Об утверждении перечня, форм и сроков отчетности микрофинансовых организаций и Правил их представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 272. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2017 года № 14741. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 222.
Сноска. Утратило силу постановлением постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 222 (вводится в действие с 01.01.2020).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется постановлением Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности микрофинансовых организаций согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о расшифровке корреспондентских и текущих счетов, вкладов, размещенных в банках, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о структуре инвестиций в капитал юридических лиц согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета об основных источниках привлеченных денег согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета о микрокредитах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий) согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) Правила представления отчетности микрофинансовой организацией согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
2. Микрофинансовые организации представляют в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан (по месту нахождения микрофинансовой организации) ежеквартально, до двадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4) и 5) пункта 1 настоящего постановления.
3. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 373 "Об утверждении перечня, форм, и Правил представления отчетности микрофинансовой организацией" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8340, опубликовано в газете "Казахстанская правда" от 18 мая 2013 г. № 170-171 (27444-27445)).

Микроқаржы ұйымдары есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 272 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 қаңтарда № 14741 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 222 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 222 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы және "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес микроқаржы ұйымдары есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес банктерде орналастырылған салымдардың, корреспонденттік және ағымдағы шоттардың талдамасы туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес микрокредиттер, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер туралы нақтыланған, сондай-ақ резервтердің (провизиялардың) мөлшері туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес Микроқаржы ұйымдарының есептілікті табыс ету қағидалары бекітілсін.
2. Микроқаржы ұйымдары Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына (микроқаржы ұйымының орналасқан жері бойынша) осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейін (қоса алғанда) ұсынады.
3. "Микроқаржы ұйымының есептілік беру тізбесін, нысандарын және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 373 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8340 тіркелген, 2013 жылғы 18 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінде № 129 (28068) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

4. Департаменту исследований и статистики (Тутушкин В.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодические печатные издания в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
по статистике
Министерства Национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов
27 декабря 2016 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 272
Перечень отчетности микрофинансовых организаций
Отчетность микрофинансовых организаций включает в себя:
1) отчет о расшифровке корреспондентских и текущих счетов, вкладов, размещенных в банках;
2) отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц;
3) отчет об основных источниках привлеченных денег;
4) отчет о микрокредитах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий).
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 272
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о расшифровке текущих счетов и вкладов, размещенных в банках
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "___" ________________ 20__ года
Индекс: ФС_ВТС 2
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: микрофинансовая организация
Куда представляется форма: территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, до двадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_______________________________________________________
(наименование микрофинансовой организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование
Страна резидентства
Сумма
1
2
3
4
1
Текущие счета
1.1.
2
Вклады до востребования
2.1.
3
Срочные вклады
3.1.
4
Условные вклады
4.1.
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расшифровке
текущих счетов и вкладов,
размещенных в банках
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о расшифровке текущих счетов и вкладов, размещенных в банках
Глава 1. Общие положения

4. Зерттеулер және статистика департаменті (Тутушкин В.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
7. Осы қаулы 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика минстрінің
Статистика комитетінің Төрағасы
________________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 27 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 272 қаулысына
1-қосымша
Микроқаржы ұйымдары есептілігінің тізбесі
Микроқаржы ұйымдарының есептілігіне мыналар кіреді:
1) банктерде орналастырылған салымдардың, корреспонденттік және ағымдағы шоттардың талдамасы туралы есеп;
2) заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп;
3) тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп;
4) микрокредиттер, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер туралы нақтыланған, сондай-ақ резервтердің (провизиялардың) мөлшері туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 272 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Банктердегі ағымдағы шоттардың және орналастырылған салымдардың талдамасы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_______________ жағдай бойынша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: ФС_ВКТС 2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: микроқаржы ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейін (қоса алғанда).
Нысан
_______________________________________________________
(микроқаржы ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
р/с №
Атауы
Резиденттік елі
Сомасы
1
2
3
4
1
Ағымдағы шоттар
1.1.
2
Талап еткенге дейінгі салымдар
2.1.
3
Мерзімді салымдар
3.1.
4
Шартты салымдар
4.1.
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Банктердегі ағымдағы
шоттардың және
орналастырылған
салымдардың талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктердегі ағымдағы шоттардың және орналастырылған салымдардың талдамасы туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о расшифровке текущих счетов и вкладов, размещенных в банках" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях".
3. Форма составляется ежеквартально микрофинансовой организацией и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование банка, в котором открыт текущий счет и (или) размещен вклад.
6. В графе 3 указывается страна резидентства банка, в котором открыт текущий счет и (или) размещен вклад.
7. В графе 4 указывается балансовая стоимость текущего счета, вклада до востребования, срочного, условного вклада.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 272
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "___" ________________ 20__ года
Индекс: ФС_ИКЮЛ 3
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: микрофинансовая организация
Куда представляется форма: территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, до двадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_______________________________________________________
(наименование микрофинансовой организации)
№ п/п
Наименование юридического лица
Балансовая стоимость (тысяч тенге)
Количество (штук)
Доля участия в уставном капитале эмитента
Дата приобретения
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1.
Простые акции
1.1
2
Привилегированные акции
2.1
3
Вклады и паи
3.1
4
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о структуре
инвестиций в капитал
юридических лиц
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Банктердегі ағымдағы шоттардың және орналастырылған салымдардың талдамасы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды микроқаржы ұйымы тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда ағымдағы шот ашылған және (немесе) салым орналастырылған банктің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда ағымдағы шот ашылған және (немесе) салым орналастырылған банктің резиденттік елі көрсетіледі.
7. 4-бағанда ағымдағы шоттың, талап еткенге дейінгі салымның, мерзімді, шартты салымның баланстық құны көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 272 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_______________ жағдай бойынша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: ФС_ИКЮЛ 3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: микроқаржы ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейін (қоса алғанда)
Нысан
_______________________________________________________
(микроқаржы ұйымының атауы)
р/с №
Заңды тұлғаның атауы
Баланстық құны (мың теңгемен)
Саны (дана)
Эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлесі
Сатып алу күні
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
1.
Жай акциялар
1.1
2
Артықшылықты акциялар
2.1
3
Салымдар мен пайлар
3.1
4
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялардың құрылымы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях".
3. Форма составляется ежеквартально микрофинансовой организацией и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма балансовой стоимости, по которой финансовый актив признается в балансе, после вычета сформированных по ним провизий (резервов).
6. В графе 5 указывается значение доли участия в уставном капитале эмитента в процентах с двумя знаками после запятой.
7. Все данные Формы представляются в разрезе простых и привилегированных акций, вкладов и паев юридических лиц, в капитале которых участвует микрофинансовая организация.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 272
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об основных источниках привлеченных денег
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "___" ________________ 20__ года
Индекс: ФС_ОИ 4
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: микрофинансовая организация
Куда представляется форма: территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, до двадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_______________________________________________________
(наименование микрофинансовой организации)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование кредитора
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица) или индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя при наличии)
Страна регистрации
Займы
долгосрочные
краткосрочные
всего
из них в иностранной валюте
всего
из них в иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Юридическое лицо 1
1.1.
Юридическое лицо 1
1.2.
дочерние организации или крупные участники юридического лица 1
1.3.
дочерние организации или крупные участники юридического лица 1
2.
Юридическое лицо 2
2.1.
3
3.1.
№ п/п
Наименование кредитора
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица) или индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя при наличии)
Страна регистрации
Займы
долгосрочные
краткосрочная
всего
из них в иностранной валюте
всего
из них в иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
…..
4
4.1
5
5.1.
6
6.1.
7
7.1.
8
8.1.
9.
9.1.
10

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды микроқаржы ұйымы тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда қаржы активі ол бойынша қалыптастырылған провизиялар (резервтер) шегерілгеннен кейін баланста танылатын баланстық құн сомасы көрсетіледі.
6. 5-бағанда эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлесі үтірден кейін екі таңбамен көрсетіледі.
7. Нысанның барлық деректері капиталына микроқаржы ұйымы қатысатын заңды тұлғалардың жай және артықшылықты акциялары, салымдары мен пайлары бөлігінде ұсынылады.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 272 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"____________________ жағдай бойынша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: ФС_ОИ 4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: микроқаржы ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейін (қоса алғанда).
Нысан
_______________________________________________________
(микроқаржы ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
р/с №
Кредитордың атауы
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер үшін бар болса)
Тіркелген елі
Қарыздар
ұзақ мерзімді
қысқа мерзімді
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1-заңды тұлға
1.1.
1-заңды тұлға
1.2.
1-заңды тұлғаның еншілес ұйымдары немесе ірі қатысушылары
1.3.
1-заңды тұлғаның еншілес ұйымдары немесе ірі қатысушылары
2.
2-заңды тұлға
2.1.
3
3.1.
р/с №
Кредитордың атауы
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін) немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер үшін бар болса)
Тіркелген елі
Қарыздар
ұзақмерзімді
қысқамерзімді
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
…..
4
4.1
5
5.1.
6
6.1.
7
7.1.
8
8.1.
9.
9.1.
10

10.1.
ИТОГО
продолжение таблицы:
Кредиторская задолженность
Прочие источники
Всего
долгосрочная
краткосрочная
всего
из них в иностранной валюте
всего
из них в иностранной валюте
всего
из них в иностранной валюте
Примечание
9
10
11
12
13
14
15
16
Кредиторская задолженность
Прочие источники
долгосрочная
краткосрочные
всего
из них в иностранной валюте
всего
из них в иностранной валюте
всего
из них в иностранной валюте
Примечание
Всего
9
10
11
12
13
14
15
16
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об
основных источниках
привлеченных денег
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет об основных источниках привлеченных денег
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об основных источниках привлеченных денег" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях".
3. Форма составляется ежеквартально микрофинансовой организацией и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы микрофинансовая организация раскрывает десять крупнейших кредиторов организации - физических и юридических лиц (крупнейшими кредиторами являются организации, предоставившие наибольший размер кредита по сравнению с остальными, в порядке убывания).
При этом, в случае наличия у микрофинансовой организации обязательств перед юридическим лицом и его крупными участниками (доля участия которых составляет 10 и более процентов)/дочерними организациями, которые в совокупности входят в число 10 крупнейших кредиторов микрофинансовой организацией, указываются сведения по данному лицу и его крупным участникам (доля участия которых составляет 10 и более процентов) дочерним организациям в соответствующих подпунктах.

10.1.
ЖИЫНТЫҒЫ
кестенің жалғасы:
Кредиторлық берешек
Басқа көздер
Барлығы
ұзақмерзімді
қысқамерзімді
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Ескерту
9
10
11
12
13
14
15
16
Кредиторлық берешек
Басқа көздер
ұзақмерзімді
қысқамерзімді
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
барлығы
оның ішінде шетел валютасында
Ескерту
Барлығы
9
10
11
12
13
14
15
16
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Орындаушы:_____________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тартылған ақшаның негізгі
көздері туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды микроқаржы ұйымы тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтырған кезде микроқаржы ұйымы жеке және заңды тұлға-ұйымдардың он ірі кредиторларын (азаю тәртібімен басқалармен салыстырғанда кредиттің ең үлкен мөлшерін ұсынған ұйымдар ұйымның ірі кредиторлары болып табылады).
Бұл ретте, микроқаржы ұйымының заңды тұлғаның және оның ірі қатысушыларының (қатысу үлесі 10 және одан көп пайызды құрайтын)/жиынтығында микроқаржы ұйымының 10 ірі кредиторының қатарына кіретін еншілес ұйымдардың алдында міндеттемелері болған жағдайда тиісті тармақтарда мұндай тұлға және оның ірі қатысушылары (қатысу үлесі 10 және одан көп пайызды құрайтын)/ еншілес ұйым бойынша мәліметтер көрсетіледі.

6. В Форме указывается сумма балансовой стоимости привлеченных денег микрофинансовой организацией.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 272
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о микрокредитах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий)
Сноска. Отчет в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период: по состоянию на "___" ________________ 20__ года
Индекс: ФС_ПЗ- 5
Периодичность: ежеквартальная
Представляет: микрофинансовая организация
Куда представляется форма: территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, до двадцатого числа (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
_____________________________________________________
(наименование микрофинансовой организации)
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Стоимость обеспечения
Резервы (провизии)
1
2
3
4
1
Микрокредиты, выданные юридическим лицам, в том числе:
1.1
Микрокредиты, по которым просроченная задолженность отсутствует
1.2
Микрокредиты, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, в том числе:

6. Нысанда микроқаржы ұйымымен тартылған ақшаның баланстық құнының сомасы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 272 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Микрокредиттер, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер туралы нақтыланған, сондай-ақ резервтердің (провизиялардың) мөлшері туралы есеп
Есепті кезең: 20__жылғы "___"__________________ жағдай бойынша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Индекс: ҚС_МБ-5
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын: микроқаржы ұйымы
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күніне дейін (қоса алғанда)
Нысан
_______________________________________________________
(микроқаржы ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
р/с №
Атауы
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Қамтамасыз етудің құны
Резервтер (провизиялар)
1
2
3
4
1
Заңды тұлғаларға берілген микрокредиттер, оның ішінде:
1.1
Мерзімі өткен берешегі жоқ микрокредиттер
1.2
Негізгі борыш және/ немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер, оның ішінде:

1.2.1
от 1 до 30 дней
1.2.2
от 31 до 60 дней
1.2.3
от 61 до 90 дней
1.2.4
более 90 дней
2
Микрокредиты, выданные физическим лицам, в том числе:
2.1
Микрокредиты, по которым просроченная задолженность отсутствует
2.2
Микрокредиты, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, в том числе:
2.2.1
от 1 до 30 дней
2.2.2
от 31 до 60 дней
2.2.3
от 61 до 90 дней
2.2.4
более 90 дней
всего (строка 1+строка 2)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         подпись
Исполнитель _____________________________________________________ ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Номер телефона:_________________________
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о микрокредитах,
в том числе, по которым имеется
просроченная задолженность по
основному долгу и (или) начисленному
вознаграждению в деталях, а также о
размере резервов (провизий)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о микрокредитах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о микрокредитах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению в деталях, а также о размере резервов (провизий)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях".
3. Форма составляется ежеквартально микрофинансовой организацией и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.

1.2.1
1 - 30 күнге дейін
1.2.2
31 - 60 күнге дейін
1.2.3
61 - 90 күнге дейін
1.2.4
90 күннен астам
2
Жеке тұлғаларға берілген микрокредиттер, оның ішінде:
2.1
Мерзімі өткен берешегі жоқ микрокредиттер
2.2
Негізгі борыш және/ немесе есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер, оның ішінде:
2.2.1
1 - 30 күнге дейін
2.2.2
31 - 60 күнге дейін
2.2.3
61 - 90 күнге дейін
2.2.4
90 күннен астам
барлығы (1 жол + 2 жол)
Бiрiншi басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Орындаушы ____________________________________________ ________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Телефон нөмірі:_________________________
Қол қойылған күн 20___жылғы "___"__________
Ескерту: әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Микрокредиттер, оның ішінде
негізгі борыш және (немесе)
есептелген сыйақы бойынша
мерзімі өткен берешегі бар
микрокредиттер туралы
нақтыланған, сондай-ақ
резервтердің (провизиялардың)
мөлшері туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Микрокредиттер, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер туралы нақтыланған, сондай-ақ резервтердің (провизиялардың) мөлшері туралы есеп 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) әкімшілік деректер жинауға арналған "Микрокредиттер, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер туралы нақтыланған, сондай-ақ резервтердің (провизиялардың) мөлшері туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды микроқаржы ұйымы тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о микрокредитах, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, а также микрокредиты, по которым отсутствует просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению.
6. Данные по микрокредитам приводятся в Форме в зависимости от количества дней просроченной задолженности по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по состоянию на отчетную дату. В Форме отражается весь остаток основного долга и начисленного вознаграждения по выданным микрокредитам до отчетной даты, в том числе с учетом просроченной задолженности.
Основной долг - сумма непогашенного долга, подлежащая уплате заемщиком микрофинансовой организации на определенный момент периода кредитования без учета вознаграждения, пени и штрафа по микрокредиту.
7. В графе 2 учитывается сумма начисленного, но не погашенного (не полученного) вознаграждения.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 272
Правила представления отчетности микрофинансовой организацией
1. Правила представления отчетности микрофинансовой организацией разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях" и определяют порядок представления отчетности микрофинансовой организацией в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по месту нахождения микрофинансовой организации (далее - филиал уполномоченного органа).
2. Отчетность представляется в филиал уполномоченного органа в электронном формате.
3. Данные в отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
4. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета, исполнителем и хранится у микрофинансовой организации.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.07.2018 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем, главным бухгалтером или лицами, уполномоченными ими на подписание отчета.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар микрокредиттер, сондай-ақ негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі жоқ микрокредиттер туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысандағы микрокредиттер бойынша деректер есепті күндегі жағдай бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешек күндерінің санына байланысты келтіріледі. Нысанда есепті күнге дейін берілген микрокредиттер бойынша негізгі борыштың және есептелген сыйақының барлық қалдығы, оның ішінде мерзімі өткен берешегін ескере отырып көрсетіледі.
Негізгі борыш – микрокредит бойынша сыйақыны, өсімпұлды және айыппұлды есептемегенде, кредиттеу кезеңнің белгілі сәтінде қарыз алушы микроқаржы ұйымына төлеуге тиіс өтелмеген борыштың сомасы.
7. 2-бағанда есептелген, бірақ өтелмеген (алынбаған) сыйақы сомасы есепке алынады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 272 қаулысына
6-қосымша
Микроқаржы ұйымының есептілікті табыс ету қағидалары
1. Микроқаржы ұйымының есептілікті табыс ету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және микроқаржы ұйымының орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына (бұдан әрі – уәкілетті органның филиалы) микроқаржы ұйымының есептілікті табыс ету мерзімдері мен тәртібін айқындайды.
2. Есептілік уәкілетті органның филиалына электрондық форматта табыс етіледі.
3. Есептіліктегі деректер ұлттық валюта – теңгемен көрсетіледі.
4. Есепті күндегі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы есептілікке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар, орындаушы қол қояды және микроқаржы ұйымында сақталады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.07.2018 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Электрондық форматта табыс етілетін деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олар уәкілеттік берген тұлғалар қамтамасыз етеді.