О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 281 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 297. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 марта 2015 года № 5449
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 24 декабря 2014 года № 281 «О районном бюджете Мендыкаринского района на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5282, опубликовано 22 января 2015 года в районной газете «Меңдіқара үні») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет Мендыкаринского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2148975,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 507344,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 2961,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4269,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1634401,0 тысяча тенге;
2) затраты – 2149184,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9434,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 17838,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8404,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9643,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9643,1 тысячи тенге.»;
в пункте 3 указанного решения:
подпункты 1), 2), 5), абзац второй подпункта 9) исключить;
подпункт 7) изложить в новой редакции:
«7) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 93702,0 тысячи тенге.»;
дополнить подпунктами 10), 11) следующего содержания:
«10) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1083,0 тысячи тенге;
11) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 3152,0 тысячи тенге.».
Приложения 124 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 281 "Меңдіқара ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 297 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда № 5449 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес, Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 281 «Меңдіқара ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы» шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5282 тіркелген, 2015 жылғы 22 қаңтарда «Меңдіқара үні» аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Меңдіқара ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2148975,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 507344,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2961,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4269,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1634401,0 мың теңге;
2) шығындар – 2149184,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9434,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17838,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8404,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 9643,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9643,1 мың теңге.»;
көрсетілген шешімнің 3-тармағында:
1), 2), 5) тармақшалар, 9) тармақшаның екінші абзацы алынып тасталсын;
7) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
«7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 93702,0 мың теңге сомасында.»;
мынадай мазмұндағы 10), 11) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1083,0 мың теңге сомасында;
11) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 3152,0 мың теңге сомасында.».
Көрсетілген шешімнің 124-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

40309,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9971,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8954,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
10682,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10553,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
120305,0
01
Социальное обеспечение
1773,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1773,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1773,0
02
Социальная помощь
77428,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77428,0
002
Программа занятости
11251,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2098,0
006
Оказание жилищной помощи
126,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18061,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1124,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15955,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
15891,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1963,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
10959,0
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41104,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41104,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16547,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
263,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
24294,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
66727,0
02
Коммунальное хозяйство
39798,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

40309,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9971,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
8954,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
10682,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10553,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
120305,0
01
Әлеуметтік қамсыздандыру
1773,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1773,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1773,0
02
Әлеуметтік көмек
77428,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77428,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
11251,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2098,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
126,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18061,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1124,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
15955,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
15891,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1963,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
10959,0
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41104,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41104,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16547,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
263,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
24294,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
66727,0
02
Коммуналдық шаруашылық
39798,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі