О внесении изменений и дополнении в решение Уалихановского районного маслихата от 4 ноября 2015 года № 6-35 с "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Уалихановского района"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30 мая 2016 года № 6-3с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 июля 2016 года № 3807. Утратило силу решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2017 года № 2-14 с
Сноска. Утратило силу решением маслихата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2017 № 2-14 с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Уалихановского района" от 4 ноября 2015 года № 6-35 с (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3495 от 9 декабря 2015 года, опубликовано 21 декабря 2015 года в газетах "Кызыл Ту" и 21 декабря 2015 года "Кішкенекөл таңы") следующие изменения и дополнения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Уалихановского района:
Дополнить пунктами 21-1, 21-2 следующего содержания:
"21-1. Социальная помощь по основанию, указанного в подпункте 24) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется по факту посещения медицинских учреждений, согласно стоимости представленных билетов, без учета доходов, но не более 25 (двадцати пяти) месячных расчетных показателей на одного человека.
21-2. Социальная помощь по основанию, указанного в подпункте 25) приложения 3 к настоящим Правилам предоставляется ежемесячно, согласно представленного табеля посещения детей с дошкольного учреждения многодетным и малообеспеченным семьям, чьи доходы не превышают размера продовольственной корзины, утвержденного Министром здравоохранения и социального развития Республики Казахстан на соответствующий квартал.";
в Приложении 3 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Уалихановского района:
подпункт 16), 17), 18),19) изложить в новой редакции:

"Уәлиханов ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 4 қарашадағы № 6-35 с шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 6-3с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 шілдеде № 3807 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2017 жылғы 12 сәуірдегі № 2-14 с шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 12.04.2017 № 2-14 с шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 2-3 тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Уәлиханов ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 4 қарашадағы № 6-35 с шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 3495 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 желтоқсанда "Кызыл Ту" және 2015 жылғы 21 желтоқсанда "Кішкенекөл таңы" газеттерінде жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Уәлиханов ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
Мына мазмұндағы 21-1, 21-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"21-1. Әлеуметтік көмек осы Қағиданың 3 қосымшасының 24) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша табысты есептемегенде, бірақ бір адамға 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіштен асырмай, ұсынылған билет құнына сәйкес медициналық мекемеге бару фактісі бойынша ұсынылады.
21-2. Әлеуметтік көмек осы Қағиданың 3 қосымшасының 24) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша ай сайын, тиісті тоқсанға, мектепке дейінгі мекемелер ұсынған балалардың келу табеліне сәйкес табысы Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрімен бекітілген азық-түлік себетінің мөлшерінен аспайтын көп балалы және аз қамтамасыз етілген отбасыларға ұсынылады.";
Уәлиханов ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларының 3-қосымшасында:
16),17), 18), 19) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:

"16) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, указанных в статьях 5, 6, 7, 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", в зубопротезировании, кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики и металлоакрила;
17) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны указанных в статьях 5, 6, 7, 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан;
18) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны указанных в статьях 5, 6, 7, 8, 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива;
19) нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны указанных в статьях 5, 6, 7, 8, 9 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в возмещении затрат предоставление услуг бань и парикмахерских;";
дополнить пунктами 24), 25) следующего содержания:
"24) нуждаемость лиц, страдающих онкологическими заболеваниями, детей с ограниченными возможностями на проезд воздушным, железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпитализации и обратно включая лицо, сопровождающего больного по территории Республики Казахстан и Российской Федерации;
25) нуждаемость многодетных и малообеспеченных семей в оплате 50 процентов от утвержденного постановлением Акима Уалихановского района ежемесячной суммы родительских взносов за пребывание детей в дошкольных образовательных организациях.".

"16) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9 тармағында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың бағалы металдар мен металл керамикадан, металл акрилден жасалған протездерден басқа тіс протездеуге мұқтаждығы;
17) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9 баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы;
18) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9 баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың коммуналдық төлемақысына және отын сатып алуына мұқтаждығы;
19) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 5, 6, 7, 8 және 9 баптарында көрсетілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына шаштараз және монша қызметінің шығындарын өтеуіне мұқтаждығы;";
мына мазмұндағы 24), 25) тармақтармен толықтырылсын:
"24) онкологиялық дертке шалдыққан адамдардың, мүмкіндігі шектеулі балалардың Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының аумағында жөнелту стансасынан ауруханаға жатқызылатын жерге дейін және кері қарай көрсетілген көлік құралдары түрінің бірімен, әуе, теміржол (плацкарт вагон), автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруге мұқтаждығы;
25) көп балалы және аз қамтамасыз етілген отбасылардың Уәлиханов ауданы әкімдігінің қаулысымен бекітілген мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында балалардың болуына ата-ана жарнасының ай сайынғы сомасының 50 пайызы төлеуге мұқтаждығы.".

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
ІІІ сессии VІ созыва
Б. Топанбаева
Секретарь
Уалихановского районного
маслихата
Б. Кадиров
СОГЛАСОВАНО
Аким
Северо-Казахстанской области
21 июня 2016 года
Е.Султанов

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VІ шақырылған ІІІ сессия
төрағасы
Б. Топанбаева
Уәлиханов аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б. Кәдіров
КЕЛІСІЛДІ
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
2016 жылғы 21 маусым
Е.Сұлтанов