О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 421 "Об утверждении Перечня сведений, необходимых для осуществления камерального контроля, а также Правил их представления уполномоченными органами в сфере таможенного дела и в области технического регулирования, органами по подтверждению соответствия и испытательными лабораториями (центрами)"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 ноября 2016 года № 474. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2016 года № 14645. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 25 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-202/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 25.11.2020 № ҚР ДСМ-202/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 21 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", а также подпунктом 111) пункта 16 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 421 "Об утверждении Перечня сведений, необходимых для осуществления камерального контроля, а также Правил их представления уполномоченными органами в сфере таможенного дела и в области технического регулирования, органами по подтверждению соответствия и испытательными лабораториями (центрами)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11904, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 14 сентября 2015 года) следующие изменения:
Перечень сведений, необходимых для осуществления камерального контроля, утвержденный указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах представления перечня сведений, необходимых для осуществления камерального контроля уполномоченными органами в сфере таможенного дела и в области технического регулирования, органами по подтверждению соответствия и испытательными лабораториями (центрами), утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Уполномоченные органы в сфере таможенного дела и в области технического регулирования письменно уведомляют ведомство об определении должностных лиц, ответственных за подготовку, передачу сведений в соответствии с настоящими Правилами, в случае автоматизации процесса сведения передаются в автоматическом режиме и должностным лицам предоставляются права доступа к системе.

"Камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің тізбесін, сондай-ақ Кеден ісі саласындағы және техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органдардың, сәйкестікті растау жөніндегі органдардың және сынақ зертханаларының (орталықтарының) оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 421 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 11 қарашадағы № 474 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 5 қаңтардағы № 14645 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 25 қарашадағы № ҚР ДСМ-202/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 25.11.2020 № ҚР ДСМ-202/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 21-бабының 6-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 111) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтердің тізбесін, сондай-ақ Кеден ісі саласындағы және техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органдардың, сәйкестікті растау жөніндегі органдардың және сынақ зертханаларының (орталықтарының) оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 421 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11904 болып тіркелген, 2015 жылғы 14 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген Камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер тізбесін Кеден ісі саласындағы және техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органдардың, сәйкестікті растау жөніндегі органдардың және сынақ зертханаларының (орталықтарының) табыс ету қағидаларында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кеден ісі саласындағы және техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органдар осы Қағидаларға сәйкес мәліметтерді дайындауға, беруге жауапты лауазымды адамдарды айқындау туралы жазбаша түрде ведомствоға хабарлайды, процесс автоматтандырылған жағдайда мәліметтер автоматты режимде беріледі және лауазымды адамдарға жүйеге қол жеткізу құқығы беріледі.

4. Сведения представляются уполномоченными органами в сфере таможенного дела и в области технического регулирования в ведомство путем оформления сопроводительного письма с приложением информации на электронном носителе, в случае автоматизации передаются в автоматическом режиме в сроки, предусмотренные в пунктах 5 и 7 настоящих Правил.
В случае автоматизации процесса камерального контроля ответственным должностным лицам предоставляются права доступа для передачи сведений в систему в автоматическом режиме.
Прилагаемая к сопроводительному письму информация (сведения) направляется в одном из перечисленных форматов (Excel, SQL, DBF) по каналам связи или на электронных носителях.";
пункт 8 исключить.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
К. Бишимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________ Ж. Касымбек
от 18 ноября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов
от 29 ноября 2016 года
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 11 ноября 2016 года № 474
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 июня 2015 года № 421
Перечень сведений, необходимых для осуществления
камерального контроля

4. Кеден ісі саласындағы және техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органдар электрондық жеткізгіштегі ақпаратты қоса бере отырып, ілеспе хатты ресімдеу жолымен мәліметтерді ведомствоға табыс етеді, автоматтандырылған жағдайда осы Қағидалардың 5 және 7-тармақтарында көзделген мерзімдерде автоматты режимде беріледі.
Камералдық бақылау процесі автоматтандырылған жағдайда, жауапты лауазымды адамдарға мәліметтерді жүйеге автоматты режимде беру үшін қол жеткізу құқықтары беріледі.
Ілеспе хатқа қоса берілетін ақпарат (мәліметтер) тізбеленген форматтардың (Excel, SQL, DBF) бірінде байланыс арналары арқылы немесе электрондық жеткізгіштерде жіберіледі.";
8-тармақ алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
Қ. Бишімбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы 18 қараша
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 29 қараша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 11 қарашадағы
№ 474 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 5 шілдедегі
№ 421 бұйрығына
1-қосымша
Камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер тізбесі

1. Перечень сведений, необходимых для осуществления камерального контроля предоставляемый уполномоченным органом в сфере таможенного дела:
1) страна отправления;
2) регистрационный номер декларации на товары (далее – ДТ);
3) департамент государственных доходов декларирования;
4) страна происхождения товара;
5) бизнес-партнер;
6) фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование участника внешнеэкономической деятельности (далее – УВЭД);
7) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/бизнес идентификационный номер (далее – БИН) УВЭД;
8) УВЭД, юридический адрес;
9) код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС);
10) наименование товара;
11) описание товара из ДТ;
12) вес товара, нетто (килограмм);
13) количество в дополнительных единицах измерения (далее – ДЕИ);
14) местонахождение товара;
15) регистрационные номера и даты сертификатов соответствия или деклараций о соответствии на товар;
16) отметка об условном выпуске товара.
2. Перечень сведений, необходимых для осуществления камерального контроля предоставляемый уполномоченным органом в области технического регулирования:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование, адрес, БИН/ИИН заявителя;
2) наименование изготовителя (производителя);
3) код (коды) по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ТН ВЭД ЕАЭС);
4) количественные сведения по товарам;
5) информация о нормативных правовых актах и нормативных документах, на соответствие требованиям которых проводилось подтверждение соответствия;
6) информация о документах, представленных заявителем в орган по подтверждению соответствия в качестве доказательства соответствия продукции требованиям нормативных правовых актов, информация о проведенных исследованиях (испытаниях) и измерениях (дата, номер протокола испытаний, наименование и номер аттестата аккредитации испытательной лаборатории, выдавшей протокол испытаний, дата, номер иностранного сертификата, наименование органа его выдавшего);
7) дата и причина приостановления, возобновления или прекращения действия сертификата соответствия (декларации о соответствии);
8) дата, срок продления действия сертификата соответствия (декларации о соответствии) и основание для его продления;
9) сведения о приложении (приложениях) к сертификату соответствия (декларации о соответствии);
10) наименование, адрес, номер и дата выдачи аттестата аккредитации органа по подтверждению соответствия, выдавшего (зарегистрировавшего) сертификат соответствия (декларацию о соответствии);

1. Кеден ісі саласындағы уәкілетті орган ұсынатын, камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер тізбесі:
1) жөнелткен елі;
2) тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі (бұдан әрі -ТД).
3) декларациялаудың мемлекеттік кірістер департаменті;
4) тауардың шыққан елі;
5) бизнес-әріптес;
6) сыртқы экономикалық қызметке қатысушының (бұдан әрі - СЭҚҚ) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / атауы;
7) СЭҚҚ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) / бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
8) СЭҚҚ, заңды мекенжайы;
9) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (бұдан әрі - ЕЭО СЭҚ ТН) бойынша тауардың коды;
10) тауар атауы;
11) Т-дағы тауардың сипаттамасы;
12) тауар салмағы, нетто (кг);
13) саны қосымша өлшем бірліктермен (бұдан әрі -ҚӨБ);
14) тауардың орналасқан жері;
15) тауарға сәйкестік сертификаттарының немесе тауардың сәйкестігі туралы декларациялардың тіркеу нөмірлері және күні;
16) тауардың шартты шығарылуы туралы белгі;
2. Техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган ұсынатын, камералдық бақылауды жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер тізбесі:
1) өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / атауы, мекенжайы, БСН/ЖСН;
2) дайындаушының (өндірушінің) атауы;
3) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы (бұдан әрі - ЕЭО СЭҚ ТН) бойынша коды (кодтары);
4) тауарлар бойынша сандық мәліметтер;
5) нормативтік құқықтық актілер мен нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес келуі тұрғысынан олардың сәйкестігін растау жүргізілгені туралы ақпарат;
6) өнімнің нормативтік құқықтық актілер талаптарына сәйкестігіне дәлел ретінде сәйкестікті растау жөніндегі органға өтінім беруші ұсынған құжаттар туралы ақпарат, жүргізілген зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер туралы ақпарат (сынақтар хаттамасының күні, нөмірі, сынақтар хаттамасын берген сынақ зертханасының атауы және аккредиттеу аттестатының нөмірі, шетелдік сертификаттың берілген күні, нөмірі, оны берген органның атауы);
7) сәйкестік сертификатының (сәйкестік туралы декларацияның) қолданылуын тоқтата тұру, қайта жалғастыру немесе тоқтату күні және себебі;
8) сәйкестік сертификатының (сәйкестік туралы декларация) берілген күн, оның қолданылуын ұзарту мерзімі және оны ұзарту негізі;
9) сәйкестік сертификатына (сәйкестік туралы декларацияға) қосымша (қосымшалар) туралы мәліметтер;
10) сәйкестік сертификатын (сәйкестік туралы декларацияны) берген (тіркеген) сәйкестікті растау жөніндегі органның атауы, мекенжайы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен берілген күні;

11) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя органа по сертификации, выдавшего (зарегистрировавшего) сертификат соответствия (декларацию о соответствии);
12) фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта-аудитора (эксперта), адрес;
13) информация о продукции, позволяющая ее идентифицировать;
14) дополнительная информация, указанная в соответствующей позиции сертификата соответствия (декларации о соответствии);
15) срок действия, регистрационный номер сертификата соответствия (декларации о соответствии), учетный номер бланка, на котором оформлен сертификат соответствия (декларация о соответствии).

11) сәйкестік сертификатын (сәйкестік туралы декларацияны) берген (тіркеген) сәйкестікті растау жөніндегі орган басшысының тегі, аты мен әкесінің аты (болған жағдайда);
12) сарапшы-аудитордың (сарапшының) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), мекенжайы;
13) оны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін өнім туралы ақпарат;
14) сәйкестік сертификатының (сәйкестік туралы декларацияның) тиісті позициясында көрсетілген қосымша ақпарат;
15) сәйкестік сертификатының (сәйкестік туралы декларацияның) қолданылу мерзімі, тіркеу нөмірі, сәйкестік сертификаты (сәйкестік туралы декларация) ресімделген бланкінің есептік нөмірі.