О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 348 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2016 года № 13486. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 10.07.2020 № 665 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 348 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11696, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 августа 2015 года) следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Регистрационный учет индивидуального предпринимателя", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, направляет услугополучателя в сектор самообслуживания "Connection Point" – 10 (десять) минут;
2) услугополучатель осуществляет действия, указанные в пункте 11 настоящего Регламента государственной услуги.";
приложения 5, 6 и 7 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Регистрационный учет частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора", утвержденном указанным приказом:

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 71 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 наурызда № 13486 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 10.07.2020 № 665 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11696 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 17 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Дара кәсіпкерді тіркеу есебі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткішгіште келу тәртібімен Мемлекеттік корпорациясына табыс еткен кезде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарын қабылдайды, тексереді, көрсетілетін қызметті алушыны "Connection Point" өзіне – өзі қызмет көрсету секторына жолдайды – 10 (он) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 11-тармағында көрсетілген іс-әрекеттерді жүзеге асырады.";
көрсетілген регламентке 5, 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке нотариусты, жеке сот орындаушыны, адвокатты, кәсіби медиаторды тіркеу есебі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:

подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
приложения 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 16 и 17 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Регистрация лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Регистрация лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Регистрация лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"2. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугополучателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункты 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем заявления, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.

1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
көрсетілген регламентке 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 16 және 17-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
тақырыб мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдарды тіркеу";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген "Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдарды тіркеу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11273 тіркелген) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
2-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
4, 5, 6, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өтінішті, сондай-ақ құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының ұсынуы болып табылады.

5. При представлении в Государственную корпорацию копии документов услугополучателем одновременно представляются оригиналы документов для сверки с копиями документов.
6. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги услугополучателю работником Государственной корпорации выдается расписка о приеме соответствующих документов.
7. Работник Государственной корпорации после представления услугополучателем документов, сканирует их, проверив их на соответствие оригиналам документов.
8. Пошаговые действия и решения через информационную систему Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) приведены в приложении 1 (диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ИС Государственной корпорации) к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод работника Государственной корпорации в ИС Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение работником Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации через ШЭП в информационную систему государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
8) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 8 – направление запроса в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя;

5. Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың көшірмелерін тапсырған кезде құжаттардың көшірмелерімен салыстыру үшін бір мезгілде құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады.
6. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың барлығы тапсырылған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қол хат береді.
7. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырғаннан кейін, оларды Мемлекеттік корпорация қызметкері сканерлейді, олардың түпнұсқаларымен сәйкестігін тексереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация АЖ) арқылы қадамдық әрекеттер мен шешiмдерi осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшасында (Мемлекеттік корпорация АЖ арқылы қызметтi көрсеткен кезде функционалдық өзара іс-қимылдың диаграммасы) көрсетілген:
1) 1-үдерiс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкері Мемлекеттік корпорация АЖ логин мен парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
2) 2-үдерiс - Мемлекеттік корпорация қызметкері осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетiлген мемлекеттік қызметтi таңдауы, мемлекеттік қызметтi көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және Мемлекеттік корпорация қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы сұрау салу жіберу;
4) 1-шарт - ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдерiс - ЖТ МДҚ көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үдерiс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сауал салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгiлеу бөлiгiнде толтыруы және құжаттарды сканерлеуi, оларды сауал салу нысанына бекiтуi және электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сауал нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-үдерiс - "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (сұрау салуды) жіберуі;
8) 7-үдерiс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ сұрау салуды тіркеуі;
9) 8-үдерiс – автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) көрсетілетін қызметті берушінің сұрауын жіберуі;

10) процесс 9 – регистрация запроса в АРМ услугодателя;
11) условие 2 – обработка государственной услуги и проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям и условиям для получения государственной услуги;
12) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в АРМ услугодателя;
13) процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги сформированной АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.";
приложение 1 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанному регламенту, правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация лиц, имеющих право
осуществлять деятельность администратора
(временного администратора,
реабилитационного, временного и
банкротного управляющих)
";
приложения 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 19 и 20 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на производство табачных изделий", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной коропорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 10 (десять) минут;
3) работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги:
проверяет полноту представленных документов, направляет запрос в государственный орган для осуществления согласования выдачи лицензии в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан, выдает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае соответствия представленных документов пункту 9 Стандарта работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, уведомив Управление по правовой статистике и специальным учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности;

10) 9-үдерiс - АЖО көрсетілетін қызметті берушінің сұрауын тіркеу;
11) 2-шарт - мемлекеттік қызметті өңдеу және көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді алу үшін көрсетілетін қызметті алушының қойылатын талаптар мен шарттарға сәйкес келуін тексеруі;
12) 10-үдерiс - көрсетілетін қызметті берушінің АЖО көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
13) 11-үдерiс - көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қалыптастырылған мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.";
көрсетілген регламентке 1-қосымша осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген регламентке 2-қосымшаның жоғарғы оң бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және
банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығы бар
адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
";
көрсетілген регламентке 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 19 және 20-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Темекі бұйымдарының өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде өзі келіп Мемлекеттік корпорациясына құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері;
курьерлік қызмет ұсынған құжатты қабылдайды, ЭҚАБЖ тіркейді – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері;
ұсынылған құжаттардың толықтығы тексеріледі, өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заң талаптарына сәйкестігі бөлігінде, лицензия беруді келісуді жүзеге асыру үшін мемлекеттік органға сұрау салу жолдайды, ұсынылған құжаттардың толық болмау факті белгілі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі қарауда бас тарту туралы жазбашы уәжделген жауабын береді – 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде;
ұсынылған құжаттар Стандарттың 9-тармағына сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің Құқықтық статистика және арнайы есепке алу басқармасына хабарлап, көрсетілетін қызметті алушының объектісіне барады, нәтижесі бойынша оның қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтау актісін жасайды;

выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 10 Стандарта – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
выдача дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги, сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование", выдает их нарочно услугополучателю под роспись – по мере обращения.";
подпункт 15) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"15) процесс 10 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и в ИС Государственной корпорации и направление запроса к услугодателю;";
приложения 1, 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 21, 22 и 23 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на производство этилового спирта", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 10 (десять) минут;
3) работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги:
проверяет полноту представленных документов, направляет запрос в государственный орган для осуществления согласования выдачи лицензии в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан, выдает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае соответствия представленных документов пункту 9 Стандарта работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, уведомив Управление по правовой статистике и специальным учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности;

лицензия беру, не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензияны беруден бас тарту туралы уәжделген жауабы – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) Мемлекеттік корпорация қызметкері "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қылыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алады, жүгінуі бойынша оны көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдырып қолма-қол береді.";
10-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) 10-үдеріс – электронды құжатты (көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да және Мемлекеттік корпорация АЖ тіркеу және сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;";
көрсетілген регламентке 1, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 21, 22 және 23-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде өзі келіп Мемлекеттік корпорациясына құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері;
курьерлік қызмет ұсынған құжатты қабылдайды, ЭҚАБЖ тіркейді – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері;
ұсынылған құжаттардың толықтығы тексеріледі, өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заң талаптарына сәйкестігі бөлігінде, лицензия беруді келісуді жүзеге асыру үшін мемлекеттік органға сұрау салу жолдайды, ұсынылған құжаттардың толық болмау факті белгілі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбашы уәжделген жауабын береді – 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде;
ұсынылған құжаттар Стандарттың 9-тармағына сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің Құқықтық статистика және арнайы есепке алу басқармасына хабарлап, көрсетілетін қызметті алушының объектісіне барады, нәтижесі бойынша оның қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтау актісін жасайды;

выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 10 Стандарта – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
выдача дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги, сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование", выдает их нарочно услугополучателю под роспись – по мере обращения.";
подпункт 15) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"15) процесс 10 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и в ИС Государственной корпорации и направление запроса к услугодателю;";
приложения 2, 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 27, 28 и 29 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 10 (десять) минут;
3) работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги:
проверяет полноту представленных документов, направляет запрос в государственный орган для осуществления согласования выдачи лицензии в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан, выдает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае соответствия представленных документов пункту 9 Стандарта работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, уведомив Управление по правовой статистике и специальным учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности;

лицензия беру, не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензияны беруден бас тарту туралы уәжделген жауабы – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.";
4) Мемлекеттік корпорация қызметкері "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қылыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алады, жүгінуі бойынша оны көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдырып қолма-қол береді.";
10-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) 10-үдеріс – электронды құжатты (көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да және Мемлекеттік корпорация АЖ тіркеу және сұрау салуды көрсетілетін қызметті берушіге жолдау;";
көрсетілген регламентке 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 27, 28 және 29-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Алкоголь өнімдерін оның өндіріс аумағында сақтау және көтерме саудада сату қызметін қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтау және көтерме саудада сатуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғам "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде өзі келіп Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері;
курьерлік қызмет ұсынған құжатты қабылдайды, ЭҚАБЖ тіркейді – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері:
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заңнама талаптарына сәйкестігі бөлігінде, лицензия беруді келісуді жүзеге асыру үшін мемлекеттік органға сұрау салу жолдайды, ұсынылған құжаттардың толық болмау факті белгілі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбашы уәжделген жауабын береді – 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде;
ұсынылған құжаттар Стандарттың 9-тармағына сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің Басқармасына хабарлап, көрсетілетін қызметті алушының объектісіне барады, нәтижесі бойынша оның қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтау актісін жасайды;

выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 10 Стандарта – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
выдача дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги, сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование", выдает их нарочно услугополучателю под роспись – по мере обращения.";
подпункт 15) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"15) процесс 10 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и в ИС Государственной корпорации и направление запроса к услугодателю;";
приложения 2, 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 30, 31 и 32 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1(одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 10 (десять) минут;
3) работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги:
проверяет полноту представленных документов, направляет запрос в государственный орган для осуществления согласования выдачи лицензии в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан, выдает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления услугополучателя в случае установления факта неполноты представленных документов – в течение 2 (двух) рабочих дней;
в случае соответствия представленных документов пункту 9 Стандарта работник услугодателя, ответственный за оказание государственной услуги, уведомив Управление по правовой статистике и специальным учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, выезжает на объект услугополучателя, по результатам которого составляет акт установления соответствия или несоответствия квалификационным требованиям к деятельности;

лицензияны, не мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензияны беруден бас тарту себебі туралы уәжделген жауабы беру – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.";
4) Мемлекеттік корпорация қызметкері "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қылыптастырылған көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алады, жүгінуі бойынша оны көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдырып қолма-қол береді.";
10-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) 10-үдеріс – электронды құжатты (көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да және Мемлекеттік корпорация АЖ тіркеу және сұрау салуды көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушіге жолдау;";
көрсетілген регламентке 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 30, 31 және 32-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Алкоголь өнімдерін оның өндіріс аумағында сақтау және көтерме саудада өткізу бойынша қызметті қоспағанда, алкоголь өнімдерін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде өзі келіп Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері;
курьерлік қызмет ұсынған құжатты қабылдайды, ЭҚАБЖ тіркейді – 10 (он) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері;
ұсынылған құжаттардың толықтығы тексеріледі, өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заңнамалық талаптарына сәйкестігі бөлігінде, лицензия беруді келісуді жүзеге асыру үшін мемлекеттік органға сұрау салу жолдайды, ұсынылған құжаттардың толық бомау факті белгілі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбашы уәжделген жауабын береді – 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде;
ұсынылған құжаттар Стандарттың 9-тармағына сәйкес болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты қызметкері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің Басқармасына хабарлап, көрсетілетін қызметті алушының объектісіне барады, нәтижесі бойынша оның қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін немесе сәйкес еместігін анықтау актісін жасайды;

выдача лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 10 Стандарта – не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней;
выдача дубликатов лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги, сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование", выдает их нарочно услугополучателю под роспись – по мере обращения.";
подпункт 15) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"15) процесс 10 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и в ИС Государственной корпорации и направление запроса к услугодателю;";
приложения 2, 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 33, 34 и 35 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Представление сведений об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выписок из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений", утвержденном указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 2) части второй изложить в следующей редакции:
"2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
подпункт 2) части третий изложить в следующей редакции:
"2) через Государственную корпорацию;";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении получателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет, регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
направляет услугодателю документы в форме электронных копий, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации, посредством информационной системы;

лицензияны, не мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша лицензияны беруден бас тарту себебі туралы уәжделген жауабын беру – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.";
4) Мемлекеттік корпорация қызметкері "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қылыптастырылған көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алады, жүгінуі бойынша оны көрсетілетін қызметті алушыға қол қойдырып қолма-қол береді.";
11-тармақтың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) 10-үдеріс – электронды құжатты (көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының сұрау салуын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да және Мемлекеттік корпорация АЖ тіркеу және сұрау салуды көрсетілетін мемлекеттік қызметті берушіге жолдау;";
көрсетілген регламентке 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 33, 34 және 35-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтерді, салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстау және аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жай-күйі туралы жеке шоттан үзінді көшірме беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақта:
екінші бөліктің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
үшнші бөліктің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорация арқылы;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде өзі келіп Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорация қызметкері ақпараттық жүйе арқылы, электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, электронды көшірме нысанында көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді;

2) услугодатель обрабатывает поступившие документы и направляет в Государственную корпорацию выходной документ в электронной форме, удостоверенной ЭЦП услугодателя, посредством информационной системы,
3) работник Государственной корпорации при обращении услугополучателя с распиской выдает выходной документ – 15 (пятнадцать) минут.";
приложения 5, 6, 7 и 8 указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 36, 37, 38 и 39 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) письменный ответ Государственной корпорации о непредставлении налогоплательщиком-нерезидентом и (или) налоговым агентом соответствующей формы налоговой отчетности, в которой отражены суммы начисленных доходов нерезидента и подлежащих уплате налога.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении получателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет, регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
направляет услугодателю документы в форме электронных копий удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации, посредством информационной системы;
2) услугодатель обрабатывает поступившие документы инаправляет в Государственную корпорацию выходной документ в электронной форме, удостоверенной ЭЦП услугодателя, посредством информационной системы,
3) работник Государственной корпорации при обращении услугополучателя с распиской выдает выходной документ – 15 (пятнадцать) минут.";
приложения 3 и 4 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 40 и 41 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Подтверждение резидентства Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:

2) көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен құжаттарды өңдейді және ақпараттық жүйе арқылы, ЭЦҚ куәландырылған, электронды нысандағы шығыс құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші жүгінген кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері қолхатпен шығыс құжаттарын береді;";
көрсетілген регламентке 5, 6, 7 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 36, 37, 38 және 39-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстардың және ұсталған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы.";
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) бейрезиденттің есептелген табыстарының және төлеуге жататын салықтардың сомалары көрсетілген, салық есептілігінің тиісті нысанын бейрезидент-салық төлеушінің және (немесе) салық агентінің табыс етпегендігі туралы Мемлекеттік корпорацияның жазбаша жауабы болып табылады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушы қағаз түрінде өзі келіп Мемлекеттік корпорацияна құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (әрекеттері):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйе арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкері электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды көшірме нысанында құжатты жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен құжатты өңдейді, ақпараттық жүйе арқылы Мемлекеттік корпорацияна ЭЦҚ куәландырылған электронды нысанында шығыс құжатты жолдайды;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қолхатпен көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде шығыс құжатын береді – 15 (он бес) минут.";
көрсетілген регламентке 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 40 және 41-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының резинденттігін растау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:

приложения 3, 4 и 5 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложениям 62, 63 и 64 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении получателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет, регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
2) направляет услугодателю документы;
3) работник Государственной корпорации при обращении услугополучателя с распиской выдает выходной документ – 15 (пятнадцать) минут.";
приложение 2 к указанному регламенту, изложить в новой редакции согласно приложению 65 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан по областям, городам Астана и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:

көрсетілген регламентке 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 62, 63 және 64-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Келу тәртібінде қағаз тасымалдағышта Мемлекеттік корпорацияға қызметті алушы құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметті берушінің рәсімі (әрекеті):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация ұсынған құжаттарды қабылдайды, тексереді, тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жолдайды;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы қолхатпен жүгінген кезде шығыс құжатын береді – 15 (он бес) минут.";
көрсетілген регламентке 2-қосымша осы бұйрыққа 65-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11273 тіркелген) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруді: