О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Созакского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 305. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 30 декабря 2015 года № 3492. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2016-2018 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 457 935 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7 347 399 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 052 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала -6 982 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 074 502 тысяч тенге;
2) затраты – 11 890 659 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 23 523 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 31 815 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов -8 292 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -0, в том числе:
приобретение финансовых активов -0;
поступления от продажи финансовых активов государства -0;
5) дефицит бюджета – -1 456 247 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 456 247 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов -31 815 тысяч тенге;
погашение займов -6 924 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 431 356 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 40 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджету Созакского района - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в бюджету Созакского района - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в бюджету Созакского района - 100 процентов;
по социальному налогу в бюджету Созакского района- 100 процента.

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 305 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 3492 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Созақ ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер -10 457 935 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер -7 347 399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 29 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -6 982мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 074 502 мың теңге;
2) шығындар -11 890 659 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– -23 523 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 815 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 292 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу -0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер -0;
5) бюджет тапшылығы – 1 456 247 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 456 247 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 31 815 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 6 924 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -1 431 356 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ аудандық мәслихатының 07.12.2016 № 40 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Созақ ауданының бюджетіне - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Созақ ауданының бюджетіне - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Созақ ауданының бюджетіне - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша Созақ ауданының бюджетіне - 100 пайыз болып белгіленсін.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 7 600 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

3. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 7 600 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого поселкового, аульного (сельского) округов районного бюджета на 2016-2018 годы согласно приложению 6.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық (селолық) поселкелік округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить перечень распределение объемов сумм трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских округов на 2016 год приложению 7.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Секретарь районного
маслихата Б.Байғараев
Приложение 1
к решению Созакского районного
маслихата от 23 декабря 2015 года № 305
Районный бюджет на 2016 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 40 (вводится в действие с 01.01.2016).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс Наименование
Подкласс

8. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарында берілетін трансферттердің кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат хатшысы Б.Байғараев
Созақ аудандық мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 305 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ аудандық мәслихатының 07.12.2016 № 40 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

1 512
2
Социальная помощь
253 112
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 764
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
4 764
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
248 348
002
Программа занятости
28 980
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 842
006
Жилищная помощь
11 293
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53 084
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 239
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68 691
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
60 219
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
62 726
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 726
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 023
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 695
021
Капитальные расходы государственного органа
1 008
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 160 601
1
Коммунальное хозяйство
540 074
458
Отдел строительства района (города областного значения)
13 067
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5 000
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
8 067
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 305
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3 305
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 183
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 183
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1 119
1
2
3
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

1 512
2
Әлеуметтiк көмек
253 112
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 764
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
4 764
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
248 348
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
28 980
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 842
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 293
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53 084
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 239
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68 691
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
60 219
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
62 726
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 726
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 023
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 695
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1 008
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 160 601
1
Тұрғын үй шаруашылығы
540 074
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 067
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5 000
041
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
8 067
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 305
026
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 305
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5 183
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
5 183
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1 119
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу