О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2015 года № 50/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 января 2016 года № 3506. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 497 917 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 160 010 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 055 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46 120 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 12 337 907 тысяч тенге;
2) затраты – 13 599 585 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 319 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63 630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 311 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 136 987 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 136 987 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 63 630 тысяч тенге;
погашение займов – 28 311 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 101 668 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 69,6 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 100,0 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов в районный бюджет;
социального налога 50,0 процентов в районный бюджет.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 50/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 қаңтарда № 3506 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 9 желтоқсандағы 2015 жылғы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 497 917 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 160 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 055 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 120 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 337 907 мың теңге;
2) шығындар – 13 599 585 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 319 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 311 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 136 987 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 136 987 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 63 630 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 311 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 101 668 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 29.11.2016 № 7/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 69,6 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2-1. Учесть, что в ройонном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 050 063 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 113 132 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 15 059 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надвабки за особые условия труда к должностным окладам – 1 628 543 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 85 800 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 4 023 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20.01.2016 № 51/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Предусмотреть на 2016 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Ордабасинского района в сумме 6 039 171 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2016 год в сумме 10 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2016 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2016-2018 годы согласно приложениям 5, 6, 7.
7. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2016 годы, согласно приложению 8.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 29.11.2016 № 7/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 1 050 063 мың теңге;
үш денгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 113 132 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 15 059 мың теңге;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 1 628 543 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға 85 800 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 4 023 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 20.01.2016 № 51/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2016 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 6 039 171 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 10 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөліну тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 9.
9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этим видами деятельности в городских условиях.

8. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Категория Наименование
Сумма, тысяча тенге
Класс
Подкласс
Программа
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Ордабасинского районного
маслихата
от 22 декабря 2015 года № 50/1
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование юредических лиц

005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Ордабасы аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 50/1 шешіміне 4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 7/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа Наименование
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
1      2
ЗАТРАТЫ
04
Образоваение
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего образования
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование,развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 29.11.2016 № 7/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
1            2
ШЫҒЫНДАР
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, және (немесе) жайластыру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жоблау, дамыту, жайластыру
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3
Благоустройство населенных пунктов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9
Прочие услуги в области топливно-энергетический комплекс и недропользование

058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3
Елді мекендерді абаттандыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер