Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 14 ноября 2016 года № 7-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 ноября 2016 года № 3946. Утратило силу решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 2 июня 2017 года № 11-6
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 02.06.2017 № 11-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу:
1) решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3569 от 19 января 2016 года, опубликовано25 января 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
2) решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 6 июня 2016 года № 3-4 "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3806 от 5 июля 2016 года, опубликовано13 июля 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").

Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 14 қарашадағы № 7-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 қарашада № 3946 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2017 жылғы 2 маусымдағы № 11-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 02.06.2017 № 11-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады)
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 19 қаңтарда № 3569 болып тіркелді, "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 25 қаңтарда жарияланды);
2) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-5 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 6 маусымдағы № 3-4 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 05 шілдеде № 3806 болып тіркелді, "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 13 шілдеде жарияланды).

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования, и распространяются на правоотношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области Г. Сагандыкова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области Т. Абильмажинов
"СОГЛАСОВАНО"
исполняющий обязанности акима
Северо-Казахстанской области
14 ноября 2016 года
А.Сапаров
Утверждены решением маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 14 ноября 2016 года № 7-1
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
1. Настоящие правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан".
1. Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - уполномоченная организация) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное и культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
4) меры по социальной адаптации – меры, предоставляемые в целях приспособления к условиям социальной среды в виде мер социальной реабилитации инвалидов, определенные статьей 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов", а также иных мер государственной поддержки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;

3. Осы шешім алғашқы ресми жирияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Г. Сағындықова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімінің міндетін атқарушы
2016 жылғы 14 қараша
А. Сапаров
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 14 қарашадағы № 7-1 шешімімен бекітілген
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
1. Осы Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес әзірленді.
Жалпы ережелер
Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
4) әлеуметтік бейімдеу жөніндегі шаралар – "Мүгедектерді әлеуметтік
қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 21-бабында айқындалған мүгедектерді әлеуметтік оңалту шаралары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен көрсетілетін өзге де мемлекеттік қолдау шаралары түрінде әлеуметтік орта жағдайларына бейімделуі мақсатында ұсынылатын шаралар;

5) социальный контракт – соглашение между физическим лицом из числа безработных, самостоятельно занятых и малообеспеченных граждан Республики Казахстан и оралманов, участвующих в государственных мерах содействия занятости, с одной стороны, и центром занятости населения, с другой стороны, определяющее права и обязанности сторон;
6) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики в области;
7) активные меры содействия занятости – мера государственной поддержки граждан Республики Казахстан и оралманов из числа самостоятельно занятого, безработного и малообеспеченного населения, осуществляемые государственным органом в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
8) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
9) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
10) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;
11) индивидуальный план помощи семье (далее – индивидуальный план) – комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с претендентом мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации;
12) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
13) уполномоченный орган–коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
14) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима сельского округа или города Булаево, для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
15) обусловленная денежная помощь – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях заключения социального контракта активизации семьи.
16) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
3. Настоящие Правила распространяются на лиц, проживающих на территории района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.
4. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая акиматом района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области через коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.

5) әлеуметтік келісімшарт – бір жағынан, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын Қазақстан Республикасының жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен қамтылған және табысы аз азаматтары мен оралмандар қатарындағы жеке тұлға және екінші жағынан, халықты жұмыспен қамту орталығының арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
6) ең төмен күнкөріс деңгейі – облыстағы статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
7) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шаралары – өз бетінше жұмыспен қамтылған, жұмыссыз және табысы аз халық қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары мен оралмандарды мемлекеттік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асыратын қолдаудың шаралары;
8) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
9) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
10) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты – отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
11) отбасына көмектің жеке жоспары (бұдан әрі – жеке жоспар) – уәкілетті орган үміткермен бірлесіп әзірлеген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шаралар кешені;
12) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
13) уәкілетті орган – "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін ауылдық округ немесе Булаев қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
15) шартты ақшалай көмек – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарттың талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем;
16) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
3. Осы Қағидалар Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының аумағында тұратын тұлғаларға таратылады.
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде, "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігі "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі арқылы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай нысанда көрсететін көмек түсініледі.

5. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
6. Перечень памятных дат и праздничных дней, а также кратность оказания социальной помощи устанавливается согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Размер социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с акиматом Северо-Казахстанской области.
7. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Северо-Казахстанской области.
2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
8. Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара, устанавливаются местным исполнительным органом района и утверждаются согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи) при наступлении трудной жизненной ситуации утверждается по формам согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Специальная комиссия при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуется перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.
10. Размер оказываемой социальной помощи, за исключением обусловленной денежной помощи на основе социального контракта активизации семьи, в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи .
11. Социальная помощь по основаниям, указанным в подпунктах 1) – 13) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется гражданам с учетом среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума, в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей, единовременно.
12. Обусловленная денежная помощь по основанию, указанному в подпункте 14) приложения 3 к настоящим Правилам, предоставляется в виде разницы между среднедушевым доходом лица (семьи) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в Северо-Казахстанской области, ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента, на каждого члена семьи (лицо), и назначается на срок действия социального контракта активизации семьи.

5. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабында және "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
6. Атаулы күндер мен мереке күндер тізбесі және әлеуметтік көмек көрсетудің еселігі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндерге әлеуметтік көмек мөлшері Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің келісуі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
7. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек мөлшерлерін белгілеу тәртібі
8. Алушылар санаттарының тізбесін, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдерін жергілікті атқарушы орган белгілейді және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бекітіледі.
9. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес бекітіледі.
Арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі шартты ақшалай көмекті қоспағанда, арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
11. Әлеуметтік көмек азаматтарға осы Қағидаларға 3-қосымшаның 1) – 13) тармақшаларында көрсетілген негіздемелер бойынша адамның (отбасының) ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысын ескере отыра, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы көрсетіледі.
12. Шартты әлеуметтік көмек осы Қағидаларға 3-қосымшаның 14) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы мен Солтүстік Қазақстан облысында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде отбасының әрбір мүшесіне ай сайын немесе үміткердің өтініші бойынша үш айға бір мезгілде көрсетіледі, және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының қолданылу мерзіміне тағайындалады.

13. Размер обусловленной денежной помощи пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
14. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 15) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется один раз в 2 года в размере стоимости согласно предоставленной счет-фактуре (кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрила), без учета доходов.
15. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 16) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется один раз в год в размере стоимости санаторно-курортного лечения, без учета доходов.
16. Социальная помощь по основанию, указанного в подпункте 17) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется ежемесячно в размере 2 (двух) месячных расчетных показателей, без учета доходов.
17. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 18) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется ежемесячно в размере 2 (двух) месячных расчетных показателей, без учета доходов.
18. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 19) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется ежеквартально без учета дохода в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателей по предъявлению справки и списка из учреждения здравоохранения. Выплату социальной помощи производить за истекший месяц.
19. Социальная помощь по основанию, указанному в подпункте 20) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется гражданам (семье) без учета доходов лица (семьи) в размере 40 (сорока) месячных расчетных показателей, единовременно.
20.Социальная помощь по основанию указанному в подпункте 21) приложения 3 к настоящим правилам предоставляется единовременно без учета дохода в размере 200 (двухсот) месячных расчетных показателей.
21. Социальная помощь по основанию указанному в подпункте 22) приложения 3 к настоящим правилам предоставляется единовременно без учета дохода в размере стоимости проезда на госпитализацию согласно предоставленных билетов.
22. Среднедушевой доход лица (семьи) на оказание обусловленной денежной помощи исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного как в денежной, так и в натуральной форме, за три месяца предшествующих месяцу обращения за назначением обусловленной денежной помощи, на число членов семьи и на три месяца.
Среднедушевой доход лица (семьи), претендующего на оказание обусловленной денежной помощи на основе социального контракта активизации семьи, не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.

13. Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, шартты әлеуметтік көмектің мөлшері көрсетілген мән-жайлар орын алған сәттен бастап қайта есептеледі, бірақ оны тағайындаған сәттен бұрын емес.
14. Әлеуметтік көмек осы Қағидаларға 3-қосымшаның 15) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша кірістер есебінсіз, ұсынылған шот-фактураға сәйкес құн мөлшерінде (бағалы металдар мен металл керамикадан, металл акрилден жасалған протездерден басқа) 2 жылда бір рет көрсетіледі.
15. Әлеуметтік көмек осы Қағидаларға 3-қосымшаның 16) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша кірістер есебінсіз, санаторлық-курорттық емделу құны мөлшерінде жылына бір рет көрсетіледі.
16. Әлеуметтік көмек осы Қағидаларға 3-қосымшаның 17) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша кірістер есебінсіз, 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын көрсетіледі.
17. Әлеуметтік көмек осы Қағидаларға 3-қосымшаның 18) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша кірістер есебінсіз, 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын көрсетіледі.
18. Әлеуметтік көмек азаматтарға (отбасына) осы Қағидаларға 3-қосымшаның 19) тармақшасында көрсетілген негіздемелер бойынша адамның (отбасының) кірістер есебінсіз, 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын денсаулық сақтау мекемесінен анықтама және тізім ұсынылған жағдайда көрсетіледі. Әлеуметтік көмек өткен ай үшін жүргізіледі.
19. Әлеуметтік көмек азаматтарға (отбасына) осы Қағидаларға 3-қосымшаның 20) тармақшасында көрсетілген негіздемелер бойынша адамның (отбасының) кірістер есебінсіз, 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы көрсетіледі.
20. Әлеуметтік көмек азаматтарға (отбасына) осы Қағидаларға 3-қосымшаның 21) тармақшасында көрсетілген негіздемелер бойынша адамның (отбасының) кірістер есебінсіз, 200 (екі жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы көрсетіледі.
21. Әлеуметтік көмек азаматтарға (отбасына) осы Қағидаларға 3-қосымшаның 22) тармақшасында көрсетілген негіздемелер бойынша адамның (отбасының) кірістер есебінсіз, ұсынылған билеттерге сәйкес ауруханаға дейін жол құны мөлшерінде біржолғы көрсетіледі.
22. Шартты ақшалай көмек көрсетуге адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы шартты әлеуметтік көмек тағайындауға өтініш жасаған айдың алдындағы үш айда алынған жиынтық табысты отбасы мүшелерінің санына бөлу арқылы және үш айға есептеп шығарылады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі шартты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының қолданылу мерзімі ішінде қайта қаралмайды.

При этом совокупный доход рассчитывается в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 5757от 28 августа 2009 года).
23. Месяцем обращения считается месяц подачи заявления с прилагаемыми документами.
3. Порядок оказания социальной помощи
24. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому акиматом района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области по представлению уполномоченной организации, либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
25. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
26. Для получения обусловленной денежной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства или адресной справки, или справки акима сельского округа;
3) сведения о составе семьи по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
5) документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над членом семьи (при необходимости).
27. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
28. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким сельского округа в течение одного рабочего дня направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).

Сонымен бірге жиынтық табыс "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 28 тамызда № 5757 болып тіркелді) бекітілген мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесіне сәйкес есептеледі.
23. Өтініш беру айы болып өтінішке қоса құжаттарды беру айы есептеледі.
Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
24. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей уәкілетті ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.
25. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты ұсынады.
26. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде шартты ақшалай көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты немесе мекенжай анықтамасын, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасын;
3) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес отбасының құрамы туралы мәліметтерді;
4) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес жеке қосалқы шаруашылығының бары немесе жоқтығы туралы мәліметтерді;
5) отбасының мүшесіне қамқоршылық (қорғаншылық) тағайындалуын растайтын құжатты (қажет болғанда) ұсынады.
27. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
28. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсетілетін әлеуметтік көмекке өтініш түскен кезде уәкілетті орган немесе ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күннің ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) матиериалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссияға жібереді.

29. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи, по формам согласно приложениям 7, 8 к настоящим Правилам и направляет их акиму сельского округа.
При обращении лица (семьи) за назначением обусловленной денежной помощи, участковая комиссия в течение трех рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в обусловленной денежной помощи по формам согласно приложениям 9, 10 к настоящим Правилам и направляет их акиму сельского округа.
Аким сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
30. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
31. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
32. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
33. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
34. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании, либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 30 и 31 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании, либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима сельского округа.
35.Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.

29. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күнінен бастап екі жұмыс күннің ішінде өтініш беруші жөнінде тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, осы Қағидаларға 7, 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды ауылдық округ әкіміне жібереді.
Тұлға (отбасы) шартты ақшалай көмек тағайындауға жүгінген жағдайда учаскелік комиссия құжаттарды алған күнінен бастап үш жұмыс күннің ішінде өтініш беруші жөнінде тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, осы Қағидаларға 9, 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) шартты ақшалай көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды ауылдық округ әкіміне жібереді.
Ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.
30. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарауға қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
31. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.
32. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
33. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
34. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 30 және 31-тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
35. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.

36. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) порога для оказания социальной помощи;
37. Отказ в оказании обусловленной денежной помощи осуществляется в случаях:
1) превышение среднедушевого дохода уровня 60 процентов от величины прожиточного минимума;
2) отказа заявителя, члена (членов) семьи от заключения социального контракта активизации семьи по основанию, указанному в подпункте 14) приложения 3.
3) предоставления заявителем неполного пакета документов;
4) отказа заявителя, члена (членов) семьи от проведения обследования о семейном и материальном положении участковой комиссией;
5) выявления факта недостоверных (поддельных) документов и ложной информации;
6) выявления факта предоставления назначения или подачи заявления на назначение обусловленной денежной помощи;
7) отказа заявителя, члена (членов) семьи от приостановления выплаты адресной социальной помощи.
Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом района на текущий финансовый год.
Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня путем перечисления сумм на лицевые счета заявителей.
4. Порядок оказания обусловленной денежной помощи на основе социального контракта активизации семьи
38. При обращении лица (семьи) за обусловленной денежной помощью на основе социального контракта активизации семьи специалист уполномоченного органа по вопросам занятости или аким сельского округа на уровне проведения консультации разъясняет условия ее оказания и при согласии на заключение социального контракта активизации семьи проводит собеседование с гражданином, в ходе которого уточняет информацию о проблемах лица (семьи), о ее возможностях по выходу из трудной жизненной ситуации.
По результатам собеседования оформляется лист собеседования и заполняется заявление, анкета о семейном и материальном положении заявителя по формам согласно приложениям 11,12,13 к настоящим Правилам.
39. После предоставления заявителем соответствующих документов в его присутствии сотрудник уполномоченного органа формирует запрос по индивидуальному идентификационному номеру претендента и членов семьи в государственные информационные системы, по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, уполномоченный орган регистрирует заявление в журнале регистрации заявлений, по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам, после чего заявителю выдается отрывной талон с отметкой о принятии документов.

36. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді органдар белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
37. Шартты ақшалай көмек көрсетуден бас тарту:
1) жан басына шаққандағы орташа табыстың ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан асып түсу;
2) өтініш берушінің, отбасы мүшесінің (мүшелерінің) 3-қосымшадағы 14) тармақшада көрсетілген негіздемелер бойынша отбасын белсендіру әлеуметтік келісімшартын жасаудан бас тартқан;
3) өтініш берушімен толық құжаттар топтамасының ұсынылмаған;
4) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан;
5) өтініш беруші ұсынған құжаттардың дәйексіз (жасанды), мәліметтердің жалған болу факті анықталған;
6) шартты ақшалай көмек тағайындалған немесе тағайындауға өтініш тапсырған факті анықталған;
7) өтініш берушінің, отбасы мүшесінің (мүшелерінің) атаулы әлеуметтік көмекті тоқтатудан бас тартқан жағдайларда жүзеге асырылады.
Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру ауданның бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Әлеуметтік көмек төлемі екінші деңгейдегі банктер арқылы өтініш берушілердің дербес шоттарына сомаларды уәкілетті органдардың аударуы жолымен жүзеге асырылады.
4. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
38. Адам (отбасы) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек алуға жүгінген кезде жұмыспен қамту жөніндегі уәкілетті органның маманы немесе ауылдық округ әкімі консультация өткізу деңгейінде оны көрсету шартын түсіндіреді және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасауға келісім берген жағдайда азаматпен әңгімелесу жүргізеді, оның барысында отбасының (азаматтың) мәселелері туралы, оның өмірлік қиын жағдайдан шығу мүмкіндігі туралы ақпаратты нақтылайды.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 11, 12, 13-қосымшалардың нысандарына сәйкес әңгімелесу парағы ресімделеді, өтініш және өтініш берушінің отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама толтырылады.
39. Осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес өтініш беруші тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін оның қатысуымен уәкілетті органның қызметкері үміткердің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша орталық атқарушы орган бекітетін нысан бойынша мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылатын мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде уәкілетті орган осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес өтінішті орталық атқарушы орган бекітетін нысан бойынша журналға тіркейді, содан кейін өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон беріледі.

40. После определения права на обусловленную денежную помощь на основе социального контракта уполномоченный орган приглашает заявителя и членов его семьи для разработки индивидуального плана помощи семьи, а также для заключения социального контракта активизации семьи, по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
При этом претенденты из числа самозанятых, безработных, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 43 настоящих Правил и инвалидов 1 и 2 группы, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, в течение одного рабочего дня направляются для участия в активных мерах содействия занятости в центр занятости либо предоставляют направления на иные меры содействия занятости, реализуемые за счет средств местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения".
41. В день заключения социального контракта активизации семьи уполномоченный орган принимает решение о назначении (отказе в назначении обусловленной денежной помощи), по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам, и в случае принятия решения об отказе в заявителю направляют уведомление об отказе в назначении обусловленной денежной помощи (с указанием причины) по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
42. Индивидуальный план разрабатывается совместно с заявителем и (или) членами его семьи и содержит намечаемые мероприятия по содействию занятости и социальной адаптации лица (семьи) для повышения уровня жизни малообеспеченных граждан, в частности:
1) активный поиск работы при содействии уполномоченного органа и (или) Центра занятости, и трудоустройство на предложенное ими место работы;
2) прохождение профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации;
3) осуществление индивидуальной предпринимательской деятельности, ведение личного подсобного хозяйства;
4) в случае наличия в составе семьи беременных женщин постановку на медицинский учет до 12 недель беременности в организации здравоохранения, оказывающей акушерско-гинекологическую помощь и наблюдение в течение всего периода беременности;
5) добровольное лечение при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез);
6) своевременное получение специальных социальных услуг и (или) мер реабилитации инвалидов;
7) другие мероприятия по профессиональной и социальной адаптации, определенные по усмотрению уполномоченного органа в зависимости от индивидуальной потребности малообеспеченной семьи (гражданина).

40. Осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес әлеуметтік келісімшарт негізіндегі шартты ақшалай көмекке құқық айқындалғаннан кейін уәкілетті орган өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін отбасына көмектің жеке жоспарын әзірлеу және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау үшін шақырады.
Бұл ретте, бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 44-тармағында көзделген жағдайларды және 1, 2-топ мүгедектерін, оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттарды және күндізгі оқу нысанындағы магистранттарды қоспағанда, өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар санатына жатқызылған өтініш берушілер "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуға жұмыспен қамту орталығына жіберіледі не жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларына жолдама беріледі.
41. Отбасын белсендіру әлеуметтік келісімшартты жасау күнінде уәкілетті орган осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес шартты ақшалай көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды, тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес өтініш берушіге бас тарту туралы (себебін көрсетуімен) хабарлама жібереді.
42. Жеке жоспар өтініш берушімен және (немесе) оның отбасы мүшелерімен бірлесіп әзірленеді және аз қамсыздандырылған азаматтардың тыныс-тіршілік деңгейін арттыру үшін азаматты (отбасын) жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі көзделетін іс-шаралардан тұрады, атап айтқанда:
1) уәкілетті орган және (немесе) Жұмыспен қамту орталығының жәрдемдесуімен жұмысты белсенді түрде іздеу және олар ұсынған жұмыс орындарына жұмысқа орналасу;
2) кәсіптік даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілікті арттырудан өту;
3) жеке кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру, жеке қосалқы шаруашылық жүргізу;
4) отбасының құрамында жүктіліктің 12 аптасына дейін әйелдер болған жағдайда, акушерлік-гинекологиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымына медициналық есепке тұру және жүктіліктің барлық кезеңінде бақылауда болу;
5) әлеуметтік мәні бар аурулары (маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) болған жағдайда өз еркімен емделу;
6) арнаулы әлеуметтік қызметтерді және (немесе) мүгедектерді оңалту шараларын уақытылы алу;
7) аз қамсыздандырылған отбасының (азаматтың) жеке қажеттілігіне байланысты уәкілітті органның қалауы бойынша айқындалған кәсіптік және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі басқа да іс-шаралар.

43. Участие в мерах содействия занятости является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, за исключением следующих случаев:
1) на период стационарного, амбулаторного (санаторного) лечения (при предоставлении подтверждающих документов от соответствующих медицинских организаций);
2) осуществления кроме основного (ых) претендента (ов) участия в государственных мерах содействия занятости, ухода за детьми до трех лет, ребенком-инвалидом до восемнадцати лет, инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.
44. Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации до шести месяцев, при условии необходимости продления социальной адаптации членов семьи, и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер обусловленной денежной помощи на основе социального контракта не пересматривается.
45. Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации социального контракта активизации семьи по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам, второй хранится в уполномоченном органе.
46. Мониторинг исполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи осуществляется органом, его заключившим.
47. Уполномоченный орган осуществляет на всех этапах сопровождение социального контракта активизации семьи и контроль за выполнением индивидуального плана, а также проводит оценку его эффективности.
5. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи
48. Социальная помощь прекращается решением о прекращении выплаты обусловленной денежной помощи по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы района Магжана Жумабаева, выезда получателей обусловленной денежной помощи на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, в том числе выбытие из Государственной базы данных "Физические лица";
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, предоставленных заявителем;
5) невыполнения получателем обусловленной денежной помощи обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту;

43. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу:
1) стационарлық, амбулаторлық (санаторлық) емделу (тиісті медициналық ұйымдардан растайтын құжаттар ұсынған кезде) кезеңінде;
2) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын негізгі үміткерден (үміткерлерден) басқа, адамдардың үш жасқа дейінгі балаға, он сегіз жасқа толмаған мүгедек балаға, бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан қарттарға күтім жасауды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін міндетті шарт болып табылады.
44. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты алты айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда алты айға дейін ұзарту мүмкіндігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда әлеуметтік келісімшарт негізіндегі шартты ақшалай көмек мөлшері қайта қаралмайды.
45. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, оның біреуі өтініш берушіге отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналына қол қойғызып беріледі, екіншісі осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес уәкілетті органда сақталады.
46. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты бойынша міндеттемелердің орындалуына мониторингті келісімшарт жасаған орган жүргізеді.
47. Уәкілетті орган барлық кезеңде отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын сүйемелдеуді және жеке жоспардың орындалуын бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ оның тиімділігіне бағалау жүргізеді.
5. Көрсетілетін әлеуметтік көмектін тоқтатылуы және қайтарылуы үшін негіздемелер
48. Әлеуметтік көмек осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес шартты ақшалай көмек төлемін тоқтату туралы шешіммен:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы Мағжан Жұмабаев ауданының шегінен тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен, шартты ақшалай көмекті алушылардың Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кету фактісі туралы мәліметтер, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықталған;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
5) шартты ақшалай көмекті алушы отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының және әлеуметтік келісімшарттың талаптарын орындамаған;

6) отсутствия движений по банковскому счету получателя обусловленной денежной помощи более трех месяцев;
7) поступления сведений об умерших или объявленных умершими, в том числе из Государственной базы данных "Физические лица";
8) истечения срока действия документа, удостоверяющего личность;
9) выявления факта без вести пропавших лиц, находящихся в розыске, представляемых Генеральной прокуратурой Республики Казахстан, в том числе из Государственной базы данных "Физические лица";
10) поступления сведений об освобожденных и отстраненных опекунах (попечителях);
При этом в случае выявления предоставления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение обусловленной денежной помощи, выплата обусловленной денежной помощи лицу (семье) прекращается на период ее назначения. Уполномоченный орган принимает меры по возврату излишне выплаченных сумм в установленном законодательством порядке.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
49. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
6. Заключительное положение
50. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи, за исключением социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи, проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
51. Мониторинг и учет предоставления обусловленной социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи, проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Социальная помощь".
Приложение 1 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Перечень памятных дат, праздничных дней, категорий получателей, а также кратность и размер оказания социальной помощи
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27.02.2017 № 10-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень памятных дат и праздничных дней и категорий получателей социальной помощи
Кратность и размер оказания социальной помощи (в месячных расчетных показателях)
15 февраля – "День вывода войск с территории Афганистана"
1
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета Государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями представительных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии и увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий
1 раз в год, 15
2
Военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученные при защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, при исполнении иных обязанностей военной службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении военной службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия
1 раз в год, 15
3
Рабочие и служащие соответствующих категорий, обслуживавшие действующие воинские контингенты других стран и ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий
1 раз в год, 15
4
Семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия
1 раз в год, 15
5

6) шартты ақшалай көмектің алушының банк шоты бойынша үш айдан астам қозғалыс болмаған;
7) қайтыс болған немесе қайтыс болды деп жарияланған адамдар туралы мәліметтер, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан келіп түскен;
8) жеке басын куәландыратын құжаттың қолданылу мерзімі өтіп кеткен;
9) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы ұсынатын хабарсыз кеткен, іздестіріліп жатқан адамдар фактісі, оның ішінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықталған;
10) қамқоршылықтан (қорғаншылықтан) босатылған және шеттетілген адамдар туралы мәліметтер түскен жағдайларда тоқтатылады.
Бұл ретте, шартты ақшалай көмекті заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған анық емес мәліметтер ұсынылғаны анықталған жағдайда, адамға (отбасына) шартты ақшалай көмек тағайындалған кезеңге оны төлеу тоқтатылады. Уәкілетті орган заңнамада белгіленген тәртіппен артық төленген сомаларды қайтару жөнінде шаралар қолданады.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
49. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
6. Қорытынды ереже
50. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмекті қоспағанда, әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
51. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі шарттыәлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 1-қосымша
Атаулы күндердің, мереке күндерінің, алушылар санаттарының тізбесі, сондай-ақ әлеуметтік көмек көрсетудің еселігі және мөлшері
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 27.02.2017 № 10-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Атаулы күндердің, мереке күндерінің, әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесі
Әлеуметтік көмек көрсетудің еселігі және мөлшері (айлық есептік көрсеткіште)
15 ақпан – "Ауғанстан аумағынан әскерді шығару күні"
1
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері,бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Ішкі істер министірлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған, зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған жұмысшылар мен қызметшілер
Жылына 1 рет, 15
2
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер
Жылына 1 рет, 15
3
Басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсеткен және ұрыс қимылдарын жүргізу кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруы салдарынан мүгедек болған тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілер
Жылына 1 рет, 15
4
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жараланудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасы
Жылына 1 рет, 15
5

Рабочие и служащие направлявшиеся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и в другие страны, в которых велись боевые действия
1 раз в год,15
6
Рабочие и служащие Комитета государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, временно находившиеся на территории Афганистана и не входившие в состав ограниченного контингента советских войск
1 раз в год, 15
8 марта – "Международный женский день"
1
Многодетные матери награжденные подвесками "Алтын Алқа", "Күміс Алқа", орденами "Материнская слава 1 и 2 степени и ранее получивших звание "Мать Героиня"

1979 жылдың 1 желтоқсаны мен 1989 жылдың желтоқсаны аралығында Ауғанстанға және ұрыс қимылдары жүрген басқа да мемлекеттерге жұмысқа жіберілген жұмысшылар мен қызметшілер
Жылына 1 рет, 15
6
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің Ауғанстан аумағында уақытша болған және кеңес әскерлерінің шектелген құрамына енбеген жұмысшылары мен қызметшілері
Жылына 1 рет, 15
8 наурыз – "Халықаралық әйелдер күні"
1
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен", І, ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған немесе "Ардақты ана" атағын алған көп балалы аналар

1 раз в год, 5
26 апреля – "День памяти аварии на Чернобыльской атомной электростанции"
1
Лица принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
1 раз в год, 15
2
Лица ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей
1 раз в год, 15
3
Семьи лиц погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения
1 раз в год, 15
4
Семьи умерших в следствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний
1 раз в год, 15
5
Лица из числа участников последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
1 раз в год, 15
7 мая – "День защитника Отечества"
1
Семьи военнослужащих, лиц начальствующего и рядового состава, призванных на сборы военнообязанных Министерства обороны, органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, погибших (умерших) во время выполнения задач по охране общественного порядка при чрезвычайных обстоятельствах, связанных с антиобщественными проявлениями
1 раз в год, 5
2
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
1 раз в год, 5
9 мая – "День победы"
1
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны

Жылына 1 рет, 5
26 сәуір – "Чернобыль атом электр станциясындағы апатты еске алу күні"
1
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы нысандардағы басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар
Жылына 1 рет, 15
2
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бірі радиациялық сәуле алуы себебінен генетикалық тұрғыда мүгедек болып қалған олардың балалары
Жылына 1 рет, 15
3
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсатты объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқан адамдардың отбасы
Жылына 1 рет, 15
4
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың немесе қайтыс болуы белгіленген тәртіпте солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердің, сондай-ақ азаматтардың отбасы
Жылына 1 рет, 15
5
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркімен көшкен) адамдар
Жылына 1 рет, 15
7 мамыр – "Отан қорғаушылар күні"
1
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының Қорғаныс министрлігіне, ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарына әскери міндетін өтеу жиындарына шақырылған, қоғамға жат көріністерге байланысты төтенше жағдайлар кезінде қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі тапсырмаларды орындау барысында қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, басшы және қатардағы құрам адамдарының отбасылары
Жылына 1 рет, 5
2
Бейбіт уақытта әскери қызметін өтеу кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары
Жылына 1 рет, 5
9 мамыр – "Жеңіс күні"
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері

1 раз в год, 100
2
Военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии
1 раз в год, 5
3
Лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входящих в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось на 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии
1 раз в год, 5
4
Лица которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг
1 раз в год, 5
5
Лица принимавшие участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований
1 раз в год, 5
6
Работники специальных формирований Народного комиссариата путей сообщения, Народного комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно- подъемного состава авиации, Народного комиссариата рыбной, промышленности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, Морского и речного флота, летно- подъемного состава Главного северного морского пути, переведенные в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявшие задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также члены экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств
1 раз в год, 5
7
Граждане, работавшие в период блокады Ленинграда на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда"
1 раз в год, 5
8
Бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны
1 раз в год, 5
9
Лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза Советских Социалистических Республик, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия
1 раз в год, 5
10

Жылына 1 рет, 100
2
Қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген қалаларда Ұлы Отан соғысы кезінде қызмет атқарған әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары
Жылына 1 рет, 5
3
Ұлы Отан Соғысы кезінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік шарттарымен зейнетақы тағайындау үшін еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін есептелген қалаларда болған адамдар
Жылына 1 рет, 5
4
Ұлы Отан соғысы кезінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және теңізші бала ретінде болған адамдар
Жылына 1 рет, 5
5
Екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шет елдердің аумағында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына партизан отрядтары, астыртын топтар және басқа да антифашистік құрамалар құрамында қатысқан адамдар
Жылына 1 рет, 5
6
Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамының, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Балық өнеркәсібі халық комиссариатының, Теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолы Бас басқармасының ұшу-көтеру құрамының Ұлы Отан соғысы кезінде әскери қызметшілер жағдайына көшірілген және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың жедел оперативтік аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлері, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезінде басқа мемлекеттердің порттарында тұтқындалған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелері
Жылына 1 рет, 5
7
Қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтар
Жылына 1 рет, 5
8
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының бұрынғы кәмелетке толмаған тұтқындары
Жылына 1 рет, 5
9
Әскери міндетін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, яки майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде әскери міндетін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар
Жылына 1 рет, 5
10

Лица из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской Советской Социалистической Республики, Белорусской Советской Социалистической Республики, Литовской Советской Социалистической Республики, Латвийской Советской Социалистической Республики, Эстонской Советской Социалистической Республики, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах
1 раз в год, 5
11
Семьи погибших в Великую Отечественную войну лиц из числа личного состава групп самозащиты объектов и аварийных команд местной противовоздушной обороны, семьи погибших работников госпиталей и больниц города Ленинграда
1 раз в год, 5
12
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненным к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) которые не вступали в другой брак
1 раз в год, 5
13
Лица награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
1 раз в год, 5
31 мая – "День памяти жертв политических репрессий и голода"
1
Лица непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан

1944 жылдың 1 қаңтарынан 1951 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңде Украин Кеңестік Социалистік Республикасы, Белорус Кеңестік Социалистік Республикасы, Литва Кеңестік Социалистік Республикасы, Латыш Кеңестік Социалистік Республикасы, Эстон Кеңестік Социалистік Республикасы аумақтарында қимыл жасаған қорғаушы истребительдік батальондардың, взводтар мен отрядтардың жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтарда, отрядтарда қызмет міндетін атқаруы кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған адамдар
Жылына 1 рет, 5
11
Ұлы Отан Соғысында қаза тапқан, жергілікті әуе қорғанысы объектілерінің өзін-өзі қорғау топтары мен авариялық командаларының жеке құрамы қатарындағы адамдардың отбасы, Ленинград қаласының госпитальдері мен ауруханаларында қаза тапқан қызметкерлердің отбасы
Жылына 1 рет, 5
12
Қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (ерлері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа да себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (ерлері)
Жылына 1 рет, 5
13
Ұлы Отан Соғыс жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдар
Жылына 1 рет, 5
31 мамыр – "Саяси қуғын-сүргін және аштық құрбандарын еске алу күні"
1
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргінге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын адамдар

1 раз в год, 15
2
Лица, постоянно проживавшие до применения к ним репрессий на территории, ныне составляющей территории Республики Казахстан, в случаях:
а) применения репрессий советскими судами и другими органами за пределами бывшего Союза Советских Социалистических Республик;
б) осуждения военными трибуналами действующей армии во время второй мировой войны (гражданских лиц и военнослужащих);
в) применения репрессий после призыва для прохождения воинской службы за пределы Казахстана;
г) применения репрессий по решениям центральных союзных органов: Верховного суда Союза Советских Социалистических Республик и его судебных коллегий, коллегии Объединенного Государственного Политического Управления Союза Советских Социалистических Республик, особого совещания при Народном Комиссариате Внутренних Дел, Министерства Государственной Безопасности, Министерства Внутренних Дел Союза Советских Социалистических Республик, Комиссии Прокуратуры Союза Советских Социалистических Республик и Народного Комиссариата Внутренних Дел Союза Советских Социалистических Республик по следственным делам и других органов;
д) применения репрессий за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел
1 раз в год, 15
3
Лица подвергавшиеся насильственному противоправному переселению в Казахстан и из Казахстана на основании актов высших органов государственной власти Союза Советских Социалистических Республик
1 раз в год 15
4
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на специальном поселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения
1 раз в год, 3
30 августа – "День Конституции Республики Казахстан"
1
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области (города, района)
1 раз в год, 10
Приложение 2 помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, ее кратность, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
№ п/п
Категории получателей социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
Предельный размер социальной помощи
Сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
1
2
3
4
1
Гражданам (семьям), которым причинен ущерб либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара
40 месячных расчетных показателей, единовременно
Не позднее 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации
Приложение 3 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально-бытового положения лица (семьи) при наступлении трудной жизненной ситуации

Жылына 1 рет, 15
2
Қазақстан Республикасының қазiргi аумағында өздерiне қуғын-сүргiндер қолданылғанға дейiн тұрақты өмiр сүрген адамдар мына төмендегi:
а) бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағынан тысқары жерлерде қуғын-сүргiндердi кеңес соттары мен басқа да органдардың қолдануы;
б) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде (жай адамдар мен әскери қызметшiлердi) тұрақты армия әскери трибуналдарының айыптауы;
в) Қазақстаннан тысқары жерлерде әскери қызмет атқару үшiн шақырылғаннан кейiн қуғын-сүргiндердiң қолдануы;
г) қуғын-сүргiндердi орталық одақтық органдар: Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Жоғарғы Соты мен оның сот алқаларының, Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Айрықша бас саяси Басқарма алқасының, Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Iшкi iстер халық комиссариаты, Мемлекет Қауiпсiздiгi министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi жанындағы айрықша кеңестiң, Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Прокуратурасы мен Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы iшкi iстер халық комиссариатының Тергеу Iстерi жөнiндегi комиссиясының және басқа органдар шешiмдерi бойынша қолдануы;
д) Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін, осы оқиғаларда қасақана кісі өлтіргені және милиция қызметкерінің, халық жасақшысының өміріне қастандық жасағаны үшін сотталған, өздеріне қатысты қылмыстық істерді қайта қараудың қолданылып жүрген тәртібі сақталатын адамдарды қоспағанда, қуғын-сүргіндердің қолданылуы жағдайларында танылады
Жылына 1 рет, 15
3
Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы мемлекеттiк өкiметтiң жоғары органдарының құжаттары негiзiнде Қазақстанға және Қазақстаннан күштеу арқылы құқыққа қарсы қоныс аударуға ұшыраған адамдар
Жылына 1 рет, 15
4
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
Жылына 1 рет, 3
30 тамыз – "Қазақстан Республикасының Конституциясы күні"
1
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлер, облыстың (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
Жылына 1 рет, 10
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 2-қосымша
Алушылар санаттарының тізбесі, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері, оның еселігі, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
р/с №
Табиғи зілзала немесе өрт салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алушылар санаты
Әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері
Табиғи зілзала немесе өрт салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
1
2
3
4
1
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не мүлкіне зиян келтірілген азаматтар (отбасылары)
40 айлық есептік көрсеткіш, біржолғы
Өмірлік қиын жағдай туындаған күннен 6 айдан кешіктірмей
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 3-қосымша
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесі

1) сиротство;
2) отсутствие родительского попечения;
3) безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение;
4) ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
5) стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
6) ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
7) неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
8) жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
9) бездомность (лица без определенного места жительства);
10) освобождение из мест лишения свободы;
11) нахождение на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
12) нахождение несовершеннолетних в организациях образования с особым режимом содержания;
13) наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума;
14) наличие среднедушевого дохода, не превышающего 60 процентов от прожиточного минимума, при заключении социального контракта активизации семьи на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости;
15) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, указанных в статьях 5,6,7,8 и 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в зубопротезировании;
16) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, указанных в статьях 5,6,7,8 и 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан;
17) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, указанных в статьях 5 и 7 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива;

1) жетiмдiк;
2) ата-ана қамқорлығының болмауы;
3) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз қалуы, оның iшiнде девианттық мiнез-құлық;
4) туғанынан үш жасқа дейiнгi балалардың ерте психофизикалық даму мүмкiндiктерiнiң шектелуi;
5) дене және (немесе) ақыл-ой мүмкiндiктерiне байланысты ағза функцияларының тұрақты бұзылуы;
6) әлеуметтік маңызы бар аурулардың және айналасындағыларға қауiп төндiретiн аурулардың салдарынан тыныс-тіршілігінiң шектелуi;
7) жасының егде тартуына байланысты, ауруы және (немесе) мүгедектiгi салдарынан өзiне-өзi күтiм жасай алмауы;
8) әлеуметтiк бейiмсiздiкке және әлеуметтiк депривацияға әкеп соқтырған қатыгез қарым-қатынас;
9) баспанасыздық (белгiлi бiр тұрғылықты жерi жоқ адамдар);
10) бас бостандығынан айыру орындарынан босау;
11) қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметінде есепте тұруы;
12) кәмелетке толмағандардың ерекше тәртіпте ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы;
13) адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы;
14) еңбекке қабілетті отбасы мүшелерінің (адамның) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасаған кезінде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда, 60 пайыз ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы;
15) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9-баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы;
16) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9-баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы;
17) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 5 және 7-баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы;

18) нуждаемость лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, указанных в статьях 6, 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива;
19) нуждаемость лиц больных активной формой туберкулеза, ежеквартально;
20) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
21) нуждаемость выпускников медицинских высших учебных заведений, прибывших на постоянную работу в город Булаево, на получение социальной помощи;
22) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, пострадавших в зоне Семипалатинского ядерного полигона, инвалидов 1, 2, 3 группы от общего заболевания, детей-инвалидов, а также граждан, сопровождающих детей-инвалидов, в проезде до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан железнодорожным, автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств.
Приложение 4 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Регистрационный номер семьи _______________________
Сведения о составе семьи заявителя
______________________________________ ________________________________________       (Фамилия, имя, отчество заявителя)       (домашний адрес, тел.)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя __________________ Дата ____________
Фамилия, имя, отчество должностного лица органа, уполномоченного заверять сведения о составе семьи
______________ (подпись)
Приложение 5 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Регистрационный номер семьи _____
Сведения о составе семьи получателя обусловленной денежной помощи
____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя) (домашний адрес, телефон)
п/п
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Дата рождения
Подпись заявителя _______             Дата _________________
________________________________________ _________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
должностного лица органа, уполномоченного
заверять сведения о составе семьи
Приложение 6 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Регистрационный номер семьи __________
Сведения о наличии личного подсобного хозяйства
Объект личного подсобного хозяйства
Единица измерения
Количество
Возраст (для домашнего скота, птицы)
Дача
Огород
Земельный участок, в том числе приусадебный
Условная земельная доля
Имущественный пай (год выдачи)
Домашний скот, птица:
крупный рогатый скот: коровы, быки
лошади; кобылы, жеребцы
верблюды, верблюдицы
овцы, козы
куры, утки, гуси
свиньи
Подпись заявителя      _________      Дата____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) акима поселка, села, сельского округа или иного должностного лица органа, уполномоченного подтверждать сведения о размере личного подсобного хозяйства __________________________________ (подпись)
Приложение 7 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" __________ 20___г.                        ________________ (населенный пункт)

18) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 6,8 және 9-баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы;
19) туберкулездің белсенді түрімен ауыратын адамдардың тоқсан сайынғы мұқтаждығы;
20) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі;
21) Булаев қаласына тұрақты жұмысқа келген жоғары медициналық оқу орындарының түлектерінің әлеуметтік көмек алуға мұқтаждығы;
22) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9-баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың табысты есептемегенде жылына бір рет Қазақстан Республикасының аумағында жөнелту станциясынан ауруханаға жатқызылатын жерге дейін және кері қарай теміржол (плацкарт вагон), автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруге мұқтаждығы.
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 4-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі ____
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
___________________________________ __________________________________
(Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)      (үйінің мекенжайы, тел.)
р/c №
Отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы __________________      Күні ______________
Отбасының құрамы туралы
мәліметтерді куәландыруға уәкілетті
органның лауазымды адамының тегі,
аты, әкесінің аты ______________________________(қолы)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 5-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі __________
Шартты ақшалай көмек алушының отбасы құрамы туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (үйінің мекенжайы, телефоны)
Р/с №
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы ____________________ Күні ______________
Отбасы құрамы туралы мәліметтерді растауға уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________ (қолы)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 6-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі __________
Жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер
Жеке қосалқы шаруашылық объектісі
Өлшем бірлігі
Саны
Жасы (үй малы, құс үшін)
Саяжай
Бақша
Жер учаскесі, оның ішінде үй іргесіндегі жер учаскесі
Шартты жер үлесі
Мүліктік пай (берілген жылы)
Үй малы, құс:
ірі қара мал: сиыр, бұқа
жылқы: бие, айғыр
түйе, інген
қой, ешкі
тауық, үйрек, қаз
шошқа
Өтініш берушінің қолы ___________________________
Күні ________________________________
Кент, ауыл, ауылдық округ немесе жеке қосалқы шаруашылықтың көлемі туралы мәліметтерді растауға уәкілетті органның өзге де лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)__________________ (қолы)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 7-қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20__ ж. "___" _________      ____________________________
(елді мекен)

1. Фамилия, имя, отчество заявителя_________________________________________
2. Адрес места жительства_________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью _________________________
4.Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье)___ человек, в том числе:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
Дата рождения
Родственное
отношение
к заявителю
Занятость
(место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______
обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию)______________________________________________________
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать): _____________________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья: ____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц
6. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) _______иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации) _____________________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник): _____________________________

1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты _______________________________
2. Тұратын мекенжайы ____________________________________________
___________________________________________________________________
3. Өмірдегі қиын жағдайлардың болуына байланысты өтініш беруші әлеуметтік көмекке жүгінді _______________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) __адам, оның ішінде:
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіби даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдайы
Еңбекке жарамды барлығы _______адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері ____ адам.
Балалардың саны: __жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар ______ адам, оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек) ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше - көрсету керек): ________________________________________________________________
Отбасының табысы
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) тегі, аты, әкесінің аты
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
6. Саны:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
_________________________________________________________________ ______________ қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):______________________________________________________________

8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник): _____________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:______________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания: _____________________________________
Председатель комиссии:      _____________________      _______________
Члены комиссии:
______________________            ______________________
(подписи)                  (Фамилия, имя, отчество)
С составленным актом ознакомлен(а): ________________ Фамилия, имя, отчество и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь __________________Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи),
дата________________(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 8 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Заключение участковой комиссии № ____
___ _________ 20___ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации______________________________(фамилия, имя, отчество заявителя)на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение _________________________________о (необходимости, отсутствии необходимости)предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:      _____________________      _______________
Члены комиссии:
______________________            ______________________
______________________            ______________________
______________________            ______________________
______________________            ______________________
(подписи)                  (фамилия, имя, отчество)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20____ г. _______________________________________________ __________________________
Фамилия, имя, отчество, должность, подпись работника, акима сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
Приложение 9 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Акт обследования участковой комиссией материального положения заявителя
от "___" ________ 20__ года

8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі): ______________________________________________________________
______________________________________________________________
9. Балалардың оқу құралдарымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі ______________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитарлық-эпидемиологиялық жағдайы ______________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
________________________      ________________________
Комиссия мүшелері:
________________________      ________________________
________________________      ________________________
________________________      ________________________
________________________      ________________________
(қолдары)                        (тегі, аты, әкесінің аты)
Жасалған актімен таныстым: ____________________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты және қолы
Тексеру жүргізілуден бас тартамын ______________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты және қолы, күні ________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 8-қосымша
Учаскелік комиссияның № ______ қорытындысы
20__ ж. ___ ______
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
_______________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде _______________________________________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасына) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: __________________      _______________________
Комиссия мүшелері:
__________________      _______________________
__________________      _______________________
__________________      _______________________
__________________      _______________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты)
Қорытынды қоса берілген құжаттармен
___ данада
20__ ж. "___" ________ қабылданды
_______________________________________________________________
Құжаттарды қабылдаған ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, қолы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 9-қосымша
Өтініш берушінің материалдық жағдайын учаскелік комиссияның тексеру актісі
20 ___ жылғы "____" ________________ ___________________

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя_________________________________
2. Адрес места жительства__________________________________________________________
3. Дата и место рождения___________________________________________________________
4. Место работы, должность_________________________________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина________________________________________________
6. Среднедушевой доход семьи______________________________________________________
7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) _____человек, в том числе:
п/п
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Образование
Занятость, место работы, учебы)
Самостоятельная занятость
Причина незанятости
Данные о регистрации в органах занятости в качестве безработного
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в государственных мерах содействия занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного ______ человек.
Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2 статьи 2 Закона от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения свободы) ______ человек;
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том числе: обучающихся на полном государственном обеспечении _____человек; обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях на платной основе - __ человек, стоимость обучения в год на учащегося тенге.
8. Наличие социального контракта в рамках Дорожной карты занятости 2020:___ человек:. (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из Общественного фонда "Бота": беременные и кормящие женщины __человек; дети от 4 до 6 лет __человек; дети с ограниченными возможностями __человек; молодежь от 16 до 19 лет ___человек
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное) (нужное указать)________; Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ___________; Расходы на содержание жилья в месяц
11. Доходы семьи:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи
(в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода
за 3 месяца, предшествующему месяцу обращения
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)

1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________________
2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы _____________________________________________
3. Туған күні және жері _____________________________________________
4. Жұмыс орны, лауазымы _____________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы _____________________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ______________________________
7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады) _____________ адам, оның ішінде:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Білімі
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыссыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы ___________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені __________ адам.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар _________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас бостандығынан айыру орындарында) __________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
мемлекеттің толық қамтамасыз етуінде оқитындар _________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеуметтік келісімшарттың болуы: ___________ адам: (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________________
9. "Бота" қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны алу: жүкті және бала емізетін әйелдер ____ адам; 4-тен 6 жасқа дейінгі балалар ________ адам; мүмкіндіктері шектеулі балалар ______ адам; 16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгелер) (қажеттісін көрсету) ___________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына _______________________ ______________________________________________________________________________
11. Отбасының табыстары:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өтініш білдірген айдың алдындағы 3 айдағы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық (аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер

12. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации) _____________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник): _________________
14. Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья, электропроводки)______________
15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны, кондиционер, свежий дорогой ремонт) ____
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания_______________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии: _____________________
Председатель комиссии:________________      _________________________________
Члены комиссии:
________________      ____________________________________
(подпись)                  (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С составленным актом ознакомлен(а): _______(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя)
От проведения обследования отказываюсь_______________________________________________________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или одного из членов семьи).
Приложение 10 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Заключение участковой комиссии
№ __ от ____ ____________ 20__ года
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя)
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя) на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о __________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
Председатель комиссии:
_______________________      _______________________________
Члены комиссии:
_______________________      _______________________________
_______________________      _______________________________
_______________________      _______________________________
_______________________      _______________________________
(подписи)                   (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ года ______________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись акима поселка, села, сельского округа или работника отдела занятости и социальных программ, принявшего документы.
Приложение 11 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Лист собеседования
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) претендента ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалиста отдела занятости и социальных программ _______________________________________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе социального контракта активизации семьи _____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина (ки): ______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Трудовая деятельность взрослых неработающих членов семьи (места работы, должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Претендент
Супруг (супруга)
Другие взрослые члены семьи
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Претендент: __________________________________________________________________
Супруг (супруга): ___________________________________________________
Другие взрослые члены семьи: __________________________________________________________________
Отношения между членами семьи _________________________________________________________________
Сложности в семье _________________________________________________________________
Возможности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и социальных программ_________________________________________________________
Проблемы (трудности на сегодняшний день) ____________________________ Желания семьи (одиноко проживающего гражданина(ки) _________________________
Другое____________________________________________________________
Подписи сторон:
Районный/городской отдел                                    Претендент
занятости и социальных программ
___________________ (подпись)                  ________________ (подпись)
____________________(дата)                         _________________(дата)
Приложение 12 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Заявление
В отдел занятости и социальных программ_________________________
(населенный пункт, район, область)
от___________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Проживающего по адресу _______________________________________
(населенный пункт, район) улица, № дома и квартиры, телефон)
Документ удостоверение личности № _____________________________
дата выдачи ________
индивидуальный идентификационный номер_______________________
Банковские реквизиты: наименование банка _______________________
банковский счет № _____________________________________________
№ лицевого счета_____________________
Прошу назначить обусловленную денежную помощь на основании социального контракта активизации семьи.
Настоящим выражаю согласие на использование информации о членах моей семьи (включая меня) (доходы, образование, место жительства, семейное положение) для оценки правомочности участия в проекте, а также проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в государственных органах.
Я информирован(а) о том, что предоставляемая мной информация конфиденциальна и будет использоваться исключительно для реализации социальных программ.
Моя семья (включая меня) состоит из _____ человек.
В случае возникновения изменений в составе семьи, выезда на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, а также возникновение иных обстоятельств, влекущих прекращение выплаты обусловленной денежной помощи или изменение ее размера, обязуюсь в течение пятнадцати рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Одновременно прошу рассмотреть возможность предоставления в соответствии с законодательством Республики Казахстан мне и членам моей семьи:
специальных социальных услуг;
мер реабилитации инвалидов (сурдотехнические, тифлотехнические, протезно-ортопедические средства, специальные средства для передвижения, социальные услуги индивидуального помощника, специалиста жестового языка;
социальной помощи по решению местных представительных органов."____"__________20__ года_________
Для служебных отметок отдела занятости и социальных программ.___________________________
Документы приняты "____"__________20__года __________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица, принявшего документы.
_________ Регистрационный номер заявителя (семьи)
Заявление с прилагаемыми документами переданы в участковую комиссию "__"__________ 20__ года
Принято "__"________ 20__ года_________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись члена участковой комиссии, принявшего документы, подпись _______________
Отметка уполномоченного органа о дате приема документов от акима поселка, села, сельского округа "__"_________ 20__ года,Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись лица, принявшего документы_______________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Заявление гражданина(ки) ________________с прилагаемыми документами в количестве___ штук, с регистрационным номером семьи ________ принято "____" _____________20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись лица, принявшего документы_____________________________________________
Приложение 13 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Анкета о семейном и материальном положении заявителя
Сведения о заявителе и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работающий пенсионер, пенсионер по возрасту, инвалид, безработный, в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, дошкольник)
Место работы и должность для работающих место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц старше 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети):
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию ______________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью (проставьте максимально точную цифру доходов). Основанием для начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные из информационных систем:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя и членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
от трудовой деятельности
пенсии, пособия
от предпринимательской деятельности
стипендии
алименты
иные доходы
* Жилищно-бытовые условия семьи:
жилая площадь: __________ квадратных метров;
* Форма собственности _________________________;
* Число комнат без кухни, кладовых и коридора _______;
* Качество жилища (в нормальном состоянии, ветхое, аварийное, без ремонта) (нужное подчеркнуть)
* Материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный, саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта) (нужное подчеркнуть)
* Благоустройство жилища (водопровод, туалет, канализация, отопление, газ, ванна, лифт, телефон (нужное подчеркнуть)
* Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей семьи на праве собственности, владении земельным участком, крестьянским подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности, заболеваний (когда и где проходил обследование, какое лечение принимает, состоит или на диспансерном учете), перенесенных за последний год операций или травм:___________________________________________________________
заявитель ____________________________________________________
супруг (супруга) ______________________________________________
дети _________________________________________________________
другие родственники ___________________________________________
Получение ребенком-инвалидом до 16 лет специальных социальных услуг:_____________________________________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
не хватает даже на питание;
хватает только на питание;
хватает только на питание и предметы первой необходимости;
нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и школьными
принадлежностями.
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной
жизненной ситуации (мнение заявителя)
__________________________________________________________________
В каких государственных мерах содействия занятости Вы можете принять
участие:
трудоустройство на имеющие вакансии;
трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых
инфраструктурных проектов;
микрокредитование;
профессионального обучение (подготовка, переподготовка, повышение квалификации);
трудоустройство на социальное рабочее место;
участие в "Молодежной практике";
участие в переселении из населенных пунктов с низким потенциалом социально-экономического развития в населенные пункты с высоким потенциалом социально-экономического развития и центры экономического развития.
____________________________________________________ _________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя) (подпись) (дата)
Приложение 14 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Запрос по индивидуальному идентификационному номеру претендента и членов семьи в государственные информационные системы
Районный/городской отдел занятости и социальных программ при приеме документов от заявителя на назначение обусловленной денежной помощи формирует запросы по индивидуальному идентификационному номеру заявителя и членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций через шлюз "электронного правительства" для получения сведений:

12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін құжат, оны пайдаланудан түскен табыс) __________________________________________
қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа, өзге тұрғын үйдің (оны пайдаланудан түскенғтабыс) ________________________________________________бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
___________________________________________________________________
14. Көзге көрінетін мұқтаждық белгілері (жиһаздың, тұрғын үйдің, электр желілерінің жағдайы) __________________________________
15. Көзге көрінетін әл-ауқат белгілері (спутникті антенна тәрелкесі, кондиционер, қымбат жаңа жөндеу) ____________________________
16. Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары ___________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары: ________________________________________________________________________
18. Комиссия төрағасы:
____________________________ ___________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
(қолы)                         (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ______
Тексеру жүргізуден бас тартамын _____________________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы, күні (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 10-қосымша
Өтініш берушінің қатысуға учаскелік комиссияның қорытындысы
20___ жылғы "____" ____________
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш берушінің)
___________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу __________________________________________________________________
______________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарды.
Комиссия төрағасы:
_______________________ __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(қолдары) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды 20__ жылғы "__" ________ қабылданды.
______________________________________       ___________________
құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 11-қосымша
Әңгімелесу парағы
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса_________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген күн ________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы: _____________________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері):
Отбасы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс
өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары мен шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші: ______________________________________________________
Зайыбы (жұбайы): ____________________________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері: _________________________________
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас ____________________________
Отбасындағы қиындықтар ____________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының бағасы _______________________________________________
Проблемалар, мазасыздық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі келтіреді ___________________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы ___________________________________________________________________________
Басқа ________________________________________________________________
Тараптардың қолы
Аудандық/қалалық жұмыспен       Өтініш беруші
қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
_______________________ (қолы) _________________ (қолы)
_______________________ (күні) _________________ (күні)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 12-қосымша
Өтініш
________________________________________
(облыс, аудан, елді мекен) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөліміне
________________________________________
(елді мекен, аудан)
________________________________________
(көше, үй және пәтер №, телефон)
мекенжайы бойынша тұратын
________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
жеке куәлік және (немесе) паспорт №
___________________________________________
берілген күні _____________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ____________________
Банк деректемелері:
банктің атауы ________________________________
банк шотының № _______________________________
жеке шотының № _______________________________
Мені (менің отбасымды) "Өрлеу" жобасына қабылдауды және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек ұсынуды сұраймын.
Осы арқылы жобаға қатысу заңдылығын бағалау үшін менің отбасымның мүшелері (мені қоса алғанда) туралы ақпаратты (табыс, білім, тұрғылықты жері, отбасылық жағдайы) пайдалануға, сондай-ақ тиісті ақпаратты мемлекеттік органдарда тексеруге, сәйкестікке келтіруге және жаңартуға келісім беремін.
Мен берген ақпараттың құпия екендігі және ол әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру үшін ғана пайдаланылатыны туралы маған хабарланды.
Менің отбасым (мені қоса алғанда) _____ адамнан тұрады.
Мен берген деректерде өзгерістер пайда болған жағдайда олар туралы он бес жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауапқа тартылатыным туралы ескертілді.
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес маған және менің отбасымның мүшелеріне бір мезгілде:
арнайы әлеуметтік қызметтерді;
мүгедектерді оңалту шараларын; (сурдотехникалық, тифлотехникалық, протездік-ортопедиялық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, ымдау тілі маманының, жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін көрсету)
жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша әлеуметтік көмек ұсыну мүмкіндігін қарастыруды сұраймын.
20___ жылғы "____"______________________ (күні) (өтініш берушінің қолы)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметтік белгілері үшін________________________________________________________________
Құжаттар қабылданды
20___ жылғы "____"_____________________________________________ (күні) (құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Өтініш берушінің (отбасының) тіркеу нөмірі ___________
Өтініш қоса берілген құжаттармен
20___ жылғы "____"__________учаскелік комиссияға берілді.
20___ жылғы "____"__________қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған учаскелік комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ______________________;
Өтініш берушінің қолы ___________________
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттардың қабылданған күні туралы уәкілетті органның белгісі 20___ жылғы "____"__________.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы _______________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы ескертілді.
Азамат _____________________________ өтініші қоса берілген ______ данадағы құжаттармен, отбасының ______ тіркеу нөмірімен 20___ жылғы "___"_______ қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы ____________________________________________
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 13-қосымша
Өтініш берушінің отбасы және материалдық жағдайы туралы сауалнама
Бір мекенжай бойынша тіркелген өтініш беруші және отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні
Туыстық қатынастары
Негізгі жұмыс (жұмыс істейтін, жұмыс істейтін зейнеткер, жас бойынша зейнеткер, мүгедек, жұмыссыз, бала күту бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, мектеп жасына дейіңгі бала)
Жұмыс істейтіндер үшін жұмыс орны және лауазымы, кәзіргі уақытта оқушылардың оқитын орны
15 жастан асқан тұлғалар үшін білім (білімді растайтын құжат)
Басқа мекенжай бойынша тіркелген, отбасы мүшелері туралы мәліметтер (жұбайы, кәмелетке толмаған балалар):
Мектепке дейіңгі балалар мектепке дейіңгі ұйымға барып тұрады ма: ___________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде әлеуметтік көмекке жүгінудің өткен айына, 12 айдағы өтініш беруші мен отбасы мүшелерінің табыстары туралы мәліметтер (табыстардың нақты санының жоғары шегін қойыңыздар). Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде әлеуметтік көмек сомасын есептеу үшін негізі ақпараттық жүйелердегі деректер болып табылады
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыздар жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның фактілерін анықтамамен растайды
Құжатты түрде растайтын табыстар сомасы
Басқа мәлімделген табыстар
еңбек қызметінен
зейнетақы, жәрдемақы
кәсіпкерлік қызметтен
степендиялар
алименттер
өзге табыстар
*Отбасының тұрмыстық шарттары:
Тұрғын көлемі
(ш. м)
Меншіктік түрі
Бөлмелердің саны
Тұрғын үй сапасы
Үй материалы
Тұрғын үйдің жабдықталуы
Меншік жер учаскесіне, шаруа қонысы, жеке қосалқы шарушылыққа ие болу құқығында менің отбасымның мүшелеріне тиісті жылжымайтын мүлік туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы (саны, мөлшері, маркасы және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектің, аурулардың болуы (тексерістен қашан және қайта өтті, қандай ем қабылдайды, диспансерлік есепте тұрады ма), соңғы жылдары алған ота және жарақаттар:
Өтініш беруші __________________________________________________________
жұбайы _________________________________________________________________
балалары ____________________________________________________________
Басқа туыстары ____________________________________________________________
16 жасқа дейінгі мүгедек баланың (16 жасқа дейінгі мүгедек балалардың) арнаулы әлеуметтік қызметтерді алуы
_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Отбасының материалдық жағдайы туралы Сіздің бағаңыз:
тіпті тамақтануға да жетпейді
тамақтануға ғана жетеді
тамақтануға және ең қажетті заттарға жетеді
балаларды киіммен, аяқ киіммен және оқу құралдарымен қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ
Өмірлік қиын жағдайлардан шығу бойынша болжамды әрекеттің бағыттары (өтініш берушінің пікірі)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай шараларына Сіз қатыса аласыз:
бар бос орындарға жұмысқа орналасу;
іске асырылып жатқан инфрақұрылым жобаларының шеңберінде жұмыс орындарына жұмысқа орналасу;
кішігірім кредиттеу
кәсіптік оқыту (дайындау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру);
әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу;
"Жастар саясатына" қатысу
әлеуметтік экономикалық дамудың әлеуеті төмен елді мекендерден әлеуметтік экономикалық дамудың әлеуеті жоғары елді мекендеріне және экономикалық даму орталықтарына көшіге қатысу
____________________________________________________________________
(күні) (тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 14-қосымша
Үміткердің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салу
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі өтініш берушіден шартты ақшалай көмек тағайындауға құжаттарды қабылдаған кезде өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне мынадай:

1) документы удостоверяющие личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи, включая усыновленных (удочеренных), сводных и взятых под опеку детей;
3) о регистрации рождения (смерти) по индивидуальному идентификационному номеру детей заявителя при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о подтверждении инвалидности;
7) о доходах (заработная плата, социальные выплаты, доходы от предпринимательской деятельности);
8) о наличии стипендии;
9) о наличии и количестве личного подсобного хозяйства;
10) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из информационной системы государственных органов и (или) организаций, удостоверяются электронно-цифровой подписью соответствующих государственных органов и (или) организаций, через шлюз "электронного правительства", а также электронно-цифровой подписью специалиста отдела занятости и социальных программ, осуществившего запрос на назначение обусловленной денежной помощи.
Приложение 15 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Журнал регистрации заявлений
п/п
Регистрационный номер
Дата приема заявления
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Адрес
Дата рождения
Количество
детей
Дата передачи на участковую
комиссию
Дата принятия заключения
участковой
комиссией
Дата решения о назначении или об отказе
Учитываемый совокупный доход
Период назначения
Сумма
№ и дата извещения
Примечание
Приложение 16 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Социальный контракт активизации семьи
__________________       №____       "_____"_____________20 __год
(место заключения)
в лице____________________________________________________________,
(наименование уполномоченного органа),
_______________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество при его наличии) занимаемая должность уполномоченного представителя именуемый в дальнейшем "отдел занятости и социальных программ", с одной стороны, и
гражданин (-ка), ________________________________________________________
_________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование, серия, номер документа, документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер, кем и когда выдан) выступающий(-ая) от лица семьи, проживающий(-ая) по адресу _______________________, именуемый(-ая) в дальнейшем "участник", с другой стороны, заключили настоящий социальный контракт активизации семьи (далее – контракт) о нижеследующем:
Предмет контракта
1. Предметом контракта является комплекс мероприятий, направленных на выход участника из трудной жизненной ситуации, осуществляемый отделом занятости и социальных программ и семьей (лицом).

1) жеке басты куәландыратын;
2) өтініш берушінің және асырап алған балаларды, өгей және қамқоршылыққа алынған балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелерінің тұрақты және бірге тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша тууын (қайтыс болуын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы;
6) мүгедектікті растау туралы;
7) табыстары туралы (жалақы, әлеуметтік төлемдер, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар);
8) стипендияның бар-жоғы туралы;
9) жеке қосалқы шаруашылықтың бар-жоғы және саны туралы;
10) дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
Мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйесінен сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың электрондық-цифрлық қолтаңбасымен, сондай-ақ шартты ақшалай көмек тағайындауға сұрау салуды жүзеге асырған жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 15-қосымша
Өтініштерді тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш қабылданған күн
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Туған күні
Балалар саны
Учаскелік комиссияға берілген күн
Учаскелік комиссия қорытындысы қабылданған күн
Тағайындау немесе бас тарту туралы шешім қабылданған күн
Есепке алынатын жиынтық табыс
Тағайындау кезеңі
Сомасы
Хабарламаның
№ және күні
Ескертпе
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 16-қосымша
Отбасының белсендiлiгiн арттырудың әлеуметтiк келiсiмшарты
__________________ № _______ 20__ жылғы "_______" ___________
(жасалған орны)
Бұдан әрi "жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" деп аталатын _________________________________________________ атынан
(уәкiлеттi органның атауы)
____________________________________________________________________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде), уәкiлеттi өкiлдiң атқаратын лауазымы)
____________________________________________________________________________________________________________________________________,
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде), жеке басын куәландыратын құжаттың атауы, жеке сәйкестендiру нөмiрi, құжаттың сериясы, нөмiрi, кiм және қашан бердi)
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде әлеуметтік көмек алуға өтініш беруші - отбасы атынан сөйлеуші және
____________________________________________ мекенжай бойынша тұратын әрі қарай "өтініш беруші" деп аталатын, екінші тараптан, төмендегі туралы әлеуметтік көмек алуға осы отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын (бұдан әрі - келісімшарт) жасасты:
1. Келiсiмшарт мәнi
1. Келiсiмшарт мәнi жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi мен отбасы (адам) жүзеге асыратын отбасын (адамды) өмiрлiк қиын жағдайдан шығаруға бағытталған iс-шаралар кешенi болып табылады.

2. Обязанности сторон контракта
2. Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
1) выплачивает участнику и (или) членам его (ее) семьи обусловленную денежную помощь при условии участия трудоспособных членов семьи в активных мерах содействия занятости на_____ членов семьи:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи)
ежемесячно в размере___________ (___________________________) тенге
(сумма прописью)
за период с ________________________по _____________________ и (или) единовременно в размере ___________ (___________________________)
(сумма прописью) тенге
на ________________________________________________________________________________________________________________________________;
(развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности)
2) организовывает предоставление мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации (в случае необходимости) согласно Индивидуальному плану помощи семье (далее – Индивидуальный план), который является неотъемлемым приложением к контракту;
3) содействует выходу семьи (лица) на самообеспечение и обеспечивает сопровождение в течение всего срока действия контракта;
4) осуществляет взаимодействие с другими организациями, задействованными в реализации мероприятий, предусмотренных Индивидуальным планом;
5) проводит ежеквартальный мониторинг выполнения участником и (или) членами его (ее) семьи обязательств контракта по выполнению Индивидуального плана (самостоятельно или с привлечением ассистентов).
3. Участник и (или) члены его семьи:
1) выполняют условия контракта и мероприятий по Индивидуальному плану в полном объеме и предпринимают активные действия по выходу из трудной жизненной ситуации;
2) выполняют условия социального(-ых) контракта(-ов), заключенного(-ых) с Центром занятости;
3) в результате участия в государственных мерах содействия занятости трудоустраиваются на предложенное место работы центром занятости и (или) отделом занятости и социальных программ;
4) проходят скрининговые осмотры, лечение при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), а также, при беременности, своевременно становятся на учет в женскую консультацию до 12 недели беременности и наблюдаются в течение всего периода беременности;
5) предоставляют в отдел занятости и социальных программ информацию о наступлении обстоятельств, влияющих на назначение обусловленной денежной помощи и его размер, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня наступления указанных обстоятельств;

2. Келiсiмшарт тараптарының мiндеттерi
2. Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi:
1) қатысушыға және (немесе) оның отбасы мүшелерiне, отбасының еңбекке қабiлеттi мүшелерi жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысқан жағдайда отбасының __________________ мүшесiне:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(отбасы мүшелерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде) _____________________ ______________ бастап ______ дейiнгi кезеңге ай сайын ______________
(____________________________ ) теңге мөлшерiнде (сомасы жазбаша) және (немесе) бiр жолғы ___________(__________________________) теңге (сомасы жазбаша) мөлшерiнде __________________________________________________________ (жеке қосалқы шаруашылықты дамыту (үй малын, құсын сатып алу және т.б.), жеке кәсiпкерлiк қызметтi ұйымдастыру) шартты ақшалай көмектi төлейдi;
2) келiсiмшарттың ажырамас бөлiгi болып табылатын Отбасыға көмектiң жеке жоспарына (бұдан әрi - Жеке жоспар) сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтiк бейiмдеу (қажет болған жағдайда) бойынша iс-шаралар ұсынуды ұйымдастырады;
3) отбасының (адамның) өзiн-өзi қамтамасыз етуге өтуiне ықпал және келiсiмшартты iске асыру мерзiмi iшiнде сүйемелдеудi қамтамасыз етедi;
4) Жеке жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыруға жұмылдырылған басқа да ұйымдармен өзара iс-әрекеттi жүзеге асырады;
5) қатысушының және (немесе) оның отбасы мүшелерiнiң Жеке жоспарды орындау бойынша келiсiмшарттың мiндеттемелерiн орындауына тоқсан сайын мониторинг жүргiзедi.
3. Қатысушы және (немесе) оның отбасы мүшелерi:
1) келiсiмшарт талаптарын және Жеке жоспар бойынша iс-шараларды толық көлемде орындайды және өмiрлiк қиын жағдайдан шығу жөнiнде белсендi iс-әрекеттер қабылдайды;
2) жұмыспен қамту орталығымен жасалған әлеуметтiк келiсiмшарт (келiсiмшарттар) талаптарын орындайды;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң мемлекеттiк шараларына қатысу нәтижесiнде жұмыспен қамту орталығы және (немесе) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi ұсынған жұмыс орнына жұмысқа орналасады;
4) скринингтiк тексеруден өтуi, әлеуметтiк мәнi бар аурулары (маскүнемдiк, нашақорлық, туберкулез) болған жағдайда емделуi тиiс, сондай-ақ жүктiлiгi кезiнде уақытында жүктiлiктiң 12 аптасына дейiн әйелдер консультациясында тiркеуге тұрып және жүктiлiктiң бүкiл кезеңi iшiнде бақылауда болады;
5) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiне шартты ақшалай көмек тағайындауға және оның мөлшерiне әсер ететiн жағдайлар туындауы туралы ақпаратты көрсетiлген жағдайлар туындаған күнiнен бастап 15 (он бес) жұмыс күнi iшiнде ұсынады;

6) в случае изменения номера банковского счета, местожительства информируют отдел занятости и социальных программ путем подачи заявления об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения;
7) в случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение обусловленной денежной помощи в добровольном порядке возвращают денежные средства, полученные неправомерно;
8) взаимодействуют с отделом занятости и социальных программ, акимом поселка, села, сельского округа консультантом по социальной работе и ассистентом (по согласованию с отделом занятости и социальных программ, акимом поселка, села, сельского округа), осуществляющим сопровождение контракта, регулярно представляют все сведения о ходе исполнения контракта.
3. Права сторон
4.Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
1) запрашивает у третьих лиц (предприятий, налоговых органов и других организаций и учреждений) дополнительные сведения о доходах и имуществе, в том числе о движении денег на банковских счетах, лица и членов его семьи, а также сведений о получении мер социальной адаптации для проверки участника на предмет выполнения им обязательств по настоящему социальному контракту активизации семьи;
2) проверяет материальное положение семьи (лица);
3) использует полученную информацию при решении вопроса о назначении (отказе в назначении) обусловленной денежной помощи;
4) прекращает выплату обусловленной денежной помощи, если семья (лицо) не выполняет обязательств контракта и социального контракта, заключенного с центром занятости;
5) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
6) решает иные вопросы в рамках контракта.
5. Участник:
1) получает меры социальной поддержки, предусмотренные контрактом и Индивидуальным планом;
2) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
3) требует перерасчета обусловленной денежной помощи в связи с изменением состава семьи;
4) получает консультацию и информацию, связанные с выполнением мероприятий Индивидуального плана.
4. Ответственность сторон за неисполнение условий контракта
6. Участник и (или) члены его семьи несет(-ут) ответственность в соответствии с действующим законодательством за предоставление ложных или неполных сведений, указанных в заявлении на назначение обусловленной денежной помощи.
7. Отдел занятости и социальных программ и центр занятости несут ответственность за предоставление семье (лицу) социальной поддержки в объеме, предусмотренном настоящим контрактом и социальным контрактом, а также Индивидуальным планом.

6) банк шотының нөмiрi, тұрғылықты жерi өзгерген жағдайда жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiне тиiстi өзгерiстердi растайтын құжаттармен осы өзгерiстер туралы өтiнiш беру жолымен хабарлайды;
7) заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәлiметтер ұсынғаны анықталған жағдайда заңсыз алынған ақшалай қаражатты ерiктi түрде қайтарады;
8) келiсiмшартты сүйемелдеудi жүзеге асыратын жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiмен, кенттiң әкiмiмен (жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiмен, кент әкiмiмен келiсiм бойынша келiсiмшарттың орындалу барысы туралы барлық мәлiметтердi ұдайы ұсынады.
3. Тараптардың құқықтары
4. Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi:
1) отбасының (адамның) және оның отбасы мүшелерiнiң мұқтаждығын тексеру және айқындау үшiн үшiншi адамдардан (кәсiпорындардан, салық органдарынан және басқа да ұйымдардан) олардың табыстары мен мүлкi туралы қосымша мәлiметтер сұратады;
2) отбасының (адамның) материалдық жағдайын тексередi;
3) алынған ақпаратты шартты ақшалай көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы мәселенi шешу кезiнде пайдаланады;
4) егер отбасы (адам) жұмыспен қамту орталығымен жасалған келiсiмшарттың және әлеуметтiк келiсiмшарттың мiндеттемелерiн орындамаса, шартты ақшалай көмек төлеудi тоқтатады;
5) келiсiмшарттың уақтылы және тиiсiнше орындалуын талап етедi;
6) келiсiмшарт шеңберiнде өзге де мәселелердi шешедi.
5. Қатысушы:
1) келiсiмшартта және Жеке жоспарда көзделген әлеуметтiк қолдау шараларын алады;
2) келiсiмшарттың уақтылы және тиiсiнше орындалуын талап етедi;
3) отбасы құрамының өзгеруiне байланысты шартты ақшалай көмектi қайта есептеудi талап етедi;
4) Жеке жоспар iс-шараларының орындалуымен байланысты консультация мен ақпарат алады.
4. Келiсiмшарттың талаптарын орындамағаны үшiн тараптардың жауапкершiлiгi
6. Қатысушы және (немесе) оның отбасы мүшелерi шартты ақшалай көмек тағайындауға берiлген өтiнiште жалған немесе толық емес мәлiметтер көрсеткенi үшiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапты болады.
7. Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi мен жұмыспен қамту орталығы отбасына (адамға) келiсiмшартта және әлеуметтiк келiсiмшартта, сондай-ақ Жеке жоспарда көзделген көлемде әлеуметтiк қолдау көрсетуге жауапты болады.

8. Сопровождение и мониторинг настоящего контракта и социального контракта ведут отдел занятости и социальных программ и центр занятости.
9. За неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение условий контракта стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Непредвиденные обстоятельства
10. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств при наступлении непредвиденных обстоятельств, предусмотренных гражданским законодательством.
11. При возникновении непредвиденных обстоятельств сторона, чье исполнение каких-либо обязательств в соответствии с настоящим контрактом оказалось невозможным в силу наступления таких обстоятельств, обязана уведомить в течение 3 (трех) рабочих дней с момента наступления или прекращения непредвиденных обстоятельств.
12. Срок исполнения обязательств по настоящему контракту отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали непредвиденные обстоятельства, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
13. Если невозможность полного или частичного исполнения сторонами обязательств по настоящему контракту в связи с наступлением непредвиденных обстоятельств будет существовать свыше _____ (указать период), то стороны вправе расторгнуть настоящий контракт.
6. Прочие условия
14. В контракт вносятся изменения и (или) дополнения по соглашению сторон путем подписания дополнительного соглашения.
15. Контракт вступает в силу со дня его подписания и действует по 20_____год.
16. Контракт расторгается отделом занятости и социальных программ в одностороннем порядке при невыполнении семьей (лицом) условий настоящего контракта и социального контракта, заключенного между центром занятости и трудоспособными членами семьи.
17. Настоящий контракт составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
7. Адреса и реквизиты сторон
Районный/городской отдел занятости и социальных программ
Участник
__________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
__________________________________
(адрес)
__________________________________
(телефон, факс)
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного представителя)
__________________________________
(подпись)
Место печати
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(адрес)
______________________________
(телефон)
______________________________
(подпись)
Индивидуальный план помощи семье
Уполномоченный орган _____________________________________________
Получатель помощи: _______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес проживания)
Дата начала действия контракта ______________________________________
Дата окончания действия контракта ___________________________________
Необходимые действия:______________________________________________

8. Осы келiсiмшартты және әлеуметтiк келiсiмшартты сүйемелдеудi және оның мониторингiн жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi және жұмыспен қамту орталығы жүргiзедi.
9. Келiсiмшарт талаптарын орындамағаны және (немесе) тиiсiнше орындамағаны үшiн тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Күтпеген жағдайлар
10. Тараптар азаматтық заңнамада көзделген күтпеген жағдайлар туындаған кезде мiндеттерiн толық немесе iшiнара орындамағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады.
11. Күтпеген жағдайлар туындаған кезде осы келiсiмшартқа сәйкес қандай да болсын мiндеттемелердiң орындалуы осындай жағдайлардың туындауына байланысты мүмкiн болмаған тарап күтпеген жағдайлар басталған немесе аяқталған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнi iшiнде хабардар етуге мiндеттi.
12. Осы келiсiмшарт бойынша мiндеттемелердi орындау мерзiмi күтпеген жағдайлар орын алған, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдардың әрекетi барысына шамалас уақытқа кейiнге шегерiледi.
13. Егер күтпеген жағдайлардың туындауына байланысты тараптардың осы келiсiмшарт бойынша мiндеттемелердi толық немесе iшiнара орындай алмауы (кезеңдi көрсету)______ асатын болса, тараптар осы келiсiмшартты бұзуға құқылы.
6. Өзге де талаптар
14. Келiсiмшартқа тараптардың келiсiмi бойынша қосымша келiсiмге қол қою арқылы өзгерiстер және (немесе) толықтырулар енгiзiледi.
15. Келiсiмшарт қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және 20____ жыл қоса қолданылады.
16. Келiсiмшартты жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi отбасы (адам) осы келiсiмшарттың және жұмыспен қамту орталығы мен отбасының еңбекке қабiлеттi мүшелерi арасында жасалған әлеуметтiк келiсiмшарттың талаптарын орындамаған кезде бiр жақты тәртiппен бұзылады.
17. Осы келiсiмшарт бiрдей заңды күшi бар екi данада жасалған.
7. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелерi
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi ______________________________
(Уәкiлеттi органның толық атауы)
________________________________
(мекен жайы)
________________________________
(телефон, факс)
____________________________
(уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
_________________________________
Қатысушы
___________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
_________________________________
(мекен жайы)
_________________________________
(телефон, факс)
_______________________________________
(қолы)
Отбасыға көмектiң жеке жоспары
Уәкiлеттi орган __________________________________________________
Көмек алушы: ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), тұратын мекенжайы)
Келiсiмшарттың қолданылуы басталған күн: _____________________
Келiсiмшарттың қолданылуы тоқтатылған күн: ___________________
Қажеттi iс-әрекеттер:___________________________________

1. План мероприятий помощи для выхода семьи из трудной жизненной ситуации (указать месяц) с______20 года по _____ 20__ года и предоставлению отчетности за (указать месяц) __________ 20 года
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мероприятие
Срок исполнения
Ответственный специалист
Орган (учреждение), предоставляющий помощь, услуги
Отметка о выполнении с указанием даты
Результат (оценка)
1
Контрольное заключение специалиста уполномоченного органа, осуществляющего сопровождение контракта, по проведенным мероприятиям:
__________________________________________________________________
Необходимое взаимодействие:
с органом службы занятости_____________________________________
с органом здравоохранения______________________________________
другие контакты_______________________________________________
___________Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись консультанта по социальной работе
Дата "__" ___ 20_год
(Число этапов зависит от конкретной ситуации в семье и программы адаптации)
Виды предоставляемой помощи:
Ежемесячное пособие
Единовременная выплата
Иные виды помощи, реализуемые за счет местного бюджета
Смета затрат:
Наименование приобретенной техники, оборудования и других
Сумма, тысяч тенге
Итого:
Среднедушевой доход семьи (лица), тенге:
до заключения контракта
по окончании срока действия контракта
с учетом размера обусловленной денежной помощи
без учета размера обусловленной денежной помощи
Заключение об эффективности проведенных мероприятий
__________________________________________________________________
Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
__________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии уполномоченного представителя))
_____________(подпись)      Дата "__" ___ 20_год
Приложение 17 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Решение о назначении (отказе в назначении) обусловленной денежной помощи
№ __________ от "___" ___________ 20__ года
Отдела занятости и социальных программ по ___________________ (району)
№ дела____________________________________________________________
О назначении (изменении размера, отказе в назначении) обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи Заявитель________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата обращения "___" ___________ 20__ года

1. Отбасын өмiрлiк қиын жағдайдан шығаруға арналған көмектiң 20 __жыл_________(айын көрсету), 20 __жыл____________(айын көрсету) есептiлiктi ұсыну жөніндегі іс-шаралардың жоспары
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Іс шаралар
Орындау мерзімі
Жауапты маман
Көмектi, қызметтi ұсынатын орган (мекеме)
Күнiн көрсете отырып, орындалуы туралы белгi
Нәтижесi i (бағалау
1
2
Жүргiзiлген iс-шаралар бойынша келiсiмшартты сүйемелдеудi жүзеге асыратын өкілетті орган маманының түпкiлiктi қорытындысы: ____________________________________________________________________
Қажеттi өзара iс-әрекеттер:
жұмыспен қамту органымен ____________________________________
денсаулық сақтау органымен __________________________________
басқа да байланыстар ________________________________________
___________________            _____________
(Өкілетті орган маманының қолы)            (күні)
(Кезеңдер саны отбасындағы нақты жағдайлар мен бейiмдеу бағдарламасына байланысты)
Берiлетiн көмектiң түрлерi:
Ай сайынғы жәрдемақы
Бiржолғы төлем
Жергiлiктi бюджеттiң есебiнен iске асырылатын өзге де көмек түрлерi
Бiржолғы төлем кезiнде:
Шығын сметасы:
Сатып алынған техниканың, жабдықтардың және басқа да атаулары
Сомасы, мың теңге
Барлығы
Отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы, теңгемен:
Келiсiмшарт жасалғанға дейiн
Келiсiмшарттың қолданылу мерзiмiнiң аяқталуы бойынша
Шартты ақшалай көмек мөлшерiн қоса есептегенде
Шартты ақшалай көмек мөлшерiн есептемегенде
Жүргiзiлген iс-шаралардың тиiмдiлiгi туралы қорытынды
__________________________________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi:
_________________________________________________________________
(Уәкiлеттi өкiлдiң (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде)
___________ (қолы)             20 __жылғы "_____" _______________
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының леуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 17-қосымша
Шартты ақшалай көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
20__ жылғы "___" ______________ № __________
_________________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
Іс № ___________ Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі, тағайындаудан бас тарту) туралы Өтініш беруші ______________________________________________________ (өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгінген күні 20___ жылғы "___" ___________

1. Назначить обусловленную денежную помощь семье на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ года по ___ 20__ года в сумме _________________ тенге __________________________________________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи с ____ 20__ года по __ 20 года и установить в сумме_____________ тенге
__________________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание: __________________________________________________________
3. Отказать в назначении обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи
_____________________________________________________(обоснование)
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ
_________________________________________________             __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии                  (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи
___________________________________________             ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Приложение 18 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Уведомление № ______
об отказе в назначении обусловленной денежной помощи
от "____" __________________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя _________________________________________________________________
Дата рождения заявителя _______________________________________
Отдел занятости и социальных программ доводит до сведения, что Вам отказано в назначении обусловленной денежной помощи по причине (нужное подчеркнуть):
- превышение среднедушевого дохода уровня 60 процентов от величины прожиточного минимума;
- отказа заявителя, члена (членов) семьи от заключения социального контракта активизации семьи;
- предоставления заявителем неполного пакета документов;
- отказа заявителя, члена (членов) семьи от проведения обследования семейном и материальном положении участковой комиссией;
- выявления факта недостоверных (поддельных) документов и ложной информации;
- выявления факта предоставления назначения или подачи заявления на назначение обусловленной денежной помощи;
- отказа заявителя, члена (членов) семьи от приостановления выплаты адресной социальной помощи.
Дата возврата документов "___" _______________ 20__ года
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ____________________________________ ______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)        (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи ________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Приложение 19 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Журнал регистрации социального контракта активизации семьи
№ п/п
Регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Адрес
Сумма
Подпись заявителя
Примечание
Приложение 20 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
Решение о прекращении выплаты обусловленной денежной помощи
№ ____ от "___" _______ 20 __ года
Отдела занятости и социальных программ по __________________ (району)
№ дела ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя __________________
Дата рождения "____" ________ 19 __ года
Прекратить выплату с "____" ______ 20 __ года
по причине ________________________________________________________
(указать причину)
Основание_________________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ:_________________________________________      ______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
___________________________________________      __________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)

1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде отбасына 20__ жылғы _________ бастап 20__ жылғы ____ қоса алғанда ________________________________ теңге сомасында шартты ақшалай көмек тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде 20__ жылғы ________ бастап 20__ жылғы ________ қоса алғанда шартты ақшалай көмек мөлшері өзгертілсін және __________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін.
(сомасы жазбаша)
Негіздеме: __________________________________________________________
(негіздеме)
3. ______________________________________________________ отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы ____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман ________________________________________ ________________                          (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 18-қосымша
Шартты ақшалай көмекті тағайындаудан бас тарту туралы
№ _____ хабарлама
20__ жылғы "_____" __________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________
Өтініш берушінің туған күні ___________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
- жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен 60 % асып түсуі;
- өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасаудан бас тартуы;
- өтініш беруші толық емес құжаттар пакетін ұсынуы;
- өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) учаскелік комиссияның отбасына және материалдық жағдайына зерттеу жүргізуден бас тартуы;
- күмәнді (жалған) құжаттар және жалған ақпараттар фактілері анықталған жағдайда;
- шартты ақшалай көмекті тағайындау немесе тағайындауға өтініш беру фактісінің болуы;
- өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтатудан бас тарту себептері (қажеттісінің астын сызу) бойынша "Өрлеу" жобасы шеңберінде Сізге шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылғанын назарыңызға жеткізеді.
Құжаттарды қайтару күні 20__ жылғы "____" _______________.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы _____________________________________ _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман _____________________________________ _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       (қолы)
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 19-қосымша
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Сомасы
Өтініш берушінің қолы
Ескертпе
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 20-қосымша
__________________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің шарттыақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру туралы
20__ жылғы "___" ___________№ __________ шешімі
Iс № __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________
Туған күнi 19__ жылғы "___" __________________
Төлем 20__ жылғы "___" ____________ бастап __________________________________________________________________
(себебiн көрсету)
себебi бойынша тоқтатыла тұрсын.
Негiздеме ___________________________________________________________________
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы ________________________________________ ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман ________________________________________ _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)       (қолы)