О внесении изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 27 октября 2015 года № 1872. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 ноября 2015 года № 3478. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22 июня 2018 года № 874
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22.06.2018 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в Положение государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" (далее -Положение).
2. Утвердить прилагаемое Положение в новой редакции.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Петропавловска" в установленном законодательством порядке известить регистрирующий орган о принятом решении.
4. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города, курирующего данную сферу.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города М. Тасмаганбетов
Утверждено постановлением акимата города Петропавловска от 27 октября 2015 года № 1872
ПОЛОЖЕНИЕ
государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере земельных отношений и является уполномоченным органом по земельным отношениям на территории города Петропавловска, осуществляющим функции в области земельных отношений.
2. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 27 қазандағы № 1872 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 қарашада N 3478 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 22 маусымдағы № 874 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 22.06.2018 № 874 (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 124-бабына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Петропавл қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесіне (бұдан әрі – Ереже) өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Қоса берілген Ереже жаңа редакцияда бекітілсін.
3. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қабылданған шешім туралы тіркейтін органды хабардар етсін.
4. Қаулының орындалуын бақылау осы саланы басқаратын қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оны алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі М. Тасмағанбетов
Петропавл қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 27 қазандағы № 1872 қаулысымен бекітілді
"Петропавл қаласының жер қатынастары бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң
ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі жер қатынастары саласына басшылық жасайтын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады және жер қатынастары төңірегіндегі қызметті жүзеге асыратын Петропавл қаласы аумағында жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган болып табылады.
2. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, басқа да нормативтік-құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства,
5. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 150000, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23.
10. Полное наименование государственного органа:
на русском языке – государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
на казахском языке – "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска", учредителем является акимат города Петропавловска.
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска".
Если государственному учреждению "Отдел земельных отношений города Петропавловска" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

4. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанында заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілдегі атауымен мөрлері және мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастар жағынан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті болса, мемлекет атынан түсуге құқығы бар.
7. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзырындағы мәселелер бойынша белгіленген заңнама тәртібінде "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды
8. Бөлімнің штат санының құрылымы мен лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Бөлімнің заңды мекен-жайы: 150000, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23.
10. Мемлекеттік органның толық атауы:
орыс тілінде - государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
қазақ тілінде - "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы ереже "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады, құрылтайшысы Петропавл қаласының әкімдігі болып табылады.
12. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
13. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметі болып табылатын міндеттерді орындауда келісім-шарт қатынастарын жасауына тыйым салынады.
Егер "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнама актілерімен кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осы қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жолданады.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска": создание условий для эффективного использования земель, проведение единой государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города Петропавловска.
15. Задачи:
1) исполнение земельного законодательства, решений городских представительных и исполнительных органов;
2) обеспечение доступности и качества оказания государственных услуг;
3) осуществление иных задач, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
2) реализацию государственной политики в области регулирования земельных отношений;
3) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа города Петропавловска о предоставлении земельных участков и изменению их целевого назначения;
4) подготовка предложений по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд;
5) определение делимости и неделимости земельных участков;
6) утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством;
7) организацию проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
8) организацию разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель города Петропавловска;
9) организация разработки проектов земельно–хозяйственного устройства территорий города Петропавловска;
10) организацию проведения земельных торгов (конкурсов, аукционов);
11) проведение экспертизы проектов и схем городского значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
12) составление баланса земель города Петропавловска;
13) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
14) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
15) заключение договоров купли – продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;
16) подготовка предложений по выдаче разрешений местным исполнительным органом города Петропавловска на использование земельных участков для проведения изыскательских работ в соответствии с Земельным Кодексом;
17) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, қызметі, құқығы және міндеті
14. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: жерді тиімді пайдалану үшін жағдайлар жасау, Петропавл қаласы аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты жүргізу.
15. Міндеттері:
1) жер заңнамасын, қалалық өкілетті және атқарушы органдардың шешімдерін орындау;
2) мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету және сапалы көрсету;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
16. Қызметі:
1) иесіз жер учаскелерін анықтау және оларды есепке қою жұмыстарын ұйымдастыру;
2) жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
3) жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсаттарын өзгерту туралы Петропавл қаласы жергілікті атқарушы органдарының шешім жобаларын және ұсыныстарын әзірлеу;
4) мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иесіздендіру бойынша ұсыныстар дайындау;
пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзумен пайдаланылатын жерлерді,
5) жер учаскелерінің бөлінетіндігін және бөлінбейтіндігін анықтау;
6) мемлекетпен жеке меншікке сатылатын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту;
7) жерге орналастыруды ұйымдастыру және жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобаларын бекіту;
8) Петропавл қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобаларын, ұтымды пайдалану бойынша жобалар мен сызбаларды дайындауды ұйымдастыру;
9) Петропавл қаласы аумағында жер-шаруашылық орнату жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
10) жер саудаларын (аукциондар, конкурстар) өткізуді ұйымдастыру;
11) жерді пайдалану және қорғау мәселелерін қозғайтын қалалық маңызы бар жобалар мен сызбаларға сараптама өткізу;
12) Петропавл қаласы жерлерінің теңгерімін құру;
13) жер учаскелерінің иелері мен жер пайдаланушыларды, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының өзге де субъектілерін есепке алу;
14) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелеріне паспорттар беру;
15) жер учаскесін сатып алу-сату шарттарын және жалдау шарттарын және уақытша өтеусіз жер пайдалану шарттарын жасау және жасалған шарттардың талаптарын орындауға бақылауды жүзеге асыру;
16) Жер кодексіне сәйкес зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға Петропавл қаласының жергілікті атқарушы органдарының рұқсат беруіне ұсыныстар дайындау;
17) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру бойынша ұсыныстар дайындау;

18) выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;
19) подготовка предложений по резервированию земель;
20) утверждение земельно – кадастрового плана;
21) в пределах своей компетенции осуществление иных функций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
17. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и других организаций необходимые сведения, материалы и документы;
2) вносить на рассмотрение исполнительных органов предложения о прекращении права собственности на земельные участки и права землепользования по основаниям, предусмотренных законодательными актами;
3) государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" имеет иные права и обязанности, предоставляемые ему действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" назначается на должность и освобождается от должности акимом города в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" имеет заместителя, который назначается и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия и обязанности первого руководителя государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска":
1) действует от имени государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
2) представляет интересы государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" во всех организациях;
3) в случаях и пределах, установленных законодательством Республики Казахстан, распоряжается имуществом;
4) заключает договора;
5) выдает доверенности;
6) утверждает порядок и планы государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";

18) пайдаланылмайтын және Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзумен пайдаланылатын жерлерді анықтау;
19) жерлерді резервке қою бойынша ұсыныстар дайындау;
20) жер-кадастрлық жоспарды бекіту;
21) өз құзыреті шеңберінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік органдардан және басқа да ұйымдардан қажетті мәліметтерді, материалдарды және құжаттарды белгіленген тәртіппен сұрау және алу;
2) заңнама актілерімен көзделген негіздер бойынша жер учаскелеріне меншік құқығын және уақытша жер пайдалану құқығын тоқтату туралы ұсыныстарды атқарушы органдардың қарауына енгізу;
3) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен оған берілген басқа да құқықтарға және міндеттерге ие.
3. Мемлекеттік органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бірінші басшы басшылық етеді, "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді орындауға және өз қызметтерін жүзеге асыруға тікелей жауап береді.
19. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын қала әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
20. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының орынбасары бар, ол Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
21. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі мен міндеттері:
1) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі атынан әрекет жасайды;
2) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық ұйымдарда қорғайды;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген жағдайлар мен шеңберде мүлікке өкімдік етеді;
4) келісім-шарттар жасайды;
5) сенімхаттар береді;
6) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің іссапарлар, тағылымдамалар, қызметкерлерді оқу орталықтарында оқыту және қызметкерлердің біліктілігін арттырудың басқа түрлері бойынша тәртібі мен жоспарларын бекітеді;
7) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық жұмысшылары үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;

8) принимает на работу и увольняет сотрудников государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
9) принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
10) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач;
11) определяет должностные обязанности и полномочия сотрудников государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
12) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
13) несет персональную ответственность за качественное оказание государственных услуг;
14) несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
15) проводит личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
16) утверждает структуру государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска";
17) осуществляет иные функции, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" составляет единую с Учредителем структуру, организует свою деятельность в пределах, возложенных на него Учредителем полномочий.
24. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" вправе заключать договора на контрактной основе в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, а также вправе привлекать на договорной основе работников, взаимоотношения с которыми регулируются в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
25. Режим работы государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" устанавливается руководителем в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
26. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

8) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жұмысқа қабылдайды және қызметкерлерді жұмыстан босатады;
9) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне марапаттау шараларын қолданады және тәртіптік жаза салады;
10) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді және жүктелген міндеттерді орындауға дербес жауап береді;
11) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
12) ерлер мен әйелдердің тең құқықтарының және тең мүмкіндіктерінің мемлекеттік кепілдемелері туралы заңнаманы сақтауды қамтамасыз етеді;
13) мемлекеттік қызметтің сапалы көрсетілуіне дербес жауап береді;
14) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерімен сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы сақтауларына тікелей жауап береді;
15) жеке тұлғаларды және заңды тұлға өкілдерін жеке қабылдайды;
16) "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
17) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асырады.
"Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде, оның өкілеттігін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны ауыстыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Бірінші басшы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзінің орынбасарының өкілеттігін белгілейді.
23. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Құрылтайшысымен бірге бірыңғай құрылымды жасайды, өз қызметін Құрылтайшымен жүктелген өкілеттіктері шеңберінде ұйымдастырады.
24. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес келісім-шарт негізінде шарттар жасауға құқылы, сонымен қатар келісім-шарт негізінде жұмысшыларды тартуға құқылы, олармен өзара қатынастар Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес реттеледі.
25. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес басшымен белгіленеді.
4. Мемлекеттік органның мүлкi
26. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығындағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда ерекше мүлкі болуы мүмкін.
"Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесімен берілген, мүлік есебінен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тыйым салынбаған заңнамасымен өз қызметі нәтижесінде және өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақша кірістерін қоса алғанда) есебінен қалыптасады.

27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел земельных отношений города Петропавловска" относится к коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Петропавловска" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
29. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения "Отдел земельных отношений города Петропавловска осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

27. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің оған бекітілген мүлікті және өзгесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленбеген болса, қаржыландыру жоспары бойынша оған берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз еркімен иесіздендіруге немесе басқа тәсілмен өкімдік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
29. "Петропавл қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату (жою) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.