Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 843. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2017 года № 14742.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 137) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.07.2023 № 382 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 44 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10424, опубликованный 27 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 843 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 қаңтарда № 14742 болып тіркелді.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 137) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.07.2023 № 382 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сатып алу, өткiзу, сақтау жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесі бекітілсін.
2. "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сатып алу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 44 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10424 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев
15 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
_______________ К. Масимов
21 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ К. Бишимбаев
27 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_______________ К. Касымов
12 декабря 2016 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 9 декабря 2016 года № 843
Квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечень документов, подтверждающих соответствие им

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2016 жылғы 15 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
________________ К. Мәсімов
2016 жылғы 21 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 27 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
________________Қ. Қасымов
2016 жылғы 12 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 843 бұйрығымен
бекітілген
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі

Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 21.12.2021 № 596 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
Глава 1. Общие требования и документы для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 21.12.2021 № 596 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған жалпы талаптар мен құжаттар

Раздел 1. Руководителю, заместителю руководителя юридического лица, в том числе руководителю, заместителю руководителя его филиала, а также физическому лицу, осуществляющему лицензируемый вид деятельности, необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим:
1.
Отсутствие наличия непогашенной или неснятой в установленном законодательством Республики Казахстан порядке судимости за совершение умышленного преступления либо по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Справка об отсутствии судимости
Сведения об отсутствии судимости лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Отсутствие психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, не состоящее на учете, динамическом наблюдении в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Медицинские справки из организаций, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Сведения об отсутствии психических, поведенческих расстройствах (заболеваниях) лицензиар получает из соответствующих медицинских информационных систем
3.
Прохождение обучения и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности
Протокол проверки знаний по вопросам промышленной безопасности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Наличие Единой книжки взрывника
Единая книжка взрывника
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
Раздел 2. Специалистам осуществляющим лицензируемый вид деятельности, необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим:
1.
Отсутствие наличия непогашенной или неснятой в установленном законодательством Республики Казахстан порядке судимости за совершение умышленного преступления либо по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью
Справка об отсутствии судимости
Сведения об отсутствии судимости лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Отсутствие психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, не состоящее на учете, динамическом наблюдении в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Медицинские справки из организаций, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья
Сведения об отсутствии психических, поведенческих расстройствах (заболеваниях) лицензиар получает из соответствующих медицинских информационных систем
3.
Прохождение обучения и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности
Протокол проверки знаний по вопросам промышленной безопасности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Наличие Единой книжки взрывника
Единая книжка взрывника
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата

1-бөлім. Заңды тұлға басшысының, оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының, басшысының орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғаның құқықтары мен міндеттері:
1.
Қасақана қылмыс жасағаны үшін не экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бағыты бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы
Соттылығының жоқтығы туралы анықтама
Соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың), оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолданумен байланысты бұзылулардың болмауы, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте, динамикалық байқауда тұрмаған
Психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдардан алынған медициналық анықтамалар
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың) болмауы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті медициналық ақпараттық жүйелерден алады
3.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өту және білімін тексеру
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша білімді тексеру хаттамасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Жарушының бірыңғай кітапшасының болуы
Жарушының бірыңғай кітапшасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
2-бөлім. Лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын мамандар қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші:
1.
Қасақана қылмыс жасағаны үшін не экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бағыты бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы
Соттылығының жоқтығы туралы анықтама
Соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың), оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолданумен байланысты бұзылулардың болмауы, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте, динамикалық байқауда тұрмаған
Психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдардан алынған медициналық анықтамалар
Психикалық, мінез-құлықтық бұзылулардың (аурулардың) болмауы туралы мәліметтерді лицензиар тиісті медициналық ақпараттық жүйелерден алады
3.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өту және білімін тексеру
Өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша білімді тексеру хаттамасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Жарушының бірыңғай кітапшасының болуы
Жарушының бірыңғай кітапшасы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады

Глава 2. Для осуществления деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для разработки взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
В случае, если на праве собственности – правоустанавливающие документы.
В случае, если на ином законном основании – договор с государственной регистрацией в правовом кадастре в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
Сведения о наличие производственно-технической базы лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной безопасности
Правоустанавливающие документы, заключение территориального подразделения лицензиара о соответствии постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий требованиям Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244)
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата.
Для научных и учебных целей допускается наличие специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на ином законном основании, имеющим аттестат на право проведения экспертизы в области взрывных работ и аттестат аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе
3.
Утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ, по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
Инструкция по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Охраны производственно-технической базы и специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада
Правоустанавливающие документы на осуществление охранной деятельности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата

2-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін олардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес келуі қажет:
1.
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды әзірлеуге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік техникалық база
Егер меншік құқығында жағдайда-құқық белгілейтін құжаттар. Егер өзге де заңды негізде жағдайда – "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркелген туралы шарт
Лицензиар өндірістік техникалық базасының болуы туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма
Құқық белгілейтін құжаттар, лицензиардың аумақтық бөлімшесінің жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады.
Ғылыми және оқу мақсаттары үшін жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаты және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың олардың негізінде сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестаты бар жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өзге заңды негізде сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың болуына жол беріледі
3.
Ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі Нұсқаулық
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Өндірістік-техникалық базаны және арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзету
Күзет қызметін жүзеге асыруға құқық белгілейтін құжаттар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады

Глава 3. Для осуществления деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для производства взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий
В случае, если на праве собственности – правоустанавливающие документы.
В случае, если на ином законном основании – договор с государственной регистрацией в правовом кадастре в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество"
Сведения о наличие производственно-технической базы лицензиар получает из соответствующих информационных систем
2.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собствености, отвечающего требованиям промышленной безопасности
Правоустанавливающие документы, заключение территориального подразделения лицензиара о соответствии постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий требованиям Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244)
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата.
Для научных и учебных целей допускается наличие специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на ином законном основании, имеющим аттестат на право проведения экспертизы в области взрывных работ и аттестат аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе
3.
Утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий и инструкции по безопасному производству работ
Регламент технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий, инструкции по безопасному производству работ
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
4.
Охраны производственно-технической базы и специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада
Правоустанавливающие документы на осуществление охранной деятельности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата

3-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мыналардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес келу қажет:
1.
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өндіруге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік техникалық база
Егер меншік құқығында болған жағдайда-құқық белгілейтін құжаттар. Егер өзге де заңды негізде (жалға алу) болған жағдайда – "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркелген шарт
Лицензиар өндірістік техникалық базасының болуы туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
2.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма
Құқық белгілейтін құжаттар, лицензиардың аумақтық бөлімшесінің жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады.
Ғылыми және оқу мақсаттары үшін жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаты және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың олардың негізінде сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестаты бар жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өзге заңды негізде сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың болуына жол беріледі
3.
Ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламенті және жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламенті, жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
4.
Өндірістік-техникалық базаны және арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзету
Күзет қызметін жүзеге асыруға құқық белгілейтін құжаттар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады

Глава 4. Для осуществления деятельности по приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собствености, отвечающего требованиям промышленной безопасности

4-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мыналардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес болу қажет:
1.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма

Глава 6. Для осуществления деятельности по хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением необходимо соответствовать требованиям, предусматривающим наличие:
1.
Специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собствености, отвечающего требованиям промышленной безопасности

6-тарау. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мынарардың болуын көздейтін талаптарға сәйкес келу қажет:
1.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына жауап беретін, меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма

Правоустанавливающие документы, заключение территориального подразделения лицензиара о соответствии постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий требованиям Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244)
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата.
Для научных и учебных целей допускается наличие специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на ином законном основании, имеющим аттестат на право проведения экспертизы в области взрывных работ и аттестат аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе
2.
Охраны специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада
Правоустанавливающие документы на осуществление охранной деятельности
Соответствие данному требованию подтверждается разрешительным контролем территориальным подразделением лицензиара по месту осуществления деятельности заявителя, лицензиата
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых
и пиротехнических
(за исключением гражданских)
веществ и изделий с их
применением и перечню
документов, подтверждающих
соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых
и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ
и изделий с их применением и перечню документов, подтверждающих соответствие им
1. Для подвида деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя, заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя, заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности единой книжки взрывника, прошедшего обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________;
должность ________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;

Құқық белгілейтін құжаттар, лицензиардың аумақтық бөлімшесінің жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, "Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) талаптарына сәйкестігі туралы қорытындысы
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады.
Ғылыми және оқу мақсаттары үшін жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаты және жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдардың олардың негізінде сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестаты бар жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өзге заңды негізде сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманың болуына жол беріледі
2.
Арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзету
Күзет қызметін жүзеге асыруға құқық белгілейтін құжаттар
Осы талапқа сәйкестік лицензиардың аумақтық бөлімшесінің өтініш берушінің, лицензиаттың қызметін жүзеге асыратын жер бойынша рұқсат етілген бақылауымен расталады
Жарылғыш және пиротехникалық
(азаматтықты қоспағанда) заттар
мен олар қолданылып жасалған
бұйымдарды әзiрлеу, өндiру,
сатып алу, өткiзу, сақтау
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру
үшін қойылатын бiлiктiлiк
талаптары мен оларға
сәйкестiктi растайтын
құжаттар тiзбесiне
қосымша
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзiрлеу, өндiру, сатып алу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне мәлiметтер нысаны
1. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мынаралдың болуы:
1) заңды тұлға басшысының, оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының, басшысының орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен жарушының бірыңғай кітапшасының болуы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________;
лауазымы ________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні _______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ______;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих единую книжку взрывника, прошедших обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ____;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;
3) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для разработки взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
4) специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
номер и дата аттестата на право проведения экспертизы в области взрывных работ ___________________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе ____________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ, по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ, по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением ________________________________;

2) жарушының бірыңғай кітапшасы бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі және қол қойылған күні ________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні ______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ____;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;
3) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды әзірлеуге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____;
4) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сай келетін меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____;
жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаттың нөмірі мен күні __________________________________________________;
жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні _______________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрмен ______________________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі Нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат ________________________;

6) договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий), заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий) ____;
наименование и бизнес-идентификационный номер субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи) ___________________.
2. Для подвида деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя, заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя, заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности единой книжки взрывника, прошедшего обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________;
должность ________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих единую книжку взрывника, прошедших обучение и проверку знаний по вопросам промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника ___________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ____;
номер и дата выдачи протокола о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности _________;
наименование организации, выдавшей протокол о прохождении обучения и проверке знаний по вопросам промышленной безопасности ___________;

6) күзет қызметі субъектісімен жасалған өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған отырып жасалған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған шарттың нөмірі мен қол қойылған күні ____________;
шарт жасалған күзет қызметі субъектісінің атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке күзет ұйымы үшін лицензияның нөмірі және берілген күні) _____________________________________________.
2. Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мынаралдың болуы:
1) заңды тұлға басшысының, оның орынбасарының, оның ішінде оның филиалы басшысының, басшысының орынбасарының, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен жарушының бірыңғай кітапшасының болуы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________________;
лауазымы ________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ______________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні _______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ______;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;
2) жарушының бірыңғай кітапшасы бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған тиісті оқу ұйымында өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан және білімін тексеруден өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі және қол қойылған күні ________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі және берілген күні ______;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ____;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқытудан өткені және білімін тексергені туралы хаттаманың нөмірі және берілген күні _________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша оқудан өткені және білімін тексергені туралы хаттама берген ұйымның атауы _____________;

3) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, предназначенной для производства взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
4) специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _____;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор, бизнес-идентификационный номер ___________;
номер договора и дата аттестата на право проведения экспертизы в области взрывных работ ___________________________________________;
номер договора и дата аттестата аккредитации испытательной лаборатории в области оценки соответствия взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий на их основе ___________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;
5) утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ:
информация о наличии утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ _________________________________;
6) договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий), заключенного с субъектом охранной деятельности:
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы (в том числе на охрану специально оборудованного постоянного (расходного или базисного) склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий) ____;
наименование и бизнес-идентификационный номер субъекта охранной деятельности, с которым заключен договор (для частной охранной организации номер лицензии и дата выдачи) ____________________________.

3) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды өндіруге арналған меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық база:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі ____;
4) өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сай келетін меншік құқығындағы жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (орналасқан жері) _____;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда, шарттың нөмірі және шартқа қол қойылған күн __________________________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі _____;
жарылыс жұмыстары саласында сараптама жүргізу құқығына аттестаттың нөмірі мен күні __________________________________________________;
жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың сәйкестігін бағалау саласындағы сынақ зертханасының аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні _______________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қашықтығы туралы ақпарат, метрмен ______________________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процестің регламентін және жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықты:
ұйым басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процесс регламентінің және жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат _________________________________;
6) күзет қызметі субъектісімен жасалған өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған отырып жасалған шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзетуге (оның ішінде жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған тұрақты (шығыс немесе базистік) қойманы күзетуге) арналған шарттың нөмірі мен қол қойылған күні _____________;
шарт жасалған күзет қызметі субъектісінің атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке күзет ұйымы үшін лицензияның нөмірі және берілген күні) _________________________________________________.