О внесении изменений и дополнений в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2015 года №49-3 “О бюджете района на 2016-2018 годы”
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 16 ноября 2016 года № 8-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 ноября 2016 года № 5654. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года “О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан” Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 49-3 “О бюджете района на 2016-2018 годы” (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5284, опубликовано в газете “Жалағаш жаршысы” от 13 января 2016 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
“1. Утвердить бюджет района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 867 182,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 333 569 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 726 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13 074 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 514 813,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 921 293,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 291 142 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 346 784 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 642 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 10 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -355 252,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
355 252,7 тысяч тенге;
поступление займов – 346 784 тысяч тенге;
погашение займов – 61 611 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 079,7 тысяч тенге.”;
дополнить пунктами 1-13, 1-14, 1-15, следующего содержания:
“1-13. Учесть, что постановлением акимата Жалагашского района от 7 октября 2016 года №211 “О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жалагашского района от 5 января 2016 года №1 “О реализации решения Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2015 года №49-3 “О бюджете района на 2016-2018 годы” в бюджет района на 2016 год из республиканского бюджета дополнительно предусмотрены текущие целевые трансферты в размере 2 446 тысяч тенге.

Жалағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы №49-3 “2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы” шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2016 жылғы 16 қарашадағы № 8-1 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 қарашада № 5654 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жалағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 49-3 “2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы” шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5284 нөмірімен тіркелген, “Жалағаш жаршысы” газетінде 2016 жылғы 13 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
“1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 867 182 ,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –1 333 569 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –5 726 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 074 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 514 813,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 921 293,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 291 142 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 346 784 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55 642 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 10 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 355 252,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 355 252,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 346 784 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 61 611 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 079,7 мың теңге.”;
мынадай мазмұндағы 1-13, 1-14, 1-15- тармақтармен толықтырылсын:
“1-13. “2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы №49-3 шешімін іске асыру туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қаңтардағы №1 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 7 қазандағы №211 қаулысымен 2016 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен 2 446 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер қосымша қаралғаны ескерілсін.

1-14. Учесть, что постановлением акимата Жалагашского района от 14 октября 2016 года №214 “О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жалагашского района от 5 января 2016 года №1 “О реализации решения Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2015 года №49-3 “О бюджете района на 2016-2018 годы” в бюджет района на 2016 год из республиканского бюджета дополнительно предусмотрены текущие целевые трансферты в размере 132 807 тысяч тенге.
1-15. Учесть, что постановлением акимата Жалагашского района от 8 ноября 2016 года №228 “О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жалагашского района от 5 января 2016 года №1 “О реализации решения Жалагашского районного маслихата от 23 декабря 2015 года №49-3 “О бюджете района на 2016-2018 годы”:
в бюджете района на 2016 год сокращены текущие целевые трансферты в размере 4 343 тысяч тенге выделенные из средств областного бюджета.
в бюджет района на 2016 год из средств областного бюджета предусмотрены текущие целевые трансферты в размере 3 962 тысяч тенге на социальную помощь для больных туберкулезом, находящихся на постоянном лечении.
в бюджет района на 2016 год из средств областного бюджета предусмотрены текущие целевые трансферты в размере 2 000 тысяч тенге на изготовление документации объектов водного хозяйства.
в бюджете района на 2016 год сокращены текущие целевые трансферты развития в размере 3 124,4 тысяч тенге выделенные из средств областного бюджета.
годовой прогноз доходов бюджета района на 2016 год по подклассу “Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета” увеличен в размере 12 тысяч тенге.
годовой прогноз доходов бюджета района на 2016 год по подклассу “Прочие неналоговые поступления” увеличен в размере 626 тысяч тенге.”;
приложения 1, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 указанного решения изложить в новых редакциях согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 8 сессии Жалагашского
районного маслихата
АЛИЕВА Р.
Секретарь Жалагашского районного маслихата ЕСПАНОВ М.
Приложение 1
к решению Жалагашского районного

1-14. “2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы №49-3 шешімін іске асыру туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қаңтардағы №1 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 14 қазандағы №214 қаулысымен 2016 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен 132 807 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер қосымша қаралғаны ескерілсін.
1-15. “2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы” Жалағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы №49-3 шешімін іске асыру туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қаңтардағы №1 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы” Жалағаш ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 8 қарашадағы №228 қаулысымен:
2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің қаражаты есебінен берілген ағымдағы нысаналы трансферттерден 4 343 мың теңге көлемінде қысқартылғаны ескерілсін.
2016 жылға арналған аудан бюджетіне туберкулезбен тұрақты емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттің қаражаты есебінен 3 962 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін.
2016 жылға арналған аудан бюджетіне су шаруашылығы нысандарының құжаттарын дайындауға облыстық бюджеттің қаражаты есебінен 2 000 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін.
2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттің қаражаты есебінен берілген ағымдағы даму нысаналы трансферттерден 3 124,4 мың теңге көлемінде қысқартылғаны ескерілсін.
2016 жылға арналған аудан бюджеті кірістерінің жылдық болжамы “Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар” ішкі сыныбы бойынша 12 мың теңге көлемінде көбейтілгені ескерілсін.
2016 жылға арналған аудан бюджеті кірістерінің жылдық болжамы “Басқа да салықтар емес түсімдер” ішкі сыныбы бойынша 626 мың теңге көлемінде көбейтілгені ескерілсін.”;
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Жалағаш аудандық мәслихатының
8-сессиясының төрағасы Р.АЛИЕВА
Жалағаш аудандық
мәслихатының хатшысы М.ЕСПАНОВ

20379
007
Оказание жилищной помощи
2329
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами “Отан”, “Даңқ”, удостоенных высокого звания “Халық қаһарманы”, почетных званий республики
146
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2614
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39584
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36322
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
39068
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
6443
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1458
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
1458
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
5195
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
377
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4818
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
85467,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3715,1
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3715,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
948
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
798
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
150
464
Отдел образования района (города областного значения)
8708
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
8708
467
Отдел строительства района (города областного значения)
38082,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
38082,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

20379
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
2329
008
1999 жылдың 26 шілдесінде “Отан”, “Данқ” ордендерiмен марапатталған, “Халык Қаһарманы” атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
146
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2614
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
39584
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36322
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
39068
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
6443
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1458
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
1458
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтың хал актілерін тіркеу бөлімі
5195
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
377
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
4818
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
85467,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкiмінің аппараты
3715,1
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
3715,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
948
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
798
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
150
464
Ауданның (облыстық маңызы ар қаланың) білім бөлімі
8708
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
8708
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
38082,6
004
Инженерлік коммуналдық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
38082,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10035
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4201
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12355
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
3522
Выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
15250
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально- уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
11931
Социальная помощь для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающем этапе лечения
8543
Социальная помощь для детей больным лейкозом и анемией
65
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
38689
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
10453
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
192186
Подготовку документации объектов водного хозяйства
2000
Приложение 4
к решению Жалагашского районного
маслихата от “ 16 ”ноября 2016 года №8-1
Приложение 6
к решению Жалагашского районного
маслихата от “ декабря 2015 года №49-3
Целевые текущие трансферты выделенные из республиканского бюджета в бюджет района на 2016 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1647888
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
323440
Повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
81909
Содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
17173
Содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния
2430
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
14024
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
1138105
Обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
68361
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
2446
Приложение 5
к решению Жалагашского районного
маслихата от “16” ноября 2016 года №8-1
Приложение 8
к решению Жалагашского районного
маслихата от “23” декабря 2015 года №49-3
Перечень дополнительно направленных расходов по бюджетным программам бюджета района на 2016 год
п/н
Наименование
Всего, тысяч тенге
Расходы
236612,4
01
Государственные услуги общего характера
39989
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
1370
Капитальные расходы государственного органа

10035
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4201
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12355
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
3522
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек төлеу
15250
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге
11931
Туберкулезбен ауратын, емделудің сүйемелдеу сатысындағы науқастарға әлеуметтік көмек
8543
Лейкоз және анемиямен ауыратын балаларға әлеуметтік көмек
65
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
38689
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
10453
Аудандық маңызы бар елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
192186
Су шаруашылығы нысандарының құжаттарын дайындауға
2000
2016 жылғы “16” қарашадағы №8-1
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
4-қосымша
2015 жылғы “23” желтоқсандағы №49-3
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
6-қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
1647888
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
323440
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыру
81909
Жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшілерін ұстау
17173
Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстау
2430
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
14024
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеу
1138105
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз ету
68361
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
2446
2016 жылғы “16” қарашадағы №8-1
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
5-қосымша
2015 жылғы “23” желтоқсандағы №49-3
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
8-қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджетінің бюджеттік бағдарламалары бойынша қосымша бағытталған шығыстар тізбесі
Атауы
Барлығы,
мың
теңге
Шығыстар
236612,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
39989
Аудан (облыстық маңызы бар қала) маслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1370
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

346
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
8397
Капитальные расходы государственного органа
1200
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5110
Капитальные расходы государственного органа
9403
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
829
Капитальные расходы государственного органа
297
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления
470
Капитальные расходы государственного органа
332
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11293
Капитальные расходы государственного органа
560
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
382
02
Оборона
5272
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5272
04
Образование
19534
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1422
Общеобразовательное обучение
1112
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
7000
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
10000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19357
Программа занятости
4000
Государственная адресная социальная помощь
104
Государственные пособия для детей до 18 лет
391
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
405
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалидов
3940
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1863
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5394
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2260
Обеспечение занятости населения на местном уровне
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
31510,1
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
24791,1
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

346
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8397
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5110
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9403
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
829
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
297
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
470
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
332
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11293
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
560
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
382
02
Қорғаныс
5272
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5272
04
Бiлiм беру
19534
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1422
Жалпы бiлiм беру
1112
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
7000
Бастауыш,негізгі орта және жалпы орта білім беру обьектілерін салу және реконструкциялау
10000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19357
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4000
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
104
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
391
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
405
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3940
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1863
Жергiлiктi өкiлдi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
5394
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2260
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
1000
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
31510,1
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
24791,1
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу

2500
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
798
Освещение улиц населенных пунктов
2200
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1000
Содержание мест захоронений и погребение безродных
221
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
28436
Поддержка культурно-досуговой работына местном уровне
4551
Поддержка культурно-досуговой работы
11456
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
696
Капитальные расходы государственного органа
200
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7050
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков
228
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
2535
Капитальные расходы государственного органа
1720
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22817
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
2621
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5411
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500
Капитальные расходы государственного органа
1146
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
789
Капитальные расходы государственного органа
350
Организация работ по зонированию земель
3000
Проведение противоэпизоотических мероприятий
9000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6717
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
1200
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
517
Разработка схем градостройтельного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
5000
12
Транспорт и коммуникации
3405
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3405
13
Прочие
34235,4
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы “Развитие регионов”
19235,4
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10000
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
10000
14
Обслуживание долга
282
Обслуживание долга местных исполнительных органов повыплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
282
15
Трансферты

2500
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
798
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2200
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
1000
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
221
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттык кеңістік
28436
Жергілікті деңгейде мәдени- демалыс жұмыстарын қолдау
4551
Мәдени- демалыс жұмысын қолдау
11456
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
696
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7050
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
228
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2535
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1720
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22817
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2621
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5411
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды жән жоюды ұйымдастыру
500
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1146
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
789
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
3000
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
9000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6771
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1200
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
571
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5000
12
Көлік және коммуникация
3405
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3405
13
Басқалар
34235,4
“Өңірлерді дамыту” Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
19235,4
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
10000
14
Борышқа қызмет көрсету
282
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
282
15
Трансферттер

24616,9
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
10736,9
Трансферты органом местного самоуправления
13880
16
Погашение займов
387
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
387
Приложение 6
к решению Жалагашского районного
маслихата от “16” ноября 2016 года №8-1
Приложение 9
к решению Жалагашского районного
маслихата от “23” декабря 2015 года №49-3
Перечень расходов подлежащих к сокращению по бюджетным программам бюджета района на 2016 год
п/н
Наименование
Всего,
тысяч тенге
Расходы

24616,9
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10736,9
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
13880
16
Қарыздарды өтеу
387
Жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
387
2016 жылғы “16” қарашадағы №8-1
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
6-қосымша
2015 жылғы “23” желтоқсандағы №49-3
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
9-қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджетінің бюджеттік бағдарламалары бойынша қысқартылатын шығыстар тізбесі
Атауы
Барлығы,
мың
теңге
Шығыстар

159097,1
01
Государственные услуги общего характера
10076
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
333
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2582
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1120
Отдел финансов района (города областного значения)
564
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
564
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
32
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
32
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жили-щно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
4000
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
1000
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
445
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
445
04
Образование
25189
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2127
Общеобразовательное обучение
11651
Дополнительное образование для детей
2048
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1430
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
232
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1709
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
2992
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
15383,1
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
300
Государственная адресная социальная помощь
1000
Государственные пособия на детей до 18 лет
11705
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
1185
Программа занятости
299,1
Оказание жилищной помощи
697
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
197
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

159097,1
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
10076
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
333
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2582
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1120
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
564
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
297
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
267
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
32
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4000
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
445
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
445
04
Бiлiм беру
25189
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2127
Жалпы бiлiм беру
11651
Балаларға қосымша бiлiм беру
2048
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1430
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
232
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1709
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту обьектілерін салу және реконструкциялау
2992
Бастауыш,негізгі орта және жалпы орта білім беру обьектілерін салу және реконструкциялау
3000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
15383,1
Жергiлiктi өкiлдi органдардын шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
300
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1000
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11705
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
1185
Жұмыспен қамту бағдарламасы
299,1
Тұрғын үйге көмек көрсету
697
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
197
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық