О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 октября 2016 года № 560. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 октября 2016 года № 14364.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года) следующие дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 6 "Общие кадровые вопросы":
дополнить администратором бюджетных программ 623 с бюджетной программой 008 с бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"623 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
008 Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта";
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Услуги по тестированию кадров государственной службы республики";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
дополнить администратором бюджетных программ 623 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 103, 104, 105 и 111 следующего содержания:
"623 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
001 Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию и реализации единой государственной политики в сфере государственной службы
101 Формирование и реализация государственного социального заказа по проведению общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
105 Проведение научных исследований и разработка научно-прикладных методик
111 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 24 қазандағы № 560 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 қазанда № 14364 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
6 "Жалпы кадрлық мәселелер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 008 бюджеттік бағдарламасы бар 623-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"623 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
008 Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"012 Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 100, 101, 103, 104, 105 және 111 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 001 бюджеттік бағдарламасы бар 623-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"623 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
001 Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру
100 Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
101 Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру
103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 Ғылыми зерттеулер жүргізу және ғылыми-қолданбалы әдістемелер әзірлеу
111 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің күрделі шығыстары";

дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116, и 119 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 623 с бюджетной программой 014 с бюджетными подпрограммами 100, 101, 102, 104 и 111 следующего содержания:
"623 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
014 Формирование и реализация единой государственной политики по противодействию коррупционным преступлениям
100 Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе по коррупционным преступлениям и правонарушениям
101 Оперативно-розыскная деятельность по противодействию коррупционным преступлениям и правонарушениям
102 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию коррупционных правонарушений
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
111 Капитальные расходы Национального бюро по противодействию коррупции";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":

мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116 және 119 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізу";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 104 және 111 бюджеттік кіші бағдарламаларымен 014 бюджеттік бағдарламасы бар 623-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"623 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
014 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
100 Сыбайлас жемқорлық қылмыстары және құқық бұзушылықтар бойынша қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету
101 Сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл бойынша жедел-іздестіру қызметі
102 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
111 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының күрделі шығыстары";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 623 с бюджетной программой 002 следующего содержания:
"623 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
002 Повышение квалификации государственных служащих";
дополнить бюджетной программой 013 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"013 Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
100 Повышение квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
101 Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих";
дополнить бюджетной программой 138 следующего содержания:
"138 Обеспечение повышения квалификации государственных служащих";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ 623 с бюджетной программой 120 следующего содержания:
"623 Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов

мынадай мазмұндағы 002 бюджеттік бағдарламасы бар 623-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"623 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
002 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру";
мынадай мазмұндағы 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 013 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"013 Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
100 Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
101 Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру";
мынадай мазмұндағы 138 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"138 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруын қамтамасыз ету";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасы бар 623-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"623 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов