О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2017 года № 14780. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11094, опубликованный 8 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 8 ақпанда № 14780 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11094 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің бір данада ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
30 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Сулейменов
31 января 2017 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 января 2017 года № 29
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 4-3/177
Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте (далее – Правила) определяют порядок субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Объемы субсидий по районам устанавливаются постановлением местного исполнительного органа области, а по городу республиканского значения, столицы – постановлением местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы.
3. Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур и нормы субсидий на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте (далее – нормы субсидий) составляются в двух экземплярах и предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, на рассмотрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) не позднее 1 декабря соответствующего года.
При предоставлении на согласование Министерству перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты затрат по каждой субсидируемой культуре, согласованные с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности и являющимися резидентами Республики Казахстан).
Министерство в течение десяти рабочих дней соответствующим сопроводительным письмом возвращает один экземпляр перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и (или) норм субсидий – в случае положительного решения или направляет на доработку оба экземпляра перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и норм субсидий – в случае отрицательного решения. Срок доработки местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы составляет пять рабочих дней.
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур и нормы субсидий утверждаются постановлением местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы не позднее 30 декабря соответствующего года и размещается на интернет-ресурсе соответствующего местного исполнительного органа.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень приоритетных сельскохозяйственных культур и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – четвертой настоящего пункта.
После размещения постановления на интернет-ресурсе Министерство в течение двух рабочих дней сверяет перечень приоритетных сельскохозяйственных культур и нормы субсидий на предмет соответствия их ранее согласованному перечню и нормам субсидий.

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 30 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 31 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 4-3/177 бұйрығымен
бекітілген
Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) жергiлiктi бюджетте тиiстi қаржы жылына көзделген қаражат есебiнен және шегiнде басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау тәртiбiн айқындайды.
2. Аудандар бойынша субсидиялар көлемдері жергілікті атқарушы органның қаулысымен, ал республикалық маңызы бар қала, астана бойынша республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен белгіленеді.
3. Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тiзбесі және басым дақылдар өндіруді субсидиялау жолымен өсімдік шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруға, жанар-жағармай материалдары мен көктемгi егіс және егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары (бұдан әрі – субсидиялар нормалары) екі данада жасалады және облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) қарауға тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірілмей ұсынылады.
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі мен субсидиялар нормаларын Министрлікке келісуге берген кезде субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін құжаттар (ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредитациясы бар және Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын аграрлық бейінді ғылыми ұйымдармен келісілген әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелері) қоса беріледі.
Министрлік он жұмыс күні ішнде оң шешім шығарған жағдайда, басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесінің және (немесе) субсидиялар нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады немесе теріс шешім шығарған жағдайда, басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі мен субсидиялар нормаларының екі данасын да пысықтауға жолдайды. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі және субсидиялар нормалары облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен тиісті жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі және тиісті жергілікті атқарушы органның интернет-ресурсында орналастырылады.
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесіне және (немесе) субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші – төртінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қаулы интернет-ресурсқа орналастырылғаннан кейін, Министрлік екі жұмыс күні ішінде басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесінің және (немесе) субсидиялар нормаларының бұрын келісілген тізбеге және субсидиялар нормаларына сәйкестігін салыстырып тексереді.

Глава 2. Получатели субсидий
4. Субсидии выделяются сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – сельхозтоваропроизводитель) и (или) сельскохозяйственным кооперативам (далее – сельхозкооператив) ежегодно в соответствии с порядком, установленным настоящими Правилами, на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур и сельскохозяйственных культур в защищенном грунте.
Глава 3. Условия получения субсидий
5. Субсидии выплачиваются по приоритетным сельскохозяйственным культурам на 1 тонну и (или) на 1 гектар по нормам субсидий, установленным постановлением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы по согласованию с Министерством.
6. Выплата субсидий осуществляется при соблюдении следующих условий:
1) по масличным культурам – 100 % на 1 тонну маслосемян, сданных на переработку перерабатывающему предприятию.
Нормы субсидий по каждому виду масличных культур устанавливаются дифференцированно в зависимости от их приоритетности в регионах;
2) по рису, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, однолетним травам (за исключением зерновых колосовых культур) – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар.
Сельхозтоваропроизводителям, занятым выращиванием риса и имеющим посевные площади риса – менее 200 гектаров, в случае, если они не являются членами сельхозкооператива, субсидии выплачиваются в размере 50 % от нормы субсидий;
3) по многолетним травам первого года жизни, посеянным на пашне и (или) для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар весны текущего года или осени предыдущего года;
4) по сахарной свекле (фабричной) – 100 % на 1 тонну сахарной свеклы, сданной на переработку на сахарный завод;
5) по хлопчатнику:
50 % – по итогам посевной кампании на 1 гектар;
50% – на 1 тонну хлопка-сырца, сданного на переработку на хлопкоперерабатывающий завод.
Сельхозтоваропроизводителям, занятым выращиванием хлопчатника и имеющим посевные площади хлопчатника менее 50 гектаров, в случае, если они не являются членами сельхозкооператива, субсидии выплачиваются в размере 50 % от нормы субсидий;
6) по овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта – дифференцированно в зависимости от типа и подтипа теплиц и в соответствии со схемой субсидирования производства овощных культур в защищенном грунте, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, по предусмотренной на один гектар годовой норме субсидий.
При этом в целом субсидируется не более двух культурооборотов овощных культур в защищенном грунте: первый – с 1 января по 15 июня и второй – с 1 сентября по 30 ноября текущего года (зимне-весенний и осенне-зимний периоды). Допускается отклонение от установленных дат начала и завершения культурооборота на 15 календарных дней.
Теплицы по типам подразделяются на промышленные тепличные комплексы и фермерские теплицы.

2-тарау. Субсидиялар алушылар
4. Субсидиялар ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – ауылшартауарөндіруші) және (немесе) ауыл шаруашылығы кооперативтеріне (бұдан әрі – ауылшаркооперативі) осы Қағидаларда белгiленген тәртiпке сәйкес жыл сайын басым дақылдарды және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өндіру шығындарын ішінара өтеуге бөлiнедi.
3-тарау. Субсидияларды алу шарттары
5. Субсидиялар Министрлікпен келісім бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен белгіленген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша 1 тоннаға және (немесе) субсидиялар нормалары бойынша 1 гектарға төленеді.
6. Субсидияларды төлеу мынадай шарттарды сақтаған кезде жүзеге асырылады:
1) майлы дақылдар бойынша – қайта өңдеу кәсіпорнына қайта өңдеуге тапсырылған майлы дәндердің 1 тоннасына 100 %.
Майлы дақылдардың әр түрі бойынша субсидиялар нормалары өңірлердегі олардың басымдығына қарай сараланып белгіленеді;
2) күрiш, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, бiржылдық шөптер (дәнді масақты дақылдарды қоспағанда) бойынша – егiс науқанының қорытындысы бойынша 1 гектарға 100 %.
Күрiш өсiрумен айналысатын және 200 гектардан кем күріштің егіс алаңы бар ауылшартауарөндірушілерге, егер олар ауылшаркооперативіне мүше болып табылмаса, субсидиялар нормасынан 50 % мөлшерінде субсидиялар төленеді;
3) егістікте және (немесе) шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шалғындандыру және (немесе) түпкілікті жақсарту үшін себілген бірінші жылы өсіп жатқан көп жылдық шөптер бойынша – биылғы жылғы көктемнің немесе өткен жылғы күздің егiс науқанының қорытындысы бойынша 1 гектарға 100 %;
4) қант қызылшасы (фабрикалық) бойынша - қант зауытына қайта өңдеуге тапсырылған қант қызылшасының 1 тоннасына 100 %;
5) мақта бойынша:
егіс науқанының қорытындысы бойынша 1 гектарға – 50 %;
мақта өңдеу зауытына қайта өңдеуге тапсырылған шитті мақтаның 1 тоннасына – 50 %.
Мақта өсірумен айналысатын және 50 гектардан кем мақтаның егіс алаңы бар ауылшартауарөндірушілерге, егер олар ауылшаркооперативіне мүше болып табылмаса, субсидиялар нормасынан 50 % мөлшерінде субсидиялар төленеді;
6) қорғалған топырақ жағдайында өңдеп өсiрiлетiн көкөнiс дақылдары бойынша – жылыжай типіне және кіші типіне қарай сараланған және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес қорғалған топырақта көкөнiс дақылдарын өндіруді субсидиялау схемасына сәйкес бiр гектарға көзделген субсидиялардың жылдық нормасы бойынша.
Бұл ретте жалпы қорғалған топырақтағы көкөнiс дақылдарының екіден аспайтын дақыл айналымы субсидияланады: бiрiншiсi – ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 15 маусымға дейiн және екiншiсi – 1 қыркүйектен 30 қарашаға дейiн (қысқы-жазғы және күзгi-қысқы кезеңдер). Дақыл айналымының белгіленген басталу және аяқталу күндерінен 15 күнге ауытқуға жол беріледі.
Жылыжайлар типтер бойынша өнеркәсіптік жылыжай кешендері және фермерлік жылыжайлар болып бөлінеді.

Промышленные тепличные комплексы – комплексы сооружений защищенного грунта, с общей инвентарной площадью не менее 5 000 м2, функционирующие круглогодично с использованием средств механизации, выполненные в виде помещений со светопрозрачными боковыми ограждениями и кровлей и включающие системы: обогрева (центрального или газового или автономного), климатического контроля (в том числе систему автоматического доувлажнения воздуха), досветки (при наличии), зашторивания, капельного орошения.
При этом промышленные тепличные комплексы подразделяются на подтипы с системой досветки и без системы досветки.
Фермерские теплицы – сооружения защищенного грунта, выполненные в виде помещений со светопрозрачными боковыми ограждениями и кровлей, с системой отопления (при наличии) и капельного орошения, предназначенные для круглогодичного или сезонного выращивания овощных культур, а также их рассады для высадки в открытый грунт и не соответствующие по техническим параметрам, оснащенности оборудованием и техническими средствами, предусмотренными для промышленного тепличного комплекса.
При этом фермерские теплицы подразделяются на подтипы с системой отопления или без системы отопления.
7. Субсидии выплачиваются на площади посеянных приоритетных сельскохозяйственных культур, возделываемых на пашне, и (или) на площади многолетних трав, посеянных для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий.
Заявки на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур и сельскохозяйственных культур в защищенном грунте по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – заявка) для включения в список сельхозтоваропроизводителей и (или) сельхозкооперативов города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур и сельскохозяйственных культур в защищенном грунте по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – список на получение субсидий) принимаются отделом сельского хозяйства города республиканского значения, столицы, района, города областного значения (далее – отдел) с 1 февраля соответствующего года. При этом дата окончания приема заявок должна быть не ранее 1 декабря соответствующего года.
8. Сельхозтоваропроизводители и (или) сельхозкооперативы в сроки, указанные в пункте 7 настоящих Правил, представляют заявку и справку банка второго уровня либо Национального оператора почты о наличии банковского счета (далее – справка) с указанием его номера в одном экземпляре. При этом заявка и справка предоставляются:
в бумажном виде в отдел либо в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
либо в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства".

Өнеркәсіптік жылыжай кешендері – механикаландыру құралдарын пайдалана отырып, жыл бойы жұмыс істейтін, жарық өткізгіш бүйір қоршаулары және төбе жабыны бар үй-жай түрінде орындалған, кемінде 5 000 м2 жалпы мүкәммалдық ауданы бар және жылыту (орталық немесе газбен немесе автономды), климаттық бақылау (оның ішінде ауаны қосымша ылғалдандырудың автоматтандырылған жүйесін), жарық беру (бар болса), перделеу, тамшылатып суару жүйелерін қамтитын қорғалған топырақ құрылыстары кешендері.
Бұл ретте өнеркәсіптік жылыжай кешендері жарық беру жүйесі бар және жарық беру жүйесі жоқ кіші типтерге бөлінеді.
Фермерлік жылыжайлар – жарық өткізгіш бүйір қоршаулары және төбе жабыны, жылыту (бар болса) және тамшылатып суару жүйесі бар үй-жай түрінде орындалған, көкөніс дақылдарын, сондай-ақ, ашық топыраққа отырғызу үшін олардың көшеттерін жыл бойы немесе маусымдық өсіруге арналған және өнеркәсіптік жылыжай кешендері үшін көзделген жабдықтармен және техникалық құралдармен жарақтандырудың техникалық өлшемдері бойынша сәйкес келмейтін қорғалған топырақ құрылысы.
Бұл ретте фермерлік жылыжайлар жылыту жүйесі бар және жылыту жүйесі жоқ кіші типтерге бөлінеді.
7. Субсидиялар егiстiк жерде өңдеп өсiрiлетiн себілген басым ауыл шаруашылығы дақылдарының алаңдарына және (немесе) шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шалғындандыру және (немесе) түпкілікті жақсарту үшiн егiлген көп жылдық шөптердiң алаңдарына ғана төленедi.
Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшартауарөндірушілері және (немесе) ауылшаркооперативтері тiзiмiне (бұдан әрі – субсидиялар алуға арналған тізім) қосу үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – бөлім) тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап қабылдайды. Бұл ретте өтінімдерді қабылдаудың соңғы күні тиісті жылдың 1 желтоқсанынан ерте болмауы тиіс.
8. Ауылшартауарөндірушілер және (немесе) ауылшаркооперативтері осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзімдерде өтiнiмді және нөмiрi көрсетiлген банктiк шоттың бар екендiгi туралы екінші деңгейдегі банк не Ұлттық почта операторы анықтамасын (бұдан әрі – анықтама) бір данада ұсынады. Бұл ретте өтінім мен анықтама:
бөлімге не "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына қағаз түрінде;
не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде беріледі.

9. Для получения субсидий на 1 тонну продукции сельхозтоваропроизводители и (или) сельхозкооперативы указывают дополнительно в заявке сведения касательно наличия:
договоров с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной продукции;
платежных документов, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) перерабатывающего предприятия.
10. Сельхозтоваропроизводители и (или) сельхозкооперативы, занятые производством овощей в защищенном грунте, для включения в список на получение субсидий, дополнительно указывают в заявке сведения касательно наличия технического паспорта уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и размере рабочей площади теплицы (сооружения защищенного грунта).
Глава 4. Порядок расчета субсидий
11. Субсидии рассчитываются из заявленных сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом объемов площадей приоритетных сельскохозяйственных культур или сданной на переработку продукции, подлежащих субсидированию, и норм субсидий, утвержденных постановлением местного исполнительного органа области и города республиканского значения, столицы по следующим формулам:
1) по масличным культурам, сахарной свекле и хлопчатнику:
С = З х Нc, где
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – заявленная площадь сева или заявленный объем сданной на переработку продукции, гектар или тонна;
Нc – норма субсидий, тенге;
2) по рису, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, однолетним травам (за исключением зерновых колосовых культур), многолетним травам первого года жизни, посеянным на пашне и (или) для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий:
С = З х Нc, где
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – заявленная площадь сева, гектар;
Нc – норма субсидий, тенге;
3) по овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта:
С = З х (Нc х Д/100), где
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
З – заявленная площадь сева, гектар;
Нc – норма субсидий, тенге;
Д – доля выплаты субсидии от нормы субсидии в зависимости от года ввода в эксплуатацию теплицы.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий
12. Отдел в течение трех рабочих дней после получения заявок и документов, указанных в пунктах 8-10 настоящих Правил (далее – документы), проверяет их на полноту. В случае представления сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом неполного пакета документов, заявка и документы возвращаются сельхозтоваропроизводителю и (или) сельхозкооперативу в течение пяти рабочих дней на доработку.
13. Отдел на основании представленных сельхозтоваропроизводителем и (или) сельхозкооперативом документов в течение пяти рабочих дней составляет список на получение субсидий, распределяет доведенные городу республиканского значения, столице, району (городу областного значения) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам и направляет список на получение субсидий, справку банка второго уровня, национального оператора почты о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства в управление сельского хозяйства области (города республиканского значения, столицы) (далее – управление).
В случае отказа от включения сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива в список на получение субсидий, в течение двух рабочих дней отделом выдается сельхозтоваропроизводителю и (или) сельхозкооперативу соответствующая справка с указанием причины отказа.

9. Өнімнің 1 тоннасына субсидиялар алу үшін ауылшартауарөндірушілер және (немесе) ауылшаркооперативтері өтінімде қосымша:
қайта өңдеу кәсіпорнымен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарттардың;
қайта өңдеу кәсіпорны шеккен шығындарын (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттарының бар болуына қатысты мәліметтерді көрсетеді.
10. Қорғалған топырақта көкөнiс өндірумен айналысатын ауылшартауарөндірушілер және (немесе) ауылшаркооперативтері субсидиялар алуға арналған тiзiмге қосу үшін өтінімде жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың (қорғалған топырақ ғимаратының) болуы мен жұмыс алаңының көлемі туралы техникалық паспортының бар болуына қатысты мәліметтерді қосымша көрсетеді.
4. Субсидияларды есептеу тәртібі
11. Субсидиялар ауылшартауарөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі өтініш берген субсидиялауға жататын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының немесе қайта өңдеуге тапсырылған өнімнің көлемдерінен және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен бекітілген субсидиялар нормаларынан мына формулалар бойынша есептеледі:
1) майлы дақылдар, қант қызылшасы және мақта бойынша:
С = З х Нc, мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – өтініш берілген егіс алаңы немесе өтініш берілген қайта өңдеуге тапсырылған өнім көлемі, гектар немесе тонна;
Нc – субсидиялар нормасы, теңге;
2) күрiш, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, бiр жылдық шөптер (дәнді масақты дақылдарды қоспағанда), шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шалғындандыру және (немесе) түпкілікті жақсарту үшін бірінші жылы өсіп жатқан көп жылдық шөптер бойынша:
С = З х Нc, мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – өтініш берілген егіс алаңы, гектар;
Нc – субсидиялар нормасы, теңге;
3) қорғалған топырақ жағдайында өңдеп өсiрiлетiн көкөнiс дақылдары бойынша:
С = З х (Нc х Д/100), мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
З – өтініш берілген егіс алаңы, гектар;
Нc – субсидиялар нормасы, теңге;
Д – жылыжайды қолданысқа енгізу жылына қарай субсидиялар нормасынан субсидия төлеу үлесі.
5. Субсидиялар төлеу тәртібі
12. Бөлiм осы Қағидалардың 8-10-тармақтарында көрсетілген өтiнiмдер мен құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) алғаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде олардың толықтығын тексередi. Ауылшартауарөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтінім мен құжаттар бес жұмыс күні ішінде ауылшартауарөндірушіге және (немесе) ауылшаркооперативіне пысықтауға қайтарылады.
13. Бөлiм ауылшартауарөндіруші және (немесе) ауылшаркооперативі ұсынған құжаттардың негiзiнде бес жұмыс күні iшiнде субсидиялар алуға арналған тiзiмдi жасайды, республикалық маңызы бар қалаға, астанаға, ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткiзiлген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемiн бөледi және облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі – басқарма) субсидиялар алуға арналған тізімді, қабылдау актiлерiн және қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмiрi көрсетiлген банктiк шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банк, ұлттық почта операторы анықтамасын бір данада ұсынады.
Ауылшартауарөндірушіні және (немесе) ауылшаркооперативін субсидиялар алуға арналған тізімге енгізуден бас тартқан жағдайда, екi жұмыс күнi iшiнде бөлiм ауылшартауарөндірушіге және (немесе) ауылшаркооперативіне бас тарту себептерін көрсете отырып, тиiстi анықтама береді.

Решение об отказе от включения сельхозтоваропроизводителя и (или) сельхозкооператива в список на получение субсидий принимается по основаниям, установленным пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
14. Управление проверяет соответствие представленных документов требованиям, установленным настоящими Правилами, и в течение трех рабочих дней формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий сельхозтоваропроизводителям и (или) сельхозкооперативам по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и счета к оплате.
При проведении платежа управление представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах в случае предоставления на бумажном носителе, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" реестры счетов к оплате не представляются.
Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета сельхозтоваропроизводителей и (или) сельхозкооперативов осуществляется управлением:
1) по масличным культурам, сахарной свекле, хлопчатнику и овощным культурам, возделываемым в условиях защищенного грунта – до 25 декабря соответствующего года;
2) по рису, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, однолетним травам (за исключением зерновых колосовых культур), многолетним травам первого года жизни, посеянным на пашне и (или) для целей залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий – до 15 июля соответствующего года.
Глава 6. Отчетность по субсидированию
15. Управление в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в Министерство сводную информацию об использовании субсидий.

Ауылшартауарөндірушіні және (немесе) ауылшаркооперативін субсидиялар алуға арналған тізімге енгізуден бас тарту туралы шешім "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы"Жаңартылған Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 19-1-бабы 2-тармағында белгіленген негіздер бойынша қабылданады.
14. Басқарма ұсынылған құжаттардың осы Қағидаларда белгiленген талаптарға сәйкестiгiн тексередi және үш жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауылшартауарынөндірушілерге және (немесе) ауылшаркооперативтеріне бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомості және төлем шоттарын қалыптастырады.
Төлем жүргізген кезде басқарма аумақтық қазынашылық бөлімшесіне қағаз тасығышта ұсынған жағдайда, екі данада төлем шоттарын қоса бере отырып, төлем шоттарының тізілімін ұсынады, ал төлем шоттарын "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы жүргізген кезде, төлем шоттарының тізілімдері ұсынылмайды.
Тиесілі субсидияларды ауылшартауарөндірушілердің және (немесе) ауылшаркооперативтерінің банктік шоттарына аударуды басқарма:
1) майлы дақылдар, қант қызылшасы, мақта және қорғалған топырақ жағдайында өңдеп өсiрiлетiн көкөнiс дақылдары бойынша тиісті жылдың 25 желтоқсанына дейін;
2) күрiш, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, бiр жылдық шөптер (дәнді масақты дақылдарды қоспағанда), шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шалғындандыру және (немесе) түпкілікті жақсарту үшін бірінші жылы өсіп жатқан көп жылдық шөптер бойынша тиісті жылдың 15 шілдесіне дейін жүзеге асырады.
6. Субсидиялау бойынша есептілік
15. Басқарма тиiстi жылдың 25 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде Министрлікке субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат бередi.

Сводная информация по освоению бюджетных средств, выделенных на субсидирование приоритетных сельскохозяйственных культур по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, размещается на интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы) один раз в год, не позднее 31 декабря соответствующего года.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности и
качества продукции
растениеводства, стоимости
горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных
ценностей, необходимых для
проведения весенне-полевых и
уборочных работ, путем
субсидирования производства
приоритетных культур и
стоимости затрат на
возделывание
сельскохозяйственных культур в
защищенном грунте
Схема субсидирования производства овощных культур в защищенном грунте
(в процентах)
Год ввода в эксплуатацию теплицы, подлежащей субсидированию
Дифференцированная доля выплаты субсидий от установленных норм, по годам

Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдарын субсидиялауға бөлінген бюджеттік қаражатты игеру жөніндегі жиынтық ақпарат облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурсында жылына бір рет, тиісті жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірілмей орнастырылады.
Басым дақылдар өндiрудi
субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығының
шығымдылығын және өнім
сапасын арттыруды, жанар-
жағармай материалдарының
және көктемгi егіс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу
үшін қажеттi басқа да тауарлық-
материалдық құндылықтардың
құнын және ауыл шаруашылығы
дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Қорғалған топырақта көкөнiс дақылдарын өндіруді субсидиялау схемасы
(пайызбен)
Субсидиялауға жататын жылыжайдың қолданысқа енгізілген жылы
Субсидияларды белгіленген нормалардан саралап төлеу үлесі, жылдар бойынша

** свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель ___________ __________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
___________ _______________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при наличии))
ответственного лица, принявшего заявку
Приложение 3
к Правилам субсидирования
повышения
урожайности и качества
продукции
растениеводства, стоимости
горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных
ценностей, необходимых для
проведения весенне-полевых и
уборочных работ, путем
субсидирования производства
приоритетных культур и
стоимости затрат на
возделывание
сельскохозяйственных культур в
защищенном грунте
Форма
Список
сельскохозяйственных товаропроизводителей и сельскохозяйственных
кооперативов _____________ города республиканского значения, столицы,
района, города областного значения на получение субсидий на частичное
возмещение затрат производства приоритетных культур и
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Посевная площадь, гектар (объем произведенной продукции, в тоннах)
Норма субсидий на 1 гектар (1 тонну) тенге
Объем бюджетных субсидий, подлежащий выплате, тенге (графа 4 х графа 5)
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель отдела ________________ района ___________________________
(подпись, фамилия,
имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
повышения
урожайности и качества
продукции
растениеводства, стоимости
горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных
ценностей, необходимых для
проведения весенне-полевых и
уборочных работ, путем
субсидирования производства
приоритетных культур и
стоимости затрат на
возделывание
сельскохозяйственных культур в
защищенном грунте
Форма
"Утверждаю"
Руководитель управления
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
подпись, печать)
"___" __________ 20__ года
Ведомость на выплату бюджетных субсидий сельскохозяйственным товаропроизводителям и (или) сельскохозяйственным кооперативам
п/п
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Посевная площадь, гектар (объем произведенной продукции, в тоннах)
Норма субсидий на 1 гектар (1 тонну) тенге
Объем бюджетных субсидий, подлежащий выплате, тенге (графа 4 х графа 5)
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель отдела финансов управления _____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись)
Руководитель отдела _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
повышения
урожайности и качества
продукции
растениеводства, стоимости
горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных
ценностей, необходимых для
проведения весенне-полевых и
уборочных работ, путем
субсидирования производства
приоритетных культур и
стоимости затрат на
возделывание
сельскохозяйственных культур в
защищенном грунте
Форма
"Утверждаю"
Руководитель управления
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
подпись, печать)
"___" __________ 20__ года
Сводная информация по освоению бюджетных средств, выделенных на
субсидирование приоритетных сельскохозяйственных культур
по _____________________ области в _____ году
Сельскохозяйственные культуры
Посевная площадь, гектар
Объем закупленной или сданной на переработку продукции, в тоннах
Норма субсидий на 1 гектар, тенге
Норма субсидий на 1 тонну, тенге
Объем
выделенных субсидий, тысяч тенге
Освоено, тысяч
тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Количество хозяйствующих субъектов, получивших субсидии
Акционерные общества
Хозяйственные товарищества
Крестьянские хозяйства
Производственные кооперативы
Другие хозяйствующие субъекты
Количество единиц

* "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Басшы ___________ ______________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр (бар болса) орны
20__ жылғы "__"_____________
Өтініш 20__ жылғы "__"_____________ қарауға қабылданды.
_________ _________________________________________________________________
(қолы) (өтінішті қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басым дақылдар өндiрудi
субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығының
шығымдылығын және өнім
сапасын арттыруды, жанар-
жағармай материалдарының
және көктемгi егіс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу
үшін қажеттi басқа да тауарлық-
материалдық құндылықтардың
құнын және ауыл шаруашылығы
дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Басым дақылдарды және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған ___________________ республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері және ауыл шаруашылығы кооперативтері тізімі
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Егіс алаңы, гектар (өндірілген өнім көлемі, тоннамен)
1 гектарға (1 тоннаға) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Төленуге жататын бюджеттік субсидиялар көлемі, теңге
(4-баған х 5-баған)
1
2
3
4
5
6
7
______________ ауданы бөлімінің басшысы ____________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр (бар болса) орны
Басым дақылдар өндiрудi
субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығының
шығымдылығын және өнім
сапасын арттыруды, жанар-
жағармай материалдарының
және көктемгi егіс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу
үшін қажеттi басқа да тауарлық-
материалдық құндылықтардың
құнын және ауыл шаруашылығы
дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Басқарма басшысы
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрі)
20___жылғы "___" _________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге және ауыл шаруашылығы кооперативтеріне бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің БСН/ЖСН
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Егіс алаңы, гектар (өндірілген өнім көлемі, тоннамен)
1 гектарға (1 тоннаға) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Төленуге жататын бюджеттік субсидиялар көлемі, теңге (4-баған х 5-баған)
1
2
3
4
5
6
Басқарманың қаржы бөлімінің басшысы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Бөлім басшысы ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) , қолы)
Басым дақылдар өндiрудi
субсидиялау арқылы өсiмдiк
шаруашылығының
шығымдылығын және өнім
сапасын арттыруды, жанар-
жағармай материалдарының
және көктемгi егіс пен егiн
жинау жұмыстарын жүргiзу
үшін қажеттi басқа да тауарлық-
материалдық құндылықтардың
құнын және ауыл шаруашылығы
дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Басқарма басшысы
________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрі)
20___жылғы "___" _________
_____________ облысы бойынша басым ауыл шаруашылығы дақылдарын субсидиялауға ____ жылы бөлінген бюджеттік қаражаттың игерілуі жөніндегі жиынтық ақпарат
Ауыл шаруашылығы дақылдары
Егіс алаңы гектар
Сатып алынған немесе қайта өңдеуге өткізілген өнім көлемі, тоннамен
1 гектарға арналған субсидиялар нормасы, теңге
1 тоннаға арналған субсидиялар нормасы, теңге
Бөлінген субсидиялар көлемі, мың теңге
Игерілгені, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Субсидия алған шаруашылық жүргізуші субъектілер саны
Акционерлік қоғамдар
Шаруашылық серіктестіктер
Шаруа қожалықтары
Өндірістік кооперативтер
Басқа шаруашылық жүргізуші субъектілер
Саны бірлік