О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016 -2018 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года № 51/312. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 февраля 2016 года № 3636
В соответствии со статьей 104, 106, 109, 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3548, опубликовано 5 февраля 2015 года в газетах "Есіл таңы" и "Ишим") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы 3 261 873 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 376 880 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 266 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 13 351 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 865 376 тысяч тенге;
2) затраты 3 292 462,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 24 279 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 41 359 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 17 080 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 250 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 2 250 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства        0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 57 118,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 57 118,2 тысяч тенге;
поступление займов 41 359 тысяч тенге;
погашение займов 17 080 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 32 839,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 20491,1 тысяч тенге, согласно приложению 11.";
дополнить пунктом 16-2 следующего содержания:
"16-2. Предусмотреть в расходах бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в 2015 году в сумме 12347,7 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 0,4 тысячи тенге по бюджетной программе 459006 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 12348,1 тысяч тенге, согласно приложению 12.";

"2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл мәслихатының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 51/312 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 ақпанда N 3636 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 104, 106, 109, 111 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3548 тіркелген, "Есіл таңы" және "Ишим" газеттерінде 2015 жылдың 5 ақпанында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 261 873 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер 376 880 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 266 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер 13 351 мың теңге;
трансферттер түсімдері 2 865 376 мың теңге;
2) шығындар 3 292 462,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер 24 279 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 41 359 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 17 080 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар
бойынша сальдо 2 250 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 250 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін
сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 57 118,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын
(профицитті қолдану) қаржыландыру 57 118,2 мың теңге;
қарыздардың түсімі 41 359 мың теңге;
қарыздарды өтеу 17 080 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары        32 839,2 мың теңге.";
16-1 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"16-1. Ауданның бюджетінде қаражаттың бос қалдықтары есебінен қаржылық жылдың басына қалыптасқан 20491,1 мың теңге сомадағы шығындар, 11 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
16-2 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"16-2. Ауданның бюджет шығындарында бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен, қаржылық жылдың басына қалыптасқан, 2015 жылы "Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару" 459006 бюджеттік бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен 12347,7 мың теңге сомада, облыстық бюджеттен 0,4 мың теңге сомада бөлінген 12348,1 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған нысаналы трансферттердің қайтарылуы, 12 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Е. Бимаканов
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Т. Мукашев
Приложение 1 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года № 51/312

осы көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Е. Бимақанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
Т. Мұқашев
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 17 ақпандағы № 51/312 шешіміне 1 қосымша

11437
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28955,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24901
015
Капитальные расходы государственного органа
2701,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
975
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
378
2
Оборона
7 961
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 961
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 417
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
544
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
807
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
807
4
Образование
2 475 913
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 583
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 583
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 442 576
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
63 841
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
169 110
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей
14 807
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту, и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
638
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12 347
003
Общеобразовательное обучение
2 106 586
006
Дополнительное образование для детей
35 056
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 283
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 959
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)

11 437
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 955,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 901
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 701,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
975
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
378
2
Қорғаныс
7 961
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 961
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 417
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
544
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
807
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
807
4
Білім беру
2 475 913
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 583
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 583
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 442 576
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
63 841
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
169 110
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
14 807
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
638
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12 347
003
Жалпы білім беру
2 106 586
006
Балаларға қосымша білім беру
35 056
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 283
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 959
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру

6 799
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17 150
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 754
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
30 754
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
146 350
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
116 586
002
Программа занятости
20 544
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 430
005
Государственная адресная социальная помощь
3276
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 229
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53 937
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3 534
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17 636
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 996
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
985
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 011
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 768
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 910
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 072
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
786
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 287
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
15 287
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
847
015
Освещение улиц в населенных пунктах
9 118
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 005
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
192
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
3 125
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
136 546
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

6 799
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17 150
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 754
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
30 754
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
146 350
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
116 586
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20 544
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 430
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 276
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 229
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
53 937
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 534
017
Мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
17 636
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 996
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
985
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 011
451
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 768
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 910
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 072
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
786
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 287
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 287
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
847
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
9 118
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
2 005
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
192
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
3 125
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
136546
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

1978
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения.
2200
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
2200
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
2200
13
Прочие
2250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2250
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
2250
Всего:
20491,1
Приложение 4 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17 февраля 2016 года № 51/312
Приложение 12 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299
Направление свободных остатков бюджетных средств сложившихся на 1 января 2016 года, возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных в 2015 году
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2016 год
15
Трансферты
12348,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12348,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
12348,1
Всего:
12348,1

1978
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2200
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
2200
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2200
13
Басқалар
2250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2250
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
2250
Барлығы:
20491,1
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 51/312 шешіміне 4 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешіміне 12 қосымша
2016 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын бағыттау, 2015 жылда пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттің нысаналы трансферттерін қайтару
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2016 жыл сомасы (мың теңге)
15
Трансферттер
12348,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12348,1
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
12348,1
Барлығы:
12348,1