О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 мая 2016 года № 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2016 года № 13995. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 "Об утверждении Правил субсидирования развития семеноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10190, опубликованный 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила субсидирования развития семеноводства, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11455, опубликованный 23 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в стандарте государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 6 (шесть) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугополучатель, (либо его представитель по доверенности) представляет услугодателю и в Государственную корпорацию:
1) для получения субсидий за приобретенные субсидируемые семена – в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам,
до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам,
до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий на возмещение затрат по приобретению субсидируемых семян по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
При закупе субсидируемых семян хлопчатника, оголение
которых произведено химическим методом, для получения субсидий
в заявке дополнительно указывается информация из договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом, а также
актов выполненных работ по химическому методу оголения семян хлопчатника;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 27 шілдеде № 13995 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігiнiң кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11455 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 6 (алты) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сатып алынған субсидияланатын тұқымдарға субсидиялар алу үшін жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 30 шілдеге дейінгі, көп жылдық шөптер бойынша – тиісті жылғы 1 қыркүйекке дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды сатып алу жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім.
Химиялық әдіспен жалаңаштау жүргізілген субсидияланатын мақта тұқымын сатып алу кезінде субсидиялар алу үшін өтінімде қосымша химиялық әдіспен мақта тұқымын толықтырып әзірлеуге арналған шарттардан, сондай-ақ мақта тұқымын химиялық әдіспен жалаңаштау бойынша орындалған жұмыстар актілерінен алынған ақпарат көрсетіледі;

2) для получения причитающихся субсидий за приобретенные субсидируемые семена (в случае предоставления права получения
субсидий элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству) –
в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам,
до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
сводную заявку, сформированную на основании заявок сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – сельхозтоваропроизводитель), поданных через элитно-семеноводческое
или семеноводческое хозяйство (при подаче нескольких заявок), по
форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для получения субсидий за использованные на посев
семена собственного производства – в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий за использованные субсидируемые семена по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) для получения субсидий за производство элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда – в срок до 30 июля соответствующего года:
заявку на получение субсидий за частичное удешевление элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги,
с приложением копии сводного реестра по объемам фактической
реализации элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации юридического лица работник Государственной корпорации и услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получают согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявки:
1) услугодателю – на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты, времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества (при его наличии) ответственного лица, принявшего документы;

2) сатып алынған субсидияланатын тұқымдарға тиесілі субсидияларды алу үшін (элиталық тұқым шаруашылығына немесе тұқым шаруашылығына субсидиялар алу құқығын берген жағдайда) жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 30 шілдеге дейінгі, көп жылдық шөптер бойынша – тиісті жылғы 1 қыркүйекке дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім;
осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық тұқым өсіру шаруашылығы немесе тұқым өсіру шаруашылығы арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінім (бірнеше өтінімдер берген кезде);
3) егіске пайдаланылған өзі өндірген тұқымдарға субсидиялар алу үшін – жаздық дақылдар бойынша тиісті жылғы 30 шілдеге дейінгі, көп жылдық шөптер бойынша – тиісті жылғы 1 қыркүйекке дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайдаланылған субсидияланатын тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім;
4) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін өсіруге субсидиялар алу үшін – тиісті жылғы 30 шілдеге дейінгі мерзімде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін ішінара арзандату үшін субсидиялар алуға арналған өтінім, оған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің нақты өткізілген көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің көшірмесі қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның және көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады;

2) в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариальной доверенности, юридическому лицу – по документу, подтверждающему полномочия).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель
лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 9 к настоящему стандарту государственной услуги.";
приложения 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к указанному стандарту государственной услуги исключить;
дополнить приложениями 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

2) Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкіліне, өкілдігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаға) қолхат негізінде оның жұмыскері жүзеге асырады.
Мемлекеттік корпорация нәтижесін бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінсе, Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжатты көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға арналған негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.";
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11,12, 13-қосымшалар алып тасталсын;
осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
21 июня 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ К. Бишимбаев
29 июня 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 16 мая 2016 года № 218
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2014 года № 4-2/664
Правила субсидирования развития семеноводства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования развития семеноводства (далее – Правила) определяют порядок субсидирования развития семеноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) субсидируемые семена – семена не ниже первой репродукции (для хлопчатника – не ниже второй репродукции) и семена гибридов первого поколения, которые были приобретены сельскохозяйственными товаропроизводителями или использованы элитно-семеноводческими и семеноводческими хозяйствами для производства семян;
2) семена гибридов первого поколения – семена растений, полученных от скрещивания генетически различающихся родительских форм и превосходящих вследствие гетерозиса лучшую родительскую форму по урожайности или иным показателям.
3. Нормы и предельные цены приобретения (использования) субсидируемых семян и реализации элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда (далее – элитные саженцы) разрабатываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и с приложением расчетов по районам (городам областного значения) в разрезе культур, документов, подтверждающих сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды семян и элитных саженцев, в двух экземплярах предоставляются на рассмотрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью акима области, в случае его отсутствия – за подписью лица, исполняющего его обязанности.

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 21 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 29 маусым
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 16 мамырдағы
№ 218 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 4-2/664 бұйрығымен бекітілген
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау (бұдан әрі – субсидиялар) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) субсидияланатын тұқымдар – тұқым өндіру үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер сатып алған немесе элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылықтары пайдаланған бірінші көбейтілгеннен төмен емес (мақта үшін – екінші көбейтілгеннен төмен емес) тұқымдар және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары;
2) бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары – генетикалық айырмашылығы бар ата-енелік нысандарды будандастырудан алынған және гетерозис нәтижесінде шығымдылығы немесе өзге де көрсеткіштері бойынша ең үздік ата-енелік нысаннан асып түсетін өсімдіктердің тұқымдары.
3. Субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін (бұдан әрі – элиталық көшеттер) өткізу нормалары мен шекті бағалары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленеді және дақылдар бөлінісінде аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бойынша есептемелерді, тұқымдар мен элиталық көшеттердің тиісті түрлеріне қалыптасып отырған нарықтық бағаларды растайтын құжаттарды қоса бере отырып, екі данада облыс әкімінің, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) қарауға беріледі.

При этом нормы приобретения (использования) субсидируемых семян не должны отличаться более чем в 2 раза (в большую или меньшую сторону) от рекомендуемых норм приобретения (использования) субсидируемых семян, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр норм и предельных цен приобретения (использования) субсидируемых семян и реализации элитных саженцев.
При отрицательном результате Министерство письменно возвращает оба экземпляра норм и предельных цен приобретения (использования) субсидируемых семян и реализации элитных саженцев с мотивированным отказом в согласовании.
Нормы и предельные цены приобретения (использования) субсидируемых семян и реализации элитных саженцев утверждаются постановлением местного исполнительного органа области (далее – постановление) и носят бессрочный характер.
Внесение изменений и (или) дополнений в нормы и предельные цены приобретения (использования) субсидируемых семян и реализации элитных саженцев осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – пятой настоящего пункта.
4. При превышении объемов заявленных субсидий над суммами, предусмотренными в местном бюджете по соответствующей бюджетной программе, дополнительные средства из местного бюджета выделяются путем внесения изменений в решение маслихата об утверждении соответствующего местного бюджета в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Получатели субсидий и условия получения субсидий
5. Субсидии предназначаются для частичного возмещения затрат:
1) по приобретению субсидируемых семян сельскохозяйственными товаропроизводителями (далее – сельхозтоваропроизводители), не являющимися элитно-семеноводческими или семеноводческими хозяйствами. При этом сельхозтоваропроизводители приобретают субсидируемые семена у элитно-семеноводческих и семеноводческих хозяйств, реализаторов семян, иностранных компаний и их официальных представителей в Республике Казахстан;
2) по использованию субсидируемых семян элитно-семеноводческими и семеноводческими хозяйствами собственного производства;
3) по производству элитных саженцев элитно-семеноводческими хозяйствами.
6. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 5 настоящих Правил, выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подача сельхозтоваропроизводителем в отдел сельского хозяйства района или города областного значения (далее – отдел) или в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам, заявки на получение субсидий на возмещение затрат по приобретению субсидируемых семян по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом сельхозтоваропроизводители, закупившие субсидируемые семена хлопчатника, оголение которых произведено химическим методом, для получения субсидий в заявке дополнительно указывают информацию из договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом, а также актов выполненных работ по химическому методу оголения семян хлопчатника;

Бұл ретте, субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормаларының осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген субсидияланатын тұқымдарды сатып алудың (пайдаланудың) ұсынылатын нормаларынан 2 еседен көп (көп немесе аз жағына) айырмашылығы болмауы керек.
Оң нәтиже болған жағдайда, Министрлік субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) және элиталық көшеттерді өткізу нормалары мен шекті бағаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен қайтарады.
Теріс нәтиже болған жағдайда, Министрлік келісуден дәлелді бас тарта отырып, субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) және элиталық көшеттерді өткізу нормалары мен шекті бағаларының екі данасын да қайтарады.
Субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) және элиталық көшеттерді өткізу нормалары мен шекті бағалары облыстың жергілікті атқарушы органының қаулысымен (бұдан әрі – қаулы) бекітіледі және мерзімсіз сипатқа ие.
Субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) және элиталық көшеттерді өткізу нормалары мен шекті бағаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші-бесінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
4. Өтінім берілген субсидиялар көлемі тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша жергілікті бюджетте көзделген сомалардан артық болған кезде Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті жергілікті бюджетті бекіту туралы мәслихат шешіміне өзгерістер енгізу жолымен жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінеді.
2-тарау. Субсидия алушылар және субсидия алу талаптары
5. Субсидиялар:
1) элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылықтары болып табылмайтын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің субсидияланатын тұқымдарды сатып алуы бойынша. Бұл ретте ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылықтарынан, тұқым өткізушілерден, шетелдік компаниялардан және олардың Қазақстан Республикасындағы ресми өкілдерінен субсидияланатын тұқымдарды сатып алады;
2) элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылықтарының өзі өндірген субсидияланатын тұқымдарды пайдалануы бойынша;
3) элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының элиталық көшеттерді өндіруі бойынша шығындарды ішінара өтеуге арналады.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мынадай талаптар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің ауданның немесе облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі – бөлім) немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жаздық дақылдар бойынша тиісті жылдың 30 шілдесіне дейінгі, көпжылдық шөптер бойынша тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі, күздік дақылдар бойынша тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын тұқымдарды сатып алу жөніндегі шығындарды өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім беруі.
Бұл ретте, химиялық әдіспен жалаңаштау жүргізілген субсидияланатын мақта тұқымын сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер субсидия алу үшін өтінімде қосымша химиялық әдіспен мақта тұқымын өңдеуге арналған шарттардан, сондай-ақ мақта тұқымын химиялық әдіспен жалаңаштау бойынша орындалған жұмыстар актілерінен алынған ақпаратты көрсетеді;

2) приобретение в соответствующем году семян в объемах, соответствующих нормам приобретения (использования) субсидируемых семян.
Сельхозтоваропроизводитель может подать заявку об оплате причитающихся ему субсидий через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство, у которого он приобрел семена по удешевленной стоимости, по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В таком случае субсидии выплачиваются элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству, которое представляет в отдел или в Государственную корпорацию сводную заявку, сформированную на основании заявок сельхозтоваропроизводителей, поданных через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
3) наличие у сельхозтоваропроизводителя земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади*.
Примечание: * субсидируемая площадь сельскохозяйственных культур (в совокупности).
7. Субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 5 настоящих Правил, выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подача элитно-семеноводческим или семеноводческим хозяйством в отдел или в Государственную корпорацию в срок до 30 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 1 сентября соответствующего года – по многолетним травам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам заявки на получение субсидий за использованные субсидируемые семена по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) использование семян в соответствующем году в объемах не ниже норм приобретения (использования) субсидируемых семян.
8. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 5 настоящих Правил, выплачиваются при подаче элитно-семеноводческим хозяйством в отдел или в Государственную корпорацию в срок до 30 июля соответствующего года заявки на получение субсидий за частичное удешевление элитных саженцев по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с приложением копии сводного реестра по объемам фактической реализации элитных саженцев по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок расчета субсидий
9. Субсидии, указанные в подпунктах 1) и 2) пункта 5 настоящих Правил, рассчитываются в пределах норм приобретения (использования) субсидируемых семян, утвержденных постановлением соответствующего местного исполнительного органа области согласно пункту 3 настоящих Правил.
10. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных культур, по следующим формулам:
1) для указанных в подпункте 1) пункта 5 настоящих Правил
С = Н1 х Пл х (Ц х К);

2) тиісті жылы субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормаларына сәйкес келетін көлемдерде тұқым сатып алу.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, арзандатылған құн бойынша тұқым сатып алынған элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығы арқылы бере алады. Бұл жағдайда, субсидиялар осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығы арқылы берген өтінімдері негізінде қалыптастырылған жиынтық өтінімді бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға ұсынатын элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылықтарына төленеді;
3) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіде тиісті алаңда* жер пайдалану құқығындағы және (немесе) жеке меншiктегі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскілерінің бар болуы.
Ескертпе: * субсидияналатын ауыл шаруашылығы дақылдары алаңы (жиынтықта).
7. Осы Қағидалардың 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген субсидиялар мынадай талаптар сақталған жағдайда төленеді:
1) элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығының бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға жаздық дақылдар бойынша тиісті жылдың 30 шілдесіне дейінгі, көпжылдық шөптер бойынша тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейінгі, күздік дақылдар бойынша тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайдаланылған субсидияланатын тұқымдар үшін субсидиялар алуға арналған өтінім беруі;
2) тиісті жылы субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормаларынан төмен емес көлемде пайдалану.
8. Осы Қағидалардың 5-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар элиталық тұқым өсіру шаруашылығы бөлімге немесе Мемлекеттік корпорацияға тиісті жылдың 30 шілдесіне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық көшеттердің нақты өткізілген көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің көшірмесін қоса бере отырып, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша элиталық көшеттерді ішінара арзандату үшін субсидиялар алуға арналған өтінім берген жағдайда төленеді.
3-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
9. Осы Қағидалардың 5-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген субсидиялар осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес облыстың тиісті жергілікті атқарушы органының қаулысымен бекітілген субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормалары шегінде есептеледі.
10. Субсидиялар мәлімденген дақылдардарға сүйене отырып, мынадай формулалар бойынша есептеледі:
1) осы Қағидалардың 5-тармағы 1) тармақшасында көрсетілгендер үшін С = Н1 х Пл х (Ц х К);

2) для указанных в подпункте 2) пункта 5 настоящих Правил
С = Н1 х Пл х (Н2 х К);
где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге за килограмм;
Н1 – норма приобретения (использования) субсидируемых семян, утвержденная постановлением, килограмм на гектар;
Пл – площадь под заявленной культурой, гектар;
Ц – фактическая цена приобретения субсидируемых семян, тенге за килограмм;
К – коэффициент, равный 0,7 (применяется к заявкам сельхозтоваропроизводителей, которые приобрели (использовали) семена сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан) или
0,3 (применяется к заявкам сельхозтоваропроизводителей, которые приобрели (использовали) семена сортов, не включенных в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан);
Н2 – предельная цена на 1 килограмм субсидируемых семян, утвержденная постановлением, тенге за килограмм.
В случае если Ц > Н2, то Ц равна Н2.
11. Субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 5 настоящих Правил, рассчитываются за фактически реализованные элитно-семеноводческим хозяйством сельхозтоваропроизводителям объемы элитных саженцев сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан, в размере до 50 % от цены реализации, которая не должна превышать предельную цену на элитные саженцы, утвержденную постановлением, и в пределах установленных местным исполнительным органом области квот по каждому виду элитных саженцев в соответствии с подпунктом 12) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве".
Глава 4. Порядок выплаты субсидий и отчетность по
субсидированию
12. Отдел до 20 мая соответствующего года обеспечивает публикацию на интернет-ресурсе акимата района (города областного значения) и в местных средствах массовой информации объявления о начале приема заявок для участия в программе субсидирования с указанием сроков приема документов на получение субсидий.
13. При приобретении и использовании субсидируемых семян:
1) отдел в течение трех рабочих дней с момента представления сельхозтоваропроизводителем, элитно-семеноводческим или семеноводческим хозяйством заявки на получение субсидий проверяет их на предмет соответствия условиям, указанным в пунктах 6 и 7 настоящих Правил.
В случае предоставления права получения субсидий элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству отдел составляет реестр элитно-семеноводческих и семеноводческих хозяйств, через которые поданы заявки об оплате причитающихся субсидий, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;

2) осы Қағидалардың 5-тармағы 2) тармақшасында көрсетілгендер үшін С = Н1 х Пл х (Н2хК);
мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, бір килограмм үшін теңге;
Н1 – қаулымен бекітілген субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормасы, бір гектарға килограмм;
Пл – мәлімделген дақылға арналған алаң, гектар;
Ц – субсидияланатын тұқымдарды сатып алудың нақты бағасы, бір килограмм үшін теңге;
К – 0,7-ге (Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне қосылған сорттардың тұқымдарын сатып алған (пайдаланған) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдеріне қолданылады) немесе 0,3-ке (Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне қосылмаған сорттардың тұқымдарын сатып алған (пайдаланған) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдеріне қолданылады) тең коэффициент;
Н2 – қаулымен бекітілген субсидияланатын тұқымдардың 1 килограмының шекті бағасы, бір килограмм үшін теңге;
Егер Ц > Н2 болса, онда Ц Н2-ге тең.
11. Осы Қағидалардың 5-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген субсидиялар элиталық тұқым өсіру шаруашылығы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге нақты өткізген, Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне қосылған элиталық көшеттердің көлемі үшін қаулымен бекітілген элиталық көшеттерге арналған шекті бағадан аспауы тиіс өткізу бағасының 50 %-ына дейінгі мөлшерде және "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-1-бабының 12) тармақшасына сәйкес элиталық көшеттердің әрбір түрі бойынша облыстың жергілікті атқарушы органымен белгілеген квоталар шегінде есептеледі.
4-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі және субсидиялау жөніндегі есептілік
12. Бөлім тиісті жылдың 20 мамырына дейін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің интернет-ресурсында және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында субсидиялар алуға арналған құжаттарды қабылдау мерзімін көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысу үшін өтінім қабылдаудың басталғаны хабарландыру жариялауды қамтамасыз етеді.
13. Субсидияланатын тұқымдарды сатып алған және пайдаланған кезде:
1) бөлім ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші, элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығы субсидия алуға өтінім ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың 6 және
7-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді.
Элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығына субсидиялар алуға құқық берілген жағдайда, бөлім осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер берілген элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылықтарының тізілімін жасайды;

2) в течение одного рабочего дня после окончания проверки заявки:
в случае положительного решения в предоставлении субсидии сельхозтоваропроизводителю, элитно-семеноводческому и семеноводческому хозяйству отдел направляет заявку в управление области;
в случае отрицательного решения – письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя, элитно-семеноводческое и семеноводческое хозяйство с указанием причин отказа в выдаче субсидий.
При этом отдел составляет перечень сельхозтоваропроизводителей, элитно-семеноводческих и семеноводческих хозяйств, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий, с указанием причин отказа в выдаче субсидий по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, с предоставлением его в управление области;
3) управление области в течение двух рабочих дней после поступления заявки сельхозтоваропроизводителя, элитно-семеноводческого и семеноводческого хозяйства представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей, элитно-семеноводческих или семеноводческих хозяйств.
При этом управление области проверяет факты самостоятельной подачи сельхозтоваропроизводителем заявки на субсидирование семян и подачи этим же сельхозтоваропроизводителем заявки через элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство.
В случае выявления управлением области фактов подачи сельхозтоваропроизводителями заявок об оплате причитающихся субсидий, управление области отказывает элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству, через которое подана заявка сельхозтоваропроизводителя, в этом случае сельхозтоваропроизводитель доплачивает элитно-семеноводческому или семеноводческому хозяйству разницу между рыночной стоимостью семян и оплаченной им суммой.
В случае наличия фактов реализации элитно-семеноводческими или семеноводческими хозяйствами семян сельхозтоваропроизводителям другой области, представившим заявки об оплате причитающихся субсидий указанным элитно-семеноводческим или семеноводческим хозяйствам, управление области, на территории которой находятся элитно-семеноводческое или семеноводческое хозяйство, составляет сводный реестр элитно-семеноводческих и семеноводческих хозяйств, реализовавших семена сельхозтоваропроизводителям другой области, на выплату субсидий по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, и направляет его в управление области, на территории которой расположены посевные площади сельхозтоваропроизводителей, с целью недопущения выплаты субсидий данным сельхозтоваропроизводителям.

2) өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде:
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығына субсидиялар беруге оң шешім қабылданған жағдайда, бөлім облыс басқармасына өтінім жолдайды;
теріс шешім қабылданған жағдайда, субсидиялар беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіні, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығын жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлім субсидиялар беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, субсидиялар беруге теріс шешім қабылданған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылықтарының тізбесін жасайды, оны облыс басқармасына ұсынады;
3) облыс басқармасы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығының өтінімі келіп түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылықтарының шоттарына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттары тізілімін және (немесе) төлем шотын ұсынады.
Бұл ретте, облыс басқармасы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің тұқымды субсидиялауға арналған өтінімді өздігінен беруі және осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің өтінімді элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылығы арқылы беруі фактілерін тексереді.
Облыс басқармасы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер беруі фактілерін анықтаған жағдайда, облыс басқармасы элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығы арқылы берілген ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің өтінімін қабылдаудан бас тартады, бұл жағдайда, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашығына тұқымдардың нарықтық құны мен оларға төленген сома арасындағы айырмашылықты қосымша төлейді.
Элиталық тұқым өсіру немесе тұқым өсіру шаруашылықтарының көрсетілген элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылықтарына тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім ұсынған басқа облыстың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілеріне тұқым өткізуі фактілері болған жағдайда, аумағында элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығы орналасқан облыс басқармасы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия төлеуге басқа облыстың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілеріне тұқым өткізген элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылықтарының жиынтық тізілімін жасайды және аталған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге субсидия төлеуге жол бермеу мақсатында оны аумағында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің егіс алаңдары орналасқан облыс басқармасына жолдайды.

14. При производстве элитных саженцев:
1) отдел в течение трех рабочих дней с момента представления элитно-семеноводческим хозяйством заявки на получение субсидий за частичное удешевление элитных саженцев проверяет их на предмет соответствия условиям, указанным в пункте 8 настоящих Правил;
2) в течение одного рабочего дня после окончания проверки заявки:
в случае положительного решения в предоставлении субсидии элитно-семеноводческому хозяйству отдел направляет заявку в управление области;
в случае отрицательного решения – письменно уведомляет элитно-семеноводческое хозяйство с указанием причин отказа в выдаче субсидий.
При этом отдел составляет перечень элитно-семеноводческих хозяйств, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий, с указанием причин отказа в выдаче субсидий по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, с предоставлением его в управление области;
3) управление области в течение двух рабочих дней после поступления заявки элитно-семеноводческого хозяйства представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и (или) счет к оплате для перечисления причитающихся субсидий на счета элитно-семеноводческих хозяйств.
15. Основаниями для отказа в выдаче субсидий являются:
1) установление недостоверности документов, представленных сельхозтоваропроизводителем, элитно-семеноводческим и семеноводческим хозяйством для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении сельхозтоваропроизводителя, элитно-семеноводческого и семеноводческого хозяйства имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения субсидий;
4) в отношении сельхозтоваропроизводителя, элитно-семеноводческого и семеноводческого хозяйства имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого сельхозтоваропроизводитель, элитно-семеноводческое и семеноводческое хозяйство лишен специального права, связанного с получением субсидий.

14. Элиталық көшеттер өндіру кезінде:
1) бөлім элиталық тұқым өсіру шаруашылығы элиталық көшеттерді ішінара арзандатқаны үшін субсидия алуға арналған өтінім ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексереді;
2) өтінімді тексеру аяқталғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде:
элиталық тұқым өсіру шаруашылығына субсидиялар беруге оң шешім қабылданған жағдайда, бөлім облыс басқармасына өтінім жолдайды;
теріс шешім қабылданған жағдайда, субсидия беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, элиталық тұқым өсіру шаруашылығын жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте, бөлім осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялар беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, субсидиялар беруде теріс шешім қабылданған элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының тізбесін жасайды, оны облыс басқармасына ұсынады;
3) облыс басқармасы элиталық тұқым өсіру шаруашылығынан өтінім түскеннен кейін екі жұмыс күннің ішінде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының шоттарына тиесілі субсидияларды аудару үшін төлем шоттары тізілімін және (немесе) төлем шотын ұсынады.
15. Субсидиялар беруден бас тартуға арналған негіздер:
1) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) субсидиялар алу үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.";
3) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығына қатысты оның қызметіне немесе субсидиялар алуды ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығына қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші, элиталық тұқым өсіру және тұқым өсіру шаруашылығының субсидиялар алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.

16. В случае полного освоения бюджетных средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, и отсутствия дополнительных средств прием заявок прекращается.
17. Управление области представляет в Министерство по итогам первого полугодия в срок не позднее 15 июля, а по итогам года не позднее 30 января года, следующего за отчетным, сводную информацию о выданных субсидиях.
Сводная информация о выданных субсидиях на развитие семеноводства размещается на интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам, один раз в год, не позднее 31 декабря соответствующего года.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Форма
Нормы и предельные цены приобретения (использования)
субсидируемых семян * и реализации элитных
саженцев плодово-ягодных культур и винограда
Наименование района (города)
Культуры
Предельная цена реализации элитных саженцев, тенге/штук
….
…..
норма приобретения (использования), килограмм/гектар
предельная цена, тенге/ килограмм
норма приобретения (использования), килограмм/гектар
предельная цена, тенге/ килограмм
норма приобретения (использования), килограмм/гектар
предельная цена, тенге/ килограмм
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание:
* Предельные цены приобретения (использования) субсидируемых семян и реализации элитных саженцев устанавливаются в соответствии с документами, подтверждающими сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды субсидируемых семян и элитных саженцев.
При приобретении элитных семян субсидии выплачиваются с учетом предельной цены на семена первой репродукции.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития семеноводства
Рекомендуемые нормы приобретения (использования)
субсидируемых семян
Культура
Норма приобретения (использования) субсидируемых семян (килограмм на гектар)*
1
Пшеница яровая

16. Тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген бюджет қаражаты толық игерілген және қосымша қаражат болмаған жағдайда, өтінімдерді қабылдау тоқтатылады.
17. Облыс басқармасы Министрлікке бірінші жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 15 шілдеден кешіктірмей, ал жылдың қорытындысы бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей, берілген субсидиялар туралы жиынтық ақпарат ұсынады.
Осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұқым шаруашылығын дамытуға берілген субсидиялар туралы жиынтық ақпарат облыстың жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында жылына бір рет, тиісті жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірмей орналастырылады.
Тұқым шаруашылығын дамытуды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) және
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін
өткізу нормалары мен шекті бағалары*
Ауданның
(қаланың) атауы
Дақылдар
Элиталық көшеттердің шекті өткізу бағасы, дана/теңге
….
…..
сатып алу (пайдалану) нормасы, килограмм/гектар
шекті бағасы, теңге/ килограмм
сатып алу (пайдалану) нормасы, килограмм/гектар
шекті бағасы, теңге/ килограмм
сатып алу (пайдалану) нормасы, килограмм/гектар
шекті бағасы, теңге/ килограмм
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескертпе:
* субсидияланатын тұқымдарды сатып алудың (пайдаланудың) және элиталық көшеттерді өткізудің шекті бағалары субсидияланатын тұқымдардың және элиталық көшеттердің тиісті түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағалады растайтын құжаттарға сәйкес белгіленеді.
Элиталық тұқымдарды сатып алу кезінде субсидиялар бірінші көбейтілген тұқымның шекті бағасы есепке алына отырып төленеді.
Тұқым шаруашылығын дамытуды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидияланатын тұқымдарды сатып алудың (пайдаланудың)
ұсынылатын нормалары
Дақыл
Субсидияланатын тұқымдарды сатып алу (пайдалану) нормасы (бір гектарға килограмм)*
1
2
3
1
Жаздық бидай

Казахстанот 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №
__ некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация),
(указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Работник Государственной корпорации _________________________________
____________ ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность))
Исполнитель _______ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющем личность))
Телефон __________
Получил: _________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность)
услугополучателя)
"___" _________ 20 __ года

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі –
Мемлекеттік корпорация) №____бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес
құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)________________________________________;
ұсынылмауына байланысты "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттар қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарап үшін бір-бір данадан жасалды.
Мемлекеттік корпорацияның
жұмыскері
______ ______________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар
болса))
Орындаушы____ _______________________________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса))
Телефоны __________
Алдым ________ ______________________________________________________
қолы (көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса))
20__ жылғы "___" _________