О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение маслихата Кордайского района Жамбылской области от 23 декабря 2016 года № 10-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2016 года № 3267.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и решением Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2017 – 2019 годы" от 9 декабря 2016 года №7-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3260) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2017 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 997 887 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 908 394 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 915 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 82 925 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 977 653 тысяч тенге;
2) затраты – 14 198 431 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 130 764 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 146 350 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 130 764 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 130 764 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 146 350 тысяч тенге;
погашение займов – 15 676 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 28.02.2017 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 13.04.2017 № 14-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 21.06.2017 №16-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 15.08.2017 № 18-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 23-2; (вводится в действие с 01.01.2017) 20.12.2017 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
3. Установить надбавку в 2017 – 2019 годах к должностным окладам в размере 25 процентов проживающим и работающим в сельской местности специалистам государственных учреждений и организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 желтоқсанда № 3267 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 7-3 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3260 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 997 887 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 908 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 915 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 82 925 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 977 653 мың теңге;
2) шығындар – 14 198 431 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 130 764 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 146 350 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –15 676 мың теңге;
қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
4) қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -130 764 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 130 764 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 146 350 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 676 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Қордай ауданы мәслихатының 28.02.2017 № 12-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 13.04.2017 № 14-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 21.06.2017 № 16-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 15.08.2017 № 18-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.10.2017 № 20-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 23-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 20.12.2017 № 24-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған бюджеттің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджет бағдарламаларының тізбесі 4–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2017 – 2019 жылдары ауылдық жерлерде тұратын және жұмыс істейтін аудандық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет пен спорт мемлекеттік мекемелері мен ұйымдардың мамандарының қызметтік лауазымдарына 25 пайыз мөлшерінде үстемақы қосу белгіленсін.

4. Установить на 2017 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 9 443 677 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень объема средств, выделенных из районного бюджета на 2017 – 2019 годы по программам в разрезе сельских округов, согласно приложению 5.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 12 238 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 28.02.2017 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 19.05.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 21.06.2017 №16-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2017).

4. 2017 жылғы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 9 443 677 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтерге бағдарламалар бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 12 238 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Қордай ауданы мәслихатының 28.02.2017 № 12-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 19.05.2017 № 15-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 21.06.2017 № 16-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 23-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Утвердить объем трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Г. Айткулова Р. Нурсипатов
Приложение 1
к решению Кордайского
районного маслихата от
23 декабря 2016 года №10-3
Районный бюджет на 2017 год

7. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер мөлшері 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық
сессиясының төрайымы мәслихаттың хатшысы
Г. Айтқұлова Р. Нурсипатов
Қордай аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№10-3 шешіміне 1 – қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

32459
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
489687
002
Программа занятости
219980
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56414
006
Оказание жилищной помощи
1539
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31298
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10540
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73339
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
53737
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42840
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74273
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32856
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
021
Капитальные расходы государственного органа
936
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
36147
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1534
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1449311
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
954144
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8626
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
945518
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
117353
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
117353
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
535
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
535
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
335275
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
335275
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

32459
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
489687
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
219980
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56414
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1539
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31298
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10540
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
73339
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
53737
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42840
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74273
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32856
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
936
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
36147
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1534
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1449311
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
954144
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8626
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
945518
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
117353
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
117353
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
535
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
535
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
335275
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
335275
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1155536
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1155536
464
Отдел образования района (города областного значения)
434074
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18891
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
191501
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1890
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
30236
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1697
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17832
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
172027
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
566467
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113972
005
Государственная адресная социальная помощь
4066
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
104906
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
5000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
415674
002
Программа занятости
126335
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51664
006
Оказание жилищной помощи
1500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24710
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10891
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70522
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87617
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36821
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

1155536
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1155536
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
434074
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18891
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
191501
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1890
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
30236
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1697
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17832
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
172027
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
566467
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113972
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4066
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
104906
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
5000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
415674
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
126335
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51664
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24710
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
10891
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70522
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
87617
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36821
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
08
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4
к решению Кордайского
районного маслихата от
23 декабря 2016 года №10-3
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Кордайского
районного маслихата
от 23 декабря 2016 года № 10-3
Перечень объема средств, выделенных из районного бюджета на 2017-2019 годы по программам в разрезе сельских округов
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 20.12.2017 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
тыс тенге
Наименование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
08
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қордай аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 10-3 шешіміне 4 - қосымша
2017 жылға арналған бюджеттің атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Қордай аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 10-3 шешіміне 5-қосымша
2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтерге бағдарламалар бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізбесі
Ескерту. 5 - қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 20.12.2017 № 24-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараттарының атауы
Бағдарламаның атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"