О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2016 года № 7/66. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2017 года № 4096. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 944 544 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 665 556 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 52 207 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 46 142 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 180 639 тысяч тенге;
2) затраты – 11 209 981 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 19 397 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 19 397 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 246 040 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 246 040 тысяч тенге:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46 040 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 12 процентов;
2) по социальному налогу – 17 процентов
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Учесть, что в составе городского бюджета на 2017 год предусмотрены cубвенции в сумме 3 469 891 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты, согласно приложению 4 к настоящему решению.
5. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие, согласно приложению 5 к настоящему решению .
6. Исключен решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).

2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 7/66 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4096 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 10 944 544 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 665 556 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 52 207 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 142 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 180 639 мың теңге;
2) шығындар – 11 209 981 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 19 397 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 19 397 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 246 040 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 246 040 мың теңге:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 040 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке, кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 12 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 17 пайыз
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. 2017 жылға арналған қалалық бюджет құрамында 3 469 891 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы трансферттері, осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында ағымдағы нысаналы даму трансферттері, осы шешімге 5 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
6. Алынып тасталды- Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

7. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2017 год учтены расходы по бюджетным программам, реализуемым в поселках Саяк, Гулшат, согласно приложениям 6, 7 к настоящему решению.
8. Учесть, что в составе затрат городского бюджета на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления, согласно приложению 8 к настоящему решению.
8-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2017 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2016 году в сумме 12 757 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.04.2017 № 9/88 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-2. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2017 год предусмотрен возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2016 году в сумме 5 814 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.04.2017 № 9/88 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2017 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 200 000 тысяч тенге на проектирование и (или) строительство жилья
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).

7. Саяқ, Гүлшат кенттерінде жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындары 2017 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, осы шешімге 6, 7 қосымшаларына сәйкес белгіленсін.
8. 2017 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімге 8 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
8-1. 2017 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2016 жылы бөлінген 12 757 мың теңге сомасында нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтаруы белгіленсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.04.2017 № 9/88 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-2. 2017 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2016 жылы бөлінген 5 814 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтаруы белгіленсін.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.04.2017 № 9/88 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8-3. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйлерді жобалауға және (немесе) салуға 200 000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

8-4. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2017 год предусмотрено возврат трансфертов в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование, в сумме 18 885 тысячи тенге
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).

8-4. 2017 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 18 885 мың теңге сомасында міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына байланысты трансферттердің қайтару қарастырылғаны белгіленсін.
Ескерту. Шешім 8-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

9. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 9 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2017 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 10 к настоящему решению.

9. 2017 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында, осы шешімге 9 қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтындығы белгіленсін.
10. Инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, осы шешімге 10 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии М. Федянина
Секретарь городского маслихата К. Тейлянов
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 7/66
Городской бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

11. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы М. Федянина
Қалалық мәслихаттың хатшысы Қ. Тейлянов
Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы
23 желтоқсандағы №7/66 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

1 183 127
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
5 426
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
22 780
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
13 971
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
15 988
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
1 807
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
10 407
На жилищно-коммунальное хозяйство
360 564
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 672
На проведение среднего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
646 478
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения и на подключение интернет-связи для ветеринарных пунктов
534
На повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы
39119
На оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
126
На приобретение специализированной техники
64255
Приложение 5
к решению городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 7/66
Целевые трансферты на развитие на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 15/123 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма
(тыс.тенге)
1
2
Всего целевых трансфертов на развитие
527 621
Реконструкция канализационной системы г. Балхаш Карагандинской области. Наружные сети канализации сборного городского коллектора
233 049
Строительство 60-квартирного жилого дома №13, микрорайона 10, г.Балхаш, Карагандинская область
183 645
Разработка ПСД на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры индивидуальным жилым домам микрорайоне "Самал" микрорайонов №8-13 г.Балхаш
39 149
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г. Балхаш, 2,3 очереди
0
Корректировка ПСД "Реконструкция водозаборных сооружений Нижне-Токрауского месторождения г.Балхаш"
70 778
Разработка ПСД на строительство водозаборных сооружений в п.Саяк
1000
Приложение 6
к решению городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 7/66
Расходы по бюджетным программам,
реализуемые в поселке Саяк на 2017 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 11.07.2017 № 12/102 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Сумма, (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего

1 183 127
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
5 426
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
22 780
Білім беру объектілеріне жөңдеу жұмыстарын жүргізуге және материалды-техникалық базасын нығайтуға
13 971
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
15 988
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
1 807
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
10 407
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
360 564
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудитін жүргізу
1 672
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуден өткізуге
646 478
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу және ветеринариялық пунктерге интернет-байланысты қосуға
534
2017 - 2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
39119
Вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдау
126
Арнайы техниканы алуға
64255
Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы
23 желтоқсандағы №7/66 шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған ағымдағы нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 15/123 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сомасы
( мың теңге)
1
2
Ағымдағы нысаналы даму трансферттердің барлығы
527 621
Қарағанды облысының Балқаш қ. кәріз жүйесін қайта жаңарту. Қалалық құрама коллектордың сыртқы кәріз жүйесі
233 049
Қарағанды облысы, Балхаш қаласы, 10 ықшам ауданының № 13 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы
183 645
Балқаш қ. "Самал ", 8-13 ықшам ауданындағы жеке тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
39 149
"Балқаш қ. төменгі Тоқырау қоймасының су қабылдағыш ғимараттарын қайта жыңғыртуы" жобалық-сметалық құжаттамасына түзетулер енгізу
70 778
Саяқ к. су алу ғимаратының құрылысына ЖСҚ әзірлеу
1 000
Қалалық мәслихаттың 2016 жылғы
23 желтоқсандағы №7/66 шешіміне
6 қосымша
2017 жылда Саяқ кентінде іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстар
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 11.07.2017 № 12/102 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы,
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы

467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1
Сельское хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
13
Прочие
9
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1
Ауыл шаруашылығы
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
085
Моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру