Утверждено постановлением акимата Жамбылского районаСеверо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Архангельского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Архангелка ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150601, Жамбылский район, село Архангелка, улица Гагарина, 37.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Архангельского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Архангельского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Архангельского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Архангельского сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150601, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Архангелка ауылы, Гагарина көшесі, 37.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. " Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. " Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Архангелка ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Архангелка ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Архангелка ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Архангелка ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

2) организует и обеспечивает исполнение Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, актов акима и акимат области и района, осуществляет контроль за их исполнением;
3) обеспечивает взаимодействие с аппаратом акима района, районным маслихатом, общественными организациями;
4) вносит предложения в адрес аппарата акима района для принятия им соответствующего решения, в случаях, когда решение вопроса входит в компетенцию акимата района;
5) осуществляет информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение активов, совещаний, визитов и других мероприятий, проводимых акимом сельского округа, решает вопросы хозяйственного, финансового, материально-технического, социально-бытового обслуживания акима сельского округа и работников аппарата акима сельского округа;
6) организует документационное обеспечение деятельности акима сельского округа, рассмотрение служебных документов, прием письменных и устных обращений от физических и юридических лиц, налаживание и совершенствование делопроизводства, функционирование делопроизводства на государственном и русском языках;
7) обеспечивает хранение решений, распоряжений акима сельского округа;
8) осуществляет кадровую политику в органах местной исполнительной власти путем организации изучения и внесения предложений по кадрам входящим в номенклатуру акима сельского округа, формирования резерва кадров, организации их учебы, стажировки и переподготовки;
9) организует освещение повседневной деятельности акима сельского округа в средствах массовой информации, взаимодействие с ними, разъяснение проводимой Президентом и Правительством Республики внутренней и внешней политики, экономического и социального положения сельского округа, путем решения вопросов;
10) обеспечивает координацию и взаимодействие акима сельского округа с правоохранительными органами и органами судебной системы по вопросам укрепления законности и правопорядка в сельском округе;
11) принимает меры по совершенствованию механизма нормотворческой деятельности акима сельского округа;
12) осуществляет нотариальные действия в соответствии с действующим законодательством;
13) осуществляет похозяйственный учет населения;
14) в соответствии с налоговым законодательством организует и осуществляет сбор налогов от населения и иных поступлений в бюджет;
15) по вопросам входящим в компетенцию акима сельского округа осуществляет подготовку решений и распоряжений акима сельского округа;

2) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, облыс және аудан әкімдерінің және әкімдіктерінің актілерін ұйымдастырады және орындалуын қамтамасыз етеді, олардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
3) аудан әкімінің аппаратымен, аудандық мәслихатпен, қоғамдық ұйымдармен өзара қарым-қатынасты қамтамасыз етеді;
4) мәселені шешу аудан әкімдігінің құзыретіне енетін жағдайларға сәйкес шешім қабылдау үшін аудан әкімі аппаратына ұсыныстар береді;
5) ауылдық округінің әкімі өткізетін активтерді, кеңестерді, сапарларды және басқа іс-шараларды ақпараттық-сараптау, құқықтық-ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, ауылдық округі әкіміне және ауылдық округі әкімі аппаратының қызметкерлеріне шаруашылық, қаржылық, материалдық-техникалық, әлеуметтік-тұрмыстық қызмет көрсету мәселелерін шешеді;
6) ауылдық округі әкімінің қызметі құжаттамалық қамтамасыз етуді, қызметтік құжаттарды қарауды, жеке және заңды тұлғалардан жазба және ауызша өтініштерін қабылдауды, іс жүргізуді ретке келтіру және жетілдіруді, іс жүргізудің мемлекеттік және орыс тілдерінде қызмет істеуін ұйымдастыру;
7) ауылдық округі әкімінің шешімдерін, өкімдерін сақтауды қамтамасыз етеді;
8) ауылдық округі әкімінің номенклатурасына кіретін кадрлар бойынша ұсыныстарды зерттеу және енгізуді ұйымдастыру, кадр резервтерін қалыптастыру, олардың оқуын, сынақ ісін және қайта даярлауды ұйымдастыру жолымен жергілікті атқарушы билік органдарында кадрлық саясатты жүзеге асырады;
9) бұқаралық ақпарат құралдарында ауылдық округі әкімінің күнделікті қызметінің айқын түсіндірілуін, олармен өзара қарым-қатынасты, мәселелерді шешу жолымен Республика Президентімен және Үкіметімен жүргізілетін ішкі және сыртқы саясаттың, ауылдық округтің экономикалық және әлеуметтік жағдайының түсіндірілуін ұйымдастырады;
10) ауылдық округте заңдылық және құқық сақтауды нығайту мәселелері жөнінде ауылдық округ әкімінің құқық қорғау органдарымен және сот жүйесі органдарымен өзара қарым-қатынасын және үйлестіруді қамтамасыз етеді;
11) ауылдық округі әкімінің норма шығармашылық міндетінің механизмін жетілдіру бойынша шаралар қолданады;
12) қолданыстағы заңнамаға сәйкес нотариалдық әрекеттерді жүзеге асырады;
13) тұрғындардың шаруашылық есебін жүзеге асырады;
14) салық заңнамасына сәйкес тұрғындардан салық жинауды және басқа бюджет түсімдерін ұйымдастырады және жүзеге асырады;
15) ауылдық округі әкімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің дайындалуын жүзеге асырады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается на должность, освобождается и прекращает свои полномочия в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.
20. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" заместителей не имеет.
21. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
1) представляет государственное учреждение в государственных органах, и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение функций и задач;
3) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении;
4) осуществляет общее руководство и координацию деятельности государственного учреждения;
5) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности в соответствии с законодательством о государственной службе сотрудников государственного учреждения, а так же работников государственного учреждения, не являющихся государственными служащими;
6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в государственном учреждении;
7) издает решения, распоряжения и дает поручения, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения;
8) координирует работу за исполнением принятых постановлений акимата района, решений и распоряжений акима района, сельского округа;
9) контролирует кадровую работу государственного учреждения, в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
10) подписывает служебную документацию в пределах компетенции государственного учреждения;
11) направляет работников государственного учреждения в командировки, организует их учебу;
12) образует рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
13) распоряжается денежными средствами государственного учреждения, подписывает финансовые документы;
14) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
15) принимает меры по противодействию коррупции, несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения;
16) обеспечивает оказание государственных услуг;

19. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің лауазымына Қазақстан Республикасының Президентімен анықталған тәртіпте тағайындалады немесе сайланады, босатылады және өз уәкілеттігін тоқтатады.
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің орынбасарлары жоқ.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкілеттіктері:
1) мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда мемлекеттік мекеменің өкілі болады;
2) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, мемлекеттік мекемеге жүктелген қызметтер мен тапсырмалардың орындалуына тікелей жауап береді;
3) мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
4) мемлекеттік мекеменің жалпы басшылық жасайды және қызметін үйлестіреді;
5) мемлекеттік қызметшілер туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін, сонымен қатар, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
6) мемлекеттік мекемеде мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне міндетті түрде орындау үшін шешім, өкім шығарады және тапсырмалар береді;
8) әкімдіктің қабылдаған қаулыларының, аудан әкімінің, ауылдық әкімнің шешімдерінің және өкімдерінің орындалу жұмысын үйлестіреді;
9) қолданыстағы мемлекеттік қызмет және еңбек заңнамаларына сәйкес мемлекеттік мекеменің кадрлық жұмысына бақылау жасайды;
10) мемлекеттік мекеме құзырет шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
11) мемлекеттік мекеме қызметкерлерін іссапарға жібереді, олардың оқуын ұйымдастырады;
12) нормативтік-құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;
13) мемлекеттік мекеменің ақшалай қаражаттарын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
14) әйелдер мен еркектердің тең құқықтары мен тең мүмкіншіліктеріне мемлекеттің кепілдік туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;
15) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын сақтауға тікелей жауапты, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – кимыл бойынша шаралар қабылдайды;
16) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді;

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангелка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Благовещенского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Благовещенка ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150603, Жамбылский район, село Благовещенка, улица Мира, 1.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Благовещенского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Благовещенского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Благовещенского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Благовещенского сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150603, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Благовещенка ауылы, Мира көшесі, 1.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Благовещенка ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Благовещенка ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Благовещенка ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Благовещенка ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа ггосударственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенций акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Жамбылского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жамбыл ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Место нахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150606, Жамбылский район, село Жамбыл, улица Республики, 9.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2.Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Жамбылского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Жамбылского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Жамбылского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Жамбылского сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150606, Қазақстан Республика, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Жамбыл ауылы, Республика көшесі, 9.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11.Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12." Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13." Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Жамбыл ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Жамбыл ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Жамбыл ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Жамбыл ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) ) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Казанского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Казанка ауылдық округі әкімінің қызметтерін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150609, Жамбылский район, село Казанка улица Конституции, 11.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Казанского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Казанского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Казанского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Казанского сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150609, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Казанка ауылы Конституция көшесі, 11.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11.Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12."Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13."Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Казанка ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Казанка ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Казанка ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Казанка ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынас
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Кайранкольского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қайранкөл ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150610, Жамбылский район, село Кайранколь, улица Мира 1.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Кайранкольского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Кайранкольского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Кайранкольского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Кайранкольского сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150610, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Қайранкөл ауылы, Мира көшесі, 1.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Қайранкөл ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Қайранкөл ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Қайранкөл ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Қайранкөл ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою

27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Кладбинского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Кладбинка ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150611, Жамбылский район, село Кладбинка, улица Мира, 36.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Кладбинского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Кладбинского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Кладбинского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Кладбинского сельского округа.

8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150611, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Кладбинка ауылы, Мира көшесі, 36.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Кладбинка ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Кладбинка ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Кладбинка ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Кладбинка ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.

14) в соответствии с налоговым законодательством организует и осуществляет сбор налогов от населения и иных поступлений в бюджет;
15) по вопросам входящим в компетенцию акима сельского округа осуществляет подготовку решений и распоряжений акима сельского округа;
16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

14) салық заңнамасына сәйкес тұрғындардан салық жинауды және басқа бюджет түсімдерін ұйымдастырады және жүзеге асырады;
15) ауылдық округі әкімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің дайындалуын жүзеге асырады;
16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Майбалыкского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Майбалық ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150618, Жамбылский район, село Святодуховка улица Трудовая, 4.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Майбалыкского сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Майбалыкского сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Майбалыкского сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Майбалыкского сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150618, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Святодуховка ауылы, Трудовая көшесі, 4.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Майбалық ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Майбалық ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Майбалық ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Майбалық ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменнң әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Мирного сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Мирный ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150613, Жамбылский район, село Мирное, улица Ленина 24.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Мирного сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Мирного сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Мирного сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Мирного сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150613, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Мирное ауылы, Ленина көшесі, 24.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11.Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12."Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13."Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Мирный ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Мирный ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Мирный ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Мирный ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;

16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается на должность, освобождается и прекращает свои полномочия в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.

16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің лауазымына Қазақстан Республикасының Президентімен анықталған тәртіпте тағайындалады немесе сайланады, босатылады және өз уәкілеттігін тоқтатады.

22. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"

22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ

1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Озерного сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150615, Жамбылский район, село Озерное, улица Дарменова, 9 "А".
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".

1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Озерный ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150615, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Озерное ауылы, Дарменов көшесі, 9 "А".
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".

11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Озерного сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Озерного сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Озерного сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Озерного сельского округа.
16. Функции:
1) участвует в реализации на территории сельского округа основных направлений внутренней и внешней политики Президента, Правительства Республики Казахстан путем участия в разработке программ социального и экономического развития сельского округа;
2) организует и обеспечивает исполнение Законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, актов акима и акимата области и района, осуществляет контроль за их исполнением;
3) обеспечивает взаимодействие с аппаратом акима района, районным маслихатом, общественными организациями;
4) вносит предложения в адрес аппарата акима района для принятия им соответствующего решения в случаях, когда решение вопроса входит в компетенцию акимата района;
5) осуществляет информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение активов, совещаний, визитов и других мероприятий, проводимых акимом сельского округа, решает вопросы хозяйственного, финансового, материально-технического, социально-бытового обслуживания акима сельского округа и работников аппарата акима сельского округа;

11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Озерный ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Озерный ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Озерный ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Озерный ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.
16. Функциялары:
1) ауылдық округтің әлеуметтік және экономикалық даму бағдарламасын жасауға қатысу жолымен Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын ауылдық округ аумағында жүзеге асыруға қатысады;
2) Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, облыс және аудан әкімдерінің және әкімдіктерінің актілерін ұйымдастырады және орындалуын қамтамасыз етеді, олардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады;
3) аудан әкімінің аппаратымен, аудандық мәслихатпен, қоғамдық ұйымдармен өзара қарым-қатынасты қамтамасыз етеді;
4) мәселені шешу аудан әкімдігінің құзыретіне енетін жағдайларға сәйкес шешім қабылдау үшін аудан әкімі аппаратына ұсыныстар береді;
5) ауылдық округінің әкімі өткізетін активтерді, кеңестерді, сапарларды және басқа іс-шараларды ақпараттық-сараптау, құқықтық-ұйымдастыру және материалдық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, ауылдық округі әкіміне және ауылдық округі әкімі аппаратының қызметкерлеріне шаруашылық, қаржылық, материалдық-техникалық, әлеуметтік-тұрмыстық қызмет көрсету мәселелерін шешеді;

2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается на должность, освобождается и прекращает свои полномочия в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.
20. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" заместителей не имеет.
21. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
1) представляет государственное учреждение в государственных органах, и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение функций и задач;
3) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении;
4) осуществляет общее руководство и координацию деятельности государственного учреждения;
5) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности в соответствии с законодательством о государственной службе сотрудников государственного учреждения, а так же работников государственного учреждения, не являющихся государственными служащими;

2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің лауазымына Қазақстан Республикасының Президентімен анықталған тәртіпте тағайындалады немесе сайланады, босатылады және өз уәкілеттігін тоқтатады.
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің орынбасарлары жоқ.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкілеттіктері:
1) мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда мемлекеттік мекеменің өкілі болады;
2) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, мемлекеттік мекемеге жүктелген қызметтер мен тапсырмалардың орындалуына тікелей жауап береді;
3) мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
4) мемлекеттік мекеменің жалпы басшылық жасайды және қызметін үйлестіреді;
5) мемлекеттік қызметшілер туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін, сонымен қатар, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;

6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в государственном учреждении;
7) издает решения, распоряжения и дает поручения, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения;
8) координирует работу за исполнением принятых постановлений акимата района, решений и распоряжений акима района, сельского округа;
9) контролирует кадровую работу государственного учреждения, в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
10) подписывает служебную документацию в пределах компетенции государственного учреждения;
11) направляет работников государственного учреждения в командировки, организует их учебу;
12) образует рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
13) распоряжается денежными средствами государственного учреждения, подписывает финансовые документы;
14) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
15) принимает меры по противодействию коррупции, несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения;
16) обеспечивает оказание государственных услуг;
17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

6) мемлекеттік мекемеде мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне міндетті түрде орындау үшін шешім, өкім шығарады және тапсырмалар береді;
8) әкімдіктің қабылдаған қаулыларының, аудан әкімінің, ауылдық әкімнің шешімдерінің және өкімдерінің орындалу жұмысын үйлестіреді;
9) қолданыстағы мемлекеттік қызмет және еңбек заңнамаларына сәйкес мемлекеттік мекеменің кадрлық жұмысына бақылау жасайды;
10) мемлекеттік мекеме құзырет шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
11) мемлекеттік мекеме қызметкерлерін іссапарға жібереді, олардың оқуын ұйымдастырады;
12) нормативтік-құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;
13) мемлекеттік мекеменің ақшалай қаражаттарын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
14) әйелдер мен еркектердің тең құқықтары мен тең мүмкіншіліктеріне мемлекеттің кепілдік туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;
15) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын сақтауға тікелей жауапты, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – кимыл бойынша шаралар қабылдайды;
16) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді;
17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация е государственного учреждения "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Первомайского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.

5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі" мемлекеттік мекемесі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Первомай ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150604, Жамбылский район, село Буденное, улица Первомайская, 36.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150604, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Буденное ауылы, Первомай көшесі, 36.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается на должность, освобождается и прекращает свои полномочия в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.
20. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" заместителей не имеет.
21. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
1) представляет государственное учреждение в государственных органах, и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение функций и задач;
3) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении;
4) осуществляет общее руководство и координацию деятельности государственного учреждения;
5) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности в соответствии с законодательством о государственной службе сотрудников государственного учреждения, а так же работников государственного учреждения, не являющихся государственными служащими;
6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в государственном учреждении;
7) издает решения, распоряжения и дает поручения, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения;
8) координирует работу за исполнением принятых постановлений акимата района, решений и распоряжений акима района, сельского округа;
9) контролирует кадровую работу государственного учреждения, в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
10) подписывает служебную документацию в пределах компетенции государственного учреждения;
11) направляет работников государственного учреждения в командировки, организует их учебу;
12) образует рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;

3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің лауазымына Қазақстан Республикасының Президентімен анықталған тәртіпте тағайындалады немесе сайланады, босатылады және өз уәкілеттігін тоқтатады.
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің орынбасарлары жоқ.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкілеттіктері:
1) мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда мемлекеттік мекеменің өкілі болады;
2) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, мемлекеттік мекемеге жүктелген қызметтер мен тапсырмалардың орындалуына тікелей жауап береді;
3) мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
4) мемлекеттік мекеменің жалпы басшылық жасайды және қызметін үйлестіреді;
5) мемлекеттік қызметшілер туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін, сонымен қатар, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
6) мемлекеттік мекемеде мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне міндетті түрде орындау үшін шешім, өкім шығарады және тапсырмалар береді;
8) әкімдіктің қабылдаған қаулыларының, аудан әкімінің, ауылдық әкімнің шешімдерінің және өкімдерінің орындалу жұмысын үйлестіреді;
9) қолданыстағы мемлекеттік қызмет және еңбек заңнамаларына сәйкес мемлекеттік мекеменің кадрлық жұмысына бақылау жасайды;
10) мемлекеттік мекеме құзырет шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
11) мемлекеттік мекеме қызметкерлерін іссапарға жібереді, олардың оқуын ұйымдастырады;
12) нормативтік-құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;

13) распоряжается денежными средствами государственного учреждения, подписывает финансовые документы;
14) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
15) принимает меры по противодействию коррупции, несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения;
16) обеспечивает оказание государственных услуг;
17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".

13) мемлекеттік мекеменің ақшалай қаражаттарын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
14) әйелдер мен еркектердің тең құқықтары мен тең мүмкіншіліктеріне мемлекеттің кепілдік туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;
15) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын сақтауға тікелей жауапты, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – кимыл бойынша шаралар қабылдайды;
16) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді;
17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.

6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Пресновского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.

6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Преснов ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

7. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 19.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Пресновского сельского округа.

7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 19.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – Преснов ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.

11) принимает меры по совершенствованию механизма нормотворческой деятельности акима сельского округа;
12) осуществляет нотариальные действия в соответствии с действующим законодательством;
13) осуществляет похозяйственный учет населения;
14) в соответствии с налоговым законодательством организует и осуществляет сбор налогов от населения и иных поступлений в бюджет;
15) по вопросам входящим в компетенцию акима сельского округа осуществляет подготовку решений и распоряжений акима сельского округа;
16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

11) ауылдық округі әкімінің норма шығармашылық міндетінің механизмін жетілдіру бойынша шаралар қолданады;
12) қолданыстағы заңнамаға сәйкес нотариалдық әрекеттерді жүзеге асырады;
13) тұрғындардың шаруашылық есебін жүзеге асырады;
14) салық заңнамасына сәйкес тұрғындардан салық жинауды және басқа бюджет түсімдерін ұйымдастырады және жүзеге асырады;
15) ауылдық округі әкімінің құзіретіне кіретін мәселелер бойынша ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің дайындалуын жүзеге асырады;
16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.

3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается на должность, освобождается и прекращает свои полномочия в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.
20. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вправе иметь заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
1) представляет государственное учреждение в государственных органах, и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение функций и задач;
3) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении;
4) осуществляет общее руководство и координацию деятельности государственного учреждения;
5) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности в соответствии с законодательством о государственной службе сотрудников государственного учреждения, а так же работников государственного учреждения, не являющихся государственными служащими;
6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в государственном учреждении;
7) издает решения, распоряжения и дает поручения, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения;
8) координирует работу за исполнением принятых постановлений акимата района, решений и распоряжений акима района, сельского округа;
9) контролирует кадровую работу государственного учреждения, в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
10) подписывает служебную документацию в пределах компетенции государственного учреждения;
11) направляет работников государственного учреждения в командировки, организует их учебу;

3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің лауазымына Қазақстан Республикасының Президентімен анықталған тәртіпте тағайындалады немесе сайланады, босатылады және өз уәкілеттігін тоқтатады.
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің орынбасары болуына құқылы, Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ол лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкілеттіктері:
1) мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда мемлекеттік мекеменің өкілі болады;
2) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, мемлекеттік мекемеге жүктелген қызметтер мен тапсырмалардың орындалуына тікелей жауап береді;
3) мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
4) мемлекеттік мекеменің жалпы басшылық жасайды және қызметін үйлестіреді;
5) мемлекеттік қызметшілер туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін, сонымен қатар, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
6) мемлекеттік мекемеде мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне міндетті түрде орындау үшін шешім, өкім шығарады және тапсырмалар береді;
8) әкімдіктің қабылдаған қаулыларының, аудан әкімінің, ауылдық әкімнің шешімдерінің және өкімдерінің орындалу жұмысын үйлестіреді;
9) қолданыстағы мемлекеттік қызмет және еңбек заңнамаларына сәйкес мемлекеттік мекеменің кадрлық жұмысына бақылау жасайды;
10) мемлекеттік мекеме құзырет шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
11) мемлекеттік мекеме қызметкерлерін іссапарға жібереді, олардың оқуын ұйымдастырады;

12) образует рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
13) распоряжается денежными средствами государственного учреждения, подписывает финансовые документы;
14) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
15) принимает меры по противодействию коррупции, несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения;
16) обеспечивает оказание государственных услуг;
17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".

12) нормативтік-құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;
13) мемлекеттік мекеменің ақшалай қаражаттарын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
14) әйелдер мен еркектердің тең құқықтары мен тең мүмкіншіліктеріне мемлекеттің кепілдік туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;
15) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын сақтауға тікелей жауапты, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – кимыл бойынша шаралар қабылдайды;
16) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді;
17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 19.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.

6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Пресноредутского сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.

6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Пресноредуть ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

7. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150617, Жамбылский район, село Пресноредуть, улица Больничная 8.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Пресноредутского сельского округа.

7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150617, Қазақстан Республикасы Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресноредуть ауылы, Больничный көшесі, 8.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Пресноредуть ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.

11) принимает меры по совершенствованию механизма нормотворческой деятельности акима сельского округа;
12) осуществляет нотариальные действия в соответствии с действующим законодательством;
13) осуществляет похозяйственный учет населения;
14) в соответствии с налоговым законодательством организует и осуществляет сбор налогов от населения и иных поступлений в бюджет;
15) по вопросам входящим в компетенцию акима сельского округа осуществляет подготовку решений и распоряжений акима сельского округа;
16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

11) ауылдық округі әкімінің норма шығармашылық міндетінің механизмін жетілдіру бойынша шаралар қолданады;
12) қолданыстағы заңнамаға сәйкес нотариалдық әрекеттерді жүзеге асырады;
13) тұрғындардың шаруашылық есебін жүзеге асырады;
14) салық заңнамасына сәйкес тұрғындардан салық жинауды және басқа бюджет түсімдерін ұйымдастырады және жүзеге асырады;
15) ауылдық округі әкімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің дайындалуын жүзеге асырады;
16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.

3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается на должность, освобождается и прекращает свои полномочия в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.
20. Аким государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" заместителей не имеет.
21. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
1) представляет государственное учреждение в государственных органах, и иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение функций и задач;
3) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении;
4) осуществляет общее руководство и координацию деятельности государственного учреждения;
5) назначает, освобождает от должности, привлекает к дисциплинарной ответственности в соответствии с законодательством о государственной службе сотрудников государственного учреждения, а так же работников государственного учреждения, не являющихся государственными служащими;
6) контролирует исполнение законодательства о государственной службе в государственном учреждении;
7) издает решения, распоряжения и дает поручения, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения;
8) координирует работу за исполнением принятых постановлений акимата района, решений и распоряжений акима района, сельского округа;
9) контролирует кадровую работу государственного учреждения, в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
10) подписывает служебную документацию в пределах компетенции государственного учреждения;
11) направляет работников государственного учреждения в командировки, организует их учебу;
12) образует рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;

3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің лауазымына Қазақстан Республикасының Президентімен анықталған тәртіпте тағайындалады немесе сайланады, босатылады және өз уәкілеттігін тоқтатады.
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің орынбасарлары жоқ.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімі:
1) мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда мемлекеттік мекеменің өкілі болады;
2) мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, мемлекеттік мекемеге жүктелген қызметтер мен тапсырмалардың орындалуына тікелей жауап береді;
3) мемлекеттік мекеменің ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
4) мемлекеттік мекеменің жалпы басшылық жасайды және қызметін үйлестіреді;
5) мемлекеттік қызметшілер туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін, сонымен қатар, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды, босатады, тәртіптік жауапкершілікке тартады;
6) мемлекеттік мекемеде мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын бақылайды;
7) мемлекеттік мекеменің қызметкерлеріне міндетті түрде орындау үшін шешім, өкім шығарады және тапсырмалар береді;
8) әкімдіктің қабылдаған қаулыларының, аудан әкімінің, ауылдық әкімнің шешімдерінің және өкімдерінің орындалу жұмысын үйлестіреді;
9) қолданыстағы мемлекеттік қызмет және еңбек заңнамаларына сәйкес мемлекеттік мекеменің кадрлық жұмысына бақылау жасайды;
10) мемлекеттік мекеме құзырет шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
11) мемлекеттік мекеме қызметкерлерін іссапарға жібереді, олардың оқуын ұйымдастырады;
12) нормативтік-құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;

13) распоряжается денежными средствами государственного учреждения, подписывает финансовые документы;
14) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
15) принимает меры по противодействию коррупции, несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения;
16) обеспечивает оказание государственных услуг;
17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".

13) мемлекеттік мекеменің ақшалай қаражаттарын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
14) әйелдер мен еркектердің тең құқықтары мен тең мүмкіншіліктеріне мемлекеттің кепілдік туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;
15) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын сақтауға тікелей жауапты, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс – кимыл бойынша шаралар қабылдайды;
16) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді қамтамасыз етеді;
17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.

6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждено постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2016 года № 40
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на выполнение функций государственного управления и обеспечивающим деятельность акима Троицкого сельского округа.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресноредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 15 ақпандағы № 40 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Троицкий ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз етуге және мемлекеттік басқару қызметтерін орындауға уәкілеттендірілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөрлері, белгіленген үлгідегі бланктері, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150619, Жамбылский район, село Троицкое, улица Новая, 22.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на официальном языке: государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
14. Миссия государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" - осуществление информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима Троицкого сельского округа.
15. Задачи:
осуществление управленческих функций некоммерческого характера;
финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима Троицкого сельского округа;
делопроизводство и документальное обеспечение деятельности акима Троицкого сельского округа;
правовое обеспечение деятельности акима Троицкого сельского округа.

8. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150619, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Троицкое ауылы, Новый көшесі, 22.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
ресми тілде: государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы–Троицкий ауылдық округі әкімінің қызметін ақпараттық-талдауды қолдау, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
сауда емес сипаттағы басқару функцияларын іске асыру;
Троицкий ауылдық округі әкімінің қызметін қаржы-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
Троицкий ауылдық округі әкімінің қызметін іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету;
Троицкий ауылдық округі әкімінің қызметін құқықтық қамтамасыз ету.

14) в соответствии с налоговым законодательством организует и осуществляет сбор налогов от населения и иных поступлений в бюджет;
15) по вопросам входящим в компетенцию акима сельского округа осуществляет подготовку решений и распоряжений акима сельского округа;
16) организует работу по защите прав несовершеннолетних;
17) осуществляет выдачу справок, предусмотренных действующим законодательством;
18) осуществляет выявление бесхозяйного имущества и передача сведений о нем в местный исполнительный орган района, осуществляющий управление коммунальным имуществом;
19) осуществляет оказание государственных услуг;
20) для решения наиболее важных вопросов на территории сельского округа государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" созывает сходы жителей населенных пунктов, находящихся на территории сельского округа. Аким председательствует на этих сходах, подписывает их решения и обеспечивает их выполнение;
21) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством.
17. Права и обязанности:
1) в целях реализации предусмотренных настоящим Положением полномочий имеет право в установленном законодательством порядке запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам своей компетенции и компетенции акима сельского округа;
2) взаимодействовать с органами государственного управления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
3) осуществлять иные права в соответствии с действующим законодательством.
Обязанности:
1) обеспечивать рассмотрение в установленный законом срок обращения физических лиц и представителей юридических лиц, актов прокурорского реагирования, запросов по вопросам своей компетенций;
2) на государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" действующим законодательством могут быть возложены другие обязанности.
За неисполнение или ненадлежащее исполнение возложенных на него функций государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" несет ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляет аким сельского округа, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.

14) салық заңнамасына сәйкес тұрғындардан салық жинауды және басқа бюджет түсімдерін ұйымдастырады және жүзеге асырады;
15) ауылдық округі әкімінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ауылдық округ әкімінің шешімдері мен өкімдерінің дайындалуын жүзеге асырады;
16) кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау бойынша жұмысты ұйымдастырады;
17) қолданыстағы заңнамада көзделген анықтамалардың берілуін жүзеге асырады;
18) шаруасыз жатқан мүлікті анықтауды жүзеге асыру және олар туралы мәліметтерді коммуналдық мүлікті басқаруды жүзеге асыратын ауданның жергілікті атқарушы органына тапсыру;
19) мемлекеттік қызметтерді көрсетуді жүзеге асырады;
20) аса маңызды сұрақтарды шешу үшін "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзінің ауылдық округ аймағындағы елді мекендердің тұрғындарын жиынға жинайды. Әкім осындай жиында төрағалық етіп олардың шешімдеріне қол қойып орындалуын қамтамасыз етеді;
21) заңнамамен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) осы Ережемен қарастырылған өкілеттіктерді жүзеге асыру мақсатымен белгіленген заңнама тәртібімен өзінің және ауылдық округ әкімінің құзіреті бойынша мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрауға және алуға;
2) мемлекеттік басқару органдарымен және басқа ұйымдармен сәйкес аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауға;
3) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес басқа да құқықтары мен қызметтерін жүзеге асыруға құқылы.
Міндеттері:
1) заңмен орнатылған мерзімде жеке тұлғалардың және заңды тұлға өкілдерінің өтініштерін, прокурорлық іс-әрекеттердің актілерін, өз құзыреттілігінің мәселелері бойынша сұраныстарды қарауға міндетте.
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне қолданыстағы заңмен басқа да міндеттер жүктелуі мүмкін.
Жүктелген міндеттерін орындамағаны және тиісті орындамағаны үшін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жауапкершілік жүктеледі.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын ауылдық округ әкімі жүзеге асырады.

17) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
22. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", относится к коммунальной собственности района.
24. Государственное учреждение "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
25. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
Местонахождение учредителя: Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, индекс 150600, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10.
Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
6. Режим работы государственного учреждения
26. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы государственного учреждения и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17) заңнамаларға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекеменің әкімі болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлігі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған құрылтайшы берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Заңды тұлға және уәкілетті орган арасындағы қарым-қатынастар
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі болып табылады.
Құрылтайшының мекен-жайы: индексі 150600, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10.
Құрылтайшы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешімді қабылдайды, Ережеге өзгертулер мен толықтырулар енгізеді, бекітеді.
6. Мемлекеттік мекеменің жұмыс тәртібі
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. Мемлекеттік мекемені қайта құру және жою
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.