О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Бурабайском районе
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 19 июля 2016 года № 6С-5/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 августа 2016 года № 5497. Утратило силу решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 26 июня 2020 года № 6С-62/1
Сноска. Утратило силу решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 26.06.2020 № 6С-62/1 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Бурабайском районе согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Бурабайского районного маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Бурабайском районе" от 19 ноября 2014 года № 5С-36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4512, опубликовано 8 января 2015 года в районных газетах "Бурабай" и "Луч").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
V сессии районного
маслихата
Ж.Бектуров
Секретарь
районного маслихата
У.Бейсенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Бурабайского района Т.Ташмагамбетов
Приложение
к решению Бурабайского
районного маслихата
от 19 июля 2016 года
№ 6С-5/3
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Бурабайском районе
1. Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Бурабайском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
2. Местами проведения собраний и митингов в Бурабайском районе определить:
1) город Щучинск, площадь в районе торгового дома "Рахат", улица Едомского 7;

Бурабай ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 шілдедегі № 6С-5/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 16 тамызда № 5497 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 6С-62/1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 26.06.2020 № 6С-62/1 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бурабай ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. "Бурабай ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Бурабай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 қарашадағы № 5С-36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4512 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 қаңтарында "Бурабай" және "Луч" аудандық газеттерінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
V сессиясының
төрағасы
Ж.Бектұров
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ө.Бейсенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бурабай ауданының әкімі Т.Ташмағамбетов
Бурабай аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 19 шілдедегі
№ 6С-5/3 шешіміне
қосымша
Бурабай ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Бурабай ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңына сәйкес әзірленген.
2. Бурабай ауданында жиналыстар және митингілер өткізу орындары анықталсын:
1) Щучинск қаласы, "Рахат" сауда үйінің ауданындағы алаң, Едомский көшесі, 7;

2) город Щучинск, площадь перед зданием товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и агролесомелиорации", улица Кирова 58;
3) город Щучинск, площадь перед зданием товарищества с ограниченной ответственностью "Кокшетау-Мельинвест", улица Малик Габдуллин 5 а.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 16.05.2019 № 6С-42/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Для проведения шествий и демонстраций в Бурабайском районе определить следующие маршруты:
1) город Щучинск, от начала улицы Едомского до площади в районе торгового дома "Рахат";
2) город Щучинск, от начала улицы Кирова до площади перед зданием товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и агролесомелиорации";
3) город Щучинск, от начала улицы Малик Габдуллин до площади перед зданием товарищества с ограниченной ответственностью "Кокшетау-Мельинвест".
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 16.05.2019 № 6С-42/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было;
2) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов.
5. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или находиться в пределах прямой видимости;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
6. При пикетировании допускается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
7. В случаях, когда получен отказ акимата Бурабайского района в проведении митинга, собрания, шествия, пикета и демонстраций или состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

2) Щучинск қаласы, "Қазақ орман шаруашылығы және агроорманмелиорация ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының алдындағы алаң, Киров көшесі, 58;
3) Щучинск қаласы, "Көкшетау-Мельинвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының алдындағы алаң, Мәлік Ғабдуллин көшесі, 5.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 16.05.2019 № 6С-42/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Бурабай ауданында шерулер және демонстрациялар өткізу үшін келесі маршруттар анықталсын:
1) Щучинск қаласы, Едомский көшесінің басынан "Рахат" сауда үйінің ауданындағы алаңға дейін;
2) Щучинск қаласы, Киров көшесінің басынан "Қазақ орман шаруашылығы және агроорманмелиорация ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының алдындағы алаңға дейін;
3) Щучинск қаласы, Мәлік Ғабдуллин көшесінің басынан "Көкшетау-Мельинвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының алдындағы алаңға дейін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 16.05.2019 № 6С-42/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындарында мыналарға жол берілмейді:
1) қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, біреудің атын қорлауға шақыратын транспаранттар, ұрандар, өзге де материалдарды (көзбен шолу, аудио/бейне) пайдалануға, сондай-ақ көпшілік алдында сөз сөйлеуге;
2) алкогольдік ішімдіктер ішуге, есірткі заттар, психотропты заттар немесе оларға ұқсас заттар пайдалануға.
5. Қоғамдық тәртіпті және пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) әртүрлі жекелеген пикеттерге қатысушылар бір-бірінен кем дегенде 50 метр қашықтықта орналасулары немесе тура көрініп тұрулары қажет;
2) бір уақытта және күнде, бір нысанда үштен аспайтын жекелеген пикеттерді өткізуге рұқсат беріледі.
6. Пикетке шығу кезінде:
1) пикетке шығу нысанының алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын қолдануға;
3) пикет тақырыбы бойынша қысқаша ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат беріледі.
7. Митинг, жиналыс, шеру, пикет және демонстрация өткізуден Бурабай ауданы әкімдігінің бас тартуын алғанда немесе оған тыйым салу туралы шешім болған жағдайларда уәкілдер (ұйымдастырушылар) тез арада барлық дайындық шараларын болдырмауға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.