О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 45-363 "О бюджете Зерендинского района на 2016-2018 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 27 апреля 2016 года № 3-17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 4 мая 2016 года № 5333
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2016-2018 годы" от 25 декабря 2015 года № 45-363 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5191, опубликовано 22 января 2016 года в районных газетах "Зерделі–Зеренді", "Зерен") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 237 694,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 080 283,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 20 023,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 098 388,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4 275 064,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 261,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 719,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 458,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 3 015,0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 015,0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -97 615,6 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 97 615,6 тысяч тенге.";
в пункте 5 цифры "34 684" заменить цифрами "18 921,0";
приложения 1, 4, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Э.Халелова
Секретарь районного
маслихата
К.Аугалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Зерендинского района А.Муратулы
27 апреля 2016 года
Приложение 1
к решению Зерендинского районного маслихата
от 27 апреля 2016 года

Зеренді аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 45-363 "Зеренді ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 сәуірдегі № 3-17 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 4 мамырда № 5333 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихаттың "Зеренді ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 45-363 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5191 тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарда "Зерделі–Зеренді", "Зерен" аудандық газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Зеренді ауданының 2016–2018 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 237 694,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 080 283,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 023,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 098 388,5 мың теңге;
2) шығындар – 4 275 064,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 261,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 719,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19 458,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 3015,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3 015,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 97 615,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 97 615,6 мың теңге.";
5 тармақта "34 684" деген сандар "18 921,0" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Э.Халелова
Аудандық мәслихаттың хатшысы Қ.Ауғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Зеренді ауданының әкімі А.Мұратұлы
2016 жылғы 27 сәуір
Зеренді аудандық мәслихатының
2016 жылғы 27 сәуірдегі

14292,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14292,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32822,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30984,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1076,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
762,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
8444,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
8444,5
02
Оборона
2830,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2830,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2830,5
04
Образование
3120528,6
1
2
3
4
5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18929,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
18929,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3095599,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10364,0
003
Общеобразовательное обучение
2692603,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
24750,0
006
Дополнительное образование для детей
57219,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
202,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
211210,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24489,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
74283,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
6000,0
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

14292,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14292,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32822,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30984,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1076,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
762,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
8444,5
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8444,5
02
Қорғаныс
2830,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2830,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2830,5
04
Бiлiм беру
3120528,6
1
2
3
4
5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
18929,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
18929,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3095599,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10364,0
003
Жалпы білім беру
2692603,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
24750,0
006
Балаларға қосымша білім беру
57219,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
202,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
211210,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
24489,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
74283,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
6000,0
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

18921,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
25326,0
III. Чистое бюджетное кредитование
63261,0
Бюджетные кредиты
82719,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82719,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
82719,0
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
82719,0
5
Погашение бюджетных кредитов
19458,0
1
Погашение бюджетных кредитов
19458,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
19458,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
-3015,0
Приобретение финансовых активов
0,0
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
3015,0
1
Поступления от продажи финансовых активов государства
3015,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
3015,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-97615,6
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
97615,6
Приложение 2
к решению Зерендинского районного маслихата
от 27 апреля 2016 года № 3-17
Приложение 4
к решению Зерендинского районного маслихата
от 25 декабря 2015 года № 45-363
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2016 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
1 176 650,5
Целевые текущие трансферты
1 176 650,5
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
240 521,5
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
74 283,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
91 075,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на апробирование подушевого финансирования в 10-11 классах организаций среднего образования
34 426,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов районам и городам на обеспечение экономической стабильности
40 737,5
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 131,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
12 980,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния
1 285,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами

18921,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
25326,0
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
63261,0
Бюджеттiк кредиттер
82719,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82719,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
82719,0
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
82719,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
19458,0
1
Бюджеттік кредиттерді өтеу
19458,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
19458,0
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
-3015,0
Қаржы активтерiн сатып алу
0,0
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
3015,0
1
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
3015,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
3015,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-97615,6
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
97615,6
Зеренді аудандық мәслихатының
2016 жылғы 27 сәуірдегі
№ 3-17 шешіміне
2 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 45-363 шешіміне
4 қосымша
2016 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Наименование
Сомма, мың теңге
1
2
Барлығы
1 176 650,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 176 650,6
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
240 521,5
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
74 283,0
Республикалық бюджеттен үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
91 075,0
Республикалық бюджеттен орта білім беру ұйымдарының 10 - 11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
34 426,0
Экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге аудандар мен қалаларға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
40 737,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 131,0
Республикалық бюджеттен Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын бөлу
12 980,0
Республикалық бюджеттен азаматтық хал актілерін тіркеуді бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұстауға ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
1 285,0
Республикалық бюджеттен мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

6 124,0
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
2 742,0
1
2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
52,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
10 787,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
10 787,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
818 884,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
83 275,0
Бюджетные кредиты
82 719,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
82 719,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов
82 719,0
Распределение сумм поступлений трансфертов из бюджета района, в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10 - 11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования
34 684,0
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 и 2015 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
19 458,0
Распределение сумм вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета
23,0
Приложение 3
к решению Зерендинского районного маслихата
от 27 апреля 2016 года № 3-17
Приложение 7
к решению Зерендинского районного маслихата
от 25 декабря 2015 года № 45-363
Бюджетные программы поселка, села, сельских округов на 2016 год
№п/п
Администратор бюджетных программ
Сумма, тысяч тенге
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
Всего
281739,5
Аппарат акима Аккольского сельского округа
16260,6
01
123
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
13269,6

6 124,0
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 742,0
1
2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52,0
Республикалық бюджеттен мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
52,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
10 787,0
Республикалық бюджеттен агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдардың штаттық саның көбейтуге ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
10 787,0
Республикалық бюджеттен жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
818 884,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
83 275,0
Бюджеттік кредиттер
82 719,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
82 719,0
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік несиелердің сомасын бөлу
82 719,0
Жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынақтан өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 10 – 11 сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты, ауданның бюджеттен түсетін трансферттердің сомаларын бөлу
34 684,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 және 2015 жылдарға бөлінген бюджеттік несиелердің негізгі қарызын өтеу сомасын бөлу
19 458,0
Республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша берілетін сыйақының сомасын бөлу
23,0
Зеренді аудандық мәслихатының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 3-17 шешіміне
3 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 45-363 шешіміне
7 қосымша
2016 жылға кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары
№ п/п
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Сома, мың теңге
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
Барлығы
281739,5
Ақкөл ауылдық округі әкімінің аппараты
16260,6
01
123
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13269,6