Об утверждении Правил стажировки административных государственных служащих
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 января 2017 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2017 года № 14819.
В соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила стажировки административных государственных служащих.
2. Признать утратившим силу приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 17 "Об утверждении Правил стажировки административных государственных служащих" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12648, опубликованный 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
К. Кожамжаров
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 20 января 2017 года № 12
Правила стажировки административных государственных служащих
Сноска. Правила - в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 16.11.2022 № 230 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 21 ақпанда № 14819 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 36-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидалары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 17 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12648 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңмен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығының" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет
істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі төрағасының
2017 жылғы 20 қантардағы
№ 12 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 16.11.2022 № 230 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Настоящие Правила стажировки административных государственных служащих разработаны в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок организации, прохождения и подведения итогов стажировки административных государственных служащих (далее – служащих).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) направляющий государственный орган – государственный орган и его территориальные подразделения, направляющие служащего в государственные органы и/или организации для прохождения стажировки;
2) принимающий государственный орган или организация – государственный орган или организация, в которых проводится стажировка служащего;
3) стажировка – деятельность служащего вне места постоянной работы, направленная на приобретение профессиональных знаний и практического опыта в соответствующей сфере деятельности;
4) стажер – служащий, проходящий стажировку в государственном органе или иной организации по направлению государственного органа;
5) зарубежная стажировка – стажировка, осуществляемая в международных и зарубежных организациях;
3. За служащими в течение периода прохождения стажировки сохраняется место работы (государственная должность) и заработная плата.
Порядок и условия возмещения расходов стажера, направляемого на стажировку в другой населенный пункт в пределах Республики Казахстан, определяются Правилами о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428.
4. На стажировку не направляются служащие со стажем государственной службы менее 6 (шести) месяцев.
5. Порядок организации, условия и сроки прохождения зарубежной стажировки определяется соответствующим договором (соглашением).
Возмещение расходов стажера, направляемого на стажировку в международные и зарубежные организации, осуществляется за счет средств принимающей организации, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
6. Служащие направляются на стажировку:
1) из одного государственного органа в другой государственный орган;
2) из государственного органа в организации (за исключением субъектов малого предпринимательства);
3) внутри государственного органа:
из центрального аппарата в территориальные подразделения;
из территориальных подразделений в центральный аппарат;
из одного территориального подразделения в другое территориальное подразделение.

1. Осы Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидалары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес әзірленді және мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің (бұдан әрі – қызметші) тағылымдамасын ұйымдастыру, өту және оның қорытындыларын шығару тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар қолданылады:
1) жолдаушы мемлекеттік орган – мемлекеттік органдарға және/немесе ұйымдарға тағылымдаманы өту үшін қызметшіні жіберген мемлекеттік орган және оның аумақтық бөлімшелері;
2) қабылдаушы мемлекеттік орган немесе ұйым – қызметші тағылымдамадан өтетін мемлекеттік орган немесе ұйым;
3) тағылымдама – мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік органдардың тұрақты жұмыс орнынан тыс жерде тиісті салада кәсіби білім мен тәжірибе алуға арналған қызметі;
4) тағылымдама өтуші – мемлекеттік органдардың жолдамасы бойынша мемлекеттік органдарда немесе ұйымдарда тағылымдаманы өтіп жүрген қызметші;
5) шетелдік тағылымдама – халықаралық және шетелдік мекемелерде өткізілетін тағылымдама.
3. Қызметшілердің тағылымдамадан өту мерзімінде жұмыс орны (мемлекеттік лауазымы) мен жалақысы сақталады.
Қазақстан Республикасының аумағы шегiнде өзге елді мекенге тағылымдамаға жіберілген тағылымдама өтушінің жұмсалатын шығынын өтеу тәртібі мен шарттары бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы 2000 жылғы 22 қыркүйектегі № 1428 Қаулысымен айқындалады.
4. Тағылымдамаға мемлекеттік қызмет өтілі 6 (алты) айдан кем қызметшілер жіберілмейді.
5. Шетелдік тағылымдаманы ұйымдастырудың тәртібі, шарттары және өтуінің мерзімі тиісті шартпен (келісім) айқындалады.
Халықаралық және шетелдік ұйымдарға тағылымдамадан өту үшін жұмсалатын шығынды қабылдаушы ұйым қаражаты есебінен төленеді, егер өзгесі Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттармен көзделмесе.
6. Қызметшілер тағылымдамаға:
1) бір мемлекеттік органнан басқа мемлекеттік органға;
2) мемлекеттік органнан ұйымдарға (шағын кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда);
3) мемлекеттік орган ішінде:
орталық аппараттан аумақтық бөлімшелерге;
аумақтық бөлімшелерден орталық аппаратқа;
аумақтық бөлімшелерден басқа аумақтық бөлімшелерге жіберіледі.

Глава 2. Организация и прохождение стажировки
7. Направляющим государственным органом составляется план стажировки по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в котором указываются цели, сроки, место прохождения стажировки, а также сведения о служащем (фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование занимаемой должности с указанием структурного подразделения) (далее – план стажировки) для каждого служащего, направляемого на стажировку.
План стажировки разрабатывается руководителем структурного подразделения либо лицом, его замещающим, совместно со служащим, направляемым на стажировку.
При отсутствии руководителя структурного подразделения либо лица, его замещающего, план стажировки разрабатывается должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности либо лицом, его замещающим, совместно со служащим, направляемым на стажировку.
В отношении руководителя структурного подразделения (лица, его замещающего) план стажировки разрабатывается его непосредственным руководителем либо должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности, совместно со служащим, направляемым на стажировку.
Разработанный план стажировки согласуется со службой управления персоналом (кадровой службой) либо в случае ее отсутствия – структурным подразделением (лицом), на которое возложено исполнение обязанностей службы управления персоналом (далее – служба управления персоналом) направляющего государственного органа.
Служба управления персоналом государственного органа ежегодно направляет в структурные подразделения запрос о необходимости разработки плана стажировки.
8. Службой управления персоналом разработанный план стажировки направляется на согласование в государственные органы или организации, в которых планируется прохождение стажировки.
9. Принимающий государственный орган или организация согласовывает возможность прохождения стажировки либо отказывает в согласовании с указанием причины отказа и предложений по их устранению.
Принимающий государственный орган рассматривает план стажировки в течение одного месяца с даты его поступления.
О принятом решении сообщается в направляющий государственный орган.
10. В случае устранения причин отказа с учетом предложений принимающего государственного органа или организации план стажировки повторно направляется в государственные органы или организации, ранее отказавшие в его согласовании.
Принимающий государственный орган или организация согласовывают план стажировки либо, при наличии дополнительных оснований, отказывают в согласовании с указанием причины отказа и предложений по их устранению.

2-тарау. Тағылымдаманы ұйымдастыру және өту
7. Жолдаушы мемлекеттік орган осы қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тағылымдама жоспарын, тағылымдама мақсаттарын, өтуінің мерзімін және мекенін, сонымен қатар қызметші туралы мәліметті (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), құрылымдық бөлімшесі мен атқаратын лауазымының толық атауы) (бұдан әрі-тағылымдама жоспары) көрсете отырып әзірлейді.
Тағылымдама жоспары құрылымдық бөлімшенің басшысы не оны алмастыратын адам мен тағылымдамаға жіберілетін қызметшімен бірлесіп әзірленеді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы не оны алмастыратын адам болмаған жағдайда тағылымдама жоспарын мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды адам немесе оны алмастыратын адам мен тағылымдамаға жіберілетін қызметшімен бірлесіп әзірлейді.
Құрылымдық бөлімшенің басшысына (оны алмастыратын адамға) қатысты тағылымдама жоспарын оның тікелей басшысы не мемлекеттік лауазымға тағайындау мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды адам мен тағылымдамаға жіберілетін қызметшімен бірлесіп әзірлейді.
Әзірленген тағылымдама жоспары персоналды басқару қызметімен (кадр қызметімен) не ол болмаған жағдайда – жолдаушы мемлекеттік органның персоналды басқару қызметінің (бұдан әрі – персоналды басқару қызметі) міндеттерін орындау жүктелген құрылымдық бөлімшемен (тұлғамен) келісіледі.
Мемлекеттік органның персоналды басқару қызметі жыл сайын құрылымдық бөлімшелерге тағылымдама жоспарын әзірлеу қажеттілігі туралы сұрау жібереді.
8. Персоналды басқару қызметі әзірленген тағылымдама жоспарын тағылымдама жоспарланған мемлекеттік органдарға немесе ұйымдарға келісуге жолдайды.
9. Қабылдаушы мемлекеттік орган және/немесе ұйым тағылымдамадан өту мүмкіндігін келіседі немесе бас тарту себебін және оларды жою жөніндегі ұсыныстарды көрсете отырып келіспейді.
Қабылдаушы мемлекеттік орган тағылымдама жоспарын ол келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде қарастырады.
Қабылданған шешім туралы жолдаушы мемлекеттік органға жіберіледі.
10. Көрсетілген кемшiлiктер қабылдаушы мемлекеттік органның немесе ұйымның ұсыныстарын ескере отырып жойылған жағдайда тағылымдама жоспары бұрын оны келісуден бас тартқан мемлекеттік органдарға немесе ұйымдарға қайта жолданады.
Қабылдаушы мемлекеттік орган немесе ұйым тағылымдама жоспарын келіседі не қосымша негіздер болған кезде бас тарту себебін және оларды жою бойынша ұсыныстарды көрсете отырып келісуден бас тартады.

11. Согласованный план стажировки утверждается должностным лицом направляющего государственного органа, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности, либо лицом, его замещающим.
12. В случаях назначения служащего на другие должности, его увольнения, отсутствия на работе в связи с временной нетрудоспособностью, нахождением в социальном или трудовом отпуске, командировке, прикомандировании либо его направления на переподготовку, повышение квалификации лицо, разработавшее план стажировки, осуществляет замену служащего на другого подчиненного ему сотрудника с внесением изменений в план стажировки (в части фамилии, имя, отчества (при его наличии) заменяемого служащего и его должности) и уведомлением принимающей стороны.
При отсутствии кандидата на замену план стажировки аннулируется с уведомлением принимающей стороны.
13. Стажировка устанавливается на срок от пяти рабочих дней до одного месяца.
Служащий направляется на стажировку не более двух раз в течение календарного года.
14. Направление на стажировку служащих оформляется приказом должностного лица, имеющего право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности, либо лицом, его замещающим.
15. В случае отсутствия в направленном проекте плана стажировки указания на структурное подразделение, служба управления персоналом принимающего государственного органа или организации определяет одно или несколько структурных подразделений, в которых будет проводиться стажировка, о чем сообщается направляющему государственному органу при согласовании плана стажировки.
16. Руководитель структурного подразделения (лицо, его замещающее), в котором проводится стажировка:
1) консультирует стажера;
2) осуществляет контроль за выполнением стажером плана стажировки и трудовой дисциплиной;
Служба управления персоналом принимающего государственного органа или организации осуществляет координацию за организацией стажировки.
17. Продолжительность трудового дня для служащих, проходящих стажировку, устанавливается в соответствии с трудовым законодательством.
Факт отсутствия стажера без уважительной причины в течение трех и более часов подряд за один рабочий день фиксируется службой управления персоналом принимающего государственного органа или организации совместно с руководителем структурного подразделения (лицом, его замещающим), в котором проходит стажировка.
Глава 3. Подведение итогов стажировки
18. Служащие, прошедшие стажировку, в течение 5 рабочих дней после еҰ завершения представляют письменный отчет об итогах стажировки должностному лицу направляющего государственного органа, разработавшему план стажировки.
Письменный отчет включает в себя:

11. Келісілген тағылымдама жоспарын жолдаушы мемлекеттік органның мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды адам немесе алмастыратын басқа адам бекітеді.
12. Қызметшінің басқа лауазымдарға тағайындалуына, жұмыстан босатылуына, уақытша еңбекке жарамсыздығына байланысты, әлеуметтік немесе еңбек демалысында, іссапарда болуына, іссапарға баруына немесе оны қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілуіне байланысты жұмыста болмаған жағдайда тағылымдама жоспарын әзірлеген адам тағылымдама жоспарына өзгерістер (ауыстырылатын қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және оның лауазымы бөлігінде) енгізе отырып және қабылдаушы тарапты хабарлай отырып, қызметшіні өзіне бағынысты басқа қызметкерге ауыстыруды жүзеге асырады.
Ауыстыруға кандидат болмаған жағдайда тағылымдама жоспары қабылдаушы тарапты хабардар ете отырып жойылады.
13. Тағылымдама бес жұмыс күнінен бір айға дейінгі мерзімге белгіленеді.
Қызметші тағылымдамадан өтуге күнтізбелік жыл ішінде екі реттен артық жіберілмейді.
14. Қызметшілерді тағылымдамаға жіберу мемлекеттік лауазымға тағайындау және мемлекеттік лауазымнан босату құқығы бар лауазымды адам немесе оны алмастыратын басқа адамның бұйрығымен ресімделеді.
15. Жіберілген тағылымдама жоспарының жобасында құрылымдық бөлімшеге нұсқау болмаған жағдайда, қабылдаушы мемлекеттік органның немесе ұйымның персоналды басқару қызметі тағылымдама өткізілетін бір немесе бірнеше құрылымдық бөлімшелерді айқындайды, бұл туралы тағылымдама жоспарын келісу кезінде жіберуші мемлекеттік органға хабарланады.
16. Тағылымдама өткізілетін құрылымдық бөлімшенің жетекшісі (оны алмастыратын адам):
1) тағылымдамадан өтушіге кеңес береді;
2) тағылымдамадан өтушінің тағылымдама жоспарларын орындауына және еңбек тәртібіне бақылау жүргізеді.
Қабылдаушы мемлекеттік органның немесе ұйымның Персоналды басқару қызметі тағылымдаманы ұйымдастыру бойынша үйлестіру жұмыстарын жүзеге асырады және тағылымдамадан өтушіге тағылымдамадан өтуге көмек көрсетеді.
17. Тағылымдамадан өтуші қызметшілерге жұмыс күнінің ұзақтығы еңбек заңнамасына сәйкес белгіленеді.
Тағылымдамадан өтушінің бір жұмыс күні ішінде дәлелді себепсіз үш және одан да көп сағат бойы болмағандығы қабылдаушы мемлекеттік органның немесе ұйымның персоналды басқару қызметі мен тағылымдама өтіп жатқан құрылымдық бөлімнің басшысымен (оны алмастыратын тұлғамен) бірлесіп белгіленеді.
3-тарау. Тағылымдама қорытындыларын шығару
18. Тағылымдамадан өткен қызметшілер оның аяқталғанынан кейін 5 жұмыс күні ішінде тағылымдама жоспарын әзірлеген жолдаушы мемлекеттік органның лауазымды адамына тағылымдама қорытындылары туралы жазбаша есеп береді.
Жазбаша есеп:

1) информацию о выполнении плана стажировки;
2) информацию о приобретенных в ходе стажировки умениях, навыках, теоретических и практических знаниях;
3) оценку организации прохождения стажировки принимающей стороной.
Должностные лица, разработавшие план стажировки, в случае недостижения целей стажировки и/или пропусков по неуважительным причинам оценивают стажировку как неуспешную и информируют службу управления персоналом собственного государственного органа с указанием причин для внесения в отчет.
19. Руководитель структурного подразделения (лицо, его замещающее), в котором проводилась стажировка, в течение пяти рабочих дней со дня завершения стажировки может представить в службу управления персоналом принимающего государственного органа или организации отзыв по итогам стажировки на служащего, прошедшего стажировку.
20. Служба управления персоналом принимающего государственного органа или организации в течение десяти рабочих дней со дня завершения стажировки направляет в направляющий государственный орган информацию о посещаемости стажером стажировки и копию отзыва (при наличии) руководителя структурного подразделения (лица, его замещающего), в котором проводилась стажировка.
Служба управления персоналом ежегодно направляет в уполномоченный орган по делам государственной службы отчетную информацию о прохождении служащими стажировки (в том числе о служащих, принятых на стажировку) не позднее 20 января года, следующего за отчетным годом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При этом в случае отсутствия служащих, прошедших стажировку (в том числе принятых на стажировку), указанный отчет не направляется.
21. Документы, связанные со стажировкой служащих, хранятся в службе управления персоналом направляющего государственного органа не менее трех лет со дня завершения стажировки.
При наличии технической возможности (соответствующего функционала) прохождение стажировки обеспечивается посредством единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы.
Приложение 1
к Правилам стажировки
административных
государственных служащих
Форма
"Утверждено"
____________________
(подпись)
Фамилия, инициалы
должностного лица
направляющего
государственного органа
"__"______ 20__ года
План стажировки на 20 ___год
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) служащего ___________________________
Полное наименование занимаемой должности (с указанием государственного органа)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Дата начала стажировки (день, месяц, год) _____________________________________
Дата окончания стажировки (день, месяц, год) __________________________________
Количество дней стажировки ________________________________________________
Наименование принимающего государственного органа/организации с указанием адреса
_________________________________________________________________________
Наименование структурного (-ых) подразделения (-ий) принимающего
государственного органа/организации ________________________________________
_________________________________________________________________________
Цель (-и) стажировки ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
___________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должность руководителя
структурного подразделения (лица, замещающего его) или иного лица направляющего
государственного органа)
"Согласовано" _____________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность руководителя
службы управления персоналом (лица, замещающего его) направляющей стороны)
"__"______ 20___ года
"Согласовано"____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность руководителя
структурного подразделения (лица, замещающего его) принимающей стороны)
"__"______ 20___ года
"Согласовано"____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность руководителя
службы управления персоналом (лица, замещающего его) принимающей стороны)
"__"______ 20___ года
"Ознакомлен"_____________ ________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) стажера)
"__"______ 20___ года
Оценка стажировки: _________(успешно/неуспешно).
Причины неуспешной стажировки:
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность (подпись) лица, оценившего стажера)
"__"______ 20___ года
Приложение 2
к Правилам стажировки
административных
государственных служащих
Форма
Отчетная информация о направленных и принятых на стажировку служащих за 20_ год
Государственный орган ______________________________________
Служащие государственного органа, направленные на стажировку
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
стажера
Полное наименование занимаемой должности
Принимающий государственный орган/организация
Структурное (-ые) подразделение (-я), в котором (-ых) проходил стажировку служащий
Сроки стажировки
Цели стажировки
Оценка стажировки (успешно/неуспешно)*
1
2
..
Служащие государственных органов, принятые на стажировку
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
стажера
Полное наименование занимаемой должности
Направляющий государственный орган
Структурное (-ые) подразделение (-я), в котором (-ых) проходил стажировку служащий
Сроки стажировки
Цели стажировки
1
2
*при неуспешном прохождении стажировки указываются причины
Итого количество направленных на стажировку: ____ чел. ,
из них неуспешно прошедших ___ чел.
Итого количество принятых на стажировку:____ чел.
Дополнительная информация: __________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
_____________________________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись руководителя службы
управления персоналом (лица, его замещающего) государственного органа
"______" _____________ 20____ года

1) тағылымдама жоспарының орындауы туралы ақпарат;
2) тағылымдама барысында алынған икемділіктер, дағдылар, теориялық және практикалық білімдер туралы ақпараттардан тұрады;
3) қабылдаушы тараптың тағылымдамадан өтуін ұйымдастыруда бағалау.
Тағылымдама жоспарын әзірлеген лауазымды адамдар тағылымдамадан өту мақсаттарына және/немесе дәлелді себепсіз болмаған жағдайда тағылымдамадан өтуді сәтсіз деп бағалайды және есепке енгізу үшін себептерін көрсете отырып, өз мемлекеттік органының персоналды басқару қызметіне хабарлайды.
19. Тағылымдама өткізілген құрылымдық бөлімшенің басшысы (оны алмастыратын адам) тағылымдама аяқталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қабылдаушы мемлекеттік органның немесе ұйымның Персоналды басқару қызметіне тағылымдамадан өткен қызметшіге тағылымдама қорытындылары бойынша пікір ұсынады.
20. Қабылдаушы мемлекеттік органның немесе ұйымның персоналды басқару қызметі тағылымдама аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жолдаушы мемлекеттік органға тағылымдамадан өтушінің тағылымдамаға қатысуы туралы ақпаратты және тағылымдама өткізілген құрылымдық бөлімше басшысының (оны алмастыратын адамның) пікірінің (болған жағдайда) көшірмесін жолдайды.
Персоналды басқару қызметі жыл сайын мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей қызметшілердің тағылымдамадан өткені туралы (оның ішінде тағылымдамадан өтуге қабылданған қызметшілер туралы) есептік ақпаратты жолдайды.
Бұл ретте көрсетілген есеп тағылымдамадан өткен қызметшілер (оның ішінде тағылымдамадан өтуге қабылданған қызметшілер) болмаған жағдайда жолданбайды.
21. Қызметшілердің тағылымдамадан өтуіне байланысты құжаттары тағылымдама аяқталған күннен бастап кемінде үш жыл жолдаушы мемлекеттік органның персоналды басқару қызметінде сақталады.
Техникалық мүмкіндік (тиісті функционалдың) болған жағдайда тағылымдамадан өту мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасы (ақпараттық жүйе) арқылы қамтамасыз етіледі.
Мемлекеттік әкімшілік
қызметшілердің
тағылымдама қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Бекітілді"
___________ (қолы)
жолдаушы мемлекеттік
органның лауазымды адамының
тегі, аты-жөнінің
бірінші әріптері
20__ жылғы "__"______
20 __ жылға арналған Тағылымдама жоспары
Қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ________________________
Атқарып отырған лауазымының толық атауы (мемлекеттік органды
көрсете отырып) __________________________________________________________
Тағылымдаманың басталу мерзімі (күні, айы, жылы) _________________________
Тағылымдаманың аяқталу мерзімі (күні, айы, жылы) _________________________
Тағылымдама күндерінің саны ____________________________________________
Қабылдаушы мемлекеттік органның/ұйымның мекенжайы көрсетілген атауы
______________________________________________________________________
Қабылдаушы мемлекеттік органның/ұйымның құрылымдық бөлімшесінің
(бөлімшелерінің) атауы _____________________________________________________
Тағылымдаманың мақсаты (-тары) ________________________________________
______________________________________________________________________
_______________________________                   _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                         (қолы)
Жолдаушы мемлекеттік органның
құрылымдық бөлімше басшысының
(оны алмастыратын адамның) лауазымы
немесе өзге адамның лауазымы)
"Келісілді" ______ _______________________________________________________
(қолы) (жолдаушы тараптың персоналды басқару қызметі басшысының
(оны алмастыратын тұлғаның) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) лауазымы)
20___ жылғы "__"______
"Келісілді" ______ _____________________________________________________
(қолы) (қабылдаушы тараптың құрылымдық бөлімшесі басшысының
лауазымы (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20___ жылғы "__"______
"Келісілді" ______ _____________________________________________________
(қолы) (қабылдаушы тараптың персоналды басқару қызметі басшысының
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) лауазымы)
20___ жылғы "__"______
"Таныстым"_______ ___________________________________________________
(қолы) тағылымдамадан өтушінің (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20___ жылғы "__"______
Тағылымдамадан өту бағасы: _________(сәтті/сәтсіз).
Тағылымдамадан сәтсіз өтудің себептері:__________________________________
_______________________________________                         _______
(тағылымдамадан өтушіні бағалаған адамның                         (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
20___ жылғы "__"______
Мемлекеттік әкімшілік
қызметшілердің тағылымдама
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
20_ жыл ішінде
тағылымдамадан өтуге
жолданған және қабылданған
қызметшілер туралы
Есептік ақпарат
Қызметшілердің тағылымдамадан өткені және қабылданғаны туралы 20__жылға арналған есептік ақпарат
Мемлекеттік орган ______________________________________
Мемлекеттік органның тағылымдамадан өтуге жолданған қызметшілері
Тағылымдамадан өтушінің
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Атқарып отырған лауазымының толық атауы
Қабылдаушы мемлекеттік орган/ұйым
Қызметші тағылымдамадан өткен құрылымдық бөлімше (-лер)
Тағылымдама мерзімі
Тағылымдама мақсаттары
Тағылымдаманы бағалау (сәтті / сәтсіз)*
1
2
..
Тағылымдамаға қабылданған мемлекеттік органдардың қызметшілері
Тағылымдамадан өтушінің
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Атқарып отырған лауазымының толық атауы
Жолдаушы мемлекеттік орган
Қызметші тағылымдамадан өткен құрылымдық бөлімше (-лер)
Тағылымдама мерзімі
Тағылымдама мақсаттары
1
2
Тағылымдамадан өтуге жолданғандар саны: ___ адам , оның ішінде
сәтсіз өткен ____ адам.
Тағылымдамаға қабылданғандардың саны:____
адам.
* тағылымдамадан сәтсіз өткен жағдайда
себептері көрсетіледі
Қосымша ақпарат:____________________________________________
_____________________________________________________________
____________________                                    _______
(мемлекеттік органның                                     (қолы)
персоналды басқару
қызметі басшысының
(оны алмастыратын адамның)
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "__"______