О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2017 года № 14864.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан −
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ Ж. Касымбек
от 2 февраля 2017 года
Приложение к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан −
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 января 2017года
№ 43
Перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2012 года № 25-02-01/115 "Об утверждении Правил поощрения и порядка присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7551, опубликованный 4 июля 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 211-212 (27030-27031)) внести следующие изменения:
в Правилах поощрения и порядка присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области особо охраняемых природных территорий, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 03 наурызда № 14864 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_________________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 2 ақпан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 43 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының тізбесі
1. "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында көтермелеу қағидаларын және құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 19 наурыздағы № 25-02-01/115 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7551 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 4 шілдедегі № 369-374 (27448) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласында көтермелеу қағидалары және құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру тәртібінде:

пункты 1,2,3,4,5,6,7,8 изложить в следующей редакции:
"1. Председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира – Главный государственный лесной инспектор Республики Казахстан.
2. Заместитель Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – заместитель Главного государственного лесного инспектора Республики Казахстан.
3. Руководитель Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – старший государственный лесной инспектор Республики Казахстан.
4. Главные эксперты, эксперты Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – государственные лесные инспектора Республики Казахстан.
5. Руководители областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – главные государственные лесные инспектора соответствующих областей.
6. Заместители руководителей областных территориальных инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – заместители главных государственных лесных инспекторов соответствующих областей.
7. Руководители отделов областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – старшие государственные лесные инспектора соответствующих областей.
8. Специалисты областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – государственные лесные инспектора соответствующих областей.";
в Правилах ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Нормы обеспечения форменной одеждой должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан определены приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-02/292 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11007) (далее – нормы).".

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы – Қазақстан Республикасының мемлекеттік бас орман инспекторы.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының орынбасары – Қазақстан Республикасы мемлекеттік бас орман инспекторының орынбасары.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының басшысы – Қазақстан Республикасының мемлекеттік аға орман инспекторы.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының бас сарапшылары, сарапшылары – Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекторлары.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторлары.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясы басшыларының орынбасарлары - тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторларының орынбасарлары.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының бөлім басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік аға орман инспекторлары.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясының мамандары – тиісті облыстардағы мемлекеттік орман инспекторлары.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік орман инспекциясы мен мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киімді (погонсыз) киіп жүру қағидасында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарын нысанды киіммен қамтамасыз ету нормалары (бұдан әрі - нормалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарын айырым белгілері бар (погонсыз) нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-02/292 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11007 болып тіркелген) айқындалған.".

4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 17-02/566 "Об утверждении Инструкции проведения лесоустройства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8181, опубликованный 10 декабря 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 237 (28113)), внести следующие изменения:
в Инструкции проведения лесоустройства, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция проведения лесоустройства (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 18-11) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (далее – Лесной кодекс) и Правилами ведения государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории государственного лесного фонда, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/163 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11387).";
пункт 131 изложить в следующей редакции:
"131. Положение таксационного выдела, в случае необходимости, характеризуется расположением его относительно элементов рельефа местности. В горных условиях указывается экспозиция, крутизна склонов, высота над уровнем моря (далее – ВНУМ) в выделах, где проектируются лесохозяйственные мероприятия. Разделение склонов на группы крутизны производится в соответствии с Правилами рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 18-02/596 (далее – Правила) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 11894).
Форма рельефа (равнинный, горный) указывается для квартала в целом.";
пункт 259 изложить в следующей редакции:
"259. Отпечатанный проект протокола за 15 календарных дней до дня проведения совещания направляется:
1) по лесным учреждениям, находящимся в ведении уполномоченного органа в области лесного хозяйства:
уполномоченному органу;
областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира;
лесовладельцу;
2) по лесным учреждениям, находящимся в коммунальной собственности:
областному управлению природных ресурсов и регулирования природопользования;
областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира;
лесовладельцу.";
в пункте 262:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира;";
пункт 274 изложить в следующей редакции:

4. "Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 17-02/566 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8181 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 237 (28715) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексінің (бұдан әрі – Орман кодексі) 13-бабы 1-тармағының 18-11) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/163 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11387 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың мемлекеттік мониторингін және орман орналастыруды жүргізу қағидаларына сәйкес әзірленді.";
131-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"131. Таксациялық телімнің жағдайын көрсету қажет болғанда, оның жер бедері элементтеріне қатынасты орналасуымен сипатталады. Таулы жағдайда орман шаруашылығы шаралары жобаланатын телімдегі бөктердің экспозициясы, тіктілігі, теңіз деңгейінен биіктігі (бұдан әрі - ТДБ) көрсетіледі. Бөктерді тіктілік топтарына бөлу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес жүргізіледі.
Жер бедері (жазық, таулы) бүтіндей орам үшін көрсетіледі.";
259-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"259. Басып шығарылған хаттаманың жобасы кеңес өткізілетін күнге дейін 15 (он бес) күн қалғанда:
1) облыстың орман шаруашылығы уәкілетті органының қарамағындағы орман мекемелері бойынша:
уәкілетті органға;
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясына;
орман иеленушіге;
2) коммуналдық меншік қарамағындағы орман мекемелері бойынша:
облыстық табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасына;
облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясына;
орман иеленушіге жіберіледі.";
262-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциялары;";
274-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"274. Контрольными данными для всех таблиц, характеризующих лесной фонд, являются формы государственного учета лесного фонда, утвержденные приказом исполняющего обязанности председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 231 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13573).";
пункт 329 изложить в следующей редакции:
"329. Рубки главного пользования проводятся в соответствии с Правилами.
При обосновании постепенных и выборочных рубок учитываются:
1) наличие и состояние естественного возобновления под пологом леса;
2) период воспроизводства лесов;
3) число приемов и срок повторяемости рубок;
4) размещение рубок по территории лесного фонда;
5) интенсивность рубки.";
в приложении 1 к указанной Инструкции:
таблицу 3 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 2 к указанной Инструкции изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
в приложении 6 к указанной Инструкции:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Местонахождение и площади лесовладельцев, находящихся на территории области (сведения приводятся по административным районам), лесистость территории области (прилагается схематическая карта области с размещением территории и центральных усадеб лесовладельцев) заполняется согласно таблице 1 приложения 7 к Инструкции проведения лесоустройства.
Здесь и далее сведения приводятся по подчиненности – акиматам областей, Комитету лесного хозяйства и животного мира, другим министерствам и ведомствам.";
в приложении 7 к указанной Инструкции:
в таблице 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) лесные учреждения, находящиеся в ведении Комитета лесного хозяйства и животного мира;";
таблицу 3 изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
таблицу 53 к приложению 23 к указанной Инструкции изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 18-02/691 Об утверждении Правил проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10141, опубликованный 6 августа 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 148 (28024)) внести следующее изменение:
в Правилах проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"274. Орман қорын сипаттайтын барлық кестелер үшін қадағалау деректері "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті әзірлеген ведомстволық статистикалық бақылаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру бойынша нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 231 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13573 болып тіркелген) бекітілген орман қорының мемлекеттік есебінің нысандары болып табылады.";
329-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"329. Басты пайдалану мақсатында кесу Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына сәйкес жүргізіледі.
Біртіндеп және таңдамалы кесулерді негіздеу кезінде төмендегілер есепке алынады:
1) орман астарындағы табиғи жаңарудың болуы және жай-күйі;
2) орманды молықтыру кезеңі;
3) кесуді қабылдау саны мен қайталану мерзімі;
4) орман қоры аумағы бойынша кесудің орналасуы;
5) кесудің қарқындылығы.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығындағы:
көрсетілген Нұсқаулыққа 1-қосымшада:
3-кесте осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа 2-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа 6-қосымшада:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Облыс аумағындағы орман иеленушілердің орналасуы мен алаңы (әкімшілік аудандар бойынша мәлімет келтіріледі), облыс аумағының ормандылығы (орман иеленушілердің аумағы мен орталық усадьбалары көрсетілген облыстың карта-схемасы қоса беріліп отыр) Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығына 7-қосымшадағы 1-кестеге сәйкес толтырылады.
Осында және бұдан әрі мәліметтер бағыныстылық бойынша келтіріледі - облыстық әкімдіктерге, Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне, басқа да министрліктер мен ведомстволарға.";
көрсетілген Нұсқаулыққа 7-қосымшада:
1-кестеде:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарамағындағы орман мекемелері;";
3-кесте осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын; мынадай редакцияда жазылсын;
23-қосымшадағы 53-кесте осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-02/691 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10141 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 148 (28626) санында жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. По результатам освидетельствования мест рубок лесовладелец представляет в вышестоящую организацию по ведомственной подчиненности отчет об остатках древесины на лесосеках и очистке мест рубок по форме 4-ЛХ утвержденной приказом исполняющего обязанности Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 231 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13573).".
6. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-02/64 "Об утверждении Правил осуществления авиационных работ по охране и защите лесного фонда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10464, опубликованный 26 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующее изменение:
в Правилах осуществления авиационных работ по охране и защите лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Работы по тушению лесных пожаров наземными и авиационными средствами производятся исполнителем с соблюдением требований Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.".
7. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 18-1/429 "Об утверждении Положения о государственной лесной охране" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11326, опубликованный 24 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующие изменения:
в Положении о государственной лесной охране, утвержденном указанным приказом:
в пункте 18:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) организует обучение работников государственной лесной охраны лесничеств по ведению лесохозяйственных, лесокультурных, лесозащитных, противопожарных и биотехнических работ, а также проводить обучение и инструктаж по безопасности и охране труда в соответствии с Правилами и сроками проведения обучения, инструктирования и проверок знаний по вопросам безопасности и охраны труда работников, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1019 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12665);";

"10. Ағаш кесілген жерлерді куәландыру нәтижелерi бойынша орман иеленуші ведомстволық бағыныстылығына қарай жоғары тұрған ұйымға "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 231 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13573 болып тіркелген) бекітілген 4-ОШ нысаны бойынша кеспеағаштардағы сүрек қалдықтары және ағаш кесілген жерлерді тазарту туралы есеп береді.".
6. "Орман қорын күзету және қорғау жөніндегі авиациялық жұмыстарды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы 18-02/64 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10464 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қорын күзету және қорғау жөніндегі авиациялық жұмыстарды жүзеге асыру қағидаларында:
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Орман өрттерін жердегі және авиациялық құралдармен сөндіру жұмыстарын орындаушы 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің талаптарын сақтай отырып жүргізеді.".
7. "Мемлекеттік орман күзеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы № 18-1/429 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11326 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман күзеті туралы ережеде:
18-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) орманшылықтардың мемлекеттiк орман күзетi қызметкерлерiнiң орман шаруашылығы, орман дақылдарын өсiру, орманды қорғау, өртке қарсы және биотехникалық жұмыстарды жүргiзу жөнiндегi оқуын ұйымдастырады, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1019 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізбесінде № 12665 болып тіркелген) бекітілген Қызметкерлерді еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқыту, оларға нұсқама беру және білімдерін тексеру қағидалары мен мерзімдеріне сәйкес еңбектi қорғау және қауiпсiздiк техникасы жөнiнде оқу мен нұсқама өткізеді;";

пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. К работникам государственной лесной охраны за добросовестное исполнение должностных обязанностей, высокое качество выполнения работ, в том числе работ особой сложности и срочности применяются меры поощрения в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий".
30. За проступки по работе на работников государственной лесной охраны могут быть наложены дисциплинарные взыскания в соответствии со статьей 65 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.".
8. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 18-02/924 "Об утверждении Правил проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12268, опубликованный 26 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") внести следующее изменение:
в Правилах проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами утвержденных указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. В случае обнаружения лесонарушений по результатам ревизий лесных обходов на лесника налагается дисциплинарное взыскание в соответствии со статьей 64 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.".
Приложение 1 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к
Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных
грамот в области особо
охраняемых природных
территорий
Форма
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
_______________________________
________________________________
________________________________
М А Р А П А Т Т А Л А Д Ы
Төраға
Астана 20__
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Комитет лесного хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
Н А Г Р А Ж Д А Е Т С Я
______________________________
_______________________________
_______________________________
Председатель
Астана 20__
Приложение 2 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
Правилам поощрения и порядка
присвоения почетных званий,
нагрудных знаков и почетных
грамот в области особо
охраняемых природных
территорий
Форма
Протокол
награждения и вручения почетного звания "Қорық ісінің еңбек
сіңірген қызметкері", нагрудным знаком "Биоәртүрлілікті сақтау
ісіне қосқан үлесі үшін" I, II, III степени и почетной грамотой
________________________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, __________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан в соответствии с приказом председателя Комитета лесного хозяйства
и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
от "___"__________20____г. № _____ вручено
________________________________________________________________________________
(Знак "Қорық ісінің еңбек сіңірген қызметкері", нагрудной знак "Биоәртүрлілікті
сақтау ісіне қосқан үлесі үшін" I, II, III степени, почетная грамота):
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
________________________________________________________________________________
Приложение 3 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам поощрения и
порядка присвоения почетных
званий, нагрудных знаков и
почетных грамот в области
особо охраняемых природных
территорий
Форма
Описание удостоверения знака почетного звания "Қорық ісінің еңбек сіңірген
қызметкері", нагрудного знака "Биоәртүрлілікті сақтау ісіне
қосқан үлесі үшін" I, II, III степени
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета размером

29 және 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Мемлекеттiк орман күзетiнiң қызметкерлерiне лауазымдық міндеттерін саналы орындағаны, орындалған жұмыстардың, оның ішінде ерекше қиын және шұғыл жұмыстардың жоғары сапасы үшін "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес көтермелеу шаралары қолданылады.
30. Жұмыстағы терiс қылықтары үшiн мемлекеттiк орман күзетiнің қызметкерлерiне 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 65-бабына сәйкес тәртіптік жаза қолданылуы мүмкін.".
8. "Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы 18-02/924 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 95546 болып тіркелген, 2015 жылғы 26 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидаларында:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Орманды шолып, тексерулердің нәтижелері бойынша орман тәртібін бұзушылық анықталған жағдайда орман күтушіге 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 64-бабына сәйкес тәртіптік жаза қолданылады.".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 1-қосымша
Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, төсбелгілерін және
құрмет грамоталарын беру
тәртібі қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
_______________________________
__
________________________________
________________________________
М А Р А П А Т Т А Л А Д Ы
Төраға
Астана 20__
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Комитет лесного хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
Н А Г Р А Ж Д А Е Т С Я
______________________________
_
_______________________________
_______________________________
Председатель
Астана 20__
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 2-қосымша
Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, төсбелгілерін және
құрмет грамоталарын беру
тәртібі қағидаларына
5-қосымша
Нысан
"Қорық ісінің еңбек сіңірген қызметкері" құрметті атағын, І, ІІ, ІІІ дәрежелі
"Биоәртүрлілікті сақтау ісіне қосқан үлесі үшін" төсбелгісін және Құрмет грамотасын
тапсыру және марапаттау хаттамасы
________________________________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен,____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитетінің 20___жылғы "__"_____________ № ____ бұйрығына сәйкес
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитетінің атынан:______________________________________________
("Қорық ісінің еңбек сіңірген қызметкері" атағы, І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Биоәртүрлілікті сақтау
ісіне қосқан үлесі үшін" төсбелгісі, құрмет грамотасы)
_____________________________________________________________________ тапсырдым.
(марапатталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Ұйым басшысы:__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Марапатталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы:
____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 3-қосымша
Ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, төсбелгілерін және
құрмет грамоталарын беру
тәртібі қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Қорық ісінің еңбек сіңірген қызметкері" құрметті атағы белгісі, І, ІІ, ІІІ дәрежелі
"Биоәртүрлілікті сақтау ісіне қосқан үлесі үшін" төсбелгісі куәлігінің сипаттамасы

100х70 миллиметров и выполняется из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік
Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
№_____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден (а)
________________________________________________________________________________
(почетным званием или нагрудным знаком)
Регистрационный номер ____________________________________________________
за достижение успехов в области развития особо охраняемых природных территорий, в
обеспечении сохранения и приумножения биологического разнообразия, активное
сотрудничество и внедрение научных разработок в области особо охраняемых природных
территорий.
Председатель ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
________________________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения)
место печати (при наличии)
Приложение 4 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Таблица 3
к приложению 1
к Инструкции проведения
лесоустройства
Показатели контроля качества полевых лесоустроительных работ
Кто проверяет
Количество проверок за полевой период
Уполномоченный орган в области лесного хозяйства и животного мира
По собственному решению
Руководство лесоустроительной организации
Не менее 2 лесоустроительных партий (1-2 специалиста в каждой партии)
Начальник лесоустроительной партии
Всех специалистов лесоустроительной партии не менее 2 раз за сезон
Вышестоящий орган, в ведении которого находятся лесовладельцы
По собственному решению
Лесовладельцы
Всех специалистов, работающих на территории объекта, не менее 1 раза за сезон
Приложение 5 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к Инструкции
проведения лесоустройства
Форма
Акт оказанных услуг
г. Астана                                     "____" _____________ 20__год
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан в лице _____________________________________________
действующего на основании ______________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Заказчик", и _____________________________________________,
в лице _________________________________________________________________________,
действующего на основании ______________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Поставщик", согласно Актам оценки оказанных услуг за
____________ 20__ год, составили настоящий Акт о нижеследующем:
Поставщик в соответствии с Договором, заключенным между ним и Заказчиком
от "____" ______________ 20__ года, № _______ оказал услуги:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование услуг)
Наименование услуг
Краткая характеристика услуг
Единица измерения
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Дополнительная характеристика услуг, условий доставки услуг ___________________
Претензий к оказанным услугам не имеется (в случае наличия претензий -
перечислить) ____________________________________________________________________
Услуги за месяц на общую сумму _____________________ тенге приняты Заказчиком.
Общая стоимость оказанных услуг ____________________________________________
Остаток суммы аванса на 1 число месяца ______________________________________
Ранее заактированные суммы_________________________________________________
Погашение аванса __________________________________________________________
Следует к оплате___________________________________________________________
Заказчик:
________________________________
________________________________
________________________________
_________________________
_______
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии (далее – Ф.И.О.), занимаемая должность, подпись, оттиск печати)
Поставщик:
________________________________
______
__________________________
________________________________
______
__________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность, подпись, оттиск печати)
Приложение 6 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Таблица 3
к приложению 7
к Инструкции проведения
лесоустройства
Распределение земель лесного фонда по видам угодий
Наименование видов угодий
Государственные органы
Всего по области
Комитет лесного хозяйства и животного мира
Областной акимат
Министерство
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
площадь, гектар
%
площадь, гектар
%
площадь, гектар
%
площадь, гектар
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Данные приводятся суммарно в пределах государственных органов.
Приложение 7 к Перечню
приказов Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Таблица 53 к приложению 23
к Инструкции проведения
лесоустройства
Расчет оптимальной площади и количества лесных обходов и лесных мастерских участков в пределах категорий государственного лесного фонда и лесничеств
Площадь, тысяч гектар
Категории гос ударственного лесного фонда (далее – ГЛФ)
Показатели
Лесничества
Всего по лесному учреждению
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Зеленые зоны
Площадь категории ГЛФ
Нормативная площадь лесного обхода
Нормативное количество лесных обходов, штук
Нормативная площадь лесного мастерского участка
Нормативное количество лесных мастерских участков, штук
2
и так далее по всем категориям ГЛФ

Куәлік көлемі 100 х70 миллиметрлік жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып,
мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында
мынадай жазба бар:
Куәлік
Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан.
Куәлік №_____
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ол ______________________________________________________________
(құрметті атақпен немесе төсбелгімен)
Тіркеу нөмірі ______________________________________________________________
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту саласындағы биологиялық әртүрлілікті
сақтауда және көбейтуді қамтамасыз етудегі табыстары, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
саласындағы белсенді ынтымақтастық және ғылыми әзірлемелерді енгізгені үшін
марапатталғаны жөнінде берілді.
Төраға ____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
________________________________________________________________________________
(марапатталған күні, айы, жылы)
(мөр орны (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 4-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 1-қосымшаға
3-кесте
Далалық орман орналастыру жұмыстарының сапасын бақылау көрсеткіштері
Кім тексереді
Далалық кезеңдегі тексеру саны
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы уәкілетті орган
Өз шешімдері бойынша
Орман орналастыру ұйымының басшылығы
кемінде 2 орман орналастыру партиясы (әр партияда 1-2 маман)
Орман орналастыру партиясының бастығы
Барлық орман орналастыру мамандарын маусымына кемінде 2 рет
Орман иеленушілер бағынатын жоғарғы орган
Өз шешімдері бойынша
Орман иеленушілер
Объект аумағында жұмыс істейтін барлық мамандарды, маусымына кемінде 1 рет
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 5-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 2-қосымша
Көрсетілген қызметтер актісі
Астана қаласы "___" ________ 20___ жыл
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі комитеті бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын
_____________________________________________________________ атынан қолданыстағы
_______________________________________________________________________ негізінде,
және бұдан әрі "Жеткізуші" деп аталатын ________________________________ атынан
қолданыстағы ___________________________________________________________ негізінде,
Көрсетілген қызметтер актісіне сәйкес 201_ жылғы _________
осы Актіні төмендегідей құрды.
Жеткізуші 201__ жылғы № ___ "____" _________ тапсырыс берушімен
жасаған шартқа сәйкес қызметтерді көрсетті:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызмет атауы)
Қызмет атауы
Қызметтің қысқаша сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік бағасы, теңге
Сомасы теңге
Қызметтің қосымша сипаттамасы, қызметті жеткізу жағдайлары________
Көрсетілген қызметке шағым жоқ.
(шағым болған жағдайда – атап шығу) ___________________________
Тапсырыс беруші бір айда жалпы сомасы _______________ теңгеге қызмет қабылдады.
Көрсетілген қызметтердің жалпы құны_________________________________________
Айдың 1 күніне аванс сомасының қалдығы______________________________________
Алдын ала актіленген сома ___________________________________________________
Авансты өтеу ______________________________________________________________
Төленетін сома_____________________________________________________________
Тапсырыс беруші:
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда) (бұдан әрі - Т.А.Ә.)
атқаратын лауазымы, қолы, мөр
таңбасы)
Жеткізуші:
___________________________________
___________________________________
_________________________________
(Т.А.Ә.) атқаратын лауазымы, қолы, мөр
таңбасы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 6-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 7-қосымшаға
3-кесте
Орман қорын алқап түрлері бойынша бөлу
Алқап түрлерінің атауы
Мемлекеттік органдар
Облыс бойынша барлығы
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Облыстық әкімдік
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
алаңы, гектар
%
алаңы, гектар
%
алаңы, гектар
%
алаңы, гектар
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Деректер жиынтығы мемлекеттік органдар шегінде келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін бұйрықтарының
тізбесіне 7-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 23-қосымшаға
53-кесте
Орман айналымдары мен орман мастерлік учаскелерінің оңтайлы ауданы мен санын мемлекеттік орман қоры санаттары мен орманшылықтар шегінде есептеу
Ауданы, мың гектар
Мемлекеттік орман қоры (бұдан әрі – МОҚ) санаттары
Көрсеткіштер
Орманшылықтар
Орман мекемесі бойынша барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Жасыл аймақтар
МОҚ санаттарының ауданы
Орман айналымының нормативтік алаңы
Орман айналымдарының нормативтік саны, дана орман шебер учаскесінің нормативтік алаңы
Орман шебер учаскелерінің нормативтік саны
2.
Тағы сол сияқты МОҚ барлық санаттары бойынша

Заносятся данные, принятые 2-м лесоустроительным совещанием. Руководствоваться нормами и нормативами по охране, защите, пользованию лесным фондом, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 18-02/664 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11995).

2-ші орман орналастыру кеңесінде қабылданған деректер енгізіледі. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 18-02/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11995 болып тіркелген) бекітілген қолданыстағы Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша нормалар мен нормативтерді басшылыққа алу керек.".