Об утверждении Правил субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 204. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2016 года № 13717. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 3) пункта 8 прилагаемых Правил, который вводится в действие с 1 января 2017 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ К. Бишимбаев
2016 года
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 5 мая 2016 года № 204
Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений

Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 204 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 18 мамырда № 13717 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекетттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін қоса берілген Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ә. Исекешев
2016 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 5 мамырдағы
№ 204 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары

Сноска. Правила в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 04.10.2018 № 409 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, приобретенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) удешевленная стоимость - стоимость средств защиты растений, реализуемых сельскохозяйственным товаропроизводителям или сельскохозяйственный кооператив (далее - сельхозкооператив), по цене удешевленной не ниже утвержденной нормы субсидий;
2) сельскохозяйственный товаропроизводитель (далее - сельхозтоваропроизводитель) - физическое или юридическое лицо, занимающееся товарным производством сельскохозяйственной продукции;
3) регламент применения гербицидов и биопрепаратов - требования к условиям и порядку применения гербицидов и биопрепаратов;
4) лицевой счет - совокупность записей, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок (переводных заявок) на субсидирование и учета операций с ними;
5) поставщик услуг - лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение в качестве владельца, которое определяется структурным подразделением местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения и столицы, осуществляющих функции в области сельского хозяйства (далее - управление) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
6) отечественный производитель средств защиты растений (далее - производитель СЗР) - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее производство гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов на территории Республики Казахстан и имеющее специально оснащенные производственные помещения, биолаборатории, биофабрики, осуществляющие реализацию биоагентов (энтомофагов) и (или) зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан гербицидов и биопрепаратов;

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.10.2018 № 409 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес әзірленді және өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу үшін сатып алынған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арзандатылған құн – бекітілген субсидиялар нормасынан төмен емес арзандатылған баға бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге немесе ауыл шаруашылығы кооперативтеріне (бұдан әрі – ауылшаркооперативі) өткізілетін өсімдік қорғау құралдарының құны;
2) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі – ауылшартауарынөндіруші) – ауыл шаруашылығы өнімін тауарлық өндірумен айналысатын жеке немесе заңды тұлға;
3) гербицидтер мен биопрепараттарды қолдану регламенті – гербицидтер мен биопрепараттарды қолдану шарттары мен тәртібіне қойылатын талаптар;
4) жеке шот – субсидиялауға арналған өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу және олармен жасалатын операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
5) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – басқарма) айқындайтын, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және иесі ретінде оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
6) отандық өсімдіктерді қорғау құралдарын өндіруші (бұдан әрі – ӨҚҚ өндіруші) – Қазақстан Республикасы аумағында гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды өндіруді жүзеге асыратын және арнайы жарақтандырылған өндірістік үй-жайлары, биозертханалары, биофабрикалары бар, биоагенттерді (энтомофагтарды) және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген гербицидтер мен биопрепараттарды өткізуді жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;

7) средства защиты растений (далее - СЗР) - гербициды, биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты, предназначенные для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
8) поставщик СЗР - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, осуществляющее производство (формуляцию) и (или) реализацию биоагентов (энтомофагов) и зарегистрированных в соответствии со статьей 14-6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" гербицидов и биопрепаратов;
9) минимальная стоимость СЗР - сложившаяся на территории Республики Казахстан минимальная цена гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов определяемая местными исполнительными органами области, городов республиканского значения, столицы путем анализа ценовых предложений, а также информации полученной от государственных органов для установления нормы субсидии;
10) заявка - электронная заявка на получение сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидии за приобретенные СЗР;
11) переводная заявка - электронная заявка на получение субсидий производителем СЗР за приобретаемые сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) СЗР по удешевленной стоимости;
12) информационная система субсидирования - организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;
13) веб-портал информационной системы субсидирования (далее - веб-портал) - интернет-ресурс, размещенный в сети интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
14) электронный реестр заявок на субсидирование (далее - реестр) - совокупность сведений о заявках (переводных заявках) на субсидирование, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
15) электронная карта поля - информация о поле, расположенном на земельном участке сельскохозяйственного назначения, включающая координаты поворотных точек, информацию о севооборотах за последние два года, и данные со спутников дистанционного зондирования земли;
16) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

7) өсімдіктерді қорғау құралдары (бұдан әрі – ӨҚҚ) – өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар;
8) ӨҚҚ жеткізуші – биоагенттерді (энтомофагтарды) және "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-6-бабына сәйкес тіркелген гербицидтер мен биопрепараттарды өндіруді (формуляциялауды) және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
9) ӨҚҚ-ның ең төменгі құны – субсидия нормасын белгілеу үшін баға ұсыныстарын, сондай-ақ мемлекеттік органдардан алынған ақпаратты талдау жолымен облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын, гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың Қазақстан Республикасы аумағында қалыптасқан ең төменгі бағасы;
10) өтінім – ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) сатып алынған ӨҚҚ үшін субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімі;
11) өтпелі өтінім – ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) арзандатылған құнмен сатып алатын ӨҚҚ үшін ӨҚҚ өндірушінің субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімі;
12) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімді (өтпелі өтінімді) субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
13) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет ресурс;
14) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер (өтпелі өтінімдер), сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
15) танаптың электрондық картасы – бұрылыс нүктелерінің координаталарын, соңғы екі жылдағы ауыспалы егіс туралы ақпаратты және жерді қашықтықтан зондтайтын спутниктерден алынған деректерді қоса алғанда, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінде орналасқан танап туралы ақпарат;
16) "электрондық үкімет" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;

17) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.10.2019 № 364 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Перечень производителей отечественных СЗР предоставляется уполномоченным органом в области индустрии и инфраструктурного развития местным исполнительным органам области, городов республиканского значения, столицы не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года.
Местные исполнительные органы области, городов республиканского значения, столицы размещают на веб-портале перечень производителей отечественных гербицидов в течение трех рабочих дней после его получения.
Местные исполнительные органы области, городов республиканского значения, столицы, не позднее 1 декабря текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года, формируют перечни производителей отечественных биоагентов (энтомофагов) и в течение трех рабочих дней размещают данные перечни на веб-портале.
Местные исполнительные органы области, городов республиканского значения, столицы размещают на веб-портале перечень поставщиков СЗР не позднее 1 декабря текущего года на последующий год.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.10.2019 № 364 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Выплаты субсидий на возмещение стоимости приобретенных СЗР, осуществляются за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете.
Управление в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию стоимости СЗР (далее – План финансирования) размещают его на веб-портале.
5. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) гербицидов устанавливается в абсолютном выражении (тенге) в зависимости от их состава и концентрации действующего (их) веществ (а). Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для гербицида имеющего аналог (и) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости гербицида или аналога. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для гербицида не имеющего аналога (ов) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости соответствующего гербицида.

17) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.10.2019 № 364 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Индустрия және инфрақұрылымдық даму саласындағы уәкілетті орган облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына отандық ӨҚҚ өндірушілердің тізбесін келесі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей береді.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары отандық гербицидтер өндірушілердің тізбесін оны алғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде веб-порталға орналастырады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары келесі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей, отандық биоагенттер (энтомофагтар) өндірушілердің тізбесін қалыптастырады және үш жұмыс күні ішінде тізбенің деректерін веб-порталға орналастырады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары ӨҚҚ жеткізушілердің тізбесін келесі жылға ағымдағы жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей веб-порталға орналастырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.10.2019 № 364 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Сатып алынған ӨҚҚ құнын өтеуге арналған субсидияларды төлеу жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
Басқарма ӨҚҚ құнын субсидиялау жөніндегі ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін оны үш жұмыс күні ішінде веб-порталға орналастырады.
5. Гербицидтердің 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы олардың құрамы мен әсер етуші затының (тарының) концентрациясына байланысты абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді. Құрамы мен әсер етуші затының (тарының) концентрациясы бойынша тектесі бар гербицид үшін 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы гербицидтің немесе тектестің ең төменгі құнының жартысынан аспайтын мәнді құрайды. Құрамы мен әсер етуші затының (тарының) концентрациясы бойынша тектесі жоқ гербицид үшін 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы тиісті гербицидтің ең төменгі құнының жартысынан аспайтын мәнді құрайды.

Норма субсидий на 1 грамм (штук, литр, килограмм) приобретенных биопрепаратов, биоагентов (энтомофагов) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) не более 40 (сорока) процентов (включительно) от минимальной стоимости соответствующего биопрепарата, биоагента (энтомофага).
6. Перечень гербицидов и биопрепаратов, с учетом информации о культуре (обрабатываемом объекте) и регламенте их применения для расчета норм субсидии, разрешенных к применению на территории Республики Казахстан, определяется согласно Списку пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан (далее - Список пестицидов (ядохимикатов)), утверждаемого в порядке, предусмотренном подпунктом 9) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений".
Данный перечень, а также информация о вновь зарегистрированных гербицидах и биопрепаратах предоставляется Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в управление.
7. Перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), а также объемы бюджетных средств на субсидирование СЗР (далее – объемы субсидий) представляются на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью заместителя акима области, города республиканского значения, столицы, в случае отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, не позднее 1 декабря соответствующего года.
При этом документы (прайс-листы, коммерческие или ценовые предложения), подтверждающие сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды СЗР, а также расчеты по объемам, подлежащим субсидированию видов СЗР с учетом норм их расхода, предоставляются местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в Министерство не позднее 1 ноября текущего года на последующий год.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом перечень субсидируемых СЗР и норм субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), а также объемы субсидий.
При отрицательном результате Министерство возвращает перечень субсидируемых СЗР и норм субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), а также объемы субсидий письмом с мотивированным отказом в одобрении. При этом доработанный перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий, а также объемы субсидий на повторное рассмотрение направляются в Министерство в течение пяти рабочих дней.
После одобрения Министерством перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), а также объемы субсидий утверждаются постановлением местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы (далее – постановление).
Местный исполнительный орган области, городов республиканского значения, столицы после государственной регистрации в органах юстиции нормативного правового акта об утверждении перечня субсидируемых СЗР и норм субсидий, а также объемов субсидий в течение трех рабочих дней размещает их на веб-портале.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень субсидируемых видов СЗР и норм субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), а также объемы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – пятой настоящего пункта Правил.

Сатып алынған биопрепараттардың, биоагенттердің (энтомофагтардың) 1 грамына (данасына, литріне, килограмына) арналған субсидиялар нормасы абсолютті мәнде (теңге) тиісті биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтың) ең төменгі құнының 40 (қырық) пайызынан (қоса алғанда) асырылмай белгіленеді.
6. Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген, субсидиялар нормасын есептеу үшін дақыл (өңделетін объект) және оларды қолдану регламенті туралы ақпарат ескерілген гербицидтер мен биопрепараттардың тізбесі "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген тәртіппен бекітілетін Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтердің (улы химикаттардың) тізіміне (бұдан әрі – Пестицидтердің (улы химикаттардың) тізімі) сәйкес айқындалады.
Осы тізбені, сондай-ақ жаңадан тіркелген гербицидтер және биопрепараттар туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті басқармаға ұсынады.
7. Субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормалары, сондай-ақ ӨҚҚ-ны субсидиялауға арналған бюджет қаражатының көлемдері (бұдан әрі – субсидиялар көлемдері) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің орынбасары, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қойған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей мақұлдауға ұсынылады.
Бұл ретте ӨҚҚ-ның тиісті түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын құжаттарды (прайс-парақтар, коммерциялық немесе бағалық ұсыныстар), сондай-ақ шығыс нормаларын ескере отырып, субсидиялауға жататын ӨҚҚ түрлерінің көлемдері бойынша есептемелерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы келесі жылға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей Министрлікке береді.
Оң шешім қабылданған жағдайда, Министрлік тиісті ілеспе хатпен субсидияланатын ӨҚҚ тізбесін және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларын, сондай-ақ субсидиялар көлемдерін кері қайтарады.
Теріс шешім қабылданған жағдайда, Министрлік субсидияланатын ӨҚҚ тізбесін және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларын, сондай-ақ субсидиялар көлемдерін мақұлдаудан уәжді бас тартуы бар хатпен кері қайтарады. Бұл ретте пысықталған субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және субсидиялар нормалары, сондай-ақ субсидиялар көлемдері қайта қарау үшін бес жұмыс күні ішінде Министрлікке жолданады.
Министрлік мақұлдағаннан кейін, субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормалары, сондай-ақ субсидиялар көлемдері облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен (бұдан әрі – қаулы) бекітіледі.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органы субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесін және субсидиялар нормаларын, сондай-ақ субсидиялар көлемдерін бекіту туралы нормативтік құқықтық акт әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оларды веб-порталға орналастырады.
Субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесіне және 1 литрге (килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларына, сондай-ақ субсидиялар көлемдеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу Қағидалардың осы тармағының бірінші – бесінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.10.2019 № 364 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Получатели субсидий
8. Субсидии выплачиваются:
1) cельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для возмещения стоимости СЗР, приобретенных в текущем году и (или) в 4 (четвертом) квартале предыдущего года;
2) производителям СЗР при условии подачи сельхозтоваропроизводителями (сельхозкооперативами) переводной заявки и соблюдении условий пункта 9 настоящих Правил.
Глава 3. Условия получения субсидий
9. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо переводной заявки по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства".
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При переводной заявке субсидии выплачиваются производителю СЗР.
В случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, за приобретенные СЗР своими членами, сведения по составу членов крестьянского или фермерского хозяйства должны быть подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системе субсидирования с интегрированной налоговой информационной системой Республики Казахстан.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку (переводную заявку) на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители;
2) регистрации заявки или переводной заявки в информационной системе субсидирования.
При наличии у сельхозтоваропроизводителя лицевого счета в информационной системе субсидирования, он может самостоятельно осуществить регистрацию заявки (переводной заявки) в информационной системе субсидирования;
3) наличии лицевого счета в информационной системе субсидирования у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки также необходимо наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у производителя СЗР.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) СЗР напрямую у иностранного производителя СЗР, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение СЗР подтверждаются декларированием сведений грузовой таможенной декларации (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел СЗР из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или сведениями документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза;

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.10.2019 № 364 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Субсидияларды алушылар
8. Субсидиялар:
1) ағымдағы жылы және (немесе) өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алынған ӨҚҚ құнын өтеу үшін ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне);
2) ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) өтпелі өтінім беруі және осы Қағидалардың 9-тармағының шарттары сақтауы шартымен ӨҚҚ өндірушілерге төленеді.
3-тарау. Субсидиялар алу шарттары
9. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді не осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтпелі өтінімді "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беруі.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Өтпелі өтінім кезінде субсидия ӨҚҚ өндірушіге төленеді.
Шаруа немесе фермерлік қожалық нысанында құрылған ауылшартауарынөндіруші өзінің мүшелері сатып алған ӨҚҚ үшін өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, шаруа немесе фермерлік қожалық мүшелерінің құрамы жөніндегі мәліметтер субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің Қазақстан Республикасының интеграцияланған салықтық ақпараттық жүйесімен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталуы тиіс.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері жоқ болған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидиялар алуына өтінім (өтпелі өтінім) береді. Бұл ретте субсидияларды алушылар ауылшартауарынөндірушілер болып табылады.
2) өтінімнің немесе өтпелі өтінімнің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ауылшартауарынөндірушінің жеке шоты болған жағдайда, ол өз бетімен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуді жүзеге асыра алады;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлға" немесе "Жеке тұлға" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін де субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ӨҚҚ өндірушінің жеке шоты болуы қажет.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) ӨҚҚ-ны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін қолданбайтын шетелдік ӨҚҚ өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, ӨҚҚ-ны сатып алуға жұмсалған шығындар жүк кедендік декларациясының мәліметтерін декларациялаумен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден ӨҚҚ сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын мемлекеттік кірістер органы берген құжат мәліметтерімен расталады;

4) подтверждении реализации сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) СЗР в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
При этом не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур для получения субсидий на заявленные СЗР;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя или сельхозтоваропроизводителей, являющихся членами сельхозкооператива земельного (ых) участка (ов) сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденное в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости";
6) регистрации в информационной системе субсидирования электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива).
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.10.2019 № 364 (порядок введения в действие см. п.4).
Глава 4. Порядок расчета субсидий
10. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем видов и объемов СЗР по следующей формуле:
С = Nр х S х Nc, где
С – сумма причитающейся субсидий, тенге;
Nр – норма расхода гербицида, биопрепарата на 1 гектар (литр/гектар, килограмм/гектар) (с учетом регламента применения, указанных в Списке пестицидов (ядохимикатов) или норм расхода биоагента (энтомофага) на 1 гектар (грамм/гектар, штук/гектар) (с учетом научно-обоснованных норм применения, размещенных на веб-портале);
S – площадь применения определенного вида СЗР (гектар) (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий СЗР (определяется в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил).
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки на СЗР, стоимость которых ниже стоимости СЗР, по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от фактической стоимости приобретенных СЗР.
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки на СЗР, стоимость которых выше стоимости СЗР, по которой рассчитана норма субсидий, субсидии выплачиваются по стоимости СЗР, по которой рассчитана утвержденная норма субсидий.

4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) ӨҚҚ өткізілгенінің расталуы.
Бұл ретте, өтінім берілген ӨҚҚ-ға субсидиялар алу үшін электрондық шот-фактураларды кері қайтаруға, күшін жоюға және түзетуге жол берілмейді;
5) ауылшартауарынөндірушіде немесе ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілерде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиісті алаңдағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің (лерінің) болуы;
6) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жер учаскелері егістігінің бүкіл алаңына арналған танаптардың электрондық карталарының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.10.2019 № 364 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші өтінім берген ӨҚҚ-ның түрлеріне және көлеміне сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nш х S х Nc, мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nш – гербицидтің, биопрепараттың 1 гектарға (литр/гектар, килограм/гектар) шығыс нормасы (Пестицидтердің (улы химикаттардың) тізімінде көрсетілген қолдану регламентін немесе биоагенттің (энтомофагтың) 1 гектарға (грамм/гектар, дана/гектар) шығыс нормасын ескере отырып) (веб-порталда орналастырылған ғылыми негізделген қолдану нормаларын ескере отырып);
S – ӨҚҚ-ның белгілі бір түрін қолдану алаңы (гектар) (осы алаң ауылшартауарынөндірушіге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nс – ӨҚҚ субсидиясының нормасы (осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес айқындалады).
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны ол бойынша субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құнынан төмен ӨҚҚ-ға өтінім немесе өтпелі өтінім берген жағдайда, субсидиялар ол бойынша бекітілген субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құны бойынша төленеді.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны ол бойыша субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құнынан жоғары ӨҚҚ-ға өтінім немесе өтпелі өтінім берген жағдайда, субсидиялар ол бойынша бекітілген субсидиялар нормасы есептелген ӨҚҚ құны бойынша төленеді.

Глава 5. Порядок выплаты субсидий
11. Прием заявок или переводных заявок осуществляется по месту нахождения земельных участков с 1 марта по 1 декабря (включительно) соответствующего года.
Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет):
1) сельхозтоваропроизводители (сельхозкоопреативы) и производители СЗР должны обладать ЭЦП, для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования;
2) управление ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.
12. Для регистрации в Личном кабинете, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), а также производителем СЗР указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня;
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), а также производитель СЗР в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
13. Формирование и регистрация сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 4), 5) и 6) пункта 9 настоящих Правил (либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 5) и 6) пункта 9 настоящих Правил);
2) заявка или переводная заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя и становится доступной в Личном кабинете управления. На электронный адрес управления, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки или переводной заявки.
В случае, если до момента формирования управлением платежных поручений, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) вправе отозвать заявку с указанием причины отзыва.
14. Управление, в течение одного рабочего дня с момента регистрации сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки или переводной заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя.

5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
11. Өтінімдерді немесе өтпелі өтінімдерді қабылдау тиісті жылдың 1 наурызы мен 1 желтоқсаны аралығында (қоса алғанда) жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
Веб-портал арқылы тізілім деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін (бұдан әрі – Жеке кабинет):
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) және ӨҚҚ өндірушілерде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетімен тіркелу үшін ЭЦҚ болуы тиіс;
2) басқарма жыл сайын қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар өз жұмысшыларының өзектендірілген тізімін жібереді.
12. Жеке кабинетте тіркелу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі), сондай-ақ ӨҚҚ өндіруші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –БСН), толық атауы, аты, әкесінің аты (бар болса) мен тегі және бірінші басшының ЖСН;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтаның мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі банктік шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі), сондай-ақ ӨҚҚ өндiрушi бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
13. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді қалыптастыру мен тіркеуді Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидалардың 9-тармағы 5), 5) және 6) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім (не осы Қағидалардың 9-тармағы 5) және 6) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтпелі өтінім) қалыптастырылады;
2) өтінім немесе өтпелі өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған ауылшартауарынөндіруші ЭЦҚ-сымен қол қоюы арқылы тіркеледі және басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім немесе өтпелі өтінім келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер басқарма төлем тапсырмасын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер сәйкессіздігінің бар екені анықталса, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) қайтарып алу себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алуға құқылы.
14. Басқарма ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді немесе өтпелі өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама ауылшартауарынөндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады.

При этом, по переводной заявке уведомление также становится доступным в Личном кабинете производителя СЗР, для последующего внесения им в реестр сведений по фактически реализованным СЗР для выполнения требований подпункта 4) пункта 9 настоящих Правил.
Управление отказывает в оказании государственной услуги при выявление:
1) недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленные настоящими Правилами;
3) в отношении сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения субсидий;
4) в отношении сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) лишен специального права, связанного с получением субсидий.
15. Управление формирует на веб-портале платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения управлением принятия заявки согласно пункту 14 настоящих Правил;
после внесения по переводной заявке производителем СЗР в реестр сведений о фактической реализации СЗР согласно требованиям подпункта 4) пункта 9 настоящих Правил.
По заявкам, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце, по очередности согласно дате поступления заявок.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов,
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов, предназначенных
для обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
Форма
Заявка
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.10.2019 № 364 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
(города республиканского значения, столицы))
от __________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
2. Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные СЗР в объеме
___________ литров (килограммов, граммов, штук) ________________________________,
(вид СЗР)
в размере ________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

Бұл ретте, өтпелі өтінім бойынша да хабарлама ӨҚҚ өндірушінің Жеке кабинетінде, ол кейіннен осы Қағидалардың 9-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген ӨҚҚ бойынша мәліметтерді тізілімге енгізу үшін қолжетімді болады.
Басқарма мыналар анықталған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады :
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалармен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) қатысты қызметке немесе нақты субсидия алуға талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) субсидия алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
15. Басқарма "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем тапсырмасын екі жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес басқарма өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
өтпелі өтінім бойынша ӨҚҚ өндіруші осы Қағидалардың 9-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген ӨҚҚ туралы мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін веб-порталда қалыптастырады.
Субсидия көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу өтінімдердің келіп түсу күніне сәйкес кезектілік бойынша келесі айда жүзеге асырылады.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтiнiм
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.10.2019 № 364 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. (кімге) _____________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен) __________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
2. Маған ___________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемінде сатып
алынған _____________________________________________________ үшін
(ӨҚҚ түрі)
________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
(сома санмен және жазбаша)

3. Сведения о заявителе*:
для юридического лица:
наименование________________________________________________________
БИН ________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя_______________________
ИИН руководителя ___________________________________________________
адрес:_______________________________________________________________
номер телефона (факса):_______________________________________________
4. Для физического лица, индивидуального предпринимателя:
наименование ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)________________________________
ИИН________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _______________________________________________________________
кем выдано__________________________________________________________
дата выдачи__________________________________________________________
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение_____________________________________________________
дата уведомления_____________________________________________________

3. Өтінім беруші туралы мәліметтер*:
заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________
БСН ____________________________________________________________
басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________
басшысының ЖСН-сы ____________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________
4. Жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін:
атауы __________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
ЖСН ___________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері __________________________________________________
хабарлама күні ___________________________________________________

5. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
6. Сведения о земельном участке:
Кадастровый номер земельного участка
Площадь всего, гектар
В том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
7. Сведения о наличии текущего счета у сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня*:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
Кбе_________________________________________________________________
Реквизиты банка: _____________________________________________________
Наименование банка:__________________________________________________
БИК ________________________________________________________________
ИИК ________________________________________________________________
БИН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________

5. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
6. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер*:
ЖСН/БСН ________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________
Банк деректемелері: _______________________
Банк атауы: ______________________________
БСК ______________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________

8. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и производителем/поставщиком СЗР:
номер договора______________________________________________________
дата заключения договора_____________________________________________
цена с НДС (тенге)___________________________________________________
наименование и БИН производителя СЗР ________________________________
адрес местонахождения производителя СЗР ______________________________
наименование СЗР ___________________________________________________
объем СЗР, литров (килограммов, граммов, штук) _________________________
срок оплаты__________________________________________________________
пункт назначения (отпуска)_____________________________________________
9. Сведения платежных документов, подтверждающие фактическое приобретение (на момент подачи заявки) СЗР:
номер платежного документа _________________________________________
дата платежного документа ___________________________________________
номер счет-фактуры __________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
10. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел СЗР из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары_________________________________
дата выдачи__________________________________________________________
наименование СЗР_____________________________________________________
единица измерения____________________________________________________
количество (объем)**__________________________________________________
цена с НДС (тенге)**__________________________________________________
всего стоимость реализации**__________________________________________
наименование иностранного производителя СЗР___________________________
адрес местонахождения иностранного производителя СЗР___________________
11. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа_____________________________________________________
дата выдачи_________________________________________________________
наименование иностранного производителя СЗР _________________________
адрес местонахождения иностранного производителя СЗР _________________
количество (объем)**_________________________________________________
цена с НДС (тенге)**__________________________________________________
всего стоимость реализации**__________________________________________

8. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) және ӨҚҚ өндіруші/жеткізуші арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі ___________________________________________________
шарт жасалған күн _________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге) _____________________________________________
ӨҚҚ өндірушінің атауы және БСН-сы _________________________________
ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _______________________
ӨҚҚ атауы ________________________________________________________
ӨҚҚ көлемі, литр (килограмм, грамм, дана) ____________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________
9. ӨҚҚ-ның нақты сатып алынғанын растайтын (өтінім берген сәтте) төлем құжаттарының мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ____________________________________________
төлем құжатының күні ______________________________________________
шот-фактура нөмірі ________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________
10. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден ӨҚҚ сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі ___________________
берілген күні ______________________________________________________
ӨҚҚ атауы ________________________________________________________
өлшем бірлігі _____________________________________________________
мөлшері (көлемі)**_________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)**___________________________________________
өткізу құны, барлығы** ____________________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің атауы ____________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________
11. Тауар Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі __________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің атауы ____________________________________
шетелдік ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________
мөлшері (көлемі)**________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)**___________________________________________
өткізу құны, барлығы** ____________________________________________

12. Сертификат соответствия/сертификат качества/сертификат анализа/ декларация о соответствии на приобретенные СЗР:
номер сертификата/декларации_________________________________________
дата выдачи сертификата/декларации____________________________________
срок действия сертификата/декларации (если указан) ______________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)______
заявитель (наименование, адрес) ________________________________________
кем выдан____________________________________________________________

12. Сатып алынған ӨҚҚ-ға арналған сәйкестік сертификаты/сапа сертификаты/талдау сертификаты/ сәйкестік туралы декларация:
сертификаттың/ декларацияның нөмірі_______________________________
сертификаттың/декларацияның берілген күні _________________________
сертификаттың/декларацияның қолданылу мерзімі (көрсетілген жағдайда) ____
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)__________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ___________________________________
кім берді _________________________________________________________

13. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел СЗР из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи___________________________________________________
наименование товара___________________________________________________
экспортер/грузоотправитель____________________________________________
импортер/грузополучатель______________________________________________

13. Тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың немесе тауардың шығарылған жері туралы декларацияның мәліметтері (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден ӨҚҚ сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні ____________________________________________
тауардың атауы ___________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _______________________________________
импорттаушы/жүк алушы ___________________________________________

Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 8 х графа 10)
8
9
10
11
12
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь применить в текущем году, приобретенные СЗР в целях защиты растений, в случае не применения обязуюсь вернуть полученные субсидии.

Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8-баған х 10-баған)
8
9
10
11
12
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында сатып алынған ӨҚҚ-ны ағымдағы жылы қолдануға міндеттенемін, қолданбаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтарып беруге міндеттенемін.

Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению "__" 20____ года в ____ часов:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Расшифровка аббревиатур и обозначений:
СЗР - средства защиты растений;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Кбе – код бенефициара;
* - при полной автоматизации процесса субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов сведения заявки заполняются автоматически за счет интеграции;
** указанные сведения строк 10 и 11 заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении гербицида напрямую у иностранного производителя СЗР.
Примечание:
В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 5, 6, 7, 8 и 9 заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов,
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов, предназначенных
для обработки сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
Форма
Переводная заявка
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 10.10.2019 № 364 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. В _______________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области,
(города республиканского значения, столицы))
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
2. Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи СЗР по удешевленной стоимости с
__________________________________________________________________________
(наименование производителя СЗР)
в объеме _________ литров (килограммов, граммов, штук) _________________________
(вид СЗР)
и прошу перечислить отечественному производителю СЗР
______________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя СЗР)
в размере ______________________________________ тенге после внесения
(сумма цифрами и прописью)
отечественным производителем СЗР ____________________________________________
(наименование отечественного производителя СЗР)
сведений в реестр по объемам фактической реализации СЗР.

Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күн мен уақыт
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" ________ сағат ____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күн мен уақыт
Аббревиатуралардың толық жазылуы және түсіндірмесі:
ӨҚҚ – өсімдіктерді қорғау құралдары;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
БИН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Кбе – бенефициар коды;
* – гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау процесі толық автоматтандырылған жағдайда, өтінімдегі мәліметтер интеграция есебінен автоматты түрде толтырылады;
** – 10 және 11-жолдарда көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) гербицидтерді тікелей шетелдік тыңайтқыштарды өндірушіден сатып алған кезде толтырады.
Ескертпе:
Ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтінімді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің субсидия алуы үшін де берген жағдайда, өтінімнің 5, 6, 7, 8 және 9-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтпелі өтінім
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 10.10.2019 № 364 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. (кімге) _____________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен) __________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
2. Осымен ________________________________ арзандатылған құнмен
(ӨҚҚ өндірушінің атауы)
__________ литр (килограмм, грамм, дана) көлемінде ___________________
(ӨҚҚ түрі)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және маған тиесілі ____
______________________________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық ӨҚҚ өндіруші ______________________________________________
(отандық ӨҚҚ өндірушінің атауы)
нақты өткізілген ӨҚҚ көлемдері жөніндегі тізілімге мәліметтер ұсынғаннан кейін
отандық ӨҚҚ өндіруші _________________________________________
(отандық ӨҚҚ өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.

3. Сведения о заявителе*:
для юридического лица:
наименование _____________________________________________________
БИН _____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя ____________________
ИИН руководителя _________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________
4. Для физического лица, индивидуального предпринимателя*:
наименование _____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________
ИИН _____________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________
кем выдано ________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
номер телефона (факса): _____________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение__________________________________________________
дата уведомления__________________________________________________

3. Өтінім беруші туралы мәліметтер*:
заңды тұлға үшін:
атауы ___________________________________________________________
БСН ____________________________________________________________
басшысының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
басшысының ЖСН-сы _____________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________
4. Жеке тұлға, дара кәсіпкер үшін*:
атауы ___________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________________
ЖСН ___________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі __________________________________________________________
кім берді ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________
мекенжайы: ______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _____________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері __________________________________________________
хабарлама күні ___________________________________________________

5. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
6. Сведения о земельном участке:
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
В том числе, пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
7. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем и производителем СЗР:
номер договора ____________________________________________________
дата заключения договора ___________________________________________
цена с НДС (тенге) _________________________________________________
наименование и БИН производителя СЗР ______________________________
адрес местонахождения производителя СЗР ____________________________
наименование СЗР _________________________________________________
объем СЗР, литров (килограммов, граммов, штук) _______________________
срок оплаты _______________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________

5. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
6. Жер учаскесі туралы мәліметтер:
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
7. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші мен ӨҚҚ өндіруші арасындағы сатып алу-сату шарты:
шарттың нөмірі ____________________________________________________
шарт жасалған күн _________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге) _____________________________________________
ӨҚҚ өндірушінің атауы және БСН-сы _________________________________
ӨҚҚ өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _______________________
ӨҚҚ атауы ________________________________________________________
ӨҚҚ көлемі, литр (килограмм, грамм, дана) ____________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________

8. Сведения о текущем счете производителя СЗР в банке второго уровня*:
наименование банка: ________________________________________________
БИК ______________________________________________________________
ИИК ______________________________________________________________
БИН ______________________________________________________________
Кбе _______________________________________________________________

8. ӨҚҚ өндірушінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар-жоғы туралы мәліметтер*:
банктің атауы: _____________________________________________________
БСК _____________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________
БСН _____________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________

9. Сертификат соответствия на приобретенные СЗР:
номер сертификата _________________________________________________
срок действия сертификата ___________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения) ____
заявитель (наименование, адрес) ____________________________________
кем выдан _______________________________________________________
10. Расчет причитающихся субсидий:
Торговое название СЗР
Производство СЗР (отечественное/ иностранное)
Наименование сельскохозяйственной культуры (обрабатываемый объект), пар
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма расхода (применения) СЗР литр (килограмм, грамм, штук) на 1 гектар
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Обрабатываемая площадь, гектар
Фактический объем использования СЗР (литр, килограмм, грамм, штук)
Цена 1 литра (килограмма, грамма, штуки), тенге
Норма субсидий на 1 литр (килограмм, грамм, штук), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 8 х графа 10)
8
9
10
11
12
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь применить в текущем году, приобретенные СЗР в целях защиты растений, в случае не применения обязуюсь вернуть полученные субсидии.

9. Сатып алынған ӨҚҚ-ға арналған сәйкестік сертификаты:
сертификаттың нөмірі ______________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ___________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел) __________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ____________________________________
кім берді _________________________________________________________
10. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
ӨҚҚ-ның саудалық атауы
ӨҚҚ өндіру (отандық/ шетелдік)
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы (өңделетін объект), сүрі жер
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
Танаптың кадастрлық нөмірі және алаңы, гектар
1 гектарға ӨҚҚ шығысының (қолдану) нормасы, литр (килограмм, грамм, дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Өңделетін алаң, гектар
ӨҚҚ пайдаланудың нақты көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
1 литрдің (килограмм, грамм, дана) бағасы, теңге
1 литрге (килограмм, грамм, дана) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8-баған х 10-баған)
8
9
10
11
12
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында сатып алынған ӨҚҚ-ны ағымдағы жылы қолдануға міндеттенемін, қолданбаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтарып беруге міндеттенемін.

Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" _______ 20____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии переводной заявки:
Переводная заявка принято к рассмотрению "_" ___ 20__ года в __ часов:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Расшифровка аббревиатур и обозначений:
СЗР - средства защиты растений;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Кбе – код бенефициара;
* - при полной автоматизации процессов субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов сведения переводной заявки заполняются автоматически за счет интеграции.
Примечание:
В случае подачи настоящей переводной заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 5, 6, 7 и 8 переводной заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.

Өтінім беруші сағат 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күн мен уақыт
Өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтпелі өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____ сағат ____қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күн мен уақыт
Аббревиатурлардың толық жазылуы және түсіндірмесі:
ӨҚҚ – өсімдіктерді қорғау құралдары;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
БИН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Кбе – бенефициар коды;
* – гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау процесі толық автоматтандырылған жағдайда, өтпелі өтінімдегі мәліметтер интеграция есебінен автоматты түрде толтырылады.
Ескертпе:
Ауыл шаруашылығы кооперативі осы өтпелі өтінімді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің субсидия алуы үшін де берген жағдайда, өтпелі өтінімнің 5, 6, 7 және 8-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.