О ведении специальных учетов, связанных с легализацией (отмыванием) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем, и финансированием терроризма
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2015 года № 10193. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 декабря 2020 года № 148.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2020 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпунктов 16), 17), 18) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) сведения о лицах, привлеченных к ответственности за совершение легализации (отмывания) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем, и финансирование терроризма, формировать
ежеквартально к 17 числу месяца, следующего за отчетным периодом, на
основании сведений территориальных управлений Комитета;
2) сведения о суммах конфискованного имущества, связанных с легализацией (отмыванием) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем, и финансированием терроризма, формировать ежеквартально к 17 числу месяца, следующего за отчетным периодом, на основании сведений территориальных управлений Комитета;
3) сведения о взаимной правовой помощи и иных международных запросах, связанных с легализацией (отмыванием) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем, и финансированием терроризма, формировать ежеквартально к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом, на основании сведений Департамента международного сотрудничества Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - 8-й Департамент ГП РК) и Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее - КФМ МФ РК).
2. 8-му Департаменту ГП РК и КФМ МФ РК, ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, направлять в Комитет сведения, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
3. Территориальным управлениям Комитета ежеквартально к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом, направлять в Комитет сведения, согласно приложению 2 к настоящему приказу.

Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастырумен (жылыстатумен) және терроризмді қаржыландырумен байланысты арнайы есепке алуды жүргізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10193 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 148 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2020 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 16), 17), 18) тармақшаларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 26.09.2017 № 108 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастырғаны (жылыстатқаны) және терроризмді қаржыландырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдар туралы мәліметтерді Комитеттің аумақтық басқармалары мәліметтерінің негізінде тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 17-күніне қалыптастырсын;
2) қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастырумен (жылыстатумен) және терроризмді қаржыландырумен байланысты тәркіленген мүліктің сомасы туралы мәліметтерді Комитеттің аумақтық басқармалары мәліметтерінің негізінде тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 17-күніне қалыптастырсын;
3) қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастырумен (жылыстатумен) және терроризмді қаржыландырумен байланысты өзара құқықтық көмек көрсету және басқа халықаралық сұраулар туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Халықаралық ынтымақтастық департаменті (бұдан әрі - ҚР БП 8-Департаменті) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (бұдан әрі - ҚР ҚМ ҚМК) мәліметтерінің негізінде тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 12-күніне қалыптастырсын.
2. КР БП 8-Департаменті және ҚР ҚМ ҚМК мәліметтерді, осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне Комитетке жолдасын.
3. Комитеттің аумақтық басқармалары мәліметтерді, осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күніне Комитетке жолдасын.

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказами и.о. Генерального Прокурора РК от 01.08.2019 № 80 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о лицах, привлеченных к ответственности за совершение
легализации (отмывания) денег и (или) иного имущества,
полученных преступным путем, и финансирование терроризма, и
суммах конфискованного имущества, связанных с легализацией
(отмыванием) денег и (или) иного имущества, полученных
преступным путем, и финансированием терроризма
за ____ месяца (ев) 20____ года
№ п/п
Фамилия
Имя
Отчество(при его наличии)
Дата рождения
№ документа
удостоверяющего личность
№ уголовного дела
Наименование суда
Дата вынесения судебного решения
Статьи осуждения
Решение по делу
Назначена конфискация имущества
Дата вступления приговора в законную силу
Сумма взыскания (тенге)
Примечание (результаты исполнения, отсрочка, рассрочка, отмена и т д.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Примечание: Показатели 2-13 заполняются по результатам ежеквартальной сверки Единой унифицированной статистической системы с автоматизированной информационной системой "Специальные учеты" на предмет наличия сведений на лиц, осужденных по статьям 218, 258 Уголовного кодекса Республики Казахстан и на основании алфавитной учетной карточки, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16667).

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының м.а. 01.08.2019 № 80 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
№ р/с
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Жеке басын куәла ндыра тын құжат тың №
Қылмыстық істің №
Соттың атауы
Сот шешімінің шығары лған күні
Соттау баптары
Іс бойынша шешім
Мүлікті тәркілеу тағайындалды
Үкімнің заңды күшіне енген күні
Өндіріп алу сомасы (теңге)
Ескертпе (орындау нәтижесі, кейінге қалдыру, мерзімді ұзарту.күшін жою және т.б.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Ескертпе: 2-13-көрсеткіштер Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 218, 258-баптары бойынша сотталған адамдарға қатысты мәліметтердің болуына Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйенің "Арнайы есепке алу" Автоматтандырылған ақпараттық жүйемен тоқсан сайынғы салыстыруларының нәтижелері бойынша және әліпбилік есепке алу карточкасының негізінде толтырылады ("Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген) бекітілген.

Показатели 14-15 заполняются на основании исполнительного документа и карточек форм 4.0, 4.1, утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 10 "Об утверждении формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19882).

14-15-көрсеткіштер орындау құжаты және Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры міндетін атқарушысының 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 10 бұйрығымен "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген 4.0, 4.1 нысанды карточкалардың негізінде толтырылады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19882 болып тіркелген).