Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере культуры
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 7 августа 2015 года № 293. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 сентября 2015 года № 3378. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 6 декабря 2017 года № 486
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 06.12.2017 № 486 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей";
2) регламент государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е.Султанов
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 07 августа 2015 года № 293
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом (далее - услугодатель) по адресу: 150011, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58.
Регламент государственной услуги разработан на основании стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 146 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере культуры".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам либо их уполномоченным представителям (далее - услугополучатель).

Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 293 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 қыркүйекте N 3378 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 486 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 06.12.2017 № 486 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 07 тамыздағы № 293 қаулысымен бекітілген
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) 150011, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58 мекенжайы бойынша көрсетеді.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi "Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 146 бұйрығымен бекітілген "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты негізінде әзірленген.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижеcін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.elicense.kz, www.e.gov.kz "электрондық үкiмет" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке, заңды тұлғаларға не олардың уәкілетті өкілдеріне (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.

3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
4. Результат государственной услуги – выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 настоящему регламенту.
В соответствии с пунктом 9 Правил выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей, утвержденных Приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 19 "Об утверждении Правил выдачи свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 10320), на основании заключения экспертной комиссии в течение трех рабочих дней местный исполнительный орган области выдает заявителю свидетельство, или направляет мотивированный отказ в письменной форме или направляет письмо о том, что предмет не является культурной ценностью и может вывозиться без свидетельства.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5 Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем следующих документов (далее – пакет документов):
1) к услугодателю:
документ, удостоверяющий личность и (или) доверенность юридического лица или нотариально засвидетельствованная доверенность (для физического лица) – при обращении представителя услугополучателя (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
копии документов, подтверждающих право собственности на культурные ценности;
копию договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
две фотографии культурных ценностей, обозреваемых с лицевой и оборотной стороны в формате А-5;
приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза – для юридических лиц;
предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя (далее-ЭЦП);
электронная копия документа, подтверждающего право собственности на культурные ценности;
электронная копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
электронная фотография культурных ценностей обозреваемых с лицевой и оборотной стороны, в формате А-5;
электронная копия приказа руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза – для юридических лиц;
предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе (услугополучатель представляет услугодателю нарочно).
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Представленные услугодателю на экспертизу предметы фиксируется в журнале приема и выдачи. После проведения экспертизы, представленные предметы возвращаются заявителю с отметкой в журнале приема и выдачи.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру.
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығымен (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізімінде № 10320 болып тіркелді) бекітілген Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру қағидаларының 9-тармағына сәйкес сараптама комиссияның қорытындысы негізінде үш жұмыс күні ішінде облыстың жергілікті атқарушы органы өтініш берушіге мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік береді немесе негізделген бас тартуды жазбаша түрде жолдайды немесе заттың мәдени құндылығы жоқ екендігі және куәліксіз әкетуге болатындығы туралы хат жолдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Куәлiктi қағаз жеткiзгiште алуға өтiнiш бiлдiрiлген жағдайда, мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi электрондық форматта ресiмделiп, басып шығарылады және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мөрiмен куәландырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының келесі құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
жеке басын куәландыратын құжат және (немесе) заңды тұлғаның сенімхаты немесе нотариалды куәландырылған сенімхаты (жеке тұлғаға) – көрсетілетін қызметті алушының өкiлi жүгінген кезде (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттардың көшiрмелерi;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың мақсаттары мен болу талаптары туралы шарттың көшiрмесi;
мәдени құндылықтардың беткi жағы мен керi жақтары суреттелген А-5 форматындағы екi фотосуретi;
заңды тұлғалар үшiн – уақытша әкету кезеңiне мәдени құндылықтардың сақталуы үшiн белгiлi бiр адамға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
сараптауға жататын мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын заттар;
2) порталға:
көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
мәдени құндылықтарға меншiк құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшiрмесi;
қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың мақсаттары мен болу талаптары туралы шартының электрондық көшiрмесi;
мәдени құндылықтардың беткi және керi жақтары суреттелген А-5 форматындағы электрондық фотосуретi;
заңды тұлғалар үшiн – сұрау салуға қоса тiркелетiн, уақытша әкету кезеңiне мәдени құндылықтардың сақталуы үшiн белгiлi бiр адамға жауапкершiлiк жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығының электрондық көшiрмесi;
көрсетiлетiн қызметтi алушы сараптамаға жататын мәдени құндылықтар ретiнде қаралатын заттарды (көрсетiлетiн қызметтi берушiге қолма-қол ұсынады).
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы, дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттардың мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәлiметтерiн көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкiмет" шлюзі арқылы тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiге ұсынылған заттар қабылдау және өткiзу журналында белгіленеді. Сараптама өткізілген кейін ұсынылған заттарды қабылдау және өткiзу журналына белгi қоюмен көрсетiлетiн қызметтi алушыға қайтарылады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:

1) подтверждением принятия услугодателем заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) при обращении через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов услугополучателя, осуществляет их регистрацию и выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов в течение 10 (десяти) минут;
2) сотрудник канцелярии услугодателя передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы специалисту услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (далее - ответственный специалист услугодателя) в течение 2 (два) часа;
4) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с пакетом документов, проверяет полноту представленного пакета документов в течение 1 (одного) рабочего дня и направляет пакет документов в экспертную комиссию по временному вывозу культурных ценностей (далее - экспертная комиссия) для проведения экспертизы в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный специалист услугодателя готовит проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
руководитель услугодателя подписывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его сотруднику канцелярии в течение 2 (двух) часов;
сотрудник канцелярии направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) часов;
5) экспертиза представленного предмета осуществляется путем всестороннего анализа представленного предмета с определением исторического, художественного, научного или иного культурного значения, их подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, а также описания размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности в течение 4 (четырех) рабочих дней;

1) өтiнiштiң көшiрмесiнде құжаттар топтамасын қабылдаудың күнi мен уақыты көрсетiле отырып, көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiнде тiркеу туралы белгi өтiнiштiң қағаз жеткiзгiште қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы жүгіну кезінде "жеке кабинетiнде" көрсетiлетiн қызметтi алушының өтініштер тарихында мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетiледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдайды, оның тіркелуін жүзеге асырады және құжаттар топтамасын қабылдаған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде тиісті бұрыштама қойып, материалдарды осы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің маманына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы) жібереді
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасымен танысып, ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясына (бұдан әрі – сараптама комиссиясы) сараптама жүргізу үшін жібереді;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту хатының жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту жобасына қол қояды және оны кеңсе қызметкеріне жібереді;
кеңсе қызметкері 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жібереді;
5) ұсынылған заттың сараптамасы тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени маңыздылығын, оның түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, орындау материалы мен техникасын, сондай-ақ, мөлшерін (салмағын), өзгеше ерекшеліктерін, сақталу жағдайын айқындаумен ұсынылған затты жан-жақты талдау жолымен 4 (төрт) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;

6) по итогам экспертизы оформляется экспертное заключение по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту (далее-заключение) и передается ответственному специалисту услугодателя в течение 3 (трех) часов;
7) ответственный специалист услугодателя на основании заключения подготавливает соответствующий проект результата оказания государственной услуги: свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту или мотивированный отказ в письменной форме или письмо о том, что предмет не является культурной ценностью и может вывозиться без свидетельства (далее - проект результата оказания государственной услуги) в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) ответственный специалист услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 10 (десяти) минут;
9) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги и направляет результат оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
10) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги либо направляет его в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (руководителя услугодателя) в течение 10 (десяти) минут.
7. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) передача пакета документов руководителю услугодателя;
3) визирование пакета документов руководителем услугодателя и направление пакета документов ответственному специалисту услугодателя;
4) изучение пакета документов, установление факта полноты пакета документов ответственным специалистом услугодателя;
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка проекта письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
подписание руководителем услугодателя проекта письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
5) проведение экспертизы, подготовка заключения экспертной комиссии;

6) сараптама нәтижелері бойынша 3 (үш) сағат ішінде осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптама қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды) ресімделеді және көрссетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беріледі;
7. көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде сараптама комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің тиісті жобасын дайындайды: осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысанда мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік немесе қағиданың жазбаша түрде негізделген бас тарту немесе зат мәдени құндылық болып табылмайтыны және куәліксіз әкетуге болатындығы туралы хат (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы);
8. көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 10 (он) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді:
9. көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің қеңсе қызметкеріне жібереді;
10. көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкері 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді не оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының (көрсетілетін қызметті беруші басшысының) электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасы қабылданған күні мен уақтын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгімен өтініштің көшірмесін беру;
2) құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштама қоюы және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жіберуі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының құжаттар топтамасын зерттеуі, құжаттар топтамасының толықтығы фактісін анықтауы;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасын дайындау;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысының одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасына қол қоюы;
5) сараптаманы өткізу, сараптама комиссиясының қорытындысын дайындау;

6) передача пакета документов и заключения ответственному специалисту услугодателя;
7) проект результата оказания государственной услуги;
8) направление проекта результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя;
9) подписание проекта результата оказания государственной услуги и направление его сотруднику канцелярии услугодателя;
10) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги либо направление результата оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя;
4) экспертная комиссия.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии осуществляет прием пакета документов и выдачу услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов в течение 10 (десяти) минут;
2) сотрудник канцелярии услугодателя передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы специалисту услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (далее - ответственный специалист услугодателя) в течение 2 (двух) часов;
4) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с пакетом документов, направляет пакет документов в экспертную комиссию для осуществления экспертизы с целью определения культурной ценности предмета (ов) в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный специалист услугодателя подготавливает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 3 (трех) часов;
руководитель услугодателя подписывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его сотруднику канцелярии в течение 2 (двух) часов.
сотрудник канцелярии услугодателя направляет письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю в течение 2 (двух) часов.

6) құжаттар топтамасын және қорытындыны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беру;
7) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасы;
8) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қою және оны көрсетілетін қызметті берушінің қеңсесі қызметкеріне жіберу;
10) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуы немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
4) сараптама комиссиясы.
9. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері 10 (он) минут ішінде құжаттар топтамасын қабылдайды, оның тіркелуін жүзеге асырады және құжаттар топтамасын қабылдаған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут минут ішінде құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде тиісті бұрыштама қояды және материалдарды осы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің маманына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы) жібереді
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасымен танысып, заттың (тардың) мәдени құндылығын анықтау мақсатында құжаттар топтамасын сараптама жүргізу үшін сараптама комиссиясына жібереді;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту хатының жобасын дайындайды (3 сағат);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тарту жобасына қол қояды және оны кеңсе қызметкеріне жібереді;
кеңсе қызметкері 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жібереді;

5) экспертиза осуществляется путем всестороннего анализа представленного предмета с определением исторического, художественного, научного или иного культурного значения, их подлинности, авторства, наименования, места и времени создания, материала и техники исполнения, а также описания размеров (веса), отличительных особенностей, состояния сохранности в течение 5 (пяти) рабочих дней; по итогам экспертизы оформляется заключение и передается ответственному специалисту услугодателя в течение 3 (трех) часов;
6) ответственный специалист услугодателя на основании заключения подготавливает проект результата оказания государственной услуги в течение 2 (двух) рабочих дней и направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 10 (десяти) минут;
7) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги и направляет проект результата оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги либо направляет его в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (руководителя услугодателя) в течение 10 (десяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) осуществление услугополучателем регистрации (авторизации) на портале посредством ЭЦП;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление пакета документов, предусмотренных пунктом 5 настоящего регламента;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация электронного запроса услугодателем);
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугополучателя;
6) подготовка и направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя;

5) ұсынылған заттың сараптамасы тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени маңыздылығын, оның түпнұсқалығын, авторлығын, атауын, жасалу орны мен уақытын, орындау материалы мен техникасын, сондай-ақ, мөлшерін (салмағын), өзгеше ерекшеліктерін, сақталу жағдайын айқындаумен ұсынылған затты жан-жақты талдау жолымен 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады; сараптама нәтижесінде 3 (үш) сағат ішінде сараптама қорытындысы (бұдан әрі – қорытынды) ресімделенеді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына беріледі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 10 (он) минут ішінде сараптама комиссиясының қорытындысы негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің тиісті жобасын дайындайды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкеріне жібереді (1 жұмыс күні);
8) көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкері 10 (он) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін береді немесе оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының (көрсетілетін қызметті беруші басшысының) электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдер (іс-қимыл) тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы тіркеуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының электронды мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электронды сұрау салудың жолдарын толтыруы және осы регламенттің 5-тармағында қарастырылған құжаттар топтамасын бекітуі;
3) электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін электронды сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру;
4) өңдеу (көрсетілетін қызметті берушінің электронды сұрау салуды тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу тарихынан электрондық сұрау салудың мәртебесі және мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының алуы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдауы;

7) получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
____________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
на право временного вывоза культурных ценностей
город ______ № _____ "___" _______ 20___ года
1. Заявитель_____________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование юридического лица)
2. Данные заявителя: ___________________________________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
_______________________________________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
_______________________________________________________________________________________________
3. Деятельность заявителя _______________________________________________________________________
4. На основании заключения экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей _______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
(местного исполнительного органа области)
______________________________ № ____ от "___" __________ 20____ года
_______________________________________________________________________________________________
(наименование культурной ценности)
разрешается к временному вывозу из Республики Казахстан с целью
_______________________________________________________________________________________________,
в ______________________________________________________________________________________________
(местонахождение и наименование страны)
на срок с "___" ___________ 20___ года по "___" _________ 20___ года
Уполномоченное лицо ___________ ____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество и должность)
Место для печати                   отметка таможенных органов
уполномоченного органа                   Республики Казахстан
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
_______________________________
(местный исполнительный орган области)
____________________________________________
от __________________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или
наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей

7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызметті алу тарихынан алуы.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реті, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
___________________________________________________________________
(облыстыңжергілікті атқарушы органы)
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына
КУӘЛІК
қаласы ______ №                         "___" _______ 20___ ж.
1. Өтініш беруші___________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы)
2. Өтініш берушінің деректері: _______________________________________________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің № _______________________________________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
3. Өтініш берушінің қызметі _________________________________________________________________________
4. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптама комиссиясының қорытындысы _____________
_____________________________________________________________________№ ___ 20____ ж. "___"
(облыстың жергілікті атқарушы органы)
_______________________________________________________________________________________________
(мәдени құндылықтың атауы) _______________________________________________________________________________________________ мақсатында
_______________________________________________________________________________________________
(орналасқан жері және елдің атауы)
_______________________________________________________________________________________________
20__ ж. "___"_____________ 20___ж. "___"_______________________ мерзіміне Қазақстан Республикасынан тыс уақытша әкетуге рұқсат беріледі.
Уәкілетті тұлға _________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты және қызметі)
Мөр үшін орны Қазақстан Республикасы
(заңды тұлға үшін) кеден органдарының белгісі
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
___________________________ (облыстың жергілікті ______________________________ атқарушы органы)
______________________(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
ӨТІНІШ
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беруіңізді сұраймын

1) _______________________________________________________________________
2) _______________________________________________________________________
(наименование, описание, количество)
Цель вывоза: ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(местонахождение и наименование страны)
_________________________________________________________________________
Данные заявителя: ________________________________________________________
(дата рождения, гражданство, номер паспорта или удостоверения личности, _____________________________________________________________________________
дата его выдачи, местожительство, контактный телефон или реквизиты юридического лица) ________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, предусмотренных стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись заявителя _______________ Дата __________________
Место для печати
(для юридического лица)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Экспертная комиссия
по временному вывозу культурных ценностей
____________________________________________________________
(местного исполнительного органа области)
ЭКСПЕРТНОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ
_____________________ (первичное/ повторное) №
город ___________                               "____" ______________20___г.
1. Заявитель ___________________________________________________________
(фамилия имя отчество (ФИО). либо наименование юридического лица)
2. Данные заявителя: ________________________________________________________________________
(гражданство, номер паспорта или удостоверения личности,
___________________________________________________________________________
дата его выдачи или реквизиты юридического лица)
____________________________________________________________________________
3. Деятельность заявителя: ________________________________________________________________________
4. Цель временного вывоза ______________________________________________________________________

1) _______________________________________________________________________
2) _________________________________________________________________________
(атауы, сипаттама, саны)
Әкету мақсаты: ____________________________________________________________ (орналасқан жері және елдің атауы) _______________________________________________________________________
Өтініш берушінің деректері:___________________________________________________________________(туылған күні, азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің №, _______________________________________________________________________________________________ оның берілген күні, тұратын жері, байланыс телефондары немесе заңды тұлғаның деректемелері) ______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартымен көзделген ақпараттық жүйелердегi мемлекет қорғайтын құпия болып табылатын ақпараттарды пайдалануға келiсiм беремiн.
Өтініш берушінің қолы _________ Күні ___________
Мөр үшін орны
(заңды тұлға үшін)
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
____________________________________________________________________
(облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың жергілікті атқарушы органы)
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөнiндегі
сараптама комиссиясы
САРАПТАМА ҚОРЫТЫНДЫСЫ
____________________
(алғашқы/қайталама)
№ ____
қаласы _________                               "___" _______ 20___ ж.
1. Өтініш беруші ____________________________________________________________________________
( тегі аты әкесінің аты (Т.А.Ә.) немесе заңды тұлғаның атауы) 2. Өтініш берушінің деректері: ____________________________________________________________________
(азаматтығы, төлқұжат немесе жеке куәлігінің №,
_______________________________________________________________________________________________
оның берілген күні немесе заңды тұлғаның деректемелері)
_______________________________________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің қызметі: _________________________________________________________________________
4. Уақытша әкетудің мақсаты: ________________________________________________________________________

5. Представлено на экспертизу ___________________________________________________________________
(название предмета, количество прописью)
6. Описание предмета __________________________________________________________________________
(подлинник, автор, место и время создания,
____________________________________________________________________________
материал и техника исполнения, размер, вес, сохранность)
Заключение:_________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(имеет либо не имеет культурную ценность)
_________________________________________________________________________
рекомендация о возможности временного вывоза)
Председатель                                Члены комиссии:
Экспертной комиссии                         _____________________(Ф.И.О.)
_____________________(Ф.И.О.)                   _____________________(Ф.И.О.)
_____________________(Ф.И.О.)       _____________________(Ф.И.О.)
Приложение 4 к регламенту государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 07 августа 2015 года № 293
Регламент государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области, осуществляющим функции в сфере культуры согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Регламент государственной услуги разработан на основании стандарта государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 146 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере культуры".
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

5. Сараптамаға __________________________________________________________________________ ұсынылды
(заттың атауы, жазбаша саны)
6. Заттың сипаттамасы: _______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
(түпнұсқа, авторы, жасалған уақыты мен жері, материалы және
_______________________________________________________________________________________________
орындалу техникасы, өлшемі, салмағы, сақталуы)
Қорытынды: ______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
(мәдени құндылығы бар немесе жоқ,
_______________________________________________________________________________________________
уақытша әкету мүмкіндігі туралы ұсыным)
Сараптама комиссиясының Комиссия мүшелері:
төрағасы:
____________________ (Т.А.Ә.)                   ____________________ (Т.А.Ә.)
____________________ (Т.А.Ә.)                   ____________________ (Т.А.Ә.)
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 07 тамыздағы № 293 қаулысымен бекітілген
"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес мәдениет саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi "Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 146 бұйрығымен бекітілген "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріне ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты негізінде әзірленген.
Өтініш қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат государственной услуги – письмо-согласование на проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее-ЭЦП) руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем следующих документов (далее – пакет документов):
1) к услугодателю:
документ удостоверяющий личность и (или) доверенность юридического лица или нотариально засвидетельствованная доверенность (для физического лица) – при обращении представителя услугополучателя (требуются для идентификации личности);
заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
проектная документация, содержащая текстовую и изобразительную информацию о памятнике истории и культуры;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 настоящего регламента;
электронная копия проектной документации, содержащая текстовую и изобразительную информацию об объекте историко-культурного наследия прикрепляемая к запросу.
Сведения о документах, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем - через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкiмет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi – жергiлiктi маңызы бар тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргiзуге келiсiм хатын беру.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді түрде бас тартады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн беру нысаны: электронды және (немесе) қағаз.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішін қағаз нұсқасында ұсынған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi көрсетілетін қызмет берушінің басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрi - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiне" жолданып, сақталады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының келесі құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсынуы болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
жеке басты куəландыратын құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде заңды тұлғаның сенімхаты немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат (жеке тұлға үшін) (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
тарих және мәдениет ескерткiшi туралы мәтiндiк және бейнелiк ақпаратты қамтитын жобалау құжаттамасы.
2) порталға:
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысандағы өтiнiш;
өтінішке қоса тiркелетiн, тарих және мәдениет ескерткiшi туралы мәтiндiк және бейнелiк ақпаратты қамтитын жобалау құжаттамасының электрондық көшiрмесi.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы, жеке кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар, ғылыми-рестраврациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi лицензия туралы құжаттардың мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәлiметтерiн көрсетiлетiн қызметтi берушi тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден - "электрондық үкiмет" шлюзы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде:

1) подтверждением принятия услугодателем заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, а также с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица принявшего документы;
2) при обращении через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов услугополучателя, осуществляет регистрацию и выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, а также фамилии, имени, отчества (при наличии) сотрудника канцелярии, принявшего документы в течение 10 (десяти) минут;
2) сотрудник канцелярии услугодателя передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы в течение 2 (двух) часов;
3) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы специалисту услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (далее - ответственный специалист услугодателя) в течение 2 (двух) часов;
4) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с пакетом документов, проверяет полноту представленного пакета документов в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный специалист услугодателя разрабатывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
руководитель услугодателя подписывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его сотруднику канцелярии в течение 2 (двух) часов;
сотрудник канцелярии направляет услугополучателю письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) часов;
5) ответственный специалист услугодателя изучает пакет документов на соответствие предъявляемым требованиям и подготавливает проект результата оказания государственной услуги в течение 12 (двенадцати) рабочих дней;

1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге өтiнiштiң көшiрмесiнде құжаттар топтамасын қабылдау күнi мен уақыты көрсетiле отырып, көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiнде тiркеу туралы белгi, сонымен қатар құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, жөні (бар болған жағдайда) өтiнiштiң қағаз жеткiзгiште қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы жүгінген кезде көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесiн алатын күн, мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн өтініш қабылдау туралы белгі көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесінің қызметкері 10 (он) минут ішінде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркелуін жүзеге асырады және құжаттар топтамасын қабылдаған күнді, уақытты, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған қеңсе қызметкерінің тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгімен өтініштің көшірмесін береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 2 (екі) сағат ішінде құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде тиісті бұрыштама қойып, материалдарды осы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің маманына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы) жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасымен танысып, ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасына қол қояды және оны кеңсе қызметкеріне жібереді;
кеңсе қызметкері 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 12 (он екі) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қойылатын талаптарға сәйкес келуін зерделейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды;

6) ответственный специалист услугодателя направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 2 (двух) часов;
7) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги и направляет проект результата оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги либо направляет его в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (руководителя услугодателя).
7. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача услугополучателю копии заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, а также фамилии, имени, отчества (при наличии) специалиста канцелярии, принявшего документы;
2) передача сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов руководителю услугодателя;
3) визирование пакета документов руководителем услугодателя и направление пакета документов ответственному специалисту услугодателя;
4) установление факта полноты пакета документов;
в случае установления факта неполноты документа, подготовка проекта письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
подписание руководителем проекта письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
направление сотрудником канцелярии услугополучателю мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении;
5) изучение пакета документов, подготовка проекта результата оказания государственной услуги;
6) направление проекта результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя;
7) подписание проекта результата оказания государственной услуги и направление его сотруднику канцелярии услугодателя;
8) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги либо направление результата оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің қеңсе қызметкеріне жібереді;
8) көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді не оны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының (көрсетілетін қызметті берушінің басшысының) ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдаған күнді, уақытты, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған қеңсе қызметкерінің тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгімен өтініштің көшірмесін беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасына бұрыштама қоюы және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жіберуі;
4) құжаттар топтамасының толық болу фактісін анықтау;
құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасын дайындау;
басшының одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасына қол қоюы;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жіберуі;
5) құжаттар топтамасын зерттеу, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындау;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қою және оны көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкеріне жіберу;
8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберуі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау

8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов услугополучателя, осуществляет регистрацию и выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества лица, принявшего пакет документов в течение 10 (десяти) минут;
2) сотрудник канцелярии услугодателя передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы в течение 2 (двух) часов;
3) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы ответственному специалисту услугодателя в течение 2 (двух) часов;
4) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с пакетом документов, проверяет полноту представленного пакета документов в течение 1 (одного) рабочего дня;
в случае установления факта неполноты представленных документов ответственный специалист услугодателя подготавливает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) часов;
руководитель услугодателя подписывает проект письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его сотруднику канцелярии в течение 2 (двух) часов;
направление сотрудником канцелярии услугодателя письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателю в течение 2 (двух) часов.
5) изучение пакета документов, подготовка проекта результата оказания государственной услуги в течение 12 (двенадцати) рабочих дней;
6) направление проекта результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) часа;
7) подписание проекта результата оказания государственной услуги и направление его сотруднику канцелярии услугодателя в течение 3 (трех) часов;
8) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги либо направление результата оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя.
4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
9. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы іс-қимылдардың реттілігін сипаттау:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесінің қызметкері 10 (он) минут ішінде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркелуін жүзеге асырады және құжаттар топтамасын қабылдаған күнді, уақытты, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдаған қеңсе қызметкерінің тегін, атын, жөнін (бар болған жағдайда) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгімен өтініштің көшірмесін береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 2 (екі) сағат ішінде құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде тиісті бұрыштама қойып, материалдарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасымен танысып, ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартудың жобасына қол қояды және оны кеңсе қызметкеріне жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға жіберуі;
5) 12 (он екі) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын зерделеу, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындау;
6) 1 (бір) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
7) 3 (үш) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қою және оны көрсетілетін қызметті беруші қеңсесінің қызметкеріне жіберу;
8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы немесе мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) осуществление услугополучателем регистрации (авторизации) на портале посредством ЭЦП;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление пакета документов, предусмотренных пунктом 5 настоящего регламента;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
4) обработка (проверка, регистрация электронного запроса услугодателем);
5) получение услугополучателем уведомления о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг в "личном кабинете" услугополучателя;
6) подготовка и направление услугодателем в "личный кабинет" услугополучателя результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя;
7) получение услугополучателем результата государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"
Наименование услугодателя
Услугодатель
Юридический адрес услугодателя, адрес электронной почты
Номера телефонов
Государственное учреждение "Управление культуры, архивов и документации Северо-Казахстанской области"
150010, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Павла Васильева, 69. E-mail: uprk@sko.kz
8(7152) 36-05-66; 8(7152) 46-43-92
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"
Кому _________________________________________
(полное наименование, должность, фамилия, имя,
отчество (в случае наличия) руководителя услугодателя)
от_______________________________________
(фамилия, имя отчество (в случаеналичия)
либо наименование юридического лица
услугополучателя)
Заявление

10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының порталда ЭЦҚ арқылы тіркеуді (авторландыруды) жүзеге асыруы;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, электронды сұрау салудың жолдарын толтыруы және осы регламенттің 5-тармағында қарастырылған құжаттар топтамасын бекітуі;
3) электронды мемлекеттік қызметті көрсету үшін электронды сұрау салуды көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру;
4) өңдеу (көрсетілетін қызметті берушінің электронды сұрау салуды тексеруі, тіркеуі);
5) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу тарихынан электронды сұрау салуының мәртебесі және мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының алуы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электронды құжат нысанындағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындап, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберуі;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіндегі" мемлекеттік қызметті алу тарихынан алуы.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реті, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жергiлiктi маңызы бар тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргiзуге келiсiм беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы, электрондық поштаның мекенжайы
Телефон нөмірлері
"Солтүстік Қазақстан облысының мәдениет, мұрағаттар және құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, П. Васильев көшесі, 69
Е-mail:uprk@sko.kz
8(7152)36-05-66
8(7152) 46-43-92
"Жергiлiктi маңызы бар тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргiзуге келiсiм беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Кімге____________________________
(толық атауы, ұйымның басшысының тегі,
аты, жөні (бар болған жағдайда)
Кімнен___________________________
(тегі, аты, жөні (бар болған жағдайда)
не заңды тұлғаның атауы)
Өтініш

Прошу провести согласование на проведение научно-реставрационных работ в соответствии с пунктом 11 статьи 18 и пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия".
Наименование:______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер/фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
_____________________________________________________________________________
Наименование памятника:______________________________________________________
Месторасположение памятника: _________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы)
Вид памятника:______________________________________________________________
Вид научно-реставрационных работ:________________________________________________________________
Руководитель юридического лица/                   Место для печати
физическое лицо
_________________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)             (в случае наличия)
Согласен на использования сведений, предусмотренных стандартом государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения", составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата заполнения:                                     ______________
"__" _______ 20 __ года                               (подпись)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:

"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңының 18-бабы 11-тармағына және 13-бабы 5-тармағына сәйкес ғылыми-реставрациялау жұмысын жүргізуге келісім беруді сұраймын.
Ұйым атауы:__________________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке тұлғаныңтегі, аты, жөні (бар болған жағдайда)жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ескерткіш атауы:_________________________________________________________________________________
Ескерткіштің орналасқан жері:_____________________________________________________________________
(облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,)
Ескерткіш түрі:__________________________________________________________________________________
Ғылыми-реставрациялау жұмыс түрі:_______________________________________________________________
Заңды тұлға басшысы/ жеке тұлға Мөр орны
(болған жағдайда)
_________________________ ________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
"Жергiлiктi маңызы бар тарих және мәдениет ескерткiштерiндеғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргiзуге келiсiм беру"мемлекеттік қызмет стандартында көзделген, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Толтыру күні:
20__ жылғы "__" __________ ________________
(қолы)
"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
Шартты белгілер: