О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2016 года № 6С-8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 января 2017 года № 5693.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4092313,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 713529,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8283,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32922,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов –3337579,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4163413,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8384,5 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 11307,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16905,3 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 16905,3 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -96390,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96390,0 тысяч тенге:
поступления займов – 11229,4 тысяч тенге;
погашение займов – 2923,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 88083,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 20.10.2017 № 6С-14/1 (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2017 № 6С-15/1 (вводится в действие с 01.01.2017); от 08.12.2017 № 6С-16/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления;

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-8/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 қаңтарда № 5693 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017- 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4092313,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 713529,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8283,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32922,0 мың теңге;
трансферттер түсімі –3337579,2 мың теңге;
2) шығындар – 4163413,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8384,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11307,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 16905,3 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 16905,3 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 96390,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 96390,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11229,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2923,0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 88083,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 20.10.2017 № 6С-14/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 10.11.2017 № 6С-15/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2017 № 6С-16/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісі келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
басқа да салықтар;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсімдер;

3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли;
продажа нематериальных активов.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2017 № 6С-13/3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.11.2017 № 6С-15/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 2583148,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 14000,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления в сумме 47928,1 тысяч тенге, в том числе:
аппарату акима города 39616,1 тысяч тенге;
Айнакольскому сельскому округу 452,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 665,0 тысяч тенге;
Вознесенскому сельскому округу 555,0 тысяч тенге;
Даниловскому сельскому округу 819,0 тысяч тенге;
Ергольскому сельскому округу 363,0 тысячи тенге;
Журавлевскому сельскому округу 930,0 тысяч тенге;
Капитоновскому сельскому округу 1132,0 тысячи тенге;
Караозекскому сельскому округу 130,0 тысяч тенге;
Карамышевскому сельскому округу 1405,0 тысяч тенге;
Никольскому сельскому округу 1205,0 тысяч тенге;
Новобратскому сельскому округу 656,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 10.11.2017 № 6С-15/1 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты в сумме 754431,2 тысяча тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 204936,2 тысяч тенге, в том числе:
106266,9 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
16905,3 тысяч тенге на увеличение уставного капитала;
44484,6 тысячи тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
36054,9 тысячи тенге на развитие коммунального хозяйства;
1224,5 тысячи тенге на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 39872,0 тысячи тенге, в том числе:
13990,0 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе: 5055,0 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы, 6467,0 тысяч тенге на молодежную практику и 2468,0 тысяч тенге на предоставление субсидий на переезд;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 18.08.2017 № 6С-13/3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2017 № 6С-15/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 2583148,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылсын.
4. 2017 жылға аудандық бюджетте 14000,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органның резерві қарастырылсын.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі 47928,1 мың теңге сомасында ескерілсін, оның iшiнде:
қала әкімінің аппараты 39616,1 мың теңге;
Айнакөл ауылдық округі 452,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округі 665,0 мың теңге;
Вознесенка ауылдық округі 555,0 мың теңге;
Даниловка ауылдық округі 819,0 мың теңге;
Ерголка ауылдық округі 363,0 мың теңге;
Журавлевка ауылдық округі 930,0 мың теңге;
Капитоновка ауылдық округі 1132,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округі 130,0 мың теңге;
Карамышевка ауылдық округі 1405,0 мың теңге;
Никольск ауылдық округі 1205,0 мың теңге;
Новобратск ауылдық округі 656,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 10.11.2017 № 6С-15/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 754431,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) облыстық бюджеттен 204936,2 мың теңге сомасында дамытуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
106266,9 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
16905,3 мың теңге жарғылық капиталын үлкейтуге;
44484,6 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
36054,9 мың теңге коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
1224,5 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2) республикалық бюджеттен 39872,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
13990,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде: 5055,0 мың теңге жалақыны ішінара субсидиялауға, 6467,0 мың теңге жастар практикасына және 2468,0 мың теңге көшуге субсидиялар беруге;

1613,0 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе: 1613,0 тысяч тенге на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому;
6542,0 тысячи тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
250,0 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
2404,0 тысячи тенге на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
7843,0 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
1569,0 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
5585,0 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
76,0 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 509623,0 тысячи тенге, в том числе:
44697,0 тысяч тенге на ремонт объектов образования;
1593,7 тысячи тенге на проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности;
40000,0 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
33909,6 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3782,0 тысячи тенге на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;
7560,0 тысяч тенге на ремонт объектов культуры;
21942,7 тысячи тенге на приобретение и доставку учебников для школ;
293758,4 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
24286,0 тысяч тенге на реализацию краткосрочного профессионального обучения;
1293,6 тысячи тенге на обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов;
36800,0 тысяч тенге на ремонт системы водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2017 № 6С-16/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, в составе поступлений районного бюджета на 2017 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 11229,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 20.10.2017 № 6С-14/1 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 2923,0 тысячи тенге.
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.

1613,0 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде: 1613,0 мың теңге үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге;
6542,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
250,0 мың теңге ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге;
2404,0 мың теңге техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар Тізбесін кеңейтуге;
7843,0 мың теңге "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
1569,0 мың теңге тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
5585,0 мың теңге оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
76,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
3) облыстық бюджеттен 509623,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
44697,0 мың теңге білім беру объектілерінің жөндеуіне;
1593,7 мың теңге жергілікті ұлт өкілдеріне жатпайтын мектеп оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге;
40000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
33909,6 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
3782,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге;
7560,0 мың теңге мәдениет объектілерінің жөндеуіне;
21942,7 мың теңге мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
293758,4 мың теңге түрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
24286,0 мың теңге қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруына;
1293,6 мың теңге суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға;
36800,0 мың теңге сумен жабдықтау және су бұруын жөндеуге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 08.12.2017 № 6С-16/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің түсіміне облыстық бюджеттен 17018,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 20.10.2017 № 6С-14/1 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 2923,0 мың теңге бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар, облыстық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес белгiленсiн.

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017-2019 годы, согласно приложениям 5, 6, 7 соответственно.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель 8 очередной
сессии
Ж.Жакупов
Секретарь
районного маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
И.о.акима Буландынского района О.Смагулов
23 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 23 декабря 2016 года

10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017-2019 жылдарға қаладағы, аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауылдық округтің аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Кезекті 8-сессияның
төрағасы
Ж.Жақыпов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданы әкімінің м.а О.Смағұлов
23 желтоқсан 2016 жыл
Бұланды аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы