О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 394 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 72. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13480.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 394 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11817, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 14 августа 2015 года) следующие изменения:
регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Джумадильдаев А.Н.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 72
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
организации бухгалтеров"

"Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 394 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 72 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 наурызда № 13480 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 394 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11817 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 тамызда жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитеті (А.С. Жұмаділдаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен алынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 72 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
1-қосымша
"Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированного в Реестре нормативных правовых актов под № 11362 (далее - Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результатам оказываемой государственной услуги является свидетельство, переоформление, выдача дубликата свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
при выдаче свидетельства:
1) прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта, осуществляется сотрудником управления по документообороту услугодателя, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) распределение документов, указанных в пункте 9 Стандарта, управлению государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования - один рабочий день.
Результат процедуры - резолюция руководителя услугодателя;
3) рассмотрение исполнителем документов, представленных услугополучателем, указанных в пункте 9 Стандарта - в течение шестнадцати рабочих дней.
Результат процедуры - принятие решения о выдаче;
4) подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - заключение), приказа о выдаче свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация приказа - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - заключение и приказ о выдаче свидетельства;

1. Жалпы ережелер
1. "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету www.e.gov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру, куәлікті қайта ресімдеу, бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәліктің телнұсқасын беру (бұдан әрі - куәлік) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдары) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқармаға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды үлестіру – бір жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшының қарары;
3) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды – он алты жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы шешім қабылдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), куәлік беру туралы бұйрықты дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді және бұйрықты тіркеу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы қорытынды және бұйрық;

5) выдача свидетельства - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - свидетельство;
для переоформления свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - один рабочий день.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя заключения и приказа о переоформлении свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация - один рабочий день.
Результат процедуры - заключение и приказ.
3) выдача переоформленного свидетельства - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - свидетельство;
для выдачи дубликата свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - один рабочий день.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение свидетельства подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства - один рабочий день.
Результат процедуры - выдача дубликата свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник (и) управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования (исполнитель);
5) сотрудник (и) управления по документообороту услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;

5) куәлікті беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік;
куәлікті қайта ресімдеу үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен куәлікті қайта ресімдеу туралы қорытынды мен бұйрықты дайындайды және келіседі, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшысы бекітеді және тіркеу – бір жұмыс күні;
Рәсімнің нәтижесі – қорытынды және бұйрық.
3) қайта ресімделген куәлік беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік.
куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің мөрі және басшының қолымен растайды, куәліктің телнұсқасын береді – бір жұмыс күн.
Рәсімнің нәтижесі – куәліктің телнұсқасын беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысы;
3) қызмет көрсетушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының қызметкері (лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері (лері)
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-әрекеттер) бірізділігін сипаттау:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;

2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, распределяются управлению государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензировании в течение одного рабочего дня;
3) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ о выдаче свидетельства в течение шестнадцати рабочих дней;
4) заключение и приказ согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Подготавливается приказ и регистрируются сотрудником по документообороту услугодателя. Исполнителем на портале формируется свидетельство в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя в течение двух рабочих дней;
для переоформления свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) подготовленные исполнителем заключение и приказ о переоформлении свидетельства согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера в течение одного рабочего дня;
3) на основание приказа о переоформлении свидетельства на портале формируется свидетельство в электронном виде и подписывается ЭЦП руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня;
для выдачи дубликата свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта рассматриваются исполнителем, свидетельство распечатывается, заверяется подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя. Выдается дубликат свидетельства в течение одного рабочего дня.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при оказании государственной услуги через портал:
1) представленные через портал электронные документы, указанные в пункте 9 Стандарта принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;

2) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасына бір жұмыс күннің ішінде үлестіріледі;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды он алты жұмыс күннің ішінде қарайды және куәлік беру туралы қорытынды мен бұйрықты дайындайды;
4) қорытынды мен бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны бекітеді. Бұйрық дайындалады және көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері оны тіркейді. Орындаушы порталда электронды түрдегі куәлікті шығарады және оған қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен екі жұмыс күннің ішінде қол қойылады.
куәлікті қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы қайта ресімдеу туралы дайындаған қорытынды мен бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және тіркеу нөмірі беріле отырып, бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысы бекітеді;
3) қайта ресімдеу туралы бұйрықтың негізінде порталда электронды түрдегі куәлік жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады;
куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушіні басшысына кейіннен орындаушыға үлестіру үшін береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлік басып шығарады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен және көрсетілетін қызмет берушінің мөрімен растайды. Бір жұмыс күннің ішінде куәліктің телнұсқасы беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру және көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген портал арқылы ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіреді;

2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта рассматриваются исполнителем и подготавливаются проект заключения и приказа об оказании государственной услуги;
3) заключение и приказ об оказании государственной услуги согласовываются руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждается руководством услугодателя. Сотрудником управления по документообороту регистрируется приказ об оказании государственной услуги;
4) исполнитель формирует на портале проект решения об оказании государственной услуги, который согласовывается руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и подписывается руководством услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал "электронного правительства" описана в приложении к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной организации
бухгалтеров"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 72
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации организации по
профессиональной сертификации бухгалтеров"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированного в Реестре нормативных правовых актов под № 11362 (далее - Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства, переоформление, выдача дубликата свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.

2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды мен бұйрықтың жобаларын дайындайды;
3) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды мен бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және қызмет берушінің басшысы бекітеді. Құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты тіркейді;
4) орындаушы порталда мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімнің жобасын жасайды, оны көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және оған қызмет берушінің басшысы қол қояды.
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке қосымшада сипатталған.
"Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 72 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
2-қосымша
"Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөнiндегi ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету www.e.gov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру, куәлікті қайта ресімдеу, куәліктің телнұсқаларын беру (бұдан әрі - куәлік) болып табылады.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
при выдаче свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) распределение документов, указанных в пункте 9 Стандарта, управлению государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования - один рабочий день.
Результат процедуры - резолюция руководства услугодателя;
3) направление исполнителем документов, указанных в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, в структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан в области налогообложения и бухгалтерского учета для их дальнейшего рассмотрения - в течение двух рабочих дней.
Результат процедуры - направление документов;
4) рассмотрение структурными подразделениями Министерства финансов Республики Казахстан в области налогообложения и бухгалтерского учета документов, указанных в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта - в течение четырнадцати рабочих дней.
Результат процедуры - принятие решения о выдаче свидетельства;
5) подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - заключение), приказа о выдаче свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - заключение и приказ о выдаче свидетельства;
6) выдача свидетельства - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - свидетельство;
для переоформления свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - один рабочий день.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя заключения и приказа о переоформлении свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация - один рабочий день.
Результат процедуры - заключение и приказ.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелердің көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимыл) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсім нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқармаға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды үлестіру – бір жұмыс күні.
Рәсім нәтижесі – қызметті беруші басшының қарары;
3) Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық салу және бухгалтерлік есеп саласындағы құрылымдық бөлімшелеріне оларды одан әрі қарау үшін жіберу – екі жұмыс күні ішінде.
Рәсім нәтижесі – құжаттарды жіберу;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық салу және бухгалтерлік есеп саласындағы құрылымдық бөлімшелері Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қарау, орындаушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарауы - он төрт жұмыс күні ішінде.
Рәсім нәтижесі – куәлікті беру туралы шешім қабылдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), куәлік беру туралы бұйрықты дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығымен бекіту және тіркеу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсім нәтижесі – куәлікті беру туралы қорытынды және бұйрық;
6) куәлікті беру – бір жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік.
куәлікті қайта ресімдеу үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), куәлік қайта ресімдеу туралы бұйрықты дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығымен бекіту және тіркеу – бір жұмыс күннің ішінде
Рәсімнің нәтижесі – қорытынды және бұйрық.

3) выдача переоформленного свидетельства - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - свидетельство;
для выдачи дубликата свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - один рабочий день.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, распечатка свидетельства, заверение подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя, выдача дубликата свидетельства - один рабочий день.
Результат процедуры - выдача дубликата свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления государственных услуг и контроля в области аккредитаций и лицензирования;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник(и) управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования (исполнитель);
5) сотрудник(и) управления по документообороту услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, распределяются управлению государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования в течение одного рабочего дня;
3) исполнителем документы, указанные в подпункте 3) пункте 9 Стандарта, направляются в структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан в области налогообложения и бухгалтерского учета для их дальнейшего рассмотрения - в течение двух рабочих дней;
4) структурными подразделениями Министерства финансов Республики Казахстан в области налогообложения и бухгалтерского учета рассматриваются документы, указанные в подпункте 3) пункте 9 Стандарта, исполнителем рассматриваются документы, указанные в пункте 9 Стандарта - в течение четырнадцати рабочих дней;

3) қайта ресімделген куәлік беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік.
куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті қағазға басып шығарады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің мөрі мен басшының қолымен расталады, куәліктің телнұсқасын беру – бір жұмыс күн.
Рәсімнің нәтижесі – куәліктің телнұсқасын беру.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысы;
3) қызмет көрсетушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының қызметкері (лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері (лері)
6) Қазақстан Республикасы Қаржылық министрлігі құрылымдық бөлімшелерінің қызметкері (лері);
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-қимыл) бірізділігін сипаттау:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасына бір жұмыс күннің ішінде үлестіріледі;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық салу және бухгалтерлік есеп саласындағы құрылымдық бөлімшелеріне оларды одан әрі қарау үшін жібереді – екі жұмыс күні ішінде;
4) Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық салу және бухгалтерік есеп саласындағы құрылымдық бөлімшелері, орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды он төрт жұмыс күні ішінде қарайды;

5) заключение и приказ согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя, утверждаются руководством услугодателя. Приказ регистрируется сотрудником по документообороту услугодателя. Исполнителем на портале формируется свидетельство и подписывается ЭЦП руководством услугодателя в течение двух рабочих дней.
для переоформления свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) подготовленные исполнителем заключение и приказ о переоформлении свидетельства согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера в течение одного рабочего дня;
3) на основании приказа о переоформлении свидетельства на портале формируется свидетельство в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя в течение одного рабочего дня;
для выдачи дубликата свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта рассматриваются исполнителем, свидетельство распечатывается, заверяется подписью руководства услугодателя и печатью услугодателя. Выдается дубликат свидетельства в течение одного рабочего дня.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги через портал:
1) представленные через портал электронные документы, указанные в пункте 9 Стандарта принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) исполнитель направляет документы, указанные в подпункте 3) пункта 9 Стандарта, в структурные подразделения Министерства финансов Республики Казахстан в области налогообложения и бухгалтерского учета для их дальнейшего рассмотрения и получает результаты их рассмотрения;
3) документы, указанные в пункте 9 Стандарта рассматриваются исполнителем и подготавливаются проекты заключения и приказа об оказании государственной услуги;

5) қорытынды мен бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы оны бекітеді. Бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері оны тіркейді. Орындаушы порталда электронды түрдегі куәлікті шығарады және оған қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен екі жұмыс күннің ішінде қол қойылады.
куәлікті қайта ресімдеу үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасы қабылдайды және бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысына кейіннен орындаушыға үлестіру үшін беріледі;
2) орындаушы дайындаған куәлік қайта ресімдеу туралы қорытынды және бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен келіседі және тіркеу нөмірі беріле отырып оларды қызмет берушінің басшылығы бекітеді және тіркеледі – бір жұмыс күннің ішінде;
3) қайта ресімдеу туралы бұйрықтың негізінде порталда электронды түрдегі куәлік жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады.
куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасы қабылдайды және бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысына кейіннен орындаушыға үлестіру үшін беріледі
2) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды орындаушы қарайды, куәлік басып шығарылады, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің мөрі және басшысының ЭЦҚ-мен расталады, бір жұмыс күннің ішінде қол қойылған куәліктің телнұсқасы беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш беру және көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген портал арқылы ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіреді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық салу және бухгалтерлік есеп саласындағы құрылымдық бөлімшелеріне оларды одан әрі қарау үшін жібереді және олардың қарауының нәтижелерін алады;
3) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды мен бұйрықтың жобаларын дайындайды;

4) заключение и приказ об оказании государственной услуги согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Сотрудником управления по документообороту регистрируется приказ об оказании государственной услуги;
5) исполнитель формирует на портале проект решения об оказании государственной услуги, который согласовывается с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал "электронного правительства" описана в приложении к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства об
аккредитации организации по
профессиональной сертификации
бухгалтеров"
Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через веб-портал
"электронного правительства"
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 72
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
аудиторской организации"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированным в Реестре нормативных правовых актов под № 11362 (далее - Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результатам оказываемой государственной услуги является свидетельство, переоформление, выдача дубликатов свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды мен бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және қызмет берушінің басшысы бекітеді. Құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты тіркейді;
5) орындаушы портолда мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімнің жобасын жасайды, оны көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және оған қызмет берушінің басшысы бекітеді;
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке қосымшада сипатталған
"Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау
жөніндегі ұйымын аккредиттеу туралы
куәлік беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 72 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
3-қосымша
"Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету www.e.gov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: жартылай автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру, куәлікті қайта ресімдеу немесе куәліктің телнұсқаларын беру (бұдан әрі - куәлік) болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
При выдаче свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, (далее - заключение), приказа о выдаче свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация - в течение трех рабочих дней.
Результат процедуры - заключение и приказ о выдаче;
3) выдача свидетельства - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - свидетельство.
Для переоформления свидетельства:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение исполнителем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения и приказа о переоформлении свидетельства, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация - один рабочий день.
Результат процедуры - заключение и приказ;
3) выдача переоформленного свидетельства - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - свидетельство.
для выдачи дубликата:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - один рабочий день.
Результат процедуры - прием документов;
рассмотрение документов исполнителем, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта, а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация, выдача дубликата свидетельства - один рабочий день.
Результат процедуры - выдача дубликата свидетельства.

4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимыл) мазмұны:
куәлік беру кезінде:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), куәлік беру туралы бұйрықты дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығымен бекіту және тіркеу – үш жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – куәлік беру туралы қорытынды және бұйрық;
3) куәлік беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік.
Куәлікті қайта ресімдеу үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), куәлікті қайта рәсімдеу туралы бұйрықты дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығымен бекіту және тіркеу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – қорытынды және бұйрық.
3) қайта ресімделген куәлік беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – куәлік.
куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды) дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызмет берушінің басшылығымен бекіту және тіркеу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – куәліктің телнұсқасын беру.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник (и) управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования (исполнитель);
5) сотрудник(и) управления по документообороту услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
при выдаче свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, рассматриваются исполнителем, подготавливаются и согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, с руководителем управления юридической службой услугодателя. Заключение и приказ о выдаче свидетельства утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера в течение трех рабочих дней;
3) исполнителем на портале формируется свидетельство в электронном виде и подписывается электронной цифровой подписью руководством услугодателя в течение одного рабочего дня.
для переоформления свидетельства:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта рассматриваются исполнителем, подготовленные заключение и приказ о переоформлении свидетельства согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службы услугодателя и утверждаются руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера в течение одного рабочего дня;
3) на основание приказа о переоформлении свидетельства на портале формируется свидетельство в электронном виде и подписывается ЭЦП руководства услугодателя в течение одного рабочего дня;
для выдачи дубликата свидетельства:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысы;
3) қызмет көрсетушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының қызметкері (лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері (лері);
6) Қазақстан Республикасы Қаржылық министрлігі құрылымдық бөлімшелерінің қызметкері (лері);
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-қимыл) бірізділігін сипаттау:
куәлік беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, куәлікті беру туралы дайындаған қорытынды мен бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен дайындалады және келіседі, сондай-ақ тіркеу нөмірі беріле отырып, үш жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысы бекітеді;
3) орындаушы порталда электронды түрдегі куәлік жасайды және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады.
куәлікті қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қарайды, дайындалған куәлікті қайта ресімдеу туралы дайындаған қорытынды мен бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, сондай-ақ тіркеу нөмірі беріле отырып, бір жұмыс күннің ішінде қызмет берушінің басшысы бекітеді;
3) қайта ресімдеу туралы бұйрықтың негізінде порталда электронды түрдегі куәлік жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады.
куәліктің телнұсқасын беру үшін:

1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и передаются руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) рассмотрение документов исполнителем, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, а также их утверждение руководством услугодателя с присвоением регистрационного номера. На основании приказа на портале формируется дубликат лицензии в электронном виде и подписывается ЭЦП руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня.
4. Описании порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги через портал:
1) представленные через портал электронные документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ об оказании государственной услуги, согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой и утверждаются руководством услугодателя;
3) исполнитель формирует на портале проект решения о выдаче свидетельства, переоформлении, выдачи дубликата свидетельства, которые согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области бухгалтерского учета и аудита, руководителем управления юридической службы услугодателя и подписывается руководством услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал "электронного правительства" описана в приложении к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной аудиторской
организации"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 72
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2015 года № 394
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности"

1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасы қабылдайды және кейіннен орындаушыға бір жұмыс күннің ішінде үлестіріледі;
2) орындаушы құжаттарды қарайды, құжаттардың сәйкестігі туралы қорытынды көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі, сондай-ақ тіркеу нөмірі беріле отырып, қызмет берушінің басшысы бекітеді. Бұйрықтың негізінде порталда электронды түрдегі куәліктің телнұқсасы жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен бір жұмыс күннің ішінде қол қойылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы өтініш жасау кезінде мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимыл) тәртібін сипаттау:
1) портал арқылы ұсынылған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасы қабылдайды және орындаушыға үлестіру үшін береді;
2) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытындыны және бұйрықты дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және қызмет берушінің басшысы бекітеді;
3) орындаушы порталда куәлікті беру, қайта ресімдеу туралы, куәліктің телнұсқасын беру туралы шешім жобасын жасайды, олар қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысымен, заң қызметі басқармасының басшысымен келіседі және оған қызмет берушінің басшысы қол қояды;
Веб-порталдар арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке қосымшада сипатталған.
"Кәсіби аудиторлық ұйымды
аккредиттеу туралы куәлік беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 72 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
4-қосымша
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача на осуществление аудиторской деятельности", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 280 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита", зарегистрированным в Реестре нормативных правовых актов под № 11362 (далее - Стандарт) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через: Некоммерческое Акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация), веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности (далее - лицензия), переоформление, выдача дубликата лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги:
При выдаче лицензии:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) распределение документов, указанных в пункте 9 Стандарта, управлению государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования - один рабочий день.
Результат процедуры - резолюция руководство услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, www.e.gov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Нормативтік құқықтық актілері тізілімінде № 11362 болып тіркелген "Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 280 бұйрығымен бекітілген "Аудорторлық қызметті жүзеге асыруға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, www.e.gov.kz "электрондық үкімет", www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру (бұдан әрі - лицензия), қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимыл) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимыл) мазмұны:
лицензия беру кезінде:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқармаға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды үлестіру – бір жұмыс күні;
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары;

3) направление исполнителем электронного запроса в Информационный сервис Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и получение ответа о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию — в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - электронный запрос о сведениях в отношении услугополучателя в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) рассмотрение исполнителем документов и ответа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан - девять рабочих дней.
Результат процедуры - принятие решения о выдаче лицензии либо мотивированном ответе об отказе;
5) подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - заключение), требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности, а также утверждение приказа "О выдаче лицензии" руководством услугодателя и регистрация либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги - в течение двух рабочих дней.
Результат процедуры - заключение и приказ "О выдаче лицензии" либо мотивированный ответ об отказе;
6) выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - лицензия либо мотивированный ответ об отказе.
При переоформлении лицензии:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) направление исполнителем электронного запроса в Информационный сервис Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и получение ответа о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию, рассмотрение исполнителем документов и ответа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта, требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности и приказа "О переоформлении лицензии", а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация либо подготовка мотивированного ответа об отказе в переоформлении лицензии - один рабочий день.
Результат процедуры - принятие решения о переоформлении лицензии либо мотивированном ответе об отказе;

3) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің Ақпараттық сервисіне электронды сұрау салуды жіберу және қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алу – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетіне қызмет алушыға қатысты мәліметтер туралы электронды сұрау салу;
4) орындаушы қызмет алушы ұсынған құжаттарды және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитеті ұсынған жауапты қарайды – тоғыз жұмыс күні;
Рәсімнің нәтижесі – лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды), сондай-ақ "Лицензия беру туралы" бұйрықты қызмет берушінің басшылығы бекітеді және тіркеледі, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау – екі жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – "Лицензия беру туралы" қорытынды және бұйрық немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту;
6) Лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – лицензия немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап.
Лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау
2) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің Ақпараттық сервисіне электронды сұрау салуды жіберу және қызмет алушыға қатысты аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алу, орындаушы құжаттарды және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің жауабын қарайды, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына, "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" бұйрыққа сәйкестігі туралы қорытындыны (бұдан әрі - қорытынды) дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен келісу, сондай-ақ оларды қызметті берушінің басшысы бекітеді, және тіркеледі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – лицензияны қайта ресімдеу немесе бас тарту туралы дәлелді шешім қабылдау.

3) выдача переоформленной лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказываемой государственной услуге - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - переоформленная лицензия либо мотивированный ответ об отказе.
При выдаче дубликата лицензии:
1) прием документов сотрудником управления по документообороту услугодателя, указанных в пункте 9 Стандарта, передача их руководству услугодателя для распределения - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - прием документов;
2) рассмотрение документов исполнителем, подготовка и согласование с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя заключения о соответствии документов, указанных в пункте 9 Стандарта требованиям законодательства Республики Казахстан об аудиторской деятельности и приказа "О выдаче дубликата лицензии", а также их утверждение руководством услугодателя и регистрация либо подготовка мотивированного ответа об отказе в выдаче дубликата лицензии - в течение одного рабочего дня.
Результат процедуры - дубликат лицензии либо мотивированный ответ об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования;
3) руководитель управления юридической службы услугодателя;
4) сотрудник (и) управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования (исполнитель);
5) сотрудник(и) управления по документообороту услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками):
При выдаче лицензии:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передача их руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, распределяются управлению государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования в течение одного рабочего дня;
3) исполнитель направляет электронный запрос в Информационную систему Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и получает ответ о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию в течение одного рабочего дня;

3) қайта ресімделген лицензия беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру – бір жұмыс күннің ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – қайта ресімделген лицензия немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Лицензияның телнұсқасын беру кезінде:
1) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды, оларды қызмет берушінің басшылығына үлестіру үшін беруді қызмет берушінің құжат айналымы бойынша басқарманың қызметкері жүзеге асырады – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – құжаттарды қабылдау;
2) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнама талаптарына және "Лицензияның телнұсқасын беру туралы" бұйрыққа сәйкес келуі туралы қорытындыны дайындау және келісу, сондай-ақ оларды қызметті берушінің басшысы бекітеді және тіркеледі немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау – бір жұмыс күннің ішінде;
Рәсімнің нәтижесі – лицензияның телнұсқасы немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттері тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының басшысы;
3) қызмет көрсетушінің заң қызметі басқармасының басшысы;
4) мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасының қызметкері (лері) (орындаушы);
5) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері (лері)
6) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері;
7. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында рәсімдер (іс-қимыл) бірізділігін сипаттау:
Лицензия беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мемлекеттік қызметтер және аккредитация мен лицензиялау саласындағы бақылау басқармасына бір жұмыс күннің ішінде үлестіріледі;
3) орындаушы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің Ақпараттық сервисіне электронды сұрау салуды жібереді және қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы жауап алады – бір жұмыс күннің ішінде;

4) документы, указанные в пункте 9 Стандарта и представленный ответ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан рассматриваются исполнителем и подготавливаются заключение и приказ "О выдаче лицензии", либо мотивированный ответ об отказе в течение девяти рабочих дней;
5) заключение и проект приказа "О выдаче лицензии" согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя, и утверждаются руководством услугодателя, с присвоением регистрационного номера. Сотрудник управления по документообороту регистрирует приказ "О выдаче лицензии" либо мотивированный ответ об отказе. На основании приказа на портале формируется лицензия в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя в течение трех рабочих дней.
При переоформлении лицензии:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передача их руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;
2) исполнитель направляет электронный запрос в Информационную систему Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью, рассматривает документы, указанные в пункте 9 Стандарта, представленный электронный ответ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан. Заключение и приказ "О переоформлении лицензии", согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя, и утверждаются руководством услугодателя, с присвоением регистрационного номера либо мотивированный ответ об отказе в течение одного рабочего дня;
3) на основании приказа "О переоформлении лицензии" на портале формируется лицензия в электронном виде и подписывается ЭЦП руководством услугодателя либо направляется мотивированный ответ об отказе в переоформлении лицензии в течение одного рабочего дня.
При выдаче дубликата лицензии:
1) документы, указанные в пункте 9 Стандарта, принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя, передаются их руководству услугодателя для распределения в последующем исполнителю в течение одного рабочего дня;

4) орындаушы үш жұмыс күннің ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитеті ұсынған жауапты қарайды және "Лицензия беру туралы" қорытынды мен бұйрықты дайындайды немесе бас тарту туралы дәлелді жауап. Бұйрықтың негізінде электронды түрдегі лицензия жасалады және оған қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылады;
Лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;
2) орындаушы бір жұмыс күннің ішінде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетінің Ақпараттық жүйесіне қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы электронды сұрау салуды жібереді, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитеті ұсынған электронды жауабын қарайды. "Лицензияны қайта ресімдеу туралы" қорытынды және бұйрық көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен келісіледі, және оны тіркеу нөмірі беріле отырып қызмет беруші басшысы бекітеді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
3) "Қайта ресімдеу туралы" бұйрықтың негізінде порталда электронды түрдегі лицензия жасалады және қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылады немесе бір жұмыс күннің ішінде лицензияны қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі.
Лицензияның телнұсқасын беру кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды және кейіннен орындаушыға үлестіру үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күннің ішінде береді;

2) заключение и проект приказа "О выдаче дубликата лицензии" согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя и утверждаются руководством услугодателя, с присвоением регистрационного номера либо мотивированный ответ об отказе в выдаче дубликата лицензии. На основании приказа на портале формируется дубликат лицензии в электронном виде и подписывается ЭЦП руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателей при оказании государственной услуги при обращения в Государственную корпорацию и через веб-портал:
1) услугополучатель подает заявление в Государственную корпорацию для получения государственной услуги по месту регистрации услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование очереди через портал, максимальное допустимое время ожидания для подачи документов услугополучателем 15 (пятнадцать) минут;
2) при приеме документов, указанные в пункте 9 Стандарта сотрудник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с оригинала документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю;
3) для получения государственной услуги сотрудник Государственной корпорации направляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта, услугодателю и подписывает ЭЦП, максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 15 (пятнадцать) минут;
4) при приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме документов;
5) выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Оказание государственной услуги через портал:
1) представленные через портал электронные документы принимаются сотрудником управления по документообороту услугодателя и распределяются исполнителю;
2) исполнитель направляет электронный запрос и получает электронный ответ от Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о сведениях в отношении услугополучателя, касательно вступивших в законную силу решений суда, запрещающих ему заниматься аудиторской деятельностью и получать лицензию;

2) "Лицензияның телнұсқасын беру туралы" қорытынды мен бұйрық жобасын қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен келіседі және оны тіркеу нөмірі беріле отырып қызмет беруші басшысы бекітеді немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы дәлелді жауап. Бұйрықтың негізінде электронды түрдегі лицензияның телнұсқасы жасалады және оған бір жұмыс күннің ішінде қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылады.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік корпорацияға және веб-портал арқылы өтініш жасау кезінде мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимыл) тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға қызмет алушының тіркелген орны бойынша "электронды" кезек тәртібінде, алдын-ала жазылусыз және жедел түрде қызмет көрсетусіз өтініш береді, портал арқылы брондау мүмкіндігі бар, қызмет алушының құжатты тапсыруға ең ұзақ күту уақыты - 15 (он бес) минут;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде құжаттардың түпнұсқасының электрондық көшірмесін алып, түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
3) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қызмет берушіге жібереді және ЭЦҚ-мен қол қояды, қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша жіберілетін уақыты – 15 (он бес) минут;
4) Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде қызмет алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
5) тиісті құжаттар қабылданғаны туралы қолхат негізінде, жеке куәлік ұсынған жағдайда (немесе өкілдің нотариалды расталған сенімхаты) дайын құжаттар беріледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету:
1) портал арқылы ұсынылған құжаттарды қызмет берушінің құжат айналым бойынша басқармасының қызметкері қабылдайды және орындаушыға үлестіру үшін береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетіне қызмет алушыға қатысты оған аудиторлық қызметпен айналысуға және лицензия алуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімдері жөнінде мәліметтер туралы электронды сұрау салуды жібереді және одан электронды жауап алады;

3) документы, указанные в пункте 9 Стандарта и электронный ответ Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан рассматриваются исполнителем и подготавливаются проект заключения и приказа об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе;
4) заключение и приказ об оказании государственной услуги согласовываются с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя и утверждаются руководством услугодателя. Сотрудник управления по документообороту регистрирует приказ об оказании государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе;
5) исполнитель формирует на портале проект решения о выдаче лицензии, переоформлении, выдачи дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, который согласовывается с руководителем управления государственных услуг и контроля в области аккредитации и лицензирования, руководителем управления юридической службой услугодателя и подписывается руководством услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал описана в приложении к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
аудиторской деятельности"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через веб-портал "электронного
правительства"

3) орындаушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп комитетіне электронды сұрау салудың жауабын қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытындының және бұйрықтың жобасын немесе одан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
4) мемлекеттік қызметті көрсету туралы қорытынды мен бұйрықты көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен келісіледі және оны қызмет берішінің басшысы бекітеді. Құжат айналым бойынша басқарманың қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету туралы бұйрықты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді;
5) орындаушы қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер және аккредиттеу мен лицензиялау саласындағы басқарма басшысымен, заң қызметінің басшысымен келіскен лицензияны беру, қайта ресімдеу және телнұсқасын беру туралы шешім жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты порталға шығарады және оған қызмет берушінің басшысы қол қояды.
Веб-порталдар арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке қосымшада сипатталған.
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы