Об областном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09 декабря 2015 года № 34/406-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 декабря 2015 года N 4287. Утратило силу - решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/86-VI
Сноска. Утратило силу – решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09.12.2016 № 8/86-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 229 404 004,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 016 420,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 856 615,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 189 530 968,9 тысяч тенге;
2) затраты – 228 922 422,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 095 193,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 713 941,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 618 747,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 80 234,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 80 234,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 693 845,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 693 845,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.11.2016 № 7/71-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 33 188 757 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1 741 718 тысяч тенге;
Аягозскому району – 1 568 289 тысяч тенге;
Бескарагайскому району – 1 737 159 тысяч тенге;
Бородулихинскому району – 2 028 378 тысяч тенге;
Глубоковскому району – 1 409 443 тысячи тенге;
Жарминскому району – 2 548 991 тысяча тенге;
Зайсанскому району – 1 964 096 тысяч тенге;

2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 09 желтоқсандағы N 34/406-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 желтоқсанда N 4287 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/86-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 09.12.2016 № 8/86-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 229 404 004,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 016 420,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 856 615,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 189 530 968,9 мың теңге;
2) шығындар – 228 922 422,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 9 095 193,1 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12 713 941,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 618 747,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 80 234,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 80 234,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 693 845,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 693 845,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15.11.2016 № 7/71-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 33 188 757 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Абай ауданына
1 741 718 мың теңге;
Аягөз ауданына
1 568 289 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
1737 159 мың теңге;
Бородулиха ауданына
2 028 378 мың теңге;
Глубокое ауданына
1409 443 мың теңге;
Жарма ауданына
2 548 991 мың теңге;
Зайсан ауданына
1 964 096 мың теңге;
Зырян ауданына

Зыряновскому району – 1 110 833 тысячи тенге;
Катон-Карагайскому району – 2 601 807 тысяч тенге;
Курчумскому району – 2 852 326 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 2 638 525 тысяч тенге;
городу Курчатову – 50 226 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району – 3 845 402 тысячи тенге;
Уланскому району – 2 014 098 тысяч тенге;
Урджарскому району – 4 069 721 тысяча тенге;
Шемонаихинскому району – 1 007 745 тысяч тенге.
3. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
городу Усть-Каменогорску
14,1 процента;
Аягозскому району
62,3 процентов;
Зайсанскому району
61,0 процентов;
Жарминскому району
85,1 процента;
Урджарскому району
99,3 процента;
по остальным городам и районам в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14.07.2016 № 5/37-VI (вводится в действие с 01.01.2016); с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 05.10.2016 № 6/57-VI (вводится в действие с 01.01.2016); с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15.11.2016 № 7/71-VI (вводится в действие с 01.01.2016)
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2016 год в сумме 701 283 тысячи тенге.
5. Установить на 31 декабря 2016 года лимит долга местных исполнительных органов области 37 487 676,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29.06.2016 № 4/29-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Учесть в областном бюджете на 2016 год возврат средств в республиканский бюджет, в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в сумме 144 680,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2016 № 37/444-V (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2016 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

1 110 833 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
2 601 807 мың теңге;
Күршiм ауданына
2 852 326 мың теңге;
Көкпектi ауданына
2 638 525 мың теңге;
Курчатов қаласына
50 226 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
3 845 402 мың теңге;
Ұлан ауданына
2 014 098 мың теңге;
Үржар ауданына
4 069 721 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
1 007 745 мың теңге.
3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2016 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері:
Өскемен қаласына
14,1 пайыз;
Аягөз ауданына
62,3 пайыз;
Зайсан ауданына
61,0 пайыз;
Жарма ауданына
85,1 пайыз;
Үржар ауданына
99,3 пайыз;
қалған қалалар мен аудандар бойынша 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.07.2016 № 5/37-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді 05.10.2016 № 6/57-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді 15.11.2016 № 7/71-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі)
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 701 283 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 37 487 676,5 мың теңге борышы лимиті белгіленсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 29.06.2016 № 4/29-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынақтан өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес 10-11 сыныптарына орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты республикалық бюджетке 144 680,0 мың теңге сомасында қаражат қайтару ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2016 № 37/444-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

10. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) на субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
3) на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
4) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2016 № 37/444-V;
5) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
6) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8) на апробирование подушевного финансирования в 10-11 классах организаций среднего образования;
9) на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
10) на увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
11) на увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
12) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу;
13) на оказание медицинской помощи онкологическим больным;
14) на оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
15) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
16) на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
17) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
18) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
19) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
20) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
21) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы;

10. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
2) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;
3) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
4) алып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2016 № 37/444-V шешімімен;
5) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
6) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
8) орта білім беру ұйымдарының 10-11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
9) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
11) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
12) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
13) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге;
14) аудандық маңызы бар және ауылдық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субьектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне;
15) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
16) дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға;
17) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
18) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
19) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және ретке келтіру бойынша көрсетілетін қызметтерге;
20) үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
21) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;

22) на поддержку использования возобновляемых источников энергии;
23) на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
24) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
25) на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
26) на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
27) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
28) на поддержку частного предпринимательства в регионах;
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2016 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата;
29) на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
30) на субсидирование ставок вознаграждения по кредитам, а также лизингу технологического оборудования и сельскохозяйственной техники;
31) на обеспечение экономической стабильности;
32) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
33) на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
34) на изъятие земельных участков для государственных нужд.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2016 № 37/444-V (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020, которые определяются постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1) на строительство и реконструкцию объектов образования;

22) жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға;
23) елді мекендерді шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерасты суларын іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
24) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, соңдай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
25) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
26) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
27) баламасыз ауызсумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды жергілікті жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
28) өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға.
2016 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады;
29) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға;
30) кредиттер, сондай-ақ технологиялық жабдықтың және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
31) экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге;
32) жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге;
33) жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
34) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2016 № 37/444-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер және аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу көзделсін, ол Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
12. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) білім беру обьектілерін салуға және реконструкциялауға;

2) на развитие теплоэнергетической системы;
3) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
6) на строительство жилья для очередников;
7) на строительство жилья для молодых семей;
8) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
9) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
10) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на строительство и реконструкцию объектов образования для обеспечения доступности дошкольного воспитания и обучения;
2) на строительство и реконструкцию объектов образования для обеспечения доступности качественного школьного образования;
3) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) на развитие индустриальной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2016 № 37/444-V (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год кредиты из республиканского бюджета:
1) на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020;
2) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
3) на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах.
14-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год кредиты из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на содействие развитию предпринимательства в рамках Дорожной карты занятости 2020;
2) на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.03.2016 № 37/444-V (вводится в действие с 01.01.2016).
14-2. Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья за счет внутренних займов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-2 в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 29.06.2016 № 4/29-VI (вводится в действие с 01.01.2016).

2) жылу-энергетика жүйесін дамытуға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
5) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
6) кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға;
7) жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға;
8) "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялды инфрақұрылымды дамытуға;
9) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
10) моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
13. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер көзделсін:
1) мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін білім беру обьектілерін салуға және реконструкциялауға;
2) сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін білім беру обьектілерін салуға және реконструкциялауға;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
4) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2016 № 37/444-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредиттер көзделсін:
1) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
3) моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
14-1. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан кредиттер көзделсін:
1) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге;
2) жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.03.2016 № 37/444-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-2. Ішкі қарыздар есебінен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру.
Ескерту. Шешім 14-2-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 29.06.2016 № 4/29-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

1 724 281,6
253
Управление здравоохранения области
1 576 737,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
1 037 771,0
006
Услуги по охране материнства и детства
419 220,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
118 804,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
942,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
147 544,6
038
Строительство и реконструкция объектов
147 544,6
3
Специализированная медицинская помощь
17 500 769,0
253
Управление здравоохранения области
17 500 769,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
6 885 429,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
477 442,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
1 522 004,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
534 580,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
941 100,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
765 328,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 939 017,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
65 932,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
4 369 937,0
4
Поликлиники
27 879 841,4
253
Управление здравоохранения области
27 879 841,4
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
2 335 551,4
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
470 995,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
23 401 787,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
1 671 508,0
5
Другие виды медицинской помощи

1 724 281,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 576 737,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
1 037 771,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
419 220,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
118 804,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
942,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
147 544,6
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
147 544,6
3
Мамандандырылған медициналық көмек
17 500 769,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
17 500 769,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
6 885 429,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
477 442,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
1 522 004,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
534 580,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
941 100,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
765 328,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 939 017,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
65 932,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
4 369 937,0
4
Емханалар
27 879 841,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
27 879 841,4
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
2 335 551,4
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
470 995,0
039
Аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
23 401 787,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
1 671 508,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi

2 326 081,0
253
Управление здравоохранения области
2 326 081,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
2 261 954,0
029
Областные базы спецмедснабжения
64 127,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3 442 077,6
253
Управление здравоохранения области
3 442 077,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
145 877,6
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
664 737,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
173 074,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
41 583,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
79 500,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
3 258,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 334 048,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 591 464,1
1
Социальное обеспечение
5 666 990,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 338 773,3
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 355 326,3
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
245 842,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 703 127,2
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
430 392,8
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
307 082,0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу

2 326 081,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 326 081,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 261 954,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
64 127,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3 442 077,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 442 077,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145 877,6
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
664 737,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
173 074,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
41 583,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
79 500,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
3 258,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 334 048,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 591 464,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 666 990,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 338 773,3
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 355 326,3
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
245 842,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 703 127,2
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
430 392,8
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
307 082,0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

78 807,0
261
Управление образования области
7 283,9
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7 283,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 037,8
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 037,8
285
Управление физической культуры и спорта области
540,0
010
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
540,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 988 080,9
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 493 286,3
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 358 005,6
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкцию общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
136 789,0
2
Коммунальное хозяйство
2 935 049,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 935 049,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
191 600,0
005
Капитальные расходы государственного органа
1 200,0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 134 970,1
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
403 438,2
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
776 359,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
240 682,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
18 000,0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
168 800,0
3
Благоустройство населенных пунктов
2 054,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 054,0
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

78 807,0
261
Облыстың білім басқармасы
7 283,9
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
7 283,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 037,8
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 037,8
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
540,0
010
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
540,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 988 080,9
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 493 286,3
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 358 005,6
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
136 789,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 935 049,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 935 049,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 600,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200,0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 134 970,1
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
403 438,2
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
776 359,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
240 682,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
18 000,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
168 800,0
3
Елді-мекендерді көркейту
2 054,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 054,0
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

89 386,0
286
Управление туризма и внешних связей области
159 800,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
66 237,9
003
Капитальные расходы государственного органа
2 648,6
004
Регулирование туристской деятельности
40 914,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
50 000,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 785 077,0
1
Топливо и энергетика
1 785 077,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
951 643,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
951 643,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
833 434,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
33 434,0
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
800 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 315 205,1
1
Сельское хозяйство
17 905 771,0
255
Управление сельского хозяйства области
17 514 437,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
136 386,0
002
Поддержка семеноводства
103 566,2
003
Капитальные расходы государственного органа
4 168,6
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
142 278,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
1 053 534,4
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
934 952,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 242,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 000,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
798 449,0
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
355 920,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

89 386,0
286
Облыстың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
159 800,5
001
Жергiлiктi деңгейде туризм және сыртқы байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 237,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 648,6
004
Туристік қызметті реттеу
40 914,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
50 000,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 785 077,0
1
Отын және энергетика
1 785 077,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
951 643,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
951 643,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
833 434,0
007
Жылу-энергетикалық жүйесін дамыту
33 434,0
011
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
800 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20 315 205,1
1
Ауыл шаруашылығы
17 905 771,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
17 514 437,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 386,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
103 566,2
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 168,6
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
142 278,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
1 053 534,4
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
934 952,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 242,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 000,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
798 449,0
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
355 920,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

150 000,0
13
Прочие
34 373 393,6
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6 299 751,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 015 170,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
47 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 721 678,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
246 492,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 284 581,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
4 284 581,0
9
Прочие
28 073 642,6
257
Управление финансов области
23 337 767,1
012
Резерв местного исполнительного органа области
701 283,0
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
1 309 963,1
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
17 269 002,3
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
4 057 518,7
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
144 138,2
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
144 138,2
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
104 976,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
103 616,4
003
Капитальные расходы государственного органа
1 360,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 486 760,9
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года

150 000,0
13
Басқалар
34 373 393,6
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6 299 751,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 015 170,0
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
47 000,0
010
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 721 678,0
011
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
246 492,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 284 581,0
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
4 284 581,0
9
Басқалар
28 073 642,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
23 337 767,1
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
701 283,0
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 309 963,1
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 269 002,3
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 057 518,7
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
144 138,2
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
144 138,2
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
104 976,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 616,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 360,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 486 760,9
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері

041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
428 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
24 357
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
890
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
638 500
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 839 282
719
Управление ветеринарии области
925 939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
24 070
003
Капитальные расходы государственного органа
1 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
162 723
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
296 431
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
441 715
2
Водное хозяйство
126 394
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
126 394
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 200
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
116 194
3
Лесное хозяйство
1 107 042
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 107 042
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 090 838
006
Охрана животного мира
16 204
5
Охрана окружающей среды
316 184
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
316 184
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
95 737
008
Мероприятия по охране окружающей среды
220 447
6
Земельные отношения
32 697
251
Управление земельных отношений области
32 697
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
31 949
010
Капитальные расходы государственного органа

041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
428 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
24 357
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
890
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
638 500
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 839 282
719
Облыстың ветеринария басқармасы
925 939
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 070
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
162 723
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
296 431
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
441 715
2
Су шаруашылығы
126 394
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
126 394
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 200
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
116 194
3
Орман шаруашылығы
1 107 042
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 107 042
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 090 838
006
Жануарлар дүниесін қорғау
16 204
5
Қоршаған ортаны қорғау
316 184
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
316 184
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 737
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
220 447
6
Жер қатынастары
32 697
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
32 697
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 949
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

6 990 447
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
6 990 447
Приложение 4
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2015 года
№ 34/406-V
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закупи хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
Приложение 5
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2015 года
№ 34/406-V
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 6
к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 9 декабря 2015 года
№ 34/406-V
Перечень утративших силу некоторых решений Восточно-Казахстанского областного маслихата

6 990 447
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
6 990 447
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 34/406-V шешіміне
4 қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 34/406-V шешіміне
5 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын
денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 34/406-V шешіміне
6 қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының күші жойылған кейбір шешiмдерiнiң тiзбесi

1) Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3589, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 31 декабря 2014 года, в газетах "Дидар" от 5 января 2015 года № 1, "Рудный Алтай" от 6 января 2015 года № 1);
2) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 4 марта 2015 года № 25/311-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3724, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 14 марта 2015 года № 30, "Дидар" от 16 марта 2015 года № 30, в информационно-правовой системе "Әділет" от 1 апреля 2015 года);
3) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27 марта 2015 года № 26/317-V "О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3808, опубликовано в газетах "Дидар" от 13 апреля 2015 года № 40, "Рудный Алтай" от 11 апреля 2015 года № 41, от 14 апреля 2015 года № 42, в информационно-правовой системе "Әділет" от 1 апреля 2015 года);
4) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля 2015 года № 27/332-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3899, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 25 апреля 2015 года № 47, "Дидар" от 27 апреля 2015 года № 46, в информационно-правовой системе "Әділет" от 15 мая 2015 года);
5) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 1 июля 2015 года № 29/345-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4017, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 13 июля 2015 года № 81, от 15 июля 2015 года № 82, "Дидар" от 14 июля 2015 года № 78, от 16 июля 2015 года № 79, в информационно-правовой системе "Әділет" от 20 июля 2015 года);
6) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 августа 2015 года № 31/369-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4113, опубликовано в газетах "Рудный Алтай" от 2 сентября 2015 года № 103, от 4 сентября 2015 года № 104, "Дидар" от 3 сентября 2015 года № 100, в информационно-правовой системе "Әділет" от 10 сентября 2015 года);

1) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3589, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда, "Дидар" 2015 жылғы 5 қаңтардағы № 1, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 1 газеттерінде жарияланды);
2) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 4 наурыздағы № 25/311-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3724, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 14 наурыздағы № 30, "Дидар" 2015 жылғы 16 наурыздағы № 30 газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 сәуірде жарияланды);
3) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 26/317-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3808, "Дидар" 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 40, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 11 сәуірдегі № 41, 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 42 газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 сәуірде жарияланды);
4) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 27/332-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 3899, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 47, "Дидар" 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 46 газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 мамырда жарияланды);
5) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 1 шілдедегі № 29/345-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4017, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 13 шілдедегі № 81, 2015 жылғы 15 шілдедегі № 82, "Дидар" 2015 жылғы 14 шілдедегі № 78, 2015 жылғы 16 шілдедегі № 79 газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 20 шілдеде жарияланды);
6) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 31/369-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4113, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 103, 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 104, "Дидар" 2015 жылғы 3 қыркүйектегі № 100 газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 қыркүйекте жарияланды);

7) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 7 октября 2015 года № 32/379-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4173, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 21 октября 2015 года, в газетах "Рудный Алтай" от 28 октября 2015 года № 127, "Дидар" от 29 октября 2015 года № 124);
8) решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/410-V "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4270).

7) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 7 қазандағы № 32/379-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4173, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 21 қазанда, "Рудный Алтай" 2015 жылғы 28 қазандағы № 127, "Дидар" 2015 жылғы 29 қазандағы № 124 газеттерінде жарияланды);
8) "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 34/410-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4270).