга договоров государственно-частного партнерства и реализации местных проектов государственно-частного партнерства.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановление акимата города Астаны от 22.02.2017 № 180-363.
17. Права и обязанности:
1) в установленном порядке запрашивать и получать от структурных подразделений акимата, центральных и местных исполнительных органов города Астаны, иных организаций сведения и материалы, необходимые для выполнения функций, определенных настоящим Положением;
2) проводить в установленном порядке совещания по вопросам, входящим в компетенцию Управления, с привлечением руководителей и специалистов структурных подразделений акимата и местных исполнительных органов города Астаны;
3) для рассмотрения социально-экономических проблем Управление может образовывать научно-экономические советы, комиссии и иные консультативные органы;
4) вносить в акимат предложения по вопросам регулируемых отношений;
5) запрашивать и получать от предприятий, организаций и учреждений сведения, справки, документы, необходимые для выполнения возложенных на Управление функций;
6) осуществлять согласование проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых исполнительными органами города Астаны в части вопросов, касающихся деятельности Управления;
7) участвовать в работе межведомственных комиссий по вопросам деятельности Управления;
8) направлять материалы в уполномоченные государственные органы для принятия мер в отношении лиц, нарушивших законодательство Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
9) предъявлять претензии, иски, выступать в судах в качестве истца и ответчика;
10) организовывать и проводить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке конкурсы по государственным закупкам товаров, работ и услуг;
11) осуществлять мероприятия по внедрению новейших технологий при строительстве объектов, связанных с инвестиционной деятельностью, проводить информационные семинары;
12) осуществлять владение, пользование и распоряжение находящимся в оперативном управлении имуществом, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) запрашивать и получать в установленном порядке необходимую информацию от государственных уполномоченных органов и хозяйствующих субъектов на территории СЭЗ;

31) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобаларына қатысты конкурс немесе тікелей келіссөздер ұйымдастырушысы болу;
32) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобалары бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарын жасасу;
33) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының және жергілікті мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 22.02.2017 № 180-363 қаулысымен.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен белгіленген міндеттерді орындау үшін қажетті мәліметтерді және материалдарды әкімдіктің құрылымдық бөлімшелерінен, Астана қаласының орталық органдарынан және жергілікті атқарушы органдарынан, басқа да ұйымдардан белгіленген тәртіпте сұрату және алу;
2) Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде Астана қаласы әкімдігінің құрылымдық бөлімшелерінің және Астана қаласы жергілікті атқарушы органдарының басшылары мен мамандарын тартумен белгіленген тәртіпте кеңестер өткізу;
3) әлеуметтік-экономикалық мәселелерді қарастыру үшін Басқарма ғылыми-экономикалық кеңестер, комиссиялар және басқа кеңесші органдар құра алады;
4) реттелетін қатынастар мәселелері бойынша ұсыныстарды әкімдікке енгізу;
5) кәсіпорындардан, ұйымдардан және мекемелерден Басқармаға жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мәліметтерді, анықтамаларды, құжаттарды сұрату және алу;
6) Басқарма қызметіне қатысты мәселелер бөлігіндегі Астана қаласының атқарушы органдарымен әзірленетін нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын келісуді жүзеге асыру;
7) Басқарма қызметіне қатысты мәселелер бойынша ведомствоаралық комиссиялардың жұмысына қатысу;
8) Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасын бұзған тұлғаларға қатысты шаралар қолдану үшін уәкілетті мемлекеттік органдарға материалдар жолдау;
9) шағым, талап-арыз жазу, соттарда талапкер және жауапкер ретінде әрекет ету;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды ұйымдастыру және өткізу;
11) АЭА аумағында қызметтерді жүзеге асыру туралы келісім шарттары орындалмаған жағдайда АЭА қатысушыларымен келісім шарттарды бұзу;
12) инвестициялық қызметпен байлысты объектілерді салу кезінде жаңа технологиялар енгізу бойынша іс-шараларды жүзеге асыру, ақпараттық семинарлар өткізу;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, жедел басқарудағы мүлікке иелік ету, пайдалану және билік етуді жузеге асыру;

14) созывать межведомственные совещания по вопросам, относящимся к компетенции Управления;
15) привлекать к работе специалистов государственных органов и иных организаций, а также иностранных и отечественных экспертов и специалистов.
3. Организация деятельности Управления
18. Руководство Управлением осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель Управления назначается на должность распоряжением акима.
20. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя Управления:
1) определяет обязанности и устанавливает степень ответственности своих заместителей и руководителей отделов Управления;
2) назначает на должность и освобождает от должности работников Управления;
3) налагает дисциплинарные взыскания на работников Управления;
4) издает приказы, обязательные для исполнения работниками Управления;
5) в пределах своей компетенции представляет Управление в государственных органах и организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Руководитель Управления определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Управления
23. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником.
24. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
25. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Управления
26. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

14) АЭА аумағындағы мемлекеттік уәкілетті органдардан және шаруашылық жүргізу субъектілерінен белгіленген тәртіпте қажетті ақпаратты сұрату және алу;
15) Басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша ведомствоаралық кеңестер шақыру;
16) мемлекеттік органдар және басқа да ұйымдардың мамандарын, сондай-ақ шетел және отандық сарапшылар мен мамандарды жұмысқа тарту.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
18. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. Басқарманың басшысы әкімнің өкімімен қызметке тағайындалады.
20. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) өз орынбасарларының және Басқарма бөлімдері басшыларының міндеттерін анықтайды және жауапкершілік деңгейін бекітеді;
2) Басқарма қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) Басқарма қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады;
5) өз құзіреті шегінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және ұйымдарда Басқарманы ұсынады.
Басқарманың басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Басқарма басшысы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгiлейдi.
4. Басқарманың мүлкi
23. Басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкін.
Басқарма мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебінен қалыптастырылады.
24. Басқармаға бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
25. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Басқарма өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
26. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.