О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 114. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2016 года № 14066. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 43.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 43 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования системы отправления правосудия", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре" и пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 109 "Об утверждении отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9856, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 11 декабря 2014 года) следующие изменения:
в отчете формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях", утвержденном указанным приказом:
наименование раздела 16 изложить в следующей редакции:
"Раздел 16. По органам Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан";
разделы № 1-АП (суд) "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению административных дел", № 2-АП (суд) "Отчет о работе областных и приравненных к ним судов по рассмотрению административных дел", № 3-АП (суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел" изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
раздел № 4-АП (суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению административных дел" исключить;
таблицу Б "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Инструкции по составлению отчета формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях", утвержденной указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 23 маусымдағы № 114 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 4 тамызда № 14066 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 43 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сот төрелігі жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 31 қазандағы Заңына сәйкес, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 4-1) тармағын және "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 15-бабы 2-тармағын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 қазандағы № 109 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9856 санымен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 11 желтоқсанда жарияланған) келесі өзгертулер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепте:
16-тараудың атауы келесі редакцияда жазылсын:
"16-тарау. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің органдары бойынша";
"Әкімшілік істерді қарау бойынша бірінші саты соттарының жұмысы туралы" № 1-ӘҚБ (сот), "Әкімшілік істерді қарау бойынша облыстық және оған теңестірілген соттардың жұмысы туралы есеп" № 2-ӘҚБ (сот), "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жұмысы туралы есеп" № 3-ӘҚБ (сот) тараулары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
"Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жұмысы туралы есеп" № 4-ӘҚБ (сот) тарауы алынып тасталсын;
"Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау" Б кестесі осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
аталған бұйрықпен бекітілген "Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы" № 1-ӘІ нысанды есепті құру жөніндегі Нұсқаулықта:
2-тармақтың бірінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:

"2. Отчет формы № 1-АД состоит из таблиц А "Сводный отчет", приложения к таблице А "Об административных правонарушениях, совершенных женщинами", разделов по каждому субъекту административной практики, таблицы Б "Рассмотрение заявлений по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" (прилагается к сводному отчету) и разделов о работе судов первой инстанции, областных и приравненных к ним судов, Верховного Суда Республики Казахстан, с приложениями к ним о рассмотренных заявлениях по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам (№№ 1-АП, 2-АП, 3-АП).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Разделы о работе судов формируются на основании электронных информационных учетных документов информационной системы судебных органов Республики Казахстан.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) направление копии настоящего приказа в течение пяти рабочих дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
5) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 114
Раздел № 1-АП (суд) "Отчет о работе судов первой инстанции по
рассмотрению административных дел" за _______________ период.
Таблица А. "Движение и результаты рассмотрения административных
дел".
Остаток на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период
Вынесено определений в соответствии с пунктами 4, 5 части первой статьи 816КРКоАП
Всего рассмотрено административных дел
Количество лиц в отношении которых вынесены постановления
Вынесено постановлений о наложении административного взыскания
Вынесено постановлений о прекращении административного производства по делу
Вынесено постановлений об освобождении от административной ответственности (статей 626364и 68КРКоАП)
Вынесено постановлений о передаче дела на рассмотрение судье, органу
Переквалифицировано
В сроки, свыше установленных КРКоАП (из графы 4)
Остаток на конец отчетного периода
Объединено дел
основные меры административного взыскания
предупреждение
административный штраф
административный арест
лишение специального права
выдворение за пределы Республики Казахстан иностранцев или лиц без гражданства
лишение разрешения либо приостановление его действия, а также исключение из реестра
приостановление или запрещение деятельности или отдельных ее видов
а
б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
ВСЕГО
1
По статьям
Применение Международного договора
в том числе Международного пакта о гражданских о политических правах
в том числе Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
в том числе Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
в том числе Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
в том числе Международной конвенции о правах ребенка
Санкционирование ограничения свободы
Дел на государственном языке
продолжение таблицы
дополнительные меры административного взыскания
освобождено на основании части второй статьи 50КРКоАП
Наложенная сумма штрафа
Оплаченная добровольно сумма штрафа
Взыскано возмещение ущерба (статья 59 КРКоАП)
Привлечено несовершеннолетних
Освобождение несовершеннолетних от административной ответственности с применением мер воспитательного воздействия
Привлечено должностных лиц государственных органов (статья 30 КРКоАП)
Привлечено юридических лиц
Привлечено физических лиц
Привлечено женщин

"2. № 1-ӘІ нысанды есеп жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі қосымшаларымен (1-ӘҚБ, 2-ӘҚБ, 3-ӘҚБ) "Жинақ есеп" А кестелерінен, "Әйелдермен жасалған әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" А кестесінің қосымшасынан, әкімшілік тәжірибенің әр субьектісі бойынша тараулардан, "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау" Б кестесінен (жинақ есепке қоса беріледі) облыстық және оларға теңестірілген бірінші сатыдағы соттардың, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жұмыстары туралы тараулардан тұрады.";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Соттардың жұмысы туралы тараулар Қазақстан Республикасы сот органдарының электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының негізінде қалыптастырылады.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" нормативтік құқықтық актілердің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін оны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ орындау үшін Комитеттің аумақтық органдарына жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
23 маусымдағы 2016 жылғы
№ 114 бұйрығына 1-қосымша
№ 1-ӘҚБ-тарау (сот)_____________ мерзімдегі "Әкімшілік істерді қарау бойынша бірінші сатыдағы соттың жұмысы туралы есеп".
А кестесі. "Әкімшілік істерді қарау нәтижелері және қозғалысы".
Есепті мерзімнің басындағы істердің қалдығы
Есепті мерзімде келіп түскен істер
ҚР ӘҚБтК 816 бабы 1 бөлігінің 4,5 тармақтарына сәйкес анықтаулар шығарылды
Қаралған әкімшілік істердің жалпы саны
Қаулылар шығарылған тұлғалар саны
Әкімшілік жаза белгілеу туралы қаулылар шығарылды
Іс бойынша әкімшілік өндірісті тоқтату туралы қаулылар шығарылды
Әкімшілік жауапкершіліктен босату туралы қаулылар шығарылды (ҚР ӘҚБтК 62,63, 64 және 68 баптары )
Органға, сотқа қарауға берген іс туралы қаулылар шығарылды
Қайта біліктелді
ҚР ӘҚБтК (4 баған) белгіленгеннен астам мерзімде
Есепті мерзімнің соңына істердің қалдығы
Бірлескен істер
әкімшілік жазаның негізгі шаралары
ескерту жасау
әкімшілік айыппұл
әкімшілік қамаққа алу
арнайы құқықтан айыру
шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ тұлғаларды Қазақстан Республикасы шегінен шығару
рұқсаттан айыру немесе оның қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ тізілімнен алып тастау
қызметті немесе оның жеке түрлерін тоқтата тұру немесе оған тиым салу
а
б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
БАРЛЫҒЫ
1
Баптар бойынша
Халықаралық шартты қолдану
соның ішінде, Саяси құқықтар туралы азаматтық туралы халықаралық пактін
соның ішінде, Әйелдерге қатысты барлық кемсітуші нысандардың күшін жою туралы халықаралық пактін
соның ішінде, Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактін
соның ішінде, Нәсілдік кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенциясын
соның ішінде, Баланың құқықтары туралы халықаралық конвенциясын
Бас бостандығын шектеуді санкциялау
Мемлекеттік тілдегі істерді
әкімшілік жазаның қосымша шаралары
ҚРӘҚБтК 50 бабы 2 бөлігі негізінде босатылған
Белгіленген айыппұл сомасы
Ерікті төленген айыппұл сомасы
Залалды өтеу төленді (ҚРӘҚБтК 59 бап)
Кәмелетке толмағандар тартылды
Әкімшілік жауапкершілікті қолдана отырып, тәрбиелік ықпал ету шараларынан кәмелетке толмағандарды босату
Мемлекеттік орган қызметкерлері тартылды (ҚРӘҚБтК 30 бап)
Заңды тұлғалар тартылды
Жеке тұлғалар тартылды
Әйел адамдар тартылды

Всего оставлено без изменений постановлений судов первой инстанции (из граф 11, 18, 25)
Всего изменено постановлений судов первой инстанции, за исключением измененных ввиду изменения законодательства (из граф 12, 19, 26)
Изменено постановлений судов первой инстанции, в виду изменения законодательства
Всего отменено постановлений судов первой инстанции, за исключением отмененных ввиду изменения законодательства, подпункты 4), 7) части первой статьи 741КРКоАП (из граф 13-15, 20-22, 27-29)

Бірінші сатыдағы соттың барлық қаулылары өзгертусіз тоқтатылды (11, 18, 25 бағандардан)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгертілгенді қоспағанда бірінші сатыдағы соттың барлық қаулылары ( 12, 19, 26 бағандардан)
Заңнаманың өзгеруіне байланысты бірінші сатыдағы сотың қаулылары өзгертілді
Заңнаманың өзгеруіне байланысты күші жойылғандарды қоспағанда бірінші сатыдағы соттың барлық қаулыларының күші жойылды ҚРӘҚБтК741 бабының бірінші бөлігінің 4), 7) тармақшасы (13-15, 20-22, 27-29 бағандардан)

Отменено постановлений судов первой инстанции ввиду изменения законодательства, подпункты 4), 7) части первой статьи 741 КРКоАП
Основания к отмене постановления по делу об административном правонарушении
Количество оконченных дел за отчетный период (сумма граф 32-36)
из них в срок свыше установленного
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
Одновременно по жалобам и протестам
об оставлении постановлений без изменений
об изменении постановления

Заңнаманың өзгеруіне байланысты бірінші сатыдағы соттың қаулыларының күші жойылды ҚРӘҚБтК 741 бабының бірінші бөлігінің 4), 7) тармақшасы
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының күшін жою негіздері
Есепті мерзімде аяқталған істер саны (32-36 бағандардың қосындысы)
оның ішінде белгіленгеннен астам мерзімде
Есепті мерзімнің соңына бітпеген істердің қалдықтары
Шағымдар мен наразылықтар бойынша бір уақытта
өзгертусіз қаулыны тоқтату туралы
қаулыны өзгерту туралы

количество оконченных дел за отчетный период (сумма граф 5-6)
остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
удовлетворен
неудовлетворен
физических
юридических
должностных
оставлено без изменения
изменено
отменено постановление первой инстанции
отменено постановление апелляционной инстанции
сумма граф 1-2 = сумме граф 3, 4, 24, 25
постановление первой инстанции
постановление апелляционной инстанции
постановление первой инстанции (за исключением изменений ввиду изменения законодательства)
постановление первой инстанции ввиду изменения законодательства
постановление апелляционной инстанции (за исключением изменений ввиду изменения законодательства)
постановление апелляционной инстанции ввиду изменения законодательства
с прекращением дела по статьям 741,742 КРКоАП
ввиду изменения законодательства, подпунктов 4), 7) части первой статьи 741КРКоАП
с вынесением нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности
с прекращением дела по статьям 741,742 КоАП
ввиду изменения законодательства, подпунктов 4), 7) части первой статьи 741 КРКоАП
с вынесением нового постановления
об отмене постановления и направлении по подведомственности
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Всего
в том числе по делам об обжаловании действий (бездействия) органа (должностного лица), осуществляющего производство по делу об административном правонарушении (по главе 44КРКоАП)
в том числе по делам по пересмотру постановлений органов (должностных лиц) по делам об административных правонарушениях (глава 45)
в том числе по делам по пересмотру постановлений судов первой инстанции вынесенных по вновь открывшимся обстоятельствам (глава 47)
Другие постановления
Применение Международного договора
в том числе Международного пакта о гражданских о политических правах
в том числе Международного пакта о ликвидации всех форм дискриминации в отношении женщин
в том числе Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах
в том числе Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации
в том числе Международной конвенции о правах ребенка
Раздел № 3-АП(суд) "Отчет о работе Верховного Суда Республики
Казахстан по рассмотрению административных дел".
Таблица Б. "Движение дел по пересмотру постановлений
уполномоченных органов".
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период по протестам
Число дел по которым отозваны протесты
Возвращено без рассмотрения
Протест на постановление удовлетворен
Протест на постановление неудовлетворен
Протест на определение удовлетворен
Протест на определение неудовлетворен
Протест на определение и постановление удовлетворен
Протест на определение и постановление неудовлетворен
Количество физических лиц
Количество юридических лиц
Количество должностных лиц

есепті мерзімде аяқталған істер саны( 5-6 бағандардың қосындысы)
есепті мерзімнің соңына аяқталмаған істер саны
1-2 бағандардың қосындысы = 3, 4, 24, 25 бағандардың қосындысына
бірінші саты қаулысы
апелляциялық саты қаулысы
бірінші саты қаулысы (заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгерістерді қоспағанда)
бірінші саты қаулысы заңнаманың өзгеруіне байланысты
апелляциялық саты қаулысы (заңнаманың өзгеруіне байланысты өзгерістерді қоспағанда)
апелляциялық саты қаулысы заңнаманың өзгеруіне байланысты
істі тоқтатумен ҚРӘҚБтК. 741, 742 баптары
заңнаманың өзгеруіне байланысты ҚРӘҚБтК. 741 баптың бірінші бөлігінің, 4), 7) тармақшалары
жаңа қаулы шығарумен
қаулыны жою және ведомстволығы бойынша жіберу
істі тоқтатумен ҚР ӘҚБтК 741, 742 баптары
заңнаманың өзгеруіне байланысты ҚРӘҚБтК 741 баптың бірінші бөлігінің, 4), 7) тармақшалары
жаңа қаулы шығарумен
қаулыны жою және ведомстволығы бойынша жіберу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
БАРЛЫҒЫ
соның ішінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу бойынша жүзеге асыратын органның (лауазымды тұлғаның) шағым жасау әрекеттері (әрекетсіздігі) туралы істер бойынша (ҚРӘҚБтК 44 тарау бойынша)
соның ішінде, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша органдардың (лауазымды тұлғалардың) қаулыларын қайта қарау жөніндегі істер бойынша (45 тарау)
соның ішінде, жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша шығарылған бірінші сатыдағы соттың қаулыларын қайта қарау жөніндегі істер бойынша (47 тарау)
Басқа қаулылар
Халықаралық келісімшартты қолдану
соның ішінде, Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіні
соның ішінде, Әйелдерге қатысты кемсітушіліктің барлық нысандарын жою туралы халықаралық пактіні
соның ішінде, Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактіні
соның ішінде, Нәсiлдiк кемсiтушiлiктiң барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияны
соның ішінде, Бала құқықтары туралы халықаралық конвенцияны
№ 3-ӘҚБ-тарау (сот) "Әкімшілік істерді қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соттың жұмысы туралы есеп".
Б кестесі. "Өкілетті органдардың қаулыларын қайта қарау бойынша істердің қозғалысы".
Есепті мерзімнің басындағы аяқталмаған істердің қалдықтары
Наразылықтар бойынша есепті мерзімде барлық келіп түскен істер
Наразылықтар қайтарылып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылды
Қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылмады
Анықтауға жасалған наразылық қанағаттандырылды
Анықтауға жасалған наразылық қанағаттандырылмады
Анықтау мен қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылды
Анықтау мен қаулыға жасалған наразылық қанағаттандырылмады
Жеке тұлғалардың саны
Заңды тұлғалардың саны
Лауазымды тұлғалардың саны