Об утверждении регламентов государственных услуг в области семеноводства
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 16 ноября 2015 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 декабря 2015 года № 4285. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 26 марта 2020 года № 97
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 26.03.2020 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области семеноводства" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11777) Восточно -Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян";
2) регламент государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "16" ноября 2015 года
№ 300
Регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
Сноска. Регламент - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 17.01.2018 № 9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" (далее – государственная услуга) является управление сельского хозяйства области (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).

Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 300 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 желтоқсанда № 4285 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 97 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 26.03.2020 № 97 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде тіркелген нөмір 11777) бұйрығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысының әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"16" қарашадағы № 300
қаулысымен бекітілген
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 17.01.2018 № 9 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) беруші облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аттестации или мотивированный отказ по основаниям, указанным в пункте 9-1 стандарта государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11777) (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в установленной форме или запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация документов услугополучателя работником канцелярии услугодателя, передача документов руководителю услугодателя. Длительность выполнения – не более 15 (пятнадцати) минут;
действие 2 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя, передача документов на рассмотрение аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) часа;
действие 3 – аттестационная комиссия проверяет полноту представленных услугополучателем документов. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;

2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11777) бұйрығымен бекітілген "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аттестаттау туралы куәлік немесе дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) белгіленген нысандағы өтінішінің немесе ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салудың болуы негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл –көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минуттан артық емес;
2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, құжаттарды аттестаттау комиссиясына қарауға беруі. Орындалу ұзақтығы– 1 (бір) сағат ішінде;
3-іс-қимыл –аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді. Орындалу ұзақтығы– 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тартады;

действие 4 – при предоставлении полного пакета документов аттестационная комиссия с выездом на место проводит обследование улугополучателя и (или) его структурых подразделений (при наличии) на предмет соответствия требованиям. Длительность выполнения – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
действие 5 – по результатам обследования услугополучателя и (или) его структурных подразделений (при наличии) аттестационной комиссией составляется акт обследования на соответствие требованиям, предъявляемым к лабораториям по экспертизе качества семян (далее – акт обследования), по форме согласно приложению 5 к Правилам аттестации лабораторий по экспертизе качества семян, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-2/60 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11010) (далее – Правила) в двух экземплярах. Один экземпляр остается у аттестационной комиссии, второй выдается услугополучателю. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 6 – аттестационная комиссия по итогам рассмотрения документов, указанных в 9 cтандарта, а также акта обследования принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, которое оформляется протоколом и подписывается всеми присутствующими членами аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней;
действие 7 – на основании решения аттестационной комиссии о присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян услугодателем подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа либо мотивированный отказ. Длительность выполнения – в течение 3 (трех) рабочих дней;
действие 8 – сотрудник услугодателя после утверждения постановления местного исполнительного органа оформляет свидетельство об аттестации и передает в канцелярию услугодателя. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 9 – работник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю свидетельство об аттестации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги со дня сдачи пакета документов услугодателю или при обращении на портал – 16 (шестнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

4-іс-қимыл –құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда аттестаттау комиссиясы жергілікті жерге бара отырып, көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) оның құрылымдық бөлімшелерінің (бар болса) талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 8 (сегіз) жұмыс күнi ішінде;
5-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушыны және (немесе) оның құрылымдық бөлімшелерін (бар болса) тексеру нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-2/60 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11010) бұйрығымен бекітілген Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру актісін (бұдан әрі – тексеру актісі) екі данада жасайды. Бір данасы аттестаттау комиссиясында қалады, екіншісі көрсетілетін қызметті берушіге беріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күнi ішінде;
6-іс-қимыл – аттестаттау комиссиясы стандарттың 9-тармағында көрcетiлген құжаттарды, сондай-ақ тексеру актілерін қарау қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы не бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және оған аттестаттау комиссиясының барлық қатысушы мүшелері қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
7-іс-қимыл – аттестаттау комиссиясының көрсетілетін қызметті алушыға тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы шешімі негізінде көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы орган қаулысының не дәлелді бас тартудың жобасын дайындайды. Орындалу ұзақтығы–3 (үш) жұмыс күні ішінде;
8-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жергілікті атқарушы органның қаулысы бекітілгеннен кейін аттестаттау туралы куәлікті ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті береді не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күнінен бастап немесе порталға жүгінген кезде – 16 (он алты) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.

6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, является выдача услугополучателю копии его заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов. Зарегистрированные документы услугополучателя служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является резолюция руководителя услугодателя, которая служит основанием для начала выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, являются проверенные аттестационной комиссией документы услугополучателя, которые служат основанием для начала выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является проведенное обследование услугополучателя с выездом на место, которое служит основанием для начала выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является акт обследования, который служит основанием для начала выполнения действия 6, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 6, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является решение аттестационной комиссии о присвоении либо об отказе в присвоении статуса лаборатории по экспертизе качества, которое служит основанием для начала выполнения действия 7, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 7, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является проект постановления местного исполнительного органа либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения действия 8, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 8, указанного в пункте 5 настоящего регламента, являются оформленное свидетельство об аттестации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения действия 9, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 9, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача работником канцелярии услугодателя услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы қойылған белгі бар оның өтінішінің көшірмелерін беру болып табылады. Көрсетілетін қызметті алушының тіркелген құжаттары осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарары болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-іс-қимылдың нәтижесі аттестаттау комиссиясы тексерген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары болып табылады, олар осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылдың нәтижесі көрсететін қызметті алушының жергілікті жерге бара отырып жүргізген тексеруі болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-іс-қимылдың нәтижесі тексеру актісі болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 6-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 6-іс-қимылдың нәтижесі аттестаттау комиссиясының көрсетілетін қызметті алушыға тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы не бас тарту туралы шешімі болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 7-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 7-іс-қимылдың нәтижесі жергілікті атқарушы орган қаулысының не дәлелді бас тартудың жобасы болып табылады, олар осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 8-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 8-іс-қимылдың нәтижесі ресімделген аттестаттау туралы куәлік не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады, олар осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 9-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 9-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті беруі не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) аттестационная комиссия;
4) местный исполнительный орган;
5) исполнитель услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов услугополучателя работником канцелярии услугодателя, передача документов руководителю услугодателя. Длительность выполнения – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя, передача документов на рассмотрение аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) часа;
3) аттестационная комиссия проверяет полноту представленных услугополучателем документов. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) при предоставлении полного пакета документов аттестационная комиссия с выездом на место проводит обследование услугополучателя и (или) его структурых подразделений (при наличии) на предмет соответствия требованиям. Длительность выполнения – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
5) по результатам обследования услугополучателя и (или) его структурных подразделений (при наличии) аттестационной комиссией составляется акт обследования по форме согласно приложению 5 к Правилам в двух экземплярах. Один экземпляр остается у аттестационной комиссии, второй выдается услугополучателю. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) аттестационная комиссия по итогам рассмотрения документов услугополучателя, а также акта обследования принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, которое оформляется протоколом и подписывается всеми присутствующими членами аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней;
7) на основании решения аттестационной комиссии о присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян услугодателем подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги. Длительность выполнения – в течение 3 (трех) рабочих дней;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерiнiң) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) аттестаттау комиссиясы;
4) жергілікті атқарушы орган;
5) көрсететін қызметті алушының орындаушысы.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минуттан артық емес;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, құжаттарды аттестаттау комиссиясына қарауға беруі. Орындалу ұзақтығы– 1 (бір) сағат ішінде;
3) аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді. Орындалу ұзақтығы– 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тартады;
4) құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда аттестаттау комиссиясы жергілікті жерге бара отырып, көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) оның құрылымдық бөлімшелерінің (бар болса) талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 8 (сегіз) жұмыс күнi ішінде;
5) көрсетілетін қызметті алушыны және (немесе) оның құрылымдық бөлімшелерін (бар болса) тексеру нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісін екі данада жасайды. Бір данасы аттестаттау комиссиясында қалады, екіншісі көрсетілетін қызметті берушіге беріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күнi ішінде;
6) аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушынының құжаттарын, сондай-ақ тексеру актілерін қарау қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті алушыға тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы не бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және оған аттестаттау комиссиясының барлық қатысушы мүшелері қол қояды. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
7) аттестаттау комиссиясының көрсетілетін қызметті алушыға тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана мәртебесін беру туралы шешімі негізінде көрсетілетін қызметті беруші жергілікті атқарушы орган қаулысының не дәлелді бас тартудың тиісті жобасын дайындайды. Орындалу ұзақтығы – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;

8) сотрудник услугодателя после утверждения постановления местного исполнительного органа оформляет свидетельство об аттестации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги и передает в канцелярию. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) выдача работником канцелярии услугодателя услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя, при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин, БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН, указанных в запросе, и БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП, в ЕНИС – о данных доверенности услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;

8) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жергілікті атқарушы органның қаулысы бекітілгеннен кейін аттестаттау туралы куәлікті не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды ресімдейді және кеңсеге береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті беруі не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуы. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының парольді порталға енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт –тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин, (БСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс–көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталдың авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеуі;
6) 4-процесс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт –порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын,
сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін, БНАЖ-да көрсетілетін қызметті алушының өкілі сенімхатының деректерін тексеру;
8) 5-процесс –мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сының көмегімен куәландыру (қол қою);

9) процесс 6 – регистрация электронного документа услугополучателя в ИС ГБД "Е–лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД
"Е-лицензирование". В "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;
10) условие 3 – проверка полученных документов на соответствие перечню, предусмотренному в пункте 9 cтандарта. Проведение аттестации лабораторий по экспертизе качества семян и оформление свидетельства об аттестации;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (выдача услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
ЕНИС – единая нотариальная информационная система
ИС – информационная система
ГБД – государственная база данных
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Аттестация лабораторий по
экспертизе качества семян"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Аттестация лабораторий по
экспертизе качества семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
1. При оказании государственной услуги через услугодателя
(продолжение справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги через услугодателя)
2. При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "16" ноября 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"

9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі;
10) 3-шарт – алынған құжаттардың стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкестігін тексеру. Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттауды жүргізу және аттестаттау туралы куәлікті ресімдеу;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет нәтижесін (көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті немесе өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды беру) уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында алуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттiң 1 қосымшасында көрсетiлген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту:
Аббревиатуралардың жазылуы:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
БНАЖ –бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе
АЖ – ақпараттық жүйе
МДБ–мемлекеттік деректер базасы
"Тұқымның сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Тұқымның сапасына сараптама
жасау жөніндегі зертханаларды
аттестаттау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне 2 қосымша
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
(көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестері анықтамалығының жалғасы)
2. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"16" қарашадағы № 300
қаулысымен бекітілген
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентi

Сноска. Регламент - в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 17.01.2018 № 9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее – государственная услуга) является управление сельского хозяйства области (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аттестации или мотивированный отказ по основаниям, указанным в пункте 10-1 стандарта государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11777) (далее - стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в установленной форме или запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 17.01.2018 № 9 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) беруші облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталыwww.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11777) бұйрығымен бекітілген "Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-1-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аттестаттау туралы куәлік немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) белгіленген нысандағы өтінішінің немесе ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салудың болуы негіздеме болып табылады.

5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация документов услугополучателя работником канцелярии услугодателя, передача документов руководителю услугодателя. Длительность выполнения – не более 20 (двадцати) минут;
действие 2 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя, передача документов на рассмотрение аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) часа;
действие 3 – аттестационная комиссия проверяет полноту представленных услугополучателем документов. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае предоставления неполного пакета документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
действие 4 – при предоставлении полного пакета документов аттестационная комиссия с выездом на место проводит обследование услугополучателя на предмет соответствия требованиям, указанным в приложении 2 к Правилам аттестации производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11773) (далее – Правила). Длительность выполнения – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
действие 5 – по результатам обследования услугополучателя аттестационной комиссией составляется акт обследования на соответствие требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам, семеноводческим хозяйствам, реализаторам семян (далее – акт обследования), по форме согласно приложению 8 к Правилам в двух экземплярах. Один экземпляр остается у аттестационной комиссии, второй выдается услугополучателю. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 6 – аттестационная комиссия по итогам рассмотрения документов услугополучателя, а также акта обследования принимает решение о выдаче свидетельства об аттестации либо об отказе в выдаче свидетельства об аттестации, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней;
действие 7 – на основании решения аттестационной комиссии о выдаче свидетельства об аттестации сотрудником услугодателя подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа. Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минуттан артық емес;
2-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің басшысыныңкөрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, құжаттарды аттестаттау комиссиясына қарауға беруі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат ішінде;
3-іс-қимыл –аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді. Орындалу ұзақтығы– 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартады;
4-іс-қимыл – құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда аттестаттау комиссиясы жергілікті жерге бара отырып, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 11773) бұйрығымен бекітілген Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 2 – қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 8 (сегіз) жұмыс күнi ішінде;
5-іс-қимыл –көрсетілетін қызметті алушыны тексеру нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерге қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру актісін (бұдан әрі – тексеру актісі) екі данада жасайды. Бір данасы аттестаттау комиссиясында қалады, екіншісі көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күнi ішінде;
6-іс-қимыл – аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын, сондай-ақ тексеру актісін қарау қорытындылары бойынша аттестаттау туралы куәлікті беру не аттестаттау туралы куәлікті беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және оған аттестаттау комиссиясының барлық мүшелері қол қояды.Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
7-іс-қимыл – аттестаттау комиссиясының аттестаттау туралы куәлікті беру туралы шешімі негізінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жергілікті атқарушы орган қаулысының тиісті жобасын дайындайды. Орындалу ұзақтығы–5 (бес) жұмыс күні ішінде;

действие 8 – сотрудник услугодателя после утверждения постановления местного исполнительного органа оформляет свидетельство об аттестации либо мотивированного отказа и передает в канцелярию услугодателя. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
действие 9 – выдача работником канцелярии услугодателя услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги. Длительность выполнения - 15 (пятнадцать) минут.
Срок оказания государственной услуги со дня сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 18 (восемнадцать) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего регламента, являются зарегистрированные документы услугополучателя, которые служат основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 2, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является резолюция руководителя услугодателя, которая служит основанием для начала выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 3, указанного в пункте 5 настоящего регламента, являются проверенные документы услугополучателя аттестационной комиссией, которые служат основанием для начала выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 4, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является обследование услугодателя с выездом на место, которое служит основанием для начала выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 5, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является акт обследования услугополучателя, который служит основанием для начала выполнения действия 6, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 6, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является решение аттестационной комиссии в виде протокола местного исполнительного органа, которое служит основанием для начала выполнения действия 7, указанного в пункте 5 настоящего регламента.

8-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жергілікті атқарушы органның қаулысы бекітілгеннен кейін аттестаттау туралы куәлікті не дәлелді бас тартуды ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті беруі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы.Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған күнінен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 18 (он сегіз) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзім ішінде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді түрде жазбаша бас тартады.
6. Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының тіркелген құжаттары болып табылады, олар осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштамасы болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-іс-қимылдың нәтижесі аттестаттау комиссиясы тексерген көрсетілетін қызметті алушының құжаттары болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-іс-қимылдың нәтижесі аттестаттау комиссиясының жергілікті жерге бара отырып жүргізген тексеруі болып табылады, ол осы регламенттің 5тармағында көрсетілген 5-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыны тексеру актісі болып табылады, ол осы регламенттің 5тармағында көрсетілген 6-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 6-іс-қимылдың нәтижесі аттестаттау комиссиясының жергілікті атқарушы органның хаттамасы түріндегі шешімі болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 7-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.

Результатом действия 7, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является проект постановления местного исполнительного органа, который служит основанием для начала выполнения действия 8, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 8, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является оформленное свидетельство об аттестации либо мотивированный отказ, которые служат основанием для начала выполнения действия 9, указанного в пункте 5 настоящего регламента.
Результатом действия 9, указанного в пункте 5 настоящего регламента, является выдача работником канцелярии услугодателя услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) руководитель;
3) аттестационная комиссия;
4) местный исполнительный орган;
5) сотрудник услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов услугополучателя работником канцелярии услугодателя, передача документов руководителю услугодателя. Длительность выполнения – не более 20 (двадцати) минут;
2) рассмотрение документов услугодателя руководителем услугодателя, передача документов на рассмотрение аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) часа;
3) аттестационная комиссия проверяет полноту представленных услугополучателем документов. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней;
В случае представления неполного пакета документов услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
4) при предоставлении полного пакета документов аттестационная комиссия с выездом на место проводит обследование услугополучателя на предмет соответствия требованиям, указанным в приложении 2 к Правилам. Длительность выполнения – в течение 8 (восьми) рабочих дней;
5) по результатам обследования услугополучателя аттестационной комиссией составляется акт обследования по форме согласно приложению 8 к Правилам в двух экземплярах. Один экземпляр остается у аттестационной комиссии, второй выдается услугополучателю. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;

Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 7-іс-қимылдың нәтижесі жергілікті атқарушы орган қаулысының жобасы болып табылады, ол осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 8-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 8-іс-қимылдың нәтижесі ресімделген аттестаттаутуралы куәлік не дәлелді бас тарту болып табылады, олар осы регламенттің 5тармағында көрсетілген 9-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы регламенттің 5 тармағында көрсетілген 9-іс-қимылдың нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті беруі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерiнiң) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) басшы;
3) аттестаттау комиссиясы;
4) жергілікті атқарушы орган;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минуттан артық емес;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы, құжаттарды аттестаттау комиссиясына қарауға беруі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) сағат ішінде;
3) аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді. Орындалу ұзақтығы– 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тартады;
4) құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, аттестаттау комиссиясы жергілікті жерге бара отырып, көрсетілетін қызметті алушының Қағидаларға 2 – қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізеді. Орындалу ұзақтығы – 8 (сегіз) жұмыс күнi ішінде;
5) көрсетілетін қызметті алушыны тексеру нәтижелері бойынша аттестаттау комиссиясы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісін екі данада жасайды. Бір данасы аттестаттау комиссиясында қалады, екіншісі көрсетілетін қызметті берушіге беріледі. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күнi ішінде;

6) аттестационная комиссия по итогам рассмотрения документов услугополучателя, а также акта обследования принимает решение о выдаче свидетельства об аттестации либо об отказе в выдаче свидетельства об аттестации, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами аттестационной комиссии. Длительность выполнения – в течение 2 (двух) рабочих дней;
7) на основании решения аттестационной комиссии о выдаче свидетельства об аттестации сотрудником услугодателя подготавливается соответствующий проект постановления местного исполнительного органа. Длительность выполнения – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
8) сотрудник услугодателя после утверждения постановления местного исполнительного органа оформляет свидетельство об аттестации либо мотивированный отказ и передает в канцелярию услугодателя. Длительность выполнения – в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) выдача работником канцелярии услугодателя услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатель для получения государственной услуги обращается в Государственную корпорацию и предоставляет документы, перечисленные в пункте 9 стандарта.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации регистрирует принятое заявление в ИИС Государственной корпорации и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов. Длительность обработки запроса услугополучателя – не более 20 (двадцати) минут.
Поступившее в накопительный сектор заявление (с пакетом документов), фиксируется в системе ИИС Государственной корпорации путем сканирования штрих-кода на расписке.
Реестр передаваемых документов услугодателю формируется в ИИС Государственной корпорации автоматически. Работник осуществляет передачу услугодателю распечатанного реестра передаваемых документов в двух экземплярах.
Сформированные заявления (с пакетом документов) с двумя экземплярами реестра, упаковываются в специальные ящики, опечатываются и направляются услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в установленное графиком время, утвержденное руководителем Государственной корпорации. Второй экземпляр реестра возвращается в Государственную корпорацию с отметкой услугодателя в получении.
Готовые к выдаче документы с приложением двух экземпляров реестра, доставляются от услугодателя через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в установленное графиком время, утвержденным руководителем Государственной корпорации.

6) аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын, сондай-ақ тексеру актісін қарау қорытындылары бойынша аттестаттау туралы куәлік беру не аттестаттау туралы куәлік беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол хаттамамен ресімделеді және оған аттестаттау комиссиясының барлық мүшелері қол қояды.Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнi ішінде;
7) аттестаттау комиссиясының аттестаттау туралы куәлікті беру туралы шешімі негізінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жергілікті атқарушы орган қаулысының тиісті жобасын дайындайды. Орындалу ұзақтығы– 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
8) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жергілікті атқарушы органның қаулысы бекітілгеннен кейін аттестаттау туралы куәлікті не дәлелді бас тартуды ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне береді. Орындалу ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті беруі не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуы. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді және стандарттың 9-тармағында аталған құжаттарды ұсынады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қабылданған өтінішті Мемлекеттік корпорацияның ЫАЖ-да тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді. Көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минуттан артық емес.
Жинақтау секторына келіп түскен өтініш (құжаттар топтамасымен бірге) қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу жолымен Мемлекеттік корпорацияның ЫАЖ-да тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге берілетін құжаттар тізілімі Мемлекеттік корпорацияның ЫАЖ-да автоматты түрде қалыптастырылады. Қызметкер көрсетілетін қызметті берушіге берілетін құжаттардың басып шығарылған тізілімін екі данада тапсыруды жүзеге асырады.
Тізілімнің екі данасымен қалыптастырылған өтініштер (құжаттар топтамасымен бірге) арнайы жәшіктерге салынып, қапталады, мөр басылады және Мемлекеттік корпорацияның басшысы бекіткен кестеде белгіленген уақытта курьерлік немесе осыған өкілеттік берілген өзге де байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолданады. Тізілімнің екінші данасы көрсетілетін қызметті берушінің қабылдағаны туралы белгімен Мемлекеттік корпорацияға кері қайтарылады.
Беруге дайын болған құжаттар тізілімнің екі данасымен қоса Мемлекеттік корпорацияның басшысы бекіткен кестеде белгіленген уақытта курьерлік немесе осыған өкілеттік берілген өзге де байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушіден жеткізіледі.

10. Процесс получения результата запроса через Государственную корпорацию:
за получением результата оказания государственной услуги услугополучатель обращается после окончания срока оказания государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариальной доверенности, юридическому лицу – по документу, подтверждающему полномочия).
11. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя и услугодателя, при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин БИН/ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между БИН/ИИН, указанных в запросе и БИН/ИИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП, в ЕНИС – о данных доверенности услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа услугополучателя в ИС ГБД "Е–лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД
"Е-лицензирование". В "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;

10. Мемлекеттік корпорация арқылы сұрау салу нәтижесін алу процесі: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғаннан кейін жүгінеді.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді оның қызметкеріжеке басын куәландыратын құжатын көрсеткен кезде қолхат негізінде (не оның өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты бойынша, заңды тұлғаға – өкілеттілікті растайтын құжат бойынша) жүзеге асырады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының парольді порталға енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН логинімен пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс–көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталдың авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеуі;
6) 4-процесс – сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген БСН/ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН/ЖСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін, БНАЖ-да – көрсетілетін қызметті алушының сенімхатының деректерін тексеру;
8) 5-процесс – мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының
ЭЦҚ-сының көмегімен куәландыру (қол қою);
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатын "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұрау салуды өңдеу. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі;

10) условие 3 – проверка полученных документов на соответствие перечню, предусмотренному в пункте 9 стандарта. Проведение аттестации производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян. Оформление свидетельства об аттестации;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (выдача услугополучателю свидетельства об аттестации либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги в дальнейшем рассмотрении заявления) в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
ИИС – интегрированная информационная система
БИН – бизнес-идентификационный номер
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
ЕНИС – единая нотариальная информационная система
ГБД – государственная база данных
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов
семян"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов
семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
1. При оказании государственной услуги через услугодателя
(продолжение справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги через услугодателя)
2. При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию.
(продолжение справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги через Государственную корпорацию.)

10) 3-шарт – алынған құжаттардың стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкестігін тексеру. Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттауды жүргізу. Аттестаттау туралы куәлікті ресімдеу;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанында алуы (көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау туралы куәлікті беру немемлекеттік қызметті көрсетуден, өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тарту).
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 1 қосымшада көрсетiлген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту:
Аббревиатуралардың жазылуы:
ЫАЖ – ықпалдастырылған ақпараттық жүйе
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
БНАЖ –бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе
МДБ – мемлекеттік деректер базасы
"Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтілген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтілген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламентiне 2 қосымша
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
(көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестері анықтамалығының жалғасы)
2. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
(Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестері анықтамалығының жалғасы)