О внесении изменений в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 04 сентября 2015 года № 342 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области недропользования"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 8 декабря 2015 года № 476. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 декабря 2015 года № 3521. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 5 ноября 2019 года № 284
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 05.11.2019 № 284 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении регламентов государственных услуг в области недропользования" от 04 сентября 2015 года № 342 (опубликован 21 октября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3401) следующие изменения:
1) регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1;
2) регламент государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2;
3) регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3;
4) регламент государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4;
5) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 5.

"Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 476 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 желтоқсанда N 3521 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 5 қарашадағы № 284 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 05.11.2019 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысына (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 3401 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылдың 21 қазанында жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті, берілген қаулыда бекітілген, 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жариялансын;
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті, берілген қаулыда бекітілген, 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жариялансын;
3) "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті, берілген қаулыда бекітілген, 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жариялансын;
4) "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті, берілген қаулыда бекітілген, 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жариялансын;
5) "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті, берілген қаулыда бекітілген, 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жариялансын.

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Приложение 1 к постановлению акимата области от 08 декабря 2015 года № 476
Утвержден постановлением акимата области от 04 сентября 2015 года № 342
Регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11452).
Государственная услуга "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги: подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателя с приложением (далее - пакет документов):
1) заявление в произвольной форме;
2) проект контракта с рабочей программой, со всеми утвержденными проектными документами, с результатами согласований и экспертиз – в 3 (трех) экземплярах на бумажном и электронном носителях;
3) протокол прямых переговоров.
Для регистрации контракта:

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 08 желтоқсандағы № 476 қаулысына 1-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11452 болып тіркелген) бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде әзірленді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарт.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме мына құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қоса отыра, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін беру болып табылады:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жұмыс бағдарламасымен, бекітілген барлық жобалық құжаттармен, келісулер мен сараптамалар нәтижелерімен қоса келісімшарт жобасы – қағаз және электрондық жеткізгіштерде 3 (үш) данада;
3) тікелей келіссөздер хаттамасы.
Келісімшартты тіркеу үшін:

1) заявление в произвольной форме;
2) проект контракта с рабочей программой, со всеми утвержденными проектными документами, с результатами согласований и экспертиз – в 3 (трех) экземплярах на бумажном и электронном носителях.
5. Порядок действия работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 – принятие сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов услугополучателя и регистрация заявления 15 (пятнадцать) минут;
процедура 2 – передача сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов руководителю услугодателя для оформления визы 10 (десять) минут;
процедура 3 – оформление визы руководителя услугодателя и передача ответственному специалисту услугодателя 4 (четыре) часа;
процедура 4 – проверка ответственным специалистом услугодателя на предмет полноты представленного пакета документа, также на соответствия предъявляемым требованиям и подготовка проекта результата государственной услуги 13 (тринадцать) рабочих дней;
процедура 5 – направление проекта результата государственной услуги на подпись руководителю услугодателя 10 (десять) минут;
процедура 6 – подписание руководителем услугодателя проекта результата государственной услуги 4 (четыре) часа;
процедура 7 – передача результата государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя 10 (десять) минут;
процедура 8 – выдача услугополучателю подписанного и зарегистрированного контракта на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых 10 (десять) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов услугополучателя;
2) получение руководителем услугодателя пакета документов;
3) получение ответственным специалистом услугодателя пакета документов с визой руководителя услугодателя;
4) проект результата государственной услуги;
5) получение руководителем услугодателя проекта результата государственной услуги;
6) подписание результата оказание государственной услуги;
7) получение сотрудником канцелярии результата оказания государственной услуги;
8) получение услугополучателем подписанного и зарегистрированного контракта на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых.

1) еркін нысандағы өтініш;
2) жұмыс бағдарламасымен, бекітілген барлық жобалық құжаттармен, келісулер мен сараптамалар нәтижелерімен қоса келісімшарт жобасы – қағаз және электрондық жеткізгіштерде 3 (үш) данада.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің іс-қимылы, рәсім (іс-қимыл) тәртібі және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімшелер бөлінісінде барлық рәсімдердің (іс-қимылдардың) өту кезеңдері:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 15 (он бес) минут;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама ресімдеу үшін құжаттар топтамасын тапсыруы, 10 (он) минут;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасын ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына тапсыру, 4 (төрт) сағат;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ қойылған талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындауы, 13 (он үш) жұмыс күні;
5-рәсім – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу, 10 (он) минут;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қоюы, 4 (төрт) сағат;
7-рәсім – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына тапсыру, 10 (он) минут;
8-рәсім - көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшартты беру, 10 (он) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасын қабылдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы бар құжаттар топтамасын қабылдауы;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын алуы;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) кеңсе қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы;
8) көрсетілетін қызметті алушының қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшартты алуы.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов у услуполучателя, регистрирует 15 (пятнадцать) минут и передает пакет документов руководителю услугодателю 10 (десять) минут;
2) руководитель услугодателя оформляет визу и передает ответственному специалисту услугодателя 4 (четыре) часа;
3) ответственный специалист услугодателя осуществляет проверку на предмет полноты представленного пакета документов, а также на соответствие предъявляемым требованиям и готовит проект результата оказания государственного услуги 13 (тринадцать) рабочих дней, после направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя 10 (десять) минут;
4) руководитель услугодателя знакомится с проектом результата государственной услуги, подписывает его и передает сотруднику канцелярии услугодателя 4 (четыре) часа;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю подписанный и зарегистрированный контракт на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых 10 (десять) минут.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в Справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Наименование услугодателя
п/п
Местный исполнительный орган области
Режим работы
1
2
3
1
Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отыра, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді, 15 (он бес) минут және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын тапсырады, 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына тапсырады, 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ қойылған талаптарға сәйкестігін тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, 13 (он үш) жұмыс күні, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын жібереді, 10 (он) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасымен танысады, оған қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне тапсырады, 4 (төрт) сағат;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған және тіркелген кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшартын береді, 10 (он) минут.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуі мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Р/с №
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Жұмыс режимі
1
2
3
1
"Солтүстік Қазақстан облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа,

с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Условные обозначения:
Приложение 2 к постановлению акимата области от 08 декабря 2015 года № 476
Утвержден постановлением акимата области от 04 сентября 2015 года № 342
Регламент государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11452).
Государственная услуга "Регистрация сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги: письмо - уведомление о регистрации сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – письмо-уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, оларды тіркеу және сақтау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 08 желтоқсандағы № 476 қаулысына 2-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11452 болып тіркелген) бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде әзірленді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "Жер қойнауын және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының заңында көзделген жағдайларда Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу туралы хабарлама-хат (бұдан әрі – хабарлама-хат).
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателя с приложением документов (далее - пакет документов):
1) заявление в произвольной форме;
2) нотариально заверенная копия договора об установлении сервитута;
3) квитанция об оплате ставки сбора за государственную регистрацию сервитута.
5. Порядок действия работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 – принятие сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов услугополучателя и регистрация заявления 15 (пятнадцать) минут;
процедура 2 – передача сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов руководителю услугодателя для оформления визы 10 (десять) минут;
процедура 3 – оформление визы руководителя услугодателя и передача ответственному специалисту услугодателя 4 (четыре) часа;
процедура 4 – проверка ответственным специалистом услугодателя на предмет полноты представленного пакета документа, а также на соответствия предъявляемым требованиям и подготовка проекта результата государственной услуги 13 (тринадцать) календарных дней;
процедура 5 – направление проекта результата государственной услуги на подпись руководителю услугодателя 10 (десять) минут;
процедура 6 – подписание руководителем услугодателя проекта результата государственной услуги 4 (четыре) часа;
процедура 7 – передача результата государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя 10 (десять) минут;
процедура 8 – выдача услугополучателю письма-уведомления 10 (десять) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов услугополучателя;
2) получение руководителем услугодателя пакета документов;
3) получение ответственным специалистом услугодателя пакета документов с визой руководителя услугодателя;
4) проект результата государственной услуги;
5) получение руководителем услугодателя проекта результата государственной услуги;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме мына құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қоса отыра, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін беру болып табылады.
1) еркін нысандағы өтініш;
2) сервитут белгілеу туралы шарттың нотариалды расталған көшірмесі;
3) сервитутты мемлекеттік тіркеу үшін алым мөлшерлемесінің төленгені туралы түбіртек.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің іс-қимылы, рәсім (іс-қимыл) тәртібі және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімшелер бөлінісінде барлық рәсімдердің (іс-қимылдардың) өту кезеңдері:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 15 (он бес) минут;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің қеңсесі маманының көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама ресімдеу үшін құжаттар топтамасын тапсыруы, 10 (он) минут;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасын ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына тапсыру, 4 (төрт) сағат;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ қойылған талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындауы, күнтізбелік 13 (он үш) күн;
5-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу, 10 (он) минут;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қоюы, 4 (төрт) сағат;
7-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына тапсыру, 10 (он) минут;
8-рәсім - көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама-хаттарды беру, 10 (он) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасын қабылдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы бар құжаттар топтамасын қабылдауы;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын алуы;

6) подписание результата оказание государственной услуги;
7) получение сотрудником канцелярии результата оказания государственной услуги;
8) получение услугополучателем письмо-уведомление.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя;
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов у услуполучателя, регистрирует 15 (пятнадцать) минут и передает пакет документов руководителю услугодателю 10 (десять) минут;
2) руководитель услугодателя оформляет визу и передает ответственному специалисту услугодателя 4 (четыре) часа;
3) ответственный специалист услугодателя осуществляет проверку на предмет полноты представленного пакета документов, а также на соответствие предъявляемым требованиям и готовит проект результата государственной услуги 13 (тринадцать) календарных дней, после направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя 10 (десять) минут;
4) руководитель услугодателя знакомится с проектом результата государственной услуги, подписывает его и передает сотруднику канцелярии услугодателя 4 (четыре) часа;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю письмо-уведомление 10 (десять) минут.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в Справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительство и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Наименование услугодателя
п/п
Местный исполнительный орган области
Режим работы
1
2
3
1
Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58

6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) кеңсе қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы;
8) көрсетілетін қызметті алушының хабарлама-хатты алуы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отыра, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді, 15 (он бес) минут және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын тапсырады, 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына тапсырады, 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ қойылған талаптарға сәйкестігін тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, күнтізбелік 13 (он үш) күн, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын жібереді, 10 (он) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасымен танысады, оған қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне тапсырады, 4 (төрт) сағат;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама-хатты береді, 10 (он) минут.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуі мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Р/с
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Жұмыс режимі
1
2
3
1
"Солтүстік Қазақстан облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа,

с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительство и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительство и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Условные обозначения:
Приложение 3 к постановлению акимата области от 08 декабря 2015 года № 476
Утвержден постановлением акимата области от 04 сентября 2015 года № 342
Регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11452).
Государственная услуга "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги: контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 08 желтоқсандағы № 476 қаулысына 3-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысымен бекітілген
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11452 болып тіркелген) бекітілген "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде әзірленді.
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарт.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления услугополучателя с приложением документов (далее - пакет документов):
1) заявление в произвольной форме;
2) проект контракта на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей (оригинал в трех экземплярах), включая все приложения к нему;
3) протокол прямых переговоров.
5. Порядок действия работников структурных подразделений при оказании государственной услуги, процедуры (действия), и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур (действий) в разрезе каждого структурного подразделения:
процедура 1 – принятие сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов услугополучателя и регистрация заявления 15 (пятнадцать) минут;
процедура 2 – передача сотрудником канцелярии услугодателя пакета документов руководителю услугодателя для оформления визы 15 (пятнадцать) минут;
процедура 3 – оформление визы руководителя услугодателя и передача ответственному специалисту услугодателя 4 (четыре) часа;
процедура 4 – проверка ответственным специалистом услугодателя на предмет полноты представленного пакета документа, а также на соответствия предъявляемым требованиям и подготовка проекта результата государственной услуги 13 (тринадцать) календарных дней;
процедура 5 – направление проекта результата государственной услуги на подпись руководителю услугодателя 15 (пятнадцать) минут;
процедура 6 – подписание руководителем услугодателя проекта результата государственной услуги 4 (четыре) часа;
процедура 7 – передача результата государственной услуги специалисту канцелярии услугодателя 15 (пятнадцать) минут;
процедура 8 – выдача услугополучателю контракта на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов услугополучателя;
2) получение руководителем услугодателя пакета документов;
3) получение ответственным специалистом услугодателя пакета документов с визой руководителя услугодателя;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме мына құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қоса отыра, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін беру болып табылады:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) барлық қосымшаларды қоса алғанда, барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшарттың жобасы (түпнұсқасы үш данада);
3) тікелей келіссөздер хаттамасы.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде құрылымдық бөлімшелер қызметкерлерінің іс-қимылы, рәсім (іс-қимыл) тәртібі және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде әрбір құрылымдық бөлімшелер бөлінісінде барлық рәсімдердің (іс-қимылдардың) өту кезеңдері:
1-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдауы және өтінішті тіркеуі, 15 (он бес) минут;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама ресімдеу үшін құжаттар топтамасын тапсыруы, 15 (он бес) минут;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасын ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына тапсыру, 4 (төрт) сағат;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ қойылған талаптарға сәйкестігін тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасын дайындауы, күнтізбелік 13 (он үш) күн;
5-рәсім – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу, 15 (он бес) минут;
6-рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қоюы, 4 (төрт) сағат;
7-рәсім – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманына тапсыру, 15 (он бес) минут;
8-рәсім – барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға беру, 15 (он бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасын қабылдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы бар құжаттар топтамасын қабылдауы;

4) проект результата государственной услуги;
5) получение руководителем услугодателя проекта результата государственной услуги;
6) подписание результата оказание государственной услуги;
7) получение сотрудником канцелярии результата оказания государственной услуги;
8) получение услугополучателем контракта на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процедуре оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает пакет документов у услуполучателя, регистрирует 15 (пятнадцать) минут и передает пакет документов руководителю услугодателю 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя оформляет визу и передает ответственному специалисту услугодателя 4 (четыре) часа;
3) ответственный специалист услугодателя осуществляет проверку на предмет полноты представленного пакета документов, а также на соответствие предъявляемым требованиям и готовит проект результата оказания услуги 13 (тринадцать) календарных дней, после направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя 15 (пятнадцать) минут;
4) руководитель услугодателя знакомится с проектом результата государственной услуги, подписывает его и передает сотруднику канцелярии услугодателя 4 (четыре) часа;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю контракт на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей 15 (пятнадцать) минут.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в Справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги прохождения каждого действия (процедуры) согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Наименование услугодателя
п/п
Местный исполнительный орган области
Режим работы
1
2
3
1
Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58

4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын алуы;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
7) кеңсе қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы;
8) көрсетілетін қызметті алушының барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшартын алуы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір іс-қимылдың ұзақтығы көрсетіле отыра, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді, 15 (он бес) минут және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына құжаттар топтамасын тапсырады, 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына тапсырады, 4 (төрт) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын, сондай-ақ қойылған талаптарға сәйкестігін тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын дайындайды, күнтізбелік 13 (он үш) күн, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын жібереді, 15 (он бес) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасымен танысады, оған қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне тапсырады, 4 (төрт) сағат;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға барлауға немесе өндіруге байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келісімшартын береді, 15 (он бес) минут.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір іс-қимылдың (рәсімнің) өтуі мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығында келтірілген.
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Р/с №
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Жұмыс режимі
1
2
3
1
"Солтүстік Қазақстан облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа,

с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Условные обозначения:
Приложение 4 к постановлению акимата области от 08 декабря 2015 года № 476
Утвержден постановлением акимата области от 04 сентября 2015 года № 342
Регламент государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11452).
Государственная услуга "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
канцелярию услугодателя;
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат государственной услуги: заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки (далее – заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 08 желтоқсандағы № 476 қаулысына 4-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысымен бекітілген
"Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) бекітілген "Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде әзірленді.
"Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды (бұдан әрі - қорытынды).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: электрондық түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявки услугополучателя с приложением документов (далее - пакет документов):
1) к услугодателям:
заявка согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
удостоверение личности и документы подтверждающие полномочия представителя (для идентификации).
2) на портал:
заявка в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии услугодателя, направляются руководству услугодателя 15 (пятнадцать) минут;
2) документы с резолюцией руководства услугодателя направляются в ответственное структурное подразделение 1 (один) рабочий день;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов 1 (один) рабочий день;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения рассматривает предоставленные документы на полноту, оформляет проект заключения 9 (девять) рабочих дней;
5) проект заключения рассматривается руководителем структурного подразделения 1 (один) рабочий день;
6) заключение подписывается руководителем услугодателя 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии заверяет заключение печатью, регистрирует его и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов услугополучателя специалистом канцелярии услугодателя;
2) получение руководителем услугодателя пакета документа;
3) получение руководителем структурного подразделения пакета документов;
4) получение ответственным специалистом услугодателя пакета документов с визой руководителя структурного подразделения услугодателя и оформления проекта заключения;
5) получение руководителем структурного подразделения услугодателя проекта заключения;
6) подписание заключения руководителем услугодателя;
7) получение сотрудником канцелярии заключения и выдача услугополучателю;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме мына құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қоса отыра, көрсетілетін қызметті алушының өтінімін беру болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес өтінім;
өкілдің жеке куәлігі және өкілеттігін растайтын құжаттар (сәйкестендіру үшін);
2) порталға:
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтінімі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тіркейді, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жолданады, 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылықтың қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі, 1 (бір) жұмыс күн;
3) құрылымдық бөлімше басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны айқындайды, 1 (бір) жұмыс күн;
4) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, қорытынды жобасын ресімдейді, 9 (тоғыз) жұмыс күн;
5) құрылымдық бөлімше басшысы қорытынды жобасын қарайды, 1 (бір) жұмыс күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қорытындыға қол қояды, 1 (бір) жұмыс күн;
7) кеңсе қызметкері қорытындыны мөрмен растайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкілінің) қолына береді, 15 (он бес) минут
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманының көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасын алуы;
3) құрылымдық бөлімше басшысының құжаттар топтамасын алуы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысының бұрыштамасы бар құжаттар топтамасын алуы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысының қорытынды жобасын алуы;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қорытындыға қол қоюы;
7) кеңсе қызметкерінің нәтижені алуы және көрсетілетін қызметті алушыға беруі.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процедуре оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
4. Описание порядка использования информационных систем в процедуре оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер или бизнес – идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) құрылымдық бөлімше басшысы;
4) жауапты орындаушы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы жүгінуінің тәртібі және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда өзінің электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі - ЭЦҚ) көмегімен тіркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының өз компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекітуі, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - порталда жеке сәйкестендіруші нөмір немесе бизнес сәйкестендіруші нөмір (бұдан әрі - ЖСН/БСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу туралы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына электрондық түрдегі қажетті құжаттардың көшірмелерін тіркей отыра, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі);
6) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде кері қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 4 настоящего регламента, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
10. Государственная услуга через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан не оказывается.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
Наименование услугодателя
п/п
Местный исполнительный орган области
Режим работы
1
2
3
1
Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58
с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
________________________________________
(полное наименование государственного органа)
От ____________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес__________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя ____________________
(Бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
ЗАЯВКА
____________________ просит выдать заключение об отсутствии или малозначительности
(наименование услугополучателя) и полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Объект застройки: _______________________________________________
Месторасположение объекта в географических координатах:
Угловые точки
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минута
секунды
градусы
минута
секунды
Согласен на использование сведении, составляющих охраняемые законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество представителя (должность) ____________
(подпись, дата)
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
Условные обозначения

9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы арқылы қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген мәліметтерді) куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілген қызметті алушы ұсынған осы регламенттің 4-тармағында көрсетілген құжаттардың қызметті көрсету негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ қалыптастырған қызметті көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын қолдана отырып қалыптастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы арқылы көрсетілмейді.
"Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Р/с №
Облыстың жергілікті атқарушы органы
Жұмыс режимі
1
2
3
1
"Солтүстік Қазақстан облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
"Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
______________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
____________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекенжайы ___________________________
(индекс, облыс, аудан, қала, көше, үй №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері
__________________________
(бизнес сәйкестендіруші нөмір,
жеке сәйкестендіруші нөмір)
ӨТІНІМ
_______________________________ (көрсетілетін қызметті алушының атауы) болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беруді сұрайды
Құрылыс объектісі: _____________________________
Географиялық координаттардағы объектінің орналасуы:
Бұрыштық нүктелер
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градустар
минуттар
секундтар
градустар
минуттар
секундтар
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді қолдануға келісім беремін.
Өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (лауазымы) _____________
(қолы, күні)
"Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша
"Болашақ құрылыс учаскелері астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқтығы немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер

Приложение 5 к постановлению акимата области от 08 декабря 2015 года № 476
Утвержден постановлением акимата области от 04 сентября 2015 года № 342
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" разработан на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11452).
Государственная услуга "Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, согласно приложению 1 к настоящему регламенту, по согласованию с Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан, (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб – портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги: разрешение на застройку площадей залегания полезных ископаемых (далее – разрешение), либо мотивированный отказ в случае если в ходе застройки невозможно извлечение полезных ископаемых из недр или не доказана экономическая целесообразность застройки.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением разрешения на бумажном носителе результат государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 08 желтоқсандағы № 476 қаулысына 5-қосымша
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 04 қыркүйектегі № 342 қаулысымен бекітілген
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген) бекітілген "Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде әзірленді.
"Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің келісімі бойынша осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) не құрылыс салу барысында жер қойнауынан пайдалы қазбаларды алу мүмкін болмаған немесе құрылыстың экономикалық тұрғыдан орындылығы дәлелденбеген жағдайда дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: электрондық түрінде.
Қағаз тасығышта рұқсат алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявки услугополучателя с приложением документов (далее - пакет документов):
1) к услугодателю:
заявка услугополучателя согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
копия топографического плана площади намечаемой застройки и прилегающей к ней территории (на копии топографического плана отображается горно-геологическая ситуация, контуры существующей и проектируемой застройки, границы горного отвода, границы зон вредного влияния горных разработок на объекты застройки);
пояснительная записка;
2) на портал:
заявка в форме электронного документа удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия топографического плана площади намечаемой застройки и прилегающей к ней территории (на копии топографического плана отображается горно-геологическая ситуация, контуры существующей и проектируемой застройки, границы горного отвода, границы зон вредного влияния горных разработок на объекты застройки);
электронная копия пояснительной записки.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии услугодателя, направляются руководству услугодателя 15 (пятнадцать) минут;
2) документы с резолюцией руководства услугодателя направляются в ответственное структурное подразделение 1 (один) рабочий день;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов 1 (один) рабочий день;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения рассматривает предоставленные документы на полноту, направляет документы на согласование в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа по изучению и использованию недр, после согласования оформляет проект разрешения 3 (три) рабочих дня;
5) проект разрешения рассматривается руководителем структурного подразделения 1 (один) рабочий день;
6) разрешение подписывается руководством услугодателя 1 (один) рабочий день;
7) сотрудник канцелярии заверяет разрешение печатью, регистрирует его и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) нарочно 15 (пятнадцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) принятие и регистрация пакета документов услугополучателя специалистом канцелярии услугодателя;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме мына құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қоса отыра, көрсетілетін қызметті алушының өтінімін беру болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінімі;
жоспарланған құрылыс салу алаңының және оған іргелес аумақтың топографиялық жоспарының көшірмесі (топографиялық жоспардың көшірмесінде тау-кен-геологиялық жағдай, қолда бар және жобаланатын құрылыс контуры, тау телімінің шекарасы, тау игерулерінің құрылыс объектілеріне зиянды әсері көрсетіледі);
түсіндірме жазба;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінімі;
жоспарланған құрылыс салу алаңының және оған іргелес аумақтың топографиялық жоспарының электрондық көшірмесі (топографиялық жоспардың көшірмесінде тау-кен-геологиялық жағдай, қолда бар және жобаланатын құрылыс контуры, тау телімінің шекарасы, тау игерулерінің құрылыс объектілеріне зиянды әсері көрсетіледі);
түсіндірме жазбаның электрондық көшірмесі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тіркейді, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жолданады, 15 (он бес) минут;
2) басшылықтың қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі, 1 (бір) жұмыс күн;
3) құрылымдық бөлімше көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны айқындайды, 1 (бір) жұмыс күн;
4) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын қарайды, құжаттарды жер қойнауын зерделеу және қолдану жөнінде уәкілетті органның тиісті аумақтық бөліміне келісуге жолдайды, келіскеннен кейін рұқсат жобасын ресімдейді, 3 (үш) жұмыс күн;
5) құрылымдық бөлімше басшысы рұқсат жобасын қарайды, 1 (бір) жұмыс күн;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы рұқсатқа қол қояды, 1 (бір) жұмыс күн;
7) кеңсе қызметкері рұқсатты мөрмен растайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының (сенімхат бойынша оның өкілінің) қолына береді, 15 (он бес) минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманының көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдауы және тіркеуі;

2) получение руководителем услугодателя пакета документа;
3) получение руководителем структурного подразделения пакета документов;
4) получения ответственным специалистом услугодателя пакета документов с визой руководителя структурного подразделения услугодателя;
5) получение руководителем структурного подразделения услугодателя проекта разрешения;
6) подписание руководителем разрешения услугодателя;
7) получение сотрудником канцелярии разрешения и выдача услугополучателю;
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер или бизнес – идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;

2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының құжаттар топтамасын алуы;
3) құрылымдық бөлімше басшысының құжаттар топтамасын алуы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманының көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысының бұрыштамасы бар құжаттар топтамасын алуы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімше басшысының рұқсат жобасын алуы;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының рұқсатқа қол қоюы;
7) кеңсе қызметкерінің рұқсатты алуы және көрсетілетін қызметті алушыға беруі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) құрылымдық бөлімше басшысы;
4) жауапты орындаушы.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы жүгінуінің тәртібі және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда өзінің ЭЦҚ көмегімен тіркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушының өз компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекітуі, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт - порталда жеке сәйкестендіруші нөмір немесе бизнес сәйкестендіруші нөмір (бұдан әрі - ЖСН/БСН) және пароль арқылы көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу туралы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген көрсетілетін қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына электрондық түрдегі қажетті құжаттардың көшірмелерін тіркей отыра, нысанды толтыруы (мәліметтерді енгізуі);