О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 15-1/522 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2016 года № 13966. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 15-1/522 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11684, опубликованный 31 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
стандарт государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течении пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.

"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 15-1/522 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 294 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 шілдеде № 13966 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 15-1/522 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11684 болып тіркелген, 2015 жылғы 31 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялануға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
8 июля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_______________ К. Бишимбаев
13 июля 2016 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 июня 2016 года № 294
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 8 июня 2015 года № 15-1/522
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения;
2) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - "Государственная корпорация").
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги при обращении к услугодателю, в "Государственную корпорацию":
1) с момента сдачи пакета документов – 5 (пять) рабочих дня (при обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем:
услугодателю – 30 (тридцать) минут;
в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя:
услугодателя – 30 (тридцать) минут;
в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникация министрі
_____________ Д. Абаев
2016 жылғы 8 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 13 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 30 маусымдағы
№ 294 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 15-1/522 бұйрығына
қосымша
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын
өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң
(энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "Мемлекеттік корпорация") арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті берушіге, "Мемлекеттік корпорацияға" жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні (Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты:
көрсетілетін қызметті берушіге – 30 (отыз) минут;
Мемлекеттік корпорацияға – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты:
көрсетілетін қызметті берушіде – 30 (отыз) минут;
Мемлекеттік корпорацияда – 15 (он бес) минут.

5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – в случае положительного решения – представление в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате для перечисления субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей или поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов и составление списка одобренных заявок об оплате по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
В случае отрицательного решения – письменное уведомление сельхозтоваропроизводителя с указанием причин не предоставления субсидий.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 17.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, по месту регистрации услугополучателя;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством электронного портала (далее – портал).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) к услугодателю или в Государственную корпорацию:
1) заявка на получение субсидий за приобретенные гербициды по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) заявка на получение субсидий за приобретенные биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты по полной стоимости по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов у поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов по удешевленной стоимости по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – оң шешім қабылданған жағдайда – қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің немесе биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізушілердің шоттарына субсидияларды аудару үшін төлем құжаттарын ұсыну және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақұлданған өтінімдер тізімін жасау.
Теріс шешім қабылданған жағдайда – субсидиялар ұсынбаудың себептерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіні жазбаша хабардар ету.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма (қоса алғанда) аралығында.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, дүйсенбі – жұма (қоса алғанда) аралығында сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылды.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияда – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, дүйсенбі – сенбі (қоса алғанда) аралығында түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша "электрондық" кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті электрондық портал арқылы брондауға болады (бұдан әрі – портал).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті өкілі: заңды тұлға – өкілеттілігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға – нотариалды расталған сенімхат бойынша) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алуға арналған өтінім;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған биоагенттерге (энтомофагтарға) және биопрепараттарға субсидиялар алуға арналған өтінім;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізушілерден биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім;

4) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности).
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации и услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получают согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявки:
1) услугодателю на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
2) при приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
10. Основаниями для мотивированного отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности представленных услугополучателем документов, требуемых в соответствии с пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) несоответствие представленных услугополучателем документов, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящим стандартом государственной услуги;
3) наличие вступившего в законную силу решения (приговора) суда о запрещении услугополучателью по приобретению гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателя и
(или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или)
его работников по вопросам оказания государственных услуг

4) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көлделмесе, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы:
1) көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде – өтінімінің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын, құжаттарды қабылданған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады;
2) құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын құжатты ұсынған кезде (не оның өкілі нотариалды сенімхат бойынша) тиісті құжаттарды қабылдау туралы сенімхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижелердің бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұранымы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес талап етілетін құжаттардың анық еместігін анықтау;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында бекітілген, мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті талаптарға қызметті алушының ұсынған құжаттарының сәйкес келмеуі;
3) гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды сатып алуға тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуға негіздер болып табылады.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның
жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері
жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя или на имя руководителя Министерства, Государственной корпорации по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Государственной корпорации, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе указывается:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес (для физического лица);
2) наименование, почтовый адрес (для юридического лица).
Исходящий номер и дата жалобы подписывается услугополучателем.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Государственной корпорации.
Информацию о порядке обжалования через портал действий (бездействия) работника услугодателя или Государственных корпорации можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оны жұмыскерлерінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік, Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымда:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), почталық мекенжайы (жеке тұлға үшін);
2) атауы, почталық мекенжайы (заңды тұлға үшін) көрсетіледі.
Шағымның шығыс нөміріне және күніне көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағым тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8-800-080-7777 телефондары арқылы алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающих его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт – центр 1414, 8-800-080-7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе соответствующего местного исполнительного органа;
интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz;
интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством Единого контакт - центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурах www.minagri.gov.kz, акиматов областей, городов Астаны и Алматы, Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости
гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений"
Форма
Список одобренных заявок об оплате
причитающихся сельхозтоваропроизводителям субсидий
при приобретении биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов
у поставщика биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов
по удешевленной стоимости
Наименование районов
Наименование сельхозтоваропроизводителя
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес- идентификационный номер сельхозтоваропроизводителя
Дата, № договора купли-продажи
Вид СЗР
Единица измерения (литр, килограмм, грамм, штук)
Объем приобретаемых СЗР (литр, килограмм, грамм, штук)
Пункт назначения (отпуск)
Норма субсидий на 1 литр, килограмм, грамм, штуку (тенге)
Сумма, причитающихся субсидии (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости
гербицидов, биоагентов (энтомофагов)
и биопрепаратов, предназначенных для
обработки сельскохозяйственных
культур в целях защиты растений"
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа района, города
областного значения, области,
_____________________________________________________________________
города республиканского значения, столицы)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при
наличии) физического лица)
Заявка на получение субсидий за приобретенные гербициды
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные гербициды у
поставщика гербицидов по полной стоимости:
в объеме __________________________________________ литр, (килограмм)
(вид гербицидов)
в объеме __________________________________________ литр, (килограмм)
(вид гербицидов)
в объеме __________________________________________ литр, (килограмм)
(вид гербицидов)
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
бизнес–идентификационный номер
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
кем выдано
дата выдачи
индивидуальный идентификационный номер
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
3.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для сельскохозяйственных кооперативов**
бизнес–идентификационный номер
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
индивидуальный идентификационный номер/бизнес–идентификационный номер члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
4.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
индивидуальный идентификационный номер/бизнес–идентификационный номер
код бенефициара
реквизиты банка или оператора почты:
наименование банка или оператора почты:
бизнес–идентификационный код
индивидуальный идентификационный код
бизнес–идентификационный номер
код бенефициара
6.
Договор купли-продажи между сельхозтоваропроизводителем и поставщиком гербицидов***
номер договора
дата заключения договора
наименование поставщика гербицидов
адрес местонахождения поставщика гербицидов
наименование гербицида
объем гербицидов, литров (килограммов)
срок оплаты
7.
Платежные документы (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение гербицидов***
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование поставщика гербицидов
адрес местонахождения поставщика гербицидов
индивидуальный идентификационный код поставщика гербицидов
номер товарно–транспортной накладной
наименование гербицида
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость за 1 литр, килограмм (тенге)
всего стоимость реализации
8.
Грузовая таможенная декларация (для сельхозтоваропроизводителя, который приобретает гербициды напрямую у иностранного производителя гербицидов из стран, не входящих в Евразийский экономический союз)***
номер
дата выдачи
наименование поставщика гербицидов
адрес места нахождения поставщика гербицидов
9.
Документ, выданный органом государственных доходов, подтверждающий, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза***
номер
дата выдачи
наименование поставщика гербицидов
адрес места нахождения поставщика гербицидов
10.
Сертификат соответствия (на приобретенные гербициды, произведенные в Республике Казахстан)***
срок действия сертификата
номер сертификата
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес)
кем выдан
11.
Сертификат происхождения/ сертификат анализа (производителя гербицидов на иностранные гербициды)***
экспортер/грузоотправитель
импортер/грузополучатель
наименование товара
срок действия сертификата
номер сертификата
дата и место выдачи
12.
Государственная лицензия поставщиков гербицидов (на занятие деятельностью по производству (формуляция) и (или) реализации пестицидов (ядохимикатов)***
номер лицензии
полное наименование
местонахождение
вид лицензии
наименование подвида деятельности (действия)
кем выдано
дата выдачи
13.
Сведения сельхозтоваропроизводителя***
наименование района высева
культура
площадь высева культуры
площадь пара
14.
Документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян.
Аттестат на семена или свидетельство на семена (в случае приобретения семян), выданный производителями, а в случае использования для посева семян собственного производства – удостоверение о кондиционности семян либо акт апробации и результат анализа семян****
наименование документа
дата выдачи
производитель семян
сорт
репродукция
объем семян, тонн (килограммов)
Примечание:
*Истребование оригиналов и копий указанных документов у
заявителя не допускается.
**Сведения, указанные в строке 3 вышеизложенной таблицы
заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для
которого причитается субсидия.
***Сведения в указанных документах заполняются на каждый вид
гербицида.
****Сведения, указанные в строке 13 вышеизложенной таблицы не
заполняются при внесении гербицидов в паровое поле.
Расчет причитающихся субсидий на гербициды
Наименование сельскохозяйственной культуры или паров
Площадь (гектар)
Торговое название гербицида
Производство гербицида (отчественное/ иностранное)
Норма применения гербицида на 1 гектар (литр/гектар, килограмм /гектар)
Площадь применения гербицида (гектар)
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО:
продолжение таблицы
Количество гербицида (литр, килограмм)
Закупочная цена 1 литра, килограмма гербицида (тенге)
Стоимость гербицида (тенге)
Норма субсидирования (%)
Сумма причитающихся субсидий (тенге)

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Ағза тыныс-тіршілігін шектейтін оның функцияларының тұрақты бұзылулары бар көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттар қабылдауды, қажет болған жағдайда 1414, 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінгенде Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері тұрғылықты жеріне бара отырып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
тиісті жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында;
Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында;
Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушыда мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz, облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің интернет-ресурстарында көрсетілген, Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің,
биоагенттердің (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды
биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды
жеткізушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілерге тиесілі субсидияларды төлеу
туралы мақұлданған өтінімдер тізімі
Аудандар атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
Сатып алу-сату шартының күні, №
ӨҚҚ түрі
Өлшем бірлігі
(литр, килограмм, грамм, дана)
Сатып алынатын ӨҚҚ көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
Межелі пункті (жөнелтілім)
1 литрге, килограммға, граммға, данаға субсидиялар нормасы(теңге)
Тиесілі субсидиялар сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
"Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл
шаруашылығы дақылдарын өңдеуге
арналған гербицидтердің,
биоагенттердің (энтомофагтардың)
және биопрепараттардың құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________,
(ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, облыстың,
_____________________________________________________________________
республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
Сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алуға арналған өтінім
Маған ___________________________________ литр (килограмм) көлемінде,
(гербицидтердің түрі)
_________________________________________ литр (килограмм) көлемінде,
(гербицидтердің түрі)
_________________________________________ литр (килограмм) көлемінде,
(гербицидтердің түрі)
гербицидтерді жеткізушіден толық құны бойынша сатып алынған
гербицидтер үшін субсидия төлеуді сұраймын.
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама
бизнес сәйкестендіру нөмірі
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
кім берді
берілген күні
жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлға үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
орналасқан жері
тіркеу күні
кім берді
3.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама**
бизнес сәйкестендіру нөмірі
тіркеу нөмірі
тіркеу күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркеу күні
кім берді
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
4.
Жер учаскесіне сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендіру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жер пайдаланушының атауы
5.
Ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
банктің немесе почта операторының деректемелері:
банктің немесе почта операторының атауы:
бизнес сәйкестендіру коды
жеке сәйкестендіру коды
бизнес сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
6.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші мен гербицидтерді жеткізуші арасындағы сатып алу-сату шарты***
шарт нөмірі
шарт жасалған күн
гербицидтерді жеткізушінің атауы
гербицидтерді жеткізушінің орналасқан жерінің мекенжайы
гербицидтің атауы
гербицидтің көлемі, литр (килограмм)
төлеу мерзімі
7.
Гербицидтерді сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтке) төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс және шығыс кассалық ордерлер және (немесе) төлем тапсырмалары)***
шот-фактура нөмірі
берілген күні
гербицидтерді жеткізушінің атауы
гербицидтерді жеткізушінің орналасқан жерінің мекенжайы
гербицидтерді жеткізушінің жеке сәйкестендіру коды
тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі
гербицидтің атауы
өлшем бірлігі
мөлшері (көлемі)
1 литрдің (килограммның) қосылған құн салығымен қоса есептегендегі бағасы (теңге)
барлық өткізу құны
8.
Кедендік жүк декларациясы (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден гербицидтерді шетелдік гербицидтер өндірушілерінен тікелей сатып алатын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші үшін)***
нөмірі
берілген күні
гербицидтерді жеткізушінің атауы
гербицидтерді жеткізушінің орналасқан жерінің мекенжайы
9.
Салық органы берген, тауардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжат***
нөмірі
берілген күні
гербицидтерді жеткізушінің атауы
гербицидтерді жеткізушінің орналасқан жерінің мекенжайы
10.
Сәйкестік сертификаты (сатып алынған, Қазақстан Республикасында өндірілген гербицидтерге)***
сертификаттың қолданылу мерзімі
сертификаттың нөмірі
сәйкестендірілген өнім (атауы, шыққан елі)
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)
кім берді
11.
Шығу тегі сертификаты / талдау сертификаты (гербицидтерді өндірушінің шетелдік гербицидтерге)***
экспорттаушы/жүк жөнелтуші
импорттаушы/жүк алушы
тауардың атауы
сертификаттың қолданылу мерзімі
сертификаттың нөмірі
берілген күні мен орны
12.
Гербицидтерді жеткізушілердің мемлекеттік лицензиясы (пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау) және (немесе) өткізу жөніндегі қызметпен айналысуға)***
лицензияның нөмірі
толық атауы
орналасқан жері
лицензияның түрі
кіші қызмет (әрекет) түрінің атауы
кім берді
берілген күні
13.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің мәліметтері***
аудан атауы
себу
дақыл
дақылды себу алаңы
сүдігер алаңы
14.
Тұқымның сорттық және себу сапасын растайтын құжат.
Өндіруші берген тұқымның аттестаты немесе тұқымның куәлігі (тұқым сатып алынған жағдайда), ал себу үшін өзі өндірген тұқымды пайдаланған жағдайда – тұқымның кондициялығы туралы куәлік не байқаудан өткiзу aктici мен тұқымдарды талдау нәтижесi ****
құжаттың атауы
берілген күні
тұқымды өндіруші
сорт
репродукция
тұқым көлемі, тонна (килогамм)
Ескертпе:
*Өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың түпнұсқасын және көшірмесін талап етуге жол берілмейді.
**Жоғарыда баяндалған кестенің 3-жолында көрсетілген мәліметтер ауыл шаруашылығы кооперативінің субсидия тиесілі әр мүшесіне толтырылады.
***Көрсетілген құжаттардағы мәліметтер гербицидтің әрбір түріне толтырылады.
****Жоғарыда баяндалған кестенің 13-жолында көрсетілген мәліметтер гербицидтерді сүрі танапта қолданылған кезде толтырылмайды.
Гербицидтерге тиесілі субсидияларды есептеу
Ауыл шаруашылығы дақылының немесе сүдігердің атауы
Алаңы, (гектар)
Гербицидтің саудадағы атауы
Гербицидтің өндірушісі (отандық / шет елдік)
Гербицидті 1 гектарға қолдану нормасы (литр / гектар, килограмм / гектар)
Гербицидті қолдану алаңы (гектар)
1
2
3
4
5
6
7
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Гербицидтің мөлшері (литр, килограмм)
1 литр, килограмм гербицидті сатып алу бағасы (теңге)
Гербицидтің құны (теңге)
Субсидиялау нормасы (%)
Тиесілі субсидиялар сомасы (теңге)