О дополнительном регламентировании порядка проведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций на территории Шахтинского региона
Решение VII сессии VI созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 28 сентября 2016 года № 1341/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 октября 2016 года № 3989. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 20 июля 2020 года № 1742/40
Сноска. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 20.07.2020 № 1742/40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 17 маpта 1995 года "О поpядке оpганизации и пpоведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций на территории Шахтинского региона согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Суханова
Секретарь
городского маслихата
Ж. Мамерханова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел внутренней политики
города Шахтинска"
С. Нурмаганова
28 сентября 2016 года
Приложение
к решению VII сессии Шахтинского
городского маслихата
от 28 сентября 2016 года
№ 1341/7
Дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шахтинского региона
1.Общие положения
1. Настоящее дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шахтинского региона (далее – Порядок) разработано в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан" и дополнительно регламентирует порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шахтинского региона.
2. Места для проведения миpных собpаний, митингов, шествий и демонстpаций на территории Шахтинского региона
2. В целях обеспечения прав и свобод других лиц, общественной безопасности, а также бесперебойного функционирования транспорта, объектов инфраструктуры, сохранности зеленых насаждений и малых архитектурных форм рекомендуются:

Шахтинск аймағының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2016 жылғы 28 қыркүйектегі VI шақырылған VII сессиясының № 1341/7 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қазанда № 3989 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2020 жылғы 20 шілдедегі № 1742/40 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 20.07.2020 № 1742/40 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қосымшаға сәйкес Шахтинск аймағының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Суханова
Қалалық мәслихаттың
хатшысы
Ж. Мамерханова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Шахтинск қаласының ішкі
саясат бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
С. Нурмаганова
2016 жылғы 28 қыркүйек
Шахтинск қалалық мәслихатының
2016 жылғы 28 қыркүйектегі
VII сессиясының № 1341/7
шешіміне
қосымша
Шахтинск аймағының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу
1. Жалпы ережелер
1. Осы Шахтинск аймағының аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу (әрі қарай - Тәртіп) Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 10-бабына сәйкес әзірленді және Шахтинск аймағының аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттейді.
2. Шахтинск аймағының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындары
2. Басқа тұлғалардың құқықтары мен бостандықтарын, қоғамдық қауіпсіздікті, сондай-ақ көліктің, инфрақұрылым объектілерінің үздіксіз жұмыс істеуін, жасыл желектер мен шағын сәулет нысандарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында ұсынылады:

1) места для проведения мирных собраний, митингов на территории города Шахтинска и прилегающих поселках:
город Шахтинск – пересечение улиц Парковая, Торговая и проспекта Абая Кунанбаева;
поселок Долинка – пересечение улиц Гаражная и Садовая;
поселок Новодолинский – пересечение улицы Лесная и переулка Медицинский;
поселок Шахан – пересечение улиц Шаханская и Совхозная.
2) маршруты для проведения мирных шествий, демонстраций на территории города Шахтинска и прилегающих поселках:
город Шахтинск – от последнего частного дома по улице Торговая до пересечения улицы Парковая и проспекта Абая Кунанбаева;
поселок Долинка – от пересечения улиц Гаражная и Садовая до пересечения улиц Гаражная и Парковая;
поселок Новодолинский – от Дома Культуры до пересечения улицы Лесная и переулка Медицинский;
поселок Шахан – от Дома Культуры до пересечения улицы Совхозная.
3. Акимат города Шахтинска, по согласованию с уполномоченными (организаторами) мероприятия, может предложить изменение времени, места (маршрута) в целях обеспечения общественного порядка, нормальной работы транспорта, государственных органов, органов местного самоуправления, предприятий, учреждений и организаций, предотвращения опасности для жизни и здоровья граждан, а также в случае совпадения мероприятия по форме, месту и времени, но не по направленности и целям с другим мероприятием, заявление о проведении которого в установленные сроки было подано ранее или одновременно.
3. Дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Шахтинского региона
4. Заявление о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подается в письменной форме не позднее, чем за 10 дней до намеченной даты их проведения.
5. В заявлении указываются цель, форма, место проведения мероприятия или маршруты движения, время его начала и окончания, предполагаемое количество участников, фамилии, имена, отчества уполномоченных (организаторов) и лиц, ответственных за соблюдение общественного порядка, место их жительства и работы (учебы), дата подачи заявления. Срок подачи заявления исчисляется со дня его регистрации в акимате города Шахтинска.
6. В случае нарушения пункта 5 настоящего Порядка заявителю дается ответ разъяснительного характера с предложением устранить допущенные нарушения. Сроки рассмотрения нового заявления исчисляются с момента его поступления.
7. В случае отказа организаторам письменно указывается на незамедлительное принятие мер по отмене всех подготовительных процедур и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

1) Шахтинск қаласының және маңындағы кенттердің аумағында митингілер, бейбіт жиналыстарөткізу орындары:
Шахтинск қаласы – Парковая, Торговая көшелерінің және Абай Құнанбаев даңғылының қиылысында;
Долинка кенті – Гаражная және Садовая көшелерінің қиылысында;
Новодолинский кенті – Лесная көшесі мен Медицинский бұрылысының қиылысында;
Шахан кенті – Шаханская және Совхозная көшелерінің қиылысында.
2) Шахтинск қаласының және маңындағы кенттердің аумағында бейбіт шерулер, демонстрациялар өткізу маршруттары:
Шахтинск қаласы – Торговая көшесіндегі жеке меншік үйлердің шетінен бастап, Парковая көшесі мен Абай Құнанбаев даңғылының қиылысына дейін;
Долинка кенті – Гаражная және Садовая көшелерінің қиылысынан бастап Гаражная және Парковая көшелерінің қиылысына дейін;
Новодолинский кенті – кенттің мәдениет үйінен бастап Лесная көшесі және Медицинский бұрылысының қиылысына дейін;
Шахан кенті – кенттің мәдениет үйінен бастап Совхозная көшесінің қиылысына дейін.
3. Шахтинск қаласының әкімдігі іс-шаралардағы уәкілеттілерімен (ұйымдастырушылармен) келісімі бойынша қоғамдық тәртіпті, көліктің, мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, кәсіпорындардың, мекемелер мен ұйымдардың қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында, азаматтардың өмірі мен денсаулығына қауіпті болдырмау мақсатында, сонымен қатар бұрын немесе бір уақытта берілген өтініштер бойынша іс-шаралардың нысаны, уақыты мен орнын (маршрутты), уақытын өзгертуге ұсыныс жасай алады.
3. Шахтинск аймағының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің талаптары
4.Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткізу туралы өтініш оны өткізудің белгіленген күнінен кемінде он күн бұрын жазбаша нысанда беріледі.
5. Өтініште шараны өткізу мақсаты, нысаны, өткізілетін жері немесе қозғалыс маршруттары, оның басталатын және аяқталатын уақыты, қатысушылардың ықтимал саны, уәкілеттілердің (ұйымдастырушылардың) және қоғамдық тәртіптің сақталуына жауапты адамдардың тегі, аты, әкесінің аты, олардың тұратын және жұмыс істейтін (оқитын) жері, өтініштің берілген күні көрсетіледі. Өтініштің берілген мерзімі Шахтинск қаласының әкімдігіне
тіркелген күнінен бастап есептеледі.
6. Осы Тәртіптің 5-тармағы бұзылған жағдайда өтініш берушіге жол берілген кемшілікті жоюды ұсына отырып, түсіндіру мазмұнындағы жауап қайтарылады. Жаңа өтінішті қарау мерзімі оның түскен күнінен бастап есептеледі.
Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, сондай-ақ оларға қатысушылардың сөз сөйлеуі өтініште көрсетілген мақсатқа сәйкес, белгіленген мерзімде және келісілген жерде (белгіленген маршрутпен) өткізіледі.

8. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации, а также выступления их участников проводятся в соответствии с целями, указанными в заявлении, в определенные сроки и в обусловленном месте (по указанному маршруту).
9. Для продолжения собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации в иной форме требуется получение в установленном порядке разрешения местного исполнительного органа.
10. При проведении собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций уполномоченные (организаторы), а также иные участники должны соблюдать общественный порядок.
11. Уполномоченные (организаторы) должны не допускать участия в собраниях, митингах, шествиях, пикетах, демонстрациях недееспособных лиц и лиц, находящихся в состоянии алкогольного либо наркотического опьянения.
12. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров, использовать транспаранты, лозунги, а также допускать публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, а также оскорбления в адрес кого-либо.
13. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается использование масок и иных предметов, предназначенных для затруднения установления личности.
14. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации должны быть безусловно прекращены по требованию представителя акимата города Шахтинска, если: не было подано заявление, состоялось решение о запрещении, нарушен порядок их проведения, предусмотренный законодательством Республики Казахстан, а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушении общественного порядка. При этом уполномоченными (организаторами) принимаются меры по отмене всех подготовленных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.
15. В целях обеспечения общественного порядка, а также безопасности участников пикетов акимат города Шахтинска может разрешить проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более трех одиночных пикетов.
16. В целях обеспечения общественного порядка, так и в интересах безопасности самих пикетчиков участники различных одиночных пикетов располагаются относительно друг друга на расстоянии не менее 50 метров.
17. При пикетировании допускается стоять, сидеть у пикетируемого объекта, использовать средства наглядной агитации, выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета (используя возможности своего голоса).

8. Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларды жалғастыру қайта қалыптастыру үшін жергілікті орындаушы органның бекітілген тәртібімен рұқсат алу қажет.
9. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрацияларды жалғастыру үшін жергілікті атқарушы органдарынан белгіленген тәртіп бойынша рұқсат алу талап етіледі.
10. Жиналыстарды, митингілерді, шерулерді, пикеттерді, демонстрацияларды өткізу кезінде уәкілдер (ұйымдастырушылар), сондай-ақ басқа да қатысушылар қоғамдық тәртіпті сақтауы керек.
11. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларға қабілеттілігі жоқ деп таныған тұлғалардың, алкогольдік немесе есірткілік масаң күйдегі тұлғалардың қатысуына жол бермеуі керек.
12. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларға және басқа да қатысушыларға алкогольдік ішімдік ішуге, есірткі, психотроптық заттарды, олардың балама түрлерін және прекурсорларды қолдануға, қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға шақыратын, біреудің ар-намысына тиетін, транспаранттарды, ұрандарды қолдануға, сондай-ақ көпшілік алдындағы сөздерге жол берілмейді.
13. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) және басқа да қатысушыларға жиналыстарда, митингілерде, шерулерде, пикеттерде, демонстрацияларда жеке басын анықтауға қиындық келтіретін бетперде және басқа да бұйымдарды қолдануға жол берілмейді.
14. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, егер: өтініш берілмеген болса, тыйым салу туралы шешім шығарылса, өткізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген тәртіп бұзылған жағдайда, сондай-ақ азаматтардың өмірі мен денсаулығына қауіп туындаса, қоғамдық тәртіп бұзылса Шахтинск қаласы әкімдігі өкілінің талабы бойынша шартсыз тоқтатылуы керек. Бұл ретте уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) барлық дайындалған іс-шаралардың тоқтатылуы бойынша және ол туралы әлеуетті қатысушыларға тиісті хабардар ету бойынша шаралар жүргізулері керек.
15. Қоғамдық тәртіпті, сондай-ақ пикетке қатысушылардың қауіпсізідігін қамтамасыз ету мақсатында Шахтинск қаласының әкімдігі бір күнде, бір мерзімде, сол нысанда үштен артық емес жекелеген пикеттердің өткізілуіне рұқсат бере алады.
16. Қоғамдық тәртіпті, сондай-ақ пикетшілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, әртүрлі дара пикетшілердің қатысушылары бір-бірінен кем дегенде 50 метр қашықтықта орналасады.
17. Пикетке шығу кезінде пикет өтетін объектінің жанында тұруға, отыруға, көрнекі үгіт-насихат құралдарын пайдалануға, қысқа ұрандарды шақыруға, пикет тақырыбында жарнамалық ұранды (өз даусының мүмкіндіктерін пайдаланып) шақыруға жол беріледі.