Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Байконырбаланс"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2016 года № 13069.
В соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Байконырбаланс".
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 56 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Байконырбаланс" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 марта 2014 года № 9279, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 18 апреля 2014 г. № 56 (2624)).
3. Департаменту кадровой службы Министерства финансов Республики Казахстан (Омарова Г.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2016 года № 19
Правила
и условия проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Байконырбаланс"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Байконырбаланс" (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих государственного учреждения "Байконырбаланс" (далее – служащие) в целях определения уровня профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.

"Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидаларын және шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 ақпанда № 13069 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабы 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары бекітілсін.
2. "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 19 ақпандағы
№ 56 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9279 болып тіркелген, 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 56 "Юридическая газета" газетінде (2624) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кадр қызметі департаменті (Г.А. Омарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдары мен "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 19 қаңтардағы
№ 19 бұйрығымен
бекітілген
"Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің азаматтық
қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары және шарттары
1. Жалпы ережелер
1. "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізудің осы қағидалары және шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабы 7-тармағына сәйкес әзірленді және "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілерінің (бұдан әрі – қызметшілер) кәсіби және біліктілік деңгейін, іскерлік қасиеттерін анықтау мақсатында аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.

2. Аттестация служащих - периодически осуществляемая процедура по определению уровня их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установлению квалификационных категорий (разрядов).
Основным критерием оценки при аттестации является способность служащих выполнять возложенные на них обязанности.
Не подлежат аттестации беременные женщины.
3. Квалификационные категории (разряды) устанавливаются в соответствии с квалификационными справочниками должностей руководителей, специалистов и других служащих и квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций.
4. Служащие проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
5. При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
6. Служащие, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
7. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) собеседование со служащим, проводимое аттестационной комиссией;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Организация подготовки к проведению аттестации
8. Подготовка к проведению аттестации организуется кадровой службой по поручению его руководителя, и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктами 4, 5, 6 настоящих Правил.
10. Руководитель государственного учреждения "Байконырбаланс" (далее – Учреждение) по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
12. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу не позднее чем за четыре недели до заседания аттестационной комиссии.
13. Служебная характеристика содержит обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого служащего.

2. Қызметшілерді аттестаттау - олардың кәсіби және біліктілік даярлығының, іскерлік қасиеттерінің деңгейін айқындау, біліктілік санатын (разряды) белгілеу жөнінде мерзімді жүзеге асырылатын рәсім.
Аттестаттау кезінде негізгі бағалау критерийі қызметшілердің өздеріне жүктелген міндеттерді орындау қабілеті болып табылады.
Жүкті әйелдер аттестаттауға жатпайды.
3. Біліктілік санаттар (разрядтар) басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалықтарына және ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының біліктілік сипаттамаларына сәйкес белгіленеді.
4. Қызметшілер азаматтық қызметте болған әрбір келесі үш жыл өткен сайын, бірақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан кейін аттестатаудан өтеді.
5. Бұл ретте, аттестаттау көрсетілген мерзім басталған күннен бастап алты айдан кешіктірмей өткізіледі.
6. Бала күтімі бойынша демалыста жүрген қызметшілер қызметке шыққаннан кейін алты айдан кейін аттестатталады.
7. Аттестаттауды мынадай бірқатар дәйекті кезеңді қамтиды:
1) аттестаттауды өткізуге дайындық;
2) қызметшімен аттестаттау комиссиясы өткізетін әңгіме;
3) аттестаттау комиссиясының шешім шығаруы.
2. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйымдастыру
8. Аттестаттауды өткізуге дайындықты кадр қызметі өздерінің басшысының тапсырмасы бойынша ұйымдастырады және ол мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестаттаудан өтушілер үшін қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттауды өткізу кестесін әзірлеу;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) аттестаттауды өткізу мақсаттары мен тәртібі туралы түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
9. Кадр қызметі аттестаттауға жататын қызметшілерді осы Қағидалардың 4, 5-тармақтарына сәйкес алты ай ішінде бір рет айқындайды.
10. "Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Мекеме) басшысы кадр қызметінің ұсынуымен бұйрық шығарады, онымен аттестаттаудан өтетін адамдардың тізімі, аттестаттауды өткізу кестесі мен аттестаттау комиссияларының құрамы бекітіледі.
11. Кадр қызметі қызметшілерді аттестаттауды өткізу мерзімі туралы оны өткізу басталуына дейінгі бір айдан кешіктірмей жазбаша хабардар етеді.
12. Аттестаттауға жататын қызметшінің тікелей басшысы қызметтік мінездемені ресімдейді және аттестаттау комиссиясының отырысына дейін төрт аптадан кешіктірмей оны кадр қызметіне жібереді.
13. Қызметтік мінездеме аттестатталушы қызметшінің кәсіби, жеке басының қасиеттері мен қызметтік іс-әрекеті нәтижелеріне негізделген шынайы бағасын қамтиды.

14. Кадровая служба ознакамливает служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. В случае несогласия с представленной на него служебной характеристикой служащий заявляет о своем несогласии и предоставляет в кадровую службу информацию, характеризующую его.
16. На аттестуемого служащего кадровой службой оформляется аттестационный лист на гражданского служащего по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Аттестационная комиссия
17. Аттестационная комиссия создается руководителем Учреждения по представлению его кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
18. В состав аттестационной комиссии включаются руководители различных подразделений, в том числе кадровой и юридической служб Учреждения, представитель работников Учреждения, а также иные служащие. К представителям работников Учреждения относятся органы профессиональных союзов, их объединений и (или) иные уполномоченные работниками физические и (или) юридические лица. Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
19. Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы, который определяется руководителем кадровой службы либо руководителем Учреждения. Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии, необходимые документы и оформляет протокол после его проведения.
20. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование аттестационной комиссии, и не принимает участие в голосовании.
21. Аттестационная комиссия для проведения аттестации руководителя Учреждения, создается должностным лицом, имеющим право его назначения на эту должность.
22.. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
23. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
24.. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии по результатам заполнения каждым членом аттестационной комиссии оценочного листа на гражданского служащего, подлежащего аттестации, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.

14. Кадр қызметі қызметшіні оған берілген қызметтік мінездемемен аттестаттау комиссиясының отырысына дейінгі үш аптадан кешіктірмей таныстыруға міндетті.
15. Қызметші өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда келіспеу туралы мәлімдеме жасайды және өзін сипаттайтын ақпаратты кадр қызметіне ұсынады.
16. Аттестаттаудан өтетін қызметшіге кадр қызметі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау парағын ресімдейді.
3. Аттестаттау комиссиясы
17. Аттестаттау комиссиясын Мекеменің кадр қызметінің ұсынысы бойынша оның басшысы құрады және ол комиссия мүшелері мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметіне басшылық етеді, отырыстарда төраға болады, оның жұмысын ұйымдастырады, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен қабылданатын шешімдері үшін жауапты болады.
18. Аттестаттау комиссиясының құрамына Мекеменің әртүрлі бөлімшелерінің, оның ішінде кадр және заң қызметтерінің басшылары, Мекеме қызметкерлерінің өкілі, сондай-ақ өзге де қызметшілер енгізіледі. Мекеме қызметкерлері өкілдеріне кәсіптік одақтардың органдары, олардың бірлестіктері және (немесе) өзге уәкілетті жеке және (немесе) заңды тұлғалар жатады. Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
19. Аттестаттау комиссиясының хатшысы кадр қызметінің өкілі болып табылады, оны кадр қызметінің басшысы не Мекеменің басшысы айқындайды. Аттестаттау комиссиясының хатшысы комиссия отырысына тиісті материалдарды, қажетті құжаттарды дайындайды және комиссия отырысы өткеннен кейін хаттама ресімдейді.
20. Хатшы техникалық қызмет көрсетеді және аттестаттау комиссиясының қызметін қамтамасыз етеді, әрі дауыс беруде қатыспайды.
21. Мекеменің басшысына аттестаттау жүргізу үшін аттестаттау комиссиясын оны осы лауазымға тағайындау құқығына ие лауазымды адам құрады.
22. Аттестаттау комиссиясының мүшелері аттестаттауды жалпы негізде өтеді.
23. Аттестаттау комиссиясының отырысы, егер оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса заңды деп есептеледі.
24. Дауыс берудің нәтижесі аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні бағалау парағын толтыру қорытындысы бойынша комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Дауыстар тең түскен кезде комиссия төрағасының даусы шешуші болып табылады.

25. При наличии особого мнения члена комиссии оно излагается в письменном виде и прилагается к протоколу.
4. Порядок проведения аттестации
26. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого служащего, за исключением случая неявки служащего на заседание аттестационной комиссии без уважительных причин.
Служащие, отсутствовавшие на заседании аттестационной комиссии по уважительным причинам, проходят аттестацию после выхода на работу.
В случае неявки служащего на заседание аттестационной комиссии без уважительных причин комиссия принимает решение о проведении аттестации в его отсутствие на основе имеющихся материалов.
27. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
Вопросы, задаваемые аттестуемому лицу, направлены на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств.
28. Аттестационная комиссия проведя собеседование со служащим и/или изучив представленные материалы принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее установления.
29. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий, входящий в состав аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не участвует.
30. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
31. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
32. Кадровая служба ознакамливает с решением аттестационной комиссии служащего в течение трех рабочих дней.
33. Решения аттестационной комиссии в месячный срок утверждаются руководителем Учреждения.
34. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы служащих.
35. Аттестационный лист служащего, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в личном деле.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих
государственного учреждения
"Байконырбаланс"
Аттестационный лист
на гражданского служащего
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)

25. Комиссия мүшесінің ерекше пікірі болған жағдайда ол жазбаша түрде жазылып және хаттамаға қосылады.
4. Аттестаттау өткізу тәртібі
26. Аттестаттау комиссиясы аттестаттауды аттестаттаудан өтетін қызметшінің қатысуымен өткізеді, жұмысшы аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен келмеген жағдайдан басқа.
Аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен қатыспаған қызметшісі, жұмысқа шыққаннан кейін аттестаттаудан өтеді.
Қызметші аттестаттау комиссиясының отырысына дәлелді себептермен келмеген жағдайда, комиссия бар материалдардың негізінде ол жоқ болса да аттестаттау өткізу туралы шешім қолдайды.
27. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерттейді және аттестаттаудан өтетін адамды тыңдайды.
Аттестаттаудан өтетін адамға қойылатын сұрақтар кәсіби және біліктілік даярлық, іскерлік қасиеттер мәселелеріндегі құзыреттілігінің деңгейін анықтауға бағытталған.
28. Аттестаттау комиссия қызметшімен әңгімелесу және/немесе ұсынылған материалдарды зерттеу нәтижесінде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) қайталап аттестаттауға жатады;
Комиссия оң шешім шығару кезінде қызметшінің біліктілік санатына (разрядына) сәйкестігін бекітеді (растайды), не оны бекітуге негіз жоқ екендігін белгілейді.
29. Аттестаттау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестаттау комиссиясы құрамына енген аттестаттаудан өтетін қызметші, өзіне қатысты дауыс беруге қатыспайды.
30. Қайта аттестаттау бастапқы аттестаттау өткен күннен бастап алты ай өткеннен кейін осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен өтеді. Қайта аттестаттауды өткізген аттестаттау комиссиясы мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын қызметіне лайықты;
2) атқаратын қызметіне лайықты емес.
31. Аттестаттау комиссиясының шешімдері, оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясы мүшелері мен хатшысы қол қойған хаттамамен ресімделеді.
32. Кадр қызметі қызметшіні аттестаттау комиссиясының шешімімен үш жұмыс күні ішінде таныстыруға тиіс.
33. Аттестаттау комиссиясының шешімдерін мекеменің басшысы бір ай мерзім ішінде бекітеді.
34. Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімдері қызметшілердің аттестаттау парағына енгізіледі.
35. Аттестаттаудан өткен қызметшінің аттестаттау парағы және оған берілген қызметтік мінездеме жеке ісінде сақталады.
"Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан
өткізу қағидалары және шарттарына
1-қосымша
Азаматтық қызметшінің
аттестаттау парағы
Аттестаттау түрі: кезекті - |____|; қайталама - |____|
(керектісін Х белгісімен белгілеу)

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)____________________________________
2. Число, месяц, год рождения "___"__________ ______г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке
(когда и какое учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о повышении квалификации, переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их присвоения)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная категория (разряд)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ____________________________________________________
6. Общий стаж работы на должностях государственного и гражданского служащего ________________________________________________________________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной комиссии:_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: ____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого_____________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____ ;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _______;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____.
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует____________________(прописью) квалификационной категории (разряду) (количество голосов)______________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)_____________________
2. Туған жылы, күні, айы "___"_______________ ж.
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлау жөніндегі мәліметтер
(қашан және қандай оқу орнын тәмамдаған, білімі бойынша мамандығы,
біліктілігін арттыру, қайта даярлау, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы,
берілген күні туралы құжаттар)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күні, біліктілік
санаты (разряды)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ______________________________________________
6. Мемлекеттік және азаматтық лауазымдардағы жалпы жұмыс өтілі
_____________________________________________________________________
7. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің айтқан ескертулері мен
ұсыныстары:__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестаттаушының ой-пікірі: ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Аттестаттаушының қызметтік мінездемесіне сәйкес азаматтық
қызметшінің қызметін тікелей басшысының бағалауы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесі қатысты.
11. Дауысқа салу қорытындысы бойынша аттестаттау комиссиясының әрбір
мүшесі толтыратын азаматтық қызметшінің қызметін қоса
берілетін бағалау парағына сәйкес бағалау:
1) атқаратын қызметіне лайықты (дауыс саны) ____;
2) қайталап аттестаттауға жатады (дауыс саны) _______;*
3) атқаратын қызметіне лайықты емес (дауыс саны) ____.
12. Біліктілік санаты (разряды):
1) _________________(жазумен) біліктілік санатына (разрядына) лайықты
(дауыс саны) ________________________________________________________
(әр біліктілік санаты (разряды) бойынша жеке)

2) отсутствуют основания для установления квалификационной категории (разряда) (количество голосов) _____________________________________________________________
Итоговая оценка ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением указывается прописью)
________________________________________________________________________________
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов, по которым они даются)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14. Примечания ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _______________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: __________________________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _____________________________________________
(подпись)
____________________________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" _____________________________ 20___г.
Решение руководителя государственного учреждения (организации) по итогам аттестации ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: _______________________________________
(подпись гражданского служащего и дата)
Место для печати государственного учреждения (организации)
* оценка 2) при проведении повторной аттестации не выставляется
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения аттестации
гражданских служащих
государственного учреждения
"Байконырбаланс"
Оценочный лист
на гражданского служащего, подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
____ ____
Вид аттестации: очередная - |____|; повторная - |____|
(нужное отметить знаком Х)
Ф.И.О.(при его наличии)_________________________________________________
Должность _____________________________________________________________
Оценка аттестуемого____________________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ___________________________
Отсутствуют основания для установления квалификационной категории
(разряда)__________________________________________________________________
Обоснование:______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии ______________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
Секретарь аттестационной комиссии __________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
Дата "___" ____________ 20 __ года
* при проведении повторной аттестации не выносится

2) біліктілік санатын (разрядын) белгілеуге негіз жоқ (дауыс саны)
____________________________________________________________________.
Қорытынды бағалау ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(біліктілік санатының (разрядының) сандық белгісі жазумен жазылады)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсыныстары (олар берілетін
дәлелдемелерімен қоса) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: _________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: __________________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелері: _________________________________
(қолы)
_________________________________
(қолы)
Аттестаттаудан өткізілген күні 20___ж. "___" ________________________
Аттестаттау қорытындысы бойынша мемлекеттік мекеме (ұйым) басшысының
шешімі ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(азаматтық қызметшінің қолы және күні)
Мемлекеттік мекеменің (ұйымның)
мөріне арналған орын
* бағалау 2) қайталап аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды
"Байқоңырбаланс" мемлекеттік мекемесінің
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан
өткізу қағидалары және шарттарына
2-қосымша
Аттестаттаудан өтетін азаматтық қызметшіні
бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесі толтырады)
Аттестаттау түрі: кезекті - |____|; қайталама - |____|
(керектісін Х белгісімен белгілеу)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Аттестаттаушыны бағалау _____________________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлық емес)
Аттестаттау комиссиясының шешімі (тізбеленгендердің бірі:
атқарып отырған лауазымына сәйкес; қайтадан аттестаттауға жатады*;
атқарып отырған лауазымына сәйкес келмейді):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссия мүшесінің өз шешіміне негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Біліктілік санатына (разрядына) сәйкес келеді _______________________
Біліктілік санатын (разрядын) белгілеу үшін негіз жоқ _______________
Негіздеме:___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесі_____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы ___________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Күні 20 __ жылғы "___" ____________
* қайталап аттестаттаудан өту кезінде шығарылмайды