О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 "О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы"
Решение маслихата города Лисаковск Костанайской области от 21 октября 2015 года № 362. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 октября 2015 года № 5955
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 259 «О бюджете города Лисаковска на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5285, опубликовано 29 января, 5 февраля 2015 года в газете «Лисаковская новь») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3141510,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2137475,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15850,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20257,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 967928,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3068712,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1603,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1603,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 92368,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 92368,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21173,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21173,8 тысячи тенге.»;
пункты 4567 указанного решения изложить в новой редакции:
«4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2015 год составляет 0 тенге.
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 298,2 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 5837,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с шести до десяти месячных расчетных показателей в сумме 1966,2 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 "Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2015 жылғы 21 қазандағы № 362 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қазанда № 5955 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 259 «Лисаков қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5285 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 29 қаңтарда, 5 ақпанда «Лисаковская новь» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Лисаков қаласының 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3141510,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2137475,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15850,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20257,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 967928,1 мың теңге;
2) шығындар – 3068712,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1603,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1603,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 92368,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерді сатып алу – 92368,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21173,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21173,8 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 4567-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
«4. 2015 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0 теңге құрайтыны ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге 298,2 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалардың деңгейінде ақшалай қаражатты ағымдағы шотқа аудару жолымен патронат тәрбиешілердің еңбекақылары бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 5837,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмекті алтыдан онға дейін айлық есептік көрсеткіштерге ұлғайтуға 1966,2 мың теңге сомасында;

на оказание жилищной помощи в сумме 10461,0 тысяча тенге;
на оплату общественных работ в сумме 2600,0 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебного пособия «Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан «Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан» в сумме 424,3 тысячи тенге;
на компенсацию потерь, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части, в сумме 245530,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 57427,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 4642,0 тысячи тенге.
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 20057,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе, в сумме 39667,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 109,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 143,0 тысячи тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 55214,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, в сумме 20271,0 тысяча тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в сумме 71809,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1269,4 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3503,0 тысячи тенге;
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года в общей сумме 131135,0 тысяч тенге, реализуемых по следующим направлениям:
субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов в сумме 1428,0 тысяч тенге;
текущее обустройство в сумме 129707,0 тысяч тенге.»;
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению;
дополнить указанное решение пунктом 11-1 следующего содержания:
«11-1. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками города Лисаковска на 2015 год согласно приложению 6 к настоящему решению.»;

тұрғын үй көмегін көрсетуге 10461,0 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға төлеуге 2600,0 мың теңге сомасында;
«Қазақстан Республикасы Президентінен «Менің Отаным - Қазақстан. Моя Родина – Казахстан» атты бірінші сынып оқушысына сыйлық» оқу құралын сатып алуға және жеткізуге 424,3 мың теңге сомасында;
күтілетін кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты шығындарды өтеуге 245530,0 мың теңге сомасында.
6. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектiлерін салу және реконструкциялауға 57427,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 4642,0 мың теңге сомасында.
7. 2015 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 20057,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 39667,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 109,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 143,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 55214,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 20271,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 71809,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1269,4 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 3503,0 мың теңге сомасында;
мынадай:
жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау 1428,0 мың теңге сомасында;
ағымдағы жайластыру 129707,0 мың теңге сомасында, бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 131135,0 мың теңге жалпы сомасында.»;
көрсетілген шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
«11-1. 2015 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Лисаков қаласының ауылдары, кенттері арасында бөлінуі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.»;