О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 10-68-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 28 декабря 2016 года № 3938. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 371 828 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 232 413 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43 860 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 36 216 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 37 059 339 тысяч тенге;
2) затраты – 39 370 763 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 380 322 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 483 297 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 975 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 204 972 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 204 972 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 584 229 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 584 229 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 483 297 тысяч тенге;
погашение займов – 102 324 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 203 256 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 12.12.2017 № 20-154-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 40000 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2017 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в объеме 28693862 тысяч тенге.
4. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2017 год в размере 500 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2017 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10-68-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 3938 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 39 371 828 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 232 413 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 43 860 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 36 216 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 37 059 339 мың теңге;
2) шығындар – 39 370 763 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 380 322 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 483 297 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 102 975 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 204 972 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 204 972 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 584 229 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 584 229 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 483 297 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 102 324 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 203 256 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 12.12.2017 № 20-154-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 40000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2017 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 28693862 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2017 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2017 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов города, поселков и сельских округов на 2017 год, согласно приложению 6.

6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2017 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте қала, кенттер және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между городом, поселками и сельскими округами на 2017 год, согласно приложению 7.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата: Н. Дауренбек
Секретарь районного
маслихата: М. Жайлымшиев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2016 года № 10-68-VI
Районный бюджет на 2017 год

9. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің қала, кенттер және ауылдық округтер арасында бөлінуі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: Н.Дәуренбек
Аудандық мәслихаттың хатшысы: М.Жайлымшиев
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 10-68-VI шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет