Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и его описания
Приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 апреля 2017 года № 62 НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2017 года № 15095. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 10 сентября 2020 года № 331/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 10.09.2020 № 331/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) описание служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту управления человеческими ресурсами (Жумабек А.Ж.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр оборонной
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
Приложение 1
к приказу Министра оборонной
и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 12 апреля 2017 года № 62/НҚ
Правила выдачи служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и его описанию Глава 1. Общие положения

Қазақстан Республикасы Қорғаныс аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі № 62 нқ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 2 мамырда № 15095 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № 331/НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 10.09.2020 № 331/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. Адами ресурстарды басқару департаменті (А. Жұмабек):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Б. Атамқұлов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
2017 жылғы 12 сәуірдегі
№ 62 нқ бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее - Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее - Министерство).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее - служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан - председателям комитетов;
2) за подписью Ответственного секретаря Министерства - заместителям председателей комитетов, директорам департаментов и их заместителям, руководителям Управлений, главным экспертам и экспертам Министерства;
3) за подписью председателей комитетов - работникам комитетов.
5. Служебные удостоверения выдаются работникам при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока действия, утере, а также порче ранее выданного удостоверения.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа сдают удостоверения в Департамент управления человеческими ресурсами (далее - Департамент).
7. За полученное служебное удостоверение работники расписываются в журнале учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственных служащих Министерства (далее - Журнал учета), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Журнал учета пронумеровывается, прошнуровывается и подлежит к скреплению печатью Департамента. Журнал учета хранится в сейфе Департамента.
9. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения. При замене служебного удостоверения, ранее выданное служебное удостоверение изымается работниками Департамента, ответственными за выдачу служебного удостоверения.
10. Ежегодно, по состоянию на 10 января, Департаментом проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
11. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет директор Департамента.

1. Осы Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) қызметтік куәліктерін беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі - қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымын және лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің қолымен - комитеттер төрағаларына;
2) Министрліктің жауапты хатшысының қолымен - комитеттер төрағаларының орынбасарларына, департаменттер директорларына және олардың орынбасарларына, басқарма басшыларына, бас сарапшыларына және сарапшыларына;
3) комитеттер төрағаларының қолымен - комитеттердің қызметкерлеріне беріледі.
5. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті бұйрықтың шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті Адами ресурстарды басқару департаментіне (бұдан әрі - Департамент) тапсырады.
7. Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін есепке алу және қайтарылуы туралы мемлекеттік қызметкерлер қызметтік куәліктер Министрлігінің журналына (бұдан әрі - Есепке алу журналы) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қол қояды.
8. Куәліктерді беру журналы нөмірленеді, тігіледі және Департаменттің мөрімен бекітілуге жатады. Есепке алу журналы Департаментінің сейфінде сақталады.
9. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі. Қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті Департаментінің қызметтік куәлікті беруге жауапты қызметкерлері қайтарып алады.
10. Департаментінің қызметтері жыл сайын, 10 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
11. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Департаментінің директоры жүзеге асырады.

12. В случае утраты или порчи служебного удостоверения работник в течении трех рабочих дней в письменной форме сообщает в Департамент.
13. Лицо, утерявшее служебное удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации информацию о недействительности утерянного служебного удостоверения.
14. Новое служебное удостоверение взамен утерянного или испорченного выдается Департаментом после проведения служебного расследования.
15. При увольнении работник сдает служебное удостоверение в Департамент. На обходном листе при сдаче удостоверения ставится роспись лица, ответственного работника за выдачу служебного удостоверения.
16. Списание и уничтожение удостоверений производится Департаментом с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
Министерства оборонной и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан и его
описанию
Форма
Журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственных служащих Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Номер служебного удостоверения
Дата
выдачи
Кому выдано Ф.И.О. (при наличии) работника
Место работы и должность
Роспись работника в получении служебного удостоверения
Роспись работника о замене и возврате служебного
удостоверения
Отметка об уничтожении (номер и дата акта)
Примечание: Журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственных служащих Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью и печатью Департамента управления человеческими ресурсами.
Описание служебного удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
1. Обложка служебного удостоверения состоит из кожзаменителя синего цвета, размером 19,5 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС ЖӘНЕ АЭРОҒАРЫШ ӨНЕРКӘСІБІ МИНИСТРЛІГІ".
3. На внутренней стороне служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием Государственного герба Республики Казахстан. В верхней части размещены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС ЖӘНЕ АЭРОҒАРЫШ ӨНЕРКӘСІБІ МИНИСТРЛІГІ", "МИНИСТЕРСТВО ОБОРОННОЙ И АЭРОКОСМИЧЕСКОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН".
Примечание. На внутренней стороне служебного удостоверения работника ведомства Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, размещается полное наименование соответствующего ведомства.

12. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде Департаментке хабарлайды.
13. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
14. Жоғалғанның немесе жарамсыздың орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін Департамент береді.
15. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті Департаменткке тапсырады. Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.
16. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған тиісті актіні жасай отырып, Департамент жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігін беру
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлікті берілуін және қайтарылуын есепке алу журналы
№ қызметтік куәлігінің нөмірі
Берілген күні
Кімге берілді қызметкердің А.Т.Ә. (болған жағдайда)
Жұмыс орны және лауазымы
Қызметкердің қызметтік куәлікті алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметкердің қызметтік куәлікті ауыстырғаны және тапсырғаны жөнінде жеке қолы
Жою туралы белгі (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе: Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктерін берілуін және қайтарылуын есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және Адами ресурстарды басқару департаментінің қолымен және мөрімен расталады.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Куәліктің мұқабаларының көлемі 19,5 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), көк түсті жасанды былғарыдан болуы.
2. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС ЖӘНЕ АЭРОҒАРЫШ ӨНЕРКӘСІБІ МИНИСТРЛІГІ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Қызметтік куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында көгілдір түсті қорғаныштық тангир орналасқан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС ЖӘНЕ АЭРОҒАРЫШ ӨНЕРКӘСІБІ МИНИСТРЛІГІ", "МИНИСТЕРСТВО ОБОРОННОЙ И АЭРОКОСМИЧЕСКОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазулар бар.
Ескертпе: Қазақстан Республикасы қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ведомстволар қызметкерінің қызметтік куәлігінде тиісті ведомствоның ішкі жағында толық атауы орналасады.

4. Ниже располагается непрерывный микротекст красного цвета - "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" образующий непрерывную полосу, над непрерывной линией красного цвета
5. Печатными буквами черной надписью указан номер "№" служебного удостоверения, и надпись "КУӘЛІК".
6. Нумерация удостоверения присваивается согласно Журналу учета.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), занимаемая должность работника служебного удостоверения и подпись руководителя выполнены черным шрифтом.
7. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке. Ниже указывается срок действия служебного удостоверения (выдается сроком на три года).
8. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3,5 х 4,5 см, текст на казахском языке, заверенный подписью соответственно Министра, ответственного секретаря, руководителями ведомств и гербовой печатью.
9. После подписи в левом нижнем углу фотографической карточки накладывается оттиск гербовой печати, затем лицевая часть ламинируется и тыльной стороной приклеивается к внутренней части обложки служебного удостоверения.
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
Министерства оборонной и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан и его
описанию
Форма
Наименование организации
АКТ
__________________             ________                   № ________
место составления                   дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество
(при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 16 Правил выдачи служебного
удостоверения Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики
Казахстан и его описания изучив, собранные к списанию и уничтожению утратившие
практическое значение удостоверения работников: _______ в связи с увольнением,
переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению.
Наименование должности                   Подпись
Наименование должности                   Подпись
Наименование должности                   Подпись

4. Төменгі бөлігінде қызыл түсті үздіксіз жолақтың үстінде үздіксіз жол түзетін "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген қызыл түсті үздіксіз микро мәтін орналасқан.
5. Қара түсті баспа әріптерімен қызметтік куәліктің нөмірі "№" көрсетілген, және "КУӘЛІК" жазуы жазылған.
6. Куәліктің нөмірі қызметтік куәліктердің есепке алу журналына сәйкес беріледі.
Куәлікте қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) атқаратын лауазымы және басшының қолы қара шрифтпен орындалған.
7. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу орыс тіліндегі мәтін. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі (үш жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.
8. Сол жағында: көлемі 3,5 х 4,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), тиісінше Министрдің, Жауапты хатшының, ведомствоға бағынысты ұйымдардың басшыларының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған қазақ тіліндегі мәтін.
9. Қызметшінің қызметтік куәлігіне қол қойғаннан кейін фотосурет карточкасының төменгі оң жақтағы бұрышына елтаңбалы мөрдің бедері қойылады, содан кейін алдыңғы беті ламинатталады және артқы бетімен куәлік мұқабасының ішкі бөлігіне жабыстырылады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігінің
қызметтік куәлігін беру
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
__________________ __________________ № ________________
жасалу орны             күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса),
атқаратын лауазымын көрсету керек), Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
қызметтік куәлігін беру қағидаларының 11-тармағының негізінде қызметкерлерді есептен
шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп:
жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады:
Лауазымның атауы                   Қолы
Лауазымның атауы                   Қолы
Лауазымныңатауы                   Қолы