О внесении изменений и дополнений в решение Ордабасинского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 50/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20 января 2016 года № 51/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 января 2016 года № 3549. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 15 января 2016 года за № 46/382-V "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3530, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 50/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3506, опубликовано 16 января 2016 года в газете "Ордабасы оттары") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 871 780 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 728 848 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 867 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 126 065 тысяч тенге;
2) затраты – 13 871 780 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 319 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63 630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28 311 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 35 319 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 35 319 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 63 630 тысяч тенге;
погашение займов – 28 311 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.".
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Учесть, что в ройонном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:

"2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 50/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 51/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қаңтарда № 3549 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 15 қаңтардағы 2016 жылғы № 46/382-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3530 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 50/1 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3506 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 16 қаңтардағы "Ордабасы оттары" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ордабасы ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 871 780 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 728 848 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 867 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 126 065 мың теңге;
2) шығындар – 13 871 780 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 319 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28 311 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 35 319 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 35 319 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 63 630 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28 311 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".
2-1. тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
"2-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:

реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 050 063 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 113 132 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 15 059 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надвабки за особые условия труда к должностным окладам – 1 628 543 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 85 800 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 4 023 тысяч тенге.".
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 1 050 063 мың теңге;
үш денгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 113 132 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 15 059 мың теңге;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 1 628 543 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға 85 800 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 4 023 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.