Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг
Совместный приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 11 февраля 2016 года № 32 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2016 года № 13390. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 9 февраля 2017 года № 32 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 68 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 09.02.2017 № 32 и Министра национальной экономики РК от 15.02.2017 № 68 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 87, пунктом 3 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) критерии оценки степени риска по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) форму проверочного листа по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 30 июня 2015 года № 203 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 506 "Об утверждении форм проверочных листов и критериев оценки степени рисков деятельности государственных органов по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг, государственной службы, служебной этики и антикоррупционного законодательства в сфере оказания государственных услуг и государственной службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11852, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 24 августа 2015 года).
3. Департаменту государственных услуг Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер министрінің 2016 жылғы 11 ақпандағы № 32 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 89 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 4 наурызда № 13390 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 9 ақпандағы № 32 және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 68 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 09.02.2017 № 32 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 15.02.2017 № 68 ( алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексінің 86-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 141-бабының 3-тармағына және 143-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса берілген:
1) Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша тексеру парағы осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманың, қызмет этикасының және мемлекеттік қызметтер көрсету және мемлекеттік қызмет саласында сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша тексеру парақтарының нысандарын және мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 30 маусымдағы № 203 және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 506 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 11852 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 24 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің мемлекеттік қызметтер департаменті:
1) осы бірлескен бұйрықтың заңнамамен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан;
4) в течении пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра по делам государственной службы Республики Казахстан, курирующего вопросы контроля и оценки качества оказания государственных услуг.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр по делам
государственной службы
Республики Казахстан
______________ Т. Донаков
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_____________________ С. Айтпаева
"____"___________ 2016 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра по делам государственной
службы Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 32
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 февраля 2016 года № 89
Критерии оценки степени риска по соблюдению
законодательства в сфере оказания государственных услуг
1 Настоящие критерии оценки степени риска по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Предпринимательским Кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", а также Положением о Министерстве по делам государственной службы Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 1081 дсп, для решения вопросов отнесения проверяемых субъектов к определенной группе риска.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) риск – вероятность нарушения прав, свобод и законных интересов услугополучателей при оказании государственных услуг;

2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімде баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау және бағалау мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрі Ұлттық экономика министрі
__________________ Т. Донақов
Қазақстан Республикасының
_______________ Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
_________________С. Айтпаева
2016 жылғы " " _____________
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы № 32
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 19 ақпандағы № 89
бірлескен бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың сақталуы
бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
1. Осы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың және аталған салада сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың сақталуы бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 1081 қбпү қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі туралы ережесіне сәйкес тексерілетін субъектілерді белгілі бір тәуекел тобына жатқызу мәселесін шешу үшін әзірленген.
2. Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекел – мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін бұзу ықтималдығы;

2) критерии оценки степени риска – совокупность количественных и качественных показателей, связанных с непосредственной деятельностью проверяемого субъекта, особенностями отраслевого развития и факторами, влияющими на это развитие, позволяющих отнести проверяемых субъектов к различным степеням риска;
3) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов в зависимости от степени риска в сфере оказания государственных услуг и не зависящие непосредственно от проверяемого субъекта;
4) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов в зависимости от результатов деятельности проверяемого субъекта;
5) проверяемые субъекты – центральные государственные органы, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Определение проверяемых субъектов по степеням риска осуществляется путем объективных и субъективных критериев, по оценке степени рисков.
4. По объективным критериям первоначально все проверяемые субъекты относятся к высокой степени риска.
5. В отношении проверяемых субъектов, отнесенных к высокой степени риска проводятся выборочные проверки, внеплановые проверки.
6. Кратность проведения выборочной проверки не может быть более одного раза в год.
7. Субъективные критерии определяются на основании следующих информационных источников:
1) результаты предыдущих проверок. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства в сфере оказания государственных услуг, отраженных в проверочном листе;
2) наличие подтвержденных жалоб и обращений на качество оказанных государственных услуг, поступивших от физических или юридических лиц;
3) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемыми субъектами, а также получаемых из информационных систем государственных органов;
4) анализ официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации;
5) результаты анализа сведений, отчетных данных, представляемых уполномоченными органами и организациями по запросу, общественного мониторинга качества оказания государственных услуг.

2) тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері – салалық даму ерекшеліктері мен олардың дамуына әсер ететін факторларды ескере отырып, тексерілетін субъектілердің тікелей қызметімен байланысты, әртүрлі тәуекел дәрежесіне жатқызуға мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштердің жиынтығы;
3) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері (бұдан әрі – объективті критерийлер) – мемлекеттік қызметтер көрсету саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке тексерілетін субъектіге тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
4) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері (бұдан әрі – субъективті критерийлер) – нақты тексерілетін субъектінің қызметі нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
5) тексерілетін субъектілер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін орталық мемлекеттік органдар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғалар.
3. Тексерілетін субъектілерді тәуекел дәрежелері бойынша анықтау объективті және субъективті критерийлер, тәукеле дәрежелерін бағалау арқылы анықталады.
4. Объективті критерийлер бойынша барлық тексерілетін субъектілер алғашқыда жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылады.
5. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге қатысты іріктеп тексерулер, жоспардан тыс тексерулер жүргізіледі.
6. Іріктеп тексеру жүргізу мерзімділігі жылына бір реттен аспауы тиіс.
7. Субъективтік критерийлер мынадай ақпарат көздері:
1) бұрынғы тексерулер нәтижелері. Бұл ретте, бұзушылықтар аурлығының дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) тексеру парағында көрсетілген мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді.
2) жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен мемлекеттік қызметтердің сапасына расталған шағымдар мен арыздардың болуы;
3) тексерілетін субъектілер ұсынатын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері;
4) мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау;
5) сұраныс бойынша уәкілетті органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді, есептік ақпаратты талдау нәтижелері негізінде анықталады.

8. Субъективные критерии разработаны на основании требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, перечисленных в проверочном листе, которые разделены на три степени: грубые, значительные и незначительные.
Распределение нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг на грубые, значительные и незначительные степени приведено в приложении к настоящим Критериям.
Грубое нарушение – нарушение требований, установленных законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, которое может привести к существенным нарушениям прав, свобод и законных интересов услугодателей и услугополучателей, а именно:
взимание платы за оказание государственных услуг, бесплатное предоставление которых гарантировано законами Республики Казахстан;
истребование документов, предоставление которых не регламентировано стандартом государственной услуги;
оказание государственной услуги при неполном пакете документов, предоставление которых предусмотрено стандартом государственной услуги;
несоблюдение услугодателем графика работы, предусмотренного утвержденным стандартом государственной услуги;
отсутствие оснований, предусмотренных законами Республики Казахстан, по фактам отказа в оказании государственной услуги;
нарушение сроков оказания государственных услуг, в том числе отраженных в Интегрированной информационной системе "Мониторинг" уполномоченного органа в сфере информатизации;
нерассмотрение жалоб услугополучателей;
несвоевременное информирование услугополучателей о результатах рассмотрения жалобы;
наличие одной или более подтвержденной жалобы на качество оказанной государственной услуги;
непредоставление результатов внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг;
непредоставление достоверной и (или) полной информации в отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг;
неэффективная деятельность центрального государственного органа по результатам ежегодной оценки по направлению "оказание государственных услуг";
отсутствие принятых мер, направленных на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей.
Значительное нарушение – нарушение требований, установленных законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, связанных с:
необеспечением соответствия отчета о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги требованиям Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
несоблюдением сроков разработки и утверждения стандарта государственной услуги;
отсутствием утвержденного стандарта и регламента государственной услуги;
несоблюдение требований по размещению стандартов государственных услуг в местах нахождения услугополучателей и некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его филиалах;
несоблюдение порядка изменения, дополнения и отмены стандарта государственной услуги;
отсутствием необходимых условий для лиц с ограниченными возможностями при получении ими государственных услуг;
непредоставлением полной и достоверной информации о порядке оказания государственных услуг услугополучателям в доступной форме;
отсутствием повышения квалификации работников в сфере оказания государственных услуг, а также обучения навыкам общения с лицами
с ограниченными возможностями;
необеспечением внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги;
несоблюдение требования по размещению стандартов государственных услуг на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе центрального государственного и местного исполнительного органа;
неинформированием по запросу услугополучателей о стадии исполнения государственной услуги;
неинформированием услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
наличием фактов истребования от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем;
несоблюдением услугодателем бизнес-процессов оказания государственной услуги, предусмотренных регламентом государственной услуги;
непринятием мер по повышению качества оказания государственных услуг с учетом заключений общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
несоблюдением сроков рассмотрения подтвержденной жалобы услугополучателя;
наличием нарушений сроков оказания государственных услуг и жалоб на качество оказания государственных услуг в отчетных данных
по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг; неразмещением на интернет-ресурсе проверяемого субъекта результатов контроля качества оказания государственных услуг стандартов государственных услуг;
неразмещением на веб-портале "электронного правительства"
и интернет-ресурсе проверяемого субъекта стандартов государственных услуг и отчета о деятельности по вопросам оказания государственных услуг;
необоснованным продлением сроков рассмотрения жалоб услугополучателей на качество оказания государственных услуг;
отсутствием работы по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг;
несвоевременным предоставлением отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг в установленные законодательством сроки;
непредоставлением необходимой информации, относящейся к сфере оказания государственных услуг, в случае отсутствия данной информации на интернет-ресурсе.
Незначительное нарушение – нарушение требований, установленных законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, в части:
несоблюдения сроков актуализации информации о порядке оказания государственной услуги после утверждения или изменения стандарта государственной услуги;
несоблюдения сроков разработки и утверждения регламента государственной услуги;
непроведения публичных обсуждений отчетов деятельности в сфере оказания государственных услуг;
неразмещения проекта стандарта государственной услуги для его публичного обсуждения и отчета о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги;
наличия критической информации в средствах массовой информации касательно качества оказания государственной услуги.

8. Субъектівті критерийлер Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы заңнамасының негізінде әзірленіп, тексеру парақтарында атап өтілген, олар үш дәрежеге бөлінген: өрескел, елеулі және елеусіз.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасының талаптарын бұзуды өрескел, елеулі және елеусіз дәрежеге бөлу осы Критерийлердің қосымшасында келтірілген.
Өрескел бұзушылық – көрсетілетін қызметті берушілер мен көрсетілетін қызметті алушылардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерінің татымды бұзылуына алып келуі мүмкін Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасымен белгіленген талаптардың бұзушылығы, атап айтқанда:
Қазақстан Республикасының заңдарымен тегін ұсынылуға кепілдік берілген мемлекеттік қызметтерді ақылы негізде көрсету;
көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызметтің стандартымен ұсынуы айқындалмаған құжаттарды сұрату;
мемлекеттік қызметтің стандартымен ұсынуы айқындалған құжаттар топтамасы толық болмағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну;
көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметтің бекітілген стандартымен көзделген жұмыс мерзімін сақтамау;
мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту фактілері бойынша Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген негіздердің болмауы;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген, соның ішінде ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның "Мониторинг" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінде көрсетілген қызмет көрсету мерзімдерін сақтамау;
көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдарын қарамау;
көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдарын қарау нәтижелері туралы хабардар етпеу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына бір және одан да көп негізді шағымдардың болуы;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерді ұсынбау;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша дұрыс және (немесе) толық есептік мәліметтердің ұсынбау;
"мемлекеттік қызметтер көрсету" бағыты бойынша мемлекеттік органның жыл сайынғы тиімділігін бағалау қорытындылары бойынша тиімсіз қызметті көрсету;
көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдаудың болмауы.
Елеулі бұзушылық – Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасымен белгіленген талаптардың келесі бұзушылығымен байланысты:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылаудың тәртібі Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның талаптарына сәйкестігі;
мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын әзірлеу және бекіту мерзімдерін сақтауды қамтамасыз етілмеуі;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандарты мен регламентінің болмауы;
көрсетілетін қызметті берушілердің орналасу жерлерінде және "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік коғамында және оның филиалдарында мемлекеттік қызметтердің стандарттарын орналастыру бойынша талапты сақтамау;
мемлекеттік қызметтің стандартын өзгерту, толықтыру және күшін жою тәртібін сақтамау;
мүмкіндігі шектеулі адамдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуы кезінде оларға қажетті жағдайлардың болмауы;
көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда толық және анық ақпаратты ұсынбау;
мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыру, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдармен қарым-қатынас жасау дағдыларын үйретпеу;
мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етпеу;
көрсетілетін қызметті алушылардың сұрау салуы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалу сатысы туралы хабардар етпеу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын "электрондық үкіметтің" веб-порталында, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастыру бойынша талапты сақтамау;
көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттарды сұрату фактілердің болуы;
көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметтің регламентімен көзделген мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерін сақтамау;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингі қорытындысын ескере отырып, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдамау;
көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдардын қарау мерзімдерін сақтамау;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері бұзылуының және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына шағымдардың болуы;
тексерілетін субъектінің интернет-ресурсында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына жүргізілген бақылау нәтижелерін орналастырмау;
"электрондық үкімет" веб-порталында, тексерілетін субъектілердің интернет-ресурстарында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі қызмет туралы есепті орналастырмау;
мемлекеттік қызметті көрсетудің сапасына келіп түскен шағымды қарау мерзімдері негізсіз ұзартуы;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерді заңнамамен белгіленген мерзімінде ұсынбау;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүргізу бойынша жұмыстың болмау;
мемлекеттік қызметтер көрсету саласына жататын қажетті ақпарат олардың интернет-ресурстарында болмаған ақпаратты ұсынбау.
Елеусіз бұзушылық – Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасымен белгіленген талаптардың келесі бұзушылығымен белгіленген:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілген немесе өзгертілгеннен кейін оның көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіру мерзімдерін сақтамау;
мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін әзірлеу және бекіту мерзімдерін сақтамау;
көрсетілетін қызметті берушілердің, мүдделі жеке және заңды тұлғалардың қатысуымен мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызмет туралы есептерге жария талқылаулар өткізбеу;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылау үшін және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылаудың аяқталғаны туралы есебін орналастырмау;
бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасы жөнінде теріс ақпараттың болуы.

9. На основании информационных источников, определенных в пункте 7 настоящих Критериев определяются субъективные критерии, согласно приложению к настоящим Критериям.
По показателям степени риска проверяемый субъект относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка, внеплановая проверка и иные формы контроля;
2) не отнесенный к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка, проводятся внеплановая проверка и иные формы контроля.
При расчете показателя степени риска определяется удельный вес невыполненных требований (индикаторов).
Одно невыполненное требование грубой степени приравнивается к показателю 100.
В случае, если индикаторов грубой степени не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель индикаторов значительной и незначительной степени.
При определении показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных индикаторов значительной степени.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается
по следующей формуле:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 - количество нарушенных индикаторов незначительной степени.
Общий показатель степени риска (
Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р - общий показатель степени риска;
Рз - показатель нарушений значительной степени;
Рн - показатель нарушений незначительной степени.
При расчете территориальными подразделениями Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан показателей нарушений значительной и незначительной степеней не учитываются критерии, указанные в пунктах 1, 2, 3, 4 и 48 Субъективных критериев степени рисков проверяемых субъектов по соблюдению законодательства в сфере оказания государственных услуг.
10. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на квартал по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.

9. Осы Критерийлердің 7-тармағында белгіленген ақпарат көздері негізінде осы Критерийлердің қосымшасына сәйкес субъективтік критерийлер белгіленеді.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект мыналарға жатады:
1) жоғары тәуекел дәрежесі–60-тан 100-ге дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру, жоспардан тыс тексеру және басқа бақылау нысандары жүргізіледі;
2) жоғары дәрежеге жатпайтын тәуекел дәрежесі – 0-ден 60-қа дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты іріктеп тексеру жүргізілмейді, жоспардан тыс тексеру және басқа бақылау нысандары жүргізіледі.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеу кезінде орындалмаған индикаторлардың үлестік салмағы анықталады.
Өрескел дәрежесінің талабы орындалмауының бірі 100 көрсеткішіне теңеледі.
Өрескел дәрежесінің индикаторы анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау үшін елеулі және елеусіз дәрежелердегі индикаторлар сомасының көрсеткіші есептеледі.
Елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткішін анықтау үшін
0,7 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш келесі формула бойынша саналады:
Рз – елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – тексерілетін субъектіге тексеруге (талдауға) талап етілетін елеулі дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішінің жалпы саны;
Р2 – бұзылған елеулі дәрежедегі индикаторлардың саны.
Елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткішін анықтау үшін
0,3 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш келесі формула бойынша саналады:
Рн – елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – тексерілетін субъектіге тексеруге (талдауға) талап етілетін елеусіз дәрежедегі бұзушылықтар көрсеткішінің жалпы саны;
Р2 – бұзылған елеусіз дәрежедегі индикаторлардың саны.
Жалпы тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (УР) 0-ден 100-ге дейінгі өлшем бойынша есептеледі және көрсеткіштерді қосу арқылы келесі формула бойынша анықталады:
Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Рн – елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің аумақтық бөлімшелерімен елеулі және елеусіз дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші санау кезінде Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың сақталуы бойынша тексерілетін субъектілер тәуекел дәрежесінің субъективтік критерийлердің 1, 2, 3, 4 және 48-тармақтарында көрсетілген критерийлер есепке алынбайды.
10. Іріктеп тексерулер тиісті есептік кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша тоқсанға қалыптастыратын іріктеп тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.

11. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
12. На каждого проверяемого субъекта ведется отдельная папка, в котором подшиваются копии актов о назначении проверок, проверочных листов по проверке, копии внесенных рекомендаций по устранению выявленных нарушений и условий, способствующих их совершению, сведения о результатах проверки и проводимых мероприятиях по исполнению требований законодательства в сфере оказания государственных услуг.
Приложение
к Критериям оценки степени
риска по соблюдению законодательства
в сфере оказания государственных услуг
Субъективные критерии
степени риска проверяемых субъектов по соблюдению
законодательства в сфере оказания государственных услуг
Критерии
Степень нарушения
По результатам предыдущих проверок
(степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований)
1

11. Іріктеп тексерулердің тізімдері:
1) субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің басымдығын;
2) мемлекеттік органның тексерулерді жүргізетін лауазымдық тұлғаларына түсетін жүктемелерін ескере отырып жасалады.
12. Әр тексерілетін субъектіге тексеруді тағайындау туралы актінің, тексеру бойынша тексеру парағының, анықталған бұзушылықтар мен оларды жасауға ықпал ететін жағдайларды жою бойынша енгізілген ұсыныстардың көшірмелері, тексеру нәтижелері және мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың талаптарын орындау туралы ақпарат тігілетін арнайы папка жүгізіледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
саласындағы заңнаманың сақталуы
бойынша тәуекел дәрежесін бағалау
критерийлеріне қосымша
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнаманың
сақталуы бойынша тексерілетін субъектілер тәуекел
дәрежесінің субъективтік критерийлер
Критерийлер
Бұзушылық ауырлығының дәрежесі
Бұрынғы тексерулер нәтижелері бойынша (ауырлық дәрежесі төменде көрсетілген талаптарды сақтамаған кезде белгіленеді)
1

Соответствие отчета о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги требованиям Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах"
Значительное
2
Соблюдение сроков разработки и утверждения стандарта государственной услуги
Значительное
3
Наличие утвержденного стандарта государственной услуги
Значительное
4
Соблюдение порядка изменения, дополнения и отмены стандарта государственной услуги
Значительное
5
Соблюдение сроков актуализации информации о порядке оказания государственной услуги после утверждения или изменения стандарта государственной услуги
Незначительное
6
Наличие необходимых условий для лиц с ограниченными возможностями при получении ими государственных услуг
Значительное
7
Предоставление полной и достоверной информации о порядке оказания государственных услуг услугополучателям в доступной форме
Значительное
8
Повышение квалификации работников в сфере оказания государственных услуг, а также обучение навыкам общения с лицами с ограниченными возможностями
Значительное
9
Соблюдение сроков разработки и утверждения регламента государственной услуги
Незначительное
10
Наличие утвержденного регламента государственной услуги
Значительное
11
Соблюдение требования по размещению стандартов государственных услуг в местах нахождения услугополучателей и некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и его филиалах
(далее – Государственная корпорация)
Значительное
12
Обеспечение внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги
Значительное
13
Информирование по запросу услугополучателей о стадии исполнения государственной услуги
Значительное
14
Предоставление государственной услуги на бесплатной основе, бесплатное предоставление которой гарантировано законами Республики Казахстан
Грубое
15
Соблюдение требования по размещению стандартов государственных услуг на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе центрального государственного и местного исполнительного органа
Значительное
16
Отсутствие фактов истребования от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем
Значительное
17
Отсутствие фактов истребования от услугополучателей документов, предоставление которых не регламентировано стандартом государственной услуги
Грубое
18
Отсутствие фактов оказания государственной услуги при неполном пакете документов, предоставление которых предусмотрено стандартом государственной услуги
Грубое
19
Соблюдение услугодателем графика работы, предусмотренного утвержденным стандартом государственной услуги
Грубое
20
Соблюдение услугодателем бизнес-процессов оказания государственной услуги, предусмотренного регламентом государственной услуги
Значительное
21
Наличие оснований, предусмотренных законами Республики Казахстан, по фактам отказа в оказании государственной услуги
Грубое
22
Соблюдение сроков оказания государственных услуг, установленных стандартами государственных услуг
Грубое
23
Соблюдение услугодателем требований по своевременному информированию услугополучателей о результатах рассмотрения жалоб в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О государственных услугах"
Грубое
24
Обоснованность продления сроков рассмотрения жалоб услугополучателей на качество оказания государственной услуг в случае его продления в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственных услугах"
Значительное
25
Наличие принятых мер, направленных на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей
Грубое
26
Наличие работы по внутреннему контролю
за качеством оказания государственных услуг
в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг
Значительное
27
Проведение публичных обсуждений отчетов о деятельности в сфере оказания государственных услуг с участием услугодателей, заинтересованных физических и юридических лиц
Незначительное
28
Принятие мер по повышению качества оказания государственных услуг с учетом заключений общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
Значительное
29
Повторные нарушения, ранее выявленные по результатам предыдущих проверок
Грубое
По наличию подтвержденных жалоб и обращений на качество оказанных государственных услуг, поступивших от физических или юридических лиц
30
Наличие одного и более подтвержденной жалобы или обращения на качество оказанных государственных услуг, поступивших от физических или юридических лиц
Грубое
31
Несоблюдение сроков рассмотрения подтвержденной жалобы услугополучателя, поступившей в адрес центрального государственного органа, местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, услугодателя, Государственную корпорацию
Значительное
32
Наличие подтвержденной жалобы или обращения касательно нарушения сроков оказания государственных услуг, установленных стандартами государственных услуг
Грубое
33
Наличие подтвержденной жалобы или обращения касательно истребования документов, не предусмотренных перечнем необходимых документов для получения государственной услуги согласно стандарту государственной услуги
Грубое
34
Наличие подтвержденных фактов обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, а также услугодателя и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан
Грубое
По результатам мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемыми субъектами, а также получаемых из информационных систем государственных органов
35
Необеспечение своевременного предоставления отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг в установленные законодательством сроки
Значительное
36
Необеспечение предоставления отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
Грубое
37
Наличие нарушений сроков оказания государственных услуг, установленных стандартами государственных услуг, в отчетных данных проверяемых субъектов по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
Значительное
38
Наличие жалоб на качество оказания государственных услуг в отчетной информации проверяемых субъектов по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
Значительное
39
Непредставление достоверной и (или) полной информации проверяемыми субъектами в отчетной информации по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
Грубое
По анализу официальных интернет-ресурсов государственных органов, средств массовой информации
40
Неразмещение на интернет-ресурсе проверяемого субъекта результатов контроля качества оказания государственных услуг
Значительное
41
Неразмещение стандартов государственных услуг на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсах проверяемого субъекта
Значительное
42
Неразмещение проверяемым субъектом на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсах и других средствах массовой информации отчета о деятельности по вопросам оказания государственных услуг
Значительное
43
Неразмещение центральным государственным органом, разрабатывающим стандарт государственной услуги, проекта стандарта государственной услуги для его публичного обсуждения на веб-портале "электронного правительства", своем интернет-ресурсе и (или) интернет-ресурсах местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Незначительное
44
Неразмещение центральным государственным органом, разрабатывающим проект стандарта государственной услуги, отчета о завершении публичного обсуждения проекта стандарта государственной услуги на веб-портале "электронного правительства", своем интернет-ресурсе и (или) интернет-ресурсах местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Незначительное
45
Наличие критической информации в средствах массовой информации касательно качества оказания государственной услуги
Незначительное
По результатам анализа сведений, отчетных данных, представляемых уполномоченными органами и организациями по запросу, общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
46
Несоблюдение сроков оказания государственных услуг согласно информации Интегрированной информационной системы "Мониторинг" уполномоченного органа в сфере информатизации
Грубое
47
Непредставление необходимой информации, относящейся к сфере оказания государственных услуг, в случае отсутствия данной информации на интернет-ресурсах проверяемых субъектов,
за исключением информации, составляющей государственные секреты, коммерческую и иную охраняемую законом тайну, в соответствии с законодательством Республики Казахстан при проведении общественного мониторинга качества оказания государственных услуг по государственному социальному заказу уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг
Значительное
48
Неэффективная деятельность центрального государственного органа по результатам ежегодной оценки по направлению "оказание государственных услуг"
Грубое
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по делам государственной
службы Республики Казахстан

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылаудың тәртібі Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның талаптарына сәйкес болу
Елеулі
2
Мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын әзірлеу және бекіту мерзімдерін сақтау
Елеулі
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартының болуы
Елеулі
4
Мемлекеттік қызметтің стандартын өзгерту, толықтыру және күшін жою тәртібін сақтау
Елеулі
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілген немесе өзгертілгеннен кейін оның көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіру мерзімдерін сақтау
Елеусіз
6
Мүмкіндігі шектеулі адамдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуы кезінде оларға қажетті жағдайлардың болу
Елеулі
7
Көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда толық және анық ақпаратты ұсыну
Елеулі
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыру, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдармен қарым-қатынас жасау дағдыларын үйрету
Елеулі
9
Мемлекеттік қызмет көрсетудің регламентін әзірлеу және бекіту мерзімдерін сақтау
Елеусіз
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген регламентінің болуы
Елеулі
11
Көрсетілетін қызметті берушілердің орналасу жерлерінде және "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік коғамында және оның филиалдарында (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) мемлекеттік қызметтердің стандарттарын орналастыру бойынша талапты сақтау
Елеулі
12
Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз ету
Елеулі
13
Көрсетілетін қызметті алушылардың сұрау салуы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орындалу сатысы туралы хабардар ету
Елеулі
14
Қазақстан Республикасының заңдарымен тегін ұсынылуға кепілдік берілген мемлекеттік қызметтерді тегін негізде көрсету
Өрескел
15
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын "электрондық үкіметтің" веб-порталында, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастыру бойынша талапты сақтау
Елеулі
16
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынатын құжаттарды сұрату фактілердің болмауы
Елеулі
17
Көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызметтің стандартымен ұсынуы айқындалмаған құжаттарды сұрату фактілердің болмауы
Өрескел
18
Мемлекеттік қызметтің стандартымен ұсынуы айқындалған құжаттар топтамасы толық болмағанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну фактілердің болмауы
Өрескел
19
Көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметтің бекітілген стандартымен көзделген жұмыс мерзімін сақтау
Өрескел
20
Көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметтің регламентімен көзделген мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерін сақтау
Елеулі
21
Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту фактілері бойынша Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген негіздердің болуы
Өрескел
22
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген қызмет көрсету мерзімдерін сақтау
Өрескел
23
Көрсетілетін қызметті берушілермен көрсетілетін қызметті алушыларды шағымдарды қарау нәтижелері туралы Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңымен белгіленген мерзімдерде уақытылы хабардар ету
Өрескел
24
Мемлекеттік қызметті көрсетудің сапасына келіп түскен шағымды қарау мерзімдері Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңымен белгіленген тәртіпте ұзартылған жағдайда оның ұзартудың негізділігі
Елеулі
25
Көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қабылдаудың болуы
Өрескел
26
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтеру туралы" Заңына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүргізу бойынша жұмыстың болуы
Елеулі
27
Көрсетілетін қызметті берушілердің, мүдделі жеке және заңды тұлғалардың қатысуымен мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызмет туралы есептерге жария талқылаулар өткізу
Елеусіз
28
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингі қорытындысын ескере отырып, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру жөнінде шаралар қабылдау
Елеулі
29
Бұрын жүргізілген тексерулер нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды қайталау
Өрескел
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер сапасына жеке және заңды тұлғалардан түскен нагізді шағымдардың болуы
30
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына жеке және заңды тұлғалардан түскен бір және одан да көп негізді шағымдардың болуы
Өрескел
31
Орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің, көрсетілетін қызмет берушілердің, Мемлекеттік корпорацияның мекен-жайларына түскен көрсетілетін қызметті алушылардың шағымдардын қарау мерзімдерін сақтамау
Елеулі
32
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген қызмет көрсету мерзімдерін бұзу жөнінде негізді шағымдардың немесе өтініштің болуы
Өрескел
33
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға қажетті құжаттар тізімінде көзделмеген құжаттарды сұрату жөнінде негізді шағымдардың немесе өтініштің болуы
Өрескел
34
Орталық мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен шағымдану фактілерінің болуы
Өрескел
Тексерілетін субъектілермен ұсынылатын, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынатын есептер мен мәліметтерге жүргізілетін мониторинг нәтижесі бойынша
35
Тексерілетін субъектілермен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерді заңнамамен белгіленген мерзімінде ұсынуды қамтамасыз етпеу
Елеулі
36
Тексерілетін субъектілермен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етпеу
Өрескел
37
Тексерілетін субъектілердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдері бұзылуының болуы
Елеулі
38
Тексерілетін субъектілердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша есептік мәліметтерінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына шағымдардың болуы
Елеулі
39
Тексерілетін субъектілермен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі бақылау бойынша дұрыс және (немесе) толық есептік мәліметтердің ұсынбау
Өрескел
Мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау бойынша
40
Тексерілетін субъектінің интернет-ресурсында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына жүргізілген бақылау нәтижелерін орналастырмау
Елеулі
41
"Электрондық үкімет" веб-порталында, тексерілетін субъектілердің интернет-ресурстарында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын орналастырмау
Елеулі
42
Тексерілетін субъектілердің "электрондық үкімет" веб-порталда, интернет-ресурстарында және басқа да бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі қызмет туралы есепті орналастырмау
Елеулі
43
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік орган мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылау үшін оны "электрондық үкіметтің" веб-порталында, өзінің интернет-ресурсында және (немесе) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің интернет-ресурстарында орналастырмау
Елеусіз
44
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын әзірлейтін орталық мемлекеттік орган "электрондық үкіметтің" веб-порталында, өзінің интернет-ресурсында және (немесе) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің интернет-ресурстарында мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жобасын жария талқылаудың аяқталғаны туралы есебін орналастырмау
Елеусіз
45
Бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасы жөнінде теріс ақпараттың болуы
Елеусіз
Уәкілетті органдар және ұйымдармен ұсынылатын мәліметтер, есептік ақпараттарды сұратуы бойынша, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингтің талдау нәтижелері бойынша
46
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның "Мониторинг" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің мәліметіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарымен белгіленген қызмет көрсету мерзімдерін сақтамау
Өрескел
47
Мемлекеттік қызметін бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның әлеуметтік тапсырысы бойынша қоғамдық мониторинг жүргізу кезінде сұратылған мемлекеттік құпияларды, коммерциялық және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету саласына жататын қажетті орталық мемлекеттік органдардан, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарынан, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінен, осы ақпарат олардың интернет-ресурстарында болмаған ақпаратты ұсынбау
Елеулі
48
"Мемлекеттік қызметтер көрсету" бағыты бойынша мемлекеттік органның жыл сайынғы тиімділігін бағалау қорытындылары бойынша тиімсіз қызметті көрсету
Өрескел
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрінің

от 11 февраля 2016 года № 32
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 февраля 2016 года № 89
Проверочный лист
по соблюдению законодательства
в сфере оказания государственных услуг
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) __________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1

2016 жылғы 11 ақпандағы № 32
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 19 ақпандағы № 89
бірлескен бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметтер көрсету заңнаманың сақталуы бойынша тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы____________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт _____________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) БСН (ЖСН), ____________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан мекен-жайы _______________________________________________
Талаптар тізімі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1