О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 13 декабря 2016 года № 73-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2017 года № 3747.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2017-2019 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 777 363 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 913 828 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 904 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 648 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 828 983 тысяч тенге;
2) затраты – 6 828 737 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 670 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 632 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 30 632 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -30 632 тысяч тенге:
поступление займов – 13 962 тысяч тенге;
погашение займов - 51 374 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2017 № 91-VI; от 30.06.2017 № 116-VI; от 29.09.2017 № 139-VI; от 14.12.2017 № 162-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменением внесенным решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 30.06.2017 № 116-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет, в сумме - 3 378 458 тысяч тенге.
4. Установить с 1 января 2017 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме - 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

2017–2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 73-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3747 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемде бекітілсін: 1) кірістер – 6 777 363 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 913 828 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 648 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 828 983 мың теңге;
2) шығындар – 6 828 737 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 16 670 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 30 632 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 13 962 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 30 632 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 632 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 962 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 51 374 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.03.2017 № 91-VI ; 30.06.2017 № 116-VI; 29.09.2017 № 139-VI; 14.12.2017 № 162-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2017 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша– 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 30.06.2017 № 116-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар мөлшері 2017 жылға 3 378 458 мың теңге сомасында болып көзделсiн.
4. 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi - 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.

5. Установить на 2017 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Установить в размере 5000 тенге социальную помощь для приобретения топлива специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
2 595 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
3 339 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
7 510 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
11 796 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
20 334 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2017 № 91-VI ; 30.06.2017 № 116-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме - 14 339 тысяч тенге.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
244 157 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенным решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2017 № 91-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты в сумме – 30 632 тысяч тенге местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
11. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета:
20 643 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;

5. 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
6. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету - 5000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 2 595 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 3 339 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 7 510 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 11 796 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 20 334 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.03.2017 № 91-VI ; 30.06.2017 № 116-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға жергілікті атқарушы органының резерві - 14 339 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 244 157 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.03.2017 № 91-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 30 632 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
11. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға – 20 643 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін;

175 322 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение и капитальный ремонт организаций образования;
91 378 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
123 009 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение и капитальный ремонт организаций культуры;
29 151 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
116 948 тысяч тенге - на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;
28 338 тысяч тенге - на организацию работ по благоустройству населенных пунктов и капитальный ремонт парков;
2 000 тысяч тенге - на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
44 956 тысяч тенге - на капитальный ремонт административного здания;
60 019 тысяч тенге – на оформление документов и текущее содержание автомобильных дорог;
576 440 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог;
27 440 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы подведомственных организаций для обеспечения ветеринарной безопасности.
10 810 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение аппарата районного маслихата;
52 360 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
6 000 тысяч тенге - на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
61 836 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
6 078 тысяч тенге - на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности;
1 430 тысяч тенге - на оказание социальной поддержки молодым специалистам прибывшим в сельскую местность";
"6 561 тысяч тенге - на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района";
"9 200 тысяч тенге - на проведение энергетического аудита в государственных учреждениях";
"18 тысяч тенге - на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета";
"13 962 тыс тенге – на погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2017 № 91-VI; от 30.06.2017 № 116-VI; от 29.09.2017 № 139-VI; от 14.12.2017 № 162-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
344 220 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
3 404 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и реконструкцию автомобильных дорог;

білім беру мекемелерін материалдық - техникалық жабдықтау және күрделі жөндеуге – 175 322 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 91 378 мың теңге;
мәдениет нысандарының материалдық–техникалық базасын жабдықтау және күрделі жөндеуге – 123 009 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 29 151 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 116 948 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру жұмыстарын ұйымдастыру және саябақтарды күрделі жөндеуге – 28 338 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін күрделі жөндеуге – 2 000 мың теңге;
әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге – 44 956 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстау және құжаттарын дайындау шығындарына – 60 019 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеу және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 576 440 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ведомстволық бағыныстағы мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 27 440 мың теңге.
аудандық мәслихат аппаратын материалдық-техникалық жабдықтауға – 10 810 мың теңге";
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 52 360 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 6 000 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 61 836 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларына – 6 078 мың теңге;
ауылдық жерге келген жас мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуге – 1 430 мың теңге";
"ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 6 561 мың теңге";
"мемлекеттік мекемелерде энергетикалық аудитті жүргізуге – 9 200 мың теңге";
"жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге - 18 мың теңге";
"жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеуге - 13 962 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.03.2017 № 91-VI ; 30.06.2017 № 116-VI; 29.09.2017 № 139-VI; 14.12.2017 № 162-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға - 344 220 мың теңге;
автомобиль жолдарын жаңғыртуға және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 3 404 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгенi ескерiлсiн;

46 661 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
29 392 тысяч тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
97 224 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
5 688 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
147 600 тысяч тенге – на развитие объектов сельского хозяйства.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2017 № 91-VI; 30.06.2017 № 116-VI; от 29.09.2017 № 139-VI; от 14.12.2017 № 162-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 46 661 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 29 392 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 97 224 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 5 688 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға – 147 600 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 27.03.2017 № 91-VI ; 30.06.2017 № 116-VI; 29.09.2017 № 139-VI; 14.12.2017 № 162-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам развития экономики, бюджета, финансов, малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства (С. Кулгалиев).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной
VІІІ сессии районного маслихата
А. Карашина
Секретарь районного
маслихата
Б. Сапаров

13. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономикалық даму, бюджет, қаржы, шағын және орта кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Құлғалиев) жүктелсін.
15. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
VІІІ сессиясының төрағасы
Ә. Қарашина
Аудандық мәслихат
хатшысы
Б. Сапаров

051
Трансферты органам местного самоуправления
56 348
Приложение 4 к решению № 73-VІ внеочередной VІІІ сессии районного маслихата от 13 декабря 2016 года
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
56 348
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 13 желтоқсандағы кезектен тыс VІІІ сессиясының № 73-VІ шешiмiне 4-қосымша
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру