О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2015 года № 278 "О бюджете города Аркалыка на 2016 - 2018 годы"
Решение маслихата города Аркалык Костанайской области от 1 апреля 2016 года № 10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 апреля 2016 года № 6274
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2015 года №278 "О бюджете города Аркалыка на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6099, опубликовано 8 января 2016 года в газете "Торгай") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
" 1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2016-2018 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3942987,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1244687,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13133,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 177416,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2507751,8 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1575286,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4020500,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8402,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -85914,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85914,9 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. В бюджете города на 2016 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 892708,7 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 142014,0 тысяч тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг в сумме 5443,0 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 6896,0 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 7413,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 2667,0 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 67207,0 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 660485,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 278 "Арқалық қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 10 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 сәуірде № 6274 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы №278 "Арқалық қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6099 тіркелген, 2016 жылғы 8 қаңтарда "Торғай" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 –тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 123 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3942987,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1244687,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 13133,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 177416,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2507751,8 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1575286,0 мың теңге;
2) шығындар – 4020500,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 8402,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -85914,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85914,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 –тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 892708,7 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 142014,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге 5443,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 6896,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 7413,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 2667,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 67207,0 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 660485,0 мың теңге сомасында;

на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 345,0 тысяч тенге;
на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 238,7 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. В бюджете города на 2016 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 39757,1 тысяч тенге, в том числе:
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 3868,0 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов в сумме 35500,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 230,0 тысяч тенге;
на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 159,1 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель внеочередной
сессии, секретарь Аркалыкского
городского маслихата
С. Тасмаганбет
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
____________ А. Мухамбетжанова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
Приложение
к решению маслихата
от 1 апреля 2016 года № 10
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2015 года № 278
Бюджет города Аркалыка на 2016 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға 345,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық және жарықтандыру құрылғылармен жабдықтауға 238,7 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 3 –тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 39757,1 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
аудандар және қалалар деңгейіне ақшалай қаражаттарды оның ағымдағы шотына аудару арқылы патронат тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 3868,0 мың теңге сомасында;
аудандар және қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға 35500,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен сілтегіштерді орнатуға 230,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жаяу жүргіншілер өткелдерін дыбыстық және жарықтандыру құрылғылармен жабдықтауға 159,1 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессиясының
төрағасы, Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы
С. Тасмағанбет
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_________________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
________________Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2016 жылғы 1 сәуірдегі
№ 10 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 278 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2016 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І.Кiрiстер

84 150,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
84 150,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 968,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
49 213,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3 386,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20 854,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
729,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
448 019,4
1
Социальное обеспечение
84 057,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 068,0
005
Государственная адресная социальная помощь
4 540,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
75 528,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 989,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 989,0
2
Социальная помощь
314 541,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
314 541,6
002
Программа занятости
96 695,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 700,0
006
Оказание жилищной помощи
107 108,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 000,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 190,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
29 735,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32 529,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
19 961,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 623,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 420,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48 448,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

84 150,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
84 150,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 968,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
49 213,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3 386,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20 854,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
729,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
448 019,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
84 057,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 068,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 540,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
75 528,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
3 989,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 989,0
2
Әлеуметтiк көмек
314 541,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
314 541,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
96 695,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 700,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
107 108,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 000,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 190,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
29 735,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
32 529,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
19 961,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 623,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 420,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48 448,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер