О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26 февраля 2015 года № 318. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 марта 2015 года № 3052. Утратило силу решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 17 февраля 2016 года № 431
Сноска. Утратило силу решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 17.02.2016 N 431 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и Законом Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2015 год льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Сатпаев:
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений с первого по восьмой классы включительно – бесплатный проезд (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений с девятого по одиннадцатый классы включительно – с оплатой 50% существующего тарифа (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
3) учащимся профессиональных школ, колледжей, высших учебных заведений очной формы обучения – с оплатой 50% существующего тарифа (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели);
4) учащимся общеобразовательных учебных заведений с первого по одиннадцатый классы включительно, профессиональных школ, колледжей, высших учебных заведений очной формы обучения из следующих категорий граждан, которым оказывается социальная помощь – бесплатный проезд (за исключением периодов каникул и выходного дня каждой недели):
дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей;
дети с ограниченными возможностями в развитии, инвалиды и инвалиды с детства, дети-инвалиды;
дети из многодетных семей;
дети, находящиеся в центрах временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних;
дети, проживающие в школах-интернатах общего и санаторного типов, интернатах при школах;
дети, воспитывающиеся и обучающиеся в специализированных интернатных организациях образования для одаренных детей;
воспитанники интернатных организаций;
дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
дети, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени обучаются по программам начального, основного среднего, общего среднего образования на дому или в организациях, оказывающих стационарную помощь, а также восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию;
дети из неполных семей.

Күндізгі оқу нысанындағы оқушылардың қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 ақпандағы № 318 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 наурызда № 3052 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 431 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 17.02.2016 № 431 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңына және "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015 жылы қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру Сәтбаев қаласының төмендегі оқушылар санаттарына белгіленсін:
1) жалпы білім беру оқу орындарының біріншіден сегізінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда – тегін жол жүру (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
2) жалпы білім беру оқу орындарының тоғызыншыдан он бірінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда – белгіленген тарифтің 50 % төлеумен (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
3) кәсіби мектептердің, колледждердің, жоғары оқу орындарының күндізгі оқу нысаны бойынша оқушыларын – белгіленген тарифтің 50 % төлеумен (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда);
4) әлеуметтік көмек көрсетілетін мына азаматтар санатына жалпы білім беру оқу орындарының біріншіден он бірінші сыныпқа дейінгі оқушыларын қосып алғанда, кәсіби мектептердің, колледждердің, жоғары оқу орындарының күндізгі оқу нысаны бойынша оқушыларына – тегін жол жүру (каникул кезеңдерін және әр аптаның демалыс күндерін қоспағанда):
жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
даму мүмкіндіктері шектеулі балалар, мүгедектер және бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар;
көп балалы отбасылардың балалары;
кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеу және оңалту орталықтарындағы балалар;
жалпы және санаторийлік үлгідегі мектеп-интернаттарында, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балалар;
дарынды балаларға арналған мамандандырылған интернаттық білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балалар;
интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілері;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балалар;
денсаулық жағдайына байланысты бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру бағдарламалары бойынша ұзақ уақыт бойы үйде немесе стационарлық көмек, сондай-ақ қалпына келтіру емін және медициналық оңалту көрсететін ұйымдарда оқитын балалар;
толық емес отбасынан шыққан балалар.

2. Признать утратившим силу решение Сатпаевского городского маслихата от 31 марта 2014 года № 224 "О льготном проезде на общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2586, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 23 апреля 2014 года и в газете "Шарайна" от 25 апреля 2014 года № 16(2103)).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной сферы, правопорядка и социальной защиты населения (председатель Конурова Алия Мешитбаевна).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
А. Толендина
Секретарь
городского маслихата
Т. Хмилярчук
Согласовано:
Руководитель государственного
учреждения
"Отдел образования, физической
культуры и спорта города Сатпаев"
Ш. Жанасылова
26 февраля 2015 года

2. "Күндізгі оқу нысанындағы оқушылардың қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы" Сәтбаев қалалық мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 224 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2586 болып тіркелген, 2014 жылғы 23 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және 2014 жылғы 25 сәуірдегі "Шарайна" № 16 (2103) газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау әлеуметтік сала, құқықтық тәртіп және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияға (төрайымы Қоңырова Әлия Мешітбайқызы) жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
А. Төлендина
Қалалық
мәслихат хатшысы
Т. Хмилярчук
Келісілді:
"Сәтбаев қаласының білім, дене
шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ш. Жанасылова
2015 жылғы 26 ақпан